Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) tomp válasza bob143255 (#55100) üzenetére


tomp
félisten

Én használok egy ilyet. Kicsit sok a mély benne de ha lejjebb veszi az ember akkor előjön a magas szép tiszta hangja.

(#55102) Hestia válasza bob143255 (#55100) üzenetére


Hestia
csendes tag

Szerintem a részleteket nem adja vissza, de a mélye nagyon ütős. Lányom kifejezetten kedveli.

(#55103) bepken válasza bob143255 (#55098) üzenetére


bepken
veterán

van pár dollár kedvezményem (pontok + kupon), így 59,27 USD lenne.

(#55099) assemble! igen, nekem is pozitív tapasztalataim vannak. több kérdésem is volt már support felé, gyakorlatilag azonnal válaszoltak. amikor pedig tönkrement a füles, azt is gyorsan intézték (már nem emlékszem, de szerintem nem volt nálam egy hónap)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#55104) bob143255 válasza bepken (#55103) üzenetére


bob143255
csendes tag

zsír gondolkoztam én is már ilyen fülesen király lenne

(#55105) bepken válasza bob143255 (#55104) üzenetére


bepken
veterán

én végülis nem gondolkoztam tovább, most megrendeltem :)

ismét voltak aggályaim ezzel a WorldPay-es fizetéssel kapcsolatban...párszáz forinttal vettek le többet. már csak az a kérdés, hogy a kártyaszám + biztonsági kód kombóval mennyire fognak visszaélni :DDD - vagy ne beszéljek hülyeséget....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#55106) assemble válasza bepken (#55103) üzenetére


assemble
addikt

Jaja, gyorsan reagaltak nalam is. Az 1 honap meg egyszeruen a posta miatt volt annyi, Hong Kong messze van, 2 het oda, 2 het vissza... :)

(#55107) bob143255


bob143255
csendes tag

9500ft ért megvettem a sony ex450 es fülest és csak ajánlani tudom ennyi pénzért egy szavam nincs és nem is lehet

(#55108) tomp válasza bob143255 (#55107) üzenetére


tomp
félisten

Nekem az "AP" modell van azaz a headset. A gombja érdekes. Ha megnyomom 1x akkor leállítja a zenét és elindítja. Ez eddig rendben van. De ha gyorsan megnyomom 2x zene közben akkor a Play Music appnál dalt vált. Tidal-nál megállítja a zenét és folytatja. :DDD

(#55109) kemcso válasza bob143255 (#55107) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt leírtad már egyszer, ne szemeteld vele kérlek tele a fórumot! Az, hogy neked tetszik szuper, de ajánlott nem lesz ettől. Köszi :R

(#55112) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

A mostani szülők jobban is odafigyelhetnének, és nem kellene hagyniuk, hogy a 8-10éves kisgyermekük hajnali 3kor fórumozzon, akár nyári szünet van, akár nem :U

egyébként nem tudom mennyire off vagy sem, de hétfőn megérkezett párom Piston 3asa is, így volt lehetőségem összehasonlítani az enyémmel, ami anno indulásnak kapott ~40óra burn-in-t 3nap alatt. (ebből ~10óra volt különböző frekis (1Hz-20kHz) sinus jelek "hallgatása", a többi 30 óra pedig pink/brown/white noise 10-10perces váltogatása) Azóta pedig ~30-40óra zenehallgatás is van benne legalább.
Tudom, hogy sokak szerint csak placebo dolog a burn-in, sokak szerint nem, ezért is gondoltam, hogy megosztom a saját tapasztalatom.
Szóval ami nekem feltűnt, hogy az enyém esetén a mélyek sokkal dinamikusabban szólnak és részletesebbnek is érzem. A középtartomány is készletesebbnek tűnik, viszont van egy része (alsó-közép?), ami sámomra mosottabbnak tűnik a párom füleséhez képest. Magas tartományokban nem vettem észre különbséget, habár nem is nagyon hallgattam vele ilyen jellegű zenéket, majd lehet valamikor megpróbálom azt is összehasonlítani.
Összességében szerintem érezhető a burn-in és meg is éri megcsinálni.

Ha esetleg ez OFF-nak minősül sry érte és kérlek, rakjátok át :)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#55113) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#55112) üzenetére


kemcso
Ármester

Dehogy OFF, :)
Az viszont számomra nem derül ki egyértelműen (csak sejthető), hogy két Piston 3 lett összehasonlítva ugye? (egyik burn in nélkül a másik azzal)

(#55114) #16820480 válasza bepken (#55105) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én fizettem egyszer úgy náluk, és nem volt gond. De amúgy ha a bankodnál létezik ilyen, akkor érdemes egy külön netes kártyát (virtuális kártyát) tartani az online fizetésre, aminél megadhatsz mindenféle korlátokat, hogy ne húzzanak le sok pénzzel.
Vagy a másik, hogy kell egy paypal fiók, ami szintén némi garanciát nyújt az ilyesmihez.

