Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86151) tomcica válasza xy.zsolt (#86148) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy megyunk bele a szeles,hideg evszakokba finoman lassits mindenen :K 5-10mp-vel lassabb 1000m-ek, 3-5mp-vel lassabb 400-ak es 2-3mp-vel lassabb 200-ak.A folyamatos futas is lazabb legyen.
Ha orkan ereju szel van stb. akkor persze meg lazabbra.
Egyedul a felmeroket kell megfutni becsuletesen,mindegy milyen idojaras van,azt meg kell kuldeni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86152) xy.zsolt válasza tomcica (#86151) üzenetére


xy.zsolt
őstag

mennyi fok alatt számít olyan hidegnek, hogy csökkentsem már a tempót? :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86153) tomcica válasza xy.zsolt (#86152) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amikor mar hosszuban vagy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86154) LanyUs válasza tomcica (#86153) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hosszúnadrág nálam alap még nyáron is. Nem akarok kisvirágú füzikét szedni :) Ma laza 92 perces örömfutás volt a szél, folyamatos eső és sár ellenére. Pega GTX 60 percig bírta ( ez a szokásos, utána se ázik be, de már enyhén nedves a zokni ). 2 rövid ujjú + mellény és a legfontosabb, hogy a fejhallgatót folpack fóliával tettem vízállóvá :) Az utacskám és a dombocskám, ahol erőt növelek. Miért kell tempót csökkenteni hidegben?

[ Szerkesztve ]

(#86155) xy.zsolt válasza tomcica (#86153) üzenetére


xy.zsolt
őstag

már egy jóideje abban vagyok :D

inkább sose fussak mint ebben a dagonyában a képen :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86156) tomcica válasza xy.zsolt (#86155) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor valts lazabbra ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86157) tomcica válasza LanyUs (#86154) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert kell lassitani rossz/hideg idoben,hogy ne edze tul magat :K az intenzivet majd adja a felmero.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86158) xy.zsolt válasza tomcica (#86157) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az a baj, hogy költséghatékonyan (fizetőszállás nélkül) csak Ausztráliában tudnám átvészelni az itteni telet.....odáig meg nem szívesen repülnék sokadjára :( Szóval úgy fest maradok és megfogadom a tanácsod.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86159) LanyUs válasza xy.zsolt (#86155) üzenetére


LanyUs
senior tag

A Te tömegeddel és talajérintési időddel elfutsz a sár tetején :) Minden lépést előre kiszámolok, hol süllyedek bele legkevésbé. Egyensúly+bokatorna és még izgalmas is. Sokkal jobban telik az idő, mint a rekortánon :K A szél kifújta az arcom, nem a haverom. Mondom neked, aki szinte mindig abban edz :D

Tom: milyen túledzés? Rendes alvás + glutamin és formálódik a spártai harcos :)

[ Szerkesztve ]

(#86160) xy.zsolt válasza LanyUs (#86159) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86161) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86158) üzenetére


Peterhappy
őstag

(#86162) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86161) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C de akkor már inkább ez :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86163) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

New York maraton élőben 14.30tól ES1-en!.....ha ez a retek csatorna nem teszi át csakis online-ra (fizetősre) közben.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86164) tomcica válasza xy.zsolt (#86158) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Esetleg ha ugy adja a keret egy hasznalt minosegi futopadot (+ kopo alkatreszek teljes szervize) le lehet vadaszni :K szar idore legyen hova "menekulni".
B terv esetleg valami edzoterem,ahol van komoly pad,es alkalmilag igenybe venni ;)
Mi volt olyan tel,hogy futopadon is edzettunk (laza recot is,es tempot szinten + ha mar ott voltunk mindig loptunk bele emelkedozest)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86165) tomcica válasza Peterhappy (#86161) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86166) func93


func93
senior tag

Sziasztok,

használ esetleg itt valaki Coros Apex 2 Pro-t. Ha igen, tudna privátba némi véleményt alkotni? Fenix 5-öt cserélnék

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#86167) tisn válasza ballazol (#86142) üzenetére


tisn
addikt

jeje karoly kilato, gratula

(#86168) Never79 válasza itouchfan (#86150) üzenetére


Never79
tag

3 régi nevesebb terepverseny van Magyarországon, ugye az UTH, a Mátrabérc és a Piros 85. Ezek mind a bakancslistámon vannak, ebből ugye most a P85-öt ki is pipáltam.

