Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) xeon forever válasza hofilaci (#75255) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem tudom mi a bajod, de ez igy vicc...Nekem is voltak nehezsegeim veluk 5 router/akarmni eszkoz 2 ev alatt...De olyan amit te allitasz az nem volt. 80% jelerosseg az bizony belso ellenallas miatt van tobnyire. Ha meg tenyleg az eszkoz akkor cserelteni kell addig amig jo nem lesz. (Szintugy vonzaskorzet)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#75302) Vendettahc


Vendettahc
tag

Megtörténik a csoda. Szeptember 24-én jönnek bekötni az optikát, 1 év és 3 hónap elteltével :C

2019 végére már nem kell 8 megabittel viccelődni :U

(#75303) R3laX válasza Vendettahc (#75302) üzenetére


R3laX
addikt

Király, grat! Halad Dorog város. Hegyalján elvileg tesóméknál holnap mennek. Én nem tudom mikor kerülök sorra a városközpontban. Légvonalban 100m-re a Digi irodától. Utoljára ősz végét mondták, mert hogy lakótelep...(nem az, 2 emeletes társasház). Nem tudom mennyivel egyszerűbb mondjuk végigmászni családiházak padlásterében csótányként, mint felmenni pár lépcsőt, közben lerendezni 12 családot :D, de mind1. Esetleg áttéríteni 1-2 szopós invitelest.

szerk.: Digi TV most is pixelesedik, szétesik időnként.

[ Szerkesztve ]

(#75304) dajdaj


dajdaj
tag

Sziasztok. Budapest, XVIII. kerület.
Digi 1000 optikai, kb két hete minden reggel és random nincs adatforgalom. Látom a zte-t de a net nem megy. Többször is bejelentettem, valami Nat-ból kivétel vagy mi, cseréltek a régi eszközükön tápot,reggelig jó volt, másnap hoztak egy másik eszközt. Eltelt még egy nap és ezek után sem jó a net, bridge átállítás router (gigabites, D-link) mikor itt volt a digi szerelő minden rendben volt. Reggel ébredéskor ránéztem a netre wifin, hálózatra kötött laposra semmi! Minden eszköz áramtalanítva többször is, ennek ellenére sincs net. Telefonálok.... Digi válasza: a ROUTER FELHASZNÁLÓ ÁLTAL le-fel csatlakozik a netre ... Náluk minden rendben van. WÁSZ? Bridge-ről vissza kábel visszadug a ZTE-be, wifin zte csatlakozás, net van. Digi: a routert dobjam ki szar.... Értem.
Na de meddig lesz net? Reggelig... Valami történik éjjel kb 23:00-06:00 között, van eszköz ami loggolja a wifi meglétét, változó időpontban szűnik meg a wifi. Azt hiszem hosszú még az út a végéig...
Ha kell minden nap hívom őket, sajnos tanácstalanok...

(#75305) Laccoss válasza dajdaj (#75304) üzenetére


Laccoss
addikt

És azt megnézted, hogy a wifi tűnik el, vagy az internet? Mert előbbi vagy a laptopod, ill. router hibája, míg az internet eltűnés lehet a digi hibája. Kábellel próbáld meg, úgy is eltűnik?

(#75306) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Asus 56os router mögött (digi modem is router), chrome alól 3 különböző tesztoldal:

ttovább nehezitettem a melót azzal, hogy a duplaportos lan kártya hidban üzemelt, és véletlenül nem állítottam le 1 db torrentet. :B mármint már le volt állítva a leglassabb eredménynél. szóval sokat nem zavart.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75307) dajdaj válasza Laccoss (#75305) üzenetére


dajdaj
tag

Szia, a laptop kábelen csüng. A mobil telefonok vannak wifin. A telot veszem észre előbb ha nincs net, a laptop nincs bekapcsolva, csak ha használni szeretnénk. Már csak a Zte ont van a net és a telefon, laptop előtt.

