Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-23 08:56:57

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) tomcica válasza Peterhappy (#86347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo,de nem lehet az elvezetet ugy csinalni,hogy a mennyiseg nem egy etiop falu heti adagja :F :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86352) tomcica válasza attiss66 (#86350) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fatmax az aerob kardio azon zonaja,ahol maximalis zsiregetes tortenik (szenhidratot csak minimalisan amennyi szukseges) ezt laborban kellene kimeretni,de nekunk eleg azt tudni hogy a max pulzus 50-65% kozott mar abban vagy :K
Sok embernek ez temposabb SETA

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86353) attiss66 válasza tomcica (#86346) üzenetére


attiss66
senior tag

"Szoval ha nem tudsz leallni a nasirol akkor fun fact,fejben is nassolhatsz"

Hm, ez aztán a felettébb nem semmi. :) Ezt kipróbálom, na kíváncsi leszek. :D

(#86354) bandus válasza xy.zsolt (#86345) üzenetére


bandus
veterán

sorry, de ez a "bárki is vitatja ezt ez akkor is így van" szerintem nem egy megfelelő minőségű érv semmi mellett :)

a fő alappillérekkel egyetértek. főleg az alvás minősége ami sokat számít, illetve hogyan tuod azt javítani. tegnap benyomtam egy sört este, máris 10-15-tel alacsonyabb volt a HRV-m éjszaka :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86355) tomcica válasza attiss66 (#86353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy ha mar nasi,az test erzekeli ha zsirbol,feherjebol es rostokbol (ez ugye altalaban zoldseg felenk) telsz el :K
A szenhidratot,plane a gyorsan felszivodot es a feldolgozottat NEM erzekeli,vagy csak akkor amikor mar "cukor komat" kap. Szoval konnyu am csak meg egy falatot enni.
Ha mar nasi kell,akkor olyannal ami nem bantja a vercukrot: sargarepa,kaposzta,salatak esetleg valamennyi bogyos gyumolcs (szeder,malna,piszke,ribizli,afonya stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86356) attiss66 válasza tomcica (#86352) üzenetére


attiss66
senior tag

"szenhidratot csak minimalisan amennyi szukseges" ez már megvan :) akkor a pulzusszámmal kell kombinálni

(#86357) Fred23 válasza tomcica (#86352) üzenetére


Fred23
nagyúr

Simán fölötte futok mindig, pedig a fő célom a zsírégetés. Szerintem nem számít az a néhány százalék difi, és a gyorsabb tempónak is vannak előnyei. Túl gyors ne legyen csak, mert az viszont egyértelműen lenullázhatja a testet egy jó időre.

Komolyan csak olyan apróság van túlmisztifikálva, hogy mondjuk a fatmax zónában 70% zsír ég, és 30% szénhidrát, kicsivel gyorsabb tempón meg mondjuk 60-40-es vagy 50-50-es lesz az arányuk. Ráadásul még annak is van előnye, ha a glikogént merítjük le. Este azt is zsírból töltjük fel jó esetben, illetve a lemerült raktárakat lehet finom gyümölcsökkel tölteni, nem kell annyira félni a fruktóztól.

#86358: A rost is jó, meg a zsír is. De ha zsír, legyen benne lehetőleg kis omega-3 is. (Pl. egy maréknyi chia mag.) :K

[ Szerkesztve ]

(#86358) tomcica válasza tomcica (#86355) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo ha mar ilyen hack kell,akkor ha rostban gazdag zoldseggel "megagyazol" a szenhidratnak akkor lassabban szivodik fel...nem baxxa szet a vercukrot,nincs hullamvasut az energiaban.
Feherje es zsir is lassitja a felszivodast...a jo kombinacio a rost + feherje.
Edzes elott viszont keruld a sok rostot,mert nagyon rossz ugy edzeni,hogy jonne ki :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86359) tisn válasza Peterhappy (#86334) üzenetére


tisn
addikt

Ha ebredes utan ket nagy pohar vizzel nyitsz, beindul az emesztes, csokken a reggeli etvagyerzet.

hat nekem ehhez kell valami szilard kaja, legalabb egy joghurt, gyumi vagy turo rudi. es beindult emesztes nelkul nem megyek el futni :)

az 5 nap fosas utan a masodik nap egy 10-est futottam az erdoben, 5km-nel ereztem, hogy hat kurvara nem jo meg a belrendszer, de ott nem lehet roviditeni meg 5km vissza van az autoig es a budiig :) nem volt egy kellemes futas segget szoritva...

