Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) Márton válasza qqcqqc (#37350) üzenetére


Márton
nagyúr

ez az amit el akartam kerülni, kényelmes volt, mikor a router tudta
az ingyenes dyndns-t :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37352) qqcqqc válasza Márton (#37351) üzenetére


qqcqqc
őstag

milyen routered van?

(#37353) DonMaster válasza Flashget (#37348) üzenetére


DonMaster
addikt

bekéne, emelelet már lassan még sok mást is, irni oda, de utobbi 1hét a kábelröl szol téynleg.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37354) Márton válasza qqcqqc (#37352) üzenetére


Márton
nagyúr

TP-LINK WR541G/542G v4 081520C2
Firmware Version: 4.0.1 Build 081021 Rel.48660n

Tudom, tudom, érett a cserére a 100-as netből is csak 70-et ad,
de amíg megy és elég a speed, minek dobjam?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37355) DonMaster válasza Márton (#37354) üzenetére


DonMaster
addikt

hogy menjen ne csak fizetös dns mondjuk a no-ip :) , viccet félre téve, talán custom rommal ha van akkor tudod a dns -t orvosolni.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37356) TeeJay válasza kungzi (#37312) üzenetére


TeeJay
félisten

Kungzi kérj másik ONT-t mert valami ütközni fog a TP-Link routereddel
ugyanez volt nálam is, router nélkül csutka 940 volt routerrel meg 500-550megabit
ONT csere után routerrel is 940lett :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37357) kungzi válasza TeeJay (#37356) üzenetére


kungzi
veterán

Ment privi. :R

(#37358) ACE- válasza DonMaster (#37347) üzenetére


ACE-
addikt

Mint mondtam, fegyvertelenekkel nem harcolok, és láthatóan a jogi ismereteid tendálnak a nullához, ezért nem is szeretnék ezzel kapcsolatban nyilatkozni... Ptk.-t tanulmányozgasd szorgosan.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#37359) Flashget válasza ACE- (#37358) üzenetére


Flashget
félisten

Legalább arra jó volt, hogy átértékeld magadban, hogy továbbra is beszólogatsz másoknak, ahogy többször is megtetted korábban.

Realme GT Master Edition

(#37360) DonMaster válasza ACE- (#37358) üzenetére


DonMaster
addikt

akor most már ird le meliyk pontbn térki erre ? hogy ha a szolgáltato csak a garantáltatat szolgáltatja semmivel sem többet melyik pontal lehet megfektetni öket? mond már el , tuti mást is érdekel, lehet tj menne is perre a digi-vel mert nincs meg a garantáltja se. ne tarsd magadban
nem kell majd bemásolom én,

A letöltés és feltöltés sebessége is függ egyrészt az internetszolgáltató által megvalósított hálózat teljesítőképességétől (milyen sebességgel engedi át az Ön által le- vagy feltöltött adatokat), másrészt függ attól is, milyen sávszélességet vásárol vagy vásárolt szolgáltatójától.

Az internet szolgáltatás műszaki sajátossága, hogy az ügyfeleknek biztosítható sebesség, sávszélesség függhet az egy időben hálózatra csatlakozók számától. Ezért a szolgáltatók az Általános Szerződési Feltételekben az internet sebességre két értéket határoznak meg, a kínált sebességet (csomag megnevezése) és a garantált sebességet.

A szerződött csomag névleges sebességéhez képest lényegesen kisebb le- és feltöltési sebesség értéket is mérhet, anélkül, hogy a szolgáltató a vállalt szerződését megsértené.

Amennyiben a mért érték kevesebb, mint a csomag garantált sebessége, akkor az hibának számít. Vagyis Ön a szolgáltatótól a garantált sebesség értékét kérheti számon. A Szolgáltatók által kínált csomagok garantált le- és feltöltési sebesség értékeiről, az előfizetői szerződésben, illetve itt tájékozódhat.

Ha rendszeresen szerződésben garantált le- és feltöltési sebesség célértékénél alacsonyabb értéket mér, vagy szakadozik a szolgáltatása, akkor javasoljuk, jelentsen be hibát. A szolgáltató köteles a hibabejelentést 48 órán belül kivizsgálni és annak alapján értesíteni az előfizetőt a hibaelhárítás körülményeiről. A szolgáltatónak a hibabejelentést nyilvántartásba kell vennie és a hiba elhárításának módjáról és időpontjáról, eredményéről a szolgáltatónak az előfizetőt értesítenie kell.

