Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) guest83 válasza sfdrakex (#12200) üzenetére


guest83
csendes tag

A kérdés hogy másnak is lassabb-e full beállításon vagy csak nálam ilyen.

(#12202) InfiniteReality válasza guest83 (#12199) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nézdmeg a kábel mindkét végén a színsorrendet. Ez, és CSAK ez a patch kábel (narancsfehér, narancs, zöldfehér, kék, kékfehér, zöld, barnafehér, barna). Ha mindkét végén ilyen (a csatlakozófelöli részről nézve, hogy a pöcök Tőled az elfele néző oldalon legyen) és a kábel nem sérült, akkor máshol van a hiba. Ha nem ilyen a színsorrend, akkor cseréld ki ilyenre és jó lesz.
Full duplex a jobb.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#12203) snakeye79


snakeye79
csendes tag

két napja bekötötték a digit. UPC volt elötte.
A league of legends simán futott, de amióta a digi van el se indul a progi. Először megnéztem a routerem belső beállításait. Tűzfal nincs beállítva. Azután már 3x újratelepítettem a progit de még mindig nem műkszik! valaki tudna segíteni?

(#12204) zeli válasza snakeye79 (#12203) üzenetére


zeli
aktív tag

RADS error-t ír?
Nálam is digi van, és ugyanez, olyan 7-8. indításra el szokott indulni, de ez szerintem lol fícsör.

Everybody repeat after me... We are all individuals.

(#12205) guest83 válasza InfiniteReality (#12202) üzenetére


guest83
csendes tag

Hát csak azt a végét tudom megnézni ami a lakásban van.Jó a színsorrend.

(#12206) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
A segítségeteket kérném, mert nem találtam erre vonatkozó információt. BP IV. kerületbe szeretnénk a BaseNet csomagra előfizetni, de nem tudom hogy erre most van hűség vagy nincs? A szerződéskötésnél nem írja hogy lenne. Illetve hogyan kötik be a netet? Behúznak egy utp kábelt és kész? :F

(#12207) atesz117 válasza barnam_ (#12206) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Nincs hűség, és igen behúznak egy utp-kábelt és kapsz egy felhasználónév + jelszó párost.

Samsung Galaxy A34 5G

(#12208) barnam_ válasza atesz117 (#12207) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egyéb költség? Csatlakozási, vagy szerelési díj? Nem próbálnak meg lehúzni?

(#12209) atesz117 válasza barnam_ (#12208) üzenetére


atesz117
aktív tag

Nálam nem volt semmi plusz költség, igaz, hogy két éve kötötték be, de nem gondolom, hogy ez változott azóta. A megbeszélt időpontban jöttek, behúzták a kábelt és ennyi volt, a kapcsolatot meg én beállítottam a leírás szerint, amit adtak a szerződéshez.

Samsung Galaxy A34 5G

(#12210) barnam_ válasza atesz117 (#12209) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak azért kérdezősködök ennyit, mert nem leszek ott mikor bekötik :)
De rendben, akkor szerintem rájuk teszem le a voksom, ennyi pénzért verhetetlen ajánlat.

(#12211) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Székesfehérvári diginetes vagyok. Van internet. Közvetlenül kapcsolódik a PC-hez, XP operációs rendszerrel. De a PC hálózati kártyáját nem tudom beállítani. Hova kell írni a végpont azonosítót és a végpont jelszót?

Képen is látszik: [link]

(#12212) barnam_ válasza vinikorn (#12211) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az nem baj, mivel közvetlenül van a gépre kötve a net. Ilyenkor a helyi hálózatnak nincs IP címe, azért "nincs kapcsolat vagy korlátozott". Ha router-el lenne megosztva a net, a helyi kapcsolatnál nem lenne felkiáltójel.

(#12213) vinikorn válasza barnam_ (#12212) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Oké, köszi! Most átrakom routerre a PC-t és az internetet. Légyszi maradj fórumközelben, ha valami nem jönne össze...

Restartoltam a routert, de nem tudok belépni. Mi a jelszó és a név? Az admin/ADMIN-nal kell belépni? Valamiért nem megy.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#12214) vinikorn válasza barnam_ (#12212) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Huh, megvan. Ha nincs router telepítő CD akkor nem tudom megcsinálni.

(#12215) barnam_ válasza vinikorn (#12213) üzenetére


barnam_
nagyúr

Uh, bocsi, nem néztem a topicot miután szerkesztetted.
Az alap felhasználónév/jelszó általában a router alján van, ha át lett állítva, azzal már nem tudsz belépni, olyankor nyomni kell egy reset-et (kis gomb a router csatlakozói mellett).

(#12216) marcee


marcee
addikt

Sziasztok,
Ismerős vidéki szüleinek raktam össze új gépet, Digi LAN net-jük van, nincs router, az egy darab számítógépük közvetlenül csatlakozik a szolgáltató hálózatára. Korábbi gépük Windows XP-vel volt telepítve, az új már Windows 7-et kapott. Én nem tudtam elmenni beüzemelni a gépet, az ügyfélszolgálat segített nekik beállítani a csatlakozást az internethez. Ami működik is, csak nagyjából 20 percenként megszakad a kapcsolat. Az ügyfélszolgálat nem tudott ebben már segíteni, azt állítják a windows-ban kellene valamit állítani. Az előző géppel nem volt ilyen gondjuk XP alatt, nálam meg az új gép működött LAN-on hibátlanul. Találkozott már valaki ilyesmivel?

