Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60054) Soma01 válasza Fishor (#60043) üzenetére


Soma01
veterán

A routeren megy az UPNP? Ha portot váltasz a kliensben, akkor ugyan az a másik port nyílik meg a routeren is?

(#60055) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Beállítottam a Cloudflare dns-t. Meglátjuk veszek-e észre valamit Google dns után.

Véleményem szubjektív...

(#60056) Fishor válasza Soma01 (#60054) üzenetére


Fishor
senior tag

Nem váltogatom a portokat. Nyitva van a routerbe egy port, meg ugyanaz beírva a torrentnél. De ezt manuálisan lehet írogatni tudtommal, úgy meg kár lenne variálgatni. Vagy valamit én nem értelmezek jól. Már még a defenderbe is beraktam a utorrenten kívül a portot is kivételnek, de az sem segített.

(#60057) Soma01 válasza Fishor (#60056) üzenetére


Soma01
veterán

Azt csináld meg amit írtam. A win tűzfalban a torrent kliens megcsinálja elvileg a szabályt.
De ha mégsem tenné, próbaképpen kapcsold ki a tűzfalat.
Azért mert nyitva van a routeren egy port, az még nem biztosíték arra, hogy el is jut a kapcsolat a kliensig.

(#60058) Fishor válasza Soma01 (#60057) üzenetére


Fishor
senior tag

Az igazat megvallva Kína amit írtál hogy csináljak. Én csak egy user vagyok, az alapokat amire szükségem volt ismerem de ez az udmp vagy mi amit írtál ez most meghaladja a képességeim.

(#60059) Fishor válasza Soma01 (#60057) üzenetére


Fishor
senior tag

Egyébként, lehet hogy tényleg minden ok, mert most megnéztem a torrent oldalnál, és ott aktívnak írja a torrentet, amit korábban passzívnak írt. Akkor lehet, hogy tényleg csak a utorrent tezstelője szar. De amúgy mindig zöld pipa van, csak amikor tesztelem akkor írja hogy nincs nyitva a port.

(#60060) Soma01 válasza Fishor (#60059) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor nem lesz gond, de az oldal sem szokta jól írni.
Vedd úgy, hogy sikerült és aktív vagy. Esetleg ha átmenetileg bekapcsolod a webui-t a kliensben és el is éred, akkor már jó. (portot kell nyitni ennek is a routeren, vagy upnp)

[ Szerkesztve ]

(#60061) TeeJay válasza PeterPH (#60005) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor mégis működik más fajta ONT az OLT-vel?

Eddig az volt hogy ZTE OLT területen ZTE ONT lehet csak
Huawei hálózaton meg Huawei ONT
Mégis működik ez az új ONT?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60062) MasterMark válasza TeeJay (#60061) üzenetére


MasterMark
titán

Miért ne működne?

Switch Tax

(#60063) forten válasza TeeJay (#60061) üzenetére


forten
tag

Nincs olyan terület , amilyenekről Te írsz.Egyféle van csak.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60064) flegga92 válasza DonJoee (#59932) üzenetére


flegga92
senior tag

Melyik területe Békéscsabának?

Nálunk a lépcsőházban voltak már 2-3 hónapja, de azóta semmi.

(#60065) DonJoee válasza flegga92 (#60064) üzenetére


DonJoee
tag

A Bartók, legalább is a panelházas oldal a Dózsa és József Attila utca közti részen. De ahogy nézem, szinte mindenhol sürögnek-forognak a belvárosban.

Én 2016. októberében tértem át Digire, mert a téhóm elszemtelenedett (már 9-10ezreket fizettünk havonta a napról-napra fogyatkozó analóg, meg a széttöredezős DVB-C tévéért meg a 25/5-ös netért). Amikor a Digisek bekötötték és láttuk, hogy a saját laptopjukon 7-800 Mbps-t tud az 1000-es net, azt mondták, hogy majd "hamarosan" jönnek ám átvezetékelni optikára, mert a lépcsőházban már megvan, csak végig kell vinni a lakásokon. Akkor majd megjavul...
Na, ez a "hamarosan" lett most a múlt hét hétfőn. :D

