Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) tomcica válasza dabgergo (#38999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100-120-ra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39002) dabgergo válasza tomcica (#39001) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát jó lenne, kedvem lenne is addig emelni, de az már rengeteg idő.
Mondjuk ha munka előtt minden reggel futnék 15öt, hétvégén meg egy 30asat az úgy 105 lenne. Hát elég keménynek tűnik :)

Szerk: még a végén lehet rászánom magamat hogy megemeljem akár 100ig :) akár csak az utolsó 1-2 hónapban, így leírva hogy miként jöhetne annyi össze, nem is tűnik olyan lehetetlennek. Csak nehogy lesérüljek, valahogy okosan kell emelni s mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#39003) tomcica válasza dabgergo (#39002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

70-80-90-80-100 vagy hasonlo lepcsokben kell,nem szabad sokaig fent tartani,csak ha mar rutinosan megy....ja es a mennyiseget laza futasokbol kell igy alapnal hozzatenni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39004) parandroid válasza dabgergo (#39002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

10-12 az alap heti 4x, szerdán egy kis-hosszú (17-21), vasárnap meg egy 30+, hétfő szünnap, ami nekem bevált. De ezt a mennyiséget azigorúan csak a felkészülés utolsó heteiben, és fokozatosan emelve, valamint maratoni tempónál soha semmit nem gyorsabban. Cserébe észrevehetően lassulsz majd tőle rövidebb távokon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39005) Agony


Agony
aktív tag

Megvolt a mai Tom-féle gyötrés... kb. 2 órája végeztem, kicsavartam a trikóm és a nadrágom, de még most is csöpög a lavor felett... nesze neked Always Ultra! ;]

1K bemelegítés után ment 12K fokozó. Az első 4K ~4:10-re, a középső 4K ~4:05-re, az utolsó 4K pedig ~4:00-ra... ahogy a Mester elrendelte. Aztán kezdtem az 5x200/200-akat. A tempók 3:20-3:30 közé sikerültek, a pihenők pedig 4:50-5:00 közé. A végén már az életemért küzdöttem, az 1K kifutásban, akkor esett le, hogy a fokozó és az intervallok között elfelejtettem a 2K pihenőt, de azért 30 C°-ban meglepően jól ment. :P :O

Start with a whisper, end with a scream!

(#39006) tomcica válasza Agony (#39005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,amikor valaki elfelejti a pihenot kozte lefutni az mar jooo jel :C :K :DDD lesz itt booogie

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39007) titetoyz


titetoyz
tag

valahogy a hétvégi verseny után nekem is rákell állnom a full alapállóképesség növelésre, eddig heti 50-55km, benne 1-2 gyorsító edzés, viszont az augusztus végi Ultrára viszont (javítsatok ki, ha tévedek) nem kéne az 1-2 gyorsító edzés, max 1, viszont km-ben meg szépen felmenni heti 70-80ra. mondjuk ha aerobban futom az edzések 90%át, akkor nagy baj nem lehet nem?

(#39008) inf3rno válasza dabgergo (#39002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan heti 10 óra a 100, nem olyan sok az, ha egyébként rendben vagy. 20-at kellene edzenünk, akkor mindenki fitt lenne.

Buliban hasznos! =]

(#39009) tomcica válasza titetoyz (#39007) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ugy csinalnam,mint a japanok,alap aerob mennyiseg minden nap es tiznaponta egyik edzes a kovetkezo kozul:
a. 10 x 1000m (felmaratonos sebesseg) piheno 200-400m kocogas amelyik emesztheto

b. 30km fokozo elso 10km konnyu,masodik 10km maratonos + 15mp harmadik 10km kb maratonos iram

ja es nehany repulo gyorsito menjen 2-3 naponta,en betennek 10 x 80-100m emelkedot (lefele seta) h ne legyen gumicukor a labad :K

sok alvas,jo kaja...turelem es osszeall :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39010) titetoyz válasza tomcica (#39009) üzenetére


titetoyz
tag

okés, jól hangzik! köszi!