Ahogy írtam szerencsénk volt az időjárással, csak a startban esett egy kicsit, aztán elállt, majd 11 felé ki is sütött a nap, de nem volt túl meleg. Dömösre le a Szőke forrás völgye gyönyörű volt, bár a rengeteg falevél miatt eléggé figyelni kellett. Dobogókőig teljesen jól ment, semmi gondom nem volt (36 km 1600 szint), a tervezettnél 10 perccel hamarabb értem oda. Ott jött aztán egy kis mélypont (semmi komoly, csak kedv annyira nem volt), s hiába volt jól futható lefelé szakasz, nem nyomtam annyira, amennyire lehetett volna szerintem. Kisördög azért itt belém bújt, hogy kiszállok 66-nál, de ahogy jött a gondolat, úgy el is hessegettem. Kopár Csárdára már jó kedvvel érkeztem (54 km 2100 szint), s készültem fejben a Nagy-Szénást megmászni. Riogattak vele, hogy nehéz, de nem volt gond, viszont a hegyről lefelé a köves, meredek részen kifejezetten szarul ment. Fáradtak voltak a lábaim, a bal lábam izomzata tiltakozott is (jobban terhelem sajna a betegség miatt), de végül még világosban értem be Nagykovácsiba (66 km 2500 szint). Ott gyorsan póló csere, fejlámpa felvét (mondjuk azt már Kopár Csárdánál magamhoz vettem), s indultam is neki az utolsó 20 km-nek. Aki ismeri a Mókus-kört az ismeri ezt a szakaszt is, csak ugye most visszafelé kell megtenni. Így sötétben, fáradtan már annyira nem volt jó, kicsit lassultam is, meg fejben itt volt a második mélypont (bár ezt se nevezném annak, mert hiszti, nyafogás, nem volt). Átálltam robot üzemmódba, s csináltam a dolgom. Julianna major (?) után Szépjuhásznéig volt egy komolyabb emelkedő, ott egy sporttárssal összeverődtünk, s egészen János-hegyig együtt mentünk. János-hegyre fel megint nem volt gond, mondhatnám élveztem is, viszont az a szenyó falépcső az Erzsébet kilátó mellett idegesített. Ekkor már a lefelék eléggé kellemetlenek voltak, fájtak, s jött még a sötétben a legköcsögebb szakasz, Budaörs felett szar meredek árkos, nagy kövekkel, gyökerekkel tarkított lefelé, ami szintén fájt. Itt csak sétáltam. A fejlámpám is kezdte megadni magát (hibáztam, mert volt pótlámpa kikészítve, de nem hoztam magammal a Kopár Csárdától), szóval tartalék üzemmódba kapcsoltam azt is + a Fenix 7 lámpáját kihasználva megoldottam a helyzetet. Végül csak beértem Budaörs határába, a végére megtáltosodtam, s 12 óra 31 p után jó érzéssel beértem a célba .

Pár megjegyzés még:
- erősödnöm kell a lefeléken, a lábaimat erősíteni kell
- fogynom kell, k*rva sokat, nagyon számít
- állóképességem tök jó, jobban éreztem magam most a végén, mint májusban a Szentlászló után
- frissítés jól sikerült, csak a végén hanyagoltam már el egy kicsit, erre legközelebb figyelnem kell (frissítés: óránként 2 gél + 6 deci iso (65-70g szénhidrát), pontokon banán + sajt, hogy legyen valami szilárd is a gyomromban + BCAA
- volt táblázatom a különböző szakaszokkal, de nem "magoltam be" azokat, nagy segítség lett volna, ha tudom kb. mikor jön a következő pont (nem mindegyik segítő tudta).

