Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) Tokra110


Tokra110
csendes tag

Sziasztok!
Már 2 éve előfizető vagyok előfizető, problémám nincsen nagyon vele hozza a megigért sebességet, viszont a Teamspeakről kb óránként vagy ehhez hasonló időközönként ledobál. Az internet közbe nem csatlakozik szét mivel bármilyen oldalt be tudok hozni, de a teamspeak nem csatlakozik addig vissza ameddig újra nem inditom. A teamspeak logjából úgy néz ki mintha nem tudna visszacsatlakozni hiába van végig internet.

Router csere már közben volt, gép újra telepítéssel eggyütt. Valakinek van ehhez hasonló jelensége, esetleg valami tippje a megoldáshoz?

(#76252) sfdrakex válasza qqcqqc (#76250) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak egy tipp volt, nem jött be. 😃

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76253) sfdrakex válasza TeeJay (#76249) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Adják ezt a gyors netet, pedig nekem eddig sok volt a 100as is, de akkor adjanak rendes eszközt, amivel wifin a 3210es nokiám is viszi a gigabitet. Nehogymááá nekem kelljen új routert venni. ;] ;] ;] Nem győzöm majd fizetni a villanyt és még routerre is költsek? Átmegyek inkább a Thez. :DD :DD :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76254) xeon forever válasza sfdrakex (#76253) üzenetére


xeon forever
addikt

Errol ez jutott eszembe, lehet offoljak de igaz ez a reszlet.... :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#76255) CirrMee válasza Tokra110 (#76251) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb nálam is. TSDNS hibákat dobál ezerrel. Újraindítás nélkül is megy, csak ugyanazt a szervert kell egy másik fülön megnyitni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#76256) pvt.peter válasza pvt.peter (#76190) üzenetére


pvt.peter
őstag

esetleg erre vki vmit? :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#76257) sfdrakex válasza pvt.peter (#76256) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Én addig nem mondanám le a T-s netet amíg nem kötik be a Digit. Max 1 hónapot párhuzamosan kell fizetni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76258) mcfly82 válasza pvt.peter (#76256) üzenetére


mcfly82
tag

Én ugyanígy váltottam. Megrendeltem a Digit, és mikor jöttek, bekötötték, és láttam hogy jó, másnap felmondtam a telekomot (oké, addigra Flip volt, de ennek nincs jelentősége, ugyanis...) már azonnali hatállyal is fel lehet mondani szerződést (nincs az a 8 nap felmondási idő, mint régen).

(#76259) alratar válasza 4Grider (#76238) üzenetére


alratar
addikt

Az ok, de már biztos leadta. :DD
Majd Hétfőn beszéelek velük.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#76260) alratar válasza alratar (#76259) üzenetére


alratar
addikt

Sziasztok,
Az ont bridge módba való rakása, hogy megy?
Az ügyfélszolgálat távolról át tudja állítani vagy ki kell jöjjön a szerelő?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#76261) sfdrakex válasza alratar (#76260) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ügyfélszolgálat távolról. Hívd fel őket és kérd át bridgebe.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76262) herdsman12 válasza alratar (#76260) üzenetére


herdsman12
őstag

Telefonálsz vagy írsz és távolról megoldják.

(#76263) alratar válasza herdsman12 (#76262) üzenetére


alratar
addikt

Holnap amúgy is hívom a sebesség miatt, így ezt is elintézem. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#76264) alratar válasza sfdrakex (#76261) üzenetére


alratar
addikt

Ha átkérem, a TV és a telefon ugyanúgy fog jönni, tehát csak a netre lesz hatással, ugye?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#76265) sfdrakex válasza alratar (#76264) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76266) djozsi


djozsi
senior tag

Sziasztok! Port forwardingot szeretnék beállítani egy szoftverhez és ahogy olvastam ez nem lehetséges, amíg NAT mögött vagyok (eltér a whatismyip és a ZTE ONTban kiírt IP).

Mivel nem teljesen nélkülözhetetlen a program, ezért el tudnátok mondani egy a témában teljesen járatlannak, hogy milyen előnyökkel és hátrányokkal jár az, ha NAT mögött vagyok pontosan?

Illetve mi a tapasztalat, egyszerűen írok egy mailt a hibabejelento KUKAC digikabel PONT hu címre és kérem, hogy vegyenek ki és kivesznek, nem is kell indoklás? Vagy ti másik címen kértétek? És ha később meggondolnám ugyan így kérhetem az újbóli NATolásomat is?