\m/

(#12217) radi8tor válasza marcee (#12216) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen hibaüzenettel/hibakóddal szakad meg a kapcsolat 20 percenként?

⭐ Stella

(#12218) barnam_


barnam_
nagyúr

Egy kérdésem lenne még, sajnos telefonos ügyfélszolgálaton nem tudtam beszélni, email-re még nem válaszoltak.
A címre ahova netet akarunk, édesanyám nevén van az ingatlan, de a szerződést saját névre szeretném írni. Ilyen esetben tulajdonosi hozzájárulás kell, vagy beikszelhetem hogy én vagyok a tulajdonos?

(#12219) InfiniteReality válasza guest83 (#12205) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor lehet valahol meg van törve a kábel, vagy valami nem stimmel vele. Ezesetben hívd ki őket és nézzék meg ők is a laptopjukkal, hogy nem linkel össze rendesen a switch-el a géped.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#12220) Calogero válasza barnam_ (#12218) üzenetére


Calogero
addikt

Nálunk is így van, én simán beikszeltem hogy tulaj vagyok.
Anyám-apám nevén van a lakás, az én nevemen a szerződés. Nem kértek tulajdoni lapot hogy megnézzék hogy igaz-e.

(#12221) sylas


sylas
tag

Sziasztok
Segítségeteket kérném
Routerhez mit állítsakbe Digi lan nethez
Ugyanúgy név jelszó a routernél?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#12222) kali válasza sylas (#12221) üzenetére


kali
legenda

pppoe, és név + jelszó!

(#12223) sylas válasza kali (#12222) üzenetére


sylas
tag

köszi

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#12224) barnam_ válasza Calogero (#12220) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi, én is beikszeltem :D

(#12225) guest83


guest83
csendes tag

Itt voltak a szerelök,immár másodszor.Az utp kábelek színsorrendje úgy tünik jó,müszeresen lett llecsekkolva.A poén hogy kicseréltek valami kábelt és jobb lett a sebességem valamivel full duplex beállításon és fix lett az ip-em.

(#12226) radi8tor válasza guest83 (#12225) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nem kellett fizetned a kiszállásért :)

⭐ Stella

(#12227) guest83 válasza radi8tor (#12226) üzenetére


guest83
csendes tag

Hát kaptak borravalót.Mondjuk a fix ip-em már nem fix:D.Most belefáradtam ebbe,az is egy lehetöség még,hogy az én gépem tökéleletlen...Amúgy az mtu számot mire érdemes beállítani?

(#12228) InfiniteReality válasza guest83 (#12225) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A FIX IP-ért a diginél külön kell fizetni, tehát ha nem szerepel a számlán külön tételként a fix ip cím, akkor fix hogy nem fix :)
Attól, hogy néhány le fel kapcsolódás alatt nem változik meg, attól az még nem fix ip.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#12229) jocmen19 válasza InfiniteReality (#12228) üzenetére


jocmen19
csendes tag

üdv! a fix ip 2800 ft/ho.de mitöl jobb a fix ip ?kinek és miért elönyös ?

(#12230) Zolee11 válasza jocmen19 (#12229) üzenetére


Zolee11
senior tag

A fix ip olyan esetben jó, ha otthonról üzemeltetsz egy webszervert ami egy magánvállalkozás webáruházát, weboldalát tartalmazza, vagy otthonról dolgozol távoli asztal vagy egyéb felületen keresztül, és olyan kritérium van, hogy adott IP-ről lehet csak belépni.

no brain, no problem

(#12231) wwenigma válasza Zolee11 (#12230) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Még jó hogy van domain név ingyér dyndns-sel és megfelelő routerrel automatikusan frissül az IP. :U

Más. Ez a párszáz ft díjemelés hol volt kihírezve? Jött a számlám, a szokásos 7400 helyett 8000 a full csomag....

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12232) kene84 válasza wwenigma (#12231) üzenetére


kene84
senior tag

Én úgy tudom a dyndns már nem ingyenes,nem rég akartam regelni.
Javíts ki ha tévednék.
Így No-IP lett belőle de az is 30 naponta küldi a levelet hogy le fog járni és hosszabbítsam meg avagy vegyem meg.

(#12233) Calogero válasza wwenigma (#12231) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem eddig 8300 FT a full csomag.
Mostani számla még nem jött, az utolsó emelés az áfa miatt volt az év elején.
Többről nem tudok.

Szerk: Most jött a számla (e-számla) nálam az ár nem változott.
8300 + 11 Ft mobil hívás.

[ Szerkesztve ]

(#12234) Gyuree91


Gyuree91
tag

Van itt békéscsabai Digi LAN előfizető?

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#12235) Killing válasza Gyuree91 (#12234) üzenetére


Killing
addikt

Nincs. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12236) tserrof77


tserrof77
senior tag

Sziasztok!