Bár már voltak előjelek: nagyjából másfél hónapja azt vettük észre, hogy ilyen villámló szemű, tüsire nyírt hajú, borostás, máig harcoló szerb partizán kinézetű alakok (kb. mint Nico Bellic a GTA IV-ből) nagyon mókolnak az alagsori optikás doboz körül. Egy kinyitható lábú, 70-es évekbeli kék kempingasztalon egy hegesztőgéppel toldozták nagyon sietve az optikát.
Próbáltam barátságosan megkérdezni tőlük, hogy mi a fenét csinálnak, de csak azt bírták mondani, hogy "ne beszel magar". Mondom, gyorsan abbahagyom a kérdezősködést, mielőtt a jugó MP40 tusa ki nem villan a kis asztal alól és 1000 megabit helyett 1000 gramm ólmot nem kapok...

Aztán persze kiderült, hogy románok voltak és a nagy munkaerőhiány következtében küldték át őket a román Digitől, hogy itt is haladjanak a dolgok kissé.

De a múlt hétfői melót már magyarok végezték, akik pár hete álltak munkába. Szóval lehet, hogy emberhiány is van a késlekedés mögött.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#60066) crue válasza TeeJay (#60061) üzenetére


crue
őstag

Sose volt úgy, csak itt a fórumon ment a Huawei-ZTE spekuláció. Ezeknek az eszközöknek szabványok szerint kell működni, úgyhogy ez alapján bármilyen eszköz működhet bárhol.

(#60067) iMaverick válasza crue (#60066) üzenetére


iMaverick
addikt

Ezen én is csodálkoztam, de annyira ezt írta mindenki itt, hogy azt hittem, ez tény.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60068) hofilaci válasza Doze (#59956) üzenetére


hofilaci
tag

Te még örülhetsz Nálam tegnap cseréltek bejövő op,kábelt+ zete ZXHN f668 router.
Mert 200 Mgbit/sfőléalig ment a letőltés.
annyi változott ,hogy 250Mgbit/s főlé megy.
(I3 intel proci 8 Gb ram , 7200rpm hdd 1Gbit es realtec hálókártya Cat 5 utp) mellet!!!
A szerelő annyit mondott mást nem tud tenni!
Szerintetek megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#60069) flegga92 válasza DonJoee (#60065) üzenetére


flegga92
senior tag

Akkor lassan jönnek felénk is, én a Millenniumon lakok. Mostanában nem nagyon láttam a Digis kocsikat a városban.

(#60070) DonJoee válasza flegga92 (#60069) üzenetére


DonJoee
tag

Mert itt áll mind a környező parkolókban. :D

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#60071) Gyurka6 válasza hofilaci (#60068) üzenetére


Gyurka6
őstag

Megnézném egy másik géppel ill. a gépedet egy más helyen....(ott ahol ilyen net van szintén)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#60072) proradeon válasza hofilaci (#60068) üzenetére


proradeon
őstag

"200 Mgbit/s" - Micsoda mértékegységek vannak manapság. :U Megagigabit. ;]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#60073) zoo8800 válasza hofilaci (#60068) üzenetére


zoo8800
veterán

Megoldás: ne mérj sebességet. :D
Nekem se szokott 300-400 Mbit/s-nél többet mutatni a sebességmérés, de valós letöltéskor megvan a 90-100 MB/sec (ez 800 Mbit/s környéke, elég jó :) ).

rip and tear, until it is done

(#60074) hofilaci válasza Gyurka6 (#60071) üzenetére


hofilaci
tag

Megtörtént A TKOM nál 1000 Gb en 500Gb pörgött ugyan ez a gép.
Meg érdeklődöm a szomszédoknál akinek ugyan csak DIGI je van mi a helyzet?
Azé köszi.

