Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86701) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#86699) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerk:....nekem Puma VN1 van, mint -nak (nem VN2, elírtam)
Rebel v2 pöpec 650k-nál.....vékonyodik a talpa (kék, sárga), de szép egyenletesen és semmilyen kopás, elhasználódás nincs a felső szövetrészen

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86702) tomcica válasza #76500480 (#86698) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kapjak az az ivet azok a cipok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86703) sherlock82


sherlock82
senior tag

Az alábbiakban kérném a tanácsotokat:

Korábban használt Polár m430 órámat selejteztem , az alkalmazásból kitöröltem, majd hozzárendeltem egy másik Polár m430 órát.

A telefonon lévő alkalmazás bluetooth - on nem, kizárólag USB számítógépen keresztül szinkronizál az alkalmazással. Szerintetek ennek mi lehet az oka ?

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#86704) xy.zsolt válasza sherlock82 (#86703) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha amúgy kapcsolódik az app-hoz bluetooth-on akkor szinkronizálnia is kéne automatikusan.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86705) sherlock82 válasza xy.zsolt (#86704) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, pairing failed üzenet jelenik meg, és megszakad a kísérlet a csatlakozáshoz.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#86706) xy.zsolt válasza sherlock82 (#86705) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Más kütyü nincs bt-on csatlakozva közben a mobilhoz?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86707) sherlock82 válasza xy.zsolt (#86706) üzenetére


sherlock82
senior tag

Egy másik óra, de az passziv . " Nem online " a blutooth kapcsolata annak. Szerinted lehet ez az oka?

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#86708) xy.zsolt válasza sherlock82 (#86707) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A legtöbb mobil bt hálózaton csak egy kütyühöz tud kapcsolódni egy időben.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86709) parandroid válasza xy.zsolt (#86708) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ne haragudj, ez butaság. Beülök az autóba, és egyszerre tolja ki a carplayt, kapcsolódik a menetrögzítő kameráboz, és kapom az órára az értesítéseket. Ezt eddig az összes mobilom tudta. :F

De görgőzesnél a tablet is bt-n kapcsolódik az okosgörgőhöz, a pulzusövhöz, meg az órához. Mindezt full egyszerre.

Zenehallgatásnál is simán csatlakozok okoshangszóróhoz, és közben az órára is jönnek az értesítések.

Ha kint tekerek, van bt kapcsolatom az edge komputerrel, meg az órával is, tehát egyszerre két fitnesz eszköz sem akadály.

Szerk.: Amikor váltottam az F5-ről az F6XPro-ra, egy-két napig mind a két óra aktív volt a garmin connectben, egyszerre működő BT kapcsolattal.

Szóval amelyik mobil ezt em tudja, ott a kínaiak valamit elbasztak a szoftverben.

Szerk2: Hogy a Polar alkalmazás mire képes, és mire nem, azt nem tudom, szóval a fentiektől függetlenül én is a régi órát törölném az appból első körben.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86710) xy.zsolt válasza parandroid (#86709) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nos, ha ez van akkor az én Xiaomi MI8 mobilom nagyon le van maradva...és én is :U A minap is olvastam valamelyik friss mobil leírásában, hogy 2 aktív bt hálózatot is tud kezelni egy időben. Gondoltam is, hogy 'na végre'.
Más: Az FR235 csak akkor kapcsolódik a mobilomhoz ha a mobilon van bekapcsolva előbb a Bt.....fordítva nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86711) parandroid válasza xy.zsolt (#86710) üzenetére


parandroid
nagyúr

“Az FR235 csak akkor kapcsolódik a mobilomhoz ha a mobilon van bekapcsolva előbb a Bt.....fordítva nem megy.”

Ez tök logikus. Mihez kapcsolódna, ha a telefonon nem aktív a bt? :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86712) xy.zsolt válasza parandroid (#86711) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem értesz. Hagyjuk mert most mennem kell amúgy is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86713) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86708) üzenetére


Peterhappy
őstag

BT verzió függő. Ha jól tudom, a 4.0-s készülékek egy készülékhez tudtak csak egyszerre csatlakozni, az 5.0-tól felfelé már többhöz.
De beállításfüggő is lehet, nemrég vettem 5.0-s fejhallgatót, ami csak egyhez tudott csatlakozni, de a saját alkalmazását a telefonra feltelepítve be lehetett állítani, hogy többhöz (kettőhöz?) is tudjon.

@Sherlock: Az lehet még, hogy a telefon IS csatlakozik az órához, ugyanakkor lehet, hogy a M430-hoz CSAK az appon belül kell csatlakoznia. Tehát ha a telefon bluetooth menüjében látod az órát, távolítsd el. Lehet, hogy akkor, lehet hogy újrapárosítás után, de talán működni fog.

