Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) Mate válasza ACE- (#37200) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért jó neki így csinálni, mert az emberek 95%-a inkább fizet pár száz forinttal többet, mint lemondogasson-újrakössön. Viszont ha simán engednék, többen kötnének hűséget.

(#37202) poli27 válasza DonMaster (#37160) üzenetére


poli27
veterán

A cat6 ban két sorban vannak, míg a cat5 ben egy sorban, ugyanis a cat6 kábel erei vastagabbak, és nem minden cat6 ra lehet feltenni az 6 ös dugót...

(#37203) poli27 válasza bladesks007 (#37199) üzenetére


poli27
veterán

van A és B bekötési mód, a b szerint kell bekötni! Ha az egyik szál már nem érintkezik 100 megát jelez, de akkor is ha csak fel van cserélve!

(#37204) adika4444 válasza bladesks007 (#37191) üzenetére


adika4444
addikt

Van két gigás kártyás géped? Kösd az egyiket a kiállás egyik másikat a másik végére, és fixip. Esetleg a routert kösd egy másik kiállásra, és a router helyére kösd a gépet lássuk mit szól hozzá:).
(#37195) kali:
ONT-ra kötve megy neki, szóval lehet hogy két szál tényleg fel van cserélve azthiszem pont te írtad még régebben hogy lehet hogy ont-ból gépbe ok de a router már háklis az elkötésre pont az 1043NDv1.

üdv, adika4444

(#37205) DonMaster válasza ACE- (#37200) üzenetére


DonMaster
addikt

a diginél maradsz? ha igen akkor mi a kérdés?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37206) DonMaster válasza poli27 (#37202) üzenetére


DonMaster
addikt

tudom nagyon jol, hogy mi a különség a 2 csati között , 2sorban az oké de nagyobb a lyuk is,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37207) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Ha már kábelek. A TP-Link WR1043ND V3 routerhez egy méteres cat5 -ös kábelt adtak ami jelenleg 545 Mbit -et átviszi (Digi 500). Azért ennyire nem kellene spórolniuk.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37208) bladesks007 válasza poli27 (#37203) üzenetére


bladesks007
tag

B szabvány szerinti sorrendben vannak a lengő kábelek bekötve. 3 kiállásnál is ellenőriztem, esélytelen, hogy mindháromnál érintkezési probléma van. A fali aljzatot még nem szedtem szét, de azt meg az A szabvány szerint kellett bekötni, ha jól tudom.

(#37209) Attila 1 válasza bladesks007 (#37208) üzenetére


Attila 1
tag

A fali aljzatot is B szabvány szerint kell bekötni. :W :W

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#37210) bladesks007 válasza Attila 1 (#37209) üzenetére


bladesks007
tag

Az előbb olvastam itt: https://hu.wikipedia.org/wiki/UTP

"A fali kábelt a TIA/EIA-568-A míg a lengő kábelt a TIA/EIA-568-B szabvány szerint kell mindkét végén bekötni."

Akkor ez nem igaz?

Megkérdezem a villanyszerelőt, hogy A vagy B szerint kötötte-e be. Ha rosszul, akkor, lehet az, hogy emiatt 100 mbit routeren (az, h. ont-on miért gigás, azt végképp nem értem, de mindegy)?

(#37211) Sasos


Sasos
senior tag

A hozzáértőket kérdezném elsősorban, ha már téma lett itt az UTP kérdése... A két szabványos, egyenes bekötés között mi a különbség? Azt látom én is, hogy más a színsorrend, de kapcsolási szempontból egyezik a két bekötés. Miért van két verzió, és van e köztük bármilyen lényegi különbség más szempontból?

