Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:07:15

LOGOUT.hu

OFF beszélgetős topic nyílt, a nem Battlefield 4 témákról kérjük, hogy ott beszélgessetek, ez a téma maradjon meg szakmainak! Cheatek a topikban szintén tiltottak!
Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, köszönjük!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) eugabesz válasza WaterWawe (#25047) üzenetére


eugabesz
őstag

Nem játszom fullHD-ba,nincs min...egy sima 21 colos moncsim van...ha leveszem low-ra a mostani kártyával is van annyi...

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/610c87c4-25bc-4840-bd47-bf16b3cbb4cc/IRAM-Clan-Hungary-60-Hz/

(#25052) Gyula84


Gyula84
veterán

csak én nem tudok kiírni semmit meg hooahzni battlelogon? :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#25053) Def26


Def26
félisten

Polygon.com már update -elt a bf4 tesztjében. 7.5/10 -ről 4/10 -re módosította a játék értékelését, mert nevetségesnek tartják, hogy nem tudnak még mindig játszani fagyások és egyéb problémák nélkül. :( Vicc amivé lett a Battlefield név. Olvastam, hogy több oldal is arra készül átértékeli a pontozást.

"BATTLEFIELD 4 REVIEW UPDATE TWO

After a brief period of reliability in the day or so before Thanksgiving in the US, Battlefield 4 has again succumbed to repeated and consistent issues on every platform. PC players are reporting crashes, while Xbox One and PS4 players are once again suffering from crashes to the homescreen of their respective platforms, as well as general matchmaking problems for the Conquest game type. More than a month after its initial release, Battlefield 4 is still barely playable for many players, and EA and DICE can't seem to fix the problem (though EA has informed us a new patch is going live on PC tomorrow, delaying our appraisal of that platform for at least a day or two). As such, it's difficult for us to recommend a game that otherwise may be the strongest multiplayer shooter of the year."

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25054) WaterWawe válasza sixpak (#25049) üzenetére


WaterWawe
őstag

Miután a Mantli nem GCN eszklúzív érdekel hogy az én kártyáimon is fog-e menni. Nem e-penis növelés céljából érdeklődöm, szimplán a kíváncsiság hajt.

(#25050) Colos1: Jaaa, hogy majd akkor... Egyébként szerintem sincs még kész, már ha egyáltalán erőltetni akarják még ezt a dolgot.

eugabesz: Nem tudom milyen kártyád van most, de a 7770 BF3-ban sem tudott valami sokat, szóval ne várj tőle megváltást. Milyen felbontásra kell?

[ Szerkesztve ]

(#25055) JamesHun válasza melega (#25034) üzenetére


JamesHun
addikt

kösz a SZPOJLERT!

Van aki még nem játszotta ki az AC4-et!

SeriesX: JamesSHun

(#25056) S1M0N válasza raggg (#25046) üzenetére


S1M0N
senior tag

Csak Win 8.1 alá? Pfff... :F :U

-----------------

Az új pályákról:

GUILIN PEAKS: Amikor először erre a pályára "léptem" egyből ezt gondoltam: Ez a zöld kib@szott ocsmányul lett megcsinálva (minden beállítás maxon)... Aztán hozzászokott a szemem, de ez a pálya megint a campereknek kedvez. Meg olyan, mintha az ellenfél a semmiből bukkanna elő, pedig eléggé körbe szoktam nézni...

SILK ROAD: Ez a sivatagos pálya eléggé kihalt, de összességében tetszik.

DRAGON PASS: Ez is egy eléggé zöld pálya, de sokkal jobban néz ki mint a Guilin Peaks, itt egyedül a hidak zavaróak számomra, meg mintha a tankok más képp viselkednének ezen a pályán, mert jobbra balra csúszkáltam a hidakon átkelve, folyamatosan korrigálni kellett... De lehet, hogy csak én bénáztam. Mondjuk kétszer sikerült elsüllyesztenem 1-1 tankot, de végül megláttam, hogy van gázló is. :DDD

Altai Range: Itt még nem voltam, de a videók alapján jónak néz ki.

(#25057) raggg válasza S1M0N (#25056) üzenetére


raggg
senior tag

Dragon passon szeret bármiben megakadni tank. Továbbra se értem, hogy egy 50 tonnás, 1500 lóerős gép miért nem bír átmászni egy kavicson.

