Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86801) tisn válasza xy.zsolt (#86800) üzenetére


tisn
addikt

zsir csak a hasamon, derekamon van a tobbi palcika :D

(#86802) LanyUs válasza tomcica (#86797) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy virtuális, kivetített futó társ is jó lenne fix tempón 04:15 körül. Sötétben egy foszforeszkalo alak :) Na persze kettő feltétel is kell. Hajnalban és tudja szépen a tempót fixen. Majd gyakorlom, de nem túl sűrűn. 4 naponta, de 3 alkalmi rotalas, tehát a köv. 5k egybe 12 nap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#86803) HKorn válasza xy.zsolt (#86798) üzenetére


HKorn
addikt

Az a Decás szélmellény nálam évek óta a legjobb alapdarab futáshoz. 4 éve használom. Ár/értékben meg pláne.

Run&Ride

(#86804) xy.zsolt válasza LanyUs (#86802) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Egy ledes nyúl nem lehet egy hatalmas összeg egy városi költségvetésben. Felesleges dolgokra kiadnak sokkal többet, ráadásul erre csak 1x kéne. Végülis kb 120db vízálló ledről van szó 400m alusínben sorba kötve + egy szoftver. Szerintem érdemes lobbizni és futás iránt is elhivatott kivitelezőt találni. Óránként lehetne kérni a szolgáltatásért egy névleges összeget....így legalább a fenntartása befolyna..

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86805) tisn válasza xy.zsolt (#86804) üzenetére


tisn
addikt

szerintem ez nem eleg, egy tom hologramra lenne szukseg, nem par ledre :)

(#86806) Lortech


Lortech
addikt

[https://www.xeroshoes.eu/ is akciózik, ha valaki ilyenben futna. Én behúztam egy HFS-t, tervezek átállni arra, hogy rekortánon legalább felében harmadában ilyenben fussak, hogy erősödjön a természetes csillapítás.

Hétvégén én is futottam egy FM PB-t, ahol már megközelítettem a 12 éves teljesítményemet 13K-n.. :))

Thank you to god for making me an atheist

(#86807) tomcica válasza LanyUs (#86802) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg jo legyen a virtualis feneke :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86808) norby_42 válasza xy.zsolt (#86804) üzenetére


norby_42
aktív tag

Amilyen susnyásban fut, elég lenne egy ledes nyakörv, csak meg kell fogni azt a nyulat ;]
(asszem ide jöhetne valami idézet a Blöff-ből)

Eat pasta, run fasta

(#86809) xy.zsolt válasza Lortech (#86806) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Még lehetnének rajta szögek is és akkor lenne igazán gyors csuka

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86810) tomcica válasza tisn (#86805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy ilyen eleg:

Feltesszuk a delikvensre,en meg futok mellette...es ha latom,hogy "nem eleg lelkes" akkor ott a nyomogomb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86811) tomcica válasza xy.zsolt (#86809) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nike Rival Waffle 6-os :K igaz nincsenek fem szogek,de nem csuszik,es hasznalhato akar aszfalton is,ha epp muszaj.
Bajdovej ha valaki talal ilyen cipot,learazva, feketeben 39-es meretben akkor gondoljon ram,mert felenk sajnos nem kinaljak,nem is tudom lerendleni EU-n kivulrol :U

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86812) LanyUs válasza tomcica (#86807) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amilyen edzéstervet te felírtál nincs idő ilyen megfigyeléseket végezni. Leköti az összes energiát a levegő vétel és az izom munka. Amikor már van idő ilyenekre amit említesz, akkor azonnal be kell jelentkezni hozzád újabb receptet íratni :D Nincs figyelem elterelés :)

