Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85301) LanyUs válasza tomcica (#85300) üzenetére


LanyUs
senior tag

Majd alakulsz! Már október 15 van, lehetséges, hogy 2024-ben versenyzel legközelebb. Azért ezt olvasva látszik a sportoló mögött az igazi emberi psziché és forma kapcsolata :R Ritkán olvasni Tőled saját magadról, mert általában másoknak segítesz.

(#85302) xy.zsolt válasza LanyUs (#85299) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nincs szél (max 10kmh) és nincs eső, 13°c, 70% pára....szerintem ideális maratonhoz ha így is marad

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85303) tomcica válasza LanyUs (#85301) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyooon sok jo versenyt futottam mar,igazabol nincs semmi hiany bennem ;) viszont maximalista vagyok,igy ha mar csinalom,akkor igyekszem a legjobbat kihozni. Ez egy paradoxon. Nincs mar cel,de van allando nyomas.
Sok het ugy tellik az utobbi evekben,hogy csinalom a munkat + segitek a tobbieknek.Lehet ez is a termeszetes rendje ennek,hogy idovel mar a tobbiek szamitanak egyre jobban.Plane a "kicsik".

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85304) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#85302) üzenetére


xy.zsolt
őstag

itt futnak éppen [link]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85305) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#85304) üzenetére


xy.zsolt
őstag

élő közvetítés a célból [link]
mondjuk a kommentátor beszédstílusa katasztrófális ...ki engedte ezt a fickót mikrofonhoz :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85306) tomcica válasza xy.zsolt (#85305) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak a kepet nezem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85307) LanyUs válasza xy.zsolt (#85305) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érdekes a fickó, de lehet rajta nevetgélni :) 4 munkatársam is indult maratonon 5 óra 30 perces időt tűztek ki. Minden tiszteletem az övék, hogy lefutják :R de én erről inkább lemaradtam...

(#85308) bandus válasza LanyUs (#85307) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk azt nem ertem, hogy ilyen tempoval minek nekiallni a maratonnak. ez alig gyorsab egy tempos setanal, es utana maratonistaknak kivanjak hivni magukat. ez sztem sok tiszteletet nem erdemel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85309) Zola007 válasza Agony (#85283) üzenetére


Zola007
veterán

184 cm 90 kg 12-15 km/h
168 cm 60 kg 8-12 km/h
Én szeretek emelkedőn sétálni, 15-20 %
Nordictrack és Toorx körül nezelodtem.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#85310) LanyUs válasza bandus (#85308) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sokat sétáltam régebben, ha jól emlékszem 7 km/h volt az erős tempós sétám, azzal csak 35 km + fél óra. Tényleg igaz, közel 38 km-nél vagyunk :) Hát igen! Ők maratonisták lesznek, nekem marad a 2 dnf :K De így van ez jól! Mindenki másképp edz és más a prioritás :R

(#85311) tisn válasza Napfénysüti (#85285) üzenetére


tisn
addikt

az azert rovid tav, jellemzoen 50m alatti sprintek :)

(#85312) tisn válasza bandus (#85308) üzenetére


tisn
addikt

ne huzd ki a gyufat baratom :) (mert radulok :D)
ha birna maratont a terdem, ilyen koruli ido jonne ki.

de, aki 42km-t lefut barmilyen sebesseggel, azt tiszteletet erdemel.

(#85313) tisn válasza LanyUs (#85310) üzenetére


tisn
addikt

setatempo azert jellmezoen 5km/h inkabb, en is eleg sokat setalok csajommal, kb. ez a sebesseg jon ki.