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#25058) kisza25 válasza raggg (#25046) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mert alapból kevés a procid a VGA-hoz,
az alap mapokon egy példa, de szerintem nem állok messze a valóságtól: CPU 100% VGA 80% ~60 FPS
új mapokon CPU 100% VGA 99% ~60 FPS így már ok? igaz így CPU + VGA limit van, de ha megméred kb ez lesz a helyzet 90-90% nál is már limitről beszélünk

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25059) Colos1 válasza WaterWawe (#25054) üzenetére


Colos1
őstag

De, csak a GCN -en fog futni, mert arra az architektúrára írták. GCN -ből viszont bármin menni fog, nem kell a legújabb R-es VGA hozzá, a 7000 széria is jó lesz. Az oprendszertől lesz független. (Legalább is eredetileg úgy volt, de a pénz beszél, a Microsoftnak meg az van, és nem érdeke, hogy Linuxra, Win7 -re, stbstbstb. -re is megjelenjen. Így nem lepődnék meg azon, ha Raggg igazat mondana az only Win8.1 -el...)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#25060) sixpak válasza WaterWawe (#25054) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem fog menni. Egyelőre GCN only.
Arról van szó, hogy esetleg, 1-2 vga generáció múlva, akár egy NV vga is használhatja, ha a felépítése ezt lehetővé teszi, de a mostaniak biztos nem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25061) mackosajt válasza eugabesz (#25039) üzenetére


mackosajt
addikt

A 7770 már egy fokkal jobb, mint a mostanid. ;)

BF3 FullHD-n volt átlag 40-50 fps, persze nem ultrán, hanem low/medium közötti grafon.

A te felbontásodon szerintem a BF4-ben hozni fogja ugyanezt, low mellett, talán stabilan.
Vagyis a harcok hevében nem fog leesni extrém módon az fps.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#25062) raggg válasza kisza25 (#25058) üzenetére


raggg
senior tag

Ja vili. Terveztem egy proci cserét de sajnálom rá a lóvét pillanatnyilag.

Viszont ha már itt tartunk, te milyen beállításokon játszol és hogy teljesít a cucc? Ahogy nézem elég közel van a géped az én konfigomhoz, a procit leszámítva.

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#25063) R3laX


R3laX
addikt

Na, van új Béta, vajon ez mennyire lesz fos ? :) Fos-fos-fos.

Catalyst 13.11 B9.5 ? he... nagyon várnak ezzel a Mantle driverrel....

(#25064) WaterWawe válasza sixpak (#25060) üzenetére


WaterWawe
őstag

Persze, és a játékfejlesztők majd megírják Mantlira meg DirectX-re is a játékot? :U Nem hinném hogy ilyen költségeket fognak bevállalni.

(#25065) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Érdekes, commander app-hoz nem jött update, gépközelbe nem jártam, se patch se dlc nincs leszedve, de megy az új mapokon is a comm.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25066) Colos1 válasza WaterWawe (#25064) üzenetére


Colos1
őstag

Ez így van, valamelyik PH-s cikkbe benne is van, hogy néhány játékgyártó már pedzegette azt, hogy a DirectX -re nem fognak fejleszteni, mert Mantle -re sokkal egyszerűbb... :U Első körben ez csak a Frostbite 3 -as játékokat érinti, amelyből kb. 14 van tervezve. De már több játékgyártó jelezte, hogy érdekli őket a Mantle.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#25067) Def26


Def26
félisten

:D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25068) kisza25 válasza raggg (#25062) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

fullHD High,
messq. ultra
effectq. low
pros proces low
alap mappokon ~80-100-120 ez pályánként azért változik, meg létszámtól is függ
új mapokon 15-20-al kevesebb

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25069) raggg válasza Colos1 (#25059) üzenetére


raggg
senior tag

Úgy néz ki tévedtem:

"A platformtámogatás szempontjából a Mantle API elsősorban Microsoft Windows 7, 8 és 8.1 operációs rendszerre lesz elérhető, és a terjedés felgyorsítása érdekében a DICE úgy döntött, hogy a Frostbite 3 nevű videojáték-motor további fejlesztését a Mantle API-nak és a PlayStation 4-nek rendelik alá." (prohardver)

kisza: köszi!

