Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86401) tomcica válasza bandus (#86398) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]
igaz dinamikus nyujtas
"Conclusion
We investigated the acute and sustained effects of DS on flexibility parameters in healthy volunteers who performed 10 sets of DS (15 repetitions per set) of the hamstring muscles. We found that DS caused a sustained reduction in passive stiffness of the hamstrings and increase in knee ROM, as well as a less lasting increase in PT at the onset of pain. As increased passive stiffness of the hamstrings and decreased knee ROM are both risk factors for hamstring injury during sports (Goldman and Jones, 2011; Woods et al., 2004), our results suggest that DS of the hamstrings before exercise may help to prevent injuries.
"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86402) itouchfan válasza tomcica (#86401) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem amúgy ott van a félreértés, vagy az elbeszélés egymás mellett, hogy a kutatás azt támasztja alá, hogy nincs mérhető előnye a nyújtásnak, magyarul nem leszek tőle gyorsabb, vagy nem fogok tudni hirtelen 10 km-rel többet futni, és ezt alá is írom. A nem mindegy az az, hogy tudok-e futni egyáltalán, vagy nem, én nem tudnék, ha nem nyújtanék. Sajnos a rendszeres nyújtás/henger ellenére ma megint eléggé szúrt egyébként a térdem (futótérddel küzdöttem tavasszal/nyár közepéig), most sokáig jó volt, de úgy látszik hogy a verseny és a túlterhelés megtette a hatását... :(

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#86403) LanyUs válasza itouchfan (#86402) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez még egy mezei térd túlterhelés térd alsó részén tompa fájdalommal vagy már érződik a szélen az ITB is enyhén?

(#86404) tomcica válasza itouchfan (#86402) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Teljesitmenyt nezve azt viszont tapasztalatbol ki tudom jelenteni,hogy egy jol "behangolt" futo inkabb feszes picit,mint tul laza kotesu :K
Az ilyen "perecbe" tekerem magam pilates es joga bajnokok kozul keves kerul ki hatekony futomozgassal.
Igy nezve egy tulnyujtott izom meg ront is a futason :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86405) xy.zsolt válasza bandus (#86398) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A laposföld hívők sem győztek meg pedig azt valószínűbbnek gondolom mint a teljesen nyújtásmentes sport eredményességét ;] :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86406) parandroid válasza bandus (#86398) üzenetére


parandroid
nagyúr

Azt hiszel, pláne azt csinálsz, és úgy edzel, ahogy, és amit akarsz, de attól még, hogy valaki írt egy könyvet róla (daniken is írt vagy hatszázat az ufókról, mindegyiknek van szép hosszú forrásmegjelölése, meg tárgymutatója), attól még szembemegy nemcsak a józan ésszel, vagy a profi atléták valós felkészülési módszereivel, de kábé mindennel, amit az emberi fiziológiáról tudunk, és valahol egy szinten van a grabovoj számokkal, meg a kemtréllel. De ja, biztos mindenki más a hülye.

Szerk.: A stílusomért amúgy elnézést kérek, nem erősségem a diplomatikus, meg píszí megnyilatkozás, van az a rossz tulajdonságom, hogy ami a szívemen, az a számon, aztán így jönnek az ilyen szakkifejezések, mint a faszság, ami borzasztóan offenzív ugyan, ellenben a legmesszebbmenőkig összefoglalja a jelenségről alkotott véleményem.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86407) bandus válasza parandroid (#86406) üzenetére


bandus
veterán

azt ugye érzed, hogy a "józan ész" mennyire megfogható tudománysan. arra is kíváncsi lennék, hogy egyébként mennyit tudsz a "profi atléták valós felkészülési módszereiről" és az emberi fiziológiáról? :) mert még mindig semmi konkrétum nem hangzott el tőled, csak ezek a felületes tudásra építő lózungok. nem tartom magam szakértőnek, de linkeltem egy elég komoly gyűjteményt a témában, amin végigrágtam magam és hajlamos vagyok hinni neki. ha vennéd a fáradtságot és beleolvsnál, akkor talán lehetne érdemben vitázni is, de az általad felhozott "érvek" üresek.

