Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) TommyGun válasza Varszegig (#37800) üzenetére


TommyGun
őstag

Köszönöm a tanácsokat, kipróbálom őket.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#37802) MadMancs válasza poli27 (#37789) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez is csak fél megoldás. A telenor smtp otthon nem működik, a digi smtp meg mobilnettel. Mivel a digimailt akarom telon hadználni ezért illene digi smtp vel működnie. Outlook, gmail működik a saját smtp szerverével, csak digi nem akar. Ezért szeretném valami úton módon működésre bírni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#37803) maxima válasza MadMancs (#37802) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Sajnos ez van, a Digi-s smtp szervert nem tudod használni csak a
Digi saját IP tartományán belülről mert nem engedik külső IP-ről
annak ellenére, hogy authentikáció után mint előfizetőnek
bárhonnan kellene tudni levelet küldeni. :(
Elintézik azzal, hogy használd a webmailt ha nem digis hálózaton
lógsz.
Mivel én rühellem a webmailt, ilyen esetben google smtp-t használok.
Arra azért kíváncsi lennék mit szól ahhoz az NMHH, hogy korlátozza a
Digi az smtp használatot.

Üdv.

(#37804) wwenigma válasza maxima (#37803) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gondolom az ASZF-ben benne van amit aláirtal, nem? :U

De persze lehet menni a divat útjan, jelentgetni felfele mindenkit...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37805) maxima válasza wwenigma (#37804) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Az ASZF-et meg fogom nézni, utoljára amikor néztem, szó nem volt erről a korlátozásról.
Javaslom tedd Te is azt.

Ami meg a megjegyzésedet illeti, ha nem tűnt fel eddig, költői volt a kérdés.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37806) wwenigma válasza maxima (#37805) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor jelezd nekik, kerdezd meg oket es hivd fel a figyelmuket hogy ha nincs benne.

Unalmas hogy mindenki költői feljelentgetésekkel meg fenyegetésekkel jön. Esetleg lehet szolgáltatót váltani ahol engedik...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37807) Gejza1981 válasza maxima (#37805) üzenetére


Gejza1981
tag

tényleg nem kötekedésből, de minek neked egyáltalán a digi-s mail? mit tud amiért ragaszkodsz hozzá?

(#37808) Flashget válasza maxima (#37805) üzenetére


Flashget
félisten

2007-ben mikor elkezdték a lant az smtp 25-ös portját kapásból letíltották (külön kellett kérni a feloldást) így freemail helyett gmailra váltottam a pop3 miatt..azóta is azt használom, ráadásul van már 4db hdsnetes email címem (amiket nem is használok csak 1-t ügyfélkapu és DO-hoz) még akkor is ennyi volt mikor csak 1 járt volna alapból. Most jelentsem fel őket én is? :p

Realme GT Master Edition

(#37809) maxima válasza wwenigma (#37806) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> Unalmas hogy mindenki költői feljelentgetésekkel meg fenyegetésekkel jön.
> Esetleg lehet szolgáltatót váltani ahol engedik...

Van benne igazságod, pláne ami a listaár meg az okoscsomag ára közötti
mizériát illeti, de tudod: fogadatlan prókátornek.... :)
Csak, hogy tudd, amikor a Digit még EMKTV-nek sem hívták és az RDS&RCS-sel
még csak kerülgették egymást, én már akkor előfiztő voltam és volt egy
pici részem abban, hgy a cég talpon tudott maradni amikor minden lehetséges
módon próbálták ellehetetleníteni.
Van olyan, hogy érted haragszom...
Ezzel azt is elismerem, hogy valóban nem volt szerencsés az az omonózus
mondat.
Szerintem ezzel abba is fejezhetjük a vitát.

Üdv.

(#37810) maxima válasza Flashget (#37808) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Nem egyről beszélünk, a 25-ös port tiltása azért volt, hogy ne lehessen saját
smtp szervert üzemeltetni.
Én arról beszéltem, hogy én mint előfizető ha azonosítom magam, akkor jogosan
kell, hogy tudjam használni a szolgáltatóm smtp szerverét attól függetlenül,
hogy éppen hol tartózkodom a világban. Ez a Digi-nél nincs így. :(
És igen, én is a pop3 miatt.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37811) poli27 válasza maxima (#37810) üzenetére


poli27
veterán

Megnyugtatlak ez a UPC nél sincs másképp... meg a Telekomnál sem!