(#60075) hofilaci válasza proradeon (#60072) üzenetére


hofilaci
tag

Ok igazadvan!
rosszul írtam (Mbps)
azé ez is segítség volt:)

(#60076) hofilaci válasza zoo8800 (#60073) üzenetére


hofilaci
tag

Ez eddig rendbe van!
De! Alant a fórumban van akinek ugyan ez az 1000 Mbps net 700,900,Mbps letőltésnél!
Tudom ,hogy a garantált 300 Mbps/50Mbps!
Ez a különbség akkor sem normális! szerintem

(#60077) hofilaci válasza hofilaci (#60076) üzenetére


hofilaci
tag

Pl:
ronar
(kvázi-tag)mérései érdekesek nem!
"Érdekes, nekem mindig ott a legjobb pedig Kispesten vagyok nem Romániában."mondta ronar:)



(#60078) DarQb válasza hofilaci (#60068) üzenetére


DarQb
csendes tag

1-2 gondolat:
- íves hajító mozdulattal szabadulj meg a Cat5 kábeleidtől, és MINIMUM Cat5e, de inkább Cat6-ot használj
Egyszerű indoka van - lehet megy rajta a Gigabit (legalábbis az oprendszerben azt látod, passzív eszköz, nem tudja magát azonosítani), de instabil lesz, és a csomagok egy részét újra kell küldeni, ami "felesleges" forgalmat generál a Router-Gép között.
Másrészt az az i3 karcsú lesz, nézz egy proci-terhelést mellette

Mikor csináltad a méréseket? Érdemes vagy a reggeli órákban, vagy hajnal 2 után mérni, mert akkor látod a többiek nélküli eredményt. Ha jóval nagyobb sebességet mérsz, akkor egyszerűen ennyi, terhelt a vonalatok :(

u.i.
Egy kis táblázat, hogy milyen kábel mit tud:

[ Szerkesztve ]

(#60079) Brandynew válasza hofilaci (#60068) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez a hardveres és szoftveres környezeted miatt mér csak ennyit. Látom, hogy teli vagy bővítményekkel (pl. az AdBlock-nak 15x nagyobb a gépigénye, mint a uBlock Origin-nek) és háttérben futó programokkal, eléggé terhelt lehet a géped, csodálom, hogy nem zavar, vagy csak szimplán nem látod, hogy mi az oka, hogy kb. fele olyan teljesítményű a géped, mint lehetne. Rendet kéne ott vágni, biztos, hogy aktuális már egy format és újratelepítés is.

Ha Speedtest alkalmazásból mérnél, valószínű valamivel többet mutatna, illetve ha SSD-re töltenél le egy kapós torrentet, akkor is ki tudnád használni közel a max. sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#60080) hofilaci válasza hofilaci (#60077) üzenetére


hofilaci
tag

Még kiegészíteném a HWSW.hu
tesztjével bár ez 2016 os teszt

DIGINet 1000: ilyen a gigabites internet
Gálffy Csaba, 2016. szeptember 30. 10:30
Szólj hozzá!
Hosszabb ideje elérhető a Digi kínálatában a DIGINet 1000 csomag, amely viszonylag jó áron kínál elképesztő sebességeket. A gigabites letöltés és a 200 megabites feltöltés papíron nagyon jól hangzik, kiváncsiak lettünk, hogy egy ilyen hozzáférés hogyan változtatja meg a felhasználói szokásokat. És ahogy mondani szokták: ami ez után történt, arra senki nem számított.

Gyakorlatilag korlátlan internet

Ugorjunk gyorsan a lényegre: tényleg átjött 1 gigabit másodpercenként? A válasz határozott nem, de alább látni fogjuk, ez igazából nem is számít és nem is a Digi hibájából. Esetünkben egyébként a maximális mért letöltési sebesség 200-300 megabit között alakult, míg a feltöltés oldalon stabil 200 megabitet mértünk. A nálunk dolgozó SamKnows dobozzal a késleltetést és a csomagvesztést hosszabb periódus alatt is mérni tudtuk, eszerint a Digi hálózata nagyon jó minőségű és stabil hozzáférést biztosított.