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#25070) WaterWawe válasza Def26 (#25067) üzenetére


WaterWawe
őstag

:DD NEEEE :D

(#25071) S1M0N válasza Def26 (#25067) üzenetére


S1M0N
senior tag

Ez nagyon jó! :C :DDD ;]

#25069) raggg Így mindjárt jobban hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#25072) JamesHun válasza raggg (#25069) üzenetére


JamesHun
addikt

az a gond egy ilyen vágással, hogy nagyon sok potenciális vevőnek lehet nem kompatibilis VGA kártyája
Még az sem 1000% hogy Nvidia VGA val menni fognak, mert első körben AMD only nem?
Merész dolog meglépni, hogy pl BF5 követelménye ilyen VGA

SeriesX: JamesSHun

(#25073) SkyS1gn válasza Def26 (#25067) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:Y :C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25074) pendre54 válasza eugabesz (#25039) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Kb. másfél éve van egy HD Sapphire 7770-es Vapor-X-es kártyám, a többi cucc a profilomban látható.
A játék beállításokról itt van egy fotó:

A felbontás 1920x1080. A proci négymagos, nem egy erőmű, fix 3,00 GHz, de ideális ehhez a VGA-hoz, mert a játékban mind a proci, mind a VGA közel 100%-on pörög. Nagyon ritka az, hogy az fps 40 alá beesen, átlagban, úgy 45 és 70 között szokott lenni. Van egy-két olyan pálya, ahol vannak kisebb gondok, mint pl. Foold Zonás rész, ott is, csak ha a tetőn megy a csatározás, mert ott rengeteg szemét, lim-lom van, ami rendesen fogja a procit. Ilyen még a T-55-ös bontós pálya is, viszont a kedvencem, a szigetes, viharos, hajós, na ott szinte stabilan hatvan körül körül van az fps, még a vihar megérkezése után is.
Összefoglalva, én csak biztatni tudlak, hogy jó beruházás egy 7770-es VGA, ráadásul, most az aprón hírdetnek garis kártyát 22-25 e. Ft-körül. Egyébként bármilyen meglepő, de nálam jobban fut a BF4 ezzel a konfiggal, mint a BF3-ban, ahol muszáj volt full lowon tolni,

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#25075) Olympos


Olympos
aktív tag

A Mantle december végén fog megjelenni és nem BF4 patch formában, hanem AMD driverként kell várni.

Az összes HD 7000-es és R széria érintett lesz benne, de nem egységes gyorsulás várható a különböző GCN architektúrák között....de a gyorsulás különbsége elenyésző lesz közöttük, így mindenkire pozitívan hathat, a megjelölt kategóriában.
Ha mégse lesz sokkal jobb a BF4 vele, akkor driver kiadás után egy nappal streamelem AMD kártyám nyilvános felgyújtását.

(#25076) Madn!ght


Madn!ght
addikt

A Network Smoothing Factort mennyire érdemes beállítani? 20-25 ms pingem van folyamatosan. Jelenleg 50%-ra van belőve, korábban hiába buzeráltam ezt az opciót inkább csak rosszabb lett...

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#25077) Olympos válasza Colos1 (#25066) üzenetére


Olympos
aktív tag

Mantle-ra sokkal nehezebb fejleszteni, mint DirectX-re az erőforrások közvetlen elérése miatt.
Ennek ellenére ez minket nem érdekel, így a fejlesztőket sem fogja: ha a Mantlet el tudják adni a piacokon, akkor egy éven belül jöhetnek a sokkal szebb grafikájú játékok mostani vga kártyáinkra hasonló teljesítménnyel.

(#25078) bombibmw válasza raggg (#25069) üzenetére


bombibmw
veterán

Na azért.
Csodálkoztam is,hogy nem jön Win7-re.
Na mondom most megyek be a Mántli kft-be,azt kiverem a balhét. :D

(#25079) eugabesz válasza pendre54 (#25074) üzenetére


eugabesz
őstag

:C :R

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/610c87c4-25bc-4840-bd47-bf16b3cbb4cc/IRAM-Clan-Hungary-60-Hz/

(#25080) pelenka35


pelenka35
őstag

China Rising mappokon is hemzsegnek a mesterlövészek ?

Gamertag:Rob3rt75

(#25081) raggg válasza Olympos (#25077) üzenetére


raggg
senior tag

Konzolokon is sokkal alacsonyabb szinten programoznak, ez nem hiszem, hogy gondot jelenthet.

(#25080) pelenka35: hogyne! :DDD

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#25082) pelenka35 válasza Def26 (#25067) üzenetére


pelenka35
őstag

:Y :C

Gamertag:Rob3rt75

(#25083) sixpak válasza pendre54 (#25074) üzenetére


sixpak
nagyúr

Érdekes, nekem Zavod és Flood is megy szépen. Viszont, ha Paracelen jön a vihar, eső akkor simán beesik néha 50 alá.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#25084) wolf13


wolf13
őstag

Volt valakinek olyan bug-ja, hogy csapattársa láthatatlan lett , s csak a neve csúszkált a földön ?

