Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Ma elgondolkodtam, hogy Magyarország hány százaléka, vagy hány ember futhatta le életében mondjuk a félmaratont, maratont, 10 km-t életében akár csak egyszer is.

Hogy lehetne ezt megbecsülni ?:)

köszi

(#15002) concret_hp válasza seadrone (#15001) üzenetére


concret_hp
addikt

maratont nem olyna nehéz megbecsülni, a futanet oldalán sztem valahogy vissza lehet nézni hány célbaérő volt 1-1 eventen és maraton elég kevés van. félmaraton az rengeteg van (és jelentősen kisebb készülés kell rá), szerintem legalább 4-5* annyian futottak félmaratont (de ha kiderülne, hoyg 10* annyi, azon sem lepődnék meg), mint maratont, 10km-nél meg még egy 1.5-2es szorzó bejöhet szvsz.
szerintem olyan 10-15e körül lehet a maratont futók száma max (aki életében 1* legalább futott már)
vivicittán pl 4500-5000 közti célbaérő volt idén, amiből gondolom kb. 90% magyar. ebből van egy évben nemtom hány ehhez fogható méretű + nagyon sok kicsi 200-1000 fő közti ( a kaposvári azt hiszem olyan 8-9. legnagyobb volt legutóbb és ~ 550-600 célba érő volt)
ez alapján szerintem 12-13000 körül lehet aki az adott évben fut legalább 1 félmaratont

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15003) concret_hp válasza concret_hp (#15002) üzenetére


concret_hp
addikt

tavalyi maraton eredmények: rákeresel gyakori vezetéknevekre, ez alapján olyan 3000 párszáz finisher lehet és olyan 2/3a lehet magyar, ez alapján max 5000 magyar fut maratont 1 évben, de sztem inkább 3-4e közt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15004) szabop27 válasza Kimmuriel (#14991) üzenetére


szabop27
csendes tag

Kimondott terepfutónak én se mondom, de az utóbbi időben egy erdő szélén élek, ezt igyekszem kihasználni: heti 3 alkalommal is terepen futok. Ebből kettő az csak egy óra körüli futás szokott lenni, ilyen időtartamra nem igénylek frissítést.
A hétvégi hosszú futás az már el szokta érni a 3 órát is (többször sikerült már 1000m+ szintet összeszedni közben). Ilyenkor a frissítést egy ivótasakos hátizsákkal oldom meg. Az ivótasakba általában egy kiló jég és egy liter izó kerül, így még féltávnál is kellemes hőmérsékletű frissítőm van. Energiapótlásra nekem nagyon beváltak a különböző müzli- és gyümölcspüré szeletek.
Érdekes, hogy bár eléggé izzadós vagyok, de még se futás, se bringázás alkalmával nem éreztem, hogy sós dolgot kívánna a szervezetem. Egyszer majd kipróbálom a sótablettát én is, hátha segít valamit.
Aristeushoz hasonlóan én is előre ki szoktam nézni térképen különböző útvonalakat, amit ha megtalálok, jó, ha nem, még jobb :). GPS mindig van nálam, volt, hogy már jól jött.
Ami még a terepfutás javára íródik: tavaly nagyjából 80-20 arányban futottam aszfalton-rekortánon, egész szezonban jelen volt egy tompa csípőfájdalom. Idén az aránypár nagyjából ugyanez, de terep-rekortán felállásban. Mennyiségben és minőségben is többet edzek, és mégis megszűnt a csípőfájdalom.

[ Szerkesztve ]

(#15005) deicide válasza concret_hp (#15003) üzenetére


deicide
veterán

0,04% :B

félmaratont szerintem akár 20-30 ezren is futhatnak szumma, de még az is csak 0.3%-a a lakosságnak.

