Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) forten válasza #29810560 (#60100) üzenetére


forten
tag

Erre nem tudok Neked konkrét választ adni,hisz nem vagyok közel a tűzhöz.
Amit tapasztaltam, hogy egy adott terület raktára kap egy x y eszközt,és egy ideig abból dolgoznak a szerelők.
Hogy ennek anyagi,vagy egyéb oka van így,nem tudom.Tecnikailag már csak,azért sincs semmi ,mivel egységes hálózatot építenek pl: a paneleokban is országos szinten.

Most például,ahol lakom ide kb 2 hete,recriever+új beépített antennák ZTE ont kombó van folyamatosan.Előtte ZTE F668 volt többségében,hónapokig.Nem gondolom van ilyen szempontból séma, hozzáteszem nem látunk bele a mögöttes dolgokba. :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60102) #29810560 válasza forten (#60101) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :R

Ez is valami. Legalább nem terjed tovább a fals info. :)

(Ami - amennyiben jól emlékezem - eredetileg valami DIGI szerelői mondásból táplálkozott. ... de, lehet rosszul emlékszem.)

(#60103) TeeJay


TeeJay
félisten

pedig valahol ZTE valahol Huawei OLT-re építette DIGI a hálózatát
és a felhasználók írták be hogy merre vannak és milyen ONT-t kaptak
ha behalt akkor ugyanolyat hoztak a helyére nem lehetett ZTE területen Huawei ONT-t kérni és fordítva
dchard talán meg is írta hogy elvileg szabványos lenne az OLT-ONT párosítás mégis inkább stabilabbnak tűnik ha az OLT és ONT is azonos márka terméke

na erre írtam hogy vajon ahol ezt az új fajta ONT-t adják ott ZTE vagy Huawei hálózat van-e
vagy az újfajta ONT ZTE/Huawei belülről csak kívülről más ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60104) forten válasza TeeJay (#60103) üzenetére


forten
tag

Akkor pontosítok.Én ilyenről még nem hallottam,de az nem jelenti azt,hogy nem létezhet.😊

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60105) leslieke válasza Brandynew (#60093) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bőven elég oda a gigás net is. Még sok is ennyi emberre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#60106) Soma01 válasza TeeJay (#60097) üzenetére


Soma01
veterán

Akinél mostanában kötik a netet, nem kérdezné ezt meg a szerelőtől? Ő biztosan tudja.

(#60107) DarkByte


DarkByte
addikt

Szeged melyik részén upgrade-elnek FTTH-ra, ezt lehet tudni? Ha jól sejtem a paneles részén csinálják.

(#60108) TeeJay válasza forten (#60104) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg tisztán emlékszem hogy páran ZTE helyett Huawei ONT-t akartak volna vagy Huawei +CATV cucc helyett egybe ZTE ONT-t és meg lett mondva hogy adott OLT-re ugyanazon márka ONT-je csatlakozhat
olvassatok vissza

dchard is írta hogy van valami oka hogy azonos márkát tesznek az optikai szál mindkét végére
aztán most jött ez az új ONT ami akkor vagy megy más OLT-vel vagy belülről az új ONT is Huawei vagy ZTE cucc csak más burkolat meg máshol gyártják kínában :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60109) forten válasza DarkByte (#60107) üzenetére


forten
tag

Kossuth Lajos Krt felől indult,halad tovább Rókus krt felé,még ami érintett, Makkosházi Krt,József A. stop.

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60110) iMaverick válasza TeeJay (#60103) üzenetére


iMaverick
addikt

Nem kellene indítani egy ilyen "összesítést"? Aki már jelenleg is FTTH-n van, írja meg melyik kerület/város, milyen ONT-ot kapott. Ennyi. Egy ilyenből lehet kiderülne, hogy mennyire keveri a Digi az OLT-ONT pariztatást.

(#60097) TeeJay: Kispest akkor Huawei-es?

Csak azért kérdem, mert ha ez így van, akkor marad a router.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60111) forten válasza TeeJay (#60108) üzenetére


forten
tag

Utána kérdeztem,akinek van erre rálátása,S valóban úgy van,ahogy írtad.Van Huawei,és ZTE-s terület.Úgyhogy elnézést,ez az én tájékozatlanságom volt.
Viszont a többi, stimmel,amit a raktárkészlettel kapcsolatban írtam. :)

Egyébként pedig semmi gyakorlati haszna nincs , hogyha tudnád.Úgyis saját routert használsz. :)

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60112) iMaverick válasza forten (#60111) üzenetére


iMaverick
addikt

Egyébként pedig semmi gyakorlati haszna nincs , hogyha tudnád.Úgyis saját routert használsz.