(#86813) ígyvanferi válasza Never79 (#86778) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jobbulást.
Tudok vele azonosulni, nekem ez a hétvégi program volt. Bár a hányást, meg igazán a f.sást is megúsztam, csak enni nem esett jól, meg aludhatnékom volt egész nap. Szombaton és vasárnap is felkelve 1-es training readiness-szel fogadott az óra (nem is lőtt mellé, érzésre is tökéletesen ilyen volt :D). A Studi-féle felsőlégúti dolog is megvolt októberben pár napig. Aztán lehet ezek összefüggnek, csak időben késleltetve jelentkezett ez az emésztőrendszeri etap.
Tegnap már egész jól voltam, este egy rövid tötyögésre kimentem. Pulzus már némi javulást mutatott az elmúlt hetekhez képest, legalábbis nem kezdett nagyon hamar nagyon elszállni, maradt végig stabil. Most hogy a 133-as HR-hez a 6:26-os tempó mennyire oké, az más kérdés. Kedvem legalább visszatért.
Pihensz pár napot, lehetőleg amolyan igazi, ágyban vagy legalább kanapén fetrengős, fizikai aktivitást mellőző pihenővel, biztos nálad is újraindul a gépezet.

(#86814) danielsz válasza tomcica (#86811) üzenetére


danielsz
tag

5-ös verzióból neonzöldet találtam 15700 Ft-ért. (Nálad mióta számít a szín? :D)

[ Szerkesztve ]

(#86815) xy.zsolt válasza tomcica (#86811) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Újabban neked már a színe sem mindegy? ;]
Szintén neonzöld 15700ért, de 5ös verzió [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86816) Lortech válasza xy.zsolt (#86809) üzenetére


Lortech
addikt

A HFS egy barefoot 0 drop cipő, gyakorlatilag nincs párnázás, csak egy nagyon vékony 3.5mm betét van, de az is kivehetőre van csinálva. Ebben nem fogok nyargalni, főleg amíg megszokom, de majd meglátjuk.

Thank you to god for making me an atheist

(#86817) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#86815) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fekete 6os 66€ [link]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86818) tomcica válasza xy.zsolt (#86815) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aze' mas itt a vad-balkanon valogatni,meg mas tobb nyugati webshop portekajabol ;)
itthon nincs valogatas,jo ha a meretet valaszthatom (szin mar mindegy,meg legalabb legyen eredeti :P ) ha Eu palettarol rendlehetnek,akkor azert mas a leanyzo fekvese.
Amugy az 5-os modell is jo,az ara kb ennyi egy ilyennek fullos ar 60-70euro.Az a neon zold nem is olyan veszes igy jobban megnezve.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86819) tomcica válasza xy.zsolt (#86817) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na latod az mar faszajos (vagy ezt "ly"-al irjak ?!) :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86820) tomcica válasza Lortech (#86816) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futottam Merrel es Inov8 barefoot cipokben,most is hasznalnak beloluk,csak mar sajnos nem kinaljak felenk :N
Van egy Inov8 212 terepre,az 4mm drop,meg van egy Nike Streak LT palyara,az is ilyen 4mm drop koruli.
Igen jo mozgast igenyelnek,kulonben csak megserulsz bennuk.Nalam 200m-es resztavokra es bizonyos felmerokre vannak hasznalatban.
Inov8 212-ben futottam 35km terepversenyt (meg is nyertem) oda jo volt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86821) danielsz válasza tomcica (#86819) üzenetére


danielsz
tag

Valszeg ly, de én faszányosnak mondom :D

(#86822) xy.zsolt válasza tomcica (#86818) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Valaki csak átveszi pl Szegeden neked ha nyugati EUs shopból veszel és átugrasz alkalomadtán érte.....vámolás, stb megoldva ;)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86823) bandus válasza tomcica (#86811) üzenetére


bandus
veterán

nike weboldaln elérhető most 85 euróért. mennyi a limit amit kicsengetnél érte?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86824) tisn válasza xy.zsolt (#86822) üzenetére


tisn
addikt

amikor jon elrabolom, es berakom a gyerek focicsapataba eronleti/futo edzonek :) nem mehet haza amigy nb1-et meg nem nyerjuk (az csak 3 szint felfele :D)

