Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) csababarca válasza Lalikiraly (#42149) üzenetére


csababarca
őstag

köszi, ez alapján akkor működik, mert azt terhelte a játék :)
akkor megnyugodtam, köszönöm a segítséget!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#42152) Rick3D válasza ricsi99 (#42138) üzenetére


Rick3D
senior tag

Szia,
A csatlakozó meghalt valami miatt amikor kicseréltem a HDD dokkolóra.
Látszatra nincs rajta fizikai sérülés viszont megpróbáltam vissza rakni a cd driveot és nem működik. Power van de nem funkciónál a windows se ismeri fel. Kipróbáltam az SSDvel is, azzal se ment. Másik 2 HDD-t is rádugtam egyik se ment.
A caddyt megpróbáltam usbvel rákötni a gépre. Megy.
Próbáltam SSD-vel és másik két HDDvel. Megy, szóval a
Caddy jó.
Biosban látszik is a HDD viszont csak a neve. Végül annyit ki tudtam csikarni belőle CMOS reset után , hogy most már látja a windows a HDDt de pofátlan lassan bootol (látni , hogy a windows folyamat hibába ütközik a fail csatlakozó miatt) majd diskpartal látom , próbáltam varázsolni rá egy partíciót de nincs volume , nem létezik :D Mikor kilistáztattam a volume-t Csak az SSDnek látta a volumekat a HDD mintha nem is létezne ( pedig ezelött már usbről megcsináltam és van neki!!). Ezáltal nem is tudtam érdemben hova lépni innen ...
Szóval megnézem a partíció kezelőben és nem inicializálható, EaseUS-ben is próbáltam de semmi, totál halott a csatlakozó. A hdd egyébként más sata csatlakozóval más gépen akár usbről(külső házban) jól megy ....
Szóval, mivel a cd drive se működött és még ez is LASSÍTOTTA !! a windows bootot. Megfogtam és bennhagytam a dokkolót üresen. Ennyi ...
Mission Failed
- Respect :(((
Szerintem ezzel így nem lehet mit kezdeni. Ellenben mit gondolsz , én okozhattam ? Eddig ez volt a megannyi laptop közül az első aminél ilyen problémába ütköztem. El is ment vele egy kevés szabad időm mire idáig eljutottam.

(#42153) ricsi99 válasza Rick3D (#42152) üzenetére


ricsi99
addikt

Van ez így...
Ha rossz a csatlakozó ne is erőlködj sw-vel... meg nem gyógyul...
Ha szerelsz akkor ez van 1000* szétszedsz valamit meg összerakod... 1001. meg simán meghal
Dokkolot vedd ki... ha csak leszakadt/meglazult/elhajlott egy érintkező akkor nincs gond... de ha összenyomodva van akkor lehet most megy de hosszabtávon kivégezhetsz vele mást is..
Vagy hagyod a fenébe és használod igy vagy:
Veszel új alaplapot ,beszered örülsz...
Vagy szervíz... ez kb 2 órás munka és egy 10-15k-s mutatvány szervíztől függően...
ez esetben inkább rendelj valahonan és vidd magaddal az új csatlakozót....
Szétszedés / csatlakozó csere /összerakás hamar megvan... tipushoz rendelés: magyarból drága / ebay meg hosszú idő.... bontott cuccban ne gondolkozz... ez műanyag cucc, igy egy levétel /felrakás simán elintézheti és az alaplapi nyák sem szereti ha cserélgeted rajta a cuccot... ha a sok csatlakozési pontból 1 is megsérül szereléskor akkor sose lessz 100%-os.
Van még esély ,hogy javitható maga a csatlakozó is ,de oda is szervizt illik használni , ott van 6-12x es nagyitás ahol látja szerencsés esetben a hibát és van benne gyakorlata ,hogy javítható e.
Vagy barkácsolsz otthon ,s lesz ami lessz :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42154) Highground


Highground
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap eladtam a monitoromat és most úgy néz ki a mai és (lehet még) a holnapi napon is új monitor nélkül maradok. Van egy laptopom amiről most írok. Van lehetőség arra, hogy valahogy a kijelzőjét használjam az asztali gép monitoraként? Próbáltam bedugni a DP kábelt de semmi :DDD Tudom, hogy hülye kérdés de én nem igazán értek a laptopokhoz :DDD Ez is csak egy olyan "vész esetére meg telekre" vett darab. (Fujitsu, i5-3320M,8gb ram, win10,intel hd)
Az a baj, hogy TVm nincs... így az asztalihoz "nem férek hozzá". Szóval van esély rá hogy monitorként használjam a laptopot? :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#42155) Tim82 válasza Highground (#42154) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs.

