Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86601) tomcica válasza xy.zsolt (#86600) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Esetleg valami maszkabalra oltoznek fel ennyire...vagy valami hegyi ultrara az alpokba :F hogy lehet igy mozogni?!
Puding,de abbol is a "hig fos menzas" verzio :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86602) xy.zsolt válasza tomcica (#86601) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Melegben még senki nem fagyott meg ;] :P .....kell 1-2 hét az aklimatizálódáshoz :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86603) Peetta14 válasza xy.zsolt (#86600) üzenetére


Peetta14
tag

Ebben előreengednek a sorban? :) Menő

(#86604) jimpo


jimpo
aktív tag

Tegnap este elgurult... ;]
A 3. 12 órás munkanapom után igyekeztem teljesíteni a Garmin által javasolt napi penzumot. Elég fáradt testtel és idegrendszerrel, Start 19:05. :U
Rebel V2 hideg indítás, közben szemerkélő eső. :B
13.8 km 1ó 12p Average 5:13/km 135 bpm 240 W 170 spm 1,11 m 264 ms

Benne 8 x 1 perc Average (active) 3:26/km 159 bpm 174 bpm 360 W 184 spm 1,57 m 194 ms
Köztük kocogás volt ~6perces tempóval. :K Volt egy ráadás 12 kilométer után, de ott már üres volt a tank rendesen. :O 900 kalóriát írt az edzésre.

Még a hátam közepe is sáros volt utána. :O A rövidnadrág is kapta, nem is jött ki teljesen belőle. Mondjuk szerencsére nem a fehér felső volt rajtam. :N

Nagyon nem cseszte szét az alvást, igaz picit tovább voltam fent. De úgy aludtam mint a tej... :U

Reggel már lötyögtem egy keveset, azaz 29 perc 5 km a pulzust hagyjuk. :DDD

Stryd Next Gen

(#86605) LanyUs válasza bandus (#86585) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bandus, de komolyan! Fogalmazási képesség megkérdőjelezése itt? Nem ovisok vagyunk, akik nem tudnak megfogalmazni egy mondatot... Az tény hogy hiányos az angolom az ilyen tudományos cikkekhez. Viszont gyakorlati oldalról megosztunk tapasztalatot, ami a futással kapcsolatos. Kicsit "átlagos" topik feelingem lett ettől a megjegyzéstől. Mert ez a topik messze a többi felett áll szerintem hangulatban.
Amúgy ha tekerek egyet a gondolatodon úgyis felfogható a dolog, hogy időt szerettél volna spórolni akár nekem, akár másnak amiért hálás is vagyok :R De ( nagybetűs ) mi van ha egy kezdő futó betéved ide, elkezdi olvasni, nem nyújt és annyira befeszül, hogy hetek múlva be is fejezte? Csinálja mindenki úgy, ahogy neki bevált :R

xy.zsolt: jó lapod van, de lehet van egy ütőkártyám :D ,mert megint esett! Annyira nem, hogy bringa esőnadrág kelljen, de a szemeteszsák esőkabát bringa mellénnyel épp jó lett.

Dzsinn, sárga esőkabátos Pega GTX, Asics zokni 88 perc közepes 159bpm esőben 15k

Van benne anyag, elég széles :D Bocs, 3D tükör :)

