Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) resist válasza Intruder2k5 (#60698) üzenetére


resist
tag

Koszonom :)

(#60702) mikung válasza Flashget (#60695) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem egészen. Ha nem kell koaxon TV, a felső elhagyható. Az alsó az ONT/HGW/modem/...

(#60703) #29810560 válasza resist (#60685) üzenetére


#29810560
törölt tag

Azannya! :U

A bejövő optikai kábel - fehér drót - olyan hosszú, hogy ettől a ponttól még legalább kb. 3 métert lehet arrébb vinni az FTTH Receivert. Szándékosan hagyták ilyen hosszúra? :F

Az ún. pigtail kábel - sárga optikai kábel, ami az FTTH Reveiver-ből viszi tovább az optikai jelet az ONT-be - no az is olyan hosszú, hogy a két eszközt kb. 4 méter távolságra el lehet vinni egymástól.
Azt aztán végképp nem értem, hogy ebből miért lett kereskedelmi mennyiség feltekerve a cuccok mögött? :F / :U
A pigtail kábel általában 20-50 cm-es hosszúsággal bőven elég, hisz a két eszköz általában egy helyen van, csak külön kérésre kerül más-más helyre.

... vagy nem marad így hanem az ONT átkerül a szomszédba? :F

... mert, ha kitekered a pigtail kábelt kb. elér a szomszédig. ;)

(#60704) #29810560 válasza Flashget (#60695) üzenetére


#29810560
törölt tag

Bármennyire is "fáj" igen, sok helyen ez - FTTH Receiver + ONT - most a DIGI eszköz "divat". :K

[ Szerkesztve ]

(#60705) resist válasza #29810560 (#60703) üzenetére


resist
tag

Hat ezt nem tudom sajnos miert hagytak ilyen hosszura, de plusz penzbe nem kerult. Nem anyos kerte igy az tuti :D

(#60706) #29810560 válasza resist (#60705) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mindegy ez most már ilyen marad. Erre mondják, hogy felesleges porfogó. :K

No, meg annyi kört kell megtennie, hogy elszédül a fény míg a betáp ponttól elér az ONT-ig. :DD

[ Szerkesztve ]

(#60707) Intruder2k5 válasza #29810560 (#60703) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem a bejövő kábelt szándékosan hagyják hosszúra, ha esetleg máshova kerülnének a cuccok a jövőben, nehogy rövid legyen. A két eszközt összekötő kábel pedig "gyári", azt nem akarják vágni és szerelni rá a csatlakozót, mert az már sosem lesz olyan mint az eredeti.

(#60708) #29810560 válasza Intruder2k5 (#60707) üzenetére


#29810560
törölt tag

Gyári, gyári de különböző hosszakban kapható. Megvették azt a szériát/hosszt a DIGI-sek ami körbeéri a Földet? :F

[ Szerkesztve ]

(#60709) PeterPH válasza #29810560 (#60703) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az ún.pigtail kábel valójában egy patch kábel. Konzekvensen rosszul hívod.

(#60710) #29810560 válasza PeterPH (#60709) üzenetére


#29810560
törölt tag

OK! Kösz. Megértettem. :R

DE! Miért ilyen "bazi" hosszút használ a DIGI? :F

... és miért ad osztott eszközt egy TriplePlay - Okos csomag - telepítési pontra? :F

[ Szerkesztve ]

(#60711) adika4444 válasza #29810560 (#60710) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Esélyesen azért ilyen, mert a hosszú semmi hátrányt nem okoz, de a rövidebbet neccesebb toldani, és feltételezem az egyformából berendeltek pár konténerrel, így volt olcsóbb.
Ja +1 ok, szerintem rengeteg helyen nincs dupla konnektor és ott helyben sokszor egyszerűbb lehet ha inkább a szoba két pontjára kerül a két áramzabáló gép, rengeteg időkiesés lehet ha még elosztót, hosszabbítót keresgélnek a háziak bekötésnél.
Az osztott eszközöknél is az ár az ok, így kicsivel olcsóbb, sok kicsi meg ugye sokra megy... Egyébként lehet is még olyan helyzet amikor ez a felállás előnyös lehet, ha hozzánk így érkeztek volna akkor simán máshol lenne a két eszköz...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#60712) resist válasza adika4444 (#60711) üzenetére


resist
tag

Itt amit fotoztam, a ket kutyu egymas tetejere van ragasztva, legalabbis ugy vettem ki, mert nem birtam a kicsit leszedni a routerrol. Lehet tevedek, de nem eroltetem.

