Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:07:15

LOGOUT.hu

OFF beszélgetős topic nyílt, a nem Battlefield 4 témákról kérjük, hogy ott beszélgessetek, ez a téma maradjon meg szakmainak! Cheatek a topikban szintén tiltottak!
Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, köszönjük!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Colos1 válasza LamaCube (#24199) üzenetére


Colos1
őstag

De ha beállítanátok, hogy a játékmotor ne akarjon 60 FPS -nél többet - vagy esetedben 72 -nél többet - számolni, akkor bekapcsolt vSync esetén nincsen input lagg.

GameTime.MaxVariableFPS 60

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#24202) DeadMeat válasza Atla (#24184) üzenetére


DeadMeat
veterán

Jótanács: teljesen máshogy működik a spread, lmg-vel főleg alapvető és életbevágó szobály ne mozogj lövés közben.2-5 brust kötelező szinte az összessel, amit eddig kipróbáltam. :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24203) SkyS1gn válasza Colos1 (#24201) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Olyat olvastam hogy 59-re belőtték és akkor nem volt input lag v-synccel, 60-nál volt, ez BF3 teszt volt, majd kipróbálom.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24204) Csabroncka válasza Atla (#24184) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem alapvetően a dolgok szerver függők, nekem a tegnapi napon rengeteg szerveren ment a korcsolyázás és kabátrángatás.

Valóban így van, ha túlterhelt (általában hétvégén) a rendszer akkor a jó ping ellenére is laggol! Ez korábban is így volt, csak jóval nagyobb terhelés esetén (játékosszám) jött elő BF3-ban.

Nálam is hasonlóan jelentkezik, mintha szétrángatna a fegyver, nem bírok egy támadást sem befejezni. Hétköznap este érdekes módon sorba lövöm a fejeseket, jobban adja.

Tegnapi nap legviccesebb momentuma: úgy szálltam be a járműbe, hogy már halott voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24205) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Az a tapasztalatom, hogy közepes pingű szervereken jobban lehet játszani, mint alacsonyan. Ha pl német meg ilyesmi, ahol 20-30 a ping, sokkal rosszabb a hitbox meg ilyesmi valahogy.
Ha 100 körül van, akkor sokkal jobban el lehet találni az embereket.

Aztán lehet csak én érzem most így. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24206) LamaCube válasza Colos1 (#24201) üzenetére


LamaCube
addikt

Ezt konzolba vagy cfg-be kell írni? Mondjuk vsync nélkül is frankón megy csak úgy voltam vele, hogy minek feleslegesen terhelni a hardvereket.

Hol találom a cfg fájlt? :R

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#24207) SkyS1gn válasza LamaCube (#24206) üzenetére


SkyS1gn
félisten

konzol

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24208) gali777 válasza SkyS1gn (#24207) üzenetére


gali777
őstag

De, ha konzolba írja be, akkor azt játékujraindításnál írhatja be megint, nem? Nem egyszerűbb egyszer beírni cfg-be? :)

(#24209) Neoteric válasza LamaCube (#24206) üzenetére


Neoteric
addikt

Neked kell létrehozni a játék főkönyvtárában, alapból nincs.

PSN: ne0teric_sAN

(#24210) Colos1 válasza SkyS1gn (#24203) üzenetére


Colos1
őstag

Tudtommal az az oka az input laggnak - de ha nem, akkor majd valaki kijavít -, hogy a CPU kiszámolja pl. a 120 FPS-t, amelyhez szinkronizálja az egérmozgást. Jön a vsync, ami a VGA -nál ezt a 120 -at leveszi 60 -ra, és nem csak a képkocka veszik el, hanem a hozzá szinkronizált egérjel is. Ha megmondod a játéknak, hogy csak 60 -at számoljon, akkor a CPU csak 60-at fog számolni, így eleve ahhoz szinkronizálja az egér inputot, így nem veszik el semmi. De ha nincs stabilan 60+ FPS -ed, akkor képbe jön a tripla pufferelés, ami megzavarja ezt az idillt, és okozhat némi problémát, mert amikor 60+ van, akkor nincs késésed, ha 60-, akkor meg van valamennyi. Itt nem maga a késés okoz problémát, mert az minimális, hanem az, hogy egyszer van, egyszer meg nincs.
Ha csak 59 -re állítod az FPS-t, akkor azt éred el, hogy a tripla pufferelés folyamatosan menni fog, így a késés stabil lesz, nem fog változni.

