Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) poli27 válasza Hippo (#37540) üzenetére


poli27
veterán

Mert villanyszerelesi bolba kell menni...

(#37552) G@CSI


G@CSI
tag

Sziasztok!

Nemrég kötötték be a digi 200/100-as netet. Huawei HG8247H készüléket kaptam, viszont nem igazán tudom összehozni a routeremmel ami egy Asus RT-N18U. A router az extra funkciók miatt kellene. A kapcsolat összejön, igaz a routeren ha pppoe kapcsolatot állítok be, akkor nincs internetelérés. Csak automatikus ip beállítás esetén van, viszont így kábelen sem hajlandó 95 Mbps fölé menni a letöltés, ami ugye digi 100-nak felel meg. Ha a Huawei portjára rakom a gépet akkor 200 fölé is megy, viszont érdekes mert itt is csak a 2-es porton sikerült, az 1-es porton itt is csak 100 körül ment.

Újdonság még nekem ez az optikai kábeles cucc, előre is köszönöm a segítséget.

(#37553) 69er válasza lajos0001 (#37538) üzenetére


69er
csendes tag

átállítottam, semmi változás (automatán volt egyébként). ha rámegyek a helyi kapcsolatra -> állapot, akkor ott írja, hogy sebesség 100 mbps. valamelyik másikkal ugyanitt 10-et írt. nem tudom ez jelent e valamit. megnéztem az aljzatot, B-re van bekötve (1-2 helyen narancs és nem zöld). hétfőn megpróbálom feldugózni az aljzatba menő kábelt és be a gépbe. hátha így ki tudom zárni az aljzat hibáit.

(#37554) Gézengúz válasza G@CSI (#37552) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezt nézd meg...

[link]

Neked az optikai modem akkor már router módban megy!

[ Szerkesztve ]

(#37555) lajos0001 válasza 69er (#37553) üzenetére


lajos0001
tag

A helyi kapcsolat sebességénél mindenképp gigát kell látni itt: XP-ben: Vezérlőpult - Hálózati kapcsolatok - Helyi kapcsolat - Általános - Sebesség : 1 gbps.
Ha ott 100 vagy 10 mbps-t látsz, valami nem jól van beállítva semmiképp, és világos, hogy úgy nem lesz 200. Az automatikusra nem lehet biztosan hagyatkozni.

Ilyesmit kellene látnod, mint Gézengúz fenti válaszában: (#37554): a link ott.

Biztos, hogy a hálókártya egyáltalán tud gigát? Keress rá típus +szám alapján a neten a tulajdonságaira a gyártónál, ki kell buknia ziherre, tud-e gigát vagy nem.

Meg lehet próbálni letiltani az alaplapi hálókártyát biosban, kölcsönkérni/berakni egy pci-s, deklaráltan gigás hálókártyát, felrakni a legújabb driverét, gép restart, és utána megnézni, mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#37556) Gézengúz válasza lajos0001 (#37555) üzenetére


Gézengúz
addikt

Direktben kötve a routerre megy neki a 200Mbit, szóval a hálókártya gigabites..

Vágom ezt 69er-nek írtad.. :U

[ Szerkesztve ]

(#37557) lajos0001 válasza Gézengúz (#37556) üzenetére


lajos0001
tag

Amikor laptoppal próbálta direktben, akkor ment a 200 csak. A 100-as max az asztali géppel van, annak a hálókártyája lehet gyanús.

(#37558) G@CSI válasza Gézengúz (#37554) üzenetére


G@CSI
tag

Megnéztem. Routerrel és anélkül is gigabites kapcsolat van. Ezért nem értem miért feleződik meg routerrel, elvileg az RT-N18U minden portja gigabites.

Igen olvastam korábbról hogy a huawei eszközön nem volt csak egy aktív port meg a wifi része sem volt aktív. Nekem a wifi is megy rajta meg a portok is de csak a 2-esen jön át a 200mbps.

Próbáltam már a routert ap módban is akkor is ugyan ez a helyzet. :F

(#37559) Gézengúz válasza G@CSI (#37558) üzenetére


Gézengúz
addikt

akkor nyomj egy resetet a routernak és ha tudsz frissíts firm-et is, mennie kellene!

(#37560) TeeJay válasza Hippo (#37540) üzenetére


TeeJay
félisten

10méteres előre gyártott kell vagy te magad akarod rá krimpelni a csatlakozót?
hardverkerben van mindig jófajta CAT5e jó áron, azok mindenre jók még évekig
CAT6 felesleges mert egyedüli előnye hogy hosszabb távon tud gigabitet mint a CAT5e de ez cask 100méter felett érdekes. alatta felesleges...

tessék 10méter és készleten van
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37561) G@CSI válasza Gézengúz (#37559) üzenetére


G@CSI
tag

Legfrissebb gyári firm van rajta, reset is megvolt de ugyan úgy csak 100mbps megy át.