(#60713) #29810560 válasza adika4444 (#60711) üzenetére


#29810560
törölt tag

De, miért kellene toldani? :F
Amennyiben kell hosszabb kábel kihúzzák a rövidet és bedugnak egy hosszabb gyártásút. A hosszabbak egyébként nyilván drágábbak, mint a rövidebbek. Még nagy tételben is. :K
Nincs itt semmi spórolás kérem szépen, sőt szerintem kifejezetten pénzpocsékolás folyik. ;)

Mondj már egy gyakorlati példát, hogy a telepítést követően miért pl. fél évvel jössz rá, hogy a ONT-t máshova kellene tenni, mint az FTTH Receiver-t. De ha mégis, hát hoznak egy hosszabb optikai patch - to PeterPH Így OK? - kábelt.

"Egyébként lehet is még olyan helyzet amikor ez a felállás előnyös lehet, ha hozzánk így érkeztek volna akkor simán máshol lenne a két eszköz..."

Ezt kutúráltan úgy lehetne megoldani, hogy telepítés előtt - az átépítési értesítést követően - a DIGI feltenné az alternatívákat - all in one eszköz vs. osztott eszköz ill. az osztott eszköz egy helyen vs. adott távolságra - az ügyfél ügyfélkapujára, mint telepítési opciót. A jóemberek meg oda kattintanák a rádiógombot amelyik verzió szimpatikus számukra. No, ehhez mit szólsz? :F

Ez lenne ám a szolgáltatás! ;)

[ Szerkesztve ]

(#60714) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Múlt héten kiépítették a társasházban (XI. kerület, kelenföldi lakótelep) az FTTH gerincet, hát kíváncsi leszek mikor érnek ide átkötni. Szerintem nem fogják elsietni, de remélem azért még idén megtörténik...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#60715) #29810560 válasza szabogabor10 (#60714) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem emlékszem, hogy mióta várunk a bekötési fázisra, de bő egy év eltelt a lépcsőházi kiépítés óta az tuti. Talán már a két évhez közeledünk. ;)

Amennyiben igaz a Közlemény 2019. december végéig csak megtörténik nálunk is. :)

Addig már csak bő másfél év. :K

[ Szerkesztve ]

(#60716) adika4444 válasza #29810560 (#60713) üzenetére


adika4444
addikt

Arra próbáltam csak ötletelni, hogy miért csinálhatja így a DIGI. Szerintem sok egyformával könnyebb ám nekik mint eltérő hosszúságúakkal.

Felújítás, de a TV-kiállást ha pl. osztva van, és falban megy, akkor jó hogy ottmaradhat a TV-s eszköz, a másik kütyü meg megy pl. a saját routerrel máshová. Bár ebbe is bele lehet kötni, mert ha a koax falban van, akkor már a lan is ott lehet. De pl. nekünk a lan az utólag van megoldva, szóval nálunk akár működhetne is ez. Mondjuk itt aio eszköz van, és eszemben sincs áthelyezni...

A variálás még drágább lenne mint a csak aio eszközök a DIGI-nek, szóval az elég egyértelmű miért ilyen, anyagilag ez éri meg nekik...

Nem állítom hogy ez lenne így a legjobb. De ha már ez van, akkor úgy gondolom hogy ebből kell kihozni a legtöbbet, és - ha kevés - előnye is lehet a dolognak.

üdv, adika4444

(#60717) #29810560 válasza adika4444 (#60716) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Szerintem sok egyformával könnyebb ám nekik mint eltérő hosszúságúakkal."

Sok egyforma rövid optikai patch kábellel még könnyebb és olcsóbb lenne. :K

"A variálás még drágább lenne mint a csak aio eszközök a DIGI-nek,"

A standard-tól eltérő variálást - pl. utólagos áthelyezése az eszközöknek - meg szépen leszámlázzuk - agyag + kiszállás + munkadíj és örül a teljes DIGI csapat - az ügyfélnek.