A laptopodon kimenet van, azon fogadni nem tud videójelet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42156) Highground válasza Tim82 (#42155) üzenetére


Highground
aktív tag

:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#42157) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Sziasztok!

Adott egy Dell Inspiron 5405 laptop Ryzen 5 4500U APU-val.

Minden kiváló, csak egy problémám van: néhány alkalmazás esetén a szövegek ilyen furcsán homályosak, mintha valami utólagos elsimitás lenne rajtuk. Csak néhány programban fordul elő, Windowsban és Chromeban pl. tökéletesek a betűk, jó éleesek, nincsenek elmosva, viszont pl. Battle.net launcher-ben vagy Torrent-ben ilyen furcsák a betűk nagyon. Nem tudom jobban leírni, arra hasonlít, mint mikor nVidia Control Panelben beállítod, hogy FXAA - Be és így furcsák lesznek a játékokban a szövegek. Ezért gondolom, hogy itt kell feltennem ezt a kérdést. AMD Control panelt nézegettem, de nem igazán volt bármiféle változás. Ilyen Radeon képélesítés ki van kapcsolva, Radeon Boost , virtuális szuperfelbontás is. Nem tudom még mik befolyásolhatják ezt, szerintetek? :F

Köszönöm! :B

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#42158) csababarca válasza holozis_HUN (#42157) üzenetére


csababarca
őstag

https://support.google.com/chrome/answer/95290?hl=hu

betűsimítás segíthet.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#42159) Pano válasza holozis_HUN (#42157) üzenetére


Pano
addikt

Mekkora a Windowsban beállított skálázás? Próbáld levenni 100%-ra és nézd meg, hogy úgy is előjön-e a probléma.

Jobb klikk asztalra -> Képernyő beállítások -> Méretezés és elrendezés.

(#42160) holozis_HUN válasza Pano (#42159) üzenetére


holozis_HUN
veterán

125%-on van.

Csababarca: Chrome esetén hibátlan.

Szerk.: Igen, ez a baj, a skálázás... Így viszont sajnos eléggé kicsi minden rajta :(

Tudtok erre valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#42161) ricsi99 válasza holozis_HUN (#42160) üzenetére


ricsi99
addikt

Cleartype

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42162) Pano válasza holozis_HUN (#42160) üzenetére


Pano
addikt

Sajnos én nem találtam rá biztos megoldást, csak a 100%-ot. Sokáig kutattam utána én is. Windows ezen megoldása a sz*r amit képtelenek normálisan megcsinálni már nagyon régóta. A cleartype össze-vissza állítgatása se segít ezen.
Ha ugyan itt, a "speciális méretezési beállításokba" az egyéni méretezéshez adod meg a 125%-ot (vagy 124%-ot), akkor jóval kevesebbszer fordul ez elő. Ez lehet áthidaló megoldás.
Csak ha használsz külső monitort, akkor az egyénit arra is alkalmazza (tehát azon is 125% lesz és az már zavaró lehet, noti kijelzőn oké).

Ami még megoldás lehet pluszba, ha a problémás program tulajdonságaiba mész -> kompatibilitás -> Nagy dpi beállítások módosítása -> Nagy DPI méretezés felülbírálása pipa be. Programot meg újraindít. Csak sajnos ez se működik mindig, meg ugyanúgy pici lesz a betű mérete.

[ Szerkesztve ]

(#42163) holozis_HUN válasza Pano (#42162) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Igen, a Cleartype sem működik. Próbáltam ilyen Rdeon beállításokat állítgatni, de az sem segített... Kipróbálom ezt a 124% beállítást, kíváncsi vagyok.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#42164) holozis_HUN válasza holozis_HUN (#42163) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na kipróbáltam, beírtam a 125%-ot és kikapcsoltam, hogy a Windows javítani akarjon a betűkön és így már jó lett! :B Köszönöm!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#42165) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Egy eredetileg 19.5V 3.34A töltőjű laptopot tölthetek ugye 19.5V 2.31A töltővel csak lassabb lesz, nem lesz baja?

[ Szerkesztve ]

(#42166) Pyttawrx válasza Dinter (#42165) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem. Tönkre is mehet a töltő, sőt terhelésnéll lehet nem is bírná tölteni. Csak egyenértékű vagy nagyobb amper számú töltővel szabad.

(#42167) Dinter válasza Pyttawrx (#42166) üzenetére


Dinter
addikt

A másik töltőm egy 19V 6.x amper, az meg nem teszi tönkre az akksit?

(#42168) Pyttawrx válasza Dinter (#42167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem nem teszi, hisz ha nem kell annyi, akkor úgy sem használja. Használd azt nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#42169) Grave_444 válasza Pyttawrx (#42168) üzenetére


Grave_444
nagyúr

19,5V helyett ez csak 19V. Az sem gond?

