Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86501) attiss66 válasza inf3rno (#86491) üzenetére


attiss66
senior tag

Balesettől van a porc sérülés?

(#86502) inf3rno válasza attiss66 (#86501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt tudom, hogy már évek óta nem tudok normálisan edzeni miatta, mert három hónap után elkezd mindig fájni. Az MR porc szakadást mutatott legutóbb, de fogalmam sincs, hogy melyik csavarodás, húzódás nyírta ki a porcot, annyi volt már. Mindig fáradt lábbal elmentem terepre, az volt a hiba. Volt még sí balesetem is vele. Valamiért mindig a jobb lábam. De ez itt már unalmas történet, annyiszor leírtam... :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86503) Chuck Norris válasza xy.zsolt (#86458) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm, vettem én is mindkettőből több méretet is, csak győzzem majd visszahordani őket a postára :)

(#86504) Peterhappy válasza Chuck Norris (#86503) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#86505) ballazol


ballazol
senior tag

Hell-oh!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#86506) Napfénysüti

Ha már szóba került a nyújtás, tud valaki linkelni egy jó videót ilyen 10-15 percnyi nyújtó gyakorlatokról? :R

Més que un club!

(#86507) Alg válasza Napfénysüti (#86506) üzenetére


Alg
veterán

Yoga with Adrienne... :U (de tényleg, tök jó, van neki bringás meg futós is több)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#86508) SirRasor válasza Napfénysüti (#86506) üzenetére


SirRasor
őstag

Jó kérdés. Én jógából vett lábnyújtásokat csinálok. Szerintem rakd össze a sajátodat, ami Neked esik jól.
Ebből nézz meg párat és tudsz legózni a gyakorlatokból.
Mondjuk beletekertem párba és van, aki dinamikus nyújtást nyom, ami nyilván felejtős.

Alg +1, jó videói vannak :D
Yoga For Runners: 7 Minute Post-Run Yoga

Persze ha egy itteni komoly futó egyszer felvenné a nyújtását, azt is szívesen megnézném.

Na ha már itt vagyok: kezd helyreállni a post-covid: mai fagyos, szeles futás: Azért még nem vagyok 100%-os...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#86509) Peetta14 válasza Peterhappy (#86453) üzenetére


Peetta14
tag

Minimal cipő, jó érzés néha abban hasítani, de nekem hozzá kellett szoktatnom magam. Első futások után nekem izomláz szerű érzés lett a vádlim elülső részén. Mintha máshol vette volna igénybe a lábam, aztán elmúlt.

Velocity Nitroból én is rendeltem egyet. Téli alapozásra tökéletes lesz.

Utolsó napok a ceges kilométer gyüjtős futós játekból. 8 hét volt, benne a maratonnal (taperinggel, pihenéssel), családi hétvégi futásmentes kirándulással, masszív szülinapi italozással), 60km heti átlag már megvan, volt is benne heti egy keményebb tempó is (interval, egybe 5 vagy 10km). Nagy menet volt.

[ Szerkesztve ]

(#86510) attiss66 válasza inf3rno (#86502) üzenetére


attiss66
senior tag

Hát ez durva, amíg rendbe nem jön.

(#86511) inf3rno válasza attiss66 (#86510) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy helyre fog, már sok idő eltelt, és ugyanolyan. Most gyaloglok meg kisebb részt kocogok, meg torna, aztán majd lesz valami. Nem mostanában lesz új PB-m, abban biztos vagyok. De ha már szóba jött, akkor holnap megyek futni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86512) Peterhappy válasza Peetta14 (#86509) üzenetére


Peterhappy
őstag

Huha, biztato. Mar igy is tartok tole, mert neutral es alapvetoen stabil cipoket hasznalok.
Na majd meglatjuk.

Hogy allsz a ceges jatekban?

(#86513) tomcica válasza Napfénysüti (#86506) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nezd csak egy ilyennel sosem losz melle
[link]
dinamikus,egyszeru,futasra igen specifikus :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86514) Studi válasza Alg (#86507) üzenetére


Studi
addikt

Ezen elgondolkoztam melyik videomegosztón is érdemes rákeresnem? Mindenesetre majd a saját gépről, nem a cégesről! :D

(#86515) norby_42 válasza Studi (#86514) üzenetére


norby_42
aktív tag

Svéd talajtorna?;]

Eat pasta, run fasta

(#86516) tisn válasza Alg (#86507) üzenetére


tisn
addikt

csak a carver yoga :)

