Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) adika4444 válasza Viper26 (#37050) üzenetére


adika4444
addikt

+1
nekem nincs bajom a 2 az egyben eszközökkel ha a dolgukat jól teszik, de ez a szolgáltatói modem/router kombóknál eléggé megoszló.

üdv, adika4444

(#37052) Viper26 válasza adika4444 (#37051) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jelenleg UPC van, és ez az Ubee eszköz ami 2 in 1...végül is teszi a dolgát.

Akkor hozzák majd ezt a cuccot, ami modemként üzemel, és erre mehet majd rá a router, onnan meg lehet majd IP-t osztani.

iPhone 14 | FR955

(#37053) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok, hosszas várakozás után tegnap végre bekötésre került a digi lan (1000/200 mbit), családi házas övezet, optika. Többször futtattam sebességmérést, de a legjobb eredmény 120/120 mbit volt (ez közvetlenül az ont és az asztali gép közötti mérés volt; a gépben a lan 1 Gbps-es). Tapasztalatotok alapján lehet átfutási ideje a nagyobb csomag beállításának? Vagy ez élből ügyfélszolgálat? Felmerült bennem, okozhatja-e maga a kábel, de ha az max. 100 mbits-es lenne, akkor felteszem, nem tudtam volna 120/120-at mérni. Előre is köszi az infót!

(#37054) DonMaster válasza bladesks007 (#37053) üzenetére


DonMaster
addikt

gép tudljadonságai hdd, proci ram, hálokártyát irtad hoyg gigás bár a 12/120-bol ez lejeön
vagy a gép kevés vagy a kábel rosz, bárszerintem a gép kevés. probáld emg másik gépen. ha sehogysem megy még ont ujra inditással sem akkor hibára jelentés telefonon

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37055) bladesks007 válasza DonMaster (#37054) üzenetére


bladesks007
tag

fejből: Core2duo e6400 felhúzva @~2,8-3Ghz körül, 3 GB RAM, HDD SATA I vagy II 7200 RPM, Ethernet: Marvell 88E8001 Gigabit Ethernet (PCI) & Marvell Yukon 88E8056 (PCI-E) Gigabit Ethernet

alaplap: [link]
oprendszer: XP

Tény, nem mai darab, de szerintem azért a 120/120-nál jóval többet kellene hoznia...

(#37056) DonMaster válasza bladesks007 (#37055) üzenetére


DonMaster
addikt

ez nagyon karcsu, a gbit-hez,
szerintem probáld emg másik gépen. és ha másik gépen hozza akkor a gép kevés.ami nagoyn valoszinü, hogy kevés a gép hozzá, szerintem proci limites a netsebességed, plusz a sata1 vagy 2 se piskota :) föleg az 1 :)
mondjuk az tény. hogy az 1000/200bol 150-200-elvárt lenne, de a 120 is szerintem nagyon maxon pörög a gép hogy elérje.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37057) bladesks007 válasza DonMaster (#37056) üzenetére


bladesks007
tag

ok, ha lesz lehetőségem, kipróbálom egy másik géppel.
A cpu mely tulajdonsága adhat ennek a történetnek limitet?
HDD: itt (https://hu.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA) az átviteli sebesség a releváns adat? Mert az valóban 150/300 mbps. Gondolom, leginkább egy ssd ajánlott a jövőre nézve.

A gép egyébként abszolút nem pörög 120/120-nál.

[ Szerkesztve ]

(#37058) Gézengúz válasza bladesks007 (#37057) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hálókártya drivert telepítsd újra vagy frissítsd ha lehet!

(#37059) PeterPH válasza bladesks007 (#37057) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az a mbps az MB/s, azaz megabyte/sec.
A sebességmérésnél nem a HDD lesz a szűk keresztmetszet jelen esetben.
Az ONT másik portját kipróbáltad már esetleg?

(#37060) Márton válasza DonMaster (#37056) üzenetére


Márton
nagyúr

főleg az 1? Miért 150MB/sec nem elég? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37061) Flashget válasza bladesks007 (#37057) üzenetére


Flashget
félisten

Azért nem véletlen írják a hardvert ami szükséges az 1000-es nethez.
1000-es nethez az SSD-n futó op.rendszer alap követelmény szerintem.