És azok hányan lehetnek, akik 4 maratont futnak 4 egymás utáni napon. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15006) concret_hp válasza deicide (#15005) üzenetére


concret_hp
addikt

ha feltesszük, hogy az évi 12-13e nagyjából stimmel, akkor sztem 40e körül is lehet a szumma.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15007) tomcica


tomcica
Topikgazda

felenk itt meg szomorubb,meg csak divatba se jott a futas,mint nalatok (legalabbis Pesten)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15008) deicide válasza tomcica (#15007) üzenetére


deicide
veterán

Pedig ennél olcsóbb módszer nem nagyon van az egészség megőrzésére.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15009) tomcica válasza deicide (#15008) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tesznek is itt az egeszsegre,rafogjak a munkara,munkanelkulisegre,ket muszakra stb...stb. ki-ki mire,az hogy munka utan fejlampaval kimesz a masodik futasra telen hulla faradtan akar,keves embernek a szive ugye ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15010) concret_hp válasza tomcica (#15009) üzenetére


concret_hp
addikt

juteszembe kéne rendelnem fejlámpát :D
ötlet h melyik a tuti? (kínai is lehet)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15011) tomcica válasza concret_hp (#15010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

petzl reaktiv lampak a legjobbak,persze aruk van (nekem sincs :P ) vettem egy sima energizert a DM-ben :DDD learazva,teszi a dolgat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#15012) Xabi78 válasza concret_hp (#15010) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én Petzl Tikka XP-t használok, könnyű, jól bírja, jó a fényerő, akár bringás használatra is. Megbízható. Elemes, vagyis hosszú futásnál tudsz vinni akár tartalék elemet is, nem fogy ki az akku. 15 körül megkapod.

Van/volt nekem egy csomó másik is (Energizer 6 ledes, Tikka2, Lidl, LedLenser), de egyik sem ér a nyomába. Nagyon jól tervezett a fénykéve is, és már közepes fényerőn is tuti futáshoz.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#15013) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Nekem Petzl Tikka XP2 van, bár futáshoz még nem használtam, de hegymászásnál nagyon bevált..

(#15014) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Télen hóban futásra van valami megoldás? :DD

Buliban hasznos! =]

(#15015) borix válasza inf3rno (#15014) üzenetére


borix
őstag

Mezítlábas stílus miatt kérded? ;]

(#15016) inf3rno válasza borix (#15015) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amiatt is. Bakancsba úgy beleizzad az ember, hogy öröm nézni (goretex nem számít semmit), annál kisebb dolog meg beázik felülről. Nem igazán tudom elképzelni, hogy vidéken hogy lehet futni télen. Az utakat se kotorják mindig rendesen, az edzést meg egy hóvihar nem hátráltathatja. Néztem, hogy vannak téli vízálló terep cipők, de még spuriban sem kapni őket (győriben voltam). Cipőt netről, pláne külföldről, fix, hogy nem rendelek, mert 30-ból egy cipő, ami jó szokott lenni.

Buliban hasznos! =]

(#15017) Kimmuriel válasza inf3rno (#15014) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Hó? Kit érdekel? :DDD
[link]

(#15018) borix válasza inf3rno (#15016) üzenetére


borix
őstag

Ha már témánál vagyunk az utóbbi 2 évben nem volt gond,hogy hóban kellett volna futni mert nem nagyon volt.
Úgy tervezem majd 2-2.5 hónapot ki lehet bírni edzőteremben télen mikor 5-0°C alá esik a hőmérséklet.
A téli futáshoz meg kellene venni a ruházatot ami azért nem olcsó.

(#15019) inf3rno válasza borix (#15018) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én aláöltözetben meg térdzokniban szoktam tolni, ha már nagyon hideg van. Leizzadok rendesen közben. A lényeg, hogy nem szabad megállni, mert akkor megfázol. Vannak ilyen cica nadrágok is meg minden franc, az olyan 20 fölött kezdődik. Nekem nem jön be az edzőtermi edzés, legalábbis ilyen mennyiségben biztosan nem húzom ki annyival.

Ja hát vannak, akik keményen tolják. Én még nem értem el arra a szintre, hogy mínuszokban rövidgatyában futkározzak. :)

Buliban hasznos! =]

(#15020) Alg


Alg
veterán

tél: rövidebb távon, főleg ha tudsz háztól-házig futni nem kellene hogy gond legyen a beázó cipő egy jó zoknival. Hosszabbtávon gore-tex cipő(+terepfutó kamásli), vagy gore-tex zokni hasznos.

