Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) bandus


bandus
veterán

senki ne hagyja ki a mai london marathont!! Remelem tomcica tesz majd be valami jo linket is a kozvetitesrol :) kipchoge, bekele, mo. utobbi erdekes, kivancsi vagyok a kemeny edzesek utan mennyit tudott fejlodni es mennyit javit az eddigi 2:08-as idejen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32002) tomcica válasza bandus (#32001) üzenetére


tomcica
Topikgazda

masfel ora mulva indul,de meg semmi kaloz linkem nincs,viszont fel ora mulva megyek ki a hosszut futni a balatonos csapattal (hosszu laza 20km par felrazoval) szoval lemaradok jocskan az elejerol,majd megnezem felvetelrol,biztos nagy csata lesz,a meleg is betesz nekik

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32003) tomcica


tomcica
Topikgazda

tegnap feljutottam vegre Pestre,ezt a ket szerszamot vettem:

inov8 Xtreme 118 es Xtalon 212 + 2par Mudsoc es 2par Racesoc zoknik

meg egy szatyornyi csetrest a balcsira (2x magnashot,2x energyshot,1x pow3red -ez ejjelre ha netan valami miatt lankadna a harci kedv,BCAA+Glutamin express es egy doboz karnitin)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32004) atok666


atok666
őstag

Ferfi nyulak a noi futoknak? Ez mennyire ok?

Atok

(#32005) tomcica válasza bandus (#32001) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32006) margithid


margithid
veterán

Egész jó idő van, éppen most toltam 12 km-t, 5:52 lett az átlag időm, de nem fáradtam el olyan nagyon.
Kérdésem: Runtasticnál 121 m az elevation max, ez azt jelenti, hogy ennyit mentem összesen lejtőnek és emelkedőnek? Volt benne ez is, de ezt egy kicsit sokkalom.
Felfelé az elevation 53 m, lefele 51 m.
Vagy ilyen telefonos méréseknek nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani?

Egyébként amióta elengedtem az átlagidő csökkentésének a hajkurászását, sokkal jobban esik a futás.
Azt hiszem nekem ez a fontosabb, meg, hogy jól érezzem magam, az ilyen 40 perc alatt 10 km-t meg meghagyom az igazi futóknak :)

(#32007) #78687232 válasza margithid (#32006) üzenetére


#78687232
törölt tag

Szerintem az elevation max a legmagasabb pont volt az edzésed alatt.

(#32008) borix válasza margithid (#32006) üzenetére


borix
őstag

Strava az appok közül szerintem ami a legjobban számolja a magassági adatokat.Érdemes oda feltöltened az edzést és átszámolja az oldal nem csak átveszi.

(#32009) borix válasza tomcica (#32003) üzenetére


borix
őstag

Látom eltapsoltál pár forintot. ;]
BCAA,Karnitinnak érzed a valós hatását mert placebo-nak kicsit drágák.

(#32010) Peterhappy válasza tomcica (#32003) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hopp, szólhattál volna, hogy jössz, szívesen "összefutottam" volna veled :)

(#32011) ígyvanferi válasza tomcica (#32003) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jól néznek ki ezek az inov8-ek. Most majdnem el is csábultam egy Mudclawra, 50 euro rw-n, pont méret. Csak hát minek? Az erdei utat leszámítva nem is megyek terepre (egyelőre).
Az új Hoka is királyul néz ki, az EVO Jawz.

(#32012)



addikt

Ha valakit érdekel, Dunakeszi Nike outletben 18ezer forint a Pegasus 32.
Csak fekete és lilás színben volt, viszont azokból mindenféle méret volt még.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#32013) tomcica válasza borix (#32009) üzenetére


tomcica
Topikgazda

BCAA+glutamin kombo aranyat er,foleg h nem eszek hust,igy elofordulhat h nem jon ossze eleg feherje aznap.
Karnitin engem nem izzaszt,nem fogyasra vettem,hanem regeneraciora,azt meg tesztelem (mondjuk a FullForce-os 3300ft 150tabi -600mg/tab

