Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76501) Cr00py válasza devil-k (#76498) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nincs valami internet " optimalizáló" baromság telepítve a gépen? Vírusírtó?

cfos, killerlan, etc?

Korábban is ennyit mértél?

(#76502) devil-k válasza Cr00py (#76501) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezeket a fos értékeket modemről is mértem, majd router mögül egy PC-ről és egy laptopról. Ritkán mérek 600-700 Mbit/s-et is, de ez a jellemző.

Nincs semmi ilyesmi telepítve.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76503) kidnou válasza devil-k (#76498) üzenetére


kidnou
senior tag

Hívd ki őket, 99% hogy nem kell fizetni. Nálam elment minden szolgáltatás, ügyfélszolgálat szerint minden rendben volt, hibát nem állapított meg. Szerelő kijött, kiderült, szomszédban kötötték be az új kábelt, de az enyémet vágták le a hálózatról. Ennyit a távoli tesztjeikről

(#76504) devil-k válasza kidnou (#76503) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az lesz. Nevetséges ez az egész.

- mozi bolondéria -

(#76505) Laccoss válasza kidnou (#76503) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor nem is tesztelte. Egyébként sok esetben a felhasználó kérdez hülyeséget. Pl. nincs e probléma az adott körzetben. Válasz rá: Nem érkezett bejelentés, nincs karbantartás stb. Ami persze nem jelenti, hogy az adott felhasználónál nincs e gond. Ez egyszerű ügyfélszolgálatos válasz. Ennél tovább kell menni, egy supportoshoz, aki képes megnézni, hogy az adott ONT működik e megfelelően, pppoe kapcsolat felépült e, stb.

(#76506) kidnou válasza Laccoss (#76505) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem kérdeztem semmi hülyeséget, egyszerűen bejelentettem, se tv se net se telefon. Erre mondta, megnézte, a hiba nálam van, 2500 Ft lesz ha szerelő kijön. Nem azt mondom, hogy ő a hibás, lehet a diagnosztikai rendszerük (vagy akármi alapján nézi) rossz. Azt is megértem, hogy kötelessége jelezni, hogy pénzbe kerül ha nálam a hiba

(#76507) Laccoss válasza kidnou (#76506) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor FTTB-n vagy?

(#76508) kidnou válasza Laccoss (#76507) üzenetére


kidnou
senior tag

Igen

(#76509) #65537792


#65537792
törölt tag

Egyszer olvastam itt, hogy ahol fttb 100 van ott technikailag kivitelezhető az 500as net is. Esetleg a lépcsőházban kell egy routert vagy valami eszközt cserélni. Ennek van igazság alapja? Ha igen, hogyan tudnám rá venni a digiseket, hogy küldjenek már ki egy szerelőt és nézzen már rá. Hihetetlen, hogy XV kerületben, mindjárt 2020ban 100mb-es nettel kell szarakodjak. Aztán egy köpésre mindenki 1000el hasít.

[ Szerkesztve ]

(#76510) adika4444 válasza #65537792 (#76509) üzenetére


adika4444
addikt

Mások ennek a 100 Mbps-nek is örülnének ;] :DDD
Na de a lényeg. Ha eszközcsere kell, az a DIGI-nek egyre kevésbé bejövős, mert az FTH váltás miatt már nem akarnak költeni a B-s hálózatra. Birizgálni kell őket telefonon, vagy személyesen, hogy mérjék fel köthető-e az 500-as, mert lehet simán megoldható. Ha pl. gigás az ONT, és nincsenek tele a portjai, akkor simán át tudnak kötni. Ha nincs telefon előfizud az sokat segít, mert akkor nem kell leválasztani azt a két eret a kábelen, vagy is a 4 érpáron mehet az adat ami így 1 Gbps linket eredményez. Azon meg ugye átmegy az 500. Ha telefonod van, akkor húznak új kábelt, ez szintén hátráltató tényező lehet. Vagy csak simán át kell kérni a telefon nomadikusra, bár ilyenkor változik a szám, de felszabadul a kábel.

üdv, adika4444

(#76511) #65537792 válasza adika4444 (#76510) üzenetére


#65537792
törölt tag

Egyáltalán nincs használva a telefon. Azt hiszem be sem lett kötve, mert kérdezte is a digis szerelő, hogy fogjuk használni? Mondom nem csak így olcsóbb volt a csomag.
Akkor azt mondod hívogassam őket, hogy csak nézzék már meg.