[ Szerkesztve ]

(#85314) LanyUs válasza tisn (#85313) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen annyi! A 6-7 km/h tudod az a fajta, amikor már alig bírod tartani és eléggé sietős :DDD

(#85315) Lortech válasza bandus (#85308) üzenetére


Lortech
addikt

Mindenkinek a maga határait kell keresni, sokaknak ez bőven túlmutat a határain. Azt te teszed hozzá, hogy maratonistának hívatják magukat, biztos van ilyen is. Meg olyan is, aki helyén kezeli ezt a teljesítményt. Most lehetne mondani azt is, hogy mindenki, aki nem 3 órán belül futja, az csicska.
Nekem a 7:30-as tempó nagyobb kihívás lenne mint a 6-os, csak szétverném a térdem vele.
Én azt mondom, legalább mozogtak valamit aznap. :D

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#85316) bandus válasza Lortech (#85315) üzenetére


bandus
veterán

sajnalom, en nem tudom magameva tenni ezt a szemleletet. hogy mar azt is oriasi eredmenynek tekintjuk, ha valaki fel orat hajlando sportolni meg mozogni, esetleg nem kocsival viszi le a szemetet. ha valki 5 es fel ora alatt “fut” maratont es eppen megelozi a zarobuszt, annak szerintem semmi keresnivaloja nincs a versenyen. edzzen, keszuljon fel es teljesitse valmi olyan tempoval ami nem eppen a seta folott van. ez nem maratonfutas hanem teljesitmenytura aszfalton. en ettol
nem fogok hatast dobni meg respekt jeleket szorni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85317) xy.zsolt válasza bandus (#85316) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én átlagban napi 35percet futok....most érezzem magam szarul mert nincs meg pl az 1 óra mozgás :F Vagy mennyi perctől számít szerinted már értékelhető teljesítménynek?
Aki képes az addigi önmagát legyőzni az elismerésreméltó....pusztán már csak azért is mert komolyan tett érte és megpróbálta......szerintem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85318) bandus válasza xy.zsolt (#85317) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom miert kell/akarod magadra venni a dolgot? a hajlando fel orat mozogni miota egyenlo a napi 35 perc sporttal? foleg, hogy brutalis teljesitmeny, amit leteszel az asztalra.

en csak annyit allitottam, hogy egy 5:30-as maratontol nem kellene hanyattvagni magunkat, egy normalis tarsadalomban ez kellene, hogy legyen az alap, nem pedig elsatnyulni. de ez az utolso hsz-em a temaban, ha valaki valaszra var, ne tegye :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85319) Never79


Never79
tag

Egy egészséges embernek 4 óra 4:30 körüli maratonnak mennie kellene, ha rendesen felkészül, és ehhez azért olyan nagy munkát nem kell beletenni (heti 40-50 km). Oké aláírom, az is szép ha stabilan valaki lefutja 5+ óra körül, de tegyük hozzá, ebben a csoportban már nem ezek a futók a jellemzőek, hanem buliból fussunk egy maratonit kategóriába tartoznak. S pont ezzel hatalmas sokkot okoznak a szervezetüknek. Lehet jobban szétcseszik magukat, mint az, aki rendesen felkészült, s lefutja 3:30 alatt. De hát divat lett a futás, és lassan a maratoni az új 10 km/fm… Alapvetően ezért én sem tartom nagy eredménynek az 5 óra feletti időket, mert azt jelenti számomra, nem tiszteli azt a távot. Pedig a maratoni táv semmilyen szempontból sem könnyű.

(#85320) xy.zsolt válasza bandus (#85318) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igazából nem vettem magamra :N
Sajna eltunyult az egész fejlett világ....ehhez mérten kell értékelni azt aki bárhogy is próbál a satnyaságból kitörni. Az 5.5 órás maratonra (kocogva vagy akár sétálva) a nagyátlag már az életviteléből adódóan is fizikailag képtelen....emiatt én maximálisan tudom értékelni ezt a teljesítményt, pláne ha nem áll meg ennél a szintnél hanem tovább próbál utána lépni.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85321) tomcica válasza Never79 (#85319) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezeket hivjuk kocogoknak :K jogger

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85322) tomcica válasza xy.zsolt (#85320) üzenetére


tomcica
Topikgazda

(a mai vilag atlegembererol meg megvan a velemenyem,plane a nyugatirol...az oltozobe nem engednem be,nemhogy a palyara ;) ez van)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85323) Napfénysüti válasza tisn (#85311) üzenetére

