Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) Hoorus


Hoorus
őstag

Egy közvetlen infó Digis szerelőtől:

Hétfőre 16 román munkást várnak Zuglóba FTTB-FTTH átépítésre. A panelokat fogják csinálni. Gondolom Füredi ltp...

(#60352) lac14548 válasza Hoorus (#60351) üzenetére


lac14548
aktív tag

Újpalota mikor lesz?
Erről nincs infó?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#60353) DJosef válasza lac14548 (#60352) üzenetére


DJosef
őstag

En pont ma talalkoztam a Nyirpalota ut 80. az egyik roman szerelovel. Angolul beszelt csak de mondta, hogy az optikai kabelt csinalja. Egyebkent ez nekunk miert is jo? Gyorsabb lesz a net vagy mi!?
A router-t kell majd allitani, ill honnan tudom, hogy atepitettek mar?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#60354) Hoorus válasza lac14548 (#60352) üzenetére


Hoorus
őstag

Nem kérdeztem meg tőle az összes kerületet.. :D

(#60355) adika4444 válasza DJosef (#60353) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Előnyei: Alacsonyabb üzemelteti költség, jobb fejleszthetőség, kisebb sebességeloszlás...

Első körben behúzzák az FTTB mellé. Második körben értesítenek hogy majd ott kellene lenni hogy át tudják kötni a lakásban, ilyenkor új szerződést is kell írni. FTTH-n csak DigiNet 1000 csomag van, 2000 Huf körül (pontos infó a digi.hu-n)
A DIGI amit ad az vagy router módú eszköz (99%), vagy sima modem. A routered, ha szeretnéd, minden esetben lehet PPPoE kapcsolattartó, mert van bridged mód.

szerk:
Lehet hogy két eszközt kapsz, két konnektor kell neki, az egyik a TV-hez a másik a net+tel kombóhoz. Úgy lehet érdemes megcsinálni, hogy az ajtónál rácsatlakoztatni a koaxot az átalakítóra meg az UTP-t is, és akkor a kábelezés mehet a korábbi módon.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#60356) djsilas válasza Ryder62 (#60343) üzenetére


djsilas
tag

En Bekescsaban lakok, volt olyan nap, mikor a roman rendszamos Digis (RDS) autok ugy sereglettek be a varosba, mintha megszallasra keszulnenek... :D
Egyreszt gondolom olcson dolgoznak, de masreszt ismerik a Digi halozatat, mukodeset, gondolom inkabb atcsoportositottak hozzank embereket, nem akartak ujakat betanitani. Nagyon tolhak az atallast, kell az ember, ennyi

(#60357) pinnacle válasza pinnacle (#60188) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ilyen dobozt raktak be.

(#60358) progamerzasd


progamerzasd
csendes tag

Sziasztok!
Egy hete bekötötték a Digi1000-et optikain, adtak egy Huawei HG8121H routert, ezen egy kimenet gigabites azt beledugtam a D-Link DIR-842 routerbe. A kérdésem az lenne, hogy tudok port forwardolni a huawei-es routeren?
Válaszaitokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#60359) #29810560 válasza progamerzasd (#60358) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben mindkét eszköz (ONT és saját router) routerként funkcionál kettős NAT-olás lesz. Célszerű átkérni a szolgáltatói eszközt BRIDGE módba! Ez esetben a saját router lesz a PPPoE kapcsolattartó (+ DHCP, port-forward, WiFi, stb.) eszköz. A Huawei ONT-n pedig nincs szükség port-forwardra, mert transzparens lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60360) progamerzasd válasza #29810560 (#60359) üzenetére


progamerzasd
csendes tag

Köszönöm szépen!
Akkor ha jól értem ez az egész egy telefonba kerül? :D

(#60361) ger55


ger55
újonc

Sziasztok!

Ez az lenne amire gondolok? :)

A múlt héten még nem volt itt.
Egyelőre csak ezeket a dobozokat láttam meg pénteken, egyéb hír nincs még. Remélem most már nem telik évekbe, ha már 3 hónapja igényeltem az ezres netet. :W

(#60362) sugarforce válasza ger55 (#60361) üzenetére


sugarforce
őstag

Attol fugg mire gondolsz. Ha hurkatoltore, akkor nem :DD
Ezek utan varhatod a hivast, hogy egyeztetnek veled idopontot.