Ruha: én kb. -5 fokig elvagyok egy szál vékony, de jóféle polárban (Zajo Norman), hidegebb időben alá egy hosszú aláöltöző, fölé mellény vagy széldzseki. Ez azért nem túl drágán összehozható. Ráadásul nagyon ritkán kell a több réteg (inkább ha szél van vagy terepre, hosszúra megyek.)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15021) inf3rno válasza Alg (#15020) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudnál ajánlani konkrét termékeket? Kíváncsi vagyok mennyiből tudnám összehozni. Gyakrabban szeretnék menni télen. Tavaly csak 1-2 hetente futottam egyet, ami nagyon kevés. Sokszor meg is fáztam, idén már símaszkkal megyek inkább.

Buliban hasznos! =]

(#15022) bandus válasza inf3rno (#15021) üzenetére


bandus
veterán

En egy jo alaoltozore eskuszok, szerintem az a legfontosabb, ugy -10-ig. Erre meg mar felvehetsz egy legolcsobb polar vagy atmeneti pulcsit is. Ami jo, az columbia, helly hansen, spyder, meg ugy alapvetoen a sielos markak, de biztos van jo nike is. Ha fuj a szel, akkor meg alaoltozo plusz szeldzseki kombo. Enyhen szeles idore van egy nike vapor jacketem, ami jo, mostohabb korulmenyekre meg egy adidas terrex hybrid Algnak koszonhetoen. Ez mondjuk tenyleg draga, eredeti aron 60k korul mozog, de akcioban 17ert sikerult elhozni, de tenyleg minden korulmenynek ellenall. Alulra goretex zokni, meg kozepesen vastag hosszu cicanaci (adidas supernovam van), tobb nem kell.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15023) Alg válasza inf3rno (#15021) üzenetére


Alg
veterán

Ezt használom főleg, sajnos már kifutott ahogy nézem...

Adidas outletben (Boráros tér, Duna-ház) vannak most jók a tavalyi cuccokból, pl. ilyen 7000 körül, meg egy másik polárt láttam a túracuccoknál 5000valamennyiért is. Mellényem szintén onnan van, meg a széldzseki is (a bandus által említettből, azaz hasonlóból kedden láttam pár darabot még 11k :Y ért) Hosszúnadrágokat is el lehet csípni 5-7ezer körül.

Ja meg szélálló sapkám is onnan van... volt vagy 2k ;] Jó az a bolt :DDD

Apropó dzseki: kíváncsi leszek erre a Supernova dzsekire mit tud majd az észak-angliai őszi időjárásban :))

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#15024) bandus válasza Alg (#15023) üzenetére


bandus
veterán

Ez kurvako ez az alaoltozo :Y jovo heten benezek oda is szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15025) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Azért ki lehet hozni kevesebből is. Jó, mondjuk bele szoktam izzadni, de télen akár noname aláöltözet + hoodie is elég futáshoz egy melegítőalsóval.

A megfázás szerintem részben alkat kérdése, részben pedig, hogy ősszel futsz-e eleget, amivel hozzászoktatod a szervezeted a mínuszokhoz.

(#15026) bandus válasza Apollo17hu (#15025) üzenetére


bandus
veterán

Persze, hogy ki lehet. Itt igazabol csak az ember penztarcaja es fizetesi hajlandosaga szab hatart a dolognak. Jok a decathlonos cuccaim is, de azert megsem egy adidas vagy nike.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15027) concret_hp válasza Apollo17hu (#15025) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet nyomni kínai tornacipőben is :DDD

én azt sajnálom, hogy amikor a zajotól rendeltem, nem rendeltem be a dzsekit amit néztem, még volt méret... mire megjöttek a cuccok és láttam h mind qrvajó, már nem volt :(

beneveztem ma a bp maratonra, legalább adtak 1 kis respectet ami a nevezési díjat illeti :DDD 5750 vót'

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15028) Apollo17hu válasza concret_hp (#15027) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Cipőt szándékosan nem írtam, mert az alap, hogy normálisat vesz az ember.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy nem feltétlenül kell tízezreket költeni a téli futáshoz.