szerk: de nekem tényleg mindegy, ki mire csesz el órákat egy héten. ez a jó a dokumentált kísérleti eredményekben, hogy attól még valósak és igazak, hogy valaki hisz-e bennük vagy sem :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86408) Fred23 válasza zzola (#86374) üzenetére


Fred23
nagyúr

Később tényleg számíthat, de márciusig 6 km-nél többet nem tervezek futni, ilyen hatalmas távon meg mindegy. :)

tomcica: Lenmagról egyszer rosszat olvastam, azóta nem is fogyasztottam; ha a chia mag éppen olyan jó, vagy még jobb is, akkor inkább azt veszem, akár igaza volt a cikknek, akár nem. Árban mondjuk a lenmag tényleg jobb lenne.

Nyújtás témában: 5-6 km-es távnál kihagyom, de anno 10 km után kifejezetten szerettem csinálni, mert kellemes érzés volt. Nem kerestem rá neten, csak így adta ki érzésre. Jövő nyáron már megyek majd megint 10k-ra is, és ott már fogok nyújtani edzés végén.

(#86409) zzola válasza Fred23 (#86408) üzenetére


zzola
félisten

Érthető. :)

(#86410) bandus


bandus
veterán

hogy erdemi hozzaszolas is legyen, hamarabb jott a mikulas :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86411) zzola


zzola
félisten

Fejlámpa 20e-ig manapság mi az ajánlott?
LEDLENSER HF4R Core 500lm/130m, Li-ion ezt néztem 17790-ért. EZ IP68-as 500lumen-elvileg. Valami jobb deal esetleg?

Egy Petzl Tikka-t cserélnék, kevés a fénye.

[ Szerkesztve ]

(#86412) sherlock82 válasza tomcica (#86400) üzenetére


sherlock82
senior tag

Szerintem semmi, de lehet hogy őt nem érdekli ez a témakör. :)

Véleményem alapján akar nyújtani tegye, aki nem nem.
Nálam a levezetés annyiból áll hogy lassan sétálok futás után pár percig, de a nyújtás az valami minimális, és az is a lelkem megnyugtatása végett. ;)

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#86413) Chuck Norris válasza zzola (#86411) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Picivel több csak a Petzl Actik Core, aztán ha lemerülne menetközben akkor AAA-val is tud világítani, már nagyon régóta megvan és semmi negatívumot nem tudok rá mondani.

(#86414) haiduo82 válasza Chuck Norris (#86413) üzenetére


haiduo82
aktív tag

+1 a Petzl-re, nekem is az van, imádom, könnyű, kompakt, akkus, elegendő fénnyel és üzemidővel :K

"Együtt vagyunk senkik"

(#86415) Napfénysüti válasza Fred23 (#86408) üzenetére

Én ma 6 km-t futottam és szántam pár percet a végén a nyújtásra.
De sajnos nekem se erősségem a bemelegítés, nyújtás. :B

Apropó ilyen mai 10-12 fokban szélben mit vesztek fel?
Ki szoktam sétálni az 1km-re lévő rekortán pályához és szerintem az utcán valami csodabogárnak néztek hogy rövidnadrágban egy aláöltözőben meg pólóban voltam. Egyik ismerős még mondta is viccesen hogy öltözzek fel mert rám nézve ő fázik. :DDD
Nekem amúgy pont jónak tűnt ez a szett pedig amúgy elég fázós vagyok.

Més que un club!

(#86416) bandus válasza Napfénysüti (#86415) üzenetére


bandus
veterán

ez a lenyeg, hogy neked jo. ha nagy a szel, akkor en felveszem a szeldzsekit inkabb egy hosszuujjura, de ennyi.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86417) sherlock82 válasza Napfénysüti (#86415) üzenetére


sherlock82
senior tag

Felülre 2 réteg elég szerintem.
Alul meg lehet szerintem is rövid.
4 - 5 perc mozgás után úgyse fogsz fázni.