A hiba javításának sikerességéről a szolgáltatónak meg kell győződnie. Nem minősül elhárítottnak a hiba, amennyiben az előfizető az eredeti hibabejelentés szerinti hibát ismételten bejelenti a hiba elhárításáról szóló szolgáltatói értesítéstől számított 72 órán belül. Amennyiben a szolgáltató a hibát neki felróható okból 72 órán belül nem hárítja el, a határidő utáni időtartamra az előfizető kötbérre jogosult.

A kötbér összege, a szerződésben vállalthoz képest alacsonyabb minőségű szolgáltatás esetén a havidíj egy napra vetített összegének a négyszerese, teljes szolgáltatás kiesés esetén (ha a szolgáltatást nem lehet igénybe venni) az előbbi összeg nyolcszorosa (6/2011. (X. 6.) NMHH rendelet az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól). A kötbért nem kell igényelni, azt a szolgáltató automatikusan köteles kiszámítani és az előfizetőnek jóváírni.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37361) lnemes


lnemes
csendes tag

Jelenleg van Digi Pro 100 net előfizetésem. bementem az ÜSZ-ra, és kértem Digi 1000-re váltást. Meghirdetett ár hűségidő nélkül 5000. Visszaigazolásban 6700! ????? Ez hogy lehet? Ha jól tudom a 6700 a régi ár amit az ászf-ben közöltek szerint 2015 július óta nem lehet rendelni!

(#37362) DonMaster válasza lnemes (#37361) üzenetére


DonMaster
addikt

amit aláirtál az lesz ha aláirtál 1 nem létezö csomag árra akkor menj be és szolj nekik, de az elsö havi számlán kiderül mi vna, lehet még nem álitották át a dolgott vissza igazolásban, bár én szeméylesen mentem be anno és aláirni és meg történt semmi gond nélkül. az ár is az uj lett.
ezt mondjuk tudbe adminisztrácios hibának.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37363) Flashget válasza lnemes (#37361) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt csak akkor tehetik meg ha szerződést módosítanak, módosítottál.
Ha új szerződést kötöttél természetesen az 5000Ft-ra tehetik csak meg.
Szóval mit írtál alá?

Realme GT Master Edition

(#37364) lnemes válasza Flashget (#37363) üzenetére


lnemes
csendes tag

Na szép. Akkor vissza megyek, először lemondom a mostani szerződést majd megrendelem a Digi 1000-t. Azért ez nem szép húzás tőlük!!!!!

(#37365) worxland válasza lnemes (#37361) üzenetére


worxland
addikt

Bemész és szólsz, hogy javítsák. Ha valami hülye akadékoskodót fogsz ki, nem hagyod magad, hanem vered az asztalt. Ez a topikban hozzászólók írásai alapján mindig segített.
Nekem akkor adott ilyen árat, amikor neten megrendeltem. Hetekig nem történt semmi. Bementem az ügyfélszolira és elintéztem, rendesen 5k-ért vállalták. Pár nap múlva megcsinálták. Azóta is 5k-t fizetek érte. Majd ezután jelentkeztek a net-en, hogy vették a rendelést és bekötnék. Amire egy olyan kedves levélben válaszoltam, hogy azóta se mertek írni semmit.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37366) worxland válasza Flashget (#37363) üzenetére


worxland
addikt

Akkor sem tehetik meg, lásd az előbbi írásom, már nem létező szolgáltatásra nem lehet módosítani sem.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37367) Flashget válasza worxland (#37366) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt nekik mond, ugyanis sok esetben megtették vagy a hatóságnak.
Minden szónak súlya van..mást jelent az új szerződés és mást a meglévő módosítása ebben az esetben.
Ki is hangsúlyozták számtalanszor fb-n, hogy új szerződés kötésekor...

Realme GT Master Edition

(#37368) Flashget válasza lnemes (#37364) üzenetére


Flashget
félisten

Pontosan ezt kell tenni.

Realme GT Master Edition

(#37369) End-ru válasza Flashget (#37368) üzenetére


End-ru
aktív tag

Szerk.: bocs, nem válasz akart lenni.