(#60363) ger55 válasza sugarforce (#60362) üzenetére


ger55
újonc

Fenébe, pedig azt hittem hogy ilyen frankó kis véres hurkát lehet vele tolni, mint a képen :))
Hát várnám már nagyon, mert január óta várom, csak a bővítésre hivatkozva azóta sem jöttek ezrest bekötni, mert minek, ha ilyen lesz. De remélem csak 1-2 hét, mert hallom itt másoktól, hogy a doboz egy ideje ott van és semmi.
Vagy rongyoljak be én, hogy: márpedig a doboz ott van én láttam? :DD

(#60364) drpele


drpele
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek infója Bp Gazdagréti lakótelepről FTTH-t illetően?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#60365) proradeon válasza drpele (#60364) üzenetére


proradeon
őstag

Eddig még egy ilyen jellegű kérdésre se érkezett pozitív válasz. Ha pedig valaki bármilyen információhoz jut FTTH-t illetően, jó eséllyel magától be fogja írni ide. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#60366) Lazarski válasza drpele (#60364) üzenetére


Lazarski
kezdő

Szia! Én csak annyit tudok, hogy voltak már arra a lépcsőházakban kiépíteni az FTTH-t, de rendelni neten úgy látom nem tudsz. Esetleg telefonon, vagy az ügyfélszolin kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#60367) #29810560 válasza progamerzasd (#60360) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen. Fel kell hívni az ügyfélszolgálatot és át kell kérni a szolgáltatói ONT-t BRIDGE módba!
Rövid időn belül megcsinálják.
Attól kezdve csak akkor lesz Internet, ha az ONT után csatlakoztatott eszköz - pl. router vagy számítógép - PPPoE kapcsolattal (név, jelszó) kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#60368) #29810560 válasza ger55 (#60363) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Vagy rongyoljak be én, hogy: márpedig a doboz ott van én láttam?"

Amennyiben jelenleg a házban FTTB van feleslegesen "rongyolnál be".
Az FTTB-ről FTTH-ra átépítés esetén az összes lakást egy/két napon kötik be. Ekkor nincs más teendő, mint várni, hogy a DIGI lépjen. :K

(#60369) TeeJay


TeeJay
félisten

meg sokan úgy írják be ide hogy
"ma voltak nálunk behúzták az új optikai hálózatot"
ja de hol van az a nálunk?

mennyivel egyszerűbb ha valaki beírja hogy BP 4. kerület újpest x utca
vagy BP 19. kerület x utca

ennyire félti mindenki hogy melyik kerületben lakik hogy nem mer infót adni merre járnak?
nálunk pl 18. kerület Havanna még semmi, tavaly pár panel már be volt húzva de a mi utcánkon még semmi hír sajnos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60370) ger55 válasza TeeJay (#60369) üzenetére


ger55
újonc

Egyébként igen. Én is gondoltam, hogy beírom, de másodjára mégsem. :N
De ha már ilyen szépen kéred akkor 3. kerület Vörösvári úton történt az eset. De utcát te sem írtál :C Hogy is van ez?
De egyelőre csak a dobozok, még nem kerestek.

(#60371) TeeJay válasza ger55 (#60370) üzenetére


TeeJay
félisten

a Havanna lakótelep 2 utcából áll :D
Havanna utca elején már behúzták pár helyre
én a másik utcába lakom itt még semmi

de pl Újpesten van 2tucat utca
Füredi lakótepelen is van pár
Örsnél van a gyakorló utcai telep az Árkád mögött
szóval legalább kerületet vagy város nevet írjatok
nem kell utcát :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60372) jasper07


jasper07
tag

Hali!

500Mbites netem van, simán gépre dugva, gigabites alaplapi ethernetre. Fel megy durván 200Mbit
le csak durván 100! Mi lehet a gond?

Köszönettel

(#60373) TeeJay válasza jasper07 (#60372) üzenetére


TeeJay
félisten

speedtest mérés mit ad?
persze ne 1 mérést nézz hanem 4-5mérést különböző szerverekről
speedtest legacy oldalt is ami flash-es mert az mostanság jobban mér mint a html5 oldaluk

ha meg felfelé megy 200megabit lefelé 100 az fura kicsit :DDD
lehet FTTB-n vagy és fordítva lőtték be a 200/100-as csomagot? :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60374) iMaverick


iMaverick
addikt

Na várom a Digi-s szerelőket... Kíváncsi leszek. Kispest, kertesház, leghátsó lakás. A tetőtérben nem tudnak jönni, mert az egyik lakásnál beépítették... Marad a fal. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60375) DonMaster válasza iMaverick (#60374) üzenetére


DonMaster
addikt

Körbe viszik a haz oldalan. Nalam a most meno koax helyere johet is a 2optika. De igy hogy hozad nem ertek meg nem is sietek xd.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60376) VGYke válasza #29810560 (#60338) üzenetére


VGYke
addikt

kedvedért - csináltam egy IMAP fiókot:
Gőzöm nincs mi van elnyomva... port, 25/143, jelszavak, itt:

minden jó! :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#60377) #29810560 válasza VGYke (#60376) üzenetére


#29810560
törölt tag

Elég a felső rádiógombra kattintani "A bejövő levelek ..." akkor a bejövő beállítást használja automatikusan és nem kell beírni újra.

