Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Zozo0525 válasza danielsz (#62998) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratulálok

(#63002) LanyUs válasza xy.zsolt (#62995) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ennek mi lehet az oka? Úgy gondoltam, hogy a futás extra löketet ad az izmaidnak. Mit érzel visszalépésnek?
Danielsz :R

(#63003) tomcica válasza bandus (#63000) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh regen hogy imadtam volna en az ilyenetket... :K 800/1500-as edzes egyik eleme a teljesen "elsavasodott" testtel valo futas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63004) itouchfan válasza LanyUs (#63002) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem csak annyi, hogy kevesebb időt bringázik. Az általános állóképessége nem romlik/romlott valószínűleg (kivéve, ha túl gyorsan fut és egy tempóban mindig /avagy a szürke zónában/), de azért a futás meg a bringa más mozgás, a sportág specifikus erő, erő állóképesség, robbanékonyság kophat, ha kevesebb időt bringázik.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#63005) xy.zsolt válasza LanyUs (#63002) üzenetére


xy.zsolt
őstag

idén csak fele annyit (3.5 óra/hét) mozgok hetente mint tavaly...lásd a strava-n....és a bringázásból csíptem le nem a futásból. A heti 7óra mozgással nem akartam ismét 67kg-ig fogyni (180cm vagyok) mert cudarúl néztem már úgy ki :D de ment is a hegyre tekerés ezerrel. Tegnap pl a 40-45kmh-s tempót sem tudtam tartani 5km-ig sem szélárnyékban. :O

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#63006) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#63005) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Amúgy csak elakartam érni a sérülés után ismét a kényelmesebb 4.40es tempót.....most elértem és több km tekerés lesz. De bevallom momentán több kedvem van 5k-t futni mint 30k-t tekerni....ezt 2 éve nem gondoltam volna :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#63007) jimpo


jimpo
aktív tag

Pénteken megjött a harmadik pár Rebel v2 :DD
Így az első párat el is vittem egy pörgős 400/400 -ra :K
Nem fáztam 29.3 °C Átlagos hőmérséklet, hozzáteszem direkt egy fasor mellett futottam oda-vissza a 400-akat. :B Egy liter kevert folyadék lecsúszott közben, ebből az egyik Soft flaskban nagyobb szénhidrát tartalmú. A másikban meg a kevesebb szénhidrát mellett 5g BCAA-Glutamin kombó fele fele arányban. Elég poros volt az út széle, utána a cipő is kapott egy kis zuhanyt ráfért túl a 180. kilométerén.
Tegnap laza ment, de már így is 60 kilométer felett vagyok a héten. :))

Stryd Next Gen

(#63008) Melorin válasza jimpo (#63007) üzenetére


Melorin
addikt

Amit az óra hőmérője mutat annak ne higgyél :)

(#63009) tomcica válasza jimpo (#63007) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka,egyenletes is :K a jobb-bal balance viszont nem. Az okes,hogy valakinek a lassu futasnal van egy % mittomen 52-48 kozott barmi,a gyors futasnal ez esetleg kozeledik szinte 49.9-49.1 stb. nem erre ertettem,hanem h csak a lassuk es csak a gyorsak kozott van elteres.
Amikor mar jol megy ez,ahogy szoktuk mondani szinte unalmas iparos,akkor erdemes egy kicsit ezzel is torodni. Akar lefilmezni,es utolag megnezni ebbol az adatbol h melyik milyen elterest adott es ott hogy nezett ki a mozgasod.
Nem az a cel hogy 50-50% legyen,mert van egyeni elteres arra,hogy kinek mi a leggazdasagosabb mozgas.Viszont ha ez megvan akkor erdemes megnezni,hogy mikor tersz el ettol.
Csak egy otlet a jovoben majd foglalkozol vele.A futotehnika,gazdasagos mozgas idovel egyre nagyobb kulcs lesz,mert ugye eloszor a Vo2max lesz kipipalva es nem igazan tudod majd piszkalni,utana a laktatkuszob,es amikor mar nyelgazon tudod az adott tempot,akkor marad a gazdasagossag finomhangolasa.Lehet nem leszel sokkal gyorsabb tole,de kevesebbet fogyasztasz es nem terheled annyira a labaidat.Ez idovel aranyat er :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63010) jimpo válasza Melorin (#63008) üzenetére


jimpo
aktív tag

Tempe szenzort használok lassan egy éve. Igaz be van bugyolálva teflon szalaggal hogy ne melegítse annyira a nap. :DDD