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#86418) parandroid válasza bandus (#86407) üzenetére


parandroid
nagyúr

Tudod mit? Igazad van. Én tudtam rosszul, senki nem nyújt. My bad. Mától én sem nyújtok. Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86419) zzola válasza Chuck Norris (#86413) üzenetére


zzola
félisten

(#86420) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#86415) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha picit fázol ahogy kilépsz a szabadba és rétegesen vagy öltözve akkor nagy baj nem lehet. Rajtam legings+rövidgatya+technikai hosszujjú+felette egy atlétatrikó volt. Nem izolál fókazsír, de 11°c-ben így pont optimális volt...szintén 6k-n nem teperve.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86421) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#86420) üzenetére

Mondjuk engem fűt némi zsír az tuti. :DDD

Més que un club!

(#86422) Never79 válasza zzola (#86411) üzenetére


Never79
tag

+1 Petzl Actik Core, ha belefér a picit több ár.

(#86423) tisn válasza bandus (#86398) üzenetére


tisn
addikt

remelem ez per reviewed anyag, es a nature-rol linkeled, mielott megnyitom :)

(#86424) tisn válasza Napfénysüti (#86415) üzenetére


tisn
addikt

polo, rovidgatya, ha sut a nap
ha nem sut, alaoltozo felulre.
ha ennel hidegebb jon, jon meg alulra is egy alaoltozo es ennyi

de en max 1.5h-t futok, de inkabb kevesebbet

(#86425) bandus válasza tisn (#86423) üzenetére


bandus
veterán

az ilyen igénytelen szarkazmussal nem tudok mit kezdeni :)

nekem mindegy ki mit csinál, el tudom fogadni, hogy nincs idő, energia, érdeklődés olvasni kicsit, és egyszerűbb 2 perces youtube videókból tájékozódni, ahol egy tour de france bringás éppen nyújtja a comfeszítőjét. neked sem kell megnyitni egy linket, ha elégedett vagy a tudásszinteddel.

csak ugye ott tartunk, hogy tomcicán kívül senkinek nem volt érdemi kontribúciója a témához a hisztin meg duzzogáson kívül, amit nem tudok értelmezni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86426) Peterhappy válasza Napfénysüti (#86415) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én tegnap elég nagy hidegben indultam neki, nem akartam kockáztatni, leteszteltem a hosszú futónadrágom, és -felsőmet. 5km után belepusztultam, a futás végére tocsogtam a vízben. A táv kétharmadánál már szorosabbra kellett kötni a madzagot, mert az izzadság húzta le rólam a gatyát :)

Én szélálló futómellényt szoktam ilyen esetben használni, egyet lőttem pár éve, a napokban vettem mellé egy ILYET (igaz 2500 Ft-tal olcsóbban). Ez elég jófélének tűnik, ki még nem próbáltam.
Van ILYEN is, ez nekem fazonra nem jött be, viszont ár/érték arányban elég jónak tűnik, méret is van online mindenféle, tudsz Fehérvárra berendelni. Zsoltunk vett ilyet, Ő dicsérte.
Széldzsekibe én bele szoktam fulladni, igaz nekem mezei Lidl-s van, abból azért érdemes komolyabbat beszerezni (én még sosem szántam rá a pénzt). Van futódzsekim is, két év alatt soha nem volt még rajtam.

Aláöltözeteim vannak, végszükség esetére - azok szélben is jó szolgálatot tudnak tenni, de ha amúgy nem fázol, egy ilyen szélálló mellénnyel szerintem nem lőhetsz mellé.

(#86427) tisn válasza bandus (#86425) üzenetére


tisn
addikt

nezd en elhiszek mindent is, a hengerezesrol is olvastam tanulmanyt hogy hatasos, meg arrol is, hogy vakuljparaszt :)

kb. 5 percet nyujtok futas es 5 percet kondi utan is (ha nincs tul hideg es nem is esik), attol bajom nem lesz, tul sok idot sem vesz el, ezert nem fogok tobb szaz oldalt elolvasni :)

azt tudom, hogy ha beall a derekam, akkor a gerinc izmait nyujto gyakorlatok jol esnek es segitenek (vagy ha siman faj a planktol)

de nehogy osszevesszetek itt nekem ezen.