Minimális igénybevételi követelmények az internetes csomagok sávszélességének teljeskörű kihasználásához:

DIGINet 1000:

Intel i7 processzor (4 magos) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű
RAM: 8GB SSD meghajtó Gigabites hálózati kártya
Windows 7, Linux, MacOS Gigabites router (opcionális)

DIGINet 500:

Intel i5 processzor (2 magos) 2,5GHz, vagy ezzel egyenértékű
RAM: 4GB HDD: SATA 3 - 7200 RPM
Gigabites hálózati kártya

​Windows 7, Linux, MacOS 500 Mbps router (opcionális)

Realme GT Master Edition

(#37062) Márton válasza Flashget (#37061) üzenetére


Márton
nagyúr

Én mondjuk az ssd-t sem értem.
Jó, meg már nem is drága, nekem is van,
de miért fogja vissza egy 150MB/sec-es sata3 vinyó
a gigabites kommunikációt, amin csak az op.rendszer van?
Főleg ha mondjuk nem is azon van, vagy le van tiltva a swap.
Valaki el tudná magyarázni? Rég kaptam az oklevelem :B

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37063) bladesks007 válasza Flashget (#37061) üzenetére


bladesks007
tag

Persze, olvastam. Nem is vártam 1000/200-at, de azért 120/120-nál mindenképpen többet....

[ Szerkesztve ]

(#37064) bladesks007 válasza PeterPH (#37059) üzenetére


bladesks007
tag

Valóban, akkor meg pláne nincs a hdd részéről szűk keresztmetszet... ONT-on csak a port1-t próbáltam, de akkor a másik 3-t is le fogom csekkolom. Valamiért azt gondoltam, hogy 1 porton van a teljes sávszélesség (a többi inaktív), aztán majd onnan szétosztja a user, switchel, routerrel magának.

[ Szerkesztve ]

(#37065) Gézengúz válasza bladesks007 (#37064) üzenetére


Gézengúz
addikt

37058-nak nézz utána és a 4. portot ne is nézd, azon úgysem lesz net..

(#37066) bladesks007 válasza Gézengúz (#37065) üzenetére


bladesks007
tag

Ok, köszi a tippet, ezt is ki fogom próbálni.

(#37067) poli27 válasza bladesks007 (#37066) üzenetére


poli27
veterán

Routered is van? azon keresztól mennyi és milyen a router?

(#37068) XZoli válasza bladesks007 (#37063) üzenetére


XZoli
aktív tag

Én nálam is ez a helyzet 600-700 MB/s van meg az 1000MB/s-ből néztem a feladatkezelőben CPU és a lemez 100% le volt terhelve nem akartam hinni a szememnek . Gépet kell fejlesztenem :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#37069) DonMaster válasza Márton (#37060) üzenetére


DonMaster
addikt

mutas 1 sata 1-es 150mb/s-es hdd-t amire lehet az 1000-res letöltéssel lekapni folyamatosan a cucot.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37070) nyilasmisi


nyilasmisi
tag

Én Szadára október 10.-én rendeltem meg azóta nem történt semmi.

Mivel ma a váci út felé jártam, benéztem a üszi-hez, és megkérdeztem hogy mi a helyzet, mert e-mail-ben az online rendelésben 15 napot igazoltak vissza, az meg már letelt.

Nagyon úgy néz ki hogyha személyesen van megpiszkálva az ügy akkor gyorsabb a bekötés mintha valaki csak vár az online megrendeléses megkeresésre.

Eredmény: jövő hét csütörtök délelőtt már ígérték is hogy jönnek berántani a fiber optic cablét.

A másik jó hír hogy hála istennek nincs wifi-s ONT, és a sima L2-es-t fogják hozni a szerelőbácsik, jelenleg nagyon úgy néz ki.

Kérdés: Az UPC-s Fiberpower-nek mennyi a lemondási ideje?
Ha lemondom azonnal letiltják, vagy van valami felmondási idő?
Van valakinek ezirányú tapasztalata?

(#37071) szoszo75 válasza nyilasmisi (#37070) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Én okt. 7-én rendeltem online. Azóta még semmi. Viszont a "bűvös" problémás 17. kerületben lakom, családiház, szóval hiába telt el 23 nap ez még sajnos túl "frissnek" számít.. :(((

DIGI 500 ról 1000-re

(#37072) Márton válasza DonMaster (#37069) üzenetére


Márton
nagyúr

Rég volt már, de az biztos hogy a sata1-es vinyóim is 100MB felett olvastak/írtak.
Ugye nem kevered a megabyte-ot a megabittel?
A 120mbit, amit elért az 15MB/sec, amit kb. bármely vinyó teljesít, miért fogná ez vissza?