(#75308) Pierre75


Pierre75
senior tag

Hogyan tudom a Fiberhome router-nek átállítani a wifi SSID Name-et és WPA passphrase-t? Megtaláltam a Digi settings/wifi/advanced résznél a beállítást, de az csak a gyári nevet és jelszavat fogadja el?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#75309) Laccoss válasza Pierre75 (#75308) üzenetére


Laccoss
addikt

Szóköz és ékezetes karakter ne legyen benne.

(#75310) Pierre75 válasza Laccoss (#75309) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ezekre ügyelek, egyik se volt. De számok voltak. Csak betűt fogad el?

(#75311) DonMaster válasza Pierre75 (#75310) üzenetére


DonMaster
addikt

Sajat router. Mert ha a digi firm update nyom akkor defaulra vissza al minden

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#75312) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
ZTE F668 routerem van, és ehhez szeretnék egy újonnan vásárolt nyomtatóval csatlakozni (Epson XP-245). WPS gombnyomásra nem látja a nyomtató a hálózatot, a másik megoldás a nyomtató használatijában a WPS pin beírása. Ezt hol tudom beírni, vagy milyen módon tudnék csatlakozni a hálózatra a nyomtatóval?
Köszönöm

(#75313) Laccoss válasza dzsordzs69 (#75312) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha tudja a router (ONT) a WPS-t, akkor bekapcsolod, beállítod a pin-t, majd a nyomtatónál a csatlakozásnál is beállítod. Van használati útmutató a nyomtatóhoz?

(#75314) khorneflakes


khorneflakes
csendes tag

Sziasztok, mi a helyzet digivel ? Itt gazdagréten eléggé szakadozik most. Ha valaki tud valami infót azt megoszthatná.

(#75315) Laccoss válasza khorneflakes (#75314) üzenetére


Laccoss
addikt

Ügyfélszolgálatnál jelezd.

(#75316) dzsordzs69 válasza Laccoss (#75313) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

(el kellett jönnöm otthonról...)
Van használati, persze, újonnan vettem. Két lehetőséget ad a csatlakozásra, az egyik, hogy megnyomom a wps-t, villogni kezd, ekkor megnyomom a nyomtatón a wifi gombot. Ha nem csatlakozik (márpedig nem...), akkor jön a második lehetőség: két gomb együttes megnyomása után (a nyomtatón) be kellene írnom a WPS pin-t, és utána megnyomni a wifi gombot. De hová kell beírni a pin-t? Nem találtam rá lehetőséget.

(#75317) Laccoss válasza dzsordzs69 (#75316) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem tudom, elég hülyén írja, de mintha hálózati állapotlapon lenne a WPS pin code, amit a routerben a WPS-nek kell beállítani. Ez általában fordítva szokott lenni.

(#75318) sfdrakex válasza dzsordzs69 (#75316) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kábellel PCre dugva a nyomtatót nincs valami program ahol be lehet írni?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75319) Zsigi72


Zsigi72
aktív tag

Sziasztok! Tegnap reggel jártak a Digi szerelői nálunk. A 100/100-at tornázták fel 1000/300-ra. Ennek ellenére a sebesség nem változott semmit, továbbra is 100/100.
TP-Link Archer C5 V4
ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6
A router és a számítógép kb. 8m Cat5e kábellel van összekötve.
Próbáltam egy 3m-es Cat5e kábellel is, de semmi változás.
Hol lehet a hiba? :F

(#75320) neocity


neocity
csendes tag

Sziasztok.
Gigabit nettel van kisebb gondom.
A számítógép portja 10/100/1000-es, rendben kellene lennie erről az oldalról a kapcsolatnak, viszont kábellel a routerhez kötve csak 100/100 stabil kapcsolatot tudok mérni. (A kábelnek is bírnia kell) Próbáltam mindkét portját a routernek, nem jártam egyiken sem nagyobb sikerrel.
Fülest kaptam hogy lehet a routeren kellene állítani a kapcsolatot, hátha ott van eltolva valami, viszont semmi olyan paramétert nem találok a beállîtásokban, amit mondtak hogy keressek. A router a szokásos HG8121H típusú Huawei.
100/100-as nettel indítottunk náluk, ami utp-n volt behúzva, több mint egy éve váltottunk gigára, eddig azonban nem sikerült eljutni addig hogy meg is próbáljuk kihasználni. Most hogy végre itt tartok, eléggé megakadtam a dologgal. Az azért nem lehet hogy a központ részéről nem lett átállítva a szolgáltatás, ugye?
Köszi előre is a segítséget.
Ui.: Nemértekalovkahoz.