Stryd Next Gen

(#63011) sherlock82 válasza stefyY (#62987) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ezt csak megerősíteni tudom.
Ma reggeli 12 fokban mindjárt jobban ment minden. :)
Mondtam én hogy északra kell költöznöm. :K

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#63012) jimpo válasza tomcica (#63009) üzenetére


jimpo
aktív tag

Már én is észrevettem, biztosra nem tudom mi lehet. Korábban én sem láttam ekkora eltérést. Az tuti hogy a jobb lábamon a nagylábujj mellettin van egy vér-vízhójag kombó, lehet ideje lenne kiszúrni. :DDD
Amúgy érzésre nem tünt fel, nem fájt semmi közben. Elég lazának hatott. Egyébként meg oldalszélben futottam, hol jobbról hol balról kaptam a gyorsakban az oldalszelet. :U

Stryd Next Gen

(#63013) tomcica válasza jimpo (#63012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi figyelem erre eleg is :K tudatos vagy arra,amit es ahogy csinalsz...ennyi eleg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63014) jimpo válasza tomcica (#63013) üzenetére


jimpo
aktív tag

Igyekszem figyelni, bár ideje lenne rámenni az erősítésre is mert eddig az kimaradt. :B Egyébként tuti a hólyag volt a ludas, kivágtam. Majd pár órával később futás, kellemes felhős idő van ~20°C mellé ~15km/h szél. Az ünneplős Saucony Endorphin Speed 2 -t vettem fel, nem véletlenül. :))
Bemelegítés közben másfél kili után tartottam egy pisiszünetet, mikor megálltam akkor éreztem hogy lüktet a korábban kivágott hólyag, illetve indulás után is egy pár száz méterig. 2 kilométer után felpörgettem a tempót, talán túl is pörgettem az elejét. Az első két kilóméter érezhetően nehezen ment köszönhetően a magas Air Power-nek azmi az első kilométeren 8% majd a másodikban 7%, majd az követően fordultam egyet. Előzetesen 3:55 körül akartam futni végig. Jelentem nem sikerült, gyorsabb lett.

Ezennel új 5k PB is született, bőven 20 perc alatt. :DDD Jóval jobb lett mint az előző, ezt se mostanában fogom megdönteni. ;]
Egyébként filóztam indulás előtt hogy mit fussak, valami kisebb lazát vagy 5x 1000/1000 de az már sok kilométerben. Így is 60 felett voltam tegnap, meg jövő héten kánikula is lesz elvileg. Meg valószínű hogy megyek túrázni több napra pünkösdkor, végre... Szerintem jól döntöttem. A következő 3 napban csak lazázás lesz jóval 5 perc feletti tempóval, úgy is meló holnaptól.

Továbbá a Stryd auto-kalkuláció szerint a Critical Power 310 W 4.49 W/kg ~69 kg :C :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#63015) Zozo0525 válasza jimpo (#63014) üzenetére


Zozo0525
őstag

de durva idő! Gratulálok :R

(#63016) bajnokpityu válasza jimpo (#63014) üzenetére


bajnokpityu
félisten

céép. ma nekem is messze várakozásokon felül ment.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63017) bandus