Magáról a Piros 85-ről. Ismerősöktől tudom, hogy régen tényleg nagy presztízzsel rendelkező túra/terepfutó verseny volt. Most úgy érzem egy lehúzós rendezvény lett, amióta átvették Kimmel Péteréktől. A rendező külön kiemelte, hogy 1200 szalagot tettek ki a 900 helyett, de volt olyan rész, ahol nem volt egyáltalán egyértelmű merre is az arra. Csobánka után én pl. tudtam merre megy a piros, de nem arra vezetett a szalagozás. Későn regisztráltam nekem 35 eFt volt így. Kaptunk egy "faék" egyszerű érmet (fából van csak a széle fém), nem kaptunk pólót (annyira nem baj, csak ennyi pénzből lehetett volna...). A célban nem volt melegvíz fürdéshez. A frissítőpontok kínálatával nem volt gond, mindenféle jó volt, de a segítők nem voltak annyira aktívak. Csak a viszonyítás miatt Csanya UTH Szentlászlója is kb. ennyi, de kapsz fém érmét vagy hűtőmágnest, pólót vagy csősálat vagy karszárat. A crew meg ég és föld... de sporttárs azon mérgelődött, hogy az októberben megrendezett Vadlán 108-as távja 25 eFt volt, és az is jóval jobb rendezés volt, mint ez. Az időmérés nem volt a helyzet magaslatán, nekem 1 óra 10 perccel többet mértek, mint a valós. Ja a buszos transzferért külön kellett fizetni 2000 Ft-ot, nem fért bele az alap regisztrációs díjba... Gyönyörű útvonal, főleg szép időben, de magát a versenyt nem ajánlom senkinek ezzel a rendezéssel. Lehet nem is megyek már én sem vissza időt javítani, mert csak azért ennyi pénzt nem adnék ki.

[ Szerkesztve ]

(#86169) Never79 válasza LanyUs (#86154) üzenetére


Never79
tag

Nem öltözöl te egy kicsit túl? Persze te érzed mi a komfortos neked, de én még mindig rövidgatya + póló kombóban nyomom.

(#86170) tisn válasza Never79 (#86169) üzenetére


tisn
addikt

en is de en delben futok ~15 fokban o meg hajnalban ~3 fokban :)

(#86171) Never79 válasza tisn (#86170) üzenetére


Never79
tag

Ja ez a képeken nem látszott, hogy hajnal 3 van :). Én este 7-kor futok általában

[ Szerkesztve ]

(#86172) itouchfan válasza Never79 (#86168) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, gratulálok még egyszer, érdekes és hasznos lett a beszámoló is. A lefelékkel én is hadilábon állok, próbálok is majd erősíteni a telet kihasználva. Ha jól láttam, neked is a Budai Trail a következő?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#86173) tomcica válasza Never79 (#86168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C bravo,es koszi a beszamolot :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86174) Peterhappy válasza Never79 (#86168) üzenetére


Peterhappy
őstag

Meg egyszer oriasi gratula :R
Szenzacios teljesitmeny!
Azt sajnalom, hogy a rendezes ilyen volt.

Hany kg/cm vagy, hogy "sokat" kelljen fogynod?

(#86175) LanyUs válasza Never79 (#86168) üzenetére


LanyUs
senior tag

85 km ennyi szinttel? Milyen lábaid vannak Neked? :R Giga gratuláció :C
Még így is átfújt rajtam a szél felül. Ha szénné izzadok muszáj a több réteg különben megfázok. Ha van réteg rendesen, akkor megvéd ( függetlenül, hogy vizes ).
Alul érzékeny a szerszámos rész a hidegre. Óvatosan esőztetem, mert az nagyon hideg tud lenni és télen kap egy plusz réteget is. Eddig bevált! De tudod én szobafutó vagyok! Melegből ki majd 90 perc múlva vissza :D

(#86176) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma kipipáltam a heti tempóadagomat (15k)....legyen interval 3nap múlva? :U
WU+15k @4:20 benne 7x250m @3:40 kigyorsítással. Végig enyhe 10kmh-s pofaszellő.
Az Avg HR remek lett, mégis elfáradtam mert valami nem oké a gyomrommal :(
Stat: 16k 4:16 160bpm (max 174) 182spm 1,30m....(15k PB, -5perccel :DDD )

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86177) tomcica válasza xy.zsolt (#86176) üzenetére


tomcica
Topikgazda

3nap boven eleg kell hogy legyen a regeneraciora,de persze ha gond van akkor pihenj :K
szep munka :R

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86178) Never79


Never79
tag

Köszi, köszi :R !

itouchfan: igen az lesz, de azt ilyen év végi fun runnak tervezem, pl. tuti meg fogok állni Nagy Szénáson körbenézni, ha olyan az időjárás, most ezt nem tettem. Te is jössz?