A probléma, amibe belefutottunk, jó eséllyel általános: háztartáson belül nem egyszerű elérhetővé tenni a stabil gigabites hozzáférést - ezt valószínűleg minden előfizető tapasztalni fogja. Nálunk csak az otthoni, always on szerver kapott kábeles hozzáférést a routerhez (FritzBox 7390), minden más eszköz Wi-Fi-n keresztül kapcsolódott az internetre - ahogy valószínűleg a háztartások túlnyomó többségében. A probléma azonnal adott, a router hiába rendelkezik gigabites portokkal, a WAN-LAN forgalomnál ennek csak egy részét tudja leadni, a NAT, a routing és egyéb szoftveres funkciók CPU-terhelése miatt, ez korlátozza a sebességet látványosan. Direktben, a routert kiiktatva, a PC-t kötve a zsinórra ennek sokszorosát, mintegy 650-700 megabitet értünk el speedtest.net-en, de rendes eszközökkel az IP-keretezés utáni 920-950 megabit is elérhető lett volna.

A Wi-Fi természetesen külön fejezet. A legjobb routerek ma már Wi-Fi-n el tudják érni a gigabithez közeli sebességet, ehhez azonban modernizálni kellene a klienseket is. Ez a legtöbb esetben (laptopok, okostelefonok, tabletek) kivitelezhetetlen vagy meghaladja az egyszerű felhasználók tudását. Maradnának tehát az asztali PC-khez illeszthető Wi-Fi-s adapterek, de ezek sem tudnak a gyakorlatban 330 megabitnél több.

Hozzáteszem Én is a routert ki iktatva mérem a sebességeket CAT 5E utp kábelt csatlakoztatva.
Vírus irtót ,tűzfalat minden nem szükséges futó alkalmazást le álitva!

(#60081) woodworm válasza hofilaci (#60080) üzenetére


woodworm
veterán

"Hozzáteszem Én is a routert ki iktatva mérem a sebességeket CAT 5E utp kábelt csatlakoztatva."

Ehhez hasonló lényeges információkat (mérés mikéntje) lehet jobb lenne a kezdő hozzászólásban megosztani.

(#60082) hofilaci válasza Brandynew (#60079) üzenetére


hofilaci
tag

Köszi! Alapból én is ahogy elözöen írtam minden nem szükséges futó alkalmazást kikapcsoltam!
Rálestem a digi ZTE ruterjére 10% procit 42 gb ramot kajál mérés közben!
Ugy ,hogy ez az elmélet sem játszik az én esetemben!

(#60083) hofilaci válasza woodworm (#60081) üzenetére


hofilaci
tag

Ok, elnézést úgy lesz legközelebb!:)

(#60084) hofilaci válasza DarQb (#60078) üzenetére


hofilaci
tag

Köszi!
Bocsi el írtam CAT 5E/6 kábellel is ugyan ez a helyzet!

(#60085) woodworm válasza hofilaci (#60083) üzenetére


woodworm
veterán

Tehát akkor mi van kiiktatva, ont router módban van vagy bridge-ben? Nem a zte terhelését kell nézni, hanem a mérést végző gépét. Bár ahogy egyre újabb gépük van egyeseknek, úgy emelik emlékezetükben a belépőszint hardverigényét, azért a pppoe tárcsázás meg tudja fogni.

(#60086) TomBond


TomBond
aktív tag

Nálam Huawei GPON HG8247H cuccos van, de mindig visszakapcsolódik a Wi-Fi. Hiába kapcsolom ki, hogy nem szeretném használni, egy-két nap múlva, újra be van kapcsolva. Ezzel lehet valamit kezdeni? A DIGI kapcsolja vissza?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#60087) viktorhu válasza DonJoee (#60065) üzenetére


viktorhu
veterán

Én itt a románokkal tudtam angolul beszélni, nagyon barátságosak voltak, de semmi érdemi infójuk nem volt persze.

(#60088) DonJoee válasza viktorhu (#60087) üzenetére


DonJoee
tag

Jó, hát nem kaptunk mi hajba, csak meglepődtem, hogy "az oroszok már a spájzban vannak" a románok már az alagsorban vannak és szigorú tekintettel optikát heftelnek.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#60089) Brandynew válasza hofilaci (#60082) üzenetére


Brandynew
őstag

Pedig az a hiba, amit írtam. Láttam már pár ezer gépet, ránézésre megmondom, hogy minimum 100 olyan futó folyamat van, amit ki lehetne lőni és a böngésződ is tele van minden felesleges addonnal.