(#55115) K1LLMy53Lf válasza kemcso (#55113) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Igen, valóben nem írtam, hogy nekem is P3-asom van, de természetesen igen, erről van szó. Az én ~40órás burn-ines P3asomat hasonlítottam párom a frissen vett P3asához:)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#55116) vicze válasza K1LLMy53Lf (#55112) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy én is teljesen alá tudom támasztani, bár én nem burn-in-t csináltam csak simán hallgattam, de még így is hallottam, hogy változott a hangzás, én inkább úgy mondanám, hogy lágyult az alsó közép rész.
Egyszóval a Pistonoknak kell a bejáratás, de pl. HPM-100-nél nem vettem észre változást, a burn-in továbbra is eléggé füles függő. :)

(#55117) bucsher válasza kemcso (#55092) üzenetére


bucsher
őstag

Önigazolás? Láttunk már ilyet. :U

In the pipe - five by five!

(#55118) dudika10 válasza K1LLMy53Lf (#55112) üzenetére


dudika10
veterán

Az az igazság, hogy még az adott fülhallgató két oldala sem egyforma, hát még a különböző időpontokban gyártott példányok (ilyen alacsony árkategóriában ez hatványozottan igaz). Tehát egy ilyen összehasonlításból messzemenő következtetéseket nem szabad levonni!

Arról nem is beszélve, hogy a fül nagyon messze van egy műszertől pontosságban, hiába állítják az ellenkezőjét egyes "hifisták".

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#55119) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Érdekes lehet a Soundmagic E80. Piacra dobtak egy E50 kódjelű fülest is, de az nem tűnik akkora dobásnak a vélemények alapján.

(#55120) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ma jött meg az RHA MA750i fülhallgatóm. A Klipsch se rossz füles, de most a kezdeti első próbánál bőven felülmúlta a régi fülesem. Az lenne a kérdésem hogy feltétlen fontos a bejáratáson végigvinni a fülest, vagy elég az ha csak hallgatom, és majd magától szépen lassan bejáratódik?

Köszönöm!

iPhone 13 Pro Max

(#55121) pulutodurumo válasza jozsi252 (#55120) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Elég a normál üzem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#55122) Nigér válasza jozsi252 (#55120) üzenetére


Nigér
őstag

Vagy éjjelente otthagyod a telódat vagy a lejátszódat a fülessel pl. a konyhában, hadd zörögjön, normál hangerőn, a kedvenc zenéiddel vagy ha teló és van benne akkor az FM rádión, és ennyi.

(#55123) pirey


pirey
tag

Xiaomi Piston 3-at honnan lehet a leggyorsabb házhoz szállítással megrendelni? Amiket én találtam mind legalább 2 hét :F

(#55124) vicze válasza pirey (#55123) üzenetére


vicze
félisten

xiaomishop.hu, kérdezz rá náluk mennyi amíg kiviszi a Posta.

(#55125) K1LLMy53Lf válasza pirey (#55123) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát, ha az ár nem számít, akkor feltételezhetően geekbuying spanyol raktárból hamarabb megjön. (csak az ára ugyebár "picit" húzósabb... ennek fényében dhl-lel kínából is itt van gyorsan ennyiért :) )

nem is tudtam, h már a xiaomihop.hu-n is kapható:B

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#55126) vicze válasza K1LLMy53Lf (#55125) üzenetére


vicze
félisten

Én se, találomra megnéztem és volt. :P
Olyan 60$-os +költséggel simán itt van 3-4nap alatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#55127) K1LLMy53Lf válasza vicze (#55126) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

sosem néztem DHL árakat, így erről nem tudok nyilatkozni. De véleményem szerint spanyolból megvan pár nap alatt normál postával is, ami általában $1-2 szokott lenni (emiatt is javasoltam azonnal ezt a megoldást). Szóval még azt hozzávéve is a magyar webshop ára alatt vagyunk, ami még rájön az 1-2k szállítási költség is :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#55128) vicze válasza K1LLMy53Lf (#55127) üzenetére


vicze
félisten

Amazon.de-n van Prime-ban, úgyhogy akár 2nap is lehet. :)

(#55129) bepken válasza #16820480 (#55114) üzenetére


bepken
veterán

köszönöm a tippet! az igazság az, hogy nem nagyon szoktam így vásárolni, de ha ez változik, megfogadom a tanácsodat :)

most hetekig tűkön ülök majd, míg ideér a füles... szerintem már az összes létező unboxing videót és tesztet megnéztem :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#55130) katalin888 válasza #16820480 (#55090) üzenetére


katalin888
aktív tag

Piston 2 olcsóbb változat alatt mit értesz?