Peterhappy: 193/95 kiló. Voltam már 88, 85 környékére kéne lemennem.

LanyUs: oké :R

[ Szerkesztve ]

(#86179) xy.zsolt válasza tomcica (#86177) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jah, hasmenéssel bajlódok, pedig ma futás előtt kivételesen még banánt is toltam 2db-ot.
Szóval a heti 50k távhoz max 15k gyorstempót futok...a többi reco....de lehet kitolom 1 nappal péntekre az interval-t és 6x400/200at futok (fél adagot)

Meglestem a soproni salakos pályát.....állt a víz rajta több helyen (tegnap esett) :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86180) Peterhappy válasza Never79 (#86178) üzenetére


Peterhappy
őstag

Áhhh, értem. Az egyáltalán nem gáz, főleg ilyen magassághoz. Jól megnyúltál :)

(#86181) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86179) üzenetére


Peterhappy
őstag

Rossz helyre toltad a banánt - különben elég lett volna egy is ;]

(#86182) LanyUs válasza Never79 (#86178) üzenetére


LanyUs
senior tag

Van neked amúgy sport előéleted? Mitől erősödött ennyire a térd/szalagok? 30 km környékén az ITB szalag már enyhén érezhető nálam, ezért nagyon figyelnem kell a testem minden apró jelére. Te meg csak úgy lazán lenyomsz 85 km-ert terepen 3 Kékes szinttel :)

(#86183) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86181) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C :R szerencsére futás alatt nem volt folyóügyem sehonnan...haza hoztam :D
Mondjuk start előtt a nav-nál voltam, lehet a múlt miatt spontán reakció a gyomorcsikarás :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86184) itouchfan válasza Never79 (#86178) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én is megyek igen, de csak az M távra, szóval a Nagy-Szénást én nem érintem. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#86185) xy.zsolt válasza Never79 (#86168) üzenetére


xy.zsolt
őstag

na jah, 35k+transfer+utazás árból pl lerepülök fapadossal Milánóba, futok egy festői Como tó kört és hazarepülök :K És, hogy akkor miért nem teszem?....mert ekkora táv+szint harmadánál kidőlnék :D

Ismét gratulálok neked :R ....számomra egy ilyen táv+szint utópia marad

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86186) bandus válasza Never79 (#86168) üzenetére


bandus
veterán

nagy gratula, és köszi a beszámolót :R én is eljátszogattam a gondolattal, hogy erre szívesen felkészülnék, de ez a kérdés most meg is oldódott.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86187) tisn válasza Never79 (#86168) üzenetére


tisn
addikt

nagy gratula :)
:C

(#86188) ígyvanferi válasza Never79 (#86168) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szép futás, köszi a beszámolót. Így vagy úgy, nyilván apró darabokban, és bizonyos esetekben csak túrázva, de a nagy részén az útvonalnak egyszer-kétszer már jártam, így bevillantak képek az említett helyekről, tájakról. Jellemzően sokszor keverednek ezek a fejembe, szóval lehet rossz képek villantak be, de azért van, ahova egész biztosan oda tudtam képzelni magam. Ez az UTH, de különösen a Mátrabérc útvonala esetében már nincs így.

Gyakorlatilag koppra 85 km-t mért az órád, vajon ennyire pontosan van kijelölve az útvonal (amiről nem is tértél le), és persze a fenix is pontos vagy ebben azért van némi szerencse is? Ez csak azért érdekes, mert gyakran belefutok versenyeken, hogy nem nagyon sikerül eltalálni a jelzett távot, pedig azok rövid, sík, utcai pályák. De se az nem vicces, amikor még a cél után futni kell 300 m-t, hogy meglegyen a FM táv és azzal a pb, és az sem, amikor már bőven túl van az ember a bűvös 10 km-en és még mindig nem futott át a célkapu alatt...