Továbbá egy netes sebességmérés tudtommal nem ekvivalens egy vinyó írásteszttel..
Nekem nem ír a vinyó, mikor nézem a digi oldalán a mérőt. ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37073) DonMaster válasza Márton (#37072) üzenetére


DonMaster
addikt

netes speedtest lényegtelen mivel ha netes nem is nézi mit tud akkor is ott van a letöltés ami igen.
nah most 1000/200-as internet az 8-al leosztva de legyen 900/200 az a fix 100MB/s LE 25MB/s FEL
100MB/s nem megabit 100MB/s nem keverem 1GB adat 10sec alalt kerül "A" helyröl "B" helyre, nah ilyet egy sata1-es vinyo hol tud? vagyis melyik képes ilyenre?

Én spec nem tudom ki az aki gyorsinternetet letöltést csak speedtestre vesz aminél lehet a vinyo nem fontos, és lehet ott mér 940-et de letöltéskor meg a 10-el se döcög,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37074) Varszegig válasza nyilasmisi (#37070) üzenetére


Varszegig
veterán

UPC: szolgáltatás felmondási ideje 8 nap, azaz felmondod, és még 8 napig él, és ki is számlázzák. Az eszközeiket neked kell leadni.

(#37075) nyilasmisi válasza Varszegig (#37074) üzenetére


nyilasmisi
tag

Príma: Akkor ha ma felmondom akkor nov6.-án tiltják? Ez tuti??
Az jó lehet mert nov5.-én jönnek a digisek!

[ Szerkesztve ]

(#37076) Varszegig válasza nyilasmisi (#37075) üzenetére


Varszegig
veterán

Elvileg tuti, de én a helyedben megvárnám a digit. Ha kifogsz egy olyan alvállalkozót, mint én elsőre, akkor nem biztos, hogy aznap lesz neted:P

(#37077) nyilasmisi válasza Varszegig (#37076) üzenetére


nyilasmisi
tag

Akkor jó, megvárom, bár ez 6490/30 *8= 1730HUF-ba fog még fájni.

(#37078) DonMaster válasza nyilasmisi (#37075) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem várd meg a digi bekötést és utána mond le az upc-t , az a legbiztosabb. legroszabb esetben buksz 8napot az upc-nél, ezen kár filozni. amég nem hiv digis szerelö hogy mikor tud jöni addig nem 100% semi sem-
lehet hogy 1800ft-ba fog fájni, viszont ha a digi nem jönne és már lemondtad az upc-t akkor cumi van

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37079) Márton válasza DonMaster (#37073) üzenetére


Márton
nagyúr

"netes speedtest lényegtelen"

Már hogy lenne lényegtelen, mikor a kérdező éppen ezt kérdezte?
Hogy a sebességmérés csak 120mbit, ami 15MB/sec, erre írod, hogy a sata1 bizony gond lehet.

"vagyis melyik képes ilyenre?"

bármelyik, amelyik képes 100MB/sec-cel írni. Mint írtam, volt ilyenem. Nyilván nem a tányér vége felé, mert ott csökken a sebesség. Ráadásul 7200-es a kérdezőé.

"Én spec nem tudom ki az aki gyorsinternetet letöltést csak speedtestre vesz "

Ne terelj! A speedtest-es problémára volt a válaszod, hogy a sata1 vinyó miatt is lehet. Ez nem igaz, ennyi. Maradjunk a tényeknél, másba nem kötöttem bele.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37080) Sasos válasza DonMaster (#37073) üzenetére


Sasos
senior tag

"Én spec nem tudom ki az aki gyorsinternetet letöltést csak speedtestre vesz aminél lehet a vinyo nem fontos, és lehet ott mér 940-et de letöltéskor meg a 10-el se döcög,"

Lássunk már kicsit tovább az egy géppel "torrentet nyúzok" felhasználási módon, főleg a mai világban, amikor lassan a WC deszka is netre csatlakozik.

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy TV-nk se netképes egyelőre. Ha azok hozzájönnének, akkor már 20 környékén járnánk.)