(#55131) Herczi


Herczi
senior tag

1370 Ft volt a csomag elküldése Szingapúrba ha esetleg valakit érdekel valakit, vagy hasznos lehet a jövőben.

(#55132) #16820480 válasza katalin888 (#55130) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt a műanyag, színes változatot, amit az edigital is árul(t). Több néven is fut, azt hiszem náluk Piston Basic volt.

(#55133) Csilla9011


Csilla9011
újonc

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó topicba írom, de egy próbát megér.
Vettem egy új headsetet (ozone oxygen), de nem úgy működik ahogyan kellene.
A vezérlőpultban a csúszka talán 1%-ra ha felmegy beszédnél (skypon belül, beállításoknál meg max kb 20%-ra), felvételnél pedig sistereg.

A régivel is ugyanez a gond.

Valami ötlet, hogy ez mitől lehet?

(#55134) darvinya válasza Csilla9011 (#55133) üzenetére


darvinya
titán

Függ a telo jack aljzat szabványától és a Headset jack szabványától.

Azaz CTIA szabványhoz CTIA kell, OMTP szabványhoz OMTP kell.

Amúgy a mikrofonja nem egy bajnok, mert 40-100Hz dolgozik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55135) mate543


mate543
tag

0-10000 (max 15k) közötti fülest szeretnék venni. Milyen márkájút érdemes venni? Sennheiser?

(#55136) BigBlackDog válasza mate543 (#55135) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kérlek "olvasd el a topic összefoglalót"! :)

(#55137) mate543 válasza BigBlackDog (#55136) üzenetére


mate543
tag

És az naprakész? Mert ott olvastam, hogy a Sennheiser meg stb. híres márkákat lehúzza picit.

(#55138) BigBlackDog válasza mate543 (#55137) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, szerintem naprakész, túlzottan sok minden nem történt a legutóbbi frissítése után. De, ha márkából indulunk, akkor feltennék egy kérdést (csak, hogy ne legyen félreértés). Számodra a hangminőség vagy a márka (is) lényeges a választásnál?

(#55139) pulutodurumo válasza mate543 (#55137) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen, naprakész. És légyszíves adj néhány támpontot (összefoglaló) hogy mégis miről, mit, hol stb.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#55140) mate543 válasza BigBlackDog (#55138) üzenetére


mate543
tag

Természetesen a hangminőség (de szerintem a hangminőséggel együtt jár a márka is, ez csak egy vélemény, nem értek annyira ehhez a zene dologhoz :D). Emellett persze maga a minőség, tehát jól össze legyen rakva, sokáig lehessen használni. Mondjuk én csak telefonról zenét szoktam hallgatni, illetve laptopról, szóval nem vagyok egy zenei "ínyenc", hogy mindent meg akarok hallani.

(#55141) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Az új Soundmagic E80-ról elég jók a vélemények. Nomonoban mikor lesz? ;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#55142) vicze válasza mate543 (#55140) üzenetére


vicze
félisten

"hangminőséggel együtt jár a márka"
Nem, elég egyértelműen egyre inkább. Beats is egy márka méghozzá jelenleg a piacon úgy néz ki a legnagyobb, és mégse jár hozzá hangminőség... Ami meg nekem márka, az neked kínai szar szóval, még így se igaz. ;)

(#55143) Tulku válasza vicze (#55142) üzenetére


Tulku
veterán

Abból a szempontból érthetőek az ilyen kérdések, hogy ha nem audiofil zenehallgatásról szól a történet, rögtön előtérbe kerülhetnek más szempontok, gondolok itt az építési, használati dolgokra, magyarországi szervíz háttérre...

Én semmi esetre nem ajánlanék "hétköznapi" embernek vsonic-ot pl mert beszerzési, szervizelési nehézségek léphetnek fel (Brainwavz dettó) például kábeltörés esetén úgy járhat mint én, akinek ott porosodik az R2 az asztalfiókban...

Tehát hangban valóban nem világszám a Sennheiser füles, de - ahogy láttam - kábele elég strapabíró...hasonló szerintem a Sony is, bár itt-ott azért látok ajánlott modellt is belőle. Nyilvánvaló egy ilyen hozzáállás - nem audiofil back end - esetén betér az első-második múszaki áruházba (jobbára MM) és a polcról szeretné leemelni az ajánlott terméket (hiszen ezt látja, ott nincs Shure, Vsonic, 1946-ers...stb)

Sajnos kis hazánkban annyira a tömegcikkekre álltak rá a forgalmazók - jogosan hiszen rendkívül kicsi a felvevő piaca a minőségi dolgoknak - hogy elég nagy utána járás valóban minden szempontból minőségi termékeket vásárolni...így van ez a fülesekkel is.