mit jelent a jó kaja fogalma? én speciel nem mondanám, hogy jól kajálok,
-nem eszek/iszok cukrot
-fehérlisztet ritkán
-viszont pl. ebédre mindig ami van/amit megkívánok, rántott sajt/hús, gulyás,tészták, stb :D
-alkohol ritkábban de megesik

(#39011) Never79


Never79
tag

Sosem futottam maratonom előtt 15-20 kmnél többet egyszerre. Heti 4 edzésem volt, szombat, vasárnap, voltak a hosszabbak, 50 km körüli hetekkel. Nem volt semmi gondom a verseny alatt. Annyit tennék hozzá, hogy 2 éve futottam akkor már, s 8 hónapja szisztematikusan. Nem feltétlen kell az a 30 km szerintem. A rendszeresség, folytonosság szerintem fontosabb tényező a felkészülés során.

(#39012) Never79 válasza Never79 (#39011) üzenetére


Never79
tag

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy 4:01 lett az első (és egyetlen) maratonom. Én sem hittem volna, hogy elegek lesznek ezek a távok 42 kmhez, de tényleg semmi fal/sétálás nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#39013) tomcica válasza titetoyz (#39010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez meg igy belefer,ha magas a km hetente,akkor noveld meg a feherjet.
Inkabb a mennyisegre ertettem,aranyos legyen a felhasznalttal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39014) tomcica válasza Never79 (#39011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez attol is fugg,h valaki lassu izomrostokbol dominalo tipus v kozepesbol.Utobbinak jobban elfogy a laba a maraton vegere.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39015) Never79 válasza tomcica (#39014) üzenetére


Never79
tag

Erről te tudsz valami bővebbet írni/linkelni? Hallottam már ezt, de még nem jártam utána. Honnan lehet tudni, hogy az ember melyik típushoz tartozik? Testfelépítés?

(#39016) tomcica válasza Never79 (#39015) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy 100%-ban ha az izmodbol vesznek mintat.
Mi igy klubszinten az alapjan nezzuk,h a tavok novekedesevel drasztikus kulonbsegek jelennek-e meg.Persze ez utobbi modszernel arra is kell ugyelni,h az illeto jo aerob allokepesseggel rendelkezik v sem.
Mondom Beci kollegamat,neki a 400m 54-55mp,a 3k 9:13,az 5k 16:12,a 10k viszont 35-on felul van.Felmaratonja 1:19 volt utoljara.Lathatod h gyors izomrostos,10x400-at sokkal jobban futja mint pl 4x1000-et.
Ott van Viktor kollegam neki a 10k es felmaratonja szinte egy iram.5k meg alig gyorsabb.400-on jo ha kipresel magabol 80mp-t,de nehany mp-vel lassabbra meg tud jopar olyan 400-at.Rogton lathatod h bizonyos tempon tud mennyiseget menni,csak ne kelljen gyorsitani.
Ezek alapjan tudod felmerni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39017) dabgergo válasza parandroid (#39004) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, nagyon hasonló tervet igyekszem követni, annyi módosítással hogy néha a kedvem alapján módosítom felfele, azaz néha gyorsabban és/vagy többet futok a betervezettnél, a minimumot akkor is teljesítem ha kevésbé van kedvem.

Más: tegnap chest strappel futottam, Garmin órák esetén futás közben honnan látom hogy onnan szedi a hr-t és nem csuklóról? És utólag egy activity esetén lehet csekkolni hogy honnan szedte? Sehol nem találom...

(#39018) Never79 válasza tomcica (#39016) üzenetére


Never79
tag

Köszi!

