Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) SeniorTilla válasza Pferi (#42300) üzenetére


SeniorTilla
veterán

El tudom képzelni, benne a világ összes üzemórájával, milyen gyönyörű lehet a kijelző :) Nézz meg egy mostani OLED-et, mielőtt ilyeneket írsz.

Na mindegy, részemről téma lezárva, kár ezen vitatkozni. Van aki a 10 éves technikára gerjed és azt gondolja, hogy az újak között nincs jobb, hát lelke rajta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42302) Tothgera30 válasza Pferi (#42300) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Párom az E6430-asával van így. Neki HD+, i5 van benne, 12Gb ram, a többi a tiéddel megegyező. Több gépet kipróbált, korábbi E6430-asát el is adtuk, de ugyan olyat vásároltunk és upgradeltük, mert ez vált be neki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42303) Girmin93 válasza Tothgera30 (#42299) üzenetére


Girmin93
tag

Ram bővítés, i7-re cpu csere és bőven kiszolgálhat még pár évet. Nem feltétlenül szükséges új gépben gonodlkodni, stapabíró cucc.

(#42304) Pferi válasza SeniorTilla (#42301) üzenetére


Pferi
senior tag

Semmi gond az OLED-el, és az árával, ha valakinek szüksége van rá és megteheti az vegyen nyugodtan olyat, 10 év múlva ugyanezt mondják majd az OLED technikáról is :D
Dell szervízben voltam nemrég, és az ott dolgozók mondták hogy ha az E6520-as kijelzőjéhez hasonló minőséget akarok akkor legalább 400-at költsek laptopra. NEKEM ez bőven megteszi, amire ÉN használom arra nem kell több.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42305) zsolt19900


zsolt19900
őstag

okés okés köszi, vennék én új procit meg több ramot, de procit speciel nem találok, ramot még csak csak találnék :)

Az is megfordult a fejemben, hogy benevezek valami átlag ház+normális táp + 16giga (egyelőre ram) és egy I7 proci és alaplap összeállításos asztaliba, aztán ezt pedig eladom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#42306) Pyttawrx válasza zsolt19900 (#42305) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó ötlet, az asztali is.

(#42307) AMD1975 válasza zsolt19900 (#42305) üzenetére


AMD1975
tag

Egyelőre jó választás lenne, I7 16gb ram

(#42308) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Üdv!
EliteBook-om van és nincs rajta HDMI , így nem tudom okos tévé-vel összekötni. Online filmeket szeretnék nézni ezzel a megoldással.
Mit javasoltok? Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#42309) Pferi válasza Sanyabá (#42308) üzenetére


Pferi
senior tag

Ha van Displayport, akkor egy displayport-hdmi átalakító a megoldás.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42310) Sanyabá válasza Pferi (#42309) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az van. Képminőségre van hatása?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#42311) Pferi válasza Sanyabá (#42310) üzenetére


Pferi
senior tag

8460P-vel nem volt problémám a képpel.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42312) Sanyabá válasza Pferi (#42311) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor még egy útólsó kérdés, melyiket, azaz milyent javasolsz?
Extreme digitál oldalán láttam több fajtát is.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#42313) Pferi válasza Sanyabá (#42312) üzenetére


Pferi
senior tag

Én az ebay-rol rendeltem valami egyszerű kis pendrive méretű átalakítót. Az edigitaltól megrendeled online, ha mégsem jó akkor legfeljebb visszaviszed és visszaadják az árát.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42314) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok tudnátok ajánlani valakit aki vállal laptop alaplap javítást?
XMG p406-os gépet kellene javítani. Indul ventik forognak de sajnos kép nincs.Tudom nem új gép de nekem elég volt minden modellezős munkámra ha mennem kellett valahova.

(#42315) Pyttawrx válasza perfegor17 (#42314) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esetleg nézd meg, hogy külső kijelzőre ad-e képet, ha van több ram modul benne, akkor csak az egyikkel próbáld. Vagy vedd ki a ssd/hdd-t, és anélkül is próbáld meg. :)

(#42316) perfegor17 válasza Pyttawrx (#42315) üzenetére


perfegor17
senior tag

Végig próbáltam sajnos nem megy úgy sem :(

(#42317) Kbali válasza Sanyabá (#42308) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha chrome böngészőt telepítesz, azonos wifi hálón vannak és a tv tudja a chromecast-ot, akkor kábel sem kell. Chrome menüből átküldes.

(#42318) ricsi99 válasza perfegor17 (#42314) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha felküldöd pestig én megnézhetem... irj privit

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42319) Sanyabá válasza Kbali (#42317) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm, kipróbálom.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#42320) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Még lenne egy kérdésem a Tisztelt publikumhoz!
Lenovo Ideapad 330 15IKBR-ban ugye nincs DVD író, ennek a helyére
2.5" SATA 3 SSD tehető be?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#42321) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok,

Van egy Lenovo 20S0006TUS notebookom, és lett egy új Philips 288E2A monitorom. Az asztali gépemmel ellentétben, nem tudok belőle 4K 60HZ-et kihozni. Több HDMI kábellel is próbáltam, aztán olvastam hogy a laptop portja 24 HZ-es. Mivel lenne a legjobb összekötnöm?

Illetve a másik helyen ahol használom egy Dell P2319H van. Ide szeretnék venni valami egyszerűbb, olcsóbb dokkolót, amin van pár usb, egy hdmi és lan port. (+ működik egy Lenovo 320S-el is, ezért gondoltam usb C-s re) Ebből mit érdemes nézni? Aliexpress is játszik.

Köszönöm! :R

(#42322) ricsi99 válasza Sanyabá (#42320) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha gyárilag nincs kialakitva a dvd helye akkor nagyon valószínű ,hogy az alaplapon sincs meg a megfelelő kivezetés.
Asztali géppel ellentétben egy laptopot álltalában úgy gyártanak ,hogy egy adott konfiguráció ,egy adott házban.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42323) Sanyabá válasza ricsi99 (#42322) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Értem, akkor ezt elengedem.
Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#42324) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Acer Aspire 3 A315-31-C3W4 laptop. Bármilyen HDD-t teszek bele nem ismeri fel. Kipróbáltam egy M.2 NVMe ssd-vel és azt sem látja (egy bevágásos slot van a laptopon, gondolom ez NVMe). Van ötletek mi lehet a baj?

A második képen látható kékkel jelölt rész az a pcie ahol az ssd-nek kellene lennie?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42325) Pyttawrx válasza Csaby25 (#42324) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Bios látja? Ha nem:
Csinálj bios resetet, úgy mit mutat

(#42326) Csaby25 válasza Pyttawrx (#42325) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nem látja a BIOS sem. Bios resetet nem tudom hogy kell, de van egy kis levehető rész az alján, aminél egy akku jel látható, alatta van egy kis fekete gomb (pöcök), amit megnyom ez a levehető rész ha fent van. Gondolom ez lehet az, mert mindig elmegy a dátum-idő amikor leveszem

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42327) Pyttawrx válasza Csaby25 (#42326) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De az csak az akksit szünteti meg. De ha nincs benne külön bios elem, akkor az akksi latja el ezt a funkciót.