A csapattárs semmi hibát nem vett észre magán , szóval nem a textura alatt volt.

(#25085) JamesHun válasza wolf13 (#25084) üzenetére


JamesHun
addikt

majd jól bannolják,mert azt hiszik ez cheat :D

SeriesX: JamesSHun

(#25086) @rglaaf válasza Def26 (#25053) üzenetére


@rglaaf
veterán

Meg is értem az egész játék olyan "egypálcás" minőségű, és a rengeteg kina tartalommal eltudom képzelni hogy toltak bele pénzt rendesen, minőség nem fontos, ugy is hozzászoktak a gagyihoz, ez lett a nagy BF Franchise-ból

PSN:BiZzare_0 ️

(#25087) fuvi válasza Madn!ght (#25076) üzenetére


fuvi
senior tag

elméletileg a legkisebbre, amire csak tudod, grafikai hibák nélkül
ha sz.r a neted és 0-ra állítod akkor az animációk (pl késelés) szaggathatnak/hülyéskedhetnek, itt kell eltalálni az egyensúlyt

(#25088) SkyS1gn válasza Olympos (#25075) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Miért? Mantle nélkül is jók :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25089) #02119936 válasza Olympos (#25075) üzenetére


#02119936
törölt tag

Én nem igazán hisz hogy nagyobb fps növekedés hoz a Mantle. lesz 10-15%. Miért adnának mondjuk +50% teljesítményt? Ki akarna akkor új VGA-t venni? Senki. A másik dolog hogy így is minden alkatrész 100%-on dolgozik. nincs több potenciál a hardverekben. Vagy ha igen, akkor eddig miért nem hangolták a hardvereket össze.

Szóval nem gondolják ők ezt komolyan meg. hárítani fognak hogy fokozatosan lesz jobb az élet. :P
Szerintem készítheted a máglyát. :D

[ Szerkesztve ]

(#25090) nanorambo válasza @rglaaf (#25086) üzenetére


nanorambo
őstag

Egyébként teljesen olyan, mintha egy rosszul sikerült free to play játék lenne a BF4. Valamiért ilyen gagyi érzete van. Nah mind egy én már uninstalláltam. :) Ha rendesen működne, akkor sem játszanék vele.

(#25091) Atla


Atla
senior tag

Csodát ne várjatok a Mantlitol,a Mikulástól vagy a Jézuskától többre számíthattok.

(#25092) BlessedElroy válasza Olympos (#25075) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Valaki arra hívta fel a figyelmem pár napja itt a fórumon, hogy ABU hozzászólásai alapján a BF4 nem igazán profitál a Mantle-ből. Miután elolvastam, nekem is az jött le. Sajnos nem tudom melyik topicban volt.

Origin: BlessedElroy

(#25093) Def26 válasza BlessedElroy (#25092) üzenetére


Def26
félisten

Abu érdekes. Hol ezt mond hol azt. :D Itt a hsz.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25095) scope2007 válasza Def26 (#25053) üzenetére


scope2007
addikt

En sokallom azt a 4 pontot is :-D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25096) BlessedElroy válasza Def26 (#25093) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Igen ez az. :R

Origin: BlessedElroy

(#25097) p87 válasza Olympos (#25075) üzenetére


p87
senior tag

De biztos fog kapni a BF4 is egy patch-et nem csak az AMD driver, hiszen ezt a játéknak is támogatnia kell, jelenleg meg nem hiszem, hogy bele lenne építve, mert folyamatosan fejlesztik és tesztelik.

(#25098) SkyS1gn válasza #02119936 (#25089) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Elképzelni sem tudod mennyi potenciál van bennük, DX ami visszafog mindent!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#25099) @rglaaf válasza SkyS1gn (#25098) üzenetére


@rglaaf
veterán

majd meglátjuk de azért előre nem szabad semmit kijelenteni, mert akkor szokott jönni a pofára esés

PSN:BiZzare_0 ️

(#25100) JamesHun válasza #02119936 (#25089) üzenetére


JamesHun
addikt

ki akarna új VGA-t?
Minden Nvidia tulaj :)
Most örülök, hogy 7850-et vettem meg és nem Nvidia oldalról valamit
Bár már 7870-et vehetnék a 7850 áráért, de ezt már megszoktam, hogy mindig rosszkor veszek mindent :D

SeriesX: JamesSHun

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.