(#37812) Lackooo84 válasza poli27 (#37789) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Bocs, de lósz@rt.

Felhasználónév: teljes email cím
Jelszó adott.
Bejövő kiszolgáló: imap.digikabel.hu:143:1
Kimenő kiszolgáló: smtp.digikabel.hu:25:1
Ha van olyan opció, hogy a beállítandó fiók POP3 vagy IMAP4, akkor IMAP4-et kell választani. Nekem tökéletesen megy így belső hálózaton, valamint Telekom, és Voda mobilnettel is. Ja, még annyit, hogy én Win Phone 8.1-gyen vagyok, nem fosdroidon. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#37813) htc07 válasza poli27 (#37811) üzenetére


htc07
addikt

UPC-nél régen fel lehetett oldani webadmin felületen az snmp port tiltást.

[ Szerkesztve ]

(#37814) kali válasza poli27 (#37811) üzenetére


kali
legenda

a telekom esetén biztos, hogy működik idegen hálózaton is, mert azt használom eltérő - adott eseteben digi - neten lógva is.

[ Szerkesztve ]

(#37815) Sasos válasza poli27 (#37811) üzenetére


Sasos
senior tag

Innen is egy megnyugtatás: Nálam is megy a T-s levelezés Digi optikáról gond nélkül.

(#37816) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Nyugodjon le mindenki, megnyugtatás képpen nálam még a net se megy bekötés óta. /nov.3./ :C :F Óriási a szakértelem. :C :W

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#37817) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy lekérem böngészőbe az ip-t és mást kapok, mint amit a router mond :F
Ez most eléggé megnehezíti DDNS használatát...

(#37818) Gézengúz válasza mArZsi (#37817) üzenetére


Gézengúz
addikt

keress rá itt a topicban a NAT szóra..

(#37819) Lackooo84 válasza mArZsi (#37817) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A diginél még a büdös életben nem láttam 100-as IP-t.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#37820) mArZsi válasza Lackooo84 (#37819) üzenetére


mArZsi
tag

Tépem is a hajam :Y

(#37818) Gézengúz:
Köszi! Akkor szolgáltatónál kell pampogni, hogy plublic ip4 kell?

(#37821) kali válasza mArZsi (#37820) üzenetére


kali
legenda

igen

(#37822) LazaCCC válasza mArZsi (#37817) üzenetére


LazaCCC
tag

Én is most szembesültem ezzel az állatsággal ......... 3 hónapja költöztünk Kistarcsára, üvegen jön minden, egy ZTE ONT van bent, a routerem lép fel a szolgáltatóhoz, mégis 100-as IP címet kap, miközben ami kintről látszik az 94-es .......

Ha esetleg beszéltél már a Digivel, írd már meg mit mondtak, hogyan lehet ezt 'elintézni'.

(#37823) poli27 válasza szoszo75 (#37816) üzenetére


poli27
veterán

A kötbérigényedet megírtad már ugye, mert az már nem kevés pénz ugye a rendes napidij 3x a kb! Amúgy mondtak már valamit, vagy majd azt mondják sajnáljuk oda netet nem tudunk adni :D

[ Szerkesztve ]

(#37824) adika4444 válasza szoszo75 (#37816) üzenetére


adika4444
addikt

Nem tudom te aláírtál-e valamit, de ez most adott olyan löketet hogy ha egyszer végre bekötik, akkor tuti hogy addig nem lesz aláírva semmi ameddig nem megy, nem érdekel ha fél napig itt áll a szerelő, nem vele akarok kiszúrni de nincs kedvem még utána is szenvedni.
(#37822) LazaCCC:
Az kemény, eddig az a hír járta hogy csak panelben NAT-olnak, hát akkor most már kiterjesztették jószokásukat FTTH-ra is.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#37825) vargalex válasza LazaCCC (#37822) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Miért vársz arra, hogy a topictársnak mit mondanak? Többen jártak már így, egyszerűen be kell telefonálni és reklamálni.

