Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86051) Studi válasza Peterhappy (#86024) üzenetére


Studi
addikt

Nagy gratula! Valami ilyesmit kellene összeraknom nekem is két hét múlva, de most nagyon messze érzem tőle magam. Még a könnyű döcögések is magas pulzussal mennek... :(

Szépen végigtoltad! :C :C

(#86052) SpaceKombajn válasza Fred23 (#86049) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszi. Este 18 órától gondolom már vannak szabad parkolóhelyek ott.
Amúgy nekem 33:20 az 5K rekordom, tehát már gyorsabb vagy, jól haladsz, gratula.

Hokások:

hoka_dockyard akció

spacetime

(#86053) Napfénysüti válasza SpaceKombajn (#86052) üzenetére

Este már szoktak lenni helyek, ma mi is családdal mentünk, kocsival. Én kezdtem a futást addig feleségem volt a gyerekekkel aztán cseréltünk. Ő is bő 6 km-t futott.

Fehérvár távolabbi részén laksz?

Més que un club!

(#86054) Fred23 válasza Napfénysüti (#86050) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, kedves vagy, de most még tuti nem élek a lehetőséggel. Decemberben viszont már szerintem majd privizek, mikor gyorsabb kocogás van terítéken, és megkérdezlek, ráérsz -e.

Tényleg nagyon magányos típus vagyok egyébként, de a PH-s emberek úgy általában érdekelnek valamennyire, mert a lapcsalás számomra egyfajta második otthon. :)

SpaceKombajn: Megerősíthetem, 18 órától már vannak parkolóhelyek. És tényleg nem hittem volna, hogy ilyen jó az időm; gondolom, fogyási célból kocogsz akkor, illetve egészségőrzés miatt. Mikor súlyosabb voltam, lassabban ment nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#86055) SpaceKombajn válasza Napfénysüti (#86053) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Környékén, de ugye óraállítás után 17 óra után már sötét van itt is.
2 éve kipróbáltam a fejlámpás futást egyszer, igaz erdős részen, de nem az igazi, akkor már inkább kivilágított helyen futnék hétközben.

spacetime

(#86056) Napfénysüti válasza SpaceKombajn (#86055) üzenetére

Halesz vállalható, asszony ma már sötétben futott 5 után. Mondjuk 1-2 lámpát még kitehetnének azért.
Lassan összehozhatunk egy fehérvári PH futótalálkozót. :D

Més que un club!

(#86057) Peterhappy válasza Studi (#86051) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

(#86058) Hi!King válasza ígyvanferi (#86018) üzenetére


Hi!King
őstag

Én is használom a legtöbb futócipőmet leselejtezés után, de attól még elég hamar jön a következő leselejtezett, így csak az elmúlt években lenne vagy 6-7 pár úgy, hogy én 2000 km-enként cseréltem mindet. Ha 500 km-enként cserélném, de még ha 1000, akkor is tele lennék cipőkkel, ha nem szabadulnék meg nagy részüktől.

Amúgy szerintem nem csak futótechnika függő, hanem lábfej alak és testtömeg függő is, vannak ismerőseim akik "irtják" a cipőiket, és nem csak futócipőt értek alatta, úgyhogy nem elsősorban a futótechnika miatt.

(#86059) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nálam nincs km-hez kötve a selejtezés....amikor betonon ütni kezdi a térdem akkor rögtön megy földesutas (trail) cipőnek száraz időben vagy befogom hétköznapi használatra amíg vállalhatóan egyben van...pl délutáni 3k-s sétákra. Végül fűnyírócipőként végzik 🙂

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86060) Never79 válasza Peterhappy (#86024) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok! :C :R

Mért nem lehetsz gyorsabb?