(#37562) Gejza1981 válasza TeeJay (#37560) üzenetére


Gejza1981
tag

mennyire megbízható ez az általad linkelt cég? mert van egy-két dolog igen jó áron... gondolok itt garanciális ügyintézésre pl...

[ Szerkesztve ]

(#37563) prozodus


prozodus
őstag

Új előfizetésnél kiszállnak telepíteni, mint a upc, v csak csomagot adnak modemmel, stb?

Milyen modemet adnak? V routert? Wifist?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#37564) adika4444 válasza prozodus (#37563) üzenetére


adika4444
addikt

Mindig szerelő megy. FTTH (családiházas) vagy FTTB (társasház) környezet?

üdv, adika4444

(#37565) htc07 válasza G@CSI (#37561) üzenetére


htc07
addikt

QoS nincs bekapcsolva véletlenül, bekorlátozva 100 mbit-re?

Nekem is ilyen routerem van, gond nélkül viszi az 1000-es netet is, úgyhogy mennie kéne.

(#37566) Vitocska válasza adika4444 (#37564) üzenetére


Vitocska
tag

Sziasztok speedtest szerint minden jo gyors a netem torrentezésnél meg max 1-2 megával tőlt ma kőtőték be a digit kéne hozzá valami külőnleges beálitas ?

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#37567) G@CSI válasza htc07 (#37565) üzenetére


G@CSI
tag

Sajnos nincs, már mindent átnéztem.
Huawei Hg8247h val szerelték nálad is a netet?
ONT 2-es port router wan port cat5e kábellel összedugva. router 1-es port gép szintén cat5e kábellel és nem jön át csak 100mbps. Ha a gépet dugom közvetlen az ONT 2-es portra akkor lazán megy 200 fölé.
Igaz a router wan beállításnál csak automatikus ip vel megy.

Érdemes lenne tomato-val megpróbálnom?

(#37568) Gézengúz válasza G@CSI (#37567) üzenetére


Gézengúz
addikt

Switch módot próbáld már meg mit mutat...

[link]

(#37569) DonMaster válasza Vitocska (#37566) üzenetére


DonMaster
addikt

kevés a SEED , Lassu a vinyo mondjuk sata 1/ide, kicsit sem birja, stbstb.
ninc skorlátozva a torrent a diginél, ha speedtest full akkor torenten csak ezek lehetnek, talán probáld meg a transmission kliens-t

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37570) Vitocska válasza DonMaster (#37569) üzenetére


Vitocska
tag

2 netem van itthon egyik thomos másik most ez uj digi thomnál jőn rendesen diginél max 1-2 mega

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#37571) DonMaster válasza Vitocska (#37570) üzenetére


DonMaster
addikt

ez marhaság, t-home 120-as max digi 1000-res,
mit jelent a normálsian, van itt egy test fájl probáld emg azt letölteni ha azt tudod közel maxal lefelé tölteni akkor müködik, jol. t-home és digi váltásnál router reset és gép ujra inditás sem árt.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37572) Vitocska válasza DonMaster (#37571) üzenetére


Vitocska
tag

nincs router csak a digi boxbol jőn a gépre rőktőn

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#37573) prozodus válasza adika4444 (#37564) üzenetére


prozodus
őstag

Családi. Miért?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#37574) Paoloo válasza Vitocska (#37570) üzenetére


Paoloo
tag

Nekem ugyanez volt. A T-s nettel mindig jött fixen max sebességgel(3.0-3,2 MB/s),a digi nettel meg nagyon ingadozott a sebesség,és inkább lassabban jött mint T-s net esetében. A megoldás nálam az lett hogy ssd-re raktam a torrent mappát,így hasít. Szóval valami vinyó probléma lesz szerintem.
Nálam egyébként egy USB 3.0-ás külső vinyóval nem ment rendesen.

(#37575) G@CSI válasza Gézengúz (#37568) üzenetére


G@CSI
tag

Itt sajnos elakadtam, viszont csak újraindítottam a huawei-t és már directben sincs meg a 200mbps egyik porton sem csak 100 jön mindenhol. :(( Kezdem elveszteni fonalat.