bandus
veterán

[link] ilyen decathlonos mellényt használ valaki, ha igen mi a véleményre róla? alapvetően mindenből a nagy márkákat szoktam venni, de ezt olyan keveset használnám (szerintem kevesebb, mint évi 10 alkalom), hogy nem vennék belőle salomont, vagy black diamond/northface táskát.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#63018) tomcica válasza jimpo (#63014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ADTA :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63019) sherlock82 válasza bandus (#63017) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ilyen eszközt még soha nem használtam de a decathlon - os cuccok alapesetben árérték aranyában és minőségben teljesen rendben vannak.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#63020) parandroid válasza bandus (#63017) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem intersportos van, de néztem ezeket is. Alapvetően nem rosszak, de aztán vettem valami leárazáskor próbaképpen egy salomont, és akkor jöttem rá, hogy az miért kerül annyiba, amennyibe… Nem izzadsz alatta, nem mozdul el, nem lazul ki, nem dörzsöli ki a nyakad-vállad, ha bőrhöz ér, praktikusabban pakolható, rögzíthető, ilyesmik. Amíg nem volt jobb, ezek csak apró bosszúságok voltak, amióta megvan a salomon, amikkel semmi ilyen probléma nincs, azóta az agyamra mennek, szóval nem is használom.

Szóval ha olcsón kell, akkor jó ez is, teljesen használható, de ha teheted, nézd meg a nagyokat is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#63021) jimpo válasza bandus (#63017) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nekem a 15 literes van, már használtam elég sokszor. Az már tapizva, élőben próbálva is bejövősebb volt nekem, az meg hab a tortán hogy a régebbi 14999ft -os áron megkaptam egy évvel ezelőtt. :P Egyébként elégedett vagyok vele, teljesen használható. Engem még nem dörzsölt, persze nem trikóval használom hanem pólóval. :DDD
A hozzá való 500ml soft flask mondjuk igen megdrágult, ja meg nem is elérhető.... :W
tom azt hiszem, 4 kilóméter körül már taknyom nyálam egybe folyt. :C

Köszönöm a gratulációt mindenkinek. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#63022) tomcica válasza jimpo (#63014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy van friss felmerod,ez alapjan kb 3:50-3:55-on kell a 400-as edzeseket,es kb 4:00-4:10 az 1000m-es edzeseket. Nem azert,mert nem birnad gyorsabban,hanem hogy a megfelelo erofeszites legyen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63023) ígyvanferi válasza bandus (#63017) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem az 5 literes kistestvére van. Viszont viszonyítási alapom nincs. Nem vagyok ultrafutó, csak ilyen 2-3 órás terepezésekre megyek el benne, ahhoz elég a kapacitása, meg a tudása is. Nem ugrál, bár némi oldalirányú mozgása azért van a háton, ezért pl. egy alkalommal egy fehér pólómat a derék részen gyakorlatilag megfestette a dörzsöléssel (sokadik mosásra sem jön ki az a barnás folt onnan). Van hozzá egy literes (asszem literes, de lehet másfél) flaska, szopókával, ami elég ezekre a futásokra, kiegészítve soft flaskkel. Apróságokat jól el lehet pakolni benne. Van belül egy zipzáros vízhatlan rekesz, ahova iratok, telefon mehet. A fő rekeszbe meg egy póló, esőkabát, és akár még egy hosszúujjú felső is elfér. De valami ruhadarabot a hátulján abba a félig nyitott rekeszbe is belegyűrhetsz, nem esik ki.
Azt egyébként szimplán nem hiszem el, hogy a salomon vagy egyéb drága cuccba nem izzad bele az ember. Adjatok egyet és egy óra alatt bebizonyítom az ellenkezőjét. Még csak 30 fok se kell... Pakolni biztos jobb, meg még precízebben magadra tudod állítani, hogy minimálisan se mozogjon, meg stb., csak kapjon már valami pluszt az ember a pénzéért. Épp ma délután néztem két kicsit hosszabb terepfutós videót is (Quebec Mega Trail 100 miles, meg Sage Canaday visszatéréséről), nyilván senki nem 5 literes decathlonos hátizsákkal futott, de gondolom neked sem ilyen igényeid vannak.

[ Szerkesztve ]

(#63024) ígyvanferi válasza jimpo (#63014) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Grat a PB-hez. Milyen összehasonlítva a Rebel 2 és az Endorphin Speed 2? Zalandoról rendeltem egyet akciósan (így is annyi volt, amennyiért eddig két pár cipőt vettem :o. Nézzetek szét, a 25%-os kuponnal van néhány megfontolásra érdemes ajánlat.), csak még így látatlanban, a tesztek alapján nem tudtam pontosan elhelyezni a cipőrotációmban. Inkább versenyekre, felmérőkre, néha egy-egy hosszú kulcsedzére terveztem egyébként használni. Mint nagy rajongója a Peba habanyagnak, eléggé várom már.