(#86061) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Mai etap: 1,5k WU + 12x 400m@3:40 / 200m@4:40 ...40-45kmh-s pofa-, oldal-, hátszélben.
9k 4:06 162bpm 182spm ......Utolsó 400m 180bpm-ig tolva. CD mérése lemaradt :U

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86062) tomcica válasza xy.zsolt (#86061) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Komoly munka akkora szelben :K A 400m es 200m-es edzesek adjak a sebesseget,ezeknel ha megszalad a sebesseg nem olyan veszes,mint az 1000m-nel.
Plane az utolso nehany ismetlesnek,amikor mar szepen be vagy melegedve,es erzed is,hogy allsz erovel.
1000-nel vissza kell fogni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86063) xy.zsolt válasza tomcica (#86062) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Oké Boss, így lesz. :R Szerintem kiérdemeltem a söröm ma is :DDD
Egyik 400m-es tempónál egy busz olyan pillanatnyi pofaszelet pakolt rám pluszba, hogy szó szerint lestoppolt két talajfogás között a levegőben :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86064) Peterhappy válasza Never79 (#86060) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom szepen :R

Szerintem az en testem alkalmatlan a gyorsabb futasra. A hasizmomat ot honapja inteztem el, a combhajlitoim kb egy eve rosszak, sehol semmi javulas, probalkozzak barmivel. Kezdem elfogadni a helyzetem... lehetne rosszabb is :)

(#86065) ballazol


ballazol
senior tag

Hoy!

Rámsötétedett szépen itt Sopiban is.
Egy negyedórával hamarabb felkapcsolhatnák a közvilágítást, így eléggé kalandpark-szerű élmény a sok fényszóró között csalinkázni a félhomályban... :D
Igazi apokalipsz-hangulat...

Az aluljáróban konkrétan feküdhettek volna is előttem, azt sem láttam volna a csontsötétben...
Ettől függetlenül 'másodpercre' annyi lett, mint az előző két napi reggeliek. :F :K

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#86066) Never79


Never79
tag

Dockyardnál le vannak árazva a Salomon bonatti kabátok (mérteket nem néztem). A trail is most 50%kal. Viszont annak egy hátránya van, hogy fehért, s hamar koszolódik.

(#86067) ladybug válasza Peterhappy (#86024) üzenetére


ladybug
őstag

Hogy az én futásom valaha egy nálam gyorsabb futót motiválni fog, álmomban sem gondoltam volna. :B

Köszönöm a megtiszteltetést és gratulálok a futásodhoz. :C

Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy így “kripliként” is gyorsabb maratont futnál, mint én.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#86068) Vertigo18 válasza norby_42 (#86040) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, köszönöm, aranyos vagy...

Milyen érdekes... soha nem voltam még beteg. Esetleg köhültem kicsit, vagy kapart a torkom, de szerintem a szaladgálóknak elég jó az immunrendszerük, ahogy folyamatosan szoktatják magukat akár a legnagyobb hideghez/meleghez. Mellesleg én életemben nem szedtem még egy gyógyszert sem soha, talán egyszer egy Dalachint fogfájásra... de azt is csak egyszer.

2 napja elmentem futni délelőtt, laza 8 km-re. Kicsit eláztam a végén, de nem volt hideg, még jól is esett az a négy kii esőben. Délben hazaérve megtörölköztem, átöltöztem, aztán leültem a gép elé. Fél egykor szó szerint úgy kellett átmásznom az ágyba, nem tudtam mire vélni a dolgot, a tagjaimat alig tudtam mozgatni, ráadásul hasogatott a fejem. Mindezt úgy, hogy nekem még a fejem se fájt soha, teljesen új élmény" volt ez számomra, most már sejtem milyen érzés lehet, amikor valakinek migrénje van, nem irigylem, ha ezzel éli a mindennapjait. Nagy nehezen beájultam, majd fél kettőkor felébredtem, de nem tudtam kimászni az ágyból. Így "lebzseltem" hanyatt fekve este kilencig, amikor már 39.1 volt a lázam, beültem egy kád forró vízbe, mert vacogtam, bár tudom, hogy hidegbe kellett volna, de majd megfagytam. Aztán a nejem adott egy fejfájás csillapítót, így aludtam egy nagyot, sok ébredéssel (ami nálam megszokott - soha életemben nem aludtam még egyhuzamban egy óránál többet ébredés nélkül), aztán reggelre jobban lettem, így végigdolgoztam a november elsejét, igaz, akkor már sokkal csökkentebb tünetekkel.

Aznap hívott a nejem, hogy c@rul van, fájnak a tagjai és lázas...