(#37081) szoszo75 válasza Varszegig (#37076) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Ott a pont :C

DIGI 500 ról 1000-re

(#37082) DonMaster válasza Márton (#37079) üzenetére


DonMaster
addikt

TEhát ha moöst neki a speed testen klapolna 940/220-at méricskálne, sata1-es vinyoval, utána megkérdezné azt hogy miért nem jön bármiyln linux disztribucio neki 6-8MB/s-nél többel? akkor mivan? gondoltam emgelözöm a kérdészt , és igen gynege a vinyo ahoz a nethez.

Sasos

Lássunk már kicsit tovább az egy géppel "torrentet nyúzok" felhasználási módon, főleg a mai világban, amikor lassan a WC deszka is netre csatlakozik.

evvel mire is akrtál kilyukadni? gondolom akinek sata1 stb-s gépe van még mainap annak a wc deszka és a hüté mosogép se wifi-s vagy ethernet portal rendelkezik, továbblátok hiddel. legyen 16 gép 1 hálozaton de és?
ha elkarja tölteni a linux drisztribuciot akkro döcögneki 6-8MB/S-el? az mirét is jo neki? amikor tudna többel is jönne ha a gépe nem lenne kevés az internet sebességhez, de nem kell torrentet venni, családi videot küldenek neki emailben elkezdi tletölteni jön 6-8MB-6s-el amikor lejöhetne az 1GB-os video pár sec allat ere tököl vele perceket. mi ebben a jövö? persze facebook stb müködik frnakon biztosan 120-as is, emg sata1-es vinyoval is , akár 1000gépen is. de és ettöl a probléma nincs megoldva, speedtesten mér nayot de a gépre mégsem tud letölteni anynival az hol jo? jah persze lássak tovább továb látok, legyen mindenne internetre csatlakoztatva, és? gondolod a bejárati ajto wifi-s érzékelöje az 1000mbits-böl levesz több mbits/-et? kétlem max 1mbit/s-ben elfér az a string addat amivel kommunikál, ha minden használati ezsközt még a wc kefét a felmoso vödröt és az éhjeli lámpa meg a könyvespolc redöny védö melegitö, és az ágy huzat hütö-t is rákötjük arra a hálozatra akkorse fog 100mbit/s-nél több adat forgalmat használni , ami 1000-böl ha 940-el számolunk még marad 840 akkor is. ha az alap dolgokat még megtoldjuk mondjuk 10tv-vel akkor is minimum 500mbit/s marad internetezni, persze leeht még 50gép a hálon és máris 10mbits.nél tartunk, de milyen házban van enyni eszköz? meg ki az aki ennyi ezsközt egyszere hazsnál maximális sávszállel, idle-ben még a stabil 400mbit/s-is meg kell legyen 1 gépre, ha a másik 4gépen csak internetezés van és max stream nézés.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37083) Márton válasza DonMaster (#37082) üzenetére


Márton
nagyúr

Megint nem a tényeknél vagy..

"miért nem jön bármiyln linux disztribucio neki 6-8MB/s-nél többel?"

Több okat lehet: még nem kapta meg a sebességet vagy kábelhiba, stb.
De hogy nem a Sata1 miatt az tuti!
Vagy szerinted az megáll 10MB/sec-nél? :U
(elárulom, mikor bejött a sata2 szinte semmi előnye nem volt a sata1-hez képest, igazából az ssd-k használják ki)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37084) Sasos válasza DonMaster (#37082) üzenetére


Sasos
senior tag

Még mindig nem érted a lényeget. A kérdésed szempontjából teljesen irreleváns, hogy egy konkrét gép ki tudja-e használni a rendelkezésre álló sávszélességet, vagy sem. Azért is rendelhet valaki nagyobb csomagot, mert adott esetben egyszerre több eszköz osztozik rajta. Ha minden eszköz ki tudná használni a full sávszélt, akkor full sávszél/kliensek száma maradna csak gépenként abban az esetben, ha minden kliens maxon fut.

(#37085) DonMaster válasza Márton (#37083) üzenetére


DonMaster
addikt

igen tuti kábel hiba nem kapta meg friss bekötésnél a sebességet :D
sata1 -en 125mb/s-et elérni? komolyna mutas már 1-et ami képes kezelni ezt a sebességet folyamatosan.
kárlek, még a sata2-böl is csak a nagyon felsökat ami képes ezt kiszolgálni a sata3 már böven okés erre de sata1-en 125mb/s-et még a 100mb/s-et is lehetetlen kategoria elérni.