(#37576) ittakary válasza DonMaster (#37569) üzenetére


ittakary
nagyúr

Transmission kliens miért ajánlott ? :)

én pl qBittorrentet használok, idáig teljesen elégedett voltam vele

[ Szerkesztve ]

(#37577) DonMaster válasza ittakary (#37576) üzenetére


DonMaster
addikt

lehet, nállam sima utorrent, viszont transmis.. el megy maxon utorrentel bármit haxoltam nem nöt ugyan az a sebesség, persze attol még lehet más kliens is jo emg minden, csak ez az én véleméyenm volt hogy 1 probát löjön erröl is, hátha az meg oldja .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37578) adika4444 válasza prozodus (#37573) üzenetére


adika4444
addikt

Mert családiban optika végére kapsz egy kütyüt vagy routeres vagy sima modem ONT-nak nevezik, és abból megy egy kábel routeredbe/gépedbe PPPoE csatlakozással, van rajt egy koax és egy működő telefonport. Ha router funkciós akkor meg mind a 4 lan portja használható, és wi-fi-je is van agyon korlátozott admin felülettel... Ha érdekel a társasházi bekötés olvass összefoglalót:).
(#37575) G@CSI:
Szerintem az egy hibás ONT, le kelene jelenteni hibára...
(#37577) DonMaster:
TM nas-sal nálam is T féle 30-as neten jobb pillanatokban 5 MBps-sel is szedett, átlagban 4-gyel. Utorrent-tel sztem az a gond ha nincs meg stabilan az adott sebesség akkor nem lép rá fel, tehát ha van mondjuk 30 Mbps ami ingadozik 29,5-31,5 akkor az uTorrent beáll 28 környékére. Passz hogy miért van így, de rohadt idegesítő, pláne hogy rossz a nas:( így most nem tudok azzal tölteni. Mondjuk webui-val ideiglenes szervernek befogott netbookkal jön rendesen lefelé a cucc, olykor 4 Mbps-t is eléri. Illetve konkrétan egyszer volt ilyen. De majd még próbálgatom a beállításokat. 30 Mbps-os neten ugyan elég nekem a 3,6 MBps stabilan lefelé, de szakmai ártalom na... kíváncsi vagyok:)

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#37579) G@CSI válasza adika4444 (#37578) üzenetére


G@CSI
tag

Másra már én sem tudok gondolni. Elvileg mennie kellene. A tv megy, telefont nem használtam, a 4 lanból az első 3 megy de csak 100 ig. Eleinte sikerült a 2-esen 200 fölé menni. Wifi megy de elég gyenge. Nekem csak automatikus IP-vel ment át a net saját routerre.

(#37580) G@CSI


G@CSI
tag

Sikerült bejutnom a huawei beállításokba és a lan portok sebessége mindenhol 10 mbps. Állítási lehetőség nincs.

(#37581) G@CSI


G@CSI
tag

Mire lejárt a szerkesztési idő sikerült képet is csinálni :B

[Lan]

(#37582) prozodus válasza adika4444 (#37578) üzenetére


prozodus
őstag

Kösz. Vhol azt olvastam, h az új előfizetésekhez már wifiset adnak, de ezek szt ez azért még nem igaz. (A társasházi majd ráér érdekességnek, ha ezt elintéztem, de pl még azt sem tudják, mikor kötötték a telefont, így nem tudni, az mikor jár le, h rögtön digitelt is érdemes-e, v inkább várni vele.)

Elméleti kérdés: ha nem wifis routert adnak, bmilyen router köthető utána? Pl kiszuperált, de hibátlan upc? Ubee, asszem.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#37583) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Tisztelt Ügyfeleink!

Munkatársaink 2015.11.12-én 00:01-től 06:00-ig a Budapest XX. és XXI. kerületi hálózatunk karbantartási és fejlesztési munkálatait végzik, ezért kiesések lehetnek az internet és telefon szolgáltatásainkban.

Türelmüket és megértésüket előre is köszönjük!

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37584) szoszo75 válasza prozodus (#37582) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Én se wifiset kaptam, szerelő szerint már nem nagyon adnak. Kedden kötötték.

DIGI 500 ról 1000-re

(#37585) Varszegig válasza G@CSI (#37579) üzenetére


Varszegig
veterán

Ezzel a fix ip-vel ne foglalkozz már. Wifi-s ont-t kaptál, az csinálja a pppoe-t, mögötte a rouetered már csak fix ip-t vagy dhcp-n kapott ip-t kaphat. Inkább az a probléma, hogy valószínűleg hibás amit kaptál, jelentsd be hibára gyorsan.

(#37586) MDanny válasza szoszo75 (#37584) üzenetére


MDanny
senior tag

Múlt héten a XVI. kerületben wifiset adtak.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#37587) G@CSI válasza Varszegig (#37585) üzenetére


G@CSI
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, írtam a Digi-nek, remélem mihamarabb kiderül mi a hiba.