(#39019) Agony válasza dabgergo (#39017) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha van külső pulzusmérő csatlakoztatva az aktivitáshoz, akkor az indításkor kiírja, hogy külső HR csatlakoztatva és arról veszi az infót, de ha megszakad a kapcsolat, akkor visszaáll OHR-re. Mondjuk OHR szerintem továbbra is csak napi átlag pulzus mérésre alkalmas. Edzésre max. akkor ha fix a tempó nem kell gyors változásokat követni és tökéletesen érintkezik a felülettel... meg ha nem zavar hogy még ilyenkor is +/- 5-10 BPM-et félremér. :D

Nem értem miért nem fejlesztik kicsit jobban ezt a területet, itt igazán lenne lehetőség az újításra, mert szerintem kb. senkinek nem hiányozna a mellkaspánt. Mondjuk az új Apple Watchokon, az a kombinált pulzusmérő már egész ígéretes, talán pár év és a többi gyártói új gurít valami hasonló innovációt.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39020) dabgergo válasza Agony (#39019) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Magyarul aktivitás közben nem látom egyértelműen sehol (mint pl. Polarnál a kis ikonnál) h oHR megy-e éppen vagy a chest strap, right?

Hát szerintem is bőven lenne értelme fejleszteni ezen a területen, legviccesebb h a Polar kb mintha vissszalépett volna vantage szériával, a garmin meg max minimálisan lépett előre a 945-el, de semmi lényeges fejlesztés látszólag nem történt.

(#39021) Agony válasza dabgergo (#39020) üzenetére


Agony
aktív tag

Csak az aktivitás elindításánál jelzi, hogy külső HR csatlakoztatva és akkor ott van a felső sávban egy szív ikon. Amíg keresi az övet addig villog, ha megvan a kapcsolat akkor fixen ott van, de amúgy aktivitás közben semmi infó. Esetleg Connect IQ-n lehet hogy van olyan Adatmező, ami jelzi ezt is is... Lehet egyszer érdemes lenne kitanulni ezt a CIQ fejlesztést, mondjuk túl sok bevétele nem lehet a fejlesztőknek inkább mind csak lelkesedésből csinálja, mert még a fullos fizetős dolgok is pár száz forintba kerülnek.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39022) titetoyz válasza Agony (#39019) üzenetére


titetoyz
tag

Polar Vantage szériánál is ígéretes változást ígértek, ha alap aerob zónában futok tényleg kb semmi eltérés nincs a H10 és csuklós mérés között. Persze intervalra alkalmatlan, de ha nincs benne sok tempó simán használható.

(#39023) borix válasza Agony (#39019) üzenetére


borix
őstag

Nem értem miért nem fejlesztik kicsit jobban ezt a területet
Pedig nem bonyolult.
2014 kijöttek a V800 órával 4 évre rá pedig a Vantage modellek.
Négy év elteltével ennyire tellett akkor mit vársz tőlük?
Négy év elteltével kijönnek egy szinte béta szoftverezett órával és ígérgetnek majd ez lesz meg az lesz benne valamikor. :W és ami van benne az sem az igazi. dcrainmaker teszt
Valakit nem zavar a V800 kinézete pulzusövvel elvan és az a 10-12ó üzemidő elég is neki sok indoka nem lehet váltani a Vantage órákra.
Ugyan ebben a cipőben jár a Suunto is egy helyben topognak Ambit 3 óta alig fejlődtek.

[ Szerkesztve ]

(#39024) Agony válasza borix (#39023) üzenetére


Agony
aktív tag

Tudod Borix csak az a baj, hogy én sehol sem beszéltem a Polar-ról, magáról a pulzusmérésről beszéltem. :U

Amit írsz az nem magyarázat arra, hogy miért nem fejlesztenek jobban ebbe az irányba, csak a gyártók balfaszságának igazolása. Garmin/Polar/Suunto bármelyiket is nézzük mind akkora felhasználó bázissal rendelkezik és olyan mennyiségű adatot szolgáltatnak nekik önként és dalolva a sportolók, hogy már-már nevetséges, amit csinálnak. Mindemellett, az eszközeiknek igencsak megkérik az árát és ahogy te is írtad jobbára a usereket használják beta teszternek. Fenix 5 Plus szériának, kb. mostanra tart ott a szoftvere, hogy már nem arról szól a fórum, hogy telesírják az egészet ilyen/olyan hibák miatt a vásárlók... kár hogy már 1 éve megjelent. :D

Garmin előtt nekem is V800-am volt, igaz tudásban a határban sincs a jelenlegi órákhoz képest, de a futáshoz szükséges minden metrikát hozta, a GPS-e előző óráim közül a legpontosabb volt és egyszer se fordult elő, hogy lefagyott volna.