(#37212) Varszegig válasza Sasos (#37211) üzenetére


Varszegig
veterán

(#37213) ACE- válasza DonMaster (#37205) üzenetére


ACE-
addikt

Nála, csak kevesebbet fizetek nekik mint amit várnának, ezért nem értem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37214) ACE- válasza Mate (#37201) üzenetére


ACE-
addikt

Az a párszáz forint az havi 1600... ha nagyobb net csomagja van az illetőnek akkor még több. Nekem nem kell a TV, még azon is el fogok gondolkozni 3 hónap múlva, hogy kössek-e okoscsomagot, vagy maradjak a 4200 Net+telefon kombóval... TV-vel együtt 5760 lenne, tehát a TV így 1500 Ft-ba kerül, lehet annyit meg fog érni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37215) wwenigma válasza < CyberBob > (#37207) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Teljesen jo a gigabithez...felesleges a dragabb.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37216) ACE-


ACE-
addikt

Más kérdés, várható vajon a DIGI-től olyan szolgáltatás, mint a UPC-nél, hogy a meglévő vonalas számot lehet használni egy applikációval, anélkül hogy a nomadikus szolgáltatást igényelném?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37217) wwenigma válasza ACE- (#37216) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez a nomadikus szolgaltatas amit leirtal.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37218) adika4444 válasza wwenigma (#37217) üzenetére


adika4444
addikt

Sztem a kérdező arra gondolt, hogy otthon ha akarja bedugja a drótos telót és megy, de ezzel együtt tudja nomadikusan is használni.

üdv, adika4444

(#37219) wwenigma válasza adika4444 (#37218) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Voip adapterbe nomadikus adatok+drotos telo bedug, mobilon appban beallit ugyanez. DONE.

Szerintem a kerdezo szorszalhasogat es olyat keres amibe bele tud allni. Egyebirant nincs ertelme, Voip alapon en 5ftert mobilt, 2ert vezetekest hivok Voipblazer-en keresztul.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37220) #29810560 válasza ACE- (#37216) üzenetére


#29810560
törölt tag

Már van ilyen szolgáltatása a DIGI-nek. Én is ezt használom egy okostelóval. Az app-ot Zoiper-nek hívják.
(Egyébként, ahogy wwenigma már leírta. Ez a nomadikus szolgáltatás.)

(#37221) #29810560 válasza adika4444 (#37218) üzenetére


#29810560
törölt tag

Működhet így, de egy szám (vonal) egyidőben csak egy végponton lehet aktív. (... vagy otthon a "drótvégen", vagy a világban az okostelón, mert a VoIP szerver egyidőben csak egy accountot aktivál. Az egyik készüléket/app-ot deaktiválni kell, hogy a másikkal fel tudj jelentkezni.)

(#37222) Sasos válasza Varszegig (#37212) üzenetére


Sasos
senior tag

A fordított és az egyenes között értem a különbséget. A kérdés a kétféle egyenes bekötésre vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#37223) < CyberBob > válasza wwenigma (#37215) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Persze működik, csak lehetett volna legalább 1,5 méter. Pár éve vett eszközökhöz is cat5e kábelt adtak már.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37224) DonMaster válasza ACE- (#37213) üzenetére


DonMaster
addikt

az oké hogy kevesebebt, de már párszor leirtsm a Digi nem az 1éven belül akrja a befektette pénzt emgtériteni hanem hosszu idö mulva mondjuk 5év, most hogy nem 2e ft-ot nyerrjtad hanem 1500-at , evvel semmit nem bukik, mert 1500 stabilan ott marad neki mint profit, ha elmész akkor bukik csak, viszont maradsz a digi-nél igy az hogy 2000 vag 1500 nem oszt nem szoroz, 0nál több, ergo igy is ugy is hasznod szerez belöled, persze szerezhetne többet is, bá ninc skizárva hogy most 3honap a türelmi idö okos csomagra, az idö alalt ha modositanak ászf-ben és nem lehet akkor kifizeted a listaárat igyis ugy is, és fog modosulni december 1 miatt az ászf, tehát lehet hogyevvela lemondtad a tv-t dologgal csak egyedül tevesztettél, és nem hogy meg fogsz sporolni 34e ft-ot 2év alalt hanem még azt is kifizeted a digi-nek de tetudod te pénzed,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37225) bladesks007 válasza bladesks007 (#37210) üzenetére


bladesks007
tag

A fali kábel bekötésének akkor A vagy B szabvány szerintinek kell-e lenni?

[ Szerkesztve ]

(#37226) Attila 1 válasza bladesks007 (#37225) üzenetére


Attila 1
tag

A fali kábel bekötése B szabvány szerint kell csinálni én is így csináltam. 1.0 Gbps így van meg. A DIGI B szabványt használ.