[ Szerkesztve ]

(#63025) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Még folytatom a spamelést: sikerült végül a tegnapi versenyen megfutni a félmaraton PB-t. Hajszál pont 3:55-ös átlagtempó jött össze, amit szerettem volna, 1:22:32 a vége strava szerint. Sajnos a verseny távja eredetileg is csak 21 km volt, az óra pedig kb. 20,94 km körül mutatott, amikor áthaladtam a célon, úgyhogy mindenki nagy meglepetésére még mentem tovább. :DDD [link] Ha valakit érdekel.
Bónusz, hogy ez simán elég volt a 2. helyre. Az első helyezett borzasztó messze, 4 és fél perccel előttem ért célba, de utánam is nagy volt az űr, több mint 6 percre jött a 3. Ennek ellenére nem légüres térben futottam, mert egy 3,5 km-es kör volt kijelölve és egyszerre indultunk a 7 és 14 km-t futókkal, szóval folyamatos előzésből állt a futás. A visszafordítókat (körönként 2 db) már nem is mondom, meg az össze-vissza kanyargást. De legalább az időjárás ideális volt, 30 fokban, tűző napon ez nem sikerült volna. A 19-20. km így is baromi nehéz volt, ott majdnem elengedtem, tekintve az előnyömet a 3. helyezettel szemben. De azért szerencsére csak pár mp-et lassultam, így elég volt az időhöz a végén.
A Rebel 2 tette a dolgát. Tempót váltani (akár előzés miatt, akár a visszafordítóknál) jobban lehet(ett volna) az adidas adizero proban, de az jobban szét is verte volna a lábam ilyen távon. Ezért is vagyok nagyon kíváncsi az Endorphin Speed 2-re. Ha ennek a kettőnek a jó tulajdonságait tudná ötvözni, az nagy király lenne.

[ Szerkesztve ]

(#63026) Agony válasza ígyvanferi (#63025) üzenetére


Agony
aktív tag

Gratula a PB-hez, ezt már taposni kellett! :K ;)

Start with a whisper, end with a scream!

(#63027) parandroid válasza ígyvanferi (#63023) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Azt egyébként szimplán nem hiszem el, hogy a salomon vagy egyéb drága cuccba nem izzad bele az ember. Adjatok egyet és egy óra alatt bebizonyítom az ellenkezőjét. Még csak 30 fok se kell...”

Úgy érted, hogy számodra hihetetlen, hogy ha felveszem a varázshátizsákomat, akkor nem izzadok? Pedig már mindent kipróbáltam, de csak ez működik. Akármilyen technikai felsőben futok: izzadok. Hálós, technikai atlétában: izzadok. Ha mindent leveszek, és ott lóbálom a lompost az fkk-futáson: még akkor is izzadok. De ha felhúzom a drága hátizsákomat, akkor megszűnik az izzadás. egy csepp se jön ki, mintha elzárták volna a csapot. Hiába öltözök be eszkimónak augusztusban, ha rajtam van a csodazsákocska: semmi.

Basszus, persze, hogy izzadsz benne, de ahogy különbség van egy márkás, meg egy noname technikai felső között (mind anyagban, mind szabásban), úgy hihetetlen módon itt is előjön a technika előnye.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#63028) ígyvanferi válasza parandroid (#63027) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor ezt írd.

(#63029) Chuck Norris válasza LanyUs (#62950) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Tényleg hat mint motiváció köszönöm, el is gondolkodtam rajta, hogy kellene fussak nekem is egy 10Km-t, bírnám-e ebben a tempóban.