Start with a whisper, end with a scream!

(#39025) emvy válasza Agony (#39024) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert a hardvert ok nem nagyon tudjak fejleszteni (a processzorokat meg szenzorokat sem), egyszeruen tul kicsi cegek hozza.

while (!sleep) sheep++;

(#39026) borix válasza Agony (#39024) üzenetére


borix
őstag

Pedig én teljesen jól elmagyaráztam, hogy miért is csak te nem tudtad értelmezni!
Ezzel a hozzálássalak is el tudják adni a madaraknak borsos áron a termékeiket akkor miért kapkodnának sietnének az újításokkal.
Azt, hogy te vagy mások mit szeretnétek míg így is beálltok a sorba nincs nagy gond.

Majd itt is eljön valószínű a változás, hogy pl Huawei,Xiaomi elkezd majd ráállni a sportág specifikus órákra és a Polár Suunto meg lehet a Garmin is megy a levesbe a túlárazott óráikkal ha sürgősen nem kezdik majd összekapni magukat.
Nagy telefon gyártók ugyan így jártak ha most megnézed milyen telefonokat vesznek az emberek többségben
Samsung, Huawei (Honor), Xiaomi.
Hol vannak már az régen agyon sztárolt Motorola, HTC, Sony, LG telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#39027) borix válasza emvy (#39025) üzenetére


borix
őstag

Szerintem ez nem így van.
Megnézed a saját oldalaikat azt sem nagyon fejlesztik évek óta egy Strava, Endomondo oldala sokkal
népszerűbb.
Igen mert nincs normális mobil applikációjuk.
Nagy dolog lenne ha nincs is valakinek sportórája egy jó appot írni telefonra és kipofozni az oldalukat?Erre sem képesek.

(#39028) emvy válasza borix (#39027) üzenetére


emvy
nagyúr

Van nemi ralatasom a problemara es igen, eleg nagy dolog. A Strava csak ezzel foglalkozik, ez a core business. A Polar egy hardvergyarto ceg, aki szamitasok szerint evi 2-4 millio dollart kolt IT-re. A Strava 40 millio dollar befektetesi penzbol gazdalkodik.

while (!sleep) sheep++;

(#39029) Agony válasza borix (#39026) üzenetére


Agony
aktív tag

"Pedig én teljesen jól elmagyaráztam, hogy miért is csak te nem tudtad értelmezni!"

Nyilván, köszönöm Borix, de máskor véletlen se pazarolt a hozzászólásaimra az időd, majd megpróbálom feldolgozni! :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#39030) borix válasza emvy (#39028) üzenetére


borix
őstag

Rálátásod van csak csőlátással párosul. ;]
A Polar a 90 évek körül kezdett komoly pénzeket beleölni a kutatásokba elég nagy tapasztalati tudásra tettek is szert az évek alatt.
Csak 2010 évek eleje óta megálltak a fejlődésben és a dizájn és a reklámokba ölt energia elég volt a profit szerzéshez mint a másik kettőnek is.
Strava 40 millió dollárt öl bele első perctől minden évben?
A többi is Runtastic, Runkeeper stb...?
Nem az a gond, hogy nekik vannak a kedvelt applikációik és weboldaluk az ismert óragyártóknak meg nincs?

inf3rno írt valami hasonlót régebben mikor téma volt, hogy szarok a szoftver fejlesztőik szarnak az egészre alap dolgokat nem képesek megírni az órára lehet rászánja az időt ír ő egyet félóra alatt összedobja.

(#39031) borix válasza Agony (#39029) üzenetére


borix
őstag

Rosszat mondtam talán?
Nem tetszik, hogy így is eladják a termékeiket nektek többszörös haszonnal és megfogjátok venni legközelebb is ha nyűgölődtök is mellé.