Úgyhogy mindenkinek felhívom a figyelmét, hogy vigyázzatok, valami lappang, bújkál a levegőben! Szerencsére nálam egy nap alatt lezajlott az érdemi része.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#86069) tomcica válasza Vertigo18 (#86068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Reg voltal :K az jo,h ilyen gyorsan atment rajtad.
En az idei adagomat odaadom LanyUs-nak,ugyis O az aki szeret minden ilyen nyavajat begyujteni ;] kulon van novemberi orrspray csomagja is :DDD
Ennyi a nyavajakrol,a kerdes a regi:
"Futsz te eleget?"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86070) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Elfelejtettem visszaküldeni időben egy 44,5-es Puma Deviate Nitro 2 WTR-t. A 45-öst tartottam meg, a kisebbik csak pár lépés erejéig volt a lábamon. Ha valakit érdekel, szívesen továbbadnám az akciós beszerzési árnál (30640 Ft volt) is akciósabban. Akár ismerősnek, barátnak, családtagnak is mehet rajtatok keresztül. Hátha megúsznám a facebookos hirdetgetést... :N

(#86071) Studi válasza ígyvanferi (#86070) üzenetére


Studi
addikt

Elfér, nem romlik meg, beszéljünk mikor/hol? :)

(#86072) LanyUs válasza tomcica (#86069) üzenetére


LanyUs
senior tag

Plank közben ülhetek a hátadon? Csak úgy szeretetből :K Ezt a betegség kört egész jól lehoztam, már csak enyhén kapar és az orrom se dugult. Az edzéseket is lehoztam ahogy kell.
A mait is "finomabbra" vettem. Nehogy túlterheljem a rendszert. Józsi barátom is sétált a sötétben brutális erejű szélben ( 154 kg->109 jelenleg). A rekortánon így egy intervallum jellegű edzés alakult ki. Engem nem kap fel a szél, mozog a tömeg :)

Alapos bemelegítés után óvatosan, betegségből kifelé 40 perc 159->162hrm + 32 perc 162->168hrm erős szél -> rekortan intervallum jelleg, hazafelé dombra fel 170+
15.00 km 1:12:35 4:50 /km Elevation 41 m

Pega 39 kezdett csúszkálni a végére betonon, mert esett kicsit. A végére nem voltam fáradt, de közben 20 perc után érzem, hogy dolgoznom kell ez nem a laza nap.

[ Szerkesztve ]

(#86073) tomcica válasza LanyUs (#86072) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aze' majd 50kg ledobni az nem piskota :DD en ledobnek annyit,akkor mar csak a szorzet maradna + a fogsor :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86074) LanyUs válasza tomcica (#86073) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lusta disznó, ösztönöztem, aztán mindig feladta. Csak azért hajtott most, hogy ne legyen cukorbeteg. Amúgy jó barátom, de helyre kell tegyem. Én híztam 1 kg izmot, jár a dicséret? 95-ről 96-ra. De most összekapom magam! Tényleg! Igaz futni nem tudok ennél többet :)

(#86075) tomcica válasza LanyUs (#86074) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dobd le azt a 6 kilocskat,nem kell az neked :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86076) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Itt ömlik az eső reggel óta :O .....nincs az a forgatókönyv ami futásra késztetne. Amúgy is reco napom van, és mi lehetne reco-bb a nem futásnál :DDD
Inkább nyomom óránként a fekvőtámaszokat....1-2kg izom jól jönne a megfelelő helyekre

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86077) LanyUs válasza tomcica (#86075) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az még nem válóok valóban! Gyenge vagyok hozzá, amíg Te tonna számra eszed a nutellát somlói galuskával nem bírom ki, hogy fehérjén és zöldségen éljek. Valamilyen szinten függőség is, de nem dohányzom, nem piázok, valamennyire figyelek a kajára is...

(#86078) LanyUs válasza xy.zsolt (#86076) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagy vehemenciával álltam bele a 4 kg-os bemelegítő súlyzózásba szobabringa után. Szomorúan tapasztalom, hogy a 40 éves vállaim már nem húszévesek :) . Kicsit sajognak itt-ott, pedig direkt figyeltem a helyes kivitelezésre. Fekvő is egész jól megy, pedig nem is edzettem rá 3x20-al indítottam, de közben nem látom a filmet, ami zavaró :U Próbáltam az spd cipőmet a spinningre akasztani, de nem tudtam. Nem rá való. Majd készítek képet, nem megy ez nekem.