@bandus a nagy márkák sem érnek sokkal többet szerintem, 2-3x kerül annyiba mint a Decathlon és nem sokkal jobb. Van egy salomon pulse belt-em, talán még 500km sincs benne de már kirohad belőle a zippzár, a nike, asics futós ruháim sem jobbak semmivel mint a Decathlonos. Amúgy nekem ez a hátizsákom van:
[link] kár, hogy már nem kapni. Ebből is már hármat vittem vissza mert szétmállott a hátánál, egyből visszaadták a pénzt. A mostani is nemsokára szétesik akkor veszek egy kéket.

@jimpo használat után el ne feledd kiszárogatni meg a kupakból kifújni a vizet mert nagyon durván be tud penészedni az egész pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#63030) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#63025) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az igen, gratulálok :C

(#63031) Peterhappy válasza ígyvanferi (#63025) üzenetére


Peterhappy
őstag

Neked es Jimponak is oriasi gratulacio!

(#63032) Never79


Never79
tag

Gratula mindenkinek :)

Milyen volt a Kinizsi 100-as Chuck Norris? Elég jó időt mentél. Nem volt meleg, gondolom Gete után nem volt annyira brutál a katkan.

(#63033) tomcica válasza ígyvanferi (#63025) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63034) HKorn válasza parandroid (#63027) üzenetére


HKorn
addikt

Ezekkel általában az a baj, hogy csak minimálisan jobbak, viszont 4x annyiba kerülnek, így sok embernél egyszerűen nem érik meg a felárat. Nálam sem.

Run&Ride

(#63035) Hi!King válasza HKorn (#63034) üzenetére


Hi!King
őstag

Ilyenem még nem volt, egy decathlonos futóhasitasit szoktam néha használni. Viszont túracuccoknál, elsősorban hátizsákoknál az a tapasztalatom, hogy a 2-3-szor többe kerülő márkás cuccok apró nüanszokban jobbak a Quechua hátizsákoknál, viszont azok a nüansznyi dolgok sok használat esetében olyan plusz kényelmet adnak, ami miatt soha többé nem térne vissza az ember a Decathlonos túrazsákokra (igazából én Osprey-ról semmi másra sem). És a poén, hogy ezek az apró nüanszok nem abból fakadnak, hogy drágább, jobb anyagokból, jobb minőségű varrásból lennének a márkásak, mert bizonyos szint felett a dekás cuccok anyaghasználata sem rosszabb, hanem szimplán tervezésbeli különbségekről van szó. Szvsz futásnál is így lehet, egy példa, hogy a Kiprun cipőknek kritikán aluli a cipőfűzője.

[ Szerkesztve ]

(#63036) Never79


Never79
tag

Én egyre jobban nem kedvelem a mellényt (volt dekás is meg van salomon), pont azért, mert szerintem meleg. Persze van olyan futás, amit nem lehet megoldani anélkül, de freebeltbe nekem belefér két fél literes kulacs, 5-6 gél, telefon, papírzsebkendő, kocsikulcs. 2-3 órás futást meg tudok oldani vele (ok, ebbe beletartozik, hogy általában féltávnál van egy kút/forrás, ahol utánatöltök). Már ez sem olcsó dolog :(, de az egyik legjobb beruházásom volt szerintem.

Nézte valaki a Golden trail series-ből a Zegama versenyt (42 km 2800 szint). Kilian új pályacsúcsot állított fel 3:36-tal, 9 perccel jobbat, mint eddig. Az első csaj is pályacsúcsot ment. Eszméletlen ahogy ezek lefelé futnak a köves, sziklás talajon. Courtney Dauwalter azt hiszem 10. lett, az a nő "folyton" mosolyogva, nevetve fut.