Most nem azért, de nem feltétlenül rossz, ha "előre tudsz" ilyen infókat... Pl. ha hozzánk a ZTE-s ONT-ot hoznának, akkor a router-re nem lenne szükségem. (Az előző D-Link Dir-655-öt pontosan a leendő FTTH-s bekötés miatt cseréltem le egy TP-Link 1043 V2-re, hogy ne a router legyen majd a szűk keresztmetszet.)

Most ha Kispest tényleg Huawei-es "kerület", akkor ezek szerint nem lőttem mellé. (Min. 3db Gbps-es LAN port kell.)

Más: Erzsébetről (XX. ker) lehet tudni, hogy milyen "beállítottságú"? ;]

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60113) nepszter1


nepszter1
addikt

sikerült megoldani !

[ Szerkesztve ]

(#60114) BlackJack21 válasza iMaverick (#60112) üzenetére


BlackJack21
tag

Pesterzsébet, Knézits u. 1.5éve (Digi 500+TV+Digitel200) Huawei, Maglód jelenleg Digi1000+TV+Digitel200 Zte. Mindkét esetben FTTH és csak az ONT jött, semmi más eszköz.

(#60115) kene84 válasza nepszter1 (#60113) üzenetére


kene84
senior tag

Szia,

lehet rosszul értem a kérdést de csinálsz egy pppoe kapcsolatot, beírod a Digitől kapott felhasználónevet és jelszót és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#60116) iMaverick válasza BlackJack21 (#60114) üzenetére


iMaverick
addikt

:R Köszönöm!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60117) Joe123 válasza iMaverick (#60112) üzenetére


Joe123
aktív tag

Miben jobb a ZTE?

(#60118) #29810560 válasza forten (#60111) üzenetére


#29810560
törölt tag

... és azt lehet tudni, hogy térkép szerint (város, falu ill. város/kerület ) mely terület Huawei alapú és mely terület ZTE alapú? :F

... vagy ez hétpecsétes vállati titok? :F

(Bár, ha a DIGI ügyfelek itt a fórumon megírják, hogy lakcím szerint hol kaptak Huawei ONT-t ill. ZTE ONT-t akkor kialakul a kép és túl sokáig nem lesz titok, ha ez a párosítás dolog igaz.)

(#60119) iMaverick válasza Joe123 (#60117) üzenetére


iMaverick
addikt

All in one tudja az alap dolgokat: ONT+router (wifi/4Gb LAN)+TV+telefon. Egy készülékben.

(#60118) Mr. Janó: ezt javasoltam én is. :))

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60120) Cirbolya_sen válasza iMaverick (#60112) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

XX-XXIII. ker új bekötése /1 éve van itt DIGI/ Huawei-es

Cirbolya_sentinel

(#60121) DarkByte válasza forten (#60109) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :R
Akkor gondolom a Franciahögy / Makkos-erdő sor az majd valamikor később.
Na nem mintha a filléres 500-as netre a jelen árszint mellett egy árva szavam lehetne, csak kíváncsi voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#60122) iMaverick válasza Joe123 (#60117) üzenetére


iMaverick
addikt

Most nézem vissza kicsit a topikot... Lehet tisztázni kellene, hogy konkrétan milyen Huawei-ről beszélünk... Találtam ilyen Huawei-t is. Azon van 4 LAN port (feltételezem, hogy Gb-es). Huawei HG8247H

Ezzel már nekem sem lenne bajom. ;]

szerk: most olvasom, hogy utána többen panaszkodtak, hogy a Digi-sek úgy hagyták ott, hogy se wifi, se LAN2-4 port, csak a LAN1, ráadásul eleve bridge mód. Süti.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#60123) Joe123 válasza iMaverick (#60122) üzenetére


Joe123
aktív tag

Na ezért nem értettem, mert én is ilyen teljes funkciós huawei-t láttam, úgy voltam ez kb. tökugyanaz mint a ZTE.

