Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) raggg válasza Pablo (#6991) üzenetére


raggg
senior tag

Kikötődött a cipő, én a bokorban kötődtem ki. :-)

ragklaatPS

(#7002) deicide válasza raggg (#7001) üzenetére


deicide
veterán

Az nem tudom mennyire segítene, amit én csinálok, hogy a lógó részt befűzöm a cipő eleje felé a keresztben levő cipőfűzőhajtások alá. Mert engem nagyon irritált, ha lifegett és kopogott menet közben a lógó fűző. Így egyrészt kikötődni sem nagyon tud, ha mégis meglazul a csomó, a végére akkor sem tudsz rálépni, ha be van fűzve.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7003) raggg válasza deicide (#7002) üzenetére


raggg
senior tag

Pegám van, ha befűzöm akkor elég kicsi a csomó, meg a lelógó rész is szóval nem nagyon tudom sehová dugdosni. Viszont az sem zavar ha kopog (így nem is tud, meg egyébként sem az a kopogós fajta fűző van benne szvsz).

ragklaatPS

(#7004) deicide válasza raggg (#7003) üzenetére


deicide
veterán

Jó, mondjuk nekem 5000ft-os kalenji cipőm van, annak kopog a fűzője. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7005) Pablo


Pablo
csendes tag

Aha, szóval nem mindenki fut utcán/terepen, van itt pályás is - az se rossz, pl. résztávok miatt :K

Cipőmérettel hogy álltok? Mert ugye ha az ember betéved a szaki-boltba (nyúlcipő vagy spuri), akkor óhatatlan a 2-3 számmal nagyobb ajánlata.. szóval?

(#7006) Pablo válasza deicide (#7004) üzenetére


Pablo
csendes tag

Majomcsomót rá, akkor már nincs kopogás, meg szétcsúszkálás! :D

(#7007) deicide válasza Pablo (#7006) üzenetére


deicide
veterán

Ha tudnám mi az. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7008) Pablo válasza deicide (#7007) üzenetére


Pablo
csendes tag

Izé, mikor a hurkot hagyod hosszabbra és összekötöd - gyerekeknél használják, mert nehezen csúszik szét és így nem esnek hasra (legalábbis emiatt).

Szerintem tudtad, és azt is, hogy nincs rá google képtalálat - tehát le tudnám-e írni?! :DDD

(#7009) deicide válasza Pablo (#7008) üzenetére


deicide
veterán

Nem, tényleg nem tudtam. De ez az én problémámat nem oldja meg, mert nekem nem a hurok része kopog, hanem a vége, amin a kemény kis műanyag szokott lenni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7010) tomcica válasza Pablo (#7005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2-3 meret? abban csonakaznek temponal...nekem a fel szammal nagyobb vallt be eddig,ha valami miatt nincs meret es nagyon le van arazva akkor max 1 merettel nagyobb,de akkor az a cipo valszeg a hosszu laza futasra lesz jo,palyamunkara nem annyira.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7011) Apollo17hu válasza Pablo (#6993) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Én terepcipőt újítottam télire. Ma futottam benne először, sajog is a combom. :D Kb. fél kilóval nehezebb a nyárinál.

Nadrágnak Király Gabi-féle mackót használok, a lábam nem fázós. Aláöltözetnek technikai póló, arra pedig hoodie (Tescoban egy ilyesmi 4900 forint volt). Ha megérkezik az északi szellő, a kettő közé még egy vékonyabb pulcsit is felveszek. Van egy kb. 15 éves Chicago Bulls sapim is. Kesztyű az nálam is alap, eddig ilyen párszáz forintos piacit használtam, de karácsonyra valószínűleg meglepem magam egy vastagabb, teljesen kézfejre simulóval, amiben fogni (edzeni) is lehet.