(#39032) oxox válasza borix (#39026) üzenetére


oxox
addikt

szerintem a HTC sosem volt igazán nagy cég, a többihez képest természetesen...ha letünt korok mobilcégeit emlited, akkor a piac 50%-át uraló (anno persze) Nokiát kell kiemelni, azt hiszem a tech világában kevés cég lőtt akkora öngölt mint ők...kinek kell tepsi okosmobil...ohh el.asztuk mindenkinek.

Amúgy sokkal reálisabb jövőkép, hogy valamelyik nagy telefonosgyártó (samsung, huawei (bár neki most van más gondja)) megveszi valamelyik emlitett céget egybe/mindenestül...ami talán lassitja a folyamatot, hogy nem biztos, hogy akarnak egyéb terméket is gyártani pl. horgász szonárt, (és pl. abban a Garmin top-on van, nem tudom az eladása/bevételének hány %, de lehet meglepődnénk) vagy kutyanyakörvet, ill. hogy nem éreznek szerintem akkora potenciált ebben még, azért a nagytöbbség nem 2-3évre tervez egy órával (ugye a mobilok elavulásának ez az egyik mozgatórugója), igy meg nem biztos, hogy rentábilis beleugrani 0-ról, vagy felvásárolni egy zsák pénzért valamit.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39033) emvy válasza borix (#39030) üzenetére


emvy
nagyúr

A Polar kutatasainak nagyresze nem szoftverbe ment, ahogy lentebb is irtam. A szoftverre a Strava egy nagysagrenddel tobbet tud kolteni, mint a Polar.

while (!sleep) sheep++;

(#39034) borix válasza oxox (#39032) üzenetére


borix
őstag

Nokián kívül más is tudott rendesen mellé lőni. [link]

(#39035) parandroid válasza borix (#39034) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig pont a Microsoft-Nokia-Withings együttműködésből lehetett volna valami tényleg nagy dolgot kihozni, de úgy dobta el az MS a fitness-health üzletágat, mint a forró krumplit. Ugye megpróbálkoztak ők is a maguk apple watch klónjával, de gyakorlatilag a beta verzión nemigen jutottak túl. Apple megintcsak nem remekel, fitness gadgetnek az órájuk még mindig a kanyarban sincs egy garminhoz képest, pedig aztán nálzk a világ összes pénzének egy szabad szemmel is látható szelete (olyan mount everestnyi mennyiség, ha kupacba hordanánk).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39036) emvy válasza parandroid (#39035) üzenetére


emvy
nagyúr

A health meg a fitness egyébként elég más téma. Fitness könnyű, health nehéz. A Garmin például egyértelműen fitness. Az MS azért dobta el a dolgot, mert a health szektort célozta, ami sokkal nehezebb és sokkal nagyobb is.

while (!sleep) sheep++;

(#39037) zaskar válasza borix (#39023) üzenetére


zaskar
senior tag

Tény, hogy engem is meglepett, hogy kijöttek a Vantage V-vel 2018. szept. körül, és közölték, hogy a track alapján történő navigáció majd 2019. februártól lesz elérhető. Ez így egy vicc, kapasból elvesztették a terepfutó társadalmat a lehetséges vevőket tekintve...

(#39038) borix válasza zaskar (#39037) üzenetére


borix
őstag

Sajnos ez van.Nem lesznek azért rossz órák csak kell nekik rá vagy 1.5 év hogy kipofozzák.
Üzemidőben a gyakorlatban, hogy áll a két modell 1 mp alapon?

(#39039) tomcica


tomcica
Topikgazda

jo' van,tekknologia mara letudva,a kerdesem:

volt valaki ma futni es mit?! ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#39040) oxox válasza tomcica (#39039) üzenetére


oxox
addikt

még nem...
6,24km a minimum...annyi kell még napra levetitve. majd este 11 után, mert akkor is még lesz vagy 28 fok.
bepróbálkozok liberty-vel ismét, tegnap már nem vérzett a sarkam :) ...mondjuk tegnap úgy lett a 7km-en 4:28-as időm, hogy kúttól-kútig futottam...inni nem ittam csak a csuklómra, meg tarkómra engedtem vizet, mert úgy éreztem hőgutát kapok....tehát vagy másfél percet kummantottam, de nem vérre megy.