Amúgy most is adnak All in One eszközöket is, tehát jelenleg is kétféle rendszerben (eszközstruktúrával) dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#60718) adika4444 válasza #29810560 (#60717) üzenetére


adika4444
addikt

Nem lehet tudni mennyi olyan hely van ahol elkél a hosszabb vezeték. És szerintem inkább ráhagyással csinálják...

Szerintem ha a mostani aio-kat le tudnák váltani ZTE területen például külön eszközökre akkor megtennék:)

üdv, adika4444

(#60719) #29810560 válasza adika4444 (#60718) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Nem lehet tudni mennyi olyan hely van ahol elkél a hosszabb vezeték."

Erre írtam a telepítés előtti kommunikációt az ügyféllel. ;)
Tudod sokat segít ám, ha kommunikálunk az emberekkel/ügyfelekkel. :K

Persze megértem, hogy a történelmünk során az 'ez van és nincs más' elvhez szoktunk hozzá, de szerintem nem kell feltétlenül mindennek úgy történni, ahogy régen volt. :N
... és akkor még pénzt is spórolhatnánk, mert nem rendelünk feleslegesen pl. 40 tonna - csak példának írtam a mennyiséget - 2 vagy 3 méteres optikai patch kábelt. Amikor zömében 1 méteres vagy 1/2 méteres is elég lenne.
(Rendeléskor a gyakorit rendeljük. Ez pedig az az eset, hogy a két eszköz egy helyen van. Az eltérőt, pláne a jelentősen eltérőt egyedileg oldjuk meg. Legalább is én olyan iskolákat jártam, ahol erre készítettek fel, ezt tanították.)

Amúgy mi van, ha az ügyfél később 8-10 méterrel kéri arrébb az ONT-t? ... és a 40 tonnányi 3 méteres patch kábelből - amit 'ócóé' megvettünk - nyilván egyetlen egy sem ér el addig!? :F

(#60720) adika4444 válasza #29810560 (#60719) üzenetére


adika4444
addikt

"Erre írtam a telepítés előtti kommunikációt az ügyféllel. ;)"
Szerintem amikor azt se tudják milyen ontot fognak vinni az efi-hez, szerencsésebb ha nem variálnak a vezetékkel...

Hsz második felére:
Ez mondjuk igaz, de vannak azért olyan gondok ami kissé előrevalóbbak mint a DIGI egy kontra két eszköze, lásd UPC CB problémák... Szóval az "ez van és nincs másik" elv kicsit szerintem erős ebben az esetben. Értem mire gondolsz, de ezért az árért meg kell kötni a kompromisszumot a két eszköz tekintetében...
A hosszabb kábelnél meg lehet az is hogy ügyfél áthelyezi mert ugye hosszabb a bejövő optikai kábel, és azért ha 3 méter a két eszköz közt a kábel könnyebb mozgatni őket mint ha egy 30 centis dróttal kéne bűvészkedni hogy ne másszon el a csatlakozás. Bár azt most nem tudom hogy vannak ezekbe rögzítve, de ha úgy mint az F668-ban akkor elég könnyű elérni hogy ne menyjen át a jel...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#60721) #29810560 válasza adika4444 (#60720) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem ezt a témát már eléggé "megbeszéltük". ;)

Úgy gondolom, hogy lehetne máshogy is csinálni a DIGI részéről és akkor az ügyfél is elégedett(ebb) lenne és a DIGI is kisebb költségszinten dolgozna.
DE, láthatóan pénz nem számít, hiszen ne feledjük ezt a fejlesztést az Európai Unió adófizetői állják a fejlesztési alapok révén.
Ludvig Kölnben ill. Elke Münchenben meg úgysem tud róla, hogy a befizetett adóját a DIGI hurokban feltekert optikai patch kábelre költi. :D

No, részemről a téma lezárva. :K

[ Szerkesztve ]

(#60722) adika4444 válasza #29810560 (#60721) üzenetére


adika4444
addikt

Egyetértek:)
Abban is hogy DIGI-nél az adminisztráció javítása sokat faragna a költségekből...

DIGI nem önerőből fejleszt? Úgy tudom ők nem kaptak állami pénzeket... Vagy ennek nincs köze ehhez a minimum 30 mega projekthez?

üdv, adika4444

(#60723) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!
Xiv.ker Ond vezer utja kornyeken mas is tapasztal net kimaradast?
Nalam meg se moccan...