Előre is hálásan köszönöm a segítségeteket!

(#76267) sfdrakex válasza djozsi (#76266) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Felhívod/írsz nekik, elmondod hogy így nem éred el a géped távolról, és kivesznek. NAT a szolgáltatónak jó, kevés az ip4 es cím, így több usert tesznek 1 cím alá. KB mintha otthon a routeredre több eszköz csatlakozik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76268) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a digis F660RV1 után berakni egy Huawei b593-as mobilos routert WDS módban.
De sehogy nem jön össze a dolog.
A Huawei látja a digis wifi hálózatot, csatornákat kivettem auto módból, de a digis kütyü nem osztja tovább a netet. A Huawei routerben nincs dns és gateway beállítási lehetőség, mivel a sim kártyán szeretne elsődlegesen csatlakozni. A digis routerben meg van egy opció, amit nem tudok, hogy mire való.
Van a csatorna beállítás alatt egy External chanel: lower/upper, ezt nem tudom, mire jó pontosan?

PC

(#76269) sfdrakex válasza Wasquez (#76268) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Wifi jelerősítőnek akarod használni, úgy hogy Wifin kapja a netet a Digis routertől?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76270) Wasquez válasza sfdrakex (#76269) üzenetére


Wasquez
senior tag

Igen.

PC

(#76271) sfdrakex válasza Wasquez (#76270) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

És ezt egy 8 éves 4G router tuti tudja is? Egyébként a Digis routerben ehhez nem kell állítani semmit, simán menjen a wifije mint eddig. A Huaweit kellene accespoint üzemmódba tenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76272) Wasquez válasza sfdrakex (#76271) üzenetére


Wasquez
senior tag

Elvileg tudja, van benne WDS lehetőség, meg is találja a másik wifi hálózatot, de nem tudom, hogy a digis router, hogyan tudna neki ip címet kiosztani!?

PC

(#76273) sfdrakex válasza Wasquez (#76272) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ugyanúgy mint bármi másnak ami csatlakozik hozzá, szerintem ehhez nem a Digis eszközt kell állítgatni. De tuti hogy Wifin kapott jelet Wifin tovább is oszt? Nem lehet hogy veszi a Digis router netét, de csak kábelen osztja? Vagy kábelen veszi és Wifin osztja?

Gugli ezeket dobja. Nézted már?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76274) Wasquez válasza sfdrakex (#76273) üzenetére


Wasquez
senior tag

Majd megnézem ezeket a videókat, de nekem az tűnik problémának, hogy nem tudom azt elérni, hogy a digis eszközben lássam a kiosztott ip címet.
A 4g- s routerben nem tudom, hogyan lehetne megadni a default gateway és dns eléréseket, mert nincs ilyen lehetőség. Gondolom, ezért nem kap ip címet!?
De nem lepődöm már meg azon sem, hogy ha egy eszközben a fele sem működik annak, ami le van írva!

[ Szerkesztve ]

PC

(#76275) sfdrakex válasza Wasquez (#76274) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyébként ha sikerül is belőni szerintem sokat ne várj, egy 8 éves 4G routertől.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76276) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Azért miért lehet, hogy Digi 500/300 netnél, az Asus RT-AC53 routerrel, restart esetén nem kapcsolódik rendesen a PPoE? Minden jól van beállítva (sztem), mert aztán gondol egyet és kapcsolódik, onnantól meg megy minden hibátlanul.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#76277) sfdrakex válasza gurabli (#76276) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert ha nem bontod a pppoe kapcsolatot akkor belépve maradsz ezért nem tud újra belépni. Kell neki egy kis idő mire kiléptet és újra tudsz csatlakozni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76278) gurabli válasza sfdrakex (#76277) üzenetére


gurabli
senior tag

De ez akkor is érvényes, ha egyszerűen újraindítom a routert? Vagy áramszünet van?
Ilyenkor egy idő után magától csatlakozik?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#76279) sfdrakex válasza gurabli (#76278) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76280) gurabli válasza sfdrakex (#76279) üzenetére


gurabli
senior tag

Furcsa.
Akkor router restart előtt érdemes bontani a kapcsolatot?
Ez már kb fél órája volt, távolról érem el (illetve most nem érem el) és semmi.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#76281) sfdrakex válasza gurabli (#76280) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így van, érdemes nyomni egy disconnectet restart előtt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76282) crue válasza sfdrakex (#76281) üzenetére


crue
őstag

Nekem router (AC66U B1) restart után azonnal kapcsolódik, nem kell disconnect előtte.