(#86825) xy.zsolt válasza tisn (#86824) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86826) Lortech válasza tomcica (#86820) üzenetére


Lortech
addikt

Ebben a zero droposban csak nyugis tempoban tervezek menni olyan 5:30 körül, jobban szaporázva a lépést, kisebb lépéstávval, kontrolláltan lábfejre érkezve és onnan elrugaszkodva.
Térdfájós vagyok, keresem az utam jelenleg, és pár hete jött a felismerés, hogy hiába futottam március óta épített cipőkben 1200+ km-t (úgy, hogy nyáron volt egy balesetem, ahol 3 bokaszalag sérült körben.), miután hirtelen felindulásból mezítláb mentem 5km-t, napokig alig bírtam járni, úgy bedurrant a vádlim (főleg soleus). :))
Én csak kikapcsolódás és egészség miatt futok, nincs idő-, pláne versenycélom, így ritkán megyek iramot és így alig van használva a combizmom és a vádlim, ezzel a váltással megpróbálom kiegyensúlyozottabbá tenni a terhelést, hogy ne kényelmesedjek el az épített cipőkben.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#86827) Studi válasza tomcica (#86820) üzenetére


Studi
addikt

Adidasnak van ilyen 4mm drop-os terep minimál cipője, Terrex Speed Pro. Vékony, de kapaszkodós terep talp, szúnyogháló felső, ~210 gram az én méretemben (44). 31e - kupon a BestSecreten. Érdekes cucc. :)

(#86828) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Sajnos a Sanasport törölte a tegnapi rendeléseket. :O

"Együtt vagyunk senkik"

(#86829) Fred23 válasza haiduo82 (#86828) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én ezt kaptam:

"Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy a rendszerünk tévesen rendelte meg az Ön megrendelésében szereplő árakat, ezért ki kellett javítanunk azokat. Már elküldtük Önnek a megrendelésének aktuális státuszát és az így kapott árat egy külön e-mailben. Bocsánatkérésként, ha folytatni kívánja a megrendelését, 10% kedvezményt kínálunk Önnek a vásárlásra. Ha vissza kívánja vonni és törölni a megrendelését, kérjük, fogadjon el 25% kedvezményt egy utalvány formájában a következő vásárlásához. Kérjük, hogy a lehető leghamarabb értesítsen minket, hogy a vásárlást az Ön megelégedésére bonyolíthassuk le."

Szóval ezt én így nem értelmezem egyértelmű törlésnek, inkább érzek benne egyfajta helyezkedést, próbálkozást, különösen, mivel új levelet, amiben az új ár van, NEM kaptam. A cég nem magyar, és nem ismerem a helyi törvényeket, de lehetséges, hogy valójában azt szeretnék elérni, hogy mi kérjük a rendelésünk törlését, mert ha nem kérjük, tán kénytelenek lennének a számunkra kedvező áron kiküldeni.

1.) "ha folytatni kívánja a megrendelését"
2.) "Ha vissza kívánja vonni és törölni a megrendelését"

Vagyis mi van, ha én most szépen nem reagálok a levelükre? Simán lehet, hogy a közreműködésem nélkül (rábólintás egy drágább árra) nem merik megemelni a korábbi kedvező árat, és nem merik önhatalmúlag törölni se a megrendelést, tehát esetleg mégis kénytelenek szuperolcsón feladni nekem a cipőt, ha nem választom az általuk kínált új opciók egyikét sem. :)

De majd tisztul a kép, ha esetleg igazzá válik a "Már elküldtük Önnek a megrendelésének aktuális státuszát és az így kapott árat egy külön e-mailben".

(#86830) Napfénysüti

Tök szép idő lenne viszont brutál szél fúj. De 2 után ha végeztem a melóval csak kellene futni egyet. :)
Na most jól jönne egys szélmellény. Valaki be tudja linkelni azt acsoda 3500 Ft-os Decásat? Lehet egyre benevezek majd.