(#86714) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86713) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nos, ha jól tudod akkor mégsem "butaság" (utálom ezt a jelzőt amúgy is) amit írtam.
Van még bőven használatban mobil ami csak bt4-et tud....akár -é is.

nyilván úgy értettem, hogy mindkét kütyün be van kapcsolva a bt akkor kapcsolódnak, de nálam nem mindegy a bekapcsolási sorrend valami érthetetlen oknál fogva. Értsd ha a Garmint rakom bt-ra majd rögtön a mobilt akkor ezek után nem csatlakoznak....ha ez fordítva történik akkor tökéletes.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86715) parandroid válasza xy.zsolt (#86714) üzenetére


parandroid
nagyúr

"ha a Garmint rakom bt-ra majd rögtön a mobilt akkor ezek után nem csatlakoznak....ha ez fordítva történik akkor tökéletes."

Ez is logikus valamilyen szinten, mert ha a garminon bekapcsolod a BT-t (vagy magát az eszközt), akkor rögtön keres kapcsolatot. Ha elsőre nem talál, akkor meg később, amikor a mobilt (vagy azon a bt-t) bekapcsolod, akkor már nem is keresi. Fordítva meg a telefon nem keres külön kapcsolatokat, ilyenkor én be szoktam zárni az appot, és újraindítom, akkor indulásnál megint körülnéz, és megtalálja. Ez segít akkor is, ha valamiért leszakadtak.

Ez a BT4.0 meg nekem 'új', amióta futós órám van (az FR235 volt az első, valamikor 2015/16-ban), nekem azóta ment mindig a telefon több eszközzel, eszembe nem jutott, hogy valami még régebbi szabványt használ. Bár gondolom ez is olyan, mint a GPS, hogy az olcsó mobilokba minél olcsóbb alkatrészeket vesznek, aztán így keletkeznek a városi legendák, hogy a telefon (így általában) GPS-e szar, meg hogy nem tud több eszközhöz csatlakozni BT-n. Na ja, nem véletlenül kerül a telefonok között is az egyik x, a másik 2x, a harmadik meg 3x összegbe...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86716) xy.zsolt válasza parandroid (#86715) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát látod, az én mobilom 2019ben a Xiaomi flagship-je volt....4év után már elavult. Mindegy, amúgy gyors még mindig, amire nekem kell arra egyelőre megfelel.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86717) ballazol


ballazol
senior tag

hejj!

felvettem a 6°C-os szemerkélésre való tekintettel a múlt héten érkezett Asics Gel Sonoma VII-et, már most szeretem... mondjuk, jó szokatlan a nyári Nike után a merevebb talp, de ugye ez egy másik kateg. :)
meg vizes fém csatornafedélre nem szabad lépni vele, mert 99%-os a sansz, hogy kirepül alólad a lábad...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#86718) sherlock82 válasza Peterhappy (#86713) üzenetére


sherlock82
senior tag

Sikerült.

Samsung a51 mobil bluetooth menüjében a párosított eszközök közül eltávolítottam a régi órát, és az újat pillanatok alatt felismerte. :C

Köszönöm mindenkinek a támogatást és az ötletek is. :R

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#86719) Peterhappy válasza sherlock82 (#86718) üzenetére


Peterhappy
őstag

;) Gyanús volt. Ex-Polar M430 tulajként rémlett, mintha nekem is lett volna hasonló szerencsétlenkedésem anno :)

(#86720) Napfénysüti

Bakker ma kimentem 2-kor meló után hogy futok egy lazát. Direk a városban futkároztam járdán (néhol elég tré volt). Erre hazaérve látom hogy lett egy 5km PB-m. Pedig esküszöm ma lazát akartam csak edzeni. Fejben erre még át kell állnom. :B

Més que un club!

(#86721) Peterhappy válasza Napfénysüti (#86720) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

Ennyi. Tomtol kertel segitseget, most vallald a kovetkezmenyeit :D

(#86722) norby_42 válasza Napfénysüti (#86720) üzenetére


norby_42
aktív tag

:C
Most kapaszkodj, ehhez a lazához mindjárt mondja Tom a tempó edzést ;]

Eat pasta, run fasta

(#86723) Napfénysüti válasza norby_42 (#86722) üzenetére

Mindmeghalunk! :DDD

Més que un club!

(#86724) ígyvanferi válasza Napfénysüti (#86720) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Grat!
Mondom a jó hírt és egyben rossz hírt: nincs még az az 5K rendesen kifutva. ;] Fog abból az időből még faragcsálódni.