Sziasztok!
Van egy Digi 200 előfizetésem, aminek a max . letöltési sebessége állandóan 10 MB/s. Korábban egy régi routert használva nem is tulajdonítottam neki jelentőséget, de 1-2 hónapja gigabitesre váltottam, viszont a letöltés sebessége továbbra sem megy a korábbi érték fölé.
Írtam a diginek, hogy ez most hogy, és azt a választ kaptam, hogy a garantált érték feletti a sebesség, úgyhogy részükről minden ok.

Nekem az a gyanúm, hogy amikor szerelték, látták, hogy a rendszer akkor többre úgysem képes, ezért 100-as netet állítottak be. Ez elképzelhető?

Lehet ezzel valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#37370) DonMaster válasza End-ru (#37369) üzenetére


DonMaster
addikt

társasház vagy nem?
ha társasház akkor switch nincs cserélve,
ha nem társasház akkor a géped lan portja gigás? plusz probáltad a gépedbe egyenesen dugni és ugy mit mutatt, ha ezeket mind lefutottad akkro belehet jelenteni telefonon hibára márha ezek közül egyikel sem futsz bele hogy mi a hiba oka.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37371) spici válasza End-ru (#37369) üzenetére


spici
tag

Ha 100-as netet állítottak be akkor is 12,8 megabyte / seccel kellene töltened, nem 10-el.
Írd meg, hogy a garantált felett van igen, de sohasem érte el a maxot már hetek / hónapok óta.

(#37372) Gejza1981 válasza worxland (#37366) üzenetére


Gejza1981
tag

velem 2x is eljátszották...

először hagytam magam és eljöttem az ügyfélszolgálattól, aztán második alkalommal érdeklődtem, hogy miért nem az ászf szerinti áron kapom

s láss csodát másodszor már sikerült az új árat írni a szerződésre... DE másodszorra is bepróbálkozott, hogy régi áron adja...

(#37373) End-ru válasza DonMaster (#37370) üzenetére


End-ru
aktív tag

Családi házas környezet, a környéken sem tudok mást, akinek lenne kábeles digije. Próbáltam közvetlenül a gépbe dugni, úgy sem változott. Hálózaton belül megy a gigabites másolás, ezt meg is írtam nekik.

Lehet, hogy teszek velük még egy próbát, de hogy e miatt nem fogok egy nap szabit kivenni, hogy kijöjjenek méricskélni, az tuti :(

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#37374) lnemes válasza Gejza1981 (#37372) üzenetére


lnemes
csendes tag

Azért ez elég gáz! Ők térnek el a saját ászf-üktől. Egyértelműen le van benne írva hogy az aktuális ajánlat 5000 ft, sőt egy másik pontban az hogy a 6700 ft-s Junius 1 óta nem rendelhető. Arra meg sehol nem tér ki az ászf, hogy ha a vevő módosít, akkor más árakat használhatnak.
Valahogy (legalábbis az én szememben) ez a Digit minősíti, és az ember kezd meginogni a fair viselkedésük megítélését illetően.

(#37375) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Na elkezdődött a bekötés.. és egyenlőre félbe is szakadt mert az embernek fogorvoshoz volt időpontja..Jó mi?? :Y Alvállalkozó, egymaga jött , egyenlőre szimpinek tűnt a csóka annak ellenére hogy elment, igaz én engedtem el , mert mondta ha nem jó akkor lemondja. Ám legyen. 1-2 körül jön vissza. Itt a létra. optikát már behúzta, bekötve még nincsen. innen folyt köv. net, tv stb.. Azt mondta hogy sima ONT lesz wifi nélkül, szóval router majd bejátszik. Igaz felajánlotta hogy van nála egy Tp-Link router, de szépen megköszöntem és mondtam hogy majd azt intézem. :D Remélem normális munkát fog végezni, habár láttam hogy elég problémás neki a tv-t, tv-ket bekötni, de elvileg megoldja. Végül is ez a dolga... Bízom a végeredmény siekerességében.. ühüm :R :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#37376) DonMaster válasza End-ru (#37373) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor ont-d van elvileg,
kábel az belsö hálon összekötve gigás? ha nem akkor kábel probléma, kiprobálnám egy másik minimum cat5e kábelle, lehet a kábel kuka, ha ez nem jön be, akkor legegyszerübb ha felváltasz 1 vagy 2 csomagot, és akkor már valoszinüleg jnni-e kell ha akkor is igy megy akkor garantált alalt vagy , amimiatt kikel jöjenek megjavitani,
lehet az ont nem okés, digi online felületén mit ir szolgáltatás ként 200-ast? ha csak 100-ast ir akkro elrontoták, ha 200-at akkor ezek lehetnek a problémák, ha meg a felnövelt sebességel megjavul utána évente 1x lehet lefelé váltani ingyen, vagy hagyod a gyorsabbat,
ha nem javul emg vele, akkro meg kifognak menni hozzád amihez ottkell legyél, ha meg az nem meg oldhato hogy elvégezzék a fizikai javitást mert nem tudsz otthon lenni , akkro többet nem tudnak tenni, hogy jo legyen neked.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37377) End-ru válasza DonMaster (#37376) üzenetére