(#86360) tisn válasza Peterhappy (#86334) üzenetére


tisn
addikt

eccer kellett egy teszt miatt 24h-t kibirnom eves nelkul, nem volt jo. utana ket whoppit benyomtam kompenzalasnak :D

(#86361) tisn válasza Peterhappy (#86342) üzenetére


tisn
addikt

:C :Y :DDD

(#86362) tisn válasza tomcica (#86346) üzenetére


tisn
addikt

Ha mar fun fact,akkor megemlitenem,hogy volt kiserlet arra,hogy mennyit tud adni az elme.Egyik csoport X ideig tanult zongorazni (nullarol) masik csoport ugyanannyit ugyanugy,csak fejben. A vegeredmeny meglepoen kozeli lett.

akkor ma fejben futok :)

lattam asszonyal most egy jo filmet, a mama 60 evesen uszott vacak 160km-t a tengerben.

akkor van 10 evem meg felepiteni magam az FM-ig... (illetve inkabb leepiteni kellene :D)

(#86363) tisn válasza tomcica (#86355) üzenetére


tisn
addikt

na de ezek nem nasik :)

(#86364) xy.zsolt válasza bandus (#86354) üzenetére


xy.zsolt
őstag

rengeteg bringást ismertem meg az évek alatt és egy részük sosem nyújtott, de egy ponton túl már nem fejlődtek és drasztikusan lerövidültek az izmaik. A Pro bringások is nyújtanak, elő is írják nekik.....és azok a world tour csapatok top szakértőket alkalmaznak, gyakorta olyat akiknek versenymúltjuk is volt.....saját tapasztalatból is tudják mit miért mondanak.
Ettől függetlenül tőlem mindenki tegyen saját belátása szerint.....csak ne csodálkozzon ha egy ponton túl temérdek edzéssel sem fejlődik és/vagy idővel sérülékenyebbé válik

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86365) attiss66 válasza xy.zsolt (#86297) üzenetére


attiss66
senior tag

"Én pl nem eszek 18 és dél között" ma este 6-tól másnap délig semmi kaja? Az 18 óra koplalás?

(#86366) tomcica válasza Fred23 (#86357) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megvan az elonye a 70%-os pulzus feletti futasoknak,meg bizony...sot a HIIT edzes (ilyen 30mp-30mp max/laza...15mp-15mp) szinten brutalisan berobbantja az anyagcseret :K sot utana is jobban eget,mint az alacsony intenzitasu kardio.
Hasznalni kell mindkettot.
Az 50-65%-os fatmax persze orakig (napokig) edzheto,ez azert elter...valamint mas a ritmusa es mashogy hat az idegrendszerre.Bizonyos mennyisegknel ez nagyon nem mindegy.
Heti 3-5 alkalom 30-60perc viszont nem mennyiseg,barmilyen modon edzeheto :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86367) tomcica válasza tisn (#86362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NYAD epp tegnapelott neztem :R jofele film

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86368) attiss66 válasza Fred23 (#86357) üzenetére


attiss66
senior tag

A chia magot lehet őrölni kávédarálón, vagy felesleges, úgyis felszívódik belőle, ami kell?

(#86369) xy.zsolt válasza attiss66 (#86365) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én ezt nem élem meg koplalásként :N (de reggel kv mellé letolok 2-3 kekszet)
Most kezdek éhes lenni ....11.35 van és edzettem is....mindjárt ebéd.

jól mondod, tökéletes anyagcsere nélkül nincs tartós fogyás és utána testsúly megőrzés

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86370) Fred23 válasza attiss66 (#86368) üzenetére


Fred23
nagyúr

Puha lesz már 6-8 perc áztatás után, szerintem fölösleges darálni, de talán ártani se árt, szóval mindegy. Az a lényeg, hogy ne kerüljön 160 C-nál nagyobb melegbe a mag -az ártana az omega-3-nak-, tippre a darálás ennyire azért nem melegít, szóval ha valakinek úgy szimpatikusabb, nem árt vele magának.