Ez a "nomadikusra" ez micsoda is? Nem hallottam még.

[ Szerkesztve ]

(#76512) devil-k válasza devil-k (#76504) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerdán jönnek a szerelők... már “user errort” gondolnak

- van-e SSD?
- gigabites hálókártya
- gigabites router
- legalább 8 GB RAM
- i7es processzor
- megfelelő kábelek...

- mozi bolondéria -

(#76513) kidnou válasza devil-k (#76512) üzenetére


kidnou
senior tag

Ne foglalkozz az ügyfélszolgálatossal. Szerelő helyben megoldja.

(#76514) SoundBox válasza kidnou (#76513) üzenetére


SoundBox
tag

Hát ezen nem tudom mit lehet megoldani egy hete ilyen szar az egész tiszta vicc, az előző netem ahol laktam stabilan tudta a maga 130Megáját nem volt szakadozás stb...

(#76515) sfdrakex válasza SoundBox (#76514) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem volt piszkálva az optikai kábeled? Porszívózás vagy bármi?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76516) Laccoss válasza SoundBox (#76514) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem inkább teszteld egy ftp szerverrel, vagy torrenttel az fogja megmutatni a valós sebességet.

Ha 0 feltöltési sebességed lenne, akkor nem menne semmi.

[ Szerkesztve ]

(#76518) SoundBox válasza sfdrakex (#76515) üzenetére


SoundBox
tag

Az Optikai kábelt pénteken nézték meg mert fogalmuk sincs mi lehet a baj, rámértek a jelre újra forrasztották vagy mi, de nem javult meg. Annyit mondott a szerelő hogy ne haragudjak de nem fogja tudni megcsinálni, hétfőn összeülnek és kivesézik, valami kártya csere óta szarakszik nálam azelőtt semmi baj nem volt... A legjobban az aggaszt hogy nem tudom lemondani mert 1év hűséget írtam alá, mondjuk nem tudom egyáltalán a T mobil jobb lenne e. Az aggaszt hogy nem stabil a net engem nem érdekel hogy mennyivel tölt le de itt egyértelműen látszik hogy elmegy a net feltöltésnél, ezért engem PlayStation játék közben kidob a szerverről, vagyis gondolom ezért dob ki mert eddig nem volt ilyen baj, mondjuk kemény 2hete köttettem be most költöztünk be...

(#76519) adika4444 válasza #65537792 (#76511) üzenetére


adika4444
addikt

A nomadikusnál kapsz vo-ip hozzáférési adatokat, és neten tudod használni a vezetékes telót vo-ip klienssel, vagy erre alkalmas asztali telefonnal.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#76520) Đusty válasza #65537792 (#76511) üzenetére


Đusty
addikt

Vagy ha van a közelben digi ügyfélszolgálat bemész és kéred az emelést. Kapsz egy papírt, hogy felvették és kivizsgálják lehetséges-e az emelés. 2 héten belül jön egy email, ha lehet emelni, 3 napon belül be kell menned egy ügyfélpontra, hogy valóban kéred az emelést 60 napra vállalják, amiről szintén kapsz papírt. Elég elfoglaltak így lehet eltelik a 60 nap de a vége felé bemész, hogy eddig nem történt megkeresés pedig lassan lejár. Ekkor már hamar felhívnak és jön a szerelő.

[ Szerkesztve ]

(#76521) owen23


owen23
tag

Sziasztok!

Hogy működik ez a digitv-s online tv nézés?
http://digi.hu/digi-online?fbclid=IwAR1Ss-Zz6IZ_ZaPDBHk57MnggDyi6cK1dHPnyE5cX0FpPYjfYJzIw0nLOFY
Próbáltam regisztrálni meg is csináltam amit kért, de valami miatt nem jött föl a DIGI Online amikor beléptem:

Itt akadtam el: Amennyiben ezen feltételek teljesülnek, a menüben megjelenik egy DIGI Online menüpont. Ebben a menüpontban tudja létrehozni a DIGI Online alkalmazás használatához szükséges jelszót. Egy ügyfélkapu-regisztrációval maximum 3 különböző DIGI Online jelszót tud létrehozni, egy jelszó egymást követően különböző eszközökre is átvihető, és a 3 jelszóval egyidejűleg 3 különböző eszközön nézhetőek a tévéműsorok.

Pedig az elején mindent ugyanúgy csináltam.

Köszi!