(#42170) Pyttawrx válasza Grave_444 (#42169) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt gondoltam az elírás. De V-nál ugyanannak kellene lenni. Az Amper lehet nagyobb kisebb nem. Még az a 0,5V talán nem gond főleg, h kisebb. De igazad van annak jobb ha ugyanaz. :R

(#42171) Grave_444 válasza Pyttawrx (#42170) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pár óra erejéig én is használtam kisebb feszültségű adaptert és Windows alatt működött is szépen. Egy "gamer" gépnél lehet kevés lett volna, bár elenyésző a különbség.
Igen, én is így tudom. :K

(#42172) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Az alábbi hiba fogadott miután kicseréltem a lenovo u510-ben a wifi kártyát. Van bármi lehetőség a hardveres ellenőrzés bypassra?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42173) Hosssszu válasza Immy (#42172) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Két lehetőség van:
-olyan hálókártyát teszel bele amilyen eredetileg volt
-whitelist BIOS-t keresel a géphez

Van egy harmadik is, de az szerintem a legbonyolultabb: valahogy átírod az új kártya azonosítóját a régire. De akkor meg esélyes hogy nem fog normálisan (vagy sehogyan sem) működni.

(#42174) Pyttawrx válasza Immy (#42172) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kolléga jól írja. Amúgy miért kellett cserélni?

(#42175) Grave_444 válasza Hosssszu (#42173) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Vagy USB sticket használ. :) Persze ha a bios nem reklamál..

(#42176) Hosssszu válasza Grave_444 (#42175) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ez is egy jó ötlet. Arra nem szoktat a BIOS-ok háklisak lenni.

(#42177) Grave_444 válasza Hosssszu (#42176) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Persze nem túl esztétikus, mert az olcsóbb 300mb/s adapterek azért kissé kilógnak.
Cserébe nem kell bontani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#42178) Immy válasza Pyttawrx (#42174) üzenetére


Immy
őstag

Letört a másik kártya antenna csatlakozója szerelés közben...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42179) ricsi99 válasza Immy (#42178) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha csak a csati akkor egy jó szervízben visszarakják.
Amúgy szopacs ez a wifi dolog...
vagy venni egy ugyan ilyen kártya és ima hogy menjen..vagy wifi stick

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42180) Pyttawrx válasza Immy (#42178) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha megvannak a forrasztási pontok, akkor meg lehet csinálni. Vagy ugyanolyat veszel, bontottat. Azzal menni fog

(#42181) ricsi99 válasza Pyttawrx (#42180) üzenetére


ricsi99
addikt

Hp alatt már láttam olyat hogy nem .fújtam is mint a vadmacska :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42182) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

Van egy Sony VAIO VPCEB2M1E laposom. Régi motorosnak számít már, be-belassulgat, nem is igazán használom pont ezért. De bővíthető lenne + 4 GB RAM-al, illetve egy SSD is segíthetne a gyorsaságában. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e belefektetni, vagy akkora gyorsulást nem tudnék elérni vele? Köszönöm előre is a válaszokat! :R :)

(#42183) Pferi válasza tata93 (#42182) üzenetére


Pferi
senior tag

8 GByte memóriával és egy SSD-vel szerintem mindennapos feladatokra még jól használható gép lesz, és az SSD-t később bármikor-bármiben felhasználhatod, ha esetleg majd veszel egy újabb laptopot vagy asztali gépet abba is jó lesz.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42184) Pyttawrx válasza tata93 (#42182) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mire lesz használva?

(#42185) tata93 válasza Pferi (#42183) üzenetére


tata93
tag

Közben utánanéztem, hogy az ssd nagyon borsos áron lenne, mivel sata 2-es csatlakozó van a laptopban. Konkrétan 20k felett, ami már nem tudom mennyire érné meg. Mondjuk itt most lehet hülyeséget mondok, mert ezzel az optikai meghajtó helyére berakott ssd-vel most találkoztam először.

(#42184) Pyttawrx

Leginkább mindennapi használat. Netezés, filmezés, youtube stb. Semmi extra igazából.

[ Szerkesztve ]

(#42186) Pferi válasza tata93 (#42185) üzenetére


Pferi
senior tag

Milyen Sata 2-es ssd-t néztél? egy egyszerű SATA3-as ssd is megteszi, 250 gigásat 11-12.000 körül már kapsz...