(#86606) tomcica válasza jimpo (#86604) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hasonlo volt nekem is a tegnapi 10x400 sebessege :K mondjuk mar olyan ido van,hogy nem szabad extran cibalnom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86607) tomcica válasza LanyUs (#86605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kezdo futo beteved ide,akkor eloszor az oltozot takarithatja csak...annyi edzes eleg is :K
Mar attol elfarad,ha elolvassa itt egyesek napi edzeset ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86608) tomcica válasza LanyUs (#86605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A vegen az lesz,hogy a hatterben levo sarga bolyat fogod a fejedre huzni :DD eeeskudj...mibol vagytok ti cukorbol (vagy meg attol is gyengebb -> cukorpotlobol) ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86609) LanyUs válasza tomcica (#86608) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez a cukor 50 árnyalata Tom! :C Ez az igazi Tom! Neki alap, hogy kimentél reggel az esőben 80-90 perc közepesre -> ezzel átlépted a szarküszöböt. Jöhet a kérdés! Edzeni már ki se mész? :D :R Ja és úgy mentem ki ma, hogy tegnap volt a szauna party 22:30-ig! Ennek ellenére jól adta ma. Tegnapelőtt elmaradt a buli, mert vita alakult ki a feleségemmel a bb topik->e-bike akció miatt. Még tegnap reggel is betartott a dolog, de rendeztük. Jöhet ez e-bike nekem [link] , de neki Apple watch + apple headset + friss jogsi mellé egy viszonylag jobb használt kocsi a mérleg. Nekem meg marad a 22 éves 307-es munkába járni... Jobb autót én ki nem viszek ezekre az utakra napi szinten.

(#86610) tomcica válasza LanyUs (#86609) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol ertem egy 5000 euros bicajrol beszelunk :F ha' mindjart elkezdelek sajnalni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86611) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Mi van akkor ha a Z2 (140bpm) az előírt 5:20as tempónál gyorsabbat ad ki? A lábam és a motor is Z2nek érezte ma az 5:02 140bpm-et ㄟ( ▔, ▔ )ㄏ Korán volt 'adja nap' sajna....hétfőn kellett volna.
Heti stat: 50km 4:47/km 140bpm 1,16m 3:59:41

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86612) jimpo


jimpo
aktív tag

vótmá :F
bestsecret

Cipőre elvileg nem jó. :(((

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#86613) tomcica válasza xy.zsolt (#86611) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Agony-nal volt ilyen :K a te km mennyisegednel semmi gond mehet a gyorsabb,ha epp ugy adja ki (es belefer a pulzus limitbe)...nala viszont jocskan 100km+ het soran ez mashogy nezett ki,ott mar naaaagyon esznel kell lenni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86614) LanyUs válasza tomcica (#86610) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, de csakis azért, mert sok a szint itt ha a Mecsek felé megyek és az tönkre vágja a regen napomat. Itt még mindig a futás az első és egy szobabringa napot cserélek hajnali óvatos montira. Rakok rá nappali fényt és mire indul a reggeli forgalom már otthon is vagyok. Kell egy kis segítség dombon, hogy 140-es pulzus alatt maradjak. És nem ütöm ki belőle a korlátot, marad 25 km/h. Nem hiányzik az esés...

(#86615) tomcica válasza LanyUs (#86614) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha' mekkora %-os emelkedok vannak ott,hogy bringan nem lehet 140 alatt tartani a pulzust? Csak van valto azon a sima bicajon is :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86616) LanyUs válasza tomcica (#86615) üzenetére


LanyUs
senior tag

Combos kedvenc köröm van :) Legalábbis nekem az. Ez a múltkori menetem Papival sima montizás hajnalban. Egyenesben próbáltam böllenkedni vele! Kár volt :DDD

Használ esetleg valaki Watch órát? Futáshoz melyik mindegy a szíj?
[link] vagy jobb ez [link] :R

Zsolt! Ez csak a link mutatni a bringát. Én a bajai 50%-os Kalobike akcióban venném, amit a bbtopikban mondtak! Munkatársam kerékpár szervizes, aki eljön velem megnézi a cuccot. Ha minden oké, kp.

[ Szerkesztve ]

(#86617) xy.zsolt válasza LanyUs (#86609) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azért én megkérdezném a bringás topikban, hogy pl ez a német shop ajánlott-e ahol 4300€-ért ugyanennek a bringának nagyobb akkus változatát kaphatod [link]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86618) xy.zsolt válasza tomcica (#86613) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Oké....akkor nincs 'lelkifurcim' :DDD Jóleső, laza futás volt és utána mentek pluszban a 10x 4:00-3:30as rövid felgyorsítók, köztük sétával.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86619) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#86617) üzenetére


xy.zsolt
őstag

....vagy hogy felszereltséghez mit szólnak, stb
A topikgazda is jófej és segítőkészek a tagok.
Azért ez már nem aprópénz....