Amúgy ez függ még az egértől is, mert nem mindegy, hogy 125/250/500 vagy 1000 Hz -es rate -n megy.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#24211) LamaCube válasza Neoteric (#24209) üzenetére


LamaCube
addikt

Akkor nem is legális? Mondjuk azt se tudom, hogy mit hova kellene írnom vagy csinálnom :U
Azért köszönöm mindenkinek! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#24212) Neoteric válasza LamaCube (#24211) üzenetére


Neoteric
addikt

Mér ne lenne legális? :D
Bf4 főkönyvtárba csinálsz egy user.cfg fájlt, aztán beleírod azt h GameTime.MaxVariableFps 120.000000 és elmented. (szám helyére értelem szerűen azt amit akarsz)

PSN: ne0teric_sAN

(#24213) kisza25 válasza Colos1 (#24210) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

és melyik jobb az egér esetén (Hz)és hol adod meg a játéknak azt, hogy 60 legyen, cfg-vel?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24214) lofagi


lofagi
addikt

Azért ez nem semmi: L0f4gi Vehicle Destroyer (3 Vehicles destroyed)

Még jó, hogy operation lockeren voltunk! :D De biztos a Tugsokat meg a Beaconokat számolja annak, de mégis viccesen hangzik! :D Illetve látszik.

Most ha jól értem, ha Vsyncet erőltettetem akkor érdemes egy cfg-be beírni, hogy max 59 FPS-ig számoljon?

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#24215) devilinsid3 válasza kisza25 (#24195) üzenetére


devilinsid3
addikt

20/2 az csaló stat, meg is érdemled, hogy annak titulálnak.. remélem ezek után már nem lesz képed használni a cheatet..

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#24216) Ferike001


Ferike001
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene hátha valakinek van tapasztalata ebben(ilyen/hasonló konfiggal). A gondom az, hogy kicsit kevés az FPS-em.
Mondjuk Paracel stormon 30(30-ra azért ritkán megy le) és 60 között ingadozik. De szinte ez máshol is elmondható. Igazából így is játszható de mégis jobb lenne több képkockával, na meg persze a tudat, h "több FPS-el megy":D .
A gépem: AMD FX 6300 @4300Mhz, 8Gb corsair 1866 RAM, Radeon R9 270x 2Gb @ 1070\1540.
Minden maxra tolva, de pont itt olvastam, h van akinek lowon még rosszabb. Esetleg valami ötlet, vagy dobjam ki a gépem? :D

(#24217) SkyS1gn válasza Ferike001 (#24216) üzenetére


SkyS1gn
félisten

"Minden maxra tolva"

Ez a gond...

Vedd high-ra, élsimítást lődd ki!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24218) lofagi válasza Ferike001 (#24216) üzenetére


lofagi
addikt

Talán próbáld ki mediumon, Maxon azért ne csodálkozzál, hogy 30 FPS-ed van. Állítsd a felbontásd, kapcsold ki pár opciót amitől jobban fut, általában az utolsó párat ha kikapcsolod, lentebb veszed akkor azért drasztikusan nőhet az fps, illetve ha minden kötél szakad akkor scalet vedd lejjebb mint 100, ott is nyerhetsz sokat, tény, hogy nem lesz olyan szép a játék. Nem írtad, hogy milyen felbontásban játszol.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#24219) fogirobi válasza Ferike001 (#24216) üzenetére


fogirobi
senior tag

Nálam a Post Process Quality és a Lighting Quality van lentebb véve a többi beállításhoz képest, én ezekkel elég sok FPS-t nyertem!

(#24220) LamaCube válasza Neoteric (#24212) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi!
Maradok a vsync offnál. Nagyon szoros meccset vívtunk 50 percig. Az előzőt nyertük az utóbbit buktuk sajnos, de kiegyenlített volt a küzdelem végig. Meddig tart a dupla xp?
Az eddigi legjobb köröm bf4-ben:

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#24221) Colos1 válasza kisza25 (#24213) üzenetére


Colos1
őstag

Igen, a cfg -be kell beírni.

Az egérnél minél több annál jobb, de 500 Hz-et szokták maximumnak ajánlani, két ok miatt.