(#75321) Laccoss válasza Zsigi72 (#75319) üzenetére


Laccoss
addikt

Hálózati kapcsolat sebességnél 1 Gbit-et ír? KillerLANos korlátozás nincs beállítva?

Neocity: Központi részről is lehet, meg kell kérdezni az ügyfélszolgálatot, valamint a digi ügyfélkapunál is írja, hogy milyen csomagod van. Ha nem Diginet 1000 - ftth 2019, akkor nem lett átállítva. Ha a kábel rossz, akkor meg a hálózati kapcsolatnál a pc-n nem 1 Gbit-et mutat.

[ Szerkesztve ]

(#75322) Zsigi72 válasza Laccoss (#75321) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ezekre mindjárt ránézek.

Na, ez írja........

[ Szerkesztve ]

(#75323) TeeJay válasza neocity (#75320) üzenetére


TeeJay
félisten

Huawei-nek két LAN csatlakozója van és csak az egyik gigabites
abba kösd a kábelt majd be a gépbe és a hálózati résznél nézd meg a csatlakozás 1000megabites-e
ha nem akkor gáz van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75324) sfdrakex válasza neocity (#75320) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A router GE portjába dugd a kábelt az gigabites, az FE csak 100as.

Számlán nézd meg milyen csomagot számláznak. Hívd fel ügyfélszolgálatot, hogy nézzenek rá mi a csomagod.

Pontosan milyen értéket mérsz, és hol méred a sebességet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75325) sfdrakex válasza Zsigi72 (#75319) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Digi eszköz is van gondolom. Nézd meg melyik portjába dugtátok a kábelt, van amin egyik gigabites a másik csak 100as.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75326) neocity válasza TeeJay (#75323) üzenetére


neocity
csendes tag

Mindkét porton próbáltam, ezt le is írtam, de akkor úgy néz ki a kapcsolat nem áll fel a kívántképp. Sajnos csak holnap lesz lehetőségem kipróbálni.

(#75327) neocity válasza sfdrakex (#75324) üzenetére


neocity
csendes tag

A többit már leírtam, a gigát számlázzák az biztos. Speedtest.net-en teszteltem.

(#75328) Zsigi72 válasza sfdrakex (#75325) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Megnéztem, GE van használatban.

(#75329) Zsigmond1122 válasza dajdaj (#75304) üzenetére


Zsigmond1122
friss újonc

Szintén Budapest XVIII. kerület, Pestszentimrei rész. Ugyanez a hiba, de évek óta. Minimum 2 éve. Naponta legalább egyszer elmegy a net fél perc - két perc közötti időszakra. Majd visszajön. Családi házas rész, ZTE ont. Közbe TV meg telefon működik. Többféle routert próbáltunk. Tplink 1043 gyári rendszerrel, OpenWRT-vel, Mikrotik - nem router hiba. Szerintem nem a ZTE ont a beteg. Régebben telefonálgattunk, de semmi. Eddig azt hittem, hogy csak nálunk van ilyen, de örömmel olvasom, hogy nem mi vagyunk egyedül ezzel :) Már megszoktuk. Beletörődtünk. Volt időszak hogy mindig reggel 8 óra környékén csinálta, de aztán ez is random lett. Arra is gondoltam régebben, hogy naponta frissítenek valamit a kütyükön, és utána mindig reeboot van. Pl van valami adatbázisuk (akár tiltott ip címek, ahonnan mindig kibertámadni szoktak, vagy tiltott oldalak IP címei...stb) amit időnkét frissítenek, vagy firmware vagy akármi. De naponta? Fene se tudja. Azért vannak nagyon kellemetlen pillanatok, pl amikor éppen skype megy, és akkor szakad meg. És ha valaki a munkájához használja, mert online cseverészik a megrendelőkkel, akkor se az igazi.