(#7012) Pablo válasza tomcica (#7010) üzenetére


Pablo
csendes tag

Nos.. nem, nem csónakázol benne. Egy próbát megér, mert ugye a Spuri azzal hirdeti magát, hogy "gyere, segítünk cipőt választani", vagyis megnézik a lábad, megkérdezik hányas cipőt hordasz utcára, majd megfuttatnak az előtérben. Eddig nem volt túl meggyőző nekem sem, ami ezután következett az sem: egyszerűen kihoztak olyan nagy cipőket, hogy leesett az állam, de az eladó azt mondta, hogy ő ezt javasolja (előtte persze beledugtam a lábam, ő meg tapogatta, ahogy az anyukák szokták a nagylábujjat "jó lesz, kisfiam?" :) ), és persze nem akar rábeszélni, döntsek én. Előtte mindig magam vettem, de gondoltam, hogy annyira csak nem éri meg neki lóvá tennie, illetve ezt csinálja hónapok, évek óta - legyen!
Kb. 1 éve futok ebben az Asics-ban, kb 3 számmal nagyobb, és bár voltak kétségeim (eleve más a talpméret, mi lesz a sarkammal stb.), tök rendben van a cipő! Nem is tudom, hogy a lábamon van, egyetlen gondom szokott lenni, hogy időnként le kell ragasztanom egy vékony sebtapasszal a bal bokacsontom alatt, mert azt hajlamos vok kidörzsölni - de így már utcai cipővel is jártam, tehát idealistaként arra fogom, hogy más a bibi.

Egyszóval: nem értek én ehhez, nem is akarok agitálni, csak gondoltam dióhéjban (mi lett volna, ha részletesebben állok neki, hm? :DDD ) leírom, okulásképpen :) Alapvetően pályán futok, résztávokat, néha hosszabbat a közelben.
Nyilván puding próbája, ha mégegyszer pont ilyen cipőt keresnék, és más méretben ajánlanák - mondjuk, mindent ki lehet dumálni! :C

Remélem voltatok ma futni, ez még bőven alkalmas időjárás!

(#7013) Pablo válasza Apollo17hu (#7011) üzenetére


Pablo
csendes tag

Az a Bulls sityak keró lehet, márcsak a kora miatt is :) A Király Gabi féle mackó először nem esett le ("mi van???"), de aztán jót röhögtem - kellett egy kis idő, míg megszoktam a sok menő cuccos kapus között azt a délutáni szunyához öltözött, de azért fürge kezű embert :DDD

A kesztyűnél azért arra érdemes figyelni, hogy meg tudd fogni a pzs-t, kivéve ha valóban a kesztyűbe kívánsz fújni :DD

(#7014) Pablo válasza deicide (#7009) üzenetére


Pablo
csendes tag

Mivel nem nagy ügy kicserélni egy cipőfűzőt, valld csak be, hogy metronóm helyett, a ritmus megadására használod a kopogását ;]

(#7015) raggg válasza Apollo17hu (#7011) üzenetére


raggg
senior tag

Chicago Bulls sapka! Nálunk apáról fiúra szállt egy ugyanilyen, én is használom. :DDD (szintén legalább 15 éves)

Én egyelőre még filament nacit veszek alulra (nem thermo), felül egy hosszú ujjú kompressziós alsó, rá egy technikai. Kesztyűt is vettem de még nem volt rá szükség, sőt a hosszú ujjú alsó is elég meleg még. Egy zipzáras felső meg egy technikai jobb lenne talán, viszont olyan felsőm nincsen pillanatnyilag. Így viszont szerintem elleszek olyan 0-5 fokig.

ragklaatPS

(#7016) gombi01


gombi01
tag

Hi. Jön valaki Sàrvàrra vagy Bakonyba félmaratonra? Nem bìrtam vàlasztani ezért inkàbb lenyomom minkettōt ;) legalàbb megvan a hétvégi km.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7017) tomcica válasza gombi01 (#7016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kemenykedunk,kemenykedunk? ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7018) gombi01 válasza tomcica (#7017) üzenetére


gombi01
tag

Majd jövōre ;) màr be is neveztem az àprilisi bécsi maratonra, jó lenne egy 3:45 körüli eredmény, de mindenkèpp 4 òra alà kellene becsavarni...elkezdem gyūjteni kilòmétereket aztàn meglàtom mire lesz elég tavasszal.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7019) szki válasza gombi01 (#7016) üzenetére


szki
őstag

Sárvárra akartam menni, mert mindig nagyon jó a hangulat ott. És a fürdőben is jó utána kiáztatni a fáradt izmokat. De maradok Németben, mert bejött egy klassz kis szombati meló.
Sok Sikert a futásokhoz!