[ Szerkesztve ]

(#86371) tomcica válasza Fred23 (#86370) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is aztatom az eleg :K lenmagot szoktam orolni.

@Zsolt - amugy a felszivdasra a jo belflora a kulcs,oda telen a haztaji savanyusagok segitenek. Na nem ecetes,hanem kovaszos..es lehet krumplival inditani az erjedest kenyer helyett az meg jobb...anyam ugy szokta :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86372) norby_42 válasza tomcica (#86371) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tiszta rosszul érzem magam a kevés km lötyögésemmel, meg a sok szénhidrát evéssel. Bizony néha bolti édesség is lecsúszik, ti meg mennyit dolgoztok...
De én jól érzem magam a bőrömben így, végül is ez a lényeg, nem?

Eat pasta, run fasta

(#86373) Never79 válasza norby_42 (#86372) üzenetére


Never79
tag

De :K

(#86374) zzola válasza Fred23 (#86357) üzenetére


zzola
félisten

Ha a fatmax felett tartod a pulzusod, akkor is annyi zsír ég el, mintha a zónában tartod, egyetlen különbséggel: ha zónában maradsz, akkor minimális szénhidrátot égetsz, ergo képes leszel alacsonyabb pulzussal tovább futni. Míg ha felette tartod a pulzust, akkor komolyabb mennyiségű szénhidrátot is elkezdesz égetni és ezek a tartalékok végesek...

[ Szerkesztve ]

(#86375) Peetta14


Peetta14
tag

Jah, bocs, nem ide 😂

🐥🐥🐥

(#86376) xy.zsolt válasza Peetta14 (#86375) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C ugyan most ebédeltem, de egy konténernyi ilyenből kitudnám zabálni magam :B
Pro tipp :D : Én még tojásfehérje habot is szoktam a tetejére tenni és úgy készre sütni :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86377) Peterhappy válasza Peetta14 (#86375) üzenetére


Peterhappy
őstag

Epp Nagymamad almasat akartam felemlegetni, mikor a jo hazi sutikre utaltam, csak vegul kifelejtettem ;)

(#86378) Peterhappy


Peterhappy
őstag

En csinaltam 240 oras bojtot, nem mondom, hogy sok ertelme volt, de el akartam menni a falig. Hat, sikerult :D na az pszichesen nagyon sokat adott anno.

De abszolut jo es hasznos a bojt, igazabol evente egyszer a 72 ora nagyon jo es hasznos lenne.

Vannak a bojtolesnek kulonbozo fazisai, Nyilvan nem.percre pontos a lebontas, de jo alap. Megkeresem majd es bedobom.

(#86379) LanyUs válasza Peterhappy (#86377) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát de milyen édes gyerek ez a Peetta... Hány diétázó rohan most édességért a képet látva tompítván a kialakult édesség iránti ingert? Fórum szinten ez a szám több tucat lehet! Ezt csak egyféleképpen teheti jóvá! Ha küld belőle :DDD Egészségedre :R

(#86380) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ha valaki neutrális daily trainer cipőt keres 44.5ös Puma méretben (29cm) akkor felmarkolva a regisztráláshoz kapott 10%os vouchert 17.7k-ért veheti ezt: [link]
Az oldalmerevítése jobb mint a 2. szériának és 8mm drop (10 helyett) :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86381) norby_42 válasza LanyUs (#86379) üzenetére


norby_42
aktív tag

Csak segíteni akart, most tanultuk, hogy fejben is elég ;]

Eat pasta, run fasta

(#86382) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86378) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Olyat anno én is csináltam.......azt a pálma szirupos cuccot kellett hígítani és csak azt inni. Egy percig sem voltam éhes a 10nap alatt. Montiztam is naponta, szóval erőm is volt, csak 5nap után már maga a rágás hiányzott piszkosul :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86383) tisn válasza xy.zsolt (#86376) üzenetére


tisn
addikt

megkeresem ezt a brigadot strava futasok alapjan es megverem :DDD

paprikas csirke nokedlival volt a kajaldaban, en azt ettem :O

(#86384) Peterhappy válasza norby_42 (#86381) üzenetére


Peterhappy
őstag

Írta, hogy ma vaj a szíve, szerintem belefér, hogy kinyomtassa és nyalogassa a képet.
Ha bevállalja, hogy holnap öt perccel tovább töri a seggét a szobabicajon, még meg is eheti.