[ Szerkesztve ]

(#63037) tomcica


tomcica
Topikgazda

Akit esetleg erdekel az idei Zegama hegyi maraton:
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63038) Hi!King


Hi!King
őstag

Szombaton volt itt a XX. kerületben egy kis futóverseny, kicsivel több mint 10 km (10.4-nek írták, én ennél kevesebbet mértem). A környék útjain, amerre úgy általában futni szoktam.40:29 alatt értem a célba, 10 km-re 39:59 lett az órám szerint. Szokás szerint most is az első fele volt gyorsabb, illetve a végére már készen voltam, pedig igyekeztem az elején visszafogni magam. A harmadánál 3 embert lehagytam, közülük egy a végén lehajrázott olyan iramban, amit akkor sem tudtam volna, ha akkor ott teljesen kipihenten kellett volna egy néhány száz méteres sprintet tolnom. Így 7. helyen értem be. A győztes számomra "csillagászati" gyorsasággal futott, 33:45 lett az eredménye, el sem tudom képzelni hogy lehetséges ilyen gyorsan futni, az egyik Strava CR-emet is vitte, ahol 700 méteren, kipihenten, mindent beleadva tudtam anno olyat futni, aminél ő simán gyorsabb volt egy 10+ km-es táv felénél. Mindenesetre én elégedett vagyok ezzel az eredményemmel, 10 km-re vetítve mindenképp PB volt. Utána látva a vasárnapi időjárásjelentést, feleségemmel még elmentünk 20 km-t túrázni a Budai-hegységben.

(#63039) LanyUs válasza Hi!King (#63038) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gratulálok Neked :R és Mindenkinek, aki rekordot futott és azoknak is akik csak futottak egy lazát :R
Szeretem ezeket a beszámolókat olvasni itt, mert olyan, mintha én futottam volna :)

(#63040) tomcica válasza Hi!King (#63038) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szeeep...PB az PB...a 33:45-el meg ne foglalkozz, szodaval elmegy :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63041) Hi!King válasza tomcica (#63040) üzenetére


Hi!King
őstag

Ja, nem úgy foglalkozok, csak rácsodálkozok, meg elismerésem a győztesnek. Tudom, hogy te ennél is jobbat tudsz futni :-)

(#63042) tomcica válasza LanyUs (#63039) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk Beci versenyzett hetvegen, Nagybecskereken (Zrenjanin),az del-kelet vajdasag.
[kép]
7km = 23:13 (3:19-es atlag) masfel percet vert a masodikra,szoval szerintem van ebben meg egy 7-10mp lehet 13 is,ha megfeleloen megszorongatjak vegig :K amugy uj PB ezen a tavon.
Ugye a versenyszezont kezdte 5km,jott ez a 7km,most keresni kell egy jo 10km-t ott megfutni a 32tetejet ;)
Osszel meg egy FM a terv neki,habar nem arrol hires,hogy nyaron fog km-t gyujteni,igaz pincerkedik, ergo van seta km a labban napi 10-20km :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63043) LanyUs válasza Hi!King (#63041) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez már 3:23-as átlag ám! Ahhoz azért már adja nap kell Tomnak is. Tényleg Tom mi most Neked az aktuális 5K, 10K, 21K idő a kockás füzetből? Csak hogy legyen mire a fórumnak készülni :DDD

Tom: Beci egy gép! :Y Olyan tempóval megy, amit még életemben nem futottam :) Azt se tudom miről van szó... Bringával kipróbálom majd :D Ilyenkor nem szoktál nyulazni Neki néhány km-ert?

[ Szerkesztve ]

(#63044) bandus válasza Never79 (#63036) üzenetére


bandus
veterán

nekem amúgy is baromi melegem van általában, ezért is tartok tőle, de nekem a freebelt anno nem volt jó, pont két méret között voltam, így salomon pulse belt maradt. de abba csak egy fél literes kulacs fér, annál kicsit talán több kellene. de lehet megpróbálom megoldani azzal, csak sajna horvátország nem igazán bővelkedik közkutakban :/