Més que un club!

(#86831) tomcica válasza bandus (#86823) üzenetére


tomcica
Topikgazda

70euro max :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86832) Studi válasza Fred23 (#86829) üzenetére


Studi
addikt

Nézz fel a honlapra, ha utánvéttel kérted, ott látod, milyen áron küldik ki, ha nem reagálsz. :P :D

(#86833) tomcica válasza tisn (#86824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg igy is en leszek a legalacsonyabb ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86834) Fred23 válasza Studi (#86832) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én meg inkább azt mondom, hozza a futár nyugodtan, de ha 10k feletti összeget mond, nem veszem át, mert nem rendeltem drágán semmit. ;)

tomcica: Utánvétes, és nem vagyok regisztrált vevőjük. Csak egy szimpla online rendelést csináltam, ami vissza lett igazolva egy 10k alatti áron.

[ Szerkesztve ]

(#86835) tomcica válasza Fred23 (#86834) üzenetére


tomcica
Topikgazda

utanvetes? vagy elore ki van fizetve?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86836) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#86830) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Férfi futómellény, szélálló KALENJI - Decathlon

És még van ez is [link] , ami állítólag csak a szabásában tér el....anyag, kialakítás ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86837) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#86836) üzenetére

Köszi! :R

Més que un club!

(#86838) haiduo82 válasza Fred23 (#86829) üzenetére


haiduo82
aktív tag

Sajnos az ÁSZF-jüknek tekinthető tájékoztatásban benne van, hogy élhetnek ezzel a mostani lehetőséggel. Mondjuk az más kérdés, hogy ez alapján minden akciós termék lehet véletlen elárazás és akkor a webshopon múlik, hogy ténylegesen mit küldenek ki és mit nem (de nyilván nekik jó az elírásból eredő többlet kattintás). De részemről nem ér ennyit a dolog, szóval én hagyom a fenébe, plusz nekem utánvétes rendelés volt pont valahol erre is felkészülve. Nyilván ért(hetn)ém a cég álláspontját, de csak azért se ;] :O (ha boltban van rosszul az ár, akkor is kérhetem azon az áron, arról nem is beszélve, hogy jelenleg is van meglehtősen nagy mértékű akcióval termék a honlapon, tehát milyen objektív mérce alapján lesz valami elárazás és valami valós akció? :U )

[ Szerkesztve ]

"Együtt vagyunk senkik"

(#86839) tisn válasza Napfénysüti (#86830) üzenetére


tisn
addikt

poloban futottam most, nem volt rossz. de mivel az idiotak bevezettek a rekortan mellett a fizetos parkolast, ~400m-t setalnom kellett futi utan az autoig. na az fos volt, tokig atizzadt poloban :(

(#86840) tisn válasza tomcica (#86833) üzenetére


tisn
addikt

16 evesek, akkorak vagy magasabbak, mint en :)
van egy ket gyors gyerek amugy.

(#86841) #76500480 válasza Studi (#86796) üzenetére


#76500480
törölt tag

Múltkori után nem kérek a szombatiból :N Iszonyat sokan voltak, ugye év végi záró esemény, ha a Mikulás futást nem számítjuk bele ;] Kihelyezett toitoi előtt kilométeres sor, úgyhogy folyó ügyeket a murvás parkolóban Flixbus mögött kellett megoldani. Idén az infláció is dobott a nevezési díjakon, ebből arra futotta most is hogy narancssárga festékkel ráfirkáltak az útra: 14/21 :F Először azt se tudtam, hogy azt nekünk szánták és nem valami útfelújítás/telekom bekötés előzménye.