Igen de mellette végig is tudtam futni a 90 percet. Akkor még baromi jó kondim volt, nem véletlen szerettek mindig a szurkolók. Szívvel, lélekkel végig robotoló játékos voltam. Technikailag sose voltam egy cselgép, bár a lövőtechnikám az elég jó a mai napig. De ezt pótoltam azzal hogy mindent beleadtam.
Még ma is jellemző rám hogy soha nem adom fel, most is igyekszem edzeni ahogy tudok. :R
Bár nálam a fő sport a kerékpár de szívesen futok mellette, ideális kiegészítés.

Més que un club!

(#85324) xy.zsolt válasza tomcica (#85322) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az van, hogy még az öltözőbe sem akarnak bejutni....a pályára is max e-rollerrel :)... nehogy már meg kelljen picit is önerőből mozdulni

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85325) tomcica válasza Napfénysüti (#85323) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik fiu (David) edz ugy velunk,hogy
hetfo - 1000m-ek kb 15K sebessegen
kedd - bringa
szerda - 400-ak kb 5-8k sebessegen
csutortok - off
pentek - tempocska
szombat/vasarnap - hosszu bringa a bicajos haverjaival (80-100km egyik nap,masik off)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85326) tomcica válasza xy.zsolt (#85324) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legalabb marad hely kenyelmesen azoknak akik valoban akarjak is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85327) Napfénysüti válasza tomcica (#85325) üzenetére

Ez nem rossz edzésterv.
Nekem az a baj hogy a bringára kevés idő jut most család mellett, mert minimum 2 óra ha elindulok.
Futást szerencsére könnyebb beiktatni a heti rutinba.

Més que un club!

(#85328) parandroid válasza xy.zsolt (#85324) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minap szörnyülködtem, megállt mellettem egy kompakt suv, kinyíltak az ajtók, az első ülésekről kihömpölygött anuyka, és apuka, fejenként 50+ kg túlsúlyt cipelve, a hátsó ülésről meg két labda formájú, 10-12 éves forma csemete, talpig csilivili adidas szerkóban, vadasúj stoplis cipőben, focilabdát szorongatva.

Úgy kavarogtam bennem a dolgok, hogy ennek most örülni kéne, hogy legalább megpróbálják, vagy adjam át magam a helyzetkomikumnak, látva, hogy milyen borzasztóan komolyan veszik magukat, aztán inkább úgy voltam vele, hogy azt a fociedzőt sem irigylem, akihez beiratnak az önérzetes szülők egy csapatnyi elkényeztetett trónörököst, hogy csináljon belőlük bundesligás ronaldot. A jó hír a rosszban, hogy pár hónapnál többet úgysem bírnak ki, utána majd edzés helyett lehet a játszótérre is suv-vel járni (ilyenek is vannak elegen).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85329) tomcica válasza Napfénysüti (#85327) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma futotta elete elso felmaratonjat 1:36:50,buszke is vagyok ra :K turelemre lett intve egesz 13-15km-ig onnan tolhatta,igy is lett.
Majd kifutja 1:30 ala legkozelebb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85330) Napfénysüti válasza tomcica (#85329) üzenetére

Szép teljesítmény. :R
Én per pill le se tudnék futni ekkora távot. :B

Més que un club!

(#85331) ladybug


ladybug
őstag

És megvan a 30k! 🤗
Az utóbbi hetek nyavalyái komolyan elbizonytalanítottak, hogy tudok-e egyáltalán 2 hét múlva maratont futni.
De most kicsit bizakodóbb vagyok.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#85332) Studi válasza bandus (#85316) üzenetére


Studi
addikt

Már bocs, de szerintem ez úgy hülyeség, ahogy van. Több szempontból is. De szerencsére a 15+ezer résztvevő is pont leszarja, hogy te dobsz-e hátast, vagy respekt jeleket. És így van rendjén.