(#86385) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86382) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én nem ettem semmilyen pálmabizbaszt, csak gyógynövényteát ittam, meg egy csomó szűrt vizet.
Ja, és a kávé belefért (szigorúan tej és édesítés nélkül), úgyhogy megittam vagy negyven espressot a tíz nap alatt, az volt a jutifalat :D

Szerk:

85kg-ről lementem 77kg-ra, nyilván a döntő többsége víz volt, utána elég gyorsan visszamentem 82-83 közé, de feljebb nem, és elég szépen helyrerázta az anyagcserémet, az emésztésemet, nekem megérte.
Akkor próbáltam vegetáriánussá vedleni, sajnos pár hónappal később elpuhultam, de azóta is töredék annyi húst eszek - hetente egyszer, vagy még ritkábban.

[ Szerkesztve ]

(#86386) xy.zsolt válasza Peterhappy (#86385) üzenetére


xy.zsolt
őstag

az a kevés szirup felhígítva vízzel 2literre szintén ital volt, nem pempős trutyi :N Méregtelenítésként volt hirdetve a kúra. Dettó 6-7kg-t fogytam amit pikkpakk visszaszedtem utána. Én akkoriban vegetáriánus voltam 99%ban

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86387) Peterhappy válasza Peterhappy (#86378) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagy hirtelen két változat, vannak benne itt-ott eltérések, de általánosságban a mérföldkövek megegyeznek. Ezért érdemes 12 óra fölé menni.

[ Szerkesztve ]

(#86388) bandus válasza tisn (#86383) üzenetére


bandus
veterán

en tegnap egy nagy adag brassoit foztem, ez lesz az ebed 3 napig :D nesze neked bojt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86389) LanyUs válasza Peterhappy (#86384) üzenetére


LanyUs
senior tag

+norby :C Holnap már laza futás lesz! Hívhatnánk örömfutásnak világosban, de unalmas kötelezőnek sötétben. Jó mocorgást Mindenkinek!

(#86390) Peterhappy válasza xy.zsolt (#86386) üzenetére


Peterhappy
őstag

"vegetáriánus voltam 99%ban"

Ide próbálok most visszajutni :K
Tojást eszek, mintha nem lenne holnap, halat szintén, bár sajnos csak ritkán, plusz a feldolgozott tejtermékek mennek - natúr tejet viszont nem bírja a pocakom, így azt is most próbálom végleg elhagyni (csak sajnos nagyon szeretem az ízét).
De a húst, mint olyat megpróbálom teljesen visszaszorítani, esetleg vadhúsra átállni.

(#86391) tisn válasza bandus (#86388) üzenetére


tisn
addikt

a kedvencem :)

(#86392) parandroid válasza bandus (#86317) üzenetére


parandroid
nagyúr

Sőt, bemelegíteni, meg levezetni sem kell. Nyilván. Ekkora faszságot is rég hallottam, tőled meg pláne. Bocs, ha már túl volt tárgyalva, benéztem a topikba, és 85 új hozzászólás reggel óta.

OK, nagyon nem maradtam le semmiről. Szóval nem tudom ki az a lőrinc olivér, nagyon nem is érdekel, pláne ezek után. Van szerencsém ismerni pár profi, és amatőr sportolót, némelyik ex triatlon világbajnokkal edz (Eintracht Frankfurt Triathlon Team eléggé nagyon ott van), nem véletlenül akkora esemény itt az Iron Man minden évben, adtak pár világbajnokot az elmúlt években. Ezek kb minden nap futóiskoláznak, nyújtás, jóga, pilates, minden megy, a profi, szerződött atlétákat meg az edző mellett külön physioterapeuta, meg masszőr is megdolgozza, gyakorlatilag minden nap, és ehhez jönnek a jeges kezelések, az elektródák, meg amirúl még nem is tudunk. Focistáknál ugyanez van, de úszóknál, bicikliseknél is.