Koszi, udv

(#60724) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Mondja már meg nekem valaki, hogy a ZTE router amit ad a DIGI annak levehető a wifi antennája?

(#60725) #29810560 válasza adika4444 (#60722) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem nem saját büdzsé az FTTB-ről FTTH-ra való átépítés.

A Telekomnál praktikusan tudom, hogy "őnti" az EU a fejlesztési pénzt az optikába.

... és szerinem a DIGI is ezekből a fejlesztési alapokból kap pénzt. Túl nagy "falat" lenne ez a fejlesztés a DIGI-nek saját kontóra. Csak a DIGI - a Telekommal szemben - soha semmit nem ver nagydobra.

[ Szerkesztve ]

(#60726) Flashget válasza #29810560 (#60704) üzenetére


Flashget
félisten

Nem faj, mert most is 3 eszkoz van csak abban a hiszemben voltam ha 1x raszanjak magukat es behozzak a villanyszekrenybol az optikat, akkor csak egy ONT-t adnak. :)

Realme GT Master Edition

(#60727) Flashget válasza szabogabor10 (#60714) üzenetére


Flashget
félisten

2016 juliusban felhuztak az emeletekre az optikat azota is ugy van semi sem tortent.
Na majd 2020-ban. :)

Realme GT Master Edition

(#60728) szabogabor10 válasza Flashget (#60727) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az szép...
Szerintem idén nem lesz ebből semmi nálam se. Sőt olyan 99,9%-ra teszem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#60729) xeon forever válasza SG3rg0 (#60724) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#60730) xeon forever válasza #29810560 (#60719) üzenetére


xeon forever
addikt

Anno bekötéskor kértem hagyjanak rá 10metert. Hagytak...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#60731) #29810560 válasza xeon forever (#60730) üzenetére


#29810560
törölt tag

Jó a frizurád! ... de, szokatlanul szűkszavú vagy ma reggel. ;)

Mire hagytak 10 métert? A bejövő optikai vezetékre? ... vagy az optikai patch kábelre? :F

... mert, a bejövő optikai kábel ráhagyása szerintem rendben van. Az ugyanis lehetővé teszi, hogy gond nélkül utólag is áthelyezd az eszköz(öke)t a kapott kábelhosszon belül anélkül, hogy ki kellene hívni a DIGI szerelőket és ismét optikai szálat kellene vágniuk/hegeszteniük. :K

Az optikai patch kábelre való ráhagyás nem túl életszerű, de amennyiben Te előre tudtad, hogy elválik egymástól az FTTH Receiver és az ONT mint ágtól a levél, akkor az is OK! :)

[ Szerkesztve ]

(#60732) 19ati93


19ati93
senior tag

Új kábel és routerrel működik szépen. Gyorsabb is mint direkt modemből PC-be,azt mondjuk nem tudom miért.

(#60733) wwenigma válasza 19ati93 (#60732) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mert a PPPoE ki-becsomagolas most nem a pc-t lassítja. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#60734) cooi11 válasza 19ati93 (#60732) üzenetére


cooi11
senior tag

Milyen gyártó/modell router?

(#60735) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Idős ismerős még jó régen Diginél fizetett elő internetre. Szerzett egy laptopot, aminél be lett állítva a Wifi-kapcsolat. Idős ismerős szeretne okostelefonjával is Wifi-n keresztül netezni. Felhasználónevekre, jelszavakra nem emlékezett / nem írta fel, ezért bement a Digi-hez, ahol papíron kinyomtatták a fontosabb információkat. A papíron szerintem valamilyen Digi-s account user+pass kombinációja szerepel, mert sem a Wifi-jelszónak, sem a router jelszavának nem lehet használni.

Próbáltam belépni admin+admin kombóval a routerbe (fizikailag ez is van ráírva a készülékre, mint alapértelmezett belépési adatok), de nem engedett. Erre azért lenne szükség, hogy ki tudjam olvasni a Wifi-jelszót. Aki korábban beállította neki a Wifi-t, jelenleg nem elérhető, ezért nem tudjuk megkérdezni, hátha emlékszik a belépési adatokra.

Van ötletetek, hogyan lehetne megoldani a problémát? Előre is köszi a tippeket!