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86620) tomcica válasza xy.zsolt (#86618) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazabol heti 50-70 ossz km-nel a recovery napoknal ez a lenyeg "Jóleső, laza futás" ha epp 6:00-as atlag kell hozza az elso par percben (nyanyek totyoges) akkor az...a lenyeg az erzes. Ugy erezd feltoltodsz :K
Ezek a napok keszitenek fel az erosebb napokra.

Heti magasabb km-nel limitalni kell a laza napok sebesseget is,mert tulfohet a kave,de nagyon.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86621) LanyUs válasza xy.zsolt (#86619) üzenetére


LanyUs
senior tag

A képemen alul a 34,2 km/h én adtam ám a szélárnyékot és szembe is fújt! Nyomtam neki. Sima cipő, nem spd. Átmegyek majd csak előbb legyek képbe mit is veszek. Mert jelenleg fogalmatlan vagyok az alkatrészekről és úgy általában ez elektromos meghajtásról is.

(#86622) norby_42 válasza xy.zsolt (#86600) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tegnap én is hosszúra váltottam, pont jó volt

Eat pasta, run fasta

(#86623) xy.zsolt válasza norby_42 (#86622) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A fleece-es bringásfelső alá én sem vettem fel semmit....így kicsit volt csak melegebb az optimálisnál, laza tempónál. Jól döntöttem én is :K
-10°c-ban és 70kmh-s szélben majd a kandallót is magamra veszem ha kell :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86624) parandroid válasza xy.zsolt (#86600) üzenetére


parandroid
nagyúr

Itt ma 8 fok van (feels like 5), 20 kmph széllel, 40 kmph-s széllökésekkel. Hosszú ujjas aláöltöző, rövid ujjas, vékony technikai póló, egy betétes (2in1) rövidnaci, meg a saras szakaszok miatt egy shieldes pega mini zoknival. Pont jó volt 10k-ra, igaz, nem 140-es volt a pulzusom. Nagyon nem. :D

De legalább beletettem 135 m szintet, meg a lejtőn is nekieresztettem, hogy lássuk, hogy bírja a térd, meg a combok. Jó, hát voltam én már ezen a távon km-enként egy perccel gyorsabb, de egyelőre jó lesz ez így próbának. Némi tartalék is van benne még, nem akartam kíserteni a sorsot. Majd meglátjuk, hogy a szilveszteri versenyig sikerül-e még faragni belőle, hogy meglegyen az 5-ös pace… :B

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86625) norby_42 válasza parandroid (#86624) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem semmi, ilyen műtét és rehab után 5-os pace a cel:Y:R

Eat pasta, run fasta

(#86626) xy.zsolt válasza parandroid (#86624) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Néztem is, hogy bátran megküldted az egyik lejtős részen 4:10es tempóig :Y .....azért csak óvatosan

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86627) parandroid válasza xy.zsolt (#86626) üzenetére


parandroid
nagyúr

Meglepően jól ment, abszolút semmi fájdalom, kis bizonytalanság van benne, ezért fékeztem is, azért az izmok még nem az igaziak. No meg ezt is edzeni kell, nem úgy van az, hogy hirtelen nagyon odacsapjuk. Sajnos ezt a tempót egyelőre csak lejtőn tudtam tesztelni, síkon egyelőre az 5-ös pace röviden megvolt, de pont ott volt ordas ellenszelem. Lassan tervezek majd valami szabályos, sík 800-1k intervallumokat teszt jelleggel, mondjuk 3k bemelegítés után, az többet elmond az erőnlétről, de először ki kellett tesztelni, hogy a fiziológia bírja-e. No meg egyelőre heti 1 erős edzésnél többet nem merek beletenni, a többi az tényleg csak tötyögés. Ezt lassan talán emelni lehet majd 2-re.