(#86517) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

jól döntöttetek. :K Nekem 930k és 630k van ezekből az első szériásokban...előbbi 2hete 900k-nál reco sétálósnak és földutakhoz lett nyugdíjazva. Tudtam ugyan 4:15 körüli tempót tartani az utóbbival is (2hete), de erre a célra a 250gr alatti mégpörgősebb cipők jobbak. 600k után lettek kimondottan 5:00 tempónál lassabb használatra fogva (és tökéletesek)....mivel addigra enyhén keményedett a talpuk. Oldalmerevítés és a drop az 1. széria mellett szól a Grip talp pedig a Puma mellett. A WTR-től kicsit jobb hőtartást és nedvességtűrést várok télre....pl a mai 8°c-ban, szemerkélő esőben már aranyat érne....15-16k-ért kétségtelenül főnyeremény "látatlanban" is :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86518) tomcica válasza xy.zsolt (#86517) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked lassan mehetne az mar,hogy az iparos resztavos epitkezeshez a "nehezebb" cipo(k),a felmerokhoz pedig a konnyebb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86519) komlo654 válasza xy.zsolt (#86517) üzenetére


komlo654
csendes tag

Én is rendeltem egyet az egyes verzióbol, köszi a tippet. :R Téli alapozásra tökéletes. Nekem a 2es verzió van, de azt sajnálnám ebbe a hideg mocskos időbe.

(#86520) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Az utóbbi hónapban ti is kb hetente kaptok frissítést garminra? Az utolsónál szórakozott az addig sokat dicsért HR mérés....remélem a mai frissítés ezt orvosolja.

tuti jobb lenne, de kedvem nincs hozzá :P ....nem azért vettem könnyű cipőket, hogy aztán szekrényben parkoljanak....1-2 havonta használattal :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86521) zzola válasza xy.zsolt (#86520) üzenetére


zzola
félisten

Nem. ~3 havonta jönnek frissítések FR965-re és Epix pro-ra is.

(#86522) xy.zsolt válasza zzola (#86521) üzenetére


xy.zsolt
őstag

igen, FR235nél is kb 3havonta volt és nem lett soha semmi rosszabb, mint 1hete a HR mérése. Gondolom ezt a FR235 modellt itt a fórumon már csak én használom, de ha nem akkor várok ez ügyben tapasztalatot tőle is.

bár könnyen lehet, hogy majd a téli zord viszonyok a picit nehezebb Pumák kizárólagos használatát eredményezi a tempós napokra is :O

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86523) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#86520) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Remélem csak ez van a háttérben nálam az elmúlt kb. két hét botrányos hr adatait tekintve. A öv mérőjében is lemerülés küszöbén van az elem (vagy kezd meghalni megint maga az öv, ahogy az tette már korábban két példány is az évek során), legutóbb már nem is tudott csatlakozni hozzá az óra.
Szóval most vagy ez van, vagy október közepén az a pár napos megfázás valójában covid volt és annak iszom még a levét a 15-20 ütéssel magasabb pulzus formájában. Mondjuk érzésre sem esik annyira jól az intenzív mozgás...

(#86524) tomcica válasza ígyvanferi (#86523) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vannak akik az evszakvaltast (plane osszel es tavasszal) jobban megerzik :K ilyenkor turelemmel kell lenni,es konnyebb edzeseket vegezni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86525) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#86523) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam pl 2 napja a reco alatt féltávnál az addig 125-132bpm egy pillanat alatt 165re ugrott és kitartott 163-170 között végig. Ez biztosan anomália volt.
Most a frissítés után már nem volt ilyen gond a reco-n...kop,kop,kop

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86526) zzola válasza xy.zsolt (#86525) üzenetére


zzola
félisten

Nekem pár hete ugrott meg a pulzusom, kb. 1 hónapja beteg voltam. Azóta 150-es pulzuson 5:30 alatt nem megy a tempó, sőt inkább 6:00 közelében van. Lehetett akár egy covid is esetemben, bár az évek alatt mindig negatív volt a tesztem...

Így lehet leépülni 2 év alatt, ha mentális problémák vannak:

:((

[ Szerkesztve ]

(#86527) tomcica válasza zzola (#86526) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Barmilyen problema is van az utobbi idoben pusztan AZ,hogy ilyen objektiven tudsz rola...felismered...tudatos vagy ra...rengeteget segit a megoldasban :K
A legnagyobb problema olyankor szokott lenni,amikor az ember nem is ismeri fel,hogy problema van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86528) attiss66 válasza inf3rno (#86511) üzenetére


attiss66
senior tag

Bringázni szoktál, meg úszni? Az úszás teljesen kíméli a forgókat szerintem, mégis erős edzés.a bringázás meg statikus , "nem üti" a térdet, az is elég jól kíméli. Ezek kombinálásának nem lennének vajon pozitív hatásai?