(#85333) Studi válasza ladybug (#85331) üzenetére


Studi
addikt

WOW, gratula!!! :R :R :R Most már csak lazán a célversenyig! :)

(#85334) #76500480


#76500480
törölt tag

Én küldöm nekik :C :C energiát 5 órás maratoni időre. Azok a régi szép idők, másfél órás FM követően ebéd egy óra pihenő és meg letekertem 60km-ert 28kmh sebességgel igaz sík aszfaltos úton. Vagy a 24km(1:49) 7 órára hazaérve, reggeli kajálás 8kor, 10 órakor 7kmh tempós 15km séta, 90p elliptikus aztan futás.Meg is lett az eredménye, negatív értelemben. Idén ritkábban csúsznak be ezek az őrült 4-5 órás terhelések. :DDD
Lényeg: Akik ma “Maratonisták” lettek így vagy úgy, azoknak jár az elismerés. F.sz tudja mit csináltak előtte, hogyan zsigerelték ki a testüket, 2 órát lepedőt gyúrták az ágyban, 18 órát bőjtöltek, éjjel dolgoztak, plazmát adtak stb stb ;]

[ Szerkesztve ]

(#85335) HKorn


HKorn
addikt

4 éve sportolok, nincs túlsúlyom, de maratont semmilyen szintem nem tudnám lefutni, még 5.5 óra alatt sem. Szóval részemről respekt mindenkinek, aki végigmegy rajta. Alapvetően egy ekkora táv még gyalog is sok egy átlagmebernek, de még egy átlag hobbisportolónak is.

Run&Ride

(#85336) tomcica válasza ladybug (#85331) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C
tessek felgyurni a bugyi szelet,menni fog az :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85337) LanyUs válasza HKorn (#85335) üzenetére


LanyUs
senior tag

Első alkalommal 05:20 volt a nyitó tempó, majd 38. km-nél pukk, beállt a jobb hátsó comb. A második alkalommal, 2 évvel ezelőtt 06:30-as tempóban mentem óvatosságból. A 36. km-nél már a 105 kg függőleges mozgatásától állt be a lábam. Tehát a kocogás sem jött be. Akkor fogalmazódott meg a gondolat, hogy jó lenne rajta mielőbb túl lenni :) 4 óra alatt mindenképpen. Azóta van masszázspisztoly és a futás sokkal jobban megy.

[ Szerkesztve ]

(#85338) tomcica válasza #76500480 (#85334) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj mar,te nem akarsz valami 6oras futason reszt venni? Ott szabad setalni is am,mert siman belefer ha epp az kell ket tempocska kozott :K
Lesz itt Szegeden oktober vegen epp egy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85339) tisn válasza Never79 (#85319) üzenetére


tisn
addikt

mert azt jelenti számomra, nem tiszteli azt a távot.

egy hetre mindenki megkaphatna a terdem :) csak hogy tiszteletet tanuljon.

amikor futok, akkor szoktak tesiorak lenni, es a gyerekek nagy resze a 3km nem tudja semmilyen sebesseggel lefutni.

ertem, hogy nektek urfutoknak semmi 42km 5o30p alatt, de attol az meg egy igen jo teljesitmeny. (meg ha a "battle" bus el is utne az illetot, ha lenne.)

(#85340) tisn válasza Napfénysüti (#85323) üzenetére


tisn
addikt

szeretettel varna meg a megye3-4(2?), a 40 ev meg ott nem kor. vagy a kispalya :)

(#85341) tisn válasza parandroid (#85328) üzenetére


tisn
addikt

legalabb a gyerekek sportolni fognak. az mindenkepp jo. lattam mar olyat, hogy kover gyerek lefogyott a foci miatt. (es persze sok kover gyereket latok focizni: de legalabb mozog valamit, addig sem kockul)

ahogy neha rettento kover emberkek jonnek ki kocogni, setalni: legalabb valtoztatni akar.

ma lattam kariko katalint futas kozben :)

(#85342) #76500480 válasza tomcica (#85338) üzenetére


#76500480
törölt tag

Séta :F az nálam nem jöhet szóba :P :B Futás az futás. Már egy 10 másodperces cipőfűző bekötést is kudarcnak élek meg.