(#60124) Gézengúz válasza iMaverick (#60122) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jó cucc a 8247, semeddig nem tart telon átkérni router módba.

(#60125) forten válasza #29810560 (#60118) üzenetére


forten
tag

Valószínű létezik ilyen személy,vagy osztály, a Bp.-i központban,aki országos szinten képben van.😊

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60126) forten válasza DarkByte (#60121) üzenetére


forten
tag

Ha,jól tudom Makkoserdő sor 30-tól 28,26,24... lefelé ,azok a társasházak FTTB-k,30-tól felfelé FTTH-S.
Először a panelokat fogjàk megcsinálni, valószínűleg,utána jön az egyéb.😊Oda,még új szálkiosztást is kell tervezni,szóval...😊

"Hol volt,hol nem volt..."

(#60127) BlackJack21 válasza iMaverick (#60122) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekünk is ilyen ONT volt a Huawei. Volt wifi, viszont csak a LAN 1, CATTV és a TEL 1 volt aktív. Az érdekesség, hogy a menüjét el lehetett érni és működött is a port forward, stb( nem bridge mód).

(#60128) oszy


oszy
veterán

"Kis" segítség kellene.
Kollégám (pár év kihagyás után újra) beköttette a digi netet és vett egy asus routert családi házba. Ez a kép fogadott, mert ők már nekifogtak. Persze internet nincs. Holnap nekem kellene rendbe hozni. Mennyire nehéz feladat? Az asus-t resetelném, mert abban is nyúlkáltak már. :Y A "modem" be van lőve a felhasználónévvel és jelszóval. Csak a vezeték nélküli nem működik.

A kék utp csatlakozó nem tudom miért van bedugva! Az jön a tetőről, de anélkül is van vezetéken internet ha rákötnek egy laptopot. Tudtok segíteni abban, hogy betudjam állítani a wi-fi-t nekik? :R Ráadásul a telefon sem működik nekik. :F



[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60129) #29810560 válasza oszy (#60128) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez az ASUS router nem 100 Mbit/s-es WAN ill. LAN portokkal rendelkezik véletlenül? :F

... mert,- ha igen akkor - a gigabites DIGI Internethez karcsú lesz. ;)

Amúgy, ha lenne egy használható gigabites WiFi-s router akkor BRIDGE módba lehetne átkérni az ONT-t és akkor a routeren kellene beállítani mindent. (PPPoE, DHCP, port-forward WiFi, stb.).

Amennyiben az ONT marad ROUTER módban akkor nemigen kell mögé második router. Amennyiben több fizikai LAN port kell akkor az egy switch-el is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#60130) Intruder2k5 válasza #29810560 (#60129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, 100Mbps portjai vannak, ráadásul 80Mbps-nél többet nem is nagyon tud NAT-olni gyári szoftverrel. Tomato-val tudná a ~94Mbps-t.

De ha jól gondolom, akkor ez a WiFi nélküli ONT lesz ami a képeken van, és ha csak a WiFi miatt kell, mobileszközöknek, akkor elég lehet ez a router is. Az ONT marad router módban, az egyik LAN portjára rákötik a routert, és az szórja a WiFi-t, a kábeles eszközök meg mehetnek a maradék három LAN portjára az ONT-nak, Gbit-en. Persze IP konfigurálásra szükség lehet, mielőtt összeköti a két eszközt.

(#60131) #29810560 válasza Intruder2k5 (#60130) üzenetére


#29810560
törölt tag

Valóban. Ebben az ONT-ben nincs WiFi. Ez elkerülte a figyelmemet. :W

(#60132) djsilas válasza flegga92 (#60064) üzenetére


djsilas
tag

Valami ket antennas ZTE. Nem vagyok otthon, de mintha lenne a tipusaban F, 6-os, meg 8-as is.

(#60133) oszy válasza Intruder2k5 (#60130) üzenetére


oszy
veterán

A sebesség nem lenne itt lényeg. WiFi menjen és kész. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60134) Zeban58


Zeban58
tag

Sziasztok!

Megrendeltem a Digi 1000 netet, várhatóan napokon belül bekötik. Családi házban lakunk, tehát ha jól sejtem FTTH-t kapunk. A fórumot olvasgatva két lehetőség van: vagy kapok egy egyszerű modemként működő optikai terminált, vagy pedig egy olyat, amiben router is van. Mindkét esetben használni szeretném a saját routeremet is.