(#76283) sfdrakex válasza crue (#76282) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem mindig ragad be, csak előfordulhat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76284) Wasquez válasza sfdrakex (#76275) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ez egy olyan router, amit sikerült téglásítanom egy rossz firmware updatel.
Sokat próbálgattam megoldani, évekig hiába, most viszont kivettem a processzorkártyát, fel lett forrasztva usb kábel rá és sikerült életre keltenem.
Aztán most játszom vele, raktam bele kártyát, szerintem még mindig jól muzsikál, megy a telenor net, mint a villám! Gondolom, nem nagy a forgalom rajta, mióta a digi behúzta az optikát, és mindenki átkötetett rá. Nem írnám le még, egyébként a digi zte ont-je mellett kifejezetten jónak tűnik mindenben!

PC

(#76285) Grg


Grg
tag

Ma engem is megdobott a Digi egy ilyen Huawei HG8143A5-el...
Ahhoz képest hogy csak tv előfizetésünk van a Diginél (ezer éve, csak most állnak át optikára itt) meglepődtem hogy fullos készüléket hoztak, noha nem jeleztük, hogy esetleg majd a netet is tőlük kérjük valamikor :)

(#76286) Czimby


Czimby
addikt

Milyen eszközt kérjek a szerelőtől ha esetleg lenne választási lehetőségem?
Haveromnak 2Lan portos eszközt adtak, de ha jól látom itt többeknek van 4 portos ZTE és Huawei készüléke.
Melyik a jobb?
Ha nem muszáj nem használnék akkor saját routert, mindenhova be van húzva a Lan a telefonra meg elég a lassabb wifi is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#76287) Wasquez válasza Grg (#76285) üzenetére


Wasquez
senior tag

Van ezen a készüléken optikai bemenet?
Érdekelne, hogy van e valami opció másik ont-t kérni, mert amit mi kaptunk, az lehet, hogy egy kikapcs-bekapcs felhasználónál megfelel, de nekem nagyon szűkös keresztmetszet.

PC

(#76288) sfdrakex válasza Czimby (#76286) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem szokott lenni választási lehetőség, kapod ami a szerelőnél van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76289) sfdrakex válasza Wasquez (#76287) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

ONTot nem cserélheted le, csak azt használhatod amit a digi ad. Átkérheted bridgebe és mehet utána saját router.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76290) Grg válasza Wasquez (#76287) üzenetére


Grg
tag

Van, ebbe jön be a digi optikája, + 4 lan, 1 tel., 1 koax és wifi.

Ilyet most Kispesten osztogatnak, lehet máshol mást, ami épp raktáron van nekik.

Egyébként nem szép megoldás, de valahogy megtudod, felétek, aki most köt be digit milyen ont-t kap, és ha az szimpi, akkor a sajátodat véletlen baleset éri...

[ Szerkesztve ]

(#76291) varso


varso
tag

Sziasztok! Észrevettem egy érdekességet mostanság a DIGI-nél!

Balassagyarmaton 2019. februárjában adták át az FTTH hálózatot! Előtte Invitel DOCSIS 3.0 volt!
Az egész városban a románok építették ki a hálózatot, kivéve a lakótelepeket, mivel ott nem lett semmi átépítés sem, csak 2018 októberében az volt, hogy az Invitel munkatársai hálózatfejlesztés miatt hagyják nyitva a lépcsőházi bejárókat, illetve a közös helységeket.
Az utóbbi időben a magyar DIGI-sek az egyik lakótelepen (Madách Liget) kifeszítgették a légkábeleket. Pár napja pedig megjelent a szokásos hirdetés, hogy mostmár itt is elérhetőek vagyunk.

Mivel FTTH rendszer került kiépítésre a lakótelepen is, de a reklámanyagon teljesen más szerepel:

Internet 500 Mbit/s-tól (akár 1000 Mbit/s)
Alatta pedig az apróbetűs részben megcsillagozva az áll, hogy a DIGINET 500 csomag garantált sebessége 200/75(talán), a DIGINET 1000 csomagnak pedig 300/75!

Tudtommal FTTH-nál már csak egy csomagot lehet rendelni, ami nálunk is van, (családi házas rész), mégpedig a DIGINET 1000 FTTH.