[ Szerkesztve ]

(#85343) tomcica válasza #76500480 (#85342) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akko' lezuzol 7orat es lemernek 6-ot,ugy jo?! :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85344) Napfénysüti válasza tisn (#85340) üzenetére

Kispályán játszom most is csak a térdem még nem 100%-os így ott még sérültnek számítok. Foci nélkül nem bírnék élni. :D
Nagypályát viszont vagy 8 éve abbahagytam, túl sok időt vitt el és lett családom.

Més que un club!

(#85345) tisn válasza Napfénysüti (#85344) üzenetére


tisn
addikt

akkor menekulj innen. nemsokara foci es futas nelkul nem tudsz majd elni.

(#85346) sherlock82 válasza jimpo (#85209) üzenetére


sherlock82
senior tag

Jogos megkell találni az egyensúlyt. :D

Én ma először éreztem délután futás közben a kéményekből kiáradó füst szagot.
Sose tudom eldönteni hogy ez szag vagy illat ? !

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#85347) jimpo válasza tomcica (#85294) üzenetére


jimpo
aktív tag

Akkor kell futni amikor jól esik! :R

Na jó csak szemerkélt javarészt, de adta. :K Megpörgettem a Tankot, azaz Altra Paradigm 6 600+ gramm a pár. ;]
Tehát 22.7 km 1ó 53p Average 4:59/km 149 bpm 177 bpm 249 W 171 spm 1,16 m 248 ms
Benne 5 x ~1 km 300+ Watton, azaz kb félmaraton tempó (4:05 /km) lesz majd egyszer. :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#85348) Studi válasza jimpo (#85347) üzenetére


Studi
addikt

Milyen dropról váltasz az Altrára? Nem kínozta meg nagyon az achillesed? :)

(#85349) Peetta14


Peetta14
tag

Megvolt. Jó volt. Utolsó 2-3km-en éreztem, hogy a lábaim a végét járják, de egy rövid wc + 15s nyújtás kiadta. Végül tökéletes idő lett, pedig tartottam a széltől. Gyanítom, a hűvösebb idő miatt, de 4x álltam ki wc-re.
3:27en lett belül, 20 perccel jobb, mint tavaly. Bár akkor egy durva betegségből mentem a versenyre. Stratégia működött, még egy kicsivel jobb is lett a vége.
strava [link]

Én adom minden teljesítőnek.

(#85350) bandus


bandus
veterán

egy kis termékajánló: [link] Nike Trail Jacket Gore-Tex Infinium

ezt a dzsekit már régóta kinéztem, múltkor pedig 45%-kos akció keretein belül volt elérhető a nike.com-on így nem hagytam ott 105 euróért. eddig 2-szer próbáltam zordabb körülmények között. múltkor Alg-gal a széltől védett remekül, ma pedig egy laza másfél órát esőben töltöttem, de a dzseki vízállsága is hibátlan volt, nem ázott át egyáltalán. azért persze hiába reklámozzák rettenetesen szellőzőnek, ez a gore-tex membrán nem az. így aki izzadósabb, mint én annak nem ajánlanám, de egyébként szuper dzseki. ha összehajtogatva vinnéd magaddal olyat is tud, de azért nem olyan szuper kicsire. kb kétszer akkora súlyra és összehajtva méretre is, mint a sima széldzsekim: [link]

nekem a salomon bonatti nagyon oversized volt, ezért lett ez. de hiányoznak az extra funkciói, így abból is beszerzek majd szerintem egy trail verziót. az alá a nagyobb zsákok is beférnek, ami tök szerencsés. viszont ha ez 100 eur körül jön szembe valakivel és tényleg fasza védelmet szeretne, annyit szerintem megér :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.