(#60736) DonMaster válasza Apollo17hu (#60735) üzenetére


DonMaster
addikt

ha digis eszköz akkor user/digi párosal probálkoz,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#60737) MadMancs válasza Flashget (#60727) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálunk kb 2 éve került fel optikai kábel és doboz az emeletekre (villanyóraszekrény), és kb 1 éve került optikai kábel be a dobozokra. 2 hónapja váltottam 100/50 ről 1000/200 ra, zokszó nélkül behúztak 1 plusz kanócot telónak. Ebből azt szűröm le hogy majd valamikor 2189 körül fény is kerülhet abba a kábelbe. :DD ( Várpalota)

Sebességre egyébként nem panaszkodhatok.:

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#60738) Danex válasza Apollo17hu (#60735) üzenetére


Danex
addikt

Ha saját router van, és már tudjátok a jelszót az előfizetéshez, akkor meg lehet próbálni egy 30sec-es reset gombbal a teljes visszaállítást a routeren, ekkor a ráírt jelszópárossal már be kéne tudni lépni, ahol megadod a digis hozzáférést és te kitalálsz egy WiFi jelszót.

(#60739) Apollo17hu válasza DonMaster (#60736) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi, ez jó tipp, ki fogjuk próbálni!

@Danex: Végső esetben ez lesz, köszönöm neked is!

(#60740) twinkiecz


twinkiecz
tag

Üdv 1-2 héten belül jönnek a mi társas házunkba átkötni optikára a dolgokat. Az volna a kérdésem hogy van valakinek tapasztalata hogy Miskolcon hány eszközt hoz a Digi ha mindenre van előfizetésünk (telefon, internet, tv)? És még az érdekelne hogy ha a saját routeremet szeretném használni akkor már a bekötéskor átállítják a saját eszközüket bridge módra vagy majd utána kell intéznem az ügyfélszolgálaton keresztül?

linktr.ee/twinkiecz

(#60741) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok huawei echolife hg8121h routernél egyszerűen nem találom a bridge mode ot továbbá nem tudom, hogy ppoe kapcsolat megszűnik e ha bridge mode ba rakom vagy attól az eszköz ugyanúgy csatlakozni fog a netre csak éppenséggel ip t nem fog osztani így a mögé kötött router tehetei a dolgát rendesen ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60742) Hoorus válasza Pocok256 (#60741) üzenetére


Hoorus
őstag

Te nem tudod bridge-re állítani. Be kell telefonálni és központilag állítják be.

(#60743) MadMancs válasza Pocok256 (#60741) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia. Bridge módba ügyfélszolgálat tudja tenni, hívd fel. És nem, onnantol pppoe tárcsázást is saját routerednek kell rendezni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#60744) Pocok256 válasza MadMancs (#60743) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez így mekkora mindfuck ?! szolgáltató teszi bridge mode ba OMG ilyet még életembe nem hallottam :Y

Szóval ha a másik router nem tud ppoe tárcsázást akrko megszívtam :))

Mindenesetre nagyon köszi a gyors választ.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60745) MadMancs válasza Pocok256 (#60744) üzenetére


MadMancs
veterán

Diginél ill upc-nél van :DD
Akkor meg. De kétlem hogy létezik olyan (nem másik szolgáltatótól kapott) router amelyik ne tudná.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#60746) Pocok256 válasza MadMancs (#60745) üzenetére


Pocok256
veterán

Van PPOE viszont ez tuti, hogy brdige mode ba nem csatlakozik automatikusan a router ? UPC nél emlékeim szerint úgy volt, hogy bridge mode ba lett rakva de attól még a csatlakozást elintézte.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#60747) viktorhu válasza Pocok256 (#60746) üzenetére


viktorhu
veterán

Az upc kábelnet, ott nincs pppoe.

(#60748) 19ati93 válasza cooi11 (#60734) üzenetére


19ati93
senior tag

TP-Link Archer C2 AC900

[link]

(#60749) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy akiket átkötöttek FTTH-ra azoknak csak a net csomag változott, vagy a telefont is módosítani kellet Én nem szeretnék hűséget kötni de szeretném megtartani a digifon500-at.

Előre is köszönöm.

(#60750) CirrMee válasza Calogero (#60749) üzenetére


CirrMee
addikt

Gondolom olyanra köthetsz szerződést, ami az adott hálón elérhető.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.