(#86428) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86426) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Bárhogy lesem a képeken nem látok különbséget a 3,5k-s és 7k-s dekás mellény között :N Más az anyaguk? Mindegy is mert amiért vettem arra nekem jó. Egyedül a kapucni lobogását panaszoltam, de az a 7k-sra is igaz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86429) Napfénysüti válasza Peterhappy (#86426) üzenetére

Mondjuk ez bringás cucc de futottam már benne hűvösebb időben, ezt használom majd a télen, Santini Svolta kabát: [link]

Més que un club!

(#86430) Peterhappy válasza bandus (#86425) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szeressük egymást, gyerekek! :K

Nem tudom, mennyire érdemi kontribúció, én sokáig futottam bemelegítés és nyújtás nélkül, s soha semmi bajom nem volt közvetlen a futás miatt.

Viszont. Ülőmunkát végzek, és imádok imádtam a patáimat az asztalra baszarintva olvasni, pötyögni a telefonon, meccset nézni, stb. A pékségben nem találsz olyan szép kiflit, mint amit én formáltam.

Ennek hála - többek között - az első combizmaim, a széles hátizmom megrövidült, élen a csípőhorpasz izmommal, miközben a combhajlítóm, a farizmaim, hasizmaim megnyúltak, gyengültek. Ez az oka, hogy több mint öt hónapja kínlódok, fájok - bár már jobb a helyzet.

Az ülőmunka és a kiflis testtartás mellé még egy probléma társult - nem figyeltem a medencebillentésre, teljesen rossz testtartással sétáltam. És én meglehetősen sokat sétálok nap, mint nap.
És minderre rájött a futás, ahol ugyebár lényegesen nagyobb erőhatások érik a testet - és nem, semmivel sem figyeltem oda jobban a testtartásomra, mint séta közben.
Aztán 19-re lapot húztam, és elkezdtem sprintedzésekre járni, minél nagyobb lépéstávval, felhúzott térddel fullba tolni a kretént. Amivel nincs gond, ha az ember nem olyan kripli, mint én.
Summa summarum, beszoptam a savanyú tejet.

Az elmúlt öt hónapban nagyon sok álmatlan éjszakám volt, fájdalmasabbnál-fájdalmasabb futóélményekkel, amik az utóbbi 1-2 hónapban kezdtek lassan, de talán biztosan enyhülni, javulni. Mióta tudom, mi a gond, nagyon odafigyelek a tartásomra, és az SMR mellett nagyon sokat nyújtok is. Nagyon-nagyon sokat. A gyenge izmaimat erősítenem kell, a megrövidülteket pedig nincs mese, nyújtanom. Magától az soha nem jönne csak úgy helyre.

@Bandus, Te még fiatal vagy :) Talán a genetikád is jobb, esetleg szerencsésebb is vagy. Droid sem sokkal idősebb, de neki aztán mindenféle trópusi nyavalyából kijutott, és talán neki még rosszabb lenne, ha nem nyújt, rendszeresen, és tisztességgel.
Örömteli, ha Te nyújtás nélkül is megfelelően üzemelsz, és lehet, hogy neked, illetve a tanulmánynak van igaza :K Én úgy vagyok vele, ma, az internet, a mobiltelefonok, számítógépek világában annyira, de annyira sok időt elszabunk feleslegesen, hogy akár használ, akár nem, örömteli, ha heti 1-2 óra a nyújtásra megy el. Legalább addig is törődik magával, a testével.