És nem csak az izomfejlődés miatt, hanem a sérülések elkerülése miatt is. Ugye abban egyetértünk, hogy ezek nem fognak kockáztatni, konkrétan a megélhetősük, meg a karrierjük függ egy-egy elbaszott edzés-, vagy versenyhibától…

De ha te nem szeretsz nyújtani, akkor nem kell, fiatal vagy, megteheted, meg nem élsport, amit mi itt csinálunk, csak aztán nehogy sírás legyen a vége 40 fölött…

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86393) Peterhappy válasza LanyUs (#86389) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akkor viszont rúgj ki a hámból, és nyomtass ki mellé egy korsó sört is!
Ha már nem fog a tinta, akkor még a száraz novembert is tartani tudod ;)

(#86394) LanyUs válasza Peterhappy (#86393) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a figyelmességed és kedvességed :R Egy jó kis kolbászos, pácolt csirkemelles + tarjás faszenes grill partira a vendégem vagy :Y :CDe ahhoz igazi sört iszunk!

[ Szerkesztve ]

(#86395) norby_42 válasza LanyUs (#86389) üzenetére


norby_42
aktív tag

Gondoltam rád, hétfőn toltam ez első teljesen fejlámpás futást a szezonban...

Na, meg azt is gondolkodtam, hogy ez a két hónap laza kocogás, egy-egy felkapott km-el. Januártól igyekszem 150 felé tolni a havi km-t, heti egy tempósabb edzéssel, 1000 méter gyorsakkal. A cél a maraton március körül, ha valaki tud családias, de sík versenyt, szóljon.

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#86396) tomcica válasza Peterhappy (#86393) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#86397) zzola válasza Peetta14 (#86375) üzenetére


zzola
félisten

:DDD :))

(#86398) bandus válasza parandroid (#86392) üzenetére


bandus
veterán

ez ilyen ovis, vagy magyar politikus szintű érvelés. a kedvenc gyűjteményem a témában (szintén olivéren keresztül), biztosít 3 órányi olvasnivalót, hogy tudományos sztenderdeknek megfelelő kutatások mire jutottak: [link] szerintem már linkeltem egyszer kétszer, gondolom nem sokat olvasták el, könnyebb az urban legendek szerint élni. lehet kicsit még utána járni és beleolvasgatni a 130 feldolgozott forrásba, tanulmányba. a cím persze jól összefoglalja:

"Stretching science has shown that this extremely popular form of exercise has almost no measurable benefits"

én ennek valahogy jobban tudok hinni, mint az itt elhangzott, "faszság" és hasonló szofisztikált érvrendszereiteknek :) de mindenre is nyitott vagyok (a vérfertőzés és a néptánc kivételével), ha mutatsz nekem hasonló igényességű munkát a nyújtás mellett ami nem a runners world, vagy a mens health, szívesen elolvasom. de az nem meggyőző, hogy azért fasza a nyújtás, mert én is elbaszok rá naponta 30 percet ;)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86399) Chuck Norris válasza Never79 (#86205) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

És @jimpo én próbáltam még nagyon régen csak zselével frissíteni de olyan refluxom lett tőle, pedig alapból nincs, hogy azt gondoltam kiég a nyelőcsövem, a másik meg, hogy borzasztó rücskös lett tőle a fogam, azt is nagyon utálom.
Amúgy amikor voltam Nagyatádon ott is már csak ezt a teljesen folyékony zselét nyomtam a végén, egyrészt mert azt adták másrészt meg már amit vittem magammal kókuszrudat azt is épp csak el tudtam szopogatni. Lehet a hétvégén megpróbálkozok vele, hogy a frissítés fele legalább zselé legyen.

@bandus nekem is ez a bajom, hogy olyan jó 70-80-as távok nagyon ritkán vannak, főleg 50-ig aztán meg a 100-ak. Pedig pont ez lenne az ideális mert reggel elindulok aztán még simán haza tudok érni, otthon alszom és nincs elrontva az egész másnap, nem kell éjjel 2-kor bóklászok az erdőben :)
A Sárga70, meg a Pálos70-et tudom ajánlani, ez utóbbi a kedvenc túrám. Ahogy Never79 ajánlotta a VérkörTT az is egész kellemes meg azt még instantban is megcsinálhatod bármikor, akár még el is mehetek veled mert idén még nem is voltam azon gyalog.

[ Szerkesztve ]

(#86400) tomcica válasza bandus (#86398) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi a baj a neptanccal? (na nem a lakodalmasra gondolok)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.