Gondolom a digi így spórol az IPv4 címeken. Aki nem reklamál, annál bejött, aki pedig igen, annak tiltják azt a pool-t.

Alex

(#37826) LazaCCC válasza vargalex (#37825) üzenetére


LazaCCC
tag

Nem mondta senki sem, hogy várok rá, én már elintéztem reggel :)
Csak kíváncsi lettem volna, hogy milyen módon kezelték az ügyét :)

Egyébként a csaj simán felvette, mint hibát, de én is azt gondolom, hogy ez nem hiba, hanem tudatosan így állítják be ... aztán van aki panaszkodik, van aki nem.

Szerk:

De úgy tűnik minden nap tanul az ember vmi újat ... két hete egy T-Com-os ONT-vel kellett megszenvedni, abban volt beépített router is ... pont ezzel volt a baj :)

[ Szerkesztve ]

(#37827) llacee válasza maxima (#37803) üzenetére


llacee
őstag

Nálam hibátlanul működik a Digi-s postafiók bármilyen hálózatról.Telenor net, céges wifi hálózatok, stb.

(#37828) szoszo75 válasza poli27 (#37823) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Hogy van az hogy ugyan abból a dobozból a szemben levő házban tudtak netet csinálni csak nálunk nem?? :W Arról még nem volt szó hogy megoldhatatlan lenne. Az lenne még csak szép történet. Múlt héten szinte napi szinten voltak, lakás-doboz. Pénteken állították hogy valamit átkötöttek és most már tuti jó lesz. Természetesen nem volt jó utána sem. Sőt a hibabejelentésnél a kedves kisasszony még azt is mondta hogy az eszközt se látja, mintha ki lenne húzva. Nem volt. Na most ez ha jól számoltam a harmadik eszköz, és a szerelő úgy hívott fel aznap hogy látja a jelszintet, jobb lett az eszközt stb.. Estére már "eltűnt" mert mégsem látták.. Hogy is van ez???? Úgy érzem totális káosz van. :F :(((

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#37829) UnSkilleD válasza vargalex (#37825) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

diginél nem gondoltak még az ipv6 használatára natolás helyett? :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#37830) vargalex válasza UnSkilleD (#37829) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Biztos gondoltak, de szerintem még elég sok otthoni eszköz bajban lenne vele.

Alex

(#37831) Multibit válasza UnSkilleD (#37829) üzenetére


Multibit
veterán

Ha benézel a Milyen routert topikba, láthatod, hogy sokan mostanában cserélgetik le a G-s routereiket. Nekik csak most lett gond, hogy az őkövületük nem hozza a várt sebességet. A G-seknél modernebb routerek között is akad olyan, ahol nem megoldott az IPv6 támogatás.

(#37832) UnSkilleD válasza Multibit (#37831) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ja ez igaz de mondjuk az ftth helyeken van szolgáltatói hgw úgyhogy ott azért meg lehetne oldani

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#37833) DonMaster válasza UnSkilleD (#37832) üzenetére


DonMaster
addikt

sok embernek nincs szüksége a hgw-re , csak a mezei bridge ont-re inkább,
plusz melete elégé bajos lenne a kezelése ipv4 és ipv6-os cimket kezelni a digi-nek, és otthon sem biztos hogy örülne mindeki annak hogy ipv6-os cimet kap, és nem ipv4-et, tehát csak a probléma lenne jeleleg még vele, késöbiekben valoszinüleg bevezetésre kerl de addig meg igy oldják meg a dolgott.
akinek meg a digi által adot hgw jo annak jo a nat-olt 100.-os hálozat is. azok nem panaszkodnak, akinek meg nem jo a nat-olt hálozat azok pedig nem valoszinüleg a hgw-t hazsnálják routerként hanem van saját routerük.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37834) zsolt501 válasza DonMaster (#37833) üzenetére


zsolt501
nagyúr

:Y erre az írásodra csak ezt tudom válaszolni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37835) V/ válasza DonMaster (#37833) üzenetére


V/
titán

Sokat beszéltek itt az ipv6-ról, azért a web-n fellelhető dolgoknak is támogatnia kell, azért nem csak azon múlik a használata, hogy a szolgáltató biztosítja vagy nem.