(#86431) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#86428) üzenetére


xy.zsolt
őstag

futottam benne 16x 200/200at (nem lassan) úgy, hogy más felső nem volt rajtam. A kapucnit a fejemre húztam és így sem volt kellemetlen a pofaszélben.

nekem jóminőségű, de kamu Santini fleec-es felsőm van....télen futottam benne én is....frankó :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86432) tomcica válasza Napfénysüti (#86429) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Baxki ilyet -20 fokban vennek fel...ez nekem mar overkill :K egyelore kisgatya,rovidujju + legvekonyabb alaoltozet (Craft Active Extreme...csalos a neve,ez a legszellosebb vekonyka...telen majd a Craft Active Intensity jon meg a NIke hyperwarm :K ).
Engem is neznek,de mar csak az aki nem varosbeli,a tobbiek szinte elvarjak mar,hogy rovidgatyaban lassanak :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86433) tomcica válasza Peterhappy (#86430) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hany orat van fent a labad,hogy ilyen Quasimodo hatad lett? Napi 25ora? :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86434) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86428) üzenetére


Peterhappy
őstag

A szabásuk más, az anyaguk full ugyanaz. A 3.5K-sból én próbáltam S-est, M-est, L-est, egyik rosszabb volt, mint a másik. Az egyik hónaljban volt jó, a másik mellkasban, a harmadik hosszban. De amúgy rám sz.r volt mindhárom :D Pedig nagyon akartam, hogy jó legyen, jó áron volt.
De nekem elszabott testalkatom van, nem vagyok mérvadó :B

A másikkal szerencsém volt, ezek szerint nem kiárusított volt, csak átmenetileg volt akciós. Így egy ezressel fájt többe, mint a másik. Mindhárom méretből berendeltem, az S és M között vacilláltam, Előbbit passzentosabbnak éreztem, de úgy döntöttem, az lesz, úgyis fogyni fogok a közeljövőben - "mint az közismert" :D

(#86435) Napfénysüti válasza tomcica (#86432) üzenetére

Ezt tényleg hűvősebb időben veszem csak fel. :K Amúgy annyira nem durván meleg, a gyártó 5-15 fok közé ajánlja. Persze ez kicsit csalóka mert bringás kabát ott meg ugye a menetszél jobban hűsít. Szóval gyanítom futásnál ez lehet 0-10 fok között lesz hasznos.

Ma nem lett volna rossz idő de igen erős szél fújt, volt egy idősebb bácsi a pályán aki futott, na róla konkrétan lefújta a baseball sapkát a szél.

Més que un club!

(#86436) Peterhappy válasza tomcica (#86433) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sokat. És a gond nem feltétlen az, hanem hogy gyerekkorom óta így ülök, így állok, soha senki nem szólt (élen a tanáraimmal, és felmenőimmel), hogy bzmeg hülyegyerek, állj már normálisan, mert felnőttkorodban majd jól megnézheted magad.

Úgyhogy én baszogatom is a Gyerekeim előszeretettel, hogy húzzák ki magukat, figyeljenek oda a helyes testttartásra - nem emiatt szeretnek annyira, na :)

(#86437) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#86435) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jól gyanítod....nálam is csak mínuszban volt/lesz aktuális. Akkor már a neonzöld szélmellény sem játszik, helyette ez a vörösesnarancs felsőm fog észrevetetni az útszélén :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86438) LanyUs válasza Peterhappy (#86430) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én nem is vitatom a tanulmányt, lehet, hogy 99%-ban úgy van, de nálam épp nem! Én csak válaszoltam Tom kérdésére miért nem bringázok reggel még + 30 percet. Helyette nyújtás és masszázspisztoly van.
Az egyik hozzászólásom célja éppen a fórum dicsérete volt. Amikor felsoroltam kitől milyen ötletet merítettem a sérülések és húzódások elkerülésére. Ezért hasznos ez a fórum nagyon. Gyakorlatban a többieknek bevált módszerek hangzanak el, amik lehetővé teszik a folyamatos mozgásban maradást. A lényeg ebben áll.
Próbáltam én az itt elhangzott futás után 24 órán belüli nyújtást is. Nem vált be! Annyira feszült a hátsó combom az elkésett nyújtás végett, hogy sétánál is fájt már. Szóval nálam marad :) Ja és tegyünk különbséget egy laza kocogás és egy 90%-os 15k között. A hideg izom nem tolerálja azt az erőfeszítést, amit az elkér. Amikor roppant a térdem mögött valami és 6 hétig fájt megtanultam a minimális bemelegítést. Amúgy nálam 60 perc erős tempó után már azért kezd befeszülni a test is. :R