(#86529) Peetta14 válasza Peterhappy (#86512) üzenetére


Peetta14
tag

4.-6. hely környeken vagyok a közel 100-ból. Az eleje heti 100km vagy még annál is többet tesz le. Nagyon sok hétvége esett ki, így sokszor volt, hogy 4 napos sorozatot nyomtam. Sok volt, most kicsit ritkítom majd, elég lesz minden másnap.

(#86530) attiss66


attiss66
senior tag

Mivel a Karrimor futócipőm már eléggé strapás, vettem a Marketplace-n használtan egy Asics GlideRide futócipőt, ami kicsi lett :DDD , mert nem néztem meg a Karrimor-on, hogy hanyas, 44 és 28 cm. Na én vettem egy 42.5 27-cm-el. Utána nagyítóval megnéztem a Karrimoron és azzal jól olvasható volt a 44 és a 28 cm. Nem értem, hogy miért nem jutott ez eszembe hamarabb. Utána megint csak használtan vettem egy Asics Gél-Pulse 12-őt, 44.5 28,25, ez egy nagyon picit nagy , de amúgy teljesen jó. Ezek a használt cipők nekem ezekre a terepekre( földút/sokszor sáros/, patakpart/göröngyös/) teljesen jók, mert itt "kapnak" a cipők rendesen, újat nem használnék ide. A GlideRide-t megpróbálom kicserélni egy debreceni használt cipőboltban az én méretemre. Amíg a montim szervízelés alatt volt, megint ráálltam a futásra, és újra eléggé megkedveltem. A bringa komfortosabb, a futás szerintem keményebb, a bringán lehet lazítani/amikor nem hajtom, mégis gurul :D /, ha ugyanezt akarom a futásnál alkalmazni, vagyis ,ha nem futok, akkor megállok, nem gurulok tovább, max, ha kifogok egy szederindát/mert akkor gurulok :DDD /. Régebben futottam Maratont/3/, félmaratonokat/sokat/, arra gondoltam, lehet bevállalok egy félmaratont egy idő múlva, ahhoz viszont új futócipőt vennék és ez a cipő tetszett meg, van e valakinek ezzel tapasztalata. Asics Gel-Trabuco 11 GTX [link]

[ Szerkesztve ]

(#86531) bandus


bandus
veterán

ecipo-re nézzetek rá, vannak egész jó deal-ek extra 20% kedvezménnyel. én pl itt az osztrák oldalon látok rebel v3 permafrostot 67 euróért. ezen elgondolkodtam, de nem vagyok még meggyőzve, igazából erre nincs szükségem :) inkább a propel-re, de az nincs sajna.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86532) Alg


Alg
veterán

Sealskinz is akciózik, ha valakinek vízálló cipő helyett vízálló zokni kellene

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#86533) inf3rno válasza attiss66 (#86528) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bringát próbáltam, de rosszabb a futásnál. Úszást nem szeretem.

Buliban hasznos! =]

(#86534) ígyvanferi válasza Alg (#86532) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy ilyennek amúgy milyen esetben, milyen körülményeknél van létjogosultsága? Arra tudok gondolni, hogy esőben, egy vízálló/vízlepergető cipőt feltételezve megvédi a bokát is, illetve nem vezeti úgy be a lábszár mentén az esőt az amúgy vízzáró cipőbe, hogy aztán onnan se ki, se be. Mert most hiába a GTX-es cipő, felülről hamar elkezd beszivárogni a víz, a zokni közvetítésével.
De ha meg nem vízálló a cipő, és egy ilyen zokni van az emberen, azt valahogy nem annyira tudom elképzelni, hogy tud működni, hogy tartja szárazon a lábat.

(#86535) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#86534) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Gondolom 53€-ért :DDD nem vitték az 1pár zoknit bálaszámra

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86536) Alg válasza ígyvanferi (#86534) üzenetére


Alg
veterán

Egyet rendeltem kipróbálni - az én use case-em az lenne, hogy télen, nem-vízálló cipőben a hóban futkorászva szárazon/melegen tart - akár ha esetleg valahol vízbe lépnék, akár hazafelé amikor a buszon/vonaton leolvad az ember. Huszon euróért már nem annyira veszélyes áron van talán akkor sem ha nem jönne be... GTX cipő helyett ezt fogom télen használni, még lehet hogy vizes/latyakos városi futásokra is, nem veszek külön vízálló/lepergető cipőt.