Szerintetek fog majd valami módosulni mindenki számára, vagy csak elírás lehet?
Esetleg új díjcsomagok lesznek, mint februárban-márciusban? (DIGI Okos csomag -> DIGI Mindenkinek -> DIGI FULL)

(Itt egy kép, ahogy kinéz a hirdetés!)

[kép]

(Azt már meg sem említem , hogy a DIGIMobilos reklám is kint van, de a lefedettségben még benne sem vagyunk, viszont a térképen a város 85-90% kéken van!)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#76292) Czimby válasza sfdrakex (#76288) üzenetére


Czimby
addikt

De ha mégis lenne :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#76293) sfdrakex válasza Czimby (#76292) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobban jársz saját routerrel. Értem hogy elég a lassabb wifi is telefonra, de ha már 3-4-5 eszköz csatlakozik wifin a szolgáltatói eszközökre, dobálják el a wifit, gyengék. Lehet hogy van ami jobb, amikkel eddig találkoztam Tnél és Diginél azok ilyenek voltak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76294) varso válasza Czimby (#76292) üzenetére


varso
tag

Kérdezd meg, de általában egy eszköz van a szerelőknél.

Én a HUAWEI HG8121H ONT-t fél évig routing üzemmódban használtam és nem volt vele semmi probléma.

Nálunk az egész város ez a cuccot kapja. Előtte FTTH Receiver, az ONT pedig 2LAN portos+ Phone port.

Egyébként kérdezd meg a szerelőt, hogy milyen eszközei vannak, és van-e lehetőség arra, hogy azt hozza be, amit választasz.

Nálunk anno Telekom VDSL2 volt és nyáron 3-4 ZTE SpeedPort Entry 2i hgw elszállt egy vihar alatt, és kérdeztem tőle, hogy nincs neki egy másmilyen eszköze, és mondja, hogy van egy használt régebbi Sercomm SpeedPort "W727"(?) eszköze, és behozza akkor azt. Azután fél évig az tökéletesen üzemelt, a vonali hibák, 2000+ pingek, 40% packet loss-tól eltekintve! :))

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#76295) Czimby válasza sfdrakex (#76293) üzenetére


Czimby
addikt

Nálunk max 2db eszköz csatlakozik Wifin, minden más LAN-on megy, ezért is írtam amit írtam.
Aki szerelni fogja ismerős(falun mindenki ismer mindenkit :DDD ), így ha van nála több kütyü valószínűleg megengedi, hogy válasszak.
A jelenlegi T-s ZTE H368n is elég számunkra, legyen 4 gigabites LAN, a wifi sebessége nem számít csak ne dobáljon le.

Egyedül nekem a régi szolgáltatós D-Link modemekkel gyűlt meg a bajom.

Tehát ha választhatok mi az a készülék amit érdemes kérnem, 4 LAN porttal?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#76296) CirrMee válasza Czimby (#76295) üzenetére


CirrMee
addikt

Tehát ha választhatok mi az a készülék amit érdemes kérnem, 4 LAN porttal?

Na akkor még egyszer, ha elsőre nem sikerült megértetni: nincs választási lehetőséged. Amit visznek, azt fogod használni. Ha 4 GE portja lesz, akkor az lesz, ha 1 GE portos Huawei, akkor az.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#76297) sfdrakex válasza Czimby (#76295) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha ismerősöd, ha nem, nem mászkálnak 8 féle eszközzel. 1 területen 1 félével mászkálnak. Nincs választás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76298) Wasquez válasza sfdrakex (#76289) üzenetére


Wasquez
senior tag

Úgy gondoltam, hogy a digi által lecserélni!

PC

(#76299) xeon forever válasza sfdrakex (#76277) üzenetére


xeon forever
addikt

Hekoznapi felhasznaloknak ezeert jo a NAT...Ujracsatlakozas eseten uj IP.

Amnit mai napig furcsallok, hogy P2P miert ragad be NAT eseten 480Mbps sebessegen, mig P.IP eseten nem.. NAT eseten is megy a Full load pl Origin, Steam, Netflix stb szolgaltatoktol... :(((

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#76300) sfdrakex válasza xeon forever (#76299) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért jó a nat? Natnál pont nincs új ip. Ha nem tudsz újracsatlakozni, mert belépve maradtál mindegy, hogy natolt vagy publikus ipd van, illetve lesz. Amíg nem csatlakoztál ninvs ipd sem . ..

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.