(#86439) tomcica válasza LanyUs (#86438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

60perc eros tempo utan feszuljon is be :K az a dolga

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86440) norby_42


norby_42
aktív tag

Most megnéztem, hogy nekem melyik mellény van, de az egy harmadik, már nem kapható fajta. És mivel kezdte a Decás alkalmazás? "Ez most itt a bemelegítés...";]

Eat pasta, run fasta

(#86441) Never79 válasza LanyUs (#86341) üzenetére


Never79
tag

Jobb oldali izmosorvadásom van, csak nem hangoztatom :), szóval nálamnál mindenkinek jobb itt szerintem a futóműve :K

(#86442) tisn válasza Never79 (#86441) üzenetére


tisn
addikt

Nem hangzik jol, elcserelned egy tropa terdre? :)

(#86443) itouchfan válasza LanyUs (#86403) üzenetére


itouchfan
senior tag

Érződik az ITB, sajnos nem is annyira enyhén.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#86444) LanyUs válasza itouchfan (#86443) üzenetére


LanyUs
senior tag

Írtad nagyon sok gyakorlatot csinálsz, de rendszeresen csinálod azt a féle nyújtását is, amikor ülsz és keresztbe rateszed a bokad a másik térdedre? Ilyenkor érzem, hogy ott nyúlik. A másik, ami nélkül nekem over, amikor a láb előre és a boka teljesen befelé fordít? Ez a talpról indulva nyújtja egész a fenékig. Nekem a 30 km után enyhén előjött, de ezek segítettek. Hátha...

(#86445) Peterhappy válasza Never79 (#86441) üzenetére


Peterhappy
őstag

😲 basszus :R :R :R

(#86446) itouchfan válasza LanyUs (#86444) üzenetére


itouchfan
senior tag

Igen, az elsőt csinálom, de még több nagyon hasonlót csinálok, gyógytornász állította össze az egészet, eddig működött.. nem tudom mi történt, megpróbálok utánajárni, meg pár napot pihentetni. Aztán ha nem javul, akkor úszás, görgőn bringa. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#86447) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Úgy fest sikerült regenerálódnom 3nap alatt a hétfői távban túltolt tempó után....szóval bikarbónás víz ON és ha a lábakat WU közben is tempókésznek érzem akkor mehet a full program 400/200 interval.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86448) tomcica válasza xy.zsolt (#86447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tapooooosd :C
Nalunk tegnap volt egy ilyen:
bemelegites,futoiskola,4db gyorsito fokozosan,majd 10km melyben 3kor (1200m) @4:30 es 1kor @3:55. Fiuknak ennyi volt,mehettek haza.
En meg folytattam 10kor fokozos 5lepesben minden masodik kor utan tekertem rajta 4:20-rol 3:15-re (ossz atlag 3:56 a 4km-re). Szepen duruzsolt,nem ereztem gyorsnak,csak amikor 3:40 koruli sebesseghez ertem (utolso 1.5km) onnan azert mar akarni kellett.
Osszesen 19km lett kifutassal egyutt.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86449) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Skacok, BS-en leárazták a Puma Velocity WTR-t 16k-ra....ennyiért a hülyének is megéri, pláne 10% újregisztrációs voucher-rel 14.5k-ért :K Teljes méretsor van most még.
Regisztrációs kódot PM-ben tudok küldeni.
Vettem még egy Craft leggings-et is....voutcer-rel 6.8k-ért...az is ajándék kategória.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86450) tomcica válasza xy.zsolt (#86449) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A leggingsrol majd irj nekem,Craft hosszu alsom meg sosem volt. A meretezes is erdekel,meg ferfiben S-es nalunk a legkisebb,es vannak modelljeik amelyek kicsit nagyok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.