2 hete futottam egy szenvedős félmaratoni versenyt Bagodban. 1:51, NoCo... :U
Nagyon meleg volt, vagy 24 C fok, tűző nap, és szél. Én meg az elmúlt 2 hónapban 8-12 C fokokban futogattam. Nem tudtam bicajozni 2 hónapig, így az aerob állapotom is leromlott.

De jelentem minden felszerelésem megvan a téli sportoláshoz :D Majdnem vettem egy Asics GT2000 futócipőt is 90 Euroért, de lebeszéltem magam róla, hogy elég lesz már a sportcuccokból :)
Amúgy most is csak esik az eső állandóan itt németben (+ szél). Mint szinte mindig. Úgy néz ki futópadot kell szereznem, pedig én aztán nem riadok vissza az extrém időben való sportolástól :K

Csak fussatok szorgalmasan!

[ Szerkesztve ]

(#7020) concret_hp válasza gombi01 (#7016) üzenetére


concret_hp
addikt

én a tudás útjára megyek :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7021) gombi01 válasza szki (#7019) üzenetére


gombi01
tag

Szki: kàr, hogy n jössz.. a fürdō a legjobb rész a verseny utàn ;)
Futópadon mindig kikészülök persze ha nincs màs akkor muszàly valahol edzeni. Ezek szerint jól bejött a kinti meló..

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7023) tomcica válasza szki (#7019) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy szokott ez lenni,vagy penz van eleg es ido nincs edzeni (valamint energia nem jut mar ra) vagy nincs eleg penz es akkor boooven van ido edzeni...nehez a finom egyensulyt eltalalni.

Szoval futopad? Nem komalom,de megertelek,mondjuk egy olyan Gravity-padot azert kiprobalnek,ha nem lenne aranyarban. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7024) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Talán még nem késő kicsit reklámozni az eseményt:
http://tudasutja.hu/
facebook esemény:
https://www.facebook.com/events/587691807932962/

Alapvetően egyetemistáknak szervezett esemény, de külsősöket is szívesen látnak, most vasárnap kerül megrendezésre. Lehet még holnap is előnevezni, külsősnek is csak 2000HUF. ELTE toronyházban lehet nevezni és átvenni a chipes rajtszámot.
Én megpróbálom magam a félmaratonon, egyszer el kell kezdeni. :U
Előtte lesz kis reklám (NIKE, Adidas, méricskélés, 3D lábscan, többit lásd a honlapon)
Közös bemelegítés, és 11-kor indulás a honlapon látható útvonalon. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7025) Grass


Grass
aktív tag

A dechatlonos kalenji essen futó felsővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
[link]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#7026) cekkk válasza Grass (#7025) üzenetére


cekkk
veterán

Én ilyet használok, fekete és kékbe. Teljesen megfelelő. Persze többért lehet jobbat is venni :DDD

(#7027) Grass válasza cekkk (#7026) üzenetére


Grass
aktív tag

Köszi!
Hány fokig használható önmagában?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#7028) szki válasza Grass (#7027) üzenetére


szki
őstag

Erre nem lehet válaszolni! Neked kell kitapasztalni!
Nagyban függ a következőktől: futás hossza, intenzitása, szél, napsütés, izzadás, egyéni hőérzet. És persze az edzettségtől is, mert jó aerob állóképesség esetén kiváló a szövetek hajszálerezettsége, és jó eséllyel melegen tartja a szervezetet.
Én például 10 C fok alatt veszek fel 1 réteg hosszú ruházatot, ami 0 C fokig is jó. -10 C fokban is szoktam futni, akkor már bejátszik a bicajos, azaz a szélálló ruházat :)

(#7029) cekkk válasza Grass (#7027) üzenetére


cekkk
veterán

Ahogy István is mondja ezt neked kell kitapasztalni.