Mutasd az Általános és a Speciális fület is, de takard ki a @ előtti részt! (Ezen a képen is takard ki, amit a hsz.-ba beraktál vagy vedd le a képet, mert látom, hogy jó lesz! :K )

Biztos, hogy nem írod el a jelszót! :F ?
Gépeld be egy Jegyzetfüzet lapra - akkor látod, hogy mit írtál - és onnan másold be! Akkor tuti jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60378) #29810560 válasza #29810560 (#60377) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ja, bocs! Mégsem jó!!! :N

A Felhasználónév-hez NEM az e-mail címet kell írni! ... hanem a postafiókba való belépési nevet. :K

Akkor a többi kép nem is kell, csak ezt javítsd az Általános fülön! ... és a rádió gombot kattintsd át ezen a - Kimenő üzenetek kiszolgálója - fülön!

[ Szerkesztve ]

(#60379) #29810560 válasza #29810560 (#60378) üzenetére


#29810560
törölt tag

Bakker, lejárt a szerkesztési idő!

Nos, megnéztem a postafiók esetén a belépési név azonos az e-mail címmel. Akkor mégis jó! Én kérek elnézést! :W

Mutasd az alapbeállítás - Internet alapú levelezés beállításai (Kézi beállítás) - ablakot! (Kitakarással!)

[ Szerkesztve ]

(#60380) jasper07 válasza TeeJay (#60373) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

500/200-as a csomag! Le100, fel 200, ami megy!

Üdv!

(#60381) iMaverick válasza DonMaster (#60375) üzenetére


iMaverick
addikt

Nos tapasztalatok...
1, nem elég sűrűn tették fel a bekötési dobozokat: két "oszloppal" odébbről kellett behúzni a kábelt, ami ráadásul három fa koronáján keresztül kellett hogy menjen. Mivel mi vagyunk a leghátsó lakók, ráadásul a tetőtéri behúzás kilőve a korábban említett dolog miatt, majdnem kevés lett a dobon lévő 110m optika.
2, a munkalapon nincs rajta a PPPOE-s jelszavunk...
3, Kispest Huawei-es terület, viszont ezt a két wifi antennás, 1db 1Gb és 1db fast ethernet-es LAN-os ONT-t kaptuk, amin nincs a TV sem. Szóval nem az lett, amit szerettem volna (tudom-tudom, nem kívánság műsor).

Azt gondolom, hogy mivel nem akarom "buzerálni" a cuccokat már az első nap, ráadásul a felállítási helyén a 3 konnektor sem lett elég (1-1 a Digi-s eszközök, 1 meg a csöngőnek lett felhasználva), ezért a TP-Link 1043-at átviszem magamhoz, és rátolom az ONT Gb-jére, aztán összekötöm a két gépemet a 1043 switchén keresztül.

A sebességről nem tudok egyelőre nyilatkozni, mert még nem volt aktív a net elérés, amikor eljöttem. (Melózni is kell. ;] )

szerk:
4, nem kellett fizetnünk a szerelési anyagokért!!! Korábban említette egy kolléga, hogy kifizetették vele az anyagokat. :F

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60382) Brandynew válasza jasper07 (#60380) üzenetére


Brandynew
őstag

Valakinek ugyanez volt a gondja, kiderült, hogy rossz a kábele.

(#60383) DonMaster válasza iMaverick (#60381) üzenetére


DonMaster
addikt

Fizetes utolag szamlan.
1 2 ora es aktiv lesz haza erek megnezem . de irtam neked hogy 2 eszkoz jon huaweii meg kerdeztem elore . nalam is a fak miatt volt szivas. Digi amugy mindig 2.oszlopra teszi vagy parosra kinek hogy tetszik. Hg8121h auton lekeri a ppope paszt megkerdeztem direkt . majd a wdr4300at swithkent hasznalom vagy ha nagyon zavarna akkor atkerem bridgebe es elkerem a ppope jelszot mert megadjak szemelyesen ez utobbi ezen a heten konnyu shopmarkt miatt. Mielott valaki kerrdezne köki es a höerömü között lakok.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60384) solti válasza iMaverick (#60381) üzenetére


solti
senior tag

Nekünk kellett fizetni a felhasznált szerelési anyagokért, kb 180 forintot (~1m koax a tv és a Digi eszköze között).Mondjuk azt ott helyben kérte el, lehet, hogy a számlán is rajta lesz, de mindegy, ennyi belefér...
Ami vicces volt, hogy jött reggel az alvállalkozó kicsit késve, majd hagyományos fúrószárat használt SDS-plus helyett és szét is tört az sds-plus ->normál fúróadaptere, úgyhogy este jött vissza befejezni a munkát meg hazavinni a fúrószárát;) Nem bírom ki, hogy ne osszam meg róla a képet;) :C