End-ru
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ :R
Kábelre én is gyanakodtam, bár elvileg mindegyik cat5e, de akkor ezzel teszek majd egy próbát.
Hálózaton belül ugyan ezeket a kábeleket használva a Pc és laptop között viszont ment a 100 MB-tal a másolás.
Digi felületen 200-as netet ír.
Akkor először kábel csere, utána felváltok egy csomagot, aztán meglátjuk :R

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#37378) DonMaster válasza End-ru (#37377) üzenetére


DonMaster
addikt

még annyi hogy milyen a routered? és hogy router nélkül feltétlenül nézd meg egy gigás lan poartal rendelkezö gépen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#37379) End-ru válasza DonMaster (#37378) üzenetére


End-ru
aktív tag

ASUS RT-N18U

Megnézem, köszönöm a segítséget.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#37380) #41133696


#41133696
törölt tag

Most kaptam ezt a hírlevelet:

DIGI-seknek TP-Link akció. Az Archer C5-öm, 30 K lett akció nélkül, én még 22K-ért vettem :)

(#37381) headhunter válasza szoszo75 (#37375) üzenetére


headhunter
addikt

Ám legyen. 1-2 körül jön vissza.

Végzett? :U

(#37382) Multibit válasza #41133696 (#37380) üzenetére


Multibit
veterán

(#37383) #41133696 válasza Multibit (#37382) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én anno onnan vettem 2 év garanciával, ahonnan a hírlevelet is kaptam:

TP-LINK TL-AC1200 Archer C5 900M+300M Router 3x3MIMO Dual-Band 4 portos gigabites 2x USB2.0 Port multi-funkciós

A DIGI-s akció is ott érvényes :)

(#37384) szoszo75 válasza headhunter (#37381) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Majdnem. Net nem müxik. Itt elvileg minden jó, jelszintek stb. le-föl rohangált a poznára, csatlakozó cserék stb. 2db ONT-vel is kipróbálva. Úgy nézki központilag lesz, vagy a kerületben valami. Egyenlőre semmi biztosat nem tudni. Tv, teló rendesen müxik. Temészetesen 1272 nem hívható, műszaki hiba miatt..Jellemző. Jól indulunk.. :F :W Még jó hogy van még Tré netem is. :U 10-re jött 4-ig itt volt, baszta is rendesen az ideg hogy nem tudja a netet összehozni, ami persze nekem sovány vígasz.

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#37385) radi8tor válasza #41133696 (#37383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra akarsz utalni, hogy felnyomták az árat, hogy aztán akciósan is ugyanannyiért adják el?

⭐ Stella

(#37386) Flashget válasza #41133696 (#37380) üzenetére


Flashget
félisten

Korábban volt erről szó. Még az árgépes árat is beraktam, hogy olcsóbban lehet megvenni az eszközöket nem akcióban máshol. ;)

Realme GT Master Edition

(#37387) Flashget válasza radi8tor (#37385) üzenetére


Flashget
félisten

Nem új keletű jelenség az akciózó boltok, viszonteladók részéről,mind így csinálja. van is erre valamilyen fogyasztói tőrvény, hogy akcióban csak olcsóbban lehet adni, ehhez meg fel kell vinni az árát min. 1 napig.
Különösen samsung tv-nél jól megfigyelhető ez mikor hirtelen rádobnak 20-30K-t az árakra, már tudjuk jön az akció. Persze az még mindig drágább ár lesz mint emelés előtt volt.