A Mafate hogy szuperált ekkora távon?

(#86189) Chuck Norris válasza xy.zsolt (#86185) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

De benne lennék egy ilyenben, szerintem menjünk, simán bírnád, mennyi km lehet a tó körbe? 😀
@Never79 gratulálok, szép!

[ Szerkesztve ]

(#86190) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van olyan futó köztünk, aki javított már futógépet? :DDD :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#86191) tomcica válasza V.Stryker (#86190) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Javitani meg soha,viszont rontottam mar el :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86192) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, megvilágosodtam :D Ugye a heti 50k futásomból 15k a gyors tempó (30%), ami több mint az ajánlott. Viszont azt nem számoltam hozzá a heti távhoz, hogy sétálok gyorsabb tempóban napi 3-4k-t....és ezt az extra heti 25k-t is tekinthetem reco-nak. Így heti 75k megtett távból a 15k már csak 20%...ami már normális arány. Belegondolva, sokkal inkább reco a gyors séta mint a 5:20-5:40 közötti Z2 kocogás.

talán majd jövőre :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86193) LanyUs válasza tomcica (#86191) üzenetére


LanyUs
senior tag

LOOOL ez jó :C Tom! Védőpajzsot húzott közém és a túledzés közé a napi 12g l-glutamin + 2g kreatin. Adja napon 70 perces erős edzésnek mehet fix 86% limit helyett, 40 perc , tehát féltávnál kicsit tovább 86% -> a köv. 30 perc pedig egyenletesen 88->90->92%. Hadd dolgozzon! Vagy ennek semmi haszna? Relax LanyUs, tempót úgyse tudsz, ezzel meg nem érdemes szórakozni :) Maradjak fixben?

zsolt: az remek arány! :R Nálam 70 perc gyorsra jut 90 perc laza futás. A többit szoba bringával hozom csak le. Ha viszont alszok bringa helyett, akkor rút arányok fordulhatnak elő :D

[ Szerkesztve ]

(#86194) tomcica válasza LanyUs (#86193) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hasznalhatod ezt a kontrollalt fokozot is :K de ne mindig ilyet csinalj.Legyen fix lazabb full kontrollalt 86% is idonkent.Mindkettonek megvan a szerepe.Rotalhatod oket :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86195) tomcica válasza xy.zsolt (#86192) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,sot seta helyett masoknak lehet laza bringa,evezes,uszas,elliptikus recovery :K
A celjat eleri,a futomuvet viszont kimeli ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86196) LanyUs válasza tomcica (#86194) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csűröm-csavarom az edzéseket, érzed szerintem, hogy próbálom egyre feljebb tenni a lécet edzésen, hogy mihamarabb jöjjön már a 10k PB. Az kellemes érzet alacsony és közepes zónán megvan, 90% körül még dolgozni kell rajta, hogy kényelmesebben érezzem magam. Valszeg az lesz, amit írtál, lemászok 90-re, hogy kevesebb legyen a pulzusom + javul a dinamika -> nő a tempó... :R

(#86197) xy.zsolt válasza tomcica (#86195) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én bringával már max csak a boltig, ami 2k oda-vissza :DDD Bringáscipő sem volt jóideje a lábamon :U

látom egyre nehezebb magadat fékentartani ;] Válts célt és akkor pöröghetsz....a maraton ráér idősebb korban is, mikor már kopni kezd a 10k-s tempó :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86198) tomcica válasza xy.zsolt (#86197) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Barmi folyamatos laza kardio megteszi,persze megvan h melyik van legkozelebb a futashoz -> aqua jogging,utana elliptikus :K Viszont a mi szintunkon az egyeb is megteszi ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86199) LanyUs válasza xy.zsolt (#86197) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem a maratonra gyúrok én! Csak már idegesítő, hogy állandóan elfogy a levegő 04:00 körül folyamatos tempónál. Kb. mint a búvár, akinél összefogod az oxigén csövet :) Hogy lesz így Papi seggbe rúgás 16 perces 5K-val? Max bringával :DDD

(#86200) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#86197) üzenetére

Miért hagytál fel a bringázással?

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.