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32014) tomcica válasza ígyvanferi (#32011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt a kezemben a Mudclaw es a Trailroc szeriabol par cipo,de valahogy tulepitettek voltak a 250-es szamon felettiek (azokbol volt meretem).
Amit probaltam,de ott hagytam az a Bare XF210 crossfit cipo mezitlabas,abban semmi csillapitas nem volt (ellenben az Xtreme 118-al ami szinten zero sarokemeleses,de valamennyi csillapitassal).Meg az Xtreme 178-as volt meg kinezve elore "papiron",az 3mm es csillapitott,de ahogy felprobaltam nem ereztem benne jol magam,mintha tort volna labkozepen.
Amiket vettem,abban egybol a "hazaertem" erzes volt,mint egy-egy zokni lenne.
Az Xtreme 118-ban tegnap mentem 21km-t foldesuton a vegen 4k beronon felkapva.Nagyon jol muzsikalt,nem tort fel sehol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32015) tomcica válasza Peterhappy (#32010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol hangzik,de valahogy az eves pesti bevasarlas mindig zsufolt,a zassznynak is volt listaja ugye :P
Erik mar egy Margit-szigeti kozos edzes a forumtagokkal,csak fel kell jutnom par napra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32016) margithid


margithid
veterán

Asics GT 2000 méretéről mit kell tudni?
Ha más cipőből a 28.5 cm-es a jó, akkor valószínűleg Asicsból is az lenne a jó?
Asics méretezésénél ahogy látom van egy fél szám csúszás, ami az adidasnál, nikenál, sauconynál 44.5 (28.5 cm) az az Asicsnál 45-ös.
Esetleg erről a cipőről van valakinek tapasztalata?
Aszfalton kellene használni, 10-15 kmekre.
Saucony swerve-t néztem még, fórumon is azt olvasta, hogy sokan meg vannak vele elégedve.

(#32017) tomcica válasza margithid (#32016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a Newton cipokben meg kell tanulni futni,szoval egy nagy kiserlet,ha az ember beleugrik.Tudj rola,ha bevallalod.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32018) Corpuscle válasza margithid (#32016) üzenetére


Corpuscle
őstag

Az Asics GT 1000 5 (43,5) és a Nike Structure 21 (43) cipőmre is 27,5 cm talphossz van írva, hosszra ugyanolyan az érzet mind a kettőnél. Gondolom ez más méretre is igaz lehet. A kényelem az más kérdés, utóbbi egyébként sokkal jobb a lábamnak.

(#32019) margithid válasza Corpuscle (#32018) üzenetére


margithid
veterán

GT 1000ről olvastam, hogy nem túl kényelmes, meg szűk is. GT 2000re nem panaszkodnak.
Swerve-ről is szinte csak jókat írnak.

tomcica

Akkor a newton-t hanyagolom szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#32020) Corpuscle válasza margithid (#32019) üzenetére


Corpuscle
őstag

Én nem régóta futok, más cipőkkel nincs tapasztalatom. Amikor a GT 1000 utódját kerestem, akkor próbáltam GT 2000-et. Durva, kemény hatású volt, lépni sem volt kellemes benne (igaz, stabilabb cipő is papiron), elvetettem. A Structure-t felpróbálva azonnal tetszett, bevállaltam. 200 km van benne, úgy érzem bevált. Pörgősebbnek is hat a cipő, könnyebb benne megindulni (már amennyire ez a szó az én szintemen értelmezhető).

(#32021) margithid válasza Corpuscle (#32020) üzenetére


margithid
veterán

Nekem adidas ozweego stability van, stabil cipő, kicsit érdekes, nem az a könyed stilus, de nem fájt még egyszer sem benne a lábam. Aszfalton bátran merem használni.
Valami ilyesmi cipőt keresnék, csak ugye nem könnyű.
A próba se jelent sokat szerintem. Nekem volt oylan cipő ami isteni kényelmes volt eslő felvételre, de futni szörnyű volt benne, max 1 km ment.
Volt ami ripityára törte a lábam elsőre, aztán utána meg tök jó lett...
Szóval nehéz ez.
Ebből az adidas ozweego stabilityből vennék még ha lenne, angilából rendeltem még kemény 10k-ért, ha tudtam volna hogy ennyire bevállik veszek még 3at :W
Ja és bírja is a strapát, Hoka amit sokan ajánlottak, hogy ultrafutóknak van, nekem sétálástól megadta magát :DDD