Útvonallal is kezdhetnének valamit: Rajt után azonnal a Petőfi Sétányon vezet végig SZŰK út, huplikkal, oszlopokkal. Előzni nem lehet, ellenben beragadni. 10,5km kör végén part mellett élvezhetjük Ényi szelet ha olyan szerencsénk van, igazi szivatás. :DDD
Mindenkinek sok sikert! :R 14+21+7 egész napos csábító. ;]

[ Szerkesztve ]

(#86842) Napfénysüti

Meg is jöttem, kellemes 10,5km lett a vége.
Épülő multicsarnok a város szélén:

Ez meg én volnék hogy el tudjátok képzelni a 173 cm / 90 kg párosítást: :D

Més que un club!

(#86843) Fred23 válasza Napfénysüti (#86842) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én majd este megyek. Egyébként gondoltam már arra, hogy úgy kéne 5k PB-t futni éjjel, hogy Kisfalud felől csorgok be Fehérvár közepére -végig lejtő lenne, az éjjeli forgalom meg nem vészes. :D

Ja, és meglepően jó a formád 90 kilósan, nálam 171/90-nél még egészen tragikus volt a helyzet, de még 85-ön is. Most 77,5 kilón lehetek kicsivel sportosabb kinézetű, de tényleg nem sokkal, szóval fura. Vagy nem is mostani a kép? :))

haiduo82: Gondolom, az ÁFSZ-ük megfelel a helyi törvényeknek, szóval akkor tényleg bukta van, és törölhetik a rendelést kedvük szerint. Nálunk is így van, de nem minden országban, volt már egyszer, hogy sokat nyertem így.

inf3rno: Gyógyulást! Lehet, be kéne vállalni azt a műtétet, és egy odafigyelős felépülés után olyan lennél, mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#86844) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma toltam én is 5km-t, 6:30 pace körül 160-as pulzussal. Érzésre ennyire még sosem küzdöttem a kilométerekkel. Nagyon gáz ez így. Talán majd később javul. Olyan heti 2-4 futást tervezek meg keresztedzést. Fehérjeporból tudtok ajánlani valamit? Illetve grammra mérleggel méritek vagy adnak olyan kanalat, mérőhengert, amivel lehet mérni térfogat alapján?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86845) tisn válasza Napfénysüti (#86842) üzenetére


tisn
addikt

nekem is durvabb a pocim 183/98-al.

(#86846) tisn válasza inf3rno (#86844) üzenetére


tisn
addikt

belebaszok masfel kanalnyit a reggeli zabkasaba vagy a turmixolando tejbe, faszom fogja meg azt is meregetni :D

(#86847) Fred23 válasza inf3rno (#86844) üzenetére


Fred23
nagyúr

Általában adnak mérőkanalat is, de nem jár minden termékhez.
Ez a whey protein például nagyon finom, meg a mellette lévő pisztáciás is:
És a kanál:


(#86848) xy.zsolt válasza tisn (#86846) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én még adok esélyt a szervezetemnek, hogy valami csodás hidegfúzió révén a kajámmal bevitt tápanyagból is elégséges izmot épít :DDD .... tudom a táplálkozásszakértők 40év felett a + fehérjét propagálják, amire rácáfolni próbálok éppen.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86849) inf3rno válasza Fred23 (#86843) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Most nem a térdemmel volt a gond, hanem a keringéssel, izomerővel. Olyan gyógyszert szedek, ami befolyásolja az izomműködést. Kérhetek másik gyógyszert is a mellékhatásokra, amit egyelőre mellőzök. Kb. mint a viccben, hogy egy gyógyszert szednek a tünetekre, tizet meg a mellékhatásra. Nem tudom biztosan, hogy a gyógyszer miatt ilyen szar, vagy izomtömeget vesztettem ennyit, amikor két hétig szinte csak feküdtem. Elvileg majd néhány hónap múlva csökkentik a dózist. Addig meg kitartok valahogy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#86850) inf3rno válasza Fred23 (#86847) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Jó lesz ez a pisztáciás.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.