A dolog nagy vesztese a biciklizés, ahogy egyre jobban megy a futás, úgy hagyom el, egyszerűen nem sok kedvem van hozzá. Ami még motivál benne, az a 140-es pulzus alatti 1-1,5 óra, az érezhetően jót tesz a kardiónak, meg a lábakat is igen jól fellazítja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86628) xy.zsolt válasza parandroid (#86627) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jah, nálam a bringa csúfosan elbukott a futás ellen. :K Ebben a klímában még michelin babának öltözve sem tekernék....reco miatt sem. :N Szvsz tekerjen akinek muszáj és/vagy jólesik ...vagy jegesmedve az apja. :DDD
Nálam a fekvőtámasz project van porondon....valahogy ki kell végre néznem ismét ha fix csajt is akarok :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86629) Alg válasza xy.zsolt (#86628) üzenetére


Alg
veterán

Idén nekem is több lesz a futott km mint a bringázott... Érdekes módon az FTP tesztem nem romlott, sőt minimálisan javult is, igaz sokat romlani nem is tudott volna hova :DDD

Most télen próbálom a heti 3/4 futás - 3 bringa(okosgörgőn, Wahoo SYSTM edzésterv) kombót, mert tavasszal azért a Frühlingsklassikert nem lehet kihagyni. Illetve valahogy engem sokkal jobban kikapcsol egy outis kör, mint a futás. Messzebbre is jutok, több mindent látok.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#86630) parandroid válasza xy.zsolt (#86628) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ja, a hideg nem lenne gond, bent tekerek a szobában… De így is inkább kimegyek futni a hidegbe. Mondjuk a sötét+hideg+eső kombót azt elengedem, nyilván, de amúgy tényleg inkább futok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86631) xy.zsolt válasza Alg (#86629) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ismerem a Frühlingsklassikert, jó móka lehet...Kató Zsolti haverom is több éve végigtolja. Kár, hogy pont akkor értesültem először róla mikor már leszokóban voltam. Na mag nem sokkal előtte tekertem egy 150k 2450m szintes kört amit nagyon utáltam és nem csinált sok kedvet a folytatáshoz. :DDD......talán majd egyszer, de teljesítménykényszer nélkül

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86632) tomcica válasza xy.zsolt (#86628) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Miert nem veszel magadnak alkalmi not,mint minden normalis sportolo?! :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86633) Studi


Studi
addikt

Ráérek, böngészek, szingli napok a Zalandon... :D SDAY2023 kupon mindnél.

Zalando: NB Fuelcell Rebel v3 narancssárga (Rebel v2 néven van kiírva, de ez 3-as) ~26e
Nike React Pegasus Trail 4 fehér (terep, néhány méret) ~22e
NB Fresh Foam X More v4 (ez max cushion náluk) ~25e
Asics Gel-Trabuco 11 (terep) ~25e
Asics GT-2000 11 GTX (stabil, gore-tex) ~26,5e
Puma Fast Trac Nitro GTX (light terep, gore-tex) ~32e
Asics Novablast 3 (másik szín is) ~35e

(#86634) xy.zsolt válasza tomcica (#86632) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:DDD azért tarifát még nem fizettem :P ...látod, most is inkább a melósabb utat választottam 💪 ;)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86635) #76500480 válasza xy.zsolt (#86628) üzenetére


#76500480
törölt tag

Én is ezt mondtam :DDD 3… napig. Aztán rá ültem a nyeregre, mint egy sportautó. Sétával ugyanígy voltam, hiányzott az a sebesség. Kedden vízisí volt hajnalban, még a bukót is otthon hagytam. Ezek az izgalmak, balesetveszélyes helyzetek ritkán jönnek futáskor, talán november 1-én vaddisznók a vízparton, én meg két pumával :N

(#86636) Peterhappy válasza parandroid (#86627) üzenetére


Peterhappy
őstag

De jó ezt olvasni :R Ha valaki, hát Te aztán nagyon megérdemelnéd, hogy újra normális keretek között futhass.

Tavaly én is így jártam; jött a VB, nagy dérrel-dúrral megnyitottam a görgőszezont, de annyira nem volt tél, hogy csak egy-egy mérkőzés alatt tekertem, inkább mentem futni, amikor csak tehettem.