1. 500 és 1000 között nem minden egér esetén van különbség
2. Az 1000 Hz -et nem biztos, hogy elbírja az USB, és ha azon az ágon más eszköz is van, akkor gond lehet.

Nekem 1000 Hz -en van, de nem tudom eldönteni, hogy valóban jobb, vagy csak placebo :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#24222) apollo12


apollo12
veterán

bf4 ben valahogy meglehet oldani hogy állandóan mutassa azt fps-t

(#24223) Snip3r_HUN válasza apollo12 (#24222) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Fraps/Mirillis Action/Playclaw ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#24224) dashed válasza apollo12 (#24222) üzenetére


dashed
senior tag

user.cfg file-ba perfoverlay.drawfps 1

(#24225) #02119936 válasza Ferike001 (#24216) üzenetére


#02119936
törölt tag

Minden utra beállításra az msaa max 2X így 60-70fps nek meg kellene lennie stabilan AMD FX-el -10fps :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24226) SkyS1gn válasza #02119936 (#24225) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Kötve hiszem!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24227) apollo12 válasza dashed (#24224) üzenetére


apollo12
veterán

user.cfg hova kell raknom, bf4 könyvtárában?

(#24228) dashed válasza apollo12 (#24227) üzenetére


dashed
senior tag

igen

(#24229) csibe1 válasza SkyS1gn (#24068) üzenetére


csibe1
addikt

Addig állsz féllábon amíg javítják? ;] :DDD

(#24063) Szenya3

A csufi az, hogy a fegyvertiltásokat meg egyebeket már a CoD2-ben is meg tudták oldani,pedig az nem most jött ki. :))
Nesze neked esport. ;] :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#24230) Daffchy


Daffchy
őstag

Az ég megb*ssza ezt a szart... másfél órán át tolom, abszolút jó köröket mentünk, erre kifagy és k*rvára nem adta meg a dolgokat amiket elértem... maradtam szintbe is ugyan ott!

Ez meg mi?

Mikor jön már valami javítás? Van egyáltalán bejelentve vagy ilyen szar marad már?

Komolyan mondom, kik*rja az agyamat, hogy ilyenért le kell szurkolni ~12 ropit, valaki P-vel még többet... :W

[ Szerkesztve ]

(#24231) SkyS1gn válasza Daffchy (#24230) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A héten lesz valami ganétúrás... hogy jobb vagy rosszabb lesz-e majd utána megtudjuk.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24232) r-chee


r-chee
őstag

Rettenetesen érdekel, hogy más is jár-e abban a cipőben, mint én, hogy kényelmesen rákészülve egy kis gémtájmra, Battlelog-on hiába próbálok meg belépni bármelyik szeróra is, csak végtelenítve villog a fehér négyzet a JOINING SERVER felirat előtt, s nem történik semmi. Kijelentkezek Battlelog-on, Origin-ből, majd Win restart, bejelentkezek újból, s ugyanez a szitu. 3-4 ki-bejelentkezés után általában már jó a téma, de hát BAXXAMEG, én NEM EZÉRT FIZETTEM :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.....huhhh....béke van :D

Rendszer: win 8.1 Pro x64
BF4, Origin, PB, Firefox mind kiemelt prioritást élveznek evriwer.

Valaki esetleg tud valami megoldást a problémára, esetleg álljak neki programozást tanulni, hogy elkészüljek az ezt javító patch-csel, mire kijön a BF7.... ? :(((

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#24233) Colos1 válasza r-chee (#24232) üzenetére


Colos1
őstag

Én azt szoktam, hogy indításkor figyelem a gadgeteket. A csatlakozáskor a CPU és a lemezkihasználtság hirtelen megnő, majd 3-5 másodperc múlva csökken. Ha 5 másodpercen belül nem kezd el megint emelkedni, akkor a feladatkezelőből már zárom is be a bf4.exe -t, mert nem fog elindulni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#24234) Daffchy válasza SkyS1gn (#24231) üzenetére


Daffchy
őstag

Remélem hoz valami javulást.