(#75330) TeeJay válasza Zsigmond1122 (#75329) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig ha a TV és a telefon működik akkor inkább router gond lesz az hiszen ha az ONT kergül meg akkor mindennek el kellene szállni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75331) eszakas válasza Zsigi72 (#75322) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

Nekem szintén 100/100-ról alakították optikára. A saját rúterem kellet újra konfigurálnom a gyári beállításokról, mert abba volt valami beragadva. Utánna áramtalanítás ONT és rúter is bekapcs és rendben volt a sebesség.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#75332) Zsigi72 válasza eszakas (#75331) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Mivel nem emlékeztem a router jelszóra, így reset volt és újra lett beállítva minden.
Az áramtalanítás is megvolt és továbbra sem akar gyorsabb lenni.

Ui: hoppá, valami történt az éjszaka, mikor lefeküdtem még 100/100 volt, most ébredés után ránéztem és jelen pillanatban 562/319.
Digi oldalon valamit ügyködtek.
Már jobb kedvem lett, köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#75333) sfdrakex válasza Zsigi72 (#75322) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az a Killeres ethernet vezérlő, jól gondolom valami net okosíró drivere? Ha igen takarítsd le, tegyél fel normális drivert.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75334) Zsigi72 válasza sfdrakex (#75333) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Nem, az a driver az alaplap gyári, hivatalos drivere.
Tovább gyorsultunk. :)

(#75335) Laccoss válasza Zsigi72 (#75334) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha csak a drivert raktad fel, akkor nem gond, viszont ha felraktad hozzá a programot is, akkor az majd szépen priorizál neked, és lehet, hogy egyes dolgok nem lesznek olyan gyorsak. Pl. torrentet biztos, hogy korlátozza, persze állítható, de mire rájösz...

(#75336) hofilaci válasza xeon forever (#75301) üzenetére


hofilaci
tag

A 80% jelerősséget a TV csatornákra értettem!
A neten a fel / le töltéssel van problémám!
Mégpedig azért mert mindkét eszközt közvetlen 1,5 M megfelelő ellenállású és csillapítású kábellel összekötve is tapasztalom!
(még egyszer: 1,2 hónapja volt karbantartás a területen azóta van ez a gond az előtt nem volt gon a net sebességgel ezt jeleztem is a DIGI nek jött is szerelő,válasz a garantált le/ fel megvan a Tv nem produkálja a pixeles hibát,UI: máshol még szarabb a jel mondá a szerelő miközben cserélt egy optikai csatit a ZTE be)

Amúgy nem tudom milyen karbantartást végeztek? Mert elég ramaty állapotban van a hálózatuk! Az elektromos vezetékeket tartó oszlopokon leszakadva az optikai kábelt,elosztó dobozt tartó bilincsek.Van ahol csüngenek a levegőben.Nem hinném hogy ez jót tesz a hálózatnak.
Amit írsz,hogy "szintúgy vonzáskörzet "(lehet,hogy az elosztó fejálomásóhoz elég közel vagy.
(mondom ezt azért mert a szerelő amit mondott,hogy tőlem távolabb az utcánkban még szarabb a helyzet)
Hiába jelentgetem ha megvan a garantált le /fel töltési sebesség (300Mg/sec 75Mg/sec ) nem csinálnak semmit.

(#75337) Intelligencs

Sziasztok, apáméknál lecseréljük a UPC-t Digire. Eddig a UPC-s szolgáltatói modem-router kombót használtuk, és eddig én úgy tudtam, hogy a Digi nem ad routert, csak modemet. Be is rendeltem egy jófajta Asust. Viszont most egy ismerősömnél pont volt egy Digi szerelő, aki telefonon azt mondta, hogy routert adnak, és az ismerős is megerősítette, hogy tudja használni a wifit, viszont csak két LAN port van az eszközön. Most akkor ad a digi normális routert vagy sem? :F