És persze az is érthető, ha az ide tévedő kérdező és fórumtag véleménye alapvetően eltér egy adott készülékkel kapcsolatban.

10-15-ért nézhet már Sony-t ami a mobil telefon adottságait maximális mértékben menedzseli, nem az lesz a szúk keresztmetszet....

(#55144) darvinya válasza Tulku (#55143) üzenetére


darvinya
titán

Miért nem javítod meg R2-nek a kábelét?

Ha elhozod megnézhetem miként lehetne szépen javítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55145) Tulku válasza darvinya (#55144) üzenetére


Tulku
veterán

Kereslek majd...meg kell keresni előbb a fülest :)

(#55146) #16820480 válasza Tulku (#55143) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez amúgy igaz, de többek közt azért van a fórum, hogy azok, akik amúgy csak bementek volna a MM-ba egy kicsit informálódhassanak az egyéb lehetőségekről. Azért ha követed a topikot, akkor látszik, hogy a többség mégis bevállalja a külföldi rendelgetést, mert normálisabb hangot szeretne. Az a baj a Sennehiserrel, hogy se nem olcsó, se nem igazán jó hangú. Ha már itthoni beszerzés a cél, akkor is van jobb általában.

(#55147) Tulku válasza #16820480 (#55146) üzenetére


Tulku
veterán

Az elme "fejlődés története" épp erről szól és ezzel nem is kívánok vitába szállni.

Igazán az általános - pragmatista, célszerűséget és gyors megvalósítást igénylő - kérdések vannak halálra ítélve (és persze azt gondolom rendre jogosan) e fórumon, hiszen itt sok jellemző mellett a hang, megszólalás, zenei élmény pregnánsabban érvényesül (ismétlem jogosan) mint egyéb szempontok (persze egy 50 ezres fülesnek azért illik hordhatónak lennie, nem 2 hét alatt megszakadnia...stb).

Itt tehát két világ találkozik, azt hogy merre indul el a célszemély a fogékonyság megléte vagy hiánya határozza meg...

Nagyon sok esetben az ellenérték előteremtése (akár 50-100 ezer forint) másodlagos, hiszen a mérgezett egyén kábán rácsodálkozik minden jóra (jééé ez így is tud szólni...) és a föld alól is össze kaparja (tisztelet a kivételeknek, és ez a fórumtagokra is vonatkozik) csak azt az érzést bebetonozza...hogy aztán egy másik - hasonlóan vagy másképp - gyönyörű hangzásvilág oltárán áldozzon tovább...

Sokan nem a zenét hallgatják hanem a készüléket (magam is egykoron), s mindig van újabb szűk keresztmetszet amit fejleszteni lehet...ez pedig már egy újabb "fejlődés történet"....

(#55148) darvinya válasza #16820480 (#55146) üzenetére


darvinya
titán

Én szeretem minőségi hangzást, de sajnos anyagilag ennyit kiadni nem tudok.
Próbálkozok (nem márkákkal, mert az csak név) nekem ár/érték megfelelőt találni.

Eddig Pana HS 6 volt, de már nem adják régi paraméterekkel, ezért lett Trust Duga.
Ár olcsó, hangzás átlagnál jobb.
Főleg mikor Viper 4-ban bekapcsolom a X fülhallgató típussal szólaltassa meg, akkor csoda.

Az ötlet, hogy ipari fülldugóból csináljak illesztéket.
Köszönöm

(#55141) pulutodurumo

Miért nem kérdezed meg?
Most külföldön vannak beszerzésen.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55149) mate543 válasza #16820480 (#55146) üzenetére


mate543
tag

Nekem nem olyan jó a fülem, hogy halljam a mély, basszus meg mittutom én milyen hangokat, én csak használni szeretném. Mezei felhasználó vagyok, szimplán telefonról és laptopról hallgatok filmet/zenét. Legyen egy olyan fülesem, amit hordhatok anélkül, hogy elszakadna a kábelje, megtörjön, stb.

(#55150) kemcso válasza mate543 (#55149) üzenetére


kemcso
Ármester

Ilyen ebben az árkategóriában nincs, ezekre vigyázni kell, fogyóeszköz. Kb az RHA MA750 az első, amire azt mondanám, hogy elég komoly kábellel rendelkezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.