(#86079) Peetta14


Peetta14
tag

Reggeli éhgyomros gyomros? Küldeném mindenkineki, aki szereti.

5km warm up utáni 10km tempo, 4:15-re volt belőve, így közel 2 perc ment le a 10km PB-ből (mondjuk nem is futottam direkt erre a távra korábban). Új PB: 42:07

Strava
[link]

(#86080) tomcica válasza LanyUs (#86077) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Izesitett feherje + sovany turo ilyen hamis somloinak,melle egy falat 80%+ csoki?
Mondjuk en tobbet is mozgok,mint te muszaj neha visszatolteni,de azert az nem minden nap van :N csak amikor annyira utoler a kaloriadeficit.
Normalis napokon zoldseg,gyumolcs,zabpehely...szolid ebed es vacsora megy.Ebed az teszta,rizs,krumpli + szoja,gomba,huvelyesek kombo kozul valami.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86081) tomcica válasza Peetta14 (#86079) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravooo :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86082) xy.zsolt válasza LanyUs (#86077) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A szénhirát+zöldség kombó szerintem több energiát ad a futáshoz. Vegetáriuskén fittebben néztem ki 75kg-osan mint jelenleg 90%ban vegetáriánus üzemmódban a futástól levékonyodva :K ...és akkor sem mozogtam intenzíven napi 1óránál többet 40évesen....viszont sajáttestsúlyos edzést is végeztem napi 20percben. Ezt kezdtem el újra most.

Neked pedig itt is gratulálok! :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86083) Vertigo18 válasza tomcica (#86069) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, dehogy :)

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#86084) Peterhappy válasza Peetta14 (#86079) üzenetére


Peterhappy
őstag

Itt ia gratulalok :R
Mokas, hogy epp 10:10:10-kor irtad :D

(#86085) Peterhappy válasza tomcica (#86080) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az nem ugyanaz. En megertem LanyUst. Szerintem ugy van vele, mint en. Imad enni. Tovabbmegyem, en konkretan azt szoktam mondani, a hobbim az eves. Persze nem temenytelen mennyisegben, de szeretem az izeket, a finom eteleket, a fuszereket, az illatozo kajakat - es hat sutiket, foleg a hazi keszitesueket aztan vegkepp :B
En most ugy vagyok vele, hogy a bolti pektermeket igyekszem nullan tartani, ha csoki, akkor csak egy-ket kocka et (alhangon 70, de inkabb 80%+), de a hazi suti nem edesseg :D az belefer, ahogy a gyumolcsok is.

Par szem friss kiralydatolya pl csodakra kepes. Almat szinte minden nap eszem, most meg leerett a szolonk, na abban van sajnos cukor dogivel, de bio es allati finom, hol letojom, hogy fogyni akarok?! Tolom a bucimba, de persze csak mertekkel.

LanyUs meg sokkal-sokkal tobb aldozatot hoz, kora hajnalban kel, edz tisztesseggel, becsulettel, mikozben helytall a munkajaban es elsorangu apuka. Egyen csak, megerdemli :K

[ Szerkesztve ]

(#86086) zzola


zzola
félisten

Futáshoz vízálló felszerelést - nadrág és kabát - tudnátok ajánlani? Jöhet olcsótól a drágáig, minden érdekel. :R

(#86087) RWD válasza zzola (#86086) üzenetére


RWD
tag

+1, pont ezt a kérdést akartam beírni :D

(#86088) zzola válasza RWD (#86087) üzenetére


zzola
félisten

Már úton van a Puma vízlepergetős cipő, de pl. a mai szakadó esős napra nincsen felszerelésem. És nagyon kellene!