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#76522) Laccoss válasza owen23 (#76521) üzenetére


Laccoss
addikt

Ki-be lépést próbáltad? Van TV előfizetésed is? Lehet manuálisan kell engedélyezniük a digi online lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#76523) herdsman12 válasza owen23 (#76521) üzenetére


herdsman12
őstag

Ha sikerült a regisztráció és bejelentkezel az ügyfélkapun, akkor "Ügyintézés" - "Digi Online" és ott tudod a 3 jelszót beállítani.

(#76524) zoltan6 válasza owen23 (#76521) üzenetére


zoltan6
őstag

Ma valami központi hiba lehet a digi onlineon,mert nekem se indult el egyetlen csatorna sem mobilról, Külföldön élő rokonaim pedig azt jelezték hogy nem tudnak belépni az eddig sikeresen használt user/passal

(#76525) 4Grider válasza zoltan6 (#76524) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ellátogatsz a https://digionline.hu oldalra, akkor olvashatod, hogy technikai hiba van.

(#76526) zoltan6 válasza 4Grider (#76525) üzenetére


zoltan6
őstag

Köszi,nem néztem,csak appon próbáltam :R

(#76527) Laccoss


Laccoss
addikt

A digi is igyekezhetne most már: Megérkezett a UPC Direct Now

[ Szerkesztve ]

(#76528) sfdrakex válasza Laccoss (#76527) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miben kellene a Diginek igyekeznie?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76529) devil-k válasza Laccoss (#76527) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugyan már. A hagyományos TV nézésnek annyi már egy ideje. Főleg, hogy a stream szolgáltatók csak még inkább teret nyernek.

- mozi bolondéria -

(#76530) Laccoss válasza devil-k (#76529) üzenetére


Laccoss
addikt

Rendben, de miért fizetnél azért, ha a digi is tudná? Pont erről volt a mútkoriban szó a TV-s topikban, hogy nincs visszajátszás funkció sem, pedig lehetne. Meg a digionline is elég silány minőségben szolgáltat.

(#76531) owen23 válasza herdsman12 (#76523) üzenetére


owen23
tag

Ja kell hozzá digi net is az meg nincs csak tv.
Így nem jöhet össze gondolom.

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

(#76532) bambano


bambano
titán

Üdv!

A következő a problémám: kellene folyamatos internet, de a társasházban előre meghirdetett áramkimaradás lesz. ftth terület, már át lettem építve lakásba belógó optikára.

ha teszek egy ups-t a digis ont-re, lesz netem?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76533) zsolt501 válasza bambano (#76532) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is optikán vagyok, és nálam is szünetmentessel van megoldva, így az áramkimaradás esetén a net is megmarad.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#76534) bambano válasza zsolt501 (#76533) üzenetére


bambano
titán

tehát feltételezhetem, hogy a diginek már nincs aktív eszköze az épületben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#76535) herdsman12 válasza owen23 (#76531) üzenetére


herdsman12
őstag

Lemaradtam, nincs net-ed csak TV előfizetésed, de az legalább Digi?
Bemész egy SIM kártyáért.

A DIGI Online-nal minden DIGI televíziós csomaggal és DIGI internetes szolgáltatással vagy DIGI televíziós csomaggal és DIGIMobillal egyaránt rendelkező előfizető külön díj fizetése nélkül számos televíziós csatornát nézhet már számítógépén, laptopján, táblagépén, okostelefonján, vagy akár okostévéjén is.

(#76536) LSL1337


LSL1337
őstag

mi a jelenlegi helyzet? az okos csomagból lejárt az 1 évem.
semmi ekdvezmény nincs már? minden listaáron?
akkor nincs más hátra mint lemondani a telefont?
köszi

(#76537) Intruder2k5 válasza LSL1337 (#76536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DIGI FULL csomag, díjfizetés módjától függően az első 2-3 hónap kedvezményes.

(#76538) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Összefoglaló elolvasva.... Kérdés: adott egy digis terminál eszköz, ma fogok mögé kötni saját routert. Két gép megy majd róla. (Természetesen gigabites net a cél mind a két gépen) Az eszköz kell hogy továbbra is menjen, hisz van tv és telefon ami arról megy. Olvastam hogyan kötöm majd rá a saját routert, de az összefoglaló szerint ki kell törölni a felhasználót a digi eszközből. (Akkor hogyan marad meg a tv és telefon vonal?) Az eszköz dhcp-ben van, a mögé kötött router akkor hogyan fog menni pppoe-n?? Az eszköz beállításait hagyjam úgy ahogy van, és a saját routeren hozzak létre egy pppoe kapcsolatot? közben el kell rohannom aludni,24 órából jövök....