Pici segítséget kérnék. Egyik cimbi most köttetett Digi-t, Győrben. Nekünk is az van, már 4 éve, de mi nem kértünk telefont. Most kitalálta, hogy van egy szupi kis ISDN telefonja, és ABBA akarná belecuccolni a Digi telefonját. Van erre valami mód? Nem százötvenezer forintos IP Gateway-re gondolunk Azt már kiderítettük, hogy az ISDN a 8 érből a 3-6 és 4-5 érpárt használja:

1 (Nem használt)
2 (Nem használt)
3 Tx +
4 RX +
5 Rx -
6 Tx -
7 (Nem használt)
8 (Nem használt)

De a Digi telefonja meg ha minden igaz akkor a 4-5 érpáron jön be...

Van ehhez valami "bekötési mód" a Digi telefonkábeléről? :U

Segítségeteket előre is köszönöm.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#12237) PeterPH válasza tserrof77 (#12236) üzenetére


PeterPH
senior tag

A Digi analóg telefon összeköttetést ad. Ne akard az ISDN készüléket rákötni, nem lehet.

(#12238) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Senkinél nem szarakodik az utóbbi hetekben DIGI Internet a III. kerületben?
Gyakran azt tapasztalom, hogy döcögősen jönnek be az oldalak, viszont újra csatlakozáskor meg megy gyorsan minden.
Nem tudom, hogy routerre vagy DIGI-re gyanakodjak. :U

⭐ Stella

(#12239) Killing válasza radi8tor (#12238) üzenetére


Killing
addikt

Nekem az elmúlt 2 hétben egy párszor megszakadt, volt hogy elment 1-2 órára is.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12240) poli27 válasza radi8tor (#12238) üzenetére


poli27
veterán

Próbáld ki router nélkül is, és kiderül....

(#12241) radi8tor válasza poli27 (#12240) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem megoldható, mert több gép van rajta és munkára is használom a Netet.
Egyelőre azt próbáltam ki, hogy DHCP-re tettem a gépek IP címét.
Meglátjuk így, hogy minden nap másikat oszt ki neki a router előjön-e a hiba.

⭐ Stella

(#12242) Zolee11 válasza radi8tor (#12241) üzenetére


Zolee11
senior tag

Router esetében erősen javasolt a DHCP alkalmazása, persze aki figyel a részletekre, nem adódhat hiba, de az ördög sosem alszik.

no brain, no problem

(#12243) tserrof77 válasza PeterPH (#12237) üzenetére


tserrof77
senior tag

Sejtettem én, de ő nem az a feladós típus :DDD Köszi a helpet! :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#12244) radi8tor válasza Zolee11 (#12242) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Több évig ment gond nélkül fix IP-vel. Most kezdett el bénázni. (nem idén kezdtem a szakmát).
Lehet a router kezd haldokolni vagy mittudomén. :U

⭐ Stella

(#12245) Zolee11 válasza radi8tor (#12244) üzenetére


Zolee11
senior tag

Mivel írtad, hogy fix ip -vel tolod, sejtettem, hogy nem ma reggel keltél fel először. :K
De láttam már olyat, hogy a router csinált furcsaságokat ha a dhcp ki volt kapcsolva, majd annak bekapcsolása, megoldott minden fájdalmat.
Az is esélyes, hogy elkezdett lehalni szegény, láttam már jó pár esetben ilyet, 2-3-x évig tökéletes utána lassul, szakadozik, elmegy a net, stb. Ilyenkor a már más által javasolt router nélküli teszt szokott egyértelmű választ adni. Ha ehhez hasonló elhalálozásról van szó, akkor a dhcp nem fog segíteni. Azaz így is lassulni fog. Amit írtál első hozzászólásodban, az alapján én azt mondom router, vagy a szolgáltató modem-je/acces point-ja/akármije lehet a bibis.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#12246) radi8tor válasza Zolee11 (#12245) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, csak nem szívesen költenék 30k-t egy új routerre, amiről mondjuk kiderül, hogy semmivel nem jobb a jelenleginél. :U
Decisons, decisons.. :D

⭐ Stella

(#12247) Mopar426 válasza barnam_ (#12218) üzenetére


Mopar426
tag

Az nem számít, hogy kinek a nevén van az ingatlan.Nekem egy 10 emeletes ház tetőterébe szól a szerződésem mivel onnan lövöm át wifivel a netet az 1.3 km-re lévő kertes házba, mivel ezen a területen nem éri meg a diginek kihúzni az optikát. Szóval emiatt nem kell aggódnod.

Hope for the best, plan for the worst!

(#12248) berbatov2 válasza Mopar426 (#12247) üzenetére


berbatov2
senior tag

1,2 km az nem sok wifihez? Bár csak ugatom a témát de nagyon érdekelne, hogy lesz ebből használható wifi jel ilyen távolságból.

(#12249) radi8tor válasza berbatov2 (#12248) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom spéci antennával. :K

⭐ Stella

(#12250) McLaca válasza berbatov2 (#12248) üzenetére


McLaca
őstag

Irányított, nagy érzékenységű antennával.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.