(#32022) bencze válasza margithid (#32019) üzenetére


bencze
senior tag

Volt 44-es Asics gt 2000-em. Szerintem túl stabil vagy valahogyan "túl" cipő, becsületére legyen mondva egészben van 1000km után is, néha használom most is nagy ritkán, de sosem szerettem igazán.
A Swerve meg inkább a neutrális de azért van anyag benne, nekem bejött edzőcipőnek, 3 vagy 4 pár van. Ebből a 44.5 felelt meg. Ez hosszúságra túl nagy (nem mértem de legalább 1.5 centi a plusz, akkor szar ha lábujjhegyre akarok állni de szerencsére nem nagyon kell), szélességre pont jó. Vízhólyagom néha kialakul benne a 2. lábujjamon általában, de fene tudja melyikben nem lenne.
Az én lábfejem széles elöl sajnos, ez a fél mérettel (még)nagyobb Saucony ami úgy tűnik egyelőre leginkább bevált. (civil cipőből 43-asokat hordok, már ami jó, ez úgy 10-20 cipőből 1 ami nekem kényelmes).
Ha van összehasonlítási alapod, előtte volt 2 pár Saucony Phoenix 7-em, 44-es, az nagyon tetszett. Az egy stabil cipő de nem túl durva és relatíve könnyű edzőcipő fajta, valahogy pörgősnek éreztem, talán keményebb picit a talpa. A swerve hasonló de nem épp annyira jó érzés.
Annó azért váltottam mert a 4-es gt-1000 erősen szűknek tűnt, régen a 2-essel kezdtem az nem volt rossz.
Ez csak spekuláció, lehet nem ezért, de ez a 8mm drop érzésre bejött nekem, talán azért is tetszenek a Sauconyk. Van Hoka Cliftonom 4mm droppal néha fáj a lábszáram tőle (biztos szokni kell) de az feltöri a lábam úgy, hogy már van benne 700km és darabokban szakad le a kopásálló fekete réteg az aljáról. Szóval valamiért nagy ellenségek vagyunk nem sikerült betörni rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32023) margithid


margithid
veterán

Végülis elvitték GT 2000et, igy lemaradtam róla...
Mindegy, vettem egy Puma Speed 1000 S Ignite-et és egy Saucony Swerve-t, plusz 5 pár futós zoknit, igy lett 102 euró.

(#32024) LanyUs válasza tomcica (#32013) üzenetére


LanyUs
senior tag

Készülgetek és a lényeg jelenleg nem az időkön van, hanem a mozgáson és a jól esésen, így tartható fenn sokáig a futás szeretete ( nálam :) ). Heti 30-40 km gyors séta a párommal ( és persze a babakocsival ) + 20-30 km futás fér bele ( annak fele szintén mózeskosaras ). Nagyon fura, hogy az egyik kezem fix ( főleg dombon felfelé ), mert a mozgás nem teljes, de nem baj, mert örülök, hogy mozoghatok. Maradt még kondis tápkieg. arról jutott eszembe mi lenne ha a félmaratonon ( 6 domb = 600 szint ) minden 2. domb előtt betolnék 10-10-10g scitec x-press bcaa-t + 2dl iso-t? Ártani biztosan nem árt ha nem fárad ki olyan gyorsan az izom. Glutamint ezért nem veszek külön és a kreatinom is elfogyott már régen.

(#32025) beltram


beltram
tag

Tegnap ismét ellátogattam Szigetszentmiklósra, úgy döntöttem, hogy idén itt futom a tavaszi félmaratonomat. Sajnos az időjárás ismét nem volt kegyes hozzám, egy kellemes 12 fok helyett 20 fok feletti volt a hőmérséklet, egyedül az vigasztalt, hogy a múlt heti Vivicitta sem lett volna jobb ilyen szempontból. :)
Féltávig próbáltam nem elfutni a versenyt, pulzus alapján ez sikerült is, de a nagy meleg a végére sikeresen fejbevágott, 14 km után kicsit megborultam. Erre még az is rátett, hogy benéztem egy fordítót és túlfutottam rajta (azt mondjuk nem értem, hogy egy ilyen nagy apparátussal dolgozó versenyen hogy fordulhat olyan elő, hogy nincsen egy fordítóban szervező), így sikerült beletennem plusz kb 300 métert. Sebaj, így legalább meglett a 21.1 km, mert utólag úgy láttam, hogy elég szűken lett kimérve a táv.
Egy kis szerencsével összejött a dobogó (a második helyezett féltáv után kiszállt), a díjazás idén is egyedülálló volt, megérte elmenni. :)

https://www.strava.com/activities/1524112903

pace be with you

(#32026) margithid válasza beltram (#32025) üzenetére


margithid
veterán

Durva időt toltál!
Nagy grat!