(#37836) DonMaster válasza V/ (#37835) üzenetére


DonMaster
addikt

lényegtelen kimit bezsélt rolla, nagyon joltudom, hogy mimiatt nincs bevezetve az ipv6 , és miért van ant helyete, és mint irtam késöbikben lezs csak bevezetve az ipv6 addig marad ez a rendszer, kár is eröltetni , nem is tudom miért merül fel foylton ez az ipv6 téma,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37837) LazaCCC válasza LazaCCC (#37826) üzenetére


LazaCCC
tag

Most néztem rá, meg is csinálták :)

(#37838) MadMancs válasza llacee (#37827) üzenetére


MadMancs
veterán

IMAP és Pop3 nekem is. Csak SMTP nem akar telenor nettel. Céges wifin megy az is ( valami hamburgi szolgáltató lehet mert oda azonosít ). Akkor ezzel a kérdéssel átballagok telenor topicba.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#37839) mArZsi válasza LazaCCC (#37822) üzenetére


mArZsi
tag

Fél nap alatt elintézték. Mamókáknak, gyereknek jó, de nekem fontos volt a public.

(#37840) llacee válasza MadMancs (#37838) üzenetére


llacee
őstag

Smtp.digikabel.hu 25port on megy a telefonon.

(#37841) poli27 válasza szoszo75 (#37828) üzenetére


poli27
veterán

sztem nem jó a felhasználóneved és a jelszavad, kérted már a változtatását?.., amúgy meg ha a szomszéddal jóba vagy kérd meg hogy próbáljátok ki az ő belépését,persze addig ő ne legyen bejelentkezve!

[ Szerkesztve ]

(#37842) szoszo75 válasza poli27 (#37841) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Az biztos jó, onnan tudom hogy ezt már leellenőriztük mással. Az illető fel tudott csatlakozni az adataimmal.

DIGI 500 ról 1000-re

(#37843) szoszo75 válasza poli27 (#37841) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Az a vicc hogy állítólag kiemelten foglalkoznak a hibával és tegnapra meg mára is ígérve volt hogy jelentkezik valaki, és ez mégsem történt meg. Kezdek nagyot csalódni a Digiben /is/... :(((

DIGI 500 ról 1000-re

(#37844) adika4444 válasza szoszo75 (#37843) üzenetére


adika4444
addikt

Érthető az elkeseredésed, azért az olcsóság se minden ha mellé olyan kóklerek hogy a padlásajtó jobbat csinál, viszont ha átolvasol a másik két jómadár öhm izéke nagy szolgáltató UPC Telekom topikba akkor ott is láthatod hogy vannak furcsa történések...
Fenyítsd be őket hogy kötbéreztetsz, majd attól talán pattogósabbak lesznek ha meg húzzák tovább akkor meg kb. tömik a zsebedet:D.

üdv, adika4444

(#37845) szoszo75 válasza adika4444 (#37844) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Kötbérigényt már jelentettem, de nem tudom mennyire lesz hatásos. :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#37846) Paoloo válasza szoszo75 (#37845) üzenetére


Paoloo
tag

Tuti fognak fizetni. Én nem is kértem,de maguktól fizettek...vagyis levontak a késedelmes bekötés miatt,plusz elengedték a csatlakozási díjat,egy havi kábel tv díjat. Szerintem teljesen korrektek.
Persze ez téged nem vigasztal,de remélem hamarosan megoldódik a probléma. Nem fogod megbánni,hasít a net...ha megy.

[ Szerkesztve ]

(#37847) szoszo75 válasza Paoloo (#37846) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Na igen.ha megy.. :U

DIGI 500 ról 1000-re

(#37848) gazsiazasz


gazsiazasz
csendes tag

(#37849) wwenigma válasza gazsiazasz (#37848) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tudjuk hogy te vagy az ász de nem, nem szűrik. [link] megmondja ha igen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37850) MadMancs válasza llacee (#37840) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen. Csak nem Mobilnettel.

http://m.prohardver.hu/tema/digi_lan_pppoe/hsz_37788-37788.html

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.