Egyszerűen kedvem nincs belépni sokszor, mert egyrészt 20 perc mire bejutok valahova (ezt megbeszéltük, hogy kellene még RAM vagy SSD), de sokszor csak várok 10 percet és kidob, ezt megcsinálja 3-4x mindjárt elment majdnem egy óra és még semmit sem játszottam... :W

Örülök ha 24ezés után van erőm kicsit játszani erre b*szakszik mindig vagy kör végén dob ki és nem ad meg semmit amit elértem... :(

[ Szerkesztve ]

(#24235) csibe1 válasza r-chee (#24232) üzenetére


csibe1
addikt

Ugyanezt csinálja Win7 alatt is, szóval nincs kivézelezés (max a csókosoknak ;] ). :D
Ahogy Colos1 írta érdemes betöltéskor figyelni, én az alsó statusbart nézem, és ha a joining server vagy valami 5 másodpercnél tovább tart - a loading level kivételével - akkor már el sem kezdi betölteni.
A másik jópofa dolog amikor 10-15 másodperc után szépen kitesz, és nics semmilyen üzenet; de ezt megcsinálja pályaváltáskor vagy bármikor játék közben.

"Valaki esetleg tud valami megoldást a problémára, esetleg álljak neki programozást tanulni,"

Ez nem is rossz ötlet, legalább akkor már lenne valami reális esély a láthatáron, hogy normálisan játszható lesz ez a bugtenger. :K

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#24236) Csabroncka válasza csibe1 (#24235) üzenetére


Csabroncka
addikt

A javító Patch-t külön meg kell venni, ezt nem mondta senki? :))

"in medias res"

(#24237) FollowTheORI válasza r-chee (#24232) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Megjelenik a játék a taskbaron?
Ha igen akkor kattints rá hogy jöjjön fel a képernyő, ne a háttérben fusson.

Nekem eddig sosem volt ilyen problémám.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24238) SkyS1gn válasza dashed (#24224) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hiába csinálsz ilyen cfg-t nem állít semmit...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24239) apollo12 válasza SkyS1gn (#24238) üzenetére


apollo12
veterán

pedig mükszik nekem

(#24240) dashed válasza SkyS1gn (#24238) üzenetére


dashed
senior tag

Akkor nalam valami furcsasag van mert mukodik.

Origin / bf4 mappaban kell letrehozni

(#24241) Stunts666
Mostanaban, hogy nem megyek 64-es szerverekre, nalam se nagyon fagy

[ Szerkesztve ]

(#24241) Stunts666


Stunts666
őstag

A sok negativ kritika utan irok egy jo hirt: nekem nem fagy. XD

[ Szerkesztve ]

(#24242) devilinsid3 válasza Stunts666 (#24241) üzenetére


devilinsid3
addikt

ki leszel innen dobva, ha valótlanokat állítasz :D
vagy csak magadra haragítod azokat akiknek meg 0/24 fagy :D

/// Origin: ati07 /// Youtube channel : http://www.youtube.com/user/widow1024/videos?shelf_index=3&sort=dd&view=0

(#24243) SkyS1gn válasza dashed (#24240) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudom... de akkorse!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24244) dashed válasza SkyS1gn (#24243) üzenetére


dashed
senior tag

mert nalad user.cfg.txt a file kiterjesztese ha jol latom

Notepad automatikusan hozateszi ha abban mented el

[ Szerkesztve ]

(#24245) Gippo


Gippo
senior tag

Két nap múlva China Rising és semmi trailer....

(#24246) apollo12 válasza SkyS1gn (#24243) üzenetére


apollo12
veterán

szöveges dokumentum nem cfg fájl

én a cfg fájlt counter strike go ból vettem ki és írtam át

(#24247) DeadMeat válasza Gippo (#24245) üzenetére


DeadMeat
veterán

Na bumm.... ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24248) CsonkaImo válasza Gippo (#24245) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Itt olvastam, hogy ezzel együtt jön a mantle patch is. Van valami konkrét info róla vagy csak feltételezés?

[ Szerkesztve ]

(#24249) SkyS1gn válasza dashed (#24244) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Honnan szedjek notepadot :W

(#24245) Gippo

Milyen trailert akarsz? Amin crashelnek folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#24250) dashed válasza SkyS1gn (#24249) üzenetére


dashed
senior tag

van neked, az a jegyzettomb :)

De az rakja hozza automatice a txt kiterjesztest.

Amikor mented a filet, nalam angolul a file nev megadasa alatt van egy olyan, hogy save as type.
Itt ki kell valasztani a text dokuments helyett az all files-t. Igy nem rakja moge a txt kiterjesztest.

Szerintem megoldod innen mar magyar rendszeren

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.