(#86637) Studi válasza parandroid (#86627) üzenetére


Studi
addikt

Ez így együtt kicsit ellentmondásos, de hajrá! És csak óvatosan! ;) :)

(#86638) Peterhappy válasza Studi (#86633) üzenetére


Peterhappy
őstag

Elég komoly akciók, köszi!
Ilyenkor sajnálom, hogy házas vagyok, különben tuti bevásárolnék ;]

Hála az égnek, hogy Pega trail4 nincs a méretemben. A GT-2000 GTX-en viszont nagyon agyalok. :U
A sima Puma Fast trac Nitro 2 is nagyon jó áron van, ~20k ha jól számolom!

(#86639) Chuck Norris válasza Studi (#86633) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszi az ajánlást, pedig ma már nem akartam cipőt venni, az NB-t meg a trabuco-t is megnézem milyen.

@Peterhappy úgy szoktam, hogy ha szétmegy egy akkor azt látványosan dobom ki vagy még jobb ha az asszony viszi ki a szeméttel, az újakat meg be szoktam csempészni a többi közé, az üres dobozokat sem dobom ki csak ha jön egy teli és akkor látszólag nem lesz több :)

(#86640) norby_42 válasza Chuck Norris (#86639) üzenetére


norby_42
aktív tag

mesteri! :C

Eat pasta, run fasta

(#86641) Studi válasza Chuck Norris (#86639) üzenetére


Studi
addikt

:D :D :D De te legalább tényleg el is koptatod őket, én csak hobbiból vásárolom folyton. :DDD Mondjuk nincs asszony nincs vita se! :D

(#86642) parandroid válasza Studi (#86637) üzenetére


parandroid
nagyúr

Olyan 2 hónapja heti 2-3x futok 6:15-6:30 közötti tempóval futópadon, meg heti 2-3x kint, 6:00 körüli pace-szel. Távra olyan 6-10 km-eket, de heti 40 körül. Lassan növelem a tempót, igyekszem fegyelmezett lenni, de kint azért gyakran elfutom. A mai direkt arról szólt, hogy megnézzük, mennyit fejlődtem:

09.17: 9,4 km, 58:37 min, 6:10 min/km, 111 m, 161 BPM *
11.11: 10 km, 54:13 min, 5:25 min/km, 135 m, 159 BPM *

Érzésre is jobban ment, persze ez felmérőnek/versenynek számít, nem lehet ész nélkül, meg állandóan tolni. Holnap valami extra laza tötyögés megint, aztán vissza a fent említett tempókhoz, heti 1 futást kicsit megeresztve.

* Ja, természetesen bruttó idők, nem állítgatjuk meg az órát. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86643) tomcica válasza Studi (#86641) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te szinte gyujto vagy :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86644) parandroid válasza tomcica (#86643) üzenetére


parandroid
nagyúr

Várj, még mindig a nőkről beszélünk, vagy már a cipő a téma?

Chuck Norris: Úgy vidd ki a szétmenteket, hogy a többi lássa, csinálj búcsúszertartást is neki, aztán látványosan gyere vissza az üres dobozzal, amiben levitted, akkor nem mernek majd szétmenni (neil gaiman és terry pratchett után szabadon).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86645) Peterhappy válasza Chuck Norris (#86639) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C Zseniális

@Parandroid: :D

[ Szerkesztve ]

(#86646) zzola


zzola
félisten

Ma csatába szálltam a 15km-es kitűzőért. Lassan lassan jön a távolság, majd gyorsulni kell...

(#86647) tomcica válasza parandroid (#86644) üzenetére


tomcica
Topikgazda

terry pratchett -et imadom,plane a kezdeti koronvilagokat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86648) tomcica válasza zzola (#86646) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A tav mar kezd combos/emberes lenni :R szep

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86649) zzola válasza tomcica (#86648) üzenetére


zzola
félisten

Áh, májusban mentek a 30km feletti távok, azóta még lejjebb csúsztam ugye mentálisan.
:O

(#86650) parandroid válasza tomcica (#86647) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ez speciel a Neil Gaimennel közös Good Omens (Elveszett próféciák) volt, de az is kihagyhatatlan.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.