(#15029) deicide


deicide
veterán

Megvolt a mai felmérő, 1 hónapja kezdtem a felkészülést és mit mondjak, tomcica (thx!) kihozza belőlem azt, ami ott van.
7km progresszív volt az alapfeladat 3:50-ről indítva egész 3:35-ig, mellé, jó hangulat esetén mehetett 5km ráadás 4:00-n.
Ebből aztán az lett, hogy 10km-en 37:20-at (3:44/km) futottam a kavicsos pályán 22 fokban. A maradék 2km-t kiengedtem 4:18-ra, de az még belefért. Őszintén szólva, amikor elkezdtem, nem sokban fogadtam volna, hogy akár csak a közelében is leszek majd az 1:20-as félmaratonnak, de kezdem elhinni, hogy meglehet őszre. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15030) Newboy911 válasza concret_hp (#15027) üzenetére


Newboy911
tag

Ekkora kedvezmény még az aranykártyásoknak sem jár.

Keresgettem de nem találtam azt a menüpontot a futanet honlapján,
ahol a rajtszámra írt nevet lehet megváltoztatni. És mintha a rajtzónán is
lehetett volna még variálni.

(#15031) t1 válasza deicide (#15029) üzenetére


t1
addikt

Nagyon kemény vagy hajrà! :R

(#15032) Newboy911 válasza deicide (#15029) üzenetére


Newboy911
tag

7 után visszalassultál 4 percesekre. Szép :C
Látszik hogy van alap, van mire építeni.
A mester pedig......tudja mit csinál.

(#15033) deicide válasza Newboy911 (#15032) üzenetére


deicide
veterán

4:00-ig lassulhattam, igen, de 3:52/3:51/3:46 lett, csak kicsit vettem visszább. :B
Hát igen, ha van mögötted valaki, aki ért hozzá, sokkal könnyebb. Bár nyilván futni azért magunknak kell. :DDD

Pont azon gondolkodtam, hogy ugyanitt tartanék-e, ha 2 évig előtte nem tolom a 60-70km-es gyaloglásokat és az 5-6 órás bringákat. Szerintem nem.

t1: thx! Alakul. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15034) t1 válasza deicide (#15033) üzenetére


t1
addikt

Azt hiszem nekem is elkell kezdenem ezt az edzést is :)

(#15035) concret_hp válasza Newboy911 (#15030) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet nem arra jár a max kedvezmény nem :F :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15036) Newboy911 válasza concret_hp (#15035) üzenetére


Newboy911
tag

Igen, az ironman kedvezmény a legnagyobb.
Ez szép dolog tőlük, újabb szenvedésre ösztönzik a népet :D

(#15037) lorcsi


lorcsi
veterán

gyalogláshoz szeretnénk egy alap bt karkötőt, ami a pulzust, gps alapján az utat..és hasonlókat tud rögzíteni..és átküldi a telefonra (i4s)
hol érdemes..és miylen tipust ?

(#15038) kerxy


kerxy
senior tag

sziasztok!
valaki tudna ajánlani karpántot okostelóhoz (galaxy s4)? olvastam már olyat hogy bevizesedett a készülék gagyi karpánttól, ilyesmit szeretném elkerülni. köszi előre is

(#15039) inf3rno válasza lorcsi (#15037) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha viszed magaddal a mobilodat, akkor elég egy pulzusmérő is, pl mio link 30k-ba kerül. Ha nem viszed a mobilodat, akkor az órában kell lennie a GPS-nek. Ezt meg lehet oldani úgy, hogy külön veszel mio linket, és külön egy GPS-es órát. Garmin, suunto, polar, tomtom órák terén nézz körül. Az igazán jók 70k körül kezdődnek, de talán az olcsóbbak is használhatóak. Vannak már pulzusmérővel egybeépített GPS-es órák is, de nem sokan, pl Garmin Forerunner 225 ilyen. Nézz körül, hogy zergénél miket kapni, az nagyjából lefedi a piacot. [link]