(#86089) tomcica válasza Peterhappy (#86085) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oda kell rad is figyelnunk akkor,mielott a jofele haztajitol akkora lesz a tokad,mint a kinai telefonkonyv :K meg hat a maraton se fogja csak ugy magat teljesiteni :N ott minden +kg a tulso felen (30km+) mar tobbszoroset eri :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86090) tomcica válasza zzola (#86086) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak a kabatot szoktam vizallo,epp Salomon Bonatti Pro (a sima bonatti is teszi a dolgat) regebben Inov8 220 raceshell volt.
10000mm vizoszlopot birjon ki (20000mm meg jobb) konnyu legyen es lelegezzen. Azok a tura vastagok nem jok futni :N
A kabatnal nagyon fontos a szabasa,ne legyen vitorla,de birj benne mozogni (karok ugye).
Ennek fenyeben,meg amit a penztarcad enged 80eurotol 200-300ig valaszthatsz.
Erdemes majd learazasn vadaszni,ha megvan a paciens.
Alulra nem szoktam semmit,de ajtotol-ajtoig futok a labak meg sosem hultek ki...a legjobb esoallo anyag meg ugye a sajat borod :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86091) itouchfan


itouchfan
senior tag

Ezt a versenyt, eseménysorozatot ismeri esetleg valaki? [link]
Elég régies a honlap, illetve se ott, se a Facebook eseménynél nincsen semmi útvonal link vagy leírás (ami érdekelne), cserébe olcsó :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#86092) zzola válasza tomcica (#86090) üzenetére


zzola
félisten

Cerkába nyomod a futást? :DDD

(#86093) tomcica válasza tomcica (#86090) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Compressport kabatom meg nem volt,de a tobbi cuccaikbol kiindulva az is szoba johet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86094) tomcica válasza zzola (#86092) üzenetére


tomcica
Topikgazda

anyira azert nem tolom teljesen full kretenbe,csak felig ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86095) zzola válasza tomcica (#86094) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

(#86096) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

elállt egy órára az eső, igy csak nem úsztam meg a reco-t :N
és elértem a rég áhított heti Avg tempo - HR célom :K

Esős napra legjobb a kényelmes otthoni ruha és bentről nézni az utcán elázottakat ;] :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86097) attiss66


attiss66
senior tag

Nekiálltam fogyókúrázni, hogy jobban mutassak a bringán. :DDD 178 cm magas, 86 kiló. 3 hónap alatt 6 kilót fogytam, drasztikus szénhidrát csökkentéssel, semmi kenyér, tészta, cukor, cukros ételek, cukros italok, rizs, krumpli. 3 hónap után megálltam 80 kilón. 1 hónapig semmi. Na, gondoltam már ez így marad, de el kezdett menni lefele, onnantól megint egy hónap és lementem 75 kilóra. Edzés normál bringázás, súlyzózás sok hasizom. Onnantól megint egy hónapig semmi. Most elkezdtem a futást aktívabban/régen sokat futottam, benne maraton 3-szor, többek közt(hozzá kell tennem, hogy a maratont 82 kilósan futottam)/, és most 74 kiló vagyok. Célom a 71 kiló. Futással jobban mennek a kilók lefele, mint bringával, úgy vettem észre, nálam legalábbis igen. 6 hónap alatt 12 kiló mínusz, voltaképpen a drasztikus szénhidrátcsökkentés eredményeként.

[ Szerkesztve ]

(#86098) LanyUs válasza Peterhappy (#86085) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszi Péter! De én semmit nem csinálok, csak kimegyek hajnalban egy kanyarra. Aki nem sérült és kevesebb a tömege fél éven belül lelohol :D Tom 90 kg-ja már egy "enyhített" cél. 80-85-88-ról ide értünk fel már :) Csökkennek az elvárások :K
A bolti péktermékek is lecsúsznak néha, főleg amikor jelez a sütő és épp kiteszik melegen :)) Az a baj az esetünkben, ha drasztikusan elveszünk minden ch-t, akkor egyrészt nem fog menni a futás ( Tom: wtf semmit nem fejlődtél? ), másrészt gyorsabban faragjuk magunkról az izmot ( Tom: wtf hogy néééézeee ki már? ), mint a zsírt és a végén ott leszünk soványan, de izom nélkül és még mindig nagy testzsírszázalékkal. Az se jó... Nehéz ügy ez...

(#86099) Peetta14


Peetta14
tag

Valahogy így vagyok.

(#86100) norby_42 válasza Peetta14 (#86099) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köztudott, hogy a kalóriát csak a pékségben meg cukrászdában rakják a sütikbe, itthon nem :D

és lásd aláírásom

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.