A modemes sztori elvileg egyszerűnek tűnik, vagyis a modem LAN portját rádugom a routerem WAN portjára. És elvileg csak a login adatokat kell majd megadnom a routerem kezelőfelületén.

Ha beépített routeres eszközt hoznak, akkor pontosan mit kell tennem ahhoz, hogy a Digi doboza és az én meglévő routerem egyaránt szolgáltasson Wi-Fi-t? A Digi router és a saját routerem között két emeltnyi különbség lesz - elvileg megoldható, hogy ugyanazt a Wi-Fi internetet szórja a két eszköz? De persze az sem lenne nagy gond, ha két különböző Wi-Fi hálózat lenne.

Előre is köszi a segítséget! :)

+1 kérdés, sorry: tudnátok ajánlani 1-2 korrekt routert az 1000-es digihez? (olvasgattam már sokfélét, nehéz ügy, főleg, hogy nem vagyok nagy expert a témában)

(#60135) Joe123 válasza Zeban58 (#60134) üzenetére


Joe123
aktív tag

[Router topic]

Itt érdemes feltenni a kérdéseid.

(#60136) Hoqspok


Hoqspok
tag

10 Év után elbúcsúztam D-Link DIR-655 routeremtől. Jól ment T-home modemmel, majd a DIGI . koax, internet is atom stabil volt és csak áramszünetnél vagy nyári viharokba volt kikapcsolva 10 évig folyamatosan működött.

A fejlődés nem állt meg most Huawei HG8121H kaptam DIGI től sebességgel semmi probléma örülök neki :C , és itt be is fejeztem a pozitívumokat.

2 Hét tapasztalata alapján kijelenthetem,hogy az a stabilitást megbízhatóságot amit megszoktam. egy öreg 10 éves eszköztől már múlté :W .
LAN hálózaton a nett stabil , de WiFi oldalon mind az internet, mind a belső hálózat instabil random eldobja a kapcsolatokat a telefonokkal laptopokkal, ilyen esetbe az újra csatlakozás se mindig lehetséges, van hogy simán újra csatlakozik az eszköz van hogy kézzel kel Wifi beállításokba ezt kezdeményezni. Laptopok alvó módból van mikor simán minden gond nélkül, vissza csatlakoznak van viszont, hogy csak újra indítás után tud a routerhez kapcsolódni. 1-2 napig semmi tünet, utána viszont jönnek a csatlakozási gondok, és család rajtam lóg hogy tegyek valamit. Van itt minden LG , IPhone8 ,Huawei P9 telefonok, új és régi Dell laptopok, és a közös PC ami az egyetlen stabil eszköz a családba mert LAN kábelen van csatalakozva. Eddig semmi összefüggést nem találtam, hogy melyik eszköz mikor nem tud csatalakozni, az egyetlen közös pont ha eldobja a belső hálózatot a Wifi akkor mindenki ki esik de van aki észre se veszi mert 1-2 sec belül újra csatlakozik, és van aki káromkodik na annak nem megy…. szóval tök káosz a Wifi belső háló mióta HG8121H router a kiszolgáló. … szóval megyek a Router topikba keresgélni Én is :))

(#60137) adika4444 válasza Hoqspok (#60136) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A végén a kulcs, keress valami normálisabb fajta routert.
Ezt a Huawei eszközt pedig kérd majd át bridged módba, üfsz-on vagy mail-ben lehet ezt megtenni...

üdv, adika4444

(#60138) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Bugyuta kérdés:
Ha az ONT bridge módban van, attól még működik a telefon és a TV kimenete?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60139) nfsu17 válasza Vakegérke (#60138) üzenetére


nfsu17
veterán

igen

(#60140) Vakegérke válasza nfsu17 (#60139) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60141) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Békéscsabán ma volt kint nálunk egy ügyintéző, hogy jönnének modemet szerelni. Ezt kötelező elfogadni? Jól van ott kint a 'doboz' a folyosón. 10 emeletes tömb. Visszaolvasva itt, tehát ezek a digis routerek wifisek. Na most így is tele van minden wifi csatorna, de ha minden lakásba betesznek egy ilyet, akkor gyakorlatilag megduplázódik a konkurencia. Senki nem fogja lekapcsolni a wifijét gondolom. Én ragaszkodom a saját routeremhez, nincs szükségem a digisre.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#60142) Brandynew válasza Victoryus (#60141) üzenetére


Brandynew
őstag

Gondolom FTTB-ről FTTH-ra álltok át és az optikai kábelt nehezen fogod tudni beledugni a saját routeredbe.