Mert ha a szolgáltatói eszköz tud port forwardot, MAC-IP összerendelést, meg ilyen alapfeladatokat, és a wifije is jó, csak a LAN portja kevés, akkor inkább veszek egy sima switchet. De ha nem, akkor átállítom bridge módba, és berakok egy saját routert.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#75338) Pierre75 válasza Pierre75 (#75310) üzenetére


Pierre75
senior tag

Tegnap kötötték át 1000-re a korábbiról. (A jelszó mizériám magamnak csináltam, azt megoldottam.) Viszont a Fiberhome router érdekes jószág. Megasync letöltésben ethernet 24MB/s, viszont a wifi 5,8mb/s körül kínlódik, míg 2 napja a korábbi alapcsomag még a wifi 9,8-10mb/s-ot tudott a 12 éves saját router-rel.
ethernet:

wifi:

Mit tanácsoltok?

(Ez ilyen vagy a router hibás? A korábbi tp link router-hez képest jóval lassabban csatlakozik.)

[ Szerkesztve ]

(#75339) sfdrakex válasza Intelligencs (#75337) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jobban jársz a bridge móddal és saját routerrel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75340) sfdrakex válasza Pierre75 (#75338) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

12 éves routert ne használj gigabites nethez. A Digis ont Wifije sem túl vaskos, de azt nem írtad le milyen eszközön mértél wifin. Nekem pl a telefonom a router mellett 600+/300-t szalad a saját routerem wifijén, távolabb már 2-300/2-300 körül megy csak. (TP link Archer C6 1200, Huawei P30 Pro)

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75341) gyuri.sza válasza Intelligencs (#75337) üzenetére


gyuri.sza
tag

Szia,
szerintem jobban jársz a saját routerrel, én is most kaptam egy ilyen fiberhome csodát, hát vannak gondok a wifivel nekem, meg a jelerősséggel is, úgyhogy nekem is már postán van egy asus router....

(#75342) Pierre75 válasza sfdrakex (#75340) üzenetére


Pierre75
senior tag

Leírtam, hogy a digi-féle Fiberhome-mal van gondom, amit tegnap telepítettek, a mérések is azzal történetek.
Azzal szemben hoztam fel példaként a korábbi 12 éves routerem, amivel még 2 napja a lassabb hálózaton majd 2x gyorsabb letöltést értem le, mint az 1000-esen a digi saját router-ével. Ugyanolyan távra (50 cm) ugyanazzal az eszközzel végezve a méréseket.
Erre vonatkozott a kérdésem: ez normális lenne (nem hiszem) vagy a router hibás? A beállításokat nem piszkáltam (nem is nagyon van mit), csak jelszót cseréltem. Így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#75343) Laccoss válasza Pierre75 (#75342) üzenetére


Laccoss
addikt

Miért gondolod, hogy két különböző eszköz ugyanolyan sebességet fog adni? Az antenna felépítése, teljesítménye is sokat számít.

(#75344) ballazol


ballazol
senior tag

:P

most végeztek, egy óra alatt elkészültek (tv, net, telefon)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75345) Pierre75 válasza ballazol (#75344) üzenetére


Pierre75
senior tag

Wifi-t is megmérnéd?
An5506-02-fg digi router-rel született eredmény?

(#75346) ballazol válasza Pierre75 (#75345) üzenetére


ballazol
senior tag

Huawei ONT-vel a wi-fi 50-60-on zötyög.
Egyelőre nem babráljuk.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75347) Pierre75 válasza ballazol (#75346) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi!
Nem kaptál digis routert? Ha neked is adtak egy An5506-02-fg, azzal is lemérnéd, ha nem nagy gond?

(#75348) sfdrakex válasza Pierre75 (#75347) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Huawei ont a Digis eszköz, ő olyat kapott, írta is az eredményt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75349) TeeJay válasza Pierre75 (#75342) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI gigás net mellé
ASUS AC57U vagy AC65P ajánlott már csak a valós HWNAT miatt is meg a bika wifi miatt főleg :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75350) Pierre75 válasza ballazol (#75346) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi, közben már jelezték, hogy ez is digi router!

TeeJay:
Köszi! Megnézem őket, ha nagyon meguntam a Fiberhome-ot!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.