(#32027) bencze válasza beltram (#32025) üzenetére


bencze
senior tag

Durva idő, gratulálok!

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32028) bandus válasza beltram (#32025) üzenetére


bandus
veterán

hatalmas király vagy Zoli, ez igen :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32029) beltram


beltram
tag

köszi fiúk! utólag nem bánom, hogy nem lett tökéletes a verseny, legalább maradt még valami talán őszre is. :)

pace be with you

(#32030) Chuck Norris válasza margithid (#32023) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha jól láttam én vettem meg az utolsó GT-2000 2 cipőt 45-ös méretben, ha pont ez kellett volna neked akkor természetesen átadom.

(#32031) Vertigo18 válasza beltram (#32029) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nagy gratula, igazán jó idő! :C :C

A díjazást részleteznéd kicsit?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32032) Chuck Norris válasza beltram (#32025) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok, nagyon szép!

(#32033) beltram válasza Vertigo18 (#32031) üzenetére


beltram
tag

Köszi! A félmaratonon volt a legkomolyabb díjazás, de a rövidebb versenyszámoknál is szép ajándékcsomagokat osztottak. Az férfi-női első helyezettek biciklit kaptak, a második-harmadik helyezettek 80cm-es led tv-t, plusz minden dobogós kapott ajándékcsomagot pár aprósággal, kupa, oklevél, stb.
Amúgy az egész verseny szervezése, helyszíne nagyon szuper, a városi sportcsarnokban van a versenyközpont, bent gyerekeknek különböző programok, ugrálóvár, stb...
Tényleg érezni az egész lebonyolításon hogy ünnepnap a verseny az egész városnak.

pace be with you

(#32034) margithid válasza Chuck Norris (#32030) üzenetére


margithid
veterán

Köszi, de már megvettem a másik kettőt.
Szerintem azok is jók lesznek, a Swerve-t mindenképpen ki akarom próbálni, stabilnak meg ott lesz a puma, ráadásul 20 euróval oclsóbban :)
Azért köszönöm!

(#32035) Peterhappy válasza beltram (#32025) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez igen, Mester! Gratulalok!
Es le a kalappal a szervezes elott, orom volt olvasni a soraid.

@Chuck Norris: egy kalappal elotted is lefele, szep gesztust gyakoroltal!

(#32036) LanyUs válasza beltram (#32025) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt a 10-15 seces lassulást 03:50-ről borulásként kapásból elfogadnánk többen :)) Szép! :C

(#32037) tomcica válasza beltram (#32025) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R gratula,fooleg h nem alltal ki

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32038) bandus


bandus
veterán

walmsley :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32039) kk831228 válasza beltram (#32025) üzenetére


kk831228
addikt

Gratula!!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32040) tomcica válasza bandus (#32038) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat megszomjazott :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32041) Alg


Alg
veterán

Lesz (van) egy eladó 38,5-es női fekete Lunarglide ha érdekel valakit.

Sajnos kicsi lett barátnőmnek.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32042) beltram


beltram
tag

köszi! a feladás nálam soha sem opció. :)

pace be with you

(#32043) bandus válasza Alg (#32041) üzenetére


bandus
veterán

és egy 42,5-es nike zoom streak lt3-is, a rózsaszínű. ez meg kicsi lett nekem, pedig minden nikem ez a méret, és van vagy 6 pár :(
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32044) tomcica válasza bandus (#32043) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mit gondoltal te abban a streak-ben futni ?! :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#32045) bandus válasza tomcica (#32044) üzenetére