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42187) tata93 válasza Pferi (#42186) üzenetére


tata93
tag

Lehet, hogy félreértelmeztem valamit. Crucial[pont]com-on szoktam megnézni, hogy milyen bővíthetősége van az egyes laptopoknak. És ott láttam, hogy a SATA verzió SATA 2-es. Azért gondoltam, hogy akkor SATA 3-assal nem kompatibilis. :F

Szerk.
Oh, közben észrevettem, hogy itt is 3-asat ajánlanak, ha megnézem a laposhoz tartozó SSD listát

[ Szerkesztve ]

(#42188) vgyuri válasza tata93 (#42187) üzenetére


vgyuri
őstag

Visszafelé kompatibilis a sata 3 a sata 2-vel, csak picit lassabb lesz, ahogy usb 2-es portban is használható az usb 3-as pendrive.

(#42189) tata93 válasza vgyuri (#42188) üzenetére


tata93
tag

Rendben, köszönöm a tájékoztatást. :)

(#42190) SeniorTilla válasza tata93 (#42187) üzenetére


SeniorTilla
veterán

2,5"-os SDD-t tegyél bele, sztem így értették a kollégák

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42191) tata93 válasza SeniorTilla (#42190) üzenetére


tata93
tag

Rendben, köszi. :)

(#42192) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok,

Elég régóta PC-zek, de a mostani hibajalenséggel nem tudok mit kezdeni. Adott egy ASUS ROG Strix G731GU gaming notebook.

Nemrégen kezdődött és random jelentkezett egy hibajelenség: Mindenfajta terhelés, használat, futó program nélkül a windows asztalon állva, egeret nem mozdítva lefagy a gép. Nincs hibaüzenet, nincs kékhalál (Windows 10 Ultimate). Egyszerűen kimerevedik a kép, semmire sem reagál, mindenből a legfrisebb driver van fent.

A fagyás után a power gomb hosszan nyomásával kikapcsol, de sokszor nem tudom visszakapcsolni, csak az alábbi módon (és akkor most kapaszkodjatok):
Nyomom a bekapcsológombot és semmi sem történik, fogom lecsukom a fedelet és a zárt laptop fejjel lefelé fordítom, amikor is felpörögnek a ventik és bekapcsol a gép. Ha csak lecsukom, akkor semmi sem történik, ha lecsukom és kézbe veszem akkor sem, csak ha fogom és átfordítom. Ezt követően, ha visszafordítom és az asztalra helyezem, majd felnyitom, akkor betölt.
Ilyet még életemben nem láttam. Ötletek, hogy miért fagy le, illetve miért nem hajlandó bekapcsolni csak ilyen unortodox módon? :DD

Köszönöm!

(#42193) Pano válasza Metacska (#42192) üzenetére


Pano
addikt

Hali!

Elég alaplap gyanús a dolog (lehet valami elengedett).
Majd más, többet látott kollégák is remélhetőleg válaszolnak neked, de én erre gyanakszom a leírtak alapján.
Ha forgatod a notit, vagy óvatosan egy nagyon picit megrázod hallasz valamilyen zörgést benne? Ha mondjuk kiesett egy csavarfészek és pont olyan ponthoz van odaszorulva az alaplaphoz, az könnyen rövidre zárhatja ha éppen olyan a pozíciója.

[ Szerkesztve ]

(#42194) Immy válasza ricsi99 (#42179) üzenetére


Immy
őstag

Ugyanolyan típus csak hp-ból az működhet?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42195) ricsi99 válasza Immy (#42194) üzenetére


ricsi99
addikt

Bele kell próbálni...
de ha a tipusszám stimmel akkor 50%-50%
Pont ma is volt szopacs... hp laptop amibe az ügyfél kért 3g modemet...volt kialakitott hely a gépben és ott volt a 2 antenna kábel is pluszban
volt 3 db modem a raktárban egyiken még a "hp "spare" matrica is rajta volt...
persze nem ment..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42196) geryboro


geryboro
senior tag

*Kellemes ünnepeket és Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!*

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#42197) Elk_hound válasza Immy (#42172) üzenetére


Elk_hound
tag

Ebbe az irányba indulj el, egy régi HP (a/b/g) kártyáját hasonlóan tudtam cserélni. Csak azzal ment amivel a szériát kiadták. (más is belefutott már a bios white list-be, ezért a kereskedők is feature-ként hirdetik a - nem csak fizikailag- kompatibilis kártyákat. Amúgy gombokért...)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42198) Immy


Immy
őstag

Jolvan akkor megprobalom ugyanolyan kartyaval

Más: tudtok javasolni olyan usb-s vagy akár telejesen független áramforrással rendelkező ventiláttort amit egy megemelt laptop aljára tudnék állítani plusz hűtésnek?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42199) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ibm t41-ből szeretném kivenni a bippegő hangot kiadó system speakert, ami a bios-ban szokott megszólalni, ha olyat csinálok ....

ez lenne az?
kép innen

előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42200) Tim82 válasza rii (#42199) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha azt kiveszed, akkor csak a fül/fejhallgatókimeneten lesz hangja...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.