Sasos
elsöre is értetem attol még a sata1 kevés hozzá biztosan.

sata1 maxon futva 100mb/s-et ha tud azt se huzaos idön tul csak pár secre már jo, de hogy 100mb/s-et a sata1-es vinyok nem visznek huzamosabb idön keresztül az biztos.

de akkor a te véleméyned szerint nem kell neki semmiféleképen sem egy gép update?HW-s.

+router nélkül mért, nem routerrel, ergo router nélkül nehéz több eszközel hasznélni.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37086) Márton válasza DonMaster (#37085) üzenetére


Márton
nagyúr

ember, ennyit koptatni a billentyűzetet! :F
Ahelyett, hogy leírnád: valóban a sebességtesztet nem befolyásolja,
hogy sata1 vagy 2 vagy 3.
Pont.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37087) Sasos válasza DonMaster (#37085) üzenetére


Sasos
senior tag

Teljesen egyetértünk, hogy az adott gép kevés lesz ahhoz, hogy torrenten letöltve, párhuzamosan sok szálon, egyszerre írja a vinyóra az adatokat.

"de akkor a te véleméyned szerint nem kell neki semmiféleképen sem egy gép update?HW-s." Ezt majd ő eldönti, én nem az adott példáról beszéltem.

Én erre reagáltam "Én spec nem tudom ki az aki gyorsinternetet letöltést csak speedtestre vesz aminél lehet a vinyo nem fontos, és lehet ott mér 940-et de letöltéskor meg a 10-el se döcög,"

Biza előfordulhat, hogy valaki azért fizet elő nagyobb csomagra (amit talán ki se tud egy géppel használni a házban), mert szeretne zavartalanul netezni, miközben a másik szobában a két gyerek egymást lövi neten keresztül, miközben üvölt a zene a fülükbe és még töltenek is le valamit. De simán rendelhet valaki azért 500-as csomagot, mert a 200 fel irányra van szüksége, holott a gépe 300 környékén már lehasal. De nem érdekli, mert felfelé tolja, az meg megy maxon.

(#37088) TeeJay


TeeJay
félisten

router után egy i3-380M van nálam a laptopban 2x4GB RAM mellett Samsung 830SSD-vel Broadcom gigabit LAN-al és 800megabitet kihajt a 940-ből
router nélkül 300körül elterül de ez érthető is

ráadásul a 800megabit is speedtest-en jön, a szelessav.hu-n ez is kihajtja
van egy tippem hogy az sem mindegy milyen oldalon mérünk és mennyire tekeri le a procit a flash-es mérő
tök jó lenne egy html5-ös mérős weblap

torrenten 100megabájtot mértem ha 30-40gigás BD képfájlt töltök és más nem fut
mindezt egy 1TB-os Hitachi 5400-as 2,5" viyóra
a lényeg hogy nagyméretű legyen és ne sok millió kis fájl valamit más ne fusson
ha több minden megy akkor 50-60MB a max letöltés

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37089) adika4444 válasza TeeJay (#37088) üzenetére


adika4444
addikt

Egész kellemes eredmény:).
Kíváncsi leszek, az 500 GB méretű WD Blue vinyómnál ami 5400 fordulatos milyen eredmény fog kijönni optibay-ben, igaz egyenlőre 200/100-ra fizettem elő, úgyhogy marad a hálózatban tesztelés de a jövőben meg fogom nézni mit tud.:)

szerk:
Mérőre reagálva, erre már én is gondoltam, ha lenne szerver szerintem össze tudnánk dobni vmi kódot amivel lehetne mérni, én próbálkoztam már ilyesmivel igaz kevés sikerrel.:F
De ha Google-ön rákeresel hogy HTML5 speedtest kidob rengeteget, és a CPU-t tényleg kevésbé terhelik.:K A gond csak annyi velük, hogy külföldiek úgyhogy a 940 Mbps valószínűleg annyira nem lenne meg.:N

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#37090) bladesks007


bladesks007
tag

Köszönöm az érdemi válaszokat! Nem az ügyben kértem segítséget, hogy vajon megfelelő csomagot választottam-e. A lan kiállások száma két számjegyű, talán ez kicsit érthetőbbé teszi a dolgot. (Sasos véleménye közel áll a valósághoz). De azt sem mondtam, hogy a 1 gbps-s netet a felsorolt specifikációjú, 8 éves géppel szeretném kihasználni, élvezni. Csak jelenleg ez állt rendelkezésemre a teszteléshez.