hétvégén megyünk apumékhoz, ahol anno volt egy atlétika pálya a focipálya körül...remélem még létezik, mert akkor rápóbálok, 1 és 5km-re rajta (holnapra lehülést igér, tehát talán még az idő is jó lesz.), mondjuk salakon nem tudom, hogy fogja viselni a bokám a forditót...se salakon nem futottam még, se rendes pályán (értem úgy, hogy az elmúlt 20évben...anno foci, és birkozó edzésen (és természetesen atlétika versenyen) megismertették azt a pályát.)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#39041) borix válasza tomcica (#39039) üzenetére


borix
őstag

Hogyne lett volna viszonylag elég sok futót láttam az esti hőség ellenére is. :B

(#39042) parandroid válasza tomcica (#39039) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hétfőn 15, tegnap 10, ma csak 6 ment (a múlt heti 93 után, amiben hosszú nem volt, de hosszú résztáv bőven), ráadásul ezek most mind csak laza tempóban, de csak részben a 30+ fok miatt. Megint streak van a hónapban, így supportolnom kell, viszont hiányoznak a pihenőnapjaim, kicsit meg van már szaggatva a jobb vádlim. Nyújtás nemigen, ellenben a kompressziós szár sokat segít. Asszem igen lazára veszem már a hetet, illetve próbálok egy intenzívebb hengerezést is beiktatni, meg folytatom a lóbalzsamos kenegetést. Amúgy az app ma 32 fokot mutatott, de ugye ez az officiell hőmérséklet, árnyékban, érzésem szerint napon kicsit több volt úgy dél körül. 5 percet álltam futás után a hideg zuhany alatt, és még mindig izzadtam. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39043) emvy válasza tomcica (#39039) üzenetére


emvy
nagyúr

Jelentem, délután 2kor 38 fokban Diós-árok (2.5 km 200 szint). (Plusz oda-vissza, össz 9k)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39044) danielsz válasza tomcica (#39016) üzenetére


danielsz
tag

Azon filóztam, hogy 1 km-t se bírtam se sose 4 percen belül futni (6-800 m-t 3:40-es átlagban kb., de intevallmuosnál nem sikerült elég egyenletesre + szállt el már a pulzus), de az FM a "csúcson" 4:16-os átlaggal ment tökegyenletes pulzussal (max. pulzus 87-88%-án kb.), a legjobb 10K 4:03-mas átlaggal ment, a legjobb 5K részidőm is az összes futásomból épp hogy 20 percen kívüli pár mp-cel, akkor ez alapján lassú izomrostos típus vagyok, gondolom.

(#39045) dabgergo


dabgergo
őstag

Ma este fél8tól egy 18,5km-t futottam, azt hittem meghalok, nem volt kút csak az út vége fele, hát katasztrófa volt de tényleg.

Garmin navigation kapcsán: connecten elkészített coursehoz szokott lenni tök jó navigáció, ma egyet elindítottam úgy h "do course reverse" tehát visszafele, és nem volt navigáció, csak annyit írt ki alul végig h hány km van hátra de a kanyarokat turn by turn módon nem... mi lehet az oka?

(#39046) dabgergo


dabgergo
őstag

Még valami: van olyan póló (típus, márka, bármi) ami kevésbé büdösödik be mint ezek a futóversenyen kapott műanyagok? Hallatlan poshadt szaguk lesz egy hosszabb futás végére :D jó lenne ezen kicsit változtatni ha van rá mód.

(#39047) parandroid válasza dabgergo (#39046) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nike Miler. De az összes gyártónak van ezzel egyenértékű pólója. Nem olcsó, ellenben elég érzékeny. Ajándék pólók között eléggé szór aminőség, kaptam én már Sauconyt, Asicsot, meg Craftot is, azok faszák, de a Decathlonos pólókat speciel nem szeretem. A csúcs az, amikor szitanyomott c&a pamutpólót adnak. Télen jó pizsinek....

