Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61262) ArthurShelby válasza TeeJay (#61256) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm a válaszod!
Olyat hallottam, hogy túl erős volt a catv jele, és nem szintezték csillapítóval rendesen (gondlom mert nem 1, hanem 5 tvnyi erősségű jelet biztosítanak).
Üfsz-szel mi a tapasztalat?

A társasházunkba (6 emeletes bérház) kötnék be, hogy nézne ki pontosan (fontos hogy ne barmolják szét a gangot/lépcsőházat)? (illetve még a közös képviselővel alá kell íratni a papírt, és ehhez kész terv/ismeret kell, az öregeket is meg kell nyugtatni)

Annyit tudok, hogy most a upc-nél a 3.-on jobb oldalt a gangon van egy doboz (erősítő), ahova be vagyunk kötve. Onnan jön a koax az ajtónkig, ott van egy f toldó (hogy jelet lehessen mérni hogy lakáson belül van e gond), ott tovább bejön a falba, és ott megy a falban a modemig.

Itt optikánál ugyanez lenne jó.
Tehát elosztódoboz, onnan ajtóig (mindenhol a meglévő kábelcsatornák használata), ott egy toldó/csatlakozó, falban modemig. Gondolom lehet használni saját routert, és a hgw-t modem módba tenni.

Lakáson belüli kábelezés hogy néz ki? Megy valakinél falban?
Nem tudom milyen optikai kábel típusok/csatlakozók vannak, mit használ a digi.

Watercolour:
Neked is köszönöm a válaszod!
IPv4 már nem is elérhető, mindenki IPv6-t kap, vagy ez mitől függ? (megszoktam és szeretem az ipv4-et, félek, hogy a hatos verzió néhány eszköznél galibát okozna (pl okos tv) ). (persze lehet csak a upc ipv6-ja miatt félek tőle)

"A routing bizonyos esetekben külföldre "érdekes"."
Erről hallottam már valamit fél füllel, nem örülök neki túlságosan (azt hittem eddig, hogy a ping a hálózat stabilitásán múlik, és a upc-nél a koax határainak feszegetése miatt magasabb a ping)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.