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#76539) sfdrakex válasza Foose (#76538) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A digit felhívod, Digis eszközt átkéred, Bridgebe, saját routereden beállítod a pppoet, megadod a usert/passt, és kész. A Digis cucc gigás portjából a saját router wan portjába dugd a kábelt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#76540) Balu_maci


Balu_maci
csendes tag

Sziasztok! Nekem hasonló helyzetem van:
Digi user-módból Bridge üzemmódbe lett állítva.
Van egy TP AC1200 routerem amiből átmegy egy kábel a 24 portos Gigabites TP swich-be.
Eddig minden ok. Net van a gépeken. Csak az a probléma ha elkezdek torrentezni az egyik gépen, kifagy a net. Fölszalad a sebesség 800Mbit/s mondjuk utána egy két másodperc után meg megszakad a net.
és egy perc után megint lesz net, és megint eljátsza ezt.
Van valakinek ötlete? :F

(#76541) adika4444 válasza Balu_maci (#76540) üzenetére


adika4444
addikt

Ha a router pontos típusa az AC1200 akkor ez a hiba oka, ez az eszköz kicsit sem ajánlott...
Megpróbálhatod gyári állapotra visszaállítani, frissíteni a firmware-t és közvetlen csak egy géppel kipróbálni, de sanszos, hogy a terhelésen esik el, ott meg csak egy másik router segít.

consumer kategóriában az ASUS RT-ac57U v1 a legolcsóbb modell, ami teljesértékűen jó a gigás nethez, és jelenleg ez illetve az AC65P a legajánlottabb, utóbbiban jobb a Wi-Fi chip, illetve több a flash (custom firm esetében ez jól jöhet).

A hamarosan érkező Black Friday miatt, illetve mert az Alzában lehet akciót érvényesíteni, javaslom vásárlásra az AC65P-t. Az AC57U-ból érkezik a v2-es verzió, ami bár szintén jó, de alulmarad az előd kegyetlen ár/érték arányával szemben, és sokszor vásárlás előtt nem is lehet belőni, hogy v1-et vagy v2-t küldenek-e.

üdv, adika4444

(#76542) varso válasza Balu_maci (#76540) üzenetére


varso
tag

Olyan routert kéne venni, ami valódi HW-Natos.

Ilyen pl: ASUS RT-AC57U vagy az ASUS RT-AC65P

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#76543) Foose válasza sfdrakex (#76539) üzenetére


Foose
addikt

Ha csak ennyi, akkor köszi!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#76544) devil-k


devil-k
nagyúr

Nem értem. Volt kint a Digi. Az i3-as gépükről, kábellal, a modemről ezt mérték. Mi egyik gépünkről sem tudtuk ezt mérni.... WTF?!

- mozi bolondéria -

(#76545) #65537792 válasza devil-k (#76544) üzenetére


#65537792
törölt tag

Lehet kamu eredményeket mutat. ;]

(#76546) stickermajom válasza devil-k (#76544) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem lehet újra húzni valamelyik otthoni gépet? Hátha mégis van ott valami szoftver..

(#76547) devil-k válasza #65537792 (#76545) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gondoltam én is erre. ;]

stickermajom
De, lehet, csak annyira nem akartam. :(

- mozi bolondéria -

(#76548) iMaverick válasza devil-k (#76544) üzenetére


iMaverick
addikt

Most visszalapoztam a sztoridat. Az asszony notiján hozott eredményeket nézve annyit bír a gép (nekem is van 2 viszonylag gyenge gépem, mindkettőn hasonló, 600/300 körüli sebességek szoktak jönni. Van egy Corei5-ös gamerPC is, na azon jön nekem is a 940/300)

Erről az asztali gépről írtál már? Milyen vas?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#76549) Intruder2k5 válasza devil-k (#76544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mérj egyet Linux-al, akár live rendszerrel is jó.

[ Szerkesztve ]

(#76550) owen23 válasza herdsman12 (#76535) üzenetére


owen23
tag

Sim kártyáért?

Amúgy nem nekem van Digim ismerősnek, csak ha segítek elintézni akkor én is használhatom a telomon.

http://hardverapro.hu/apro/elado_egy_uj_logitech_x-530-as_hangfalszett/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.