bandus
veterán

az mindegy, de jó áron volt, gondoltam egyszer csak jó lesz valamire, ha már meg tudom nézni milyen az élet 4:00 ezrek alatt. de hát a méret sajna nem jó. jó áron is adom tovább ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32046) inf3rno válasza bencze (#32022) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem Mizuno Wave Rider meg Saucony Rider, amik beváltak széles lábfejre. Az utóbbitól durván vízhólyagos lett a lábam félmaratonon, inkább rövidebb távokhoz használom csak ~10k, egyébként sokkal gyorsabb cipő, mint a Mizuno. Az Asics-ek, amik még jók lehetnek széles lábfejre, ha nem kényes a sarkad. Nekem úgy tűnt, hogy az Adidas, Nike nem igazán jók. Nem is emlékszem ezen kívül még miket próbáltam, van egy jó csomó márka.

Buliban hasznos! =]

(#32047) Alg válasza inf3rno (#32046) üzenetére


Alg
veterán

Merrell is jellemzően szélesebb lábfejű kialakítás tapasztalataim szerint.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32048) bencze


bencze
senior tag

Legyen mindenféle példa leírok egy nem annyira jóleső edzést pár gondolattal. A fm-omon felbuzdulva kinéztem egy enyhén ambíciózus edzést mára, 6 x 1 mérföld (ilyen volt a példa, tökmindegy) tempó, ez 4:10-et jelent az 51-es vdot értékemhez, 1 perc pihenővel. Oké elkocogtam Margitszigetig. Nem mondom, hogy nem aggódtam egy kicsit.
Hát, maradjak finom és diplomatikus, kell ezt még szoknom. Strava Garmin

Ami tanulság:
- Tegnap kalóriadeficitben voltam, éjfélkor megéheztem és betoltam egy doboz Aldis gyümölcsszeletet (az aszaltgyümölcsös) azzal szerintem kihoztam 0-ra kb. Tegnap gyakorlatilag kiesett teljesen a fehérje, minimális zsiradék délelőtt (olajos kaja inkább nem is mondom), nem tudom 1 nap számít-e (tehát a fehérje hiánya vagy kevés zsiradék), ritka az ilyen.
- Ma délelőtt ettem valami zöldséglevest (nem sokat) délután meg valami kókuszos gabonapelyhet (80g?) tejjel, alapvetően szeretem az ilyesmit, csak úgy ellenni elég meg laza futáshoz pont jól érzem magam tőle, de azt hiszem erősebb efforthoz kicsit vékony, így érzésre.. A tegnapit is figyelembe véve lehet, hogy ma délre bátrabban kellett volna egyek.
- Amiről már volt szó, hogy a Daniels pörgősebb edzései hobbistának kicsit nehezek lehetnek, lehet, hogy ez is ilyen helyzet. Mostanában megyek Adidasos edzésre hétfőnként mindegyre és azt látom, hogy elég sokan erősebbek nálam sprintben páran keményen rámvernek egy résztávban pedig magasabb távon nem dicsekednek eredményekkel, nekem az az érzésem erős lemaradásom van erőben, robbanékonyságban, legalábbis fiatalokhoz viszonyítva. Hogy ez genetika vagy edzés nemtom, lehet mindkettő, érzésre az utóbbi biztosan mert gyorsabb edzéseket sosem csináltam konzisztensen csak idényszerűen pár hétig aztán vagy letargia vagy sérülés mindig megállított. Kíváncsi vagyok ha konzisztensen tolnám mondjuk 3-4-5 hónapig minden héten legalább 2 akármilyen gyorsabb edzés, akár csak a rendszeres repülők, ezen mennyire segítene. Az tény, hogy lassan ott tartok, hogy a FM tempóm fölött nekem nincs élet mert meghalok :) ami hülyén hangzik, papíron van még 10k, 5k stb stb tempó ezek fölött de én nem bírom kifutni őket.

Ez elég meghalós volt ma, az életemért küzdöttem a makacsságom kellett, hogy befejezzem de rezgett a léc párszor, csak asszem még sosem hagytam abba edzést gondoltam ha nem muszáj nem kezdem el most.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32049) Vertigo18 válasza bencze (#32048) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hülye vagy!!!

:C :C :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32050) bencze válasza Vertigo18 (#32049) üzenetére


bencze
senior tag

hát egy kicsit mindenképp de ahogy mondják, mindenkinek kell egy hobbi... hát ráérek... :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.