(#37588) Simivok


Simivok
senior tag

Hello
Mennyi az optikai kábel métere? És honnantól számítják? A DIGI oldalán már kerestem, de nem találtam, és holnap kötik be.

Galaxy S23 256GB Cream

(#37589) adika4444 válasza Simivok (#37588) üzenetére


adika4444
addikt

Lakásba max. 1 méterig elviszik utána 50 Huf körül van, szóval nem egy vészes összeg. Szerelőtől kérhetsz LAN kábelt meg osztót is tud adni ha szükséged van rá...

üdv, adika4444

(#37590) Gyurka6 válasza Simivok (#37588) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nekem két hete azt mondta a hölgy, hogy az optikaiért nem kell fizetni...

Gyurka

(#37591) adika4444 válasza Gyurka6 (#37590) üzenetére


adika4444
addikt

Bejó hogy így változnak a dolgok. Pedig vmi ára van... Rákerestem de nem találom. Lehet hogy az esti fáradtság az oka:D

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#37592) Simivok


Simivok
senior tag

Köszi a válaszokat!

Galaxy S23 256GB Cream

(#37593) szoszo75 válasza adika4444 (#37589) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Nekem se számítottak fel az optikáért, pedig bőven több volt mint 1m. Kedden kötöttek.

DIGI 500 ról 1000-re

(#37594) poli27 válasza adika4444 (#37591) üzenetére


poli27
veterán

Az optikának sose volt ára....

Holnaptól 2 tévére van a kiépítés benne a bekötésben, persze az anyagot fizetni kell, utána tévénként 2000ft+anyag a díja a kábelezésnek amit a szerelőnek kell fizetni ha nem Digis!

[ Szerkesztve ]

(#37595) Mate


Mate
nagyúr

Ma berendeltem a netet a honlapjukon (Tudom, személyesen gyorsabb lenne, de nem volt kivitelezhető.) Remélem hamar bekötik, mert addig mobilnettel leszek :D

(#37596) DonMaster válasza Mate (#37595) üzenetére


DonMaster
addikt

30-90nap kb netes rendelésnél,
szeméyles 15-30
telefon meg a kettö között.

van kivétel és eltérés is, de ez mondhato nagy átlagnak,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37597) TeeJay válasza Gyurka6 (#37590) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán nehogy úgy járj mint egy haverom 9. kerületben aki vett 1hónapja egy lakást amibe előtte be volt húzva a DIGI koax meg LAN aztán most megrendeltük neki a TV és Netszolgáltatást a már bekábelezett lakásba és
bekötés után meg halom osztó, F-csatlakozó, LAN osztó meg dugó meg minden van bepipálva a szerelőlapon közel 2ezerért mikor a lakáson belül mindent átnéztem és sehol semmi csak kint összedugták a koax kábelt meg a LAN-t és pá. van pár mókás szerelő, és sajnos haverom ezekhez analfabéta úgyhogy perkált is kapásból 2ezret nekik vígan :K

szóval aztán érdemes bekötés előtt tanulmányozni miből mit kell használniuk és hányszor
nehogy irreálisan sok dolgot fizettesen ki a szerelő amit fel sem használt soha ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37598) 69er válasza lajos0001 (#37555) üzenetére


69er
csendes tag

Kicsit buheráltam a dolgokat: újrakötöttem a fali aljzatot, szerintem a kis kések nem vágták át rendesen a szigetelést. Amikor kész volt, az egyetlen 100-al működő kábellel kipróbáltam, ugyanúgy 100-as limit... Megnéztem a cat6 kábellel, nem is tud azonosítani. Visszahajtogattam a kábelt a falba és beraktam a helyére az aljzatot, működő kábelt rádugtam, majd fogadott egy 200-as speedtest és a hely kapcsolat sebessége 1,0 gbps... Kipróbáltam cat6-al és ott is jön végre a 200 ami eddig azonosítani sem tudott... Komolyan, a faszom se érti hogy mi van, de végre látok vmi eredményt. Most már csak attól tartok, hogy bármi megmozdul és visszamegy 100-ra...

(#37599) tgbrfv válasza TeeJay (#37597) üzenetére


tgbrfv
tag

ennél csak az a viccesebb, amikor a szerelőlapon semmit sem jelöl be, de mégis tartja a markát.
a diginél nincs belső ellenőrzés. vagy csak nem működik megfelelően.

(#37600) FLx


FLx
addikt

Srácok, valaki már tapasztalt olyan problémát a Digi-nél, hogy a normális public IP helyett NAT-olt, CGN címet kapott? Nem tudom ez szándékos szopatás-e, vagy összevissza nyomkodnak valamit, de így most pont nem megy semmilyen port forward ugye. Erről a tartományról van szó:

100.64.0.0/10

Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.