Én tavaly télen -10-15 fokban úgy futottam, hogy egy aláöltözet, egy sima póló plusz egy ilyen valamint egy legolcsóbb szélkabát. :D Mondjuk nekem van zsírom, hogy ne fázzak :D

(#7030) Pablo válasza Grass (#7027) üzenetére


Pablo
csendes tag

A többieket olvasva kicsit elkanyarodva az eredeti kérdéstől, de tényleg az a lényeg (gondolom én), hogy már ősszel kezdj el futni, így fokozatosan hozzászoksz a hideghez. Vannak egyéni "érzékenységek", én pl. nem szeretem, ha a mellkasom "fagyni" kezd, ezért egy kalenji mell-zsebes futópulcsim van, ami pont jól melegen tart. A rétegeket meg érdmes kikísérletezni magadnak, pár hsz-el korábban erről írtunk páran ..

(#7031) concret_hp


concret_hp
addikt

na megvolt az első félmaraton :)
elég szívás úgy indulni, hoyg alapból tudod, hogy valószínű gond lesz a térdeddel, mert 2 napja érzed... :(
de azért elég jól ment, ahhoz képest, hoyg eddig 10km volt a max, csak az utolsó 4km volt szenvedős, az is a térdem miatt, bár amúgy meg kicsit gyorsabban megyek és akkor meg azért :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7032) tomcica válasza concret_hp (#7031) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tegnap en is versenyeztem,helyi Cooper felmero volt a kajakosokkal es atletakkal,fiuk/lanyok minden korosztaly egybe omlesztve (vegul szet lett szeve 3 csoportra,nagyon kicsik vegyesen,3000m alattiak foleg lanyok es 3000m feletti "ifju titanok")

Mivel nem veluk edzek igy sajnos az edzojuk (regi atletatarsam) kicsit keson szolt,pentek este igy eselyem se
volt rendesen rapihenni (penteki dupla 32km volt osszesen abbol 12km dombedzes) erosen el is gondolkodtam,hogy kihagyjam hiszen egyaltalan nem illet mar a mult hetbe bele,de vegul olyan szep ido volt 14.00kor kezdtunk az atletika palyan.Gondoltam jovo heten ha lehul mennyire fogom sajnalni,ugyhogy megembereltem magam es beneveztem.

Rendesen bemelegitettem mint ahogy verseny elott szoktam 4km lassu futas,a vegen fokozo,technikak,gyorsitasok es egy jo 250m sprint,majd szolitottak a neveket es felsorakoztunk a rajtvonalhoz,nagyjabol 20an.

3500m-t terveztem az messze nem a max,de egy jo kopkodos 12percnek elmegy,edzesnek tokeletes.Kerdeztem par ismeros atletat (foleg sprinterek) hogy mit terveznek menjunk ilyet vagy feszitsuk meg jobban.2-3 fiatal belement a 3500-ba es elore jottem velem,ugye 80-85os 400-ak adjak ki ezt az idot,az elejen kicsit elesebben majd 5kor utan felpuhulva.
Elore mentem rogton a startnal,nem szeretem ha nekem huznak tempot,foleg ha olyat huznak amit nem szeretnek menni.76-os elso 400m utan hallom h lihegnek mar paran,vissza is vettem de csak egy hajszalat 78-ra majd bealltam 80ra.A celegyenesben eros 100m szembeszel volt,az bele-beletort a ritmusba.3.19 volt az elso 1000m,ott nagyon jol ereztem magam,a tobbiek elkezdtek lassitani,hat mondom legyen akkor ez a ritmus. Vegul 3650m lett 3.19..3.20...3.20 = 9.59 3K-nal majd utolso 2percet fokozva 650m.
Jol ereztem magam,nem tolt senki,szep egyenletes iram,igy faradt masnapos testre eleg is volt.Igy saccra lehet ebben meg egy bo 100m megfelelo csapattal futva.
Vegul nem szogesben mentem,annyira nem is akartam fesziteni,Asics DS Racer 9 ami eddig 2 volt edzesen rajtam,meg parszor setalni,tokeletesen vegezte a dolgat (el is felejtettem h van rajtam cipo,ami azt jelenti jol mukodott)