A másik ami eszembe jutott hogy patakátkelős történeteknél jó lehet akár, de ez nagyon speciális eset :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#86537) HKorn válasza bandus (#86531) üzenetére


HKorn
addikt

Propel V3 van 20K-ért [link] illetve Reebok Floatride Energy 3,4,5 17-18K körül ahogy láttam.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#86538) #76500480 válasza inf3rno (#86533) üzenetére


#76500480
törölt tag

Pécsi Da Vinci klinikán(Kóka János , doktor24 birodalom)erre specializálódott orvos már dolgozik robotkarral, bár nem tudom mennyire tudnák helyrehozni a térded. Nyújtással májusban én is tönkretettem a bal térdem szerencsére csak 2 hétre. Rtg-n felvételen tágabb izuletirést találtak.

(#86539) Studi válasza xy.zsolt (#86520) üzenetére


Studi
addikt

Olyan gyakran nem (FR255 Music), viszont kb 2 hónapja volt egy frissítés, ami óta az auto-pause elég sz@rul működik, megbízhatatlan. Néha fél perce állok, mire reagál, néha még akkor sem, magam kell leállítsam.

(#86540) bandus válasza #76500480 (#86538) üzenetére


bandus
veterán

hogy tudod a terded nyujtassal tonkretenni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86541) xy.zsolt válasza Studi (#86539) üzenetére


xy.zsolt
őstag

óóóh, én azt mindig manuálisan stoppolom, indítom....az a biztos

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86542) tisn válasza Studi (#86539) üzenetére


tisn
addikt

a garmin autopauseja tok fos, csak bicajon es setanal hasznalom, ahol lenyegtelen :)

futas csak kezzel

a stratosban ez mennyivel jobban meg volt oldva :(

(#86543) parandroid válasza xy.zsolt (#86541) üzenetére


parandroid
nagyúr

Jah, én is. A futás elején elindítom, a végén meg leállítom. :P

Biciklizésnél még hagyján, amikor beülsz egy cukrászdába, az valid indok a megállításra, újraindításra, de azon mindig röhögök, amikor a kereszteződésnél látom az inflenszer-futókat kapkodni a csuklójukhoz. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86544) tisn válasza parandroid (#86543) üzenetére


tisn
addikt

ott en is megallitom, meg pisilesnel is. igy is kurva szar idoket futok, nem kell meg tovabbi felesleges masodperc :D

(#86545) tomcica válasza parandroid (#86543) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Versenyeken is ugy van,minel kevesebb cuccot-goncot-ketyeret latsz az emberen,annal jobb futo ;]
A vegen szoktak bekocogni a NASA oras,ivozsakos,compresszios cuccosok :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86546) Never79 válasza bandus (#86540) üzenetére


Never79
tag

Úgy, hogy a sérülés elkerülése érdekében nyújtott. :D Bocs mindenkitől :DDD

(#86547) Alg


Alg
veterán

Fenix 7 dual channel GPS-el. Tök jól működik az auto pause, lámpánál pár mp után leállítja, aztán mire átérnék a zebrán már indul is újra... :U Influenszer nem vagyok, bár valaki szólhatna mondjuk a Dynafit-nek hogy támogassanak má, hát vannak videóim is na, és tökre tetszenek a cuccaik :D

Edzésnél nincs auto pause, ott nyúlkálok a csuklómhoz, de csak azért mert nem távra hanem időre van megadva, nem akarom beleszámolni a megállást. És nem, nem tudok olyan helyre menni ahol nincs lámpa - futópálya nincs, a parkokat bezárják már délután így télen.

Terepen nem használom, ott nem állok meg :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#86548) bandus válasza tisn (#86544) üzenetére


bandus
veterán

en is megallitom mindig ha megallok barmilyen (pisi, keresztezodes, fenykep) okbol :D

Never: ;] igazabol csak azert kerdeztem mert nem tudom elkepzelni hogyan nyujtod a terded.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86549) parandroid válasza tomcica (#86545) üzenetére


parandroid
nagyúr

Némelyik képes még versenyen is megállítani, amíg megáll a frissítő pontnál inni. Komoly, a saját két vaksi szememmel láttam. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86550) inf3rno válasza #76500480 (#86538) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Jónak néz ki, ha lesz rá keret, akkor megkeresem őket, hogy mit javasolnak.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.