[ Szerkesztve ]

(#60090) Brandynew


Brandynew
őstag

A Diginél mikor lesz olyan net, mint a munkahelyemen? :D

[ Szerkesztve ]

(#60091) SP4C3 válasza Brandynew (#60090) üzenetére


SP4C3
veterán

Wow, nem loptak el egyetlen megabitet sem a feltöltésből. :B

Ez (is) lenne az optika lényege. 1/1
+Gondolom ez garantált 1000/1000 :F

Mennyit fizet ezért a céged?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60092) crue válasza Brandynew (#60090) üzenetére


crue
őstag

Ez is kijön kétezer forintból? :DD

(#60093) Brandynew válasza SP4C3 (#60091) üzenetére


Brandynew
őstag

Egy költségvetési szervnél vagyok, szerintem a gerincre vagyunk kötve, de csak ennyit bír a switch meg a CAT5e :D 400-an használjuk, szóval biztosan nem 1 Gigabit az össz sebesség, és most még csúcsidő is van.

[ Szerkesztve ]

(#60094) SP4C3 válasza Brandynew (#60093) üzenetére


SP4C3
veterán

És még így sem a szolgáltató felöl van a bottleneck, hanem a belső felszerelés ahogy írtad, switch cat5e! :D Akkor mennyit kaptok? 10Gb-et? :Y

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60095) Brandynew válasza SP4C3 (#60094) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem tudom, majd megkérdezem a hálózatost, KIFU a szolgáltatónk.

[ Szerkesztve ]

(#60096) Jorus válasza Brandynew (#60093) üzenetére


Jorus
nagyúr

Látszik, hogy költségvetési szerv. :DDD 100/100-as bérelt vonalon simán elvan egy 4-500 fős cég irodai alkalmazásokat használva. Persze, ha streamer szervereket üzemeltettek, akkor az más. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#60097) TeeJay válasza forten (#60063) üzenetére


TeeJay
félisten

fenét
csomószor volt itt téma hogy ahol ZTE OLT van kihelyezve (talán 17. kerület) ott ZTE ONT-t adnak mindenkinek, ahol meg Huawei OLT van (nálunk pl 18. kerületben de 19-ben is) ott meg Huawei ONT-t adnak
mivel bár szabvány szerint minden ONT-nek működni kellene mégis csak adott gyártó OLT-ONT párosa megy jól...
volt is ebből vita hogy ha valaki nem akar Huawei ONT-t meg FTTX-DVB-C eszközt az vehet-e magának ZTE komplett ONT-t és jött a válasz hogy nem mert nem kompatibilis

erre most jött az infó hogy valami új fajta ONT-t osztogatnak de akkor ZTE vagy Huawei OLT-s területen van ez? és most már hogy hogy működik más gyártó ONT-je is a hálózaton?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60098) Brandynew válasza Jorus (#60096) üzenetére


Brandynew
őstag

Vannak szerverek meg kb. 1200 számítógép és adatbázisokat is szolgáltatunk :)

(#60099) forten válasza TeeJay (#60097) üzenetére


forten
tag

Értem, tehát a fórumozók tudják,hogy melyik területhez, milyen márkájú Olt kártya tartozik?! :) Vicces. :)
Mikor még csak a fekete ZTE ZXA10 F625G volt 8évvel ezelőtt,az is működött,és működik is mindenhol.

és most már hogy hogy működik más gyártó ONT-je is a hálózaton?

Ezt írtam legelőször is,működnek,nincs semmi rejtvény.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60100) #29810560 válasza forten (#60099) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor itt nagy félreértések, félreinformálások vannak. :K

Légy oly bátyám világosíts fel bennünket egység sugarú felhasználókat, hogy milyen paraméterek, szempontok döntik el, hogy egy FTTH bekötés milyen gyártású, típusú ONT-t ill. ONT + FTTH receívert kap!?

... mert, ez a kérdés erősen foglalkoztatja a - jelenlegi és jövőbeni - fórumtagokat a közeljövőben várható nagy számú FTTH fejlesztés/bekötés miatt. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.