Ma piheno,holnap pedig folytatodik az oszi/teli ciklus a holnapi duplaval.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7033) gombi01 válasza tomcica (#7032) üzenetére


gombi01
tag

(#7032) tomcica:
BRUTÁL tempót tolsz!!! :R

Nekem nem sikerült a tervem mert olyan nagy sár van terepen, hogy kihagytam a mai félmaratont :(
Tegnap viszont a sárvári magamhoz képest jól sikerült a hideg és a folyamatos eső ellenére amit visszafelé mindenki szembe kapott ahogy illik a szél miatt. Az ujjaim teljesen elgémberedtek a szar idő miatt, de nem érdekelt. A pálya nem mondható síknak bár változott tavaly óta maradt benne egy sunyi emelkedő 4-5 kilométeren keresztül, de sikerült lefutnom az órám szerint így is 98 percre ami az eddig a leggyorsabb 21km-es távom. Be kell vallanom, hogy a termál fürdő volt a legjobb rész a verseny után :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7034) tomcica válasza gombi01 (#7033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

innen latszik h oregszunk,mar nem a verseny utani buli a varosban v. hasonlo ami jol esik,hanem egy meleg furdo/etel/ital es pihenes :D

erzem egy tiz ev mulva mar az lesz,hogy "csak sirhassak egy kicsit a sarokban" :DDD

apropo Asics DS Trainer 18,ugye epp Te probaltad,meg kell mondanom az utobbi hetekben tobbet edzek benne es igy 200-300 km utan kezd valtozni a feeling,felpuhult a talpa kicsit,meg a vegen lesz belole valami,ez a jo hir,a nem annyira jo viszont h a NB 890 kezd kiszakadni labkozepnel (egyelore meg nem viszem el,de kesobb egy cipesz be kell hogy foltozza)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7035) gombi01 válasza tomcica (#7034) üzenetére


gombi01
tag

(#7034) tomcica:
nagyon jó volt a termál azt meg megmondom :)
10 év múlva remélem már lesz 10 maraton is a lábaimba :C
szoktam nézni az öreg sporikat, hihetetlen mennyi kitartás van bennük, le a kalappal !
Asics DS Trainer 18 nekem nem volt kényelmes pedig nagyon tetszetős darab,
viszont tegnap is a DS-Racer 9 ben kocogtam, előnyére vált a triatlonos talp, hogy alul kifolyt belőle a víz :DD
Szerintem veszek még egyet belőle mert nagyon kényelmes és könnyű!
januárban jön a 10-es széria

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7036) Alg


Alg
veterán

A mai túrával párhuzamosan ment ez a terep-fémaraton.

Csak érdekesség képpen idők, pontosan nem emlékszem, csak nagyjából (pont az eredményhirdetésre ésrtünk be)
Férfi 50 felett 113-130 perc között az első 3
Férfi senior(35 évtől): passz, nem emlékszem
Férfi: 80-90 perc

Nőiből a seniorok között volt a leggyorsabb kilencven-egynéhány perc rémlik, de lehet hogy tévedek...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7037) deicide válasza Alg (#7036) üzenetére


deicide
veterán

Nagyon durva volt, ahogy jöttek szembe és olyan tempót toltak a sárban, amit én aszfalton, síkon nem tudok. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7038) DBAtti


DBAtti
aktív tag

No, én is túlestem az első félmaratonomon itt a tudás útján, nagyon jó idő volt (szerintem).
2:03:00 alatt egy kicsivel (valahol 2:02:45 körül értem be). Igazából még soha ennyit nem mentem egyben, úgyhogy én is sikernek könyveltem el, azt hittem a 2:30:00-as záráshoz leszek közel.
Ez volt életem első szervezett futása, igazából sikerélmény volt. Egy kicsi talán még maradt is a csőben, bár a 19-20. km nagyon hosszúnak érződött, meg féltem is, hogy besavasodom/ meghúzódok.