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#37227) ACE- válasza DonMaster (#37224) üzenetére


ACE-
addikt

Hát, marketing manager ne legyél sose, mert tudásod nulla a témához :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37229) DonMaster válasza ACE- (#37227) üzenetére


DonMaster
addikt

ez nem szol marketingröl, ha holnap ászf modosul és bezárul a lemondos kapu akkor nem sporolsz 34e/2év , és ugyan ugy kifizeted a Digi felé a pénzt, de nem értesz te ehez , tehát töknyolc.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37230) ACE- válasza DonMaster (#37229) üzenetére


ACE-
addikt

A vitát ezennel befejeztem, fegyvertelenekkel nem harcolok.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37231) Flashget


Flashget
félisten

Realme GT Master Edition

(#37232) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Tanács kéne, hogy mit csináljak ilyenkor! Tegnap bementem az ÜSZ-re X. ker, itt is lakom és mivel lejárt a hűségem, így a 100/100 helyett módosíttattam a szerződést a 100/50-re. Ennyi volt, majd decemberben kapom az új áras számlát, elbúcsú.
Ma reggel óta néha éreztem, hogy ami eddig azonnal betöltött, például itt a fórumon való bejelentkezés, az néha elszuttyog vele. Mivel nem múlt el, így csináltam mérést a Digin is, speedneten is és gyakorlatilag jó esetben a tizede a letöltés a réginek, de volt 6 Mbps is már. Azért kipróbáltam innen is az a 1 Gib-es testfile letöltését, kb 14 percet írt. A feltöltés az eléri a régi szintet, most 89 Mbps volt éppen.

Már bánom, hogy bementem, de minek fizessek havi 800 ft-ot feleslegesen, amikor még az 50-es feltöltést se használja ki a rendszer!?

Volt már valakinek ilyen érdekes jelenséggel dolga? Mit javasoltok, van értelme a műszakiakat hívni?
Volt újraindítás is, gép+router is, most ez 94.-el kezdődő ip van.

Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#37233) Vakegérke válasza ubyegon2 (#37232) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem még nem állították át a sebességed, ha 89 Mbps a feltöltés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37234) ubyegon2 válasza Vakegérke (#37233) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem se! Csak éppen a 100 letöltés lett 6. Érted, mi a gondom. :D

Most akartam leszedni egy új disztrót tesztelésre, de inkább nem is bosszantom fel magam rajta. Máskor letöltéssel, telepítéssel együtt 12-15 perc alatt kész volt.

A letöltés meg nem is kell annyi, látom a torrenteken, mennyire nincs kihasználva. Jobban jártam volna, ha 200-asra módosítok. :((

(#37235) Vakegérke Akkor már ketten vagyunk!

Leparkoltam tegnap a sok Digis autó közé, épp egy hely volt, valamit kérdeztem az egyik embertől a lenyitott ablakon keresztül, és széttárta a kezét, aszongya nem értek... Leesett a dolog, megnéztem az összes furgont a parkolóban, szerinted hányon volt magyar rendszám?

[ Szerkesztve ]

(#37235) Vakegérke válasza ubyegon2 (#37234) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, értem, csak azt nem, hogy mitől.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37236) ubyegon2 válasza Vakegérke (#37235) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Poenból elkezdem letölteni azt a 8EiB-1 méretű testfilét, kíváncsi vagyok hány hétbe telne!? Nem próbálod ki, neked mennyi lenne? Csak kíváncsiságból, addig nem merem elmondani nekem mennyit írt ki! :)

[ Szerkesztve ]

(#37237) Vakegérke válasza ubyegon2 (#37236) üzenetére


Vakegérke
veterán

42-48 millió nap közt ugrál.

Szerk: Néha leesik 40 alá.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37238) ubyegon2 válasza Vakegérke (#37237) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Akkor ezt hagyjuk a fenébe, úgysem élnénk már meg, meg aztán szegény vinyóknak se tetszene egy idő után a dolog.
Bár lehet, hogy időközben csak elmetszik azt a tenger alatti vezetéket az oroszok. :U

[ Szerkesztve ]

(#37239) Vakegérke válasza ubyegon2 (#37238) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnézném azt a vinyót, amire ez ráfér. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37240) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Üdv!
Alaplap: M5A97 EVO R2.0, router: TL-WR1043ND V1. 2 hét múlva jön az 1000Mbit-es net.
Nem nagyon értek a hálózatokhoz de úgy gondolom a PC-men ott lesz az 1Gbit, mert a router LAN-ja gigabites és az alaplapon is gigabites vezérlő van, a wifi meg 300Mbit (elméletben) lesz?
Lehet valami buktató? :U
Előre is köszi!