(#60385) DonMaster válasza iMaverick (#60381) üzenetére


DonMaster
addikt


első teszt, ont-böl egyenesen gépre. tehát frankón megy.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60386) jasper07 válasza Brandynew (#60382) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Köszi, megnézem! De hogyan?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#60387) Blacksmith


Blacksmith
csendes tag

Sziasztok!
Próbálom kideríteni, hogy nálunk, Kőbánya, Újhegy, Agyagfejtő u. lakótelepen milyen internet van, de a Digi nem tudja megmondani, ez nálatok is elő szokott fordulni? Jelenleg 100-as csomagom van. Telefonon azt mondták, hogy van 500/1000, menjek be az ügyfélszolgálatra. Aztán jött egy e-mail, hogy nincs gyorsabb net a házunkban, csak a 100-as. Azért bementem megkérdezni, hogy mi a stájsz, erre azt mondja az ügyintéző, hogy nincs szabad port a házban, ahová bedughatnánk a leendő gyors netet, várni kell, hogy valaki lemondja. Ez egyre érdekesebb. :Y

(#60388) TeeJay válasza Blacksmith (#60387) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTB van még ott

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60389) Blacksmith válasza TeeJay (#60388) üzenetére


Blacksmith
csendes tag

Köszi, már csak az a kérdés, hogy DIGINet 500 (FTTB)-t miért nem bírják bekötni :)

(#60390) iMaverick válasza DonMaster (#60385) üzenetére


iMaverick
addikt

Mindjárt leteszem a "lantot" mára és megyek haza. Kíváncsi vagyok, nekem mit fog kiírni... Remélem hasonlót fogok látni.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60391) slug


slug
senior tag

ugytudom ha alvallalkozo megy ki az anyagkoltseget neki kell fizetni a helyszinen, egyeb esetben utolag jon a szamlan a koltseg (amit amugy alairtal a munkalapon)

(#60392) Manka76 válasza pinnacle (#60357) üzenetére


Manka76
senior tag

Ez nálunk már lassan egy éve fenn van. Azóta hozzá sem szagoltak. Havanna ltp.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#60393) DonMaster válasza iMaverick (#60390) üzenetére


DonMaster
addikt

magáért beszél hdd p300raid

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60394) pinnacle válasza Manka76 (#60392) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Remélhetőleg úgyis beírja majd valaki, ha a XIII. kerületben is lesz majd FTTH.

(#60395) MDanny válasza iMaverick (#60381) üzenetére


MDanny
senior tag

A PPPOE adatok végpont azonosító és végpont jelszó néven szerepelnek, igen pici méretben a kiépítési napló első oldalának jobb felső részén.

Ha csak a fekete feszítőszálas optikai kábelt vezették be újként, sem UTP, sem koax kábel nem lett beépítve, akkor nincs anyagköltség.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#60396) DonMaster válasza MDanny (#60395) üzenetére


DonMaster
addikt

nem nem szerepelnek csak a felhasználó név, hozzám jöttek utána és nincs rajta a ppope password csak a felhasználó név, a hg8121h lekéri a Digitöl és úgy csatlakozik.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60397) MDanny válasza DonMaster (#60396) üzenetére


MDanny
senior tag

A saját szememmel láttam múlt szerdai zuglói bekötésnél, szintén ez az ONT. Tudom, hogy letölti, de akkor is szerepelni szokott a papíron ezen fontos paraméter, legalábbis eddig mindenhol megtaláltam, ahol szükségem volt rá. Innentől ott is elkérem a papírt és megnézem, ahol nem érdekel. :D

Nem tudom miért van ez, hogy egyik bekötésnél rajta van a papíron, másiknál nem...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#60398) DonMaster válasza MDanny (#60397) üzenetére


DonMaster
addikt

oké elhiszem hogy nálad rajta volt nálam üres a password-nél a hely ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60399) progamerzasd


progamerzasd
csendes tag

Nekem is hg8121h viszont nem ezt szeretném használni hanem a saját routeremet, telefon+tv is van bedugva, ha átkérem Bridge módba nem fog közbeszólni?

hg8121h-nél én sem kaptam jelszót

(#60400) TeeJay válasza Manka76 (#60392) üzenetére


TeeJay
félisten

Havanna utcában az elején pár panelben már be volt húzva tavaly nyáron az FTTH gerinc
de a Csontváry utcában felénk még semmi se történt
szerintem ha lenyomják a nagyobb Budapesti telepeket jönnek délre is
Kőbánya újhegy, Kispest aztán Havanna

eddig északról jöttek hírek és belső kerületekből kifelé haladnak szerintem
Angyalföld, Örs és környéke, Újpest, Újpalota
Pók utca, 11. kerület aztán majd jön Dél Pest is meg Kápmegyer és társai :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.