(#86725) tomcica válasza Napfénysüti (#86720) üzenetére


tomcica
Topikgazda

PB az PB..."orulunk Vicent" van :K :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86726) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#86720) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:CElérhetőbb közelségbe került a 25p....nem csodálkoznék ha piszkálná az érdeklődéssedet . Egy előtte türelmesen beedzett 'adja' napon az is ki lesz pipálva. :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86727) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Puma VN1 WTR bejáratása elkezdődött. Kicsit kopogósan indult, de már a 7k-s kör végére jobb lett. A speckó anyag szigetelése érezhetően jobban tartja a hőmérsékletet....a sima VN-ben még a nyári 35°c-ban sem éreztem ilyen meleget mint ebben ma 12°c-ban. Nem süvít át rajta a szél....ergo kevésbé is szellőzik. A 14ezer Ft-os ár minden fillérjét megérte :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86728) Fred23 válasza Napfénysüti (#86720) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gratula! Mennyi az annyi?

Én heti 2x-3x futok csak, és ezzel biztosan nem lesz gyors a fejlődésem, de mivel más edzéseim is vannak, több koci már a regenerálódásom rovására menne, nemrég bebizonyosodott. Egyszer nem tudtam végigcsinálni a gyúrós edzésem, egyszer meg inkább neki se álltam, mert még komoly izomlázam volt. Szóval maximum heti 3 kocogás.

(#86729) tisn válasza Fred23 (#86728) üzenetére


tisn
addikt

teremben is fuss a futogepen, kellemest a hasznossal :)

szerk:

Én heti 2x-3x futok csak

igy indul, aztan lesz minden nap, meg meg neha napi ketto is :D

[ Szerkesztve ]

(#86730) tomcica válasza tisn (#86729) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha mast is edz,akkor a heti egyik futas specifikus kell hogy legyen :K egyik heten tavolsag + tempo...masik heten sebesseg+tempo. Tobbi futas az adott heten km gyujtes.
Tavolsag+tempo edzes lehet hosszu fokozos futas,konnyedrol kezdve a vegen kb 90%-ig.

Sebesseg+tempo edzes legkonnyebb modja a resztavok,vagy iramjatek.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86731) tisn válasza tomcica (#86730) üzenetére


tisn
addikt

az iramjatek az futasnal micsoda? (garmin edzo pl. hogy hivja?)

(focinal az iramjatek korlatozott meretu palya, folyamatos jatekkal, csokkentett letszammal 1-4 vs 1-4 fo (tehat akar 1v3 is), rendkivul intenziv, kb. 2-4 perc idotartammal)

(#86732) parandroid válasza tisn (#86731) üzenetére


parandroid
nagyúr

Fartlek. Amikor poénból váltogatod a különböző tempókat. Most zöld a lámpa, gyorsan, sprint, vagy minden második villanyoszlopig gyors, közte lassú, de mehet időre is: 30 sec sprint mondjuk 4-5x, vagy egy gyors létra, vagy piramis edzés közben. Valami kis változatosság, hogy ne unj bele az alapozásba, vagy a monoton tempóba, de nem olyan kemény, és szigorú, mint az intervallum.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86733) Studi válasza Peterhappy (#86713) üzenetére


Studi
addikt

Olyannyira tudnak több eszközt kezelni BT-n manapság, hogy még az órának is megy: zenét hallgatok róla BT fülessel, vége az edzésnek, megállítom, mentem, és máris tolja fel a zsebemben levő telefonra. Futás közben is folyamatosan jönnek a BT-n szinkronizált üzenetek az órára, míg a zene egy pillanatra sem áll le. Végig párhuzamosan aktív az óra-füles és az óra-telefon BT kapcsolat is.

(#86734) Studi válasza parandroid (#86732) üzenetére


Studi
addikt

Vagy mész valami dimbes-dombosat, az már önmagában is hasonló terhelést ad. No nem a 3km 400 szintemelkedés, aztán 4km ugyanennyi lejtővel. :DDD

(#86735) xy.zsolt válasza Studi (#86733) üzenetére


xy.zsolt
őstag

oké, ezt már tisztáztuk tegnap, de az én garminom és mobilom az előző évtized terméke :) ...mondjuk ettől még funkcionálnak együtt is (némi kompromisszummal)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86736) tisn válasza parandroid (#86732) üzenetére


tisn
addikt

koszi

, vagy minden második villanyoszlopig gyors, közte lassú,

en azt hittem ez az intervall :) vagy az ugyanaz?