Lehet gyorsítani, fogyni, meg állóképességet növelni továbbra is. Az új cél az 1:50:00, vagy jobb. :U

Amúgy nagyon kemény látni, hogy -bár sok ember az életben 1km-t nem fut- itt szétaláznak nagymamák/ bácsik/ kislányok, stb, úgyhogy muszáj még gyúrni.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7039) concret_hp válasza DBAtti (#7038) üzenetére


concret_hp
addikt

tőlem is kérdezték közben, hoyg egy bizonyos figura tanított-e, mondom pf meg se ismertem, kb. 60 éves lehet most és 7x ironman :D kaptam tőle 20-25 percet biztos :D
engem megelőztél pár perccel, tavaszra nekem is 1:50 körüli lenne a cél :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7040) tomcica válasza concret_hp (#7039) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 1:50 szep kerek ido :D

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7041) concret_hp válasza tomcica (#7040) üzenetére


concret_hp
addikt

hát sokkal több gyorsulásnak sajnos szerintem nincs realitása :(
bár vivicitát néztem az kerek 5 hónap, végülis havi 10mp/km-t kéne gyorsulni, itt még könnyebb, mint amikor 4 percen belüli km-ket fut az ember :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7042) tomcica válasza concret_hp (#7041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en viszont azt mondom nehany rovidebb de porgosebb iramu versennyel kellene kiegesziteni a felkeszulest 3K-5K esetleg 10K,azokra keszulni,kozben szepen gyujtve a kilometert a labba a koztes napokon (amikor nem tempozol) sok futo egesziti ki a felkeszuleset mas tavokra valo kiruccanassal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7043) concret_hp válasza tomcica (#7042) üzenetére


concret_hp
addikt

jah hát tervezve van sok minden, majd meglátjuk mi lesz belőle, ugye normálisan úszni is meg kéne tanulni a télen, meg erősítés meg stb, meg ilyen 3-5km-s futást már macerásnak tartom, akkor inkább elmegyek a környéken :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7044) tomcica válasza concret_hp (#7043) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert mas a versenyre keszules meg 3K-nal is,mint csak ugy kimenni es felmeronek lefutni magad,de ha tul rovid legyen 10K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7045) concret_hp válasza tomcica (#7044) üzenetére


concret_hp
addikt

olyan szempontból kevés, hogy a 3km-s versenyre is oda kell menni pontosan adott időre, hazamenni stb, annyi idő alatt 2x elmegyek futni a környéken :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7046) gombi01 válasza concret_hp (#7041) üzenetére


gombi01
tag

(#7041) concret_hp:
havi 10mp/km az nem kevés :) Kemény lesz! Amint megvan a bevállt recep kérem én is :R

Én az 100 perces határral szenvedtem eddig, de 2x már sikerült meghódítani.
Tomcica szerint még van esély 90 perc alá vagy aköré befutni így 40 felé, persze csak ha sokat edz érte valaki. Sajna a vivichittá ütközik a bécsi maratonnal így oda nem nevezek marad a nike ahol 95 perc a célidő.

Szerintem a vivichittán már 1:45 alá simán bemész, ott még nem szokott bazi meleg lenni ami tud kellemetlen meglepit okozni.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7047) deicide válasza gombi01 (#7046) üzenetére


deicide
veterán

Simán meglehet. 37 vagyok és idén szinte futás nélkül (130km-t futottam mindössze szeptemberig) ugrottam neki kíváncsiságból egy félmaratonnak szeptember elején, ami 1:41:02 lett úgy, hogy előző nap 134km-t bringáztam is. Szóval készüléssel simán meglehet. Nekem mondjuk nehezebben, mert 90kg vagyok és nem akarok izmot bontani, hogy kicsit gyorsabb lehessek. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7048) Pablo válasza deicide (#7047) üzenetére


Pablo
csendes tag

Bomlik az izom magától futás közben, ezzel nem kell törődnöd ... :D

(#7049) deicide válasza Pablo (#7048) üzenetére


deicide
veterán

A nyugdíjas tempómmal nem feltétlen, meg edzések előtt mindig jól feltöltöm magam cukorral. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7050) Alg válasza deicide (#7049) üzenetére


Alg
veterán

Apropó feltöltés: most találtam rá erre a Ma Baker Giant Bar nevezetű csodára: 10 dekás zabszelet nádcukorral, rengeteg ízben, ha nem tudok enni délután akkor hazafelé futás előtt megeszek egy ilyet, és semmi gond (több mint 60% szénhidrát :K )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.