courtneyt amúgy én is bírom nagyon, üdítő jelenség. főlg azokban a kosaras gatyákban amikben fut :D annak még utána kell járnom, ki volt a 77-es rajtszám :D és a 38-as.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#63045) tomcica válasza LanyUs (#63043) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy az oreg edzom szokta mondani,annyit ersz,mint az utolso futasod ;] az utolso becsuletes futasom marcius 6 Martely volt (3:23-as atlag 34km darabolva 1km-re ugye).Ott a bal labam akkora terhelest kapott,hogy az azota sem jott rendbe :N
Aprilis vegeig edzettem vele iparos takarekos uzemmodban,majd mivel nem akart javulni majusban leallitottam a futast eloszor csak heti 2-3 futasra,majd par hete teljesen.
Most van abban a stadiumban,hogy itt a boltban setalva nem faj.
Elliptikus treneren megy az aerob es a tempo edzes,2ora full zsiregetos aerob egyik nap,masik nap 1ora tempo (altalaban darabolva 6-10-15percekre... 1.5-es szorzot hasznalok,pulzus a futopulzus tempo zonajanak a legalja,feljebb nem tudom hajtani ezen a gepen). Heti 2db sulyzos es sajat testsulyos erosites az megmaradt + napi hengerezes es mobilitas.
Egyelore meg biztos,ami biztos nem futok vele,nehogy meg hosszabb kimaradas legyen belole :U
Uszoda berletet juniusban elojegyeztem.Napi 1ora uszas lesz a delutani program juniusban,ha kinyit a kulteri. Reggel meg marad az elliptikus 1ora.
A bicaj magneses trenerjet a multkori achiless rehabnal szethajtottam,kint nalunk meg eletveszelyes tekerni,szoval az egyelore passz. Amugy jo opcio az is ilyen esetben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63046) tomcica válasza LanyUs (#63043) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szoktunk neha nyulazni,versenyen utoljara 2016-ban nyulazott O nekem felmaratonon 10km-ig.
Edzesen meg en szoktam neki be-beugrani,ha kell egy kis feszultseg. :K 5K elesitesnel volt neki 2km eros tempo + R200 kocogas + 400m 70mp + R200 kocogas + 2km eros tempo. Itt a ket eros tempo utolso koreben segitettem,es a 400m elso felet en adtam 34mp,hogy ne fussa el (mert be volt mar indulva 32-31mp siman lett volna,de ugye nem az volt a cel).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63047) LanyUs válasza tomcica (#63045) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ritkán fordul elő, hogy Neked írjuk ezt, de akkor mielőbbi gyógyulást / jobbulást. Te már ismered a saját tested ( elvagy tanácsok nélkül ). Ellipszis sajnos nem tudok, mert alacsony a terasz alatta, ahová telepítettem és beverem a fejem. Feleségemre méreteztem ( 174 cm-nél már oké ). Régebben jártam úszni + szauna, de amióta itthon összefaragtam magamnak, azóta reggel szoba bringa, délután meg 3x15 perc szauna lazítás gazdaságosabb időben.
Ha sétálva nem fáj az már a kezdeti lépés! Nálam is hasonló volt a helyzet a talp sérülésnél januárban...

(#63048) tomcica válasza LanyUs (#63047) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi-koszi,turelem kell ide,mert a "motor" nagy,de a futomu mar nem a regi ;]
Agony-val irkaltunk epp errol,hogy egy olyan epitkezest,ahol a laza aerob ki van valtva keresztedzessel,de a minosegi futas megtartva mukodhet :K
Beszelunk itt heti 3x futasrol a tobbi egyeb aerob.
Neki van meg olyan opcioja,hogy futopadra beviszi a heti futas egy reszet,en viszont nem terveztem padot venni egyelore.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#63049) LanyUs válasza tomcica (#63048) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ismerős ez az edzés forma :) Ha hiszi valaki ha nem, remekül beválik ez a láb pihentetésére. A szoba bringán egyszer ( 30-as fokozatból 25-ösre téve ) eldurrant nálam is a vezérlő panel. Ezek után 8-as fúróval a burkolaton 30-30 furatot kapott szellőzni. Azóta rendben van, igaz reggel én csak lazán tekerem. Ha izgalmas a film akaratlanul is gyorsabban, ha unalmas, akkor lazán. Van egy mágnesfékes futópadom, de azt el se hoztam a szülői házból.

(#63050) tomcica válasza LanyUs (#63049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg ugye itt mi mar beleraktunk 10-en ev aerob futos edzest :K szoval nem arrol van szo,hogy teljesen futomult nelkul probaljuk ki ezt az epitkezest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.