(#86737) tisn válasza Studi (#86734) üzenetére


tisn
addikt

alfoldieknek mar minimalis szintemelkedes is igen durva
par eve meg jo terddel voltunk valahol wellnessen az asszonnyal, valami kertben futottunk, volt benne vagy 50m szint az 5-6km-en, majd meghaltunk :D

(#86738) xy.zsolt válasza tisn (#86736) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fartlek az random tempókon és távokon zajlik, az interval pedig többnyire 2 előre tervezett tempóban, ismétlésekkel, tervezett távokon.....szerintem. Végülis az interval egy előre komponált, speciális fartlek :) A fartlek engem abszolút nem vonz, ezért nem is futom. :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86739) tisn válasza xy.zsolt (#86738) üzenetére


tisn
addikt

ertem, koszi :)

(#86740) tomcica válasza tisn (#86731) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fartlek a nemzetkozi neve (sved szo kb iramjatek) nem tudom a garmin edzo hogy nevezi...az eredeti fartlek az teljesen kotetlen es jobb esetben valtozatos feluleten tortenik (dimbes-dombos...fu,erdo,foldes...neha megtolod felfele...neha lefele...mindig adsz elegendo idot a pulzusnak es a legzesnek h teljesen helyrealljon).
A modern edzesekben mar fix iramjatekokkal is operalnak,valtogatozas.A sebessegek attol fugg mire keszulsz epp.Lehet laza,kozepes es igen combs edzes is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86741) tomcica válasza tomcica (#86740) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En egy kezdonek a 30mp porgos (nem SPRINT!) es 30mp laza valtogatot szoktam adni :K az konnyen kivitelezheto,a darabszamot pedig adja a jelenlegi kondija,de 10x azert illik megcsinalni barmilyen valamire valo embernek ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86742) tomcica válasza xy.zsolt (#86738) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az eredeti fartleket mi sem surun hasznaljuk,egyetlen modja amit igen,ha csoportos fartlek tortenik...persze nagyjabol hasonlo kepessegu futok kellenek (az felenk 10evben ha 2x osszejon 4-5 olyan futo :U ).
Elkezdtek konnyeden futni,majd mindig mas ad egy kis iramot,a tobbiek nem elozhetik meg,de megprobalnak vele menni...minden alkalommal mas adja a gyors iramot,es sose tudni hgy meddig fogja tartani (1-2perc vagy akar 4-5perc is).
Ilyen modon azert csinaltuk mar nehanyszor.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86743) tisn válasza tomcica (#86741) üzenetére


tisn
addikt

koszi

igen, kb. ez lehet amit csinalok, ket-harom lampaoszlop (40-60m) sprint-koci az utolso 1km vagy 1 koron (1.5km)

mar ha epp akarja a terdem, amugy csak lassu koci

(#86744) Napfénysüti válasza Fred23 (#86728) üzenetére

Köszi! :R

25:55 most az 5k PB.

tisn: ketrecfoci, na az gyilkos tud lenni. 3 vs 3 összezárva egy kis dühöngőben.
Egy időben jártunk haverokkal, nem kíméltük egymást. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#86745) attiss66


attiss66
senior tag

Mi egy fosch idő van, de azért lenyomtattam ma reggel is a 2x3km-t a patakparton. A fű miatt nem áll a sár, mint a földúton, ott most csak dagonyázni lehetne. Lassan indulok a montival 40km-es bringatúrára a városba a bio árpalisztekért/amiket rendeltem/, ami megjött a csomagküldő automatába. :) Persze van esőköpeny és esőnadrág. Tegnap 1 óra zsákolás/zsíros tehénbőr boxzsák, 180x45 cm, varrattam régen még karatés korszakomból, az egyik legjobb kardio edzés/MMA-s kesztyűvel, amit a szlovákoktól rendeltem, olcsóbb és jobb minőség, mint a magyar.

(#86746) tisn válasza Napfénysüti (#86744) üzenetére


tisn
addikt

mi is, meg nagyon pici tornateremben, hasonló 3v3, 4v4, sehol nincs kinn, 0 pihi :)

(#86747) haiduo82


haiduo82
aktív tag

A Sanasport.hu oldalon vagy elírás van, vagy az év akciója megy néhány mérethiányos (női, férfi vegyesen) Adidas futócipő esetében. Most vettem egy Boston 12-t mindössze 11.000 Ft-ért. Érdemes szétnézni. Igaz, lehet, hogy törlik, majd kiderül.

"Együtt vagyunk senkik"

(#86748) xy.zsolt válasza haiduo82 (#86747) üzenetére


xy.zsolt
őstag

boston 12-ből 1db 47,5ös és boston 11-ből 1db 46,5ös van....mázlista néha aki nagylábon él :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86749) haiduo82 válasza xy.zsolt (#86748) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Abszolút...szerintem én vittem el az utolsó 45 1/3-t :B

"Együtt vagyunk senkik"

(#86750) Alg válasza haiduo82 (#86747) üzenetére


Alg
veterán

Úgy látom levették az összes Adidas cipőt a webshopból :DDD pedig a 46,5 nekem pont jó lenne :P

Szerk: sőt, semmilyen Adidas termék nincs a magyar webshopban

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.