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39048) inf3rno válasza Agony (#39019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Óra függő a dolog. A Garminokra panaszkodnak sokan, viszont az M430 elvileg pontosan mér. Nekem még a régi Mio Link van, a Garmin tőlük vette a technológiát, de úgy néz ki valamit nem találtak el a kivitelezésénél. Szerintem a Mio Linkem is jól mér, de sajnos nem tud egyszerre kettőt vinni az órám, ezért nem tudtam soha összehasonlítani mellkaspánttal. Max annyit tudok mondani róla, hogy nagyon következetes, de van 10 másodperc késése és fél évente egyszer bemocskolódik, aztán látom már az elején, hogy félre mér. Akkor megpucolom, és ugyanúgy jó megint fél évig. Én azért szeretem jobban, mint az egybe órákat, mert télen a pulóver fölé szoktam venni az órát, alá meg a szenzort, így nem fázik a kezem a mínuszokban sem. Egyébként más előnye nincs.

Buliban hasznos! =]

(#39049) Never79 válasza zaskar (#39037) üzenetére


Never79
tag

Jaja nekem is ez jutott eszembe, mikor megláttam, pedig az üzemidő tök jó. V800ról váltott Vantagere ismerős februárban. Most kezd megbarátkozni még csak vele, a sok frissítés után. 1 dolgot mond, hogy nagyon jó, az pedig a csuklós mérés. Csinált egy olyan tesztet, hogy V800 + pánt, Vantage meg csuklón volt, s 1-2 ütem eltérés volt csak terepen. Csuklós mérés esetén az én 735xt gatminom síkon még csak-csak elvan, de terepen nem tudja lekövetni időben a terepviszony változásból eredő pulzusváltozást.

(#39050) inf3rno válasza borix (#39030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából ha én csinálnék sport órát, akkor csak a hardverre mennék, a szoftveres része meg platform lenne, amire bárki írhat kódot. Pl beletennék egy ARM-es processzort, arra egy minimál Linuxot, mondjuk Alpine-t, meg írnék drivereket, aztán annyi. Alap loggolás, ilyesmi lenne benne, a többit megoldják az opensource fejlesztők nekem ingyen és bérmentve. A Suunto-nál volt valami hasonló scriptelésre lehetőség, csak nagyon lebutítva, azért nem is foglalkoztam vele. Az okosórák közül egyre több támogatni fog ilyesmit, és ezek a sportórás cégek el fognak tűnni a süllyesztőben szerintem is. Valószínűleg csak azért vannak még talpon, mert annyira gyengék az aksik, és a harmadgyengénél nem nagyon tudnak komolyabb processzort betenni az órába anélkül, hogy az üzemidő ne essen nagyon vissza. Ez biztosan változni fog idővel. Magáról a Garminról az volt mindig a benyomásom, hogy olcsó és szar. Kinézetre az olcsóbb óráik is olyanok, műanyag kacat mind szakadós szíjjal, törő üveggel, pille könnyű súllyal, nincs bennük semmi anyag, eldobhatónak tervezik őket. Ezért sem vettem sosem Garmint, mert 60k árkategóriában annak idején a Suunto dupla súllyal, masszív kinézettel, pontos GPS-el fényévekkel jobb választásnak tűnt, és az idő egyelőre engem igazolt. Az hogy dupla vagy tripla áron tudnak valami hasonlót engem hidegen hagy. Szerintem a Garmin ami erősen túlárazott, kb. olyan szinten, mint az Apple tabletek, laptopok, telefonok terén. Gondolom jó a marketingjük, mert mindenki ilyet vesz, de a minőség továbbra is az alja. Hogy lehet, hogy az Ambit3 és az ezer éves V800 is lenyomja őket GPS terén, pedig minden évben ontják magukból az új órákat? [link]. A programozásuk sem más, spórolnak a fejlesztőkön is, mert csak a profit a lényeg, és amíg jó a nevük, és megy a hype, addig megveszik a termékeiket. Én biztos, hogy mindenkit lebeszélnék a Garminról, hiába Fénix 8 meg minden ugyanúgy, ahogy iPhone-t se vennék soha vagy iPad-et, vagy bármelyik rohadt almát, mert nálam az is a túlárazott szemét kategória.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.