(#60143) #29810560 válasza Victoryus (#60141) üzenetére


#29810560
törölt tag

Semmi nem kötelező. A kapott szolgáltatói eszközt (ONT-t) átkérheted BRIDGE módba - telepítés után telefon az ügyfélszolgálatra - és akkor használhatod továbbra is a saját routered. (BRIDGE módban az ONT WiFi-je sem működik, ergo nem zavar semmilyen más eszközt, mert ki van kapcsolva.)

... de, le is mondhatod a szolgáltatást és akkor az optikát sem húzzák be a lakásodba. ;)

(#60144) djsilas válasza Victoryus (#60141) üzenetére


djsilas
tag

Gondolom akkor az ügyintéző tájékoztatott, hogy gyakorlatilag megszűnik az UTP-s net. Nem kötelező átállnod optikára és elfogadnod ezt, csak akkor lehet keresni másik szolgáltatót... (InternetX, Flip, Telekom, Invitel)
A házak/lakások java részében eddig is volt WiFi -s router és/vagy AP, ami így most lekerül, tehát azt nem hinném, hogy emiatt megduplázódna az interferencia.
Ha ragaszkodsz a saját routeredhez, akkor kérd, hogy rakják bridgebe az ONT-t, így az mintegy modem fog működni és használhatod saját routeredet.

Nekem inkább az a bajom, hogy egyrészt így is tele van minden kábellel, másrészt pedig egy 50-60nm-es lakásban eddig se feltétlen volt egyszerű rendesen elférni. Nálam ahol a router volt, ott egyetlen 230V-os aljzat van. Onnan van behúzva az UTP lakáson belül, tehát egyértelmű, hogy Digis ONT-t is oda kértem. Egyelőre próbálom elfogadni a több tekintetben is visszalépést, közben azért kacérkodom a gondolattal, hogy átkérem én is bridgebe a Digis eszközt. Max az asszony megöl, hogy mostantól ott is lesz plusz egy elosztó meg még több kábel, amiben hasra lehet majd esni... :/

(#60145) Brandynew válasza djsilas (#60144) üzenetére


Brandynew
őstag

Hogyhogy nem tudod a fal mellett elvezetni a kábeleket? Én mindenhová tettem olyan szegélyt, ami mögé be tudtam rakni a kábeleket, ahol meg kellett, hogy keresztülfúrtam a falat, nem egy nagy munka.

(#60146) MasterMark válasza Victoryus (#60141) üzenetére


MasterMark
titán

A modem az modem is lehet csak, és akkor minden ugyanúgy marad mint eddig volt.

Switch Tax

(#60147) Soma01 válasza oszy (#60128) üzenetére


Soma01
veterán

Megoldottad? Sikerült?

(#60148) oszy válasza Soma01 (#60147) üzenetére


oszy
veterán

Igen sikerült. A digi felhasználó név és jelszó volt a ludas.

Viszont most van egy másik probléma. A routeren kívül, minden ugyanaz. Ez tp-link ac 1200. A ZTE összeköt a routerrel, a router a laptoppal. Minden stimmel vezetéken és wifi-n is. Majd amikor a routerbe bedugok egy vezetéket, hogy rá kössek egy asztali gépet, azon nincs net. Eddig ez volt összekötve vezetéken azzal a kábellel. Lehet azzal kellett volna beállítani mindent, nem a laptoppal?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#60149) Soma01 válasza oszy (#60148) üzenetére


Soma01
veterán

Melyik routerre dugod rá azt a gépet (kábelen), a Tp-linkre? (A többi gépen ami erre a routerre csatlakozik, azaz ezen a routerren megmarad a net?) Ez a router érzékeli, hogy be van dugva a kábel?
Szerintem azon a gépen kell majd valamit állítani, nem a routeren.

(#60150) oszy válasza Soma01 (#60149) üzenetére


oszy
veterán

Igen arra. Úgy látom érzékeli. A laptopon vezetékkel is megmarad a neten. WiFi pedig minden telefonon van.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.