(#37241) kali válasza ddt500hu (#37240) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr1043nd v1.x nem lesz jó adott netes sebességhez, már a 200-as mellé sem tenném be, ezen típusú routerből v2 vagy v3 kell, ami újabb technológiás, erősebb hardverű és nat képes, így már okés a diginet 1000 sebességéhez is.
a gigabit jelölés a wan és a lan portok tekintetében csak a szabványt takarja, a valós wan <-> lan sebességet viszont a hardver és a képesség határozza meg, így nagy szórás van adott irányú átviteli sebességek tekintetében a különböző típusú routerek között.
a wifi szintén, a 300 Mbps a kapcsolat/link sebessége - már ha az ellenoldal is képes legalább annyira -, mérésre viszont csak egy része kerül, konkrétan a hasznos sebesség, viszont a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés is - a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak a forgalomban -, ezért van az, hogy például egy 300 Mbps 2.4 GHz n szabványos kapcsolaton csak 80 - 90 Mbps mért sebességet produkál.
a munkaállomás hardveres kiépítése is szempont a diginet 1000 esetén, bár a router leveszi a pppoe terhet a gépről, de még úgy is van egy minimális elvárás, hogy a merevlemez...stb. képes legyen olyan sebességre.
a használt kábelek milyensége és bekötése sem mindegy, gigabit képes kell, cat5e alá ne add.

[ Szerkesztve ]

(#37242) ddt500hu válasza kali (#37241) üzenetére


ddt500hu
veterán

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :R
Egyébként értelemszerűen nem vagyok TP-Link fanatikus. Tudnál ajánlani pár routert ami megfelelne nekem? Mondjuk 15-30e Ft között ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#37243) Gejza1981 válasza ubyegon2 (#37232) üzenetére


Gejza1981
tag

egy hibajegyet mindenképpen vetess fel az ügyfélszolgálattal mert nem normális az állapot...

(#37244) Flashget válasza ddt500hu (#37242) üzenetére


Flashget
félisten

TL1043 V2,V3
TL3600
Asus

Realme GT Master Edition

(#37245) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok,
van itt aki Dél-Pest környékéről ír, és optikán lóg, annak megvan nagyjából a net csomagjának sebessége, vagy pedig a garantált létminimum körül teljesít? Nekem tulajdon képpen még alatta is:
Pár napja kötötték be, DigiNet 100 Pro, (100/100) (garantált 50/25) de lefelé jön csak 20-30 között, fölfelé kb. 50Mbps megvan, érdekes hogy pont fordítva... mindenesetre a letöltés az elég kevés a csomaghoz képest, én a környéken még nem sok bekötést látok a házakhoz, nem hinném, hogy le lenne terhetlve...

Ez már ügyfélszolgálatos téma szerintetek?

Előre is köszi!

(P.H.)

(#37246) kali válasza .DLL (#37245) üzenetére


kali
legenda

szia,

ezt kábelen méred?
wifi jellemző, hogy a feltöltés gyorsabb, mint a letöltés, de a wifi sebesség ilyen tekintetben nem mérvadó.

(#37247) TeeJay válasza .DLL (#37245) üzenetére


TeeJay
félisten

dél-pest nálad 18. kerület?
mert ha igen akkor welcome to sávszélesség hiány :D
bekötötték az egész kerületet FTTH-ra azt most elfogy a kraft

jelezd nekik bár én már megtettem és elvileg folyamatban van a fejállomás vizsgálat :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37248) poli27 válasza TeeJay (#37247) üzenetére


poli27
veterán

neked a feltöltéseddel van baj...neki a letöltésével mi a közös pont?.... :W :W

(#37249) kungzi


kungzi
veterán

Én a szinkron netet várom. 100/100, 200/200, 500/500 :DD :DD :DD
Gigás net nem kell :DDD

(#37250) poli27 válasza kungzi (#37249) üzenetére


poli27
veterán

Én meg a lottó ötöst, és akkor huzatok a bixből egy optikai szálat magamnak :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.