Ami érdekelt, hogy hol keressem a hibát, mert bár maximálisan tisztában vagyok vele, hogy nem várható el a konfigtól a 900-1000 Mbit, de úgy gondolom, 120 Mbitnél azért több realizálható vele (kb. 250-300 Mbit letöltés szerintem tudnia kellene a rendszernek, hiszen simán másolok hdd-ken 30-40 Mbyte/s-kel (és akkor ez hol van még a határtól, a 150 Mbyte/s-től, még ha ez csak papíron érhető is el).

Köszönöm a segítséget, a lényeg, hogy nem a cpu/hdd a szűk keresztmetszete annak, hogy nem megy 120 Mbit fölé.

poli27
Routert egyelőre direkt nem kötöttem be a rendszerbe (de 1043ND v1 van openwrt-vel, tudom, hogy v2/v3 kell majd + még sok más).

[ Szerkesztve ]

(#37091) adika4444 válasza bladesks007 (#37090) üzenetére


adika4444
addikt

Az egy dolog hogy mennyivel másolsz, de PPPoE esetén nehezebb dolga van a procinak mert a PPPoE bonyolultabb mint a sima DHCP lásd UPC docsis vagy Magyar Telekom Docsis. Itt sima DHCP van mint routernél, viszont a PPPoE az azonosítós már nagyobb falat. Szerintem naggyából reális amit elérsz.

üdv, adika4444

(#37092) Flashget válasza bladesks007 (#37090) üzenetére


Flashget
félisten

Routert egyelőre direkt nem kötöttem be a rendszerbe (de 1043ND v1 van openwrt-vel, tudom, hogy v2/v3 kell majd + még sok más).

viszont azokon már csak gyári fw-t használhatsz ekkora sebességhez a hw nat miatt.

Realme GT Master Edition

(#37093) Paoloo válasza bladesks007 (#37090) üzenetére


Paoloo
tag

Szia,
Kíváncsiságból kipróbáltam egy hasonlóan gyenge géppel mit a tiéd,és az 500/200-as netből 393/214 teljesült.
A gép egy Lenovo X200,C2D 8400,és vinyó van benne. Tehát szerintem a neteddel lesz ott valami.
Router után kötve is kipróbáltam,így 441/217 jött.
Az I7-es,ssd-s laptoppal 500/216 jött. Máskor 540/217 szokott lenni a sebesség,most valószínűleg mennek a letöltések a környéken.

(#37094) ACE-


ACE-
addikt

Na ma bent voltam üfsz-on, mivel lejárt az okoscsomag és megkérdeztem mi a pálya, mondtam hogy ha nincs okoscsomag akkor lemondom a Kábeltévét, és kisebb netet kértem. Gond nélkül teljesítették, nem értem miért jó ez nekik, de ez legyen az Ő dolguk. Azért egy emailt még megeresztek nekik.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37095) DonMaster válasza ACE- (#37094) üzenetére


DonMaster
addikt

ahogyan sokan nem értik miért jo ez neked :),
nekik egyértelmü, 2év alalt hozzászoksza a johoz, igy idö kérdése és elöb fogsz te bemenni és ujra a nagyot megrendelni minthogy okos csoamgot kapj. tiszta üzlet.én csak azt nem rétem, hogy a legolcsobb szolgáltatonál miért kell azon a pár100 ft-on fent akadni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37096) poli27 válasza DonMaster (#37095) üzenetére


poli27
veterán

Azért mert a Magyar ember sz@rrágásból jeles mindig is...

[ Szerkesztve ]

(#37097) atees válasza Paoloo (#37093) üzenetére


atees
őstag

Nekem xeon x5472, 8Gb ddr3, ssd és 1000ből 560jön tplink 4300-as routerrel...

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#37098) zsolt501 válasza atees (#37097) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És router nélkül mennyit tud?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37099) Zolio3 válasza bladesks007 (#37055) üzenetére


Zolio3
senior tag

Válaszoltak egy páran, de az egyik legfontosabb nem lett részletezve: az XP oprendszer. Ami legfeljebb 100 megabites kapcsolatot tud kezelni, és legfeljebb 4 GB RAMot lát. Innentől mindegy milyen a hardver, itt már elbukik a dolog.

(#37100) Gézengúz válasza Zolio3 (#37099) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na ezt a hülyeséget honnan sikerült előbugázni? (legfeljebb 100 megabites kapcsolatot tud kezelni)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.