Realme GT Master Edition

(#37388) #41133696 válasza radi8tor (#37385) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a helyzet, hogy nem figyeltem az árát, csak amikor megvettem, és még nyáron néha ránéztem... egészen a mostani hírlevélig, amikor pislogtam, hogy hopp 30K ? :Y Meg is örültem, hogy még jókor vásároltam meg 8K-val olcsóbban ugyanott. Nem kerestem külön rá az árgépen, csak akkor néztem meg, amikor ide berakta (#37382) Multibit a linket. Ezek szerint nekem is úgy tűnik, hogy azt játszhatták el, amit írtál.

(#37386) Flashget: Amikor én vettem, még más volt a helyzet:

Ennyiért vásároltam, és ingyenes volt a kiszállítás is.

(#37389) poli27 válasza #41133696 (#37388) üzenetére


poli27
veterán

Az a szomorú, hogy ehhez a Digi a nevét adja, holott ez egy nagy átverés....

[ Módosította: radi8tor ]

(#37390) Vakegérke válasza poli27 (#37389) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vajon hányan kajolják meg ezt a "kedvezményes" dumát?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37391) zsolt501 válasza poli27 (#37389) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem ártana a Digi vezetőségének figyelmét felhívni hogy mihez is adják a nevüket.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37392) radi8tor válasza zsolt501 (#37391) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerinted nem tudják? :)
Nem kell azokat félteni.

⭐ Stella

(#37393) #41133696 válasza poli27 (#37389) üzenetére


#41133696
törölt tag

De egyébként ha azt veszem, hogy sokkal nagyobb pályán is nyomnak ilyesmit, lásd pl gőzön megemelték az utóbbi két szezonális bevásárlási időszak előtt egyes kiadók az alapjátékok árait nem is kicsit, majd előadták a nagy leértékelés című magánszámukat, nem is meglepő. Igaz én most találkoztam itthoni boltnál, ezzel először. Talán azért mert általában csak azokat a terméket nézem, és nem nap mint nap, amik érdekelnek, például mert vagy megvettem vagy meg akarom majd venni őket :)

(#37394) zsolt501 válasza radi8tor (#37392) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha tudják akkor azért szomorú, hogy ehez adták a nevüket, ha meg nem akkor meg az is a céget minősíti.
Magát a Digit nem féltem, az meg tény hogy az is a céget minősíti, hogy a Szegedi ügyfélszolgálaton az ügyfél hívó rendszer hónapok óta nem üzemel, és az is hogy az ügyfélszolgálatos hölgyek nem állnak a munkájuk csúcsán, kellemetlen mikor az ügyfél jobban képben van a szolgáltatásaikkal kapcsolatban mint ők...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37395) Flashget válasza zsolt501 (#37394) üzenetére


Flashget
félisten

az a ügyfélhívó nálunk sem működik már nagyon régóta..
lehet nem fizetett a Digi a cégnek aki felállította? ;]

Realme GT Master Edition

(#37396) zsolt501 válasza Flashget (#37395) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az elég kicsinyes dolog lenne, de sajnos ezt is el tudom képzelni, főleg a kezdeti műholdas digis idők alapján, mikor a szerelőknek nem fizettek az elvégzett munka után, nem egy szerelőt ismerek akit a mai napig nem fizetett ki a cég, már nem is erőlködnek hogy a pénzükhöz jussanak, inkább szolgáltatót váltottak és a UPC-nek szereltek, de volt olyan is aki teljesen felhagyott a szereléssel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37397) #41133696 válasza Flashget (#37395) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mennyit fizetnek ügyfél invitálásért? Invitelnél 3K-t.

(#37398) poli27 válasza szoszo75 (#37384) üzenetére


poli27
veterán

Nálad jó lúzer szerelő lehetett akkor.... :W

(#37399) szoszo75 válasza poli27 (#37398) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Az lehet. Mindenesetre már bejelentve hibára. Jó kezdés, még ki sem tudtam próbálni.. :F

DIGI 500 ról 1000-re

(#37400) greggae


greggae
tag

Tegnap 12:37-kor kidobtak (LCP terminated by peer), és azóta valami nat-ra tettek. A belső címem 100.65.*, de kívülről 94.21.*. Ez így nem korrekt, a voip-om meg a távoli elérésem sem működik jól így. Mással is eljátszották?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.