Buliban hasznos! =]

(#15040) deicide válasza lorcsi (#15037) üzenetére


deicide
veterán

Ahogy a kolléga is mondja, jobban jársz egy integrált sportórával, pl a Garmin forerunner 210-et használtan már igen olcsón meg lehet kapni, én ha jól emlékszem 25-ért adtam el az enyémet, amihez pulzusmérő is volt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15041) borix válasza inf3rno (#15039) üzenetére


borix
őstag

Mikor az ember komolyabban veszi már a futást a pulzus mérésen kivül szüksége lesz a tempo kijelzésére is.Mobilt ha viszi is az pontatlan értékeket dobál valószínű azért mert a telo gps ritkábban komunikál a műholddal percenkéntre saccolom.Persze ha mindig ugyanazon a pályán edz akkor résztávok időiből lehet következtetni.

(#15042) lorcsi válasza inf3rno (#15039) üzenetére


lorcsi
veterán

Köszi a tippet, szétnezek..
Látom bőven van választék is

(#15043) inf3rno válasza lorcsi (#15042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes máshol is körülnézni, hátha kifogsz valami akciót. Gyártóban a TomTom, ami nincs zergénél, és érdemes lehet venni. Modellek közül meg sok kifutott nincsen a már említett cégektől. Valaki szerint érdemes megvenni ezek közül is a jobbakat, én rászántam az időt, hogy utánuk nézzek, és szinte mindnél találtam olyan hibát review-okban, ami miatt nem venném meg pl a könnyen szakadó és nem cserélhető szíj, vagy a könnyen törő óra üveg ilyen lehet. Ha mégis valami régebbit vennél, előtte tájékozódj alaposan. Az újaktól sem kell csodát várni, ezek nem survey vagy military minőségű cuccok, az áruk és a tudásuk sem olyan. A komoly GNSS-ek nem csak GPS műholdakat használnak, hanem még egy rakás más műhold rendszert, illetve a civiltől eltérő frekvenciákat is fognak. pl Az óráknál a gyengébbek 1km-en tévedhetnek akár 50m-t is a távolságban. A jobbak, amik többe kerülnek, mint 70k, olyan 20m-t tévednek átlagban. Pozíció meghatározásnál olyan 5-10m pontosak, de erről nehéz adatot találni. A szintkülönbség is sokat számíthat pontosság terén, a drágábbakban van olyan rendszer, ami megmondja a légnyomás alapján a tengerszint feletti magasságot. Ebben a GPS nem olyan jó. Itt találsz infot a pontosságról [link] néhány óránál, de nem érdemes nagyon belefolyni. Pl az M400 eszerint nagyon pontatlan, itt a fórumban meg van olyan futó, akinek teljesen megfelelt évekig. Egyébként a mobilok is hasonló pontosságúak, annyi különbség van, hogy mindegyik mobil támogatja az assisted GPS-t, ezért gyorsabban találnak jelet, mint a legtöbb óra. A GPS megoldás (chip, antenna, erősítő, stb.) a 70k alatti mobilokban viszont általában nagyon gyenge, és csak a drágább mobilokba raknak jó GPS-t. Árban ez alól pl a rég kifutott Samsung Galaxy (S2) és iPhone (4S) modellek kivételek. Szvsz. jobban megéri órát venni inkább futáshoz. Árban ugyanott van nagyjából mint egy új mobil, viszont sokkal kényelmesebb, és legtöbbször a GPS is egy fokkal jobb minőséget képvisel. Ha még az úszás is számít neked, akkor meg mindenképp egy vízálló óra a nyerő.

Buliban hasznos! =]

(#15044) inf3rno válasza borix (#15041) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A telos GPS is ugyanolyan jó. Egyszerűen gyengébb a hardver egy olcsó mobilban, mint egy órában, mert nem cél eszköz, csak ilyen huszadrangú extra funkció. Alkalmazás függő, hogy mennyire sűrűn számol pozíciót. Endomondo 5-8 másodpercenként, Adidias miCoach 1 másodpercenként, de még van vagy egy tucat alkalmazás. Érdemes utánajárni, hogy melyik hogy mér, mert sokat számít a pontosságban.

A telefon nekem elég jól hozni szokta a pace-t. Én teljesen elégedett vagyok azzal, ha km-enként bemondja. Ha az aktuális sebesség kell, akkor azt mondják, hogy a footpod a nyerő. Ilyen pontatlan GPS-ek alapján számolva nem lehet megmondani a sebességet, túl sokat tévednek ahhoz. Óránál egyedül a Suunto-ról hallottam, hogy footpod nélkül is használható infot mond az aktuális sebességről, mert az a beépített gyorsulásmérő segítségével kiszűri a hibás GPS koordinátákat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15045) borix válasza inf3rno (#15044) üzenetére


borix
őstag

Próbáltam már jó pár alkalmazást a pillanatnyi pace-t egyik sem mérte jól.
Pl Egyenletes 6 tempójú futásnál leesik az érték 4-re felugrik 10-15-re na ebből menjél ki.
Amit te mondasz ahhoz nem kell nagy pontosság sem nagy frissítés mondjuk 1 kilométert 5 perc alatt tettél meg mikor eléred milyen nehéz is pontosan megmondania ,hogy mennyi is volt az adott tempó.

Footpod is érdekes dolog mert bekalibrálod 5 tempónál 1 kilométeres szakaszon míg így futsz addig pontos lesz.De mikor fáradsz és lassulsz csökken a lépéshossz azt is érzékeli és korrigálja mert ha csak a lépést érzékeli a giroszkópja a mértékét nem akkor az is pontatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15046) Cathfaern válasza inf3rno (#15043) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem a telefonok és az alsókategóriás órák (értsd: amiket 100k környékén kapsz meg) arra jók, hogy nagyjából nyilvántartsd mennyit futottál, milyen átlaggal, és hosszú távon ezekből következtetést tudj levonni (lásd hogy javul a tempód vagy romlik). Főleg akkor jó ez, ha nem fix útvonalon futsz, és így nem kell mindig térképen méregetni, hogy mennyit is mehettél. De arra, hogy az edzést ezekre építsd fel, nagyon kevesek. Nyilván a pulzusmérős részük pontos (főleg ha nem csuklón mérnek), tehát azt lehet figyelni, de a tempó és a megtett táv megbízhatatlan, arra valami külső "mérőeszköz" kell (értsd: zárt pályán futsz, lámpaoszlopok távolságát leméred és azokhoz viszonyítasz, stb.). Nyilván erre vagy van szükség (pl. távolság alapú interval edzésnél), vagy nincs szükség (pl. ha nagy távokat futsz egyenletes tempóval), szóval igénytől függően egy ilyen óra is kimeríthet minden felmerülő igényt. De ahogy írod is, csodát nem szabad várni tőlük.

(#15047) Polacheck válasza inf3rno (#15043) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

" Pl az M400 eszerint nagyon pontatlan, itt a fórumban meg van olyan futó, akinek teljesen megfelelt évekig. "

Te figyu, anélkül, hogy kötekednék, mutass már olyat itt a fórumban aki évek óta használja az M400-at. Plz. :C

less qq more pewpew!

(#15048) bandus válasza Polacheck (#15047) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm, nem én akartam leírni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#15049) deicide válasza Cathfaern (#15046) üzenetére


deicide
veterán

A Fénix3 ebből a szempontból jobb, szinte méterre pontos, úgy vettem észre, pedig a glonass-t még be sem kapcsoltam. Kell is, mert az intervalos 400/200-aknál 1-2mp eltérés is sokat számít.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#15050) Polacheck válasza deicide (#15049) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Vicces, mert instagramon követek egy srácot, aki folyamatosan a fenix 3 pontatlanságára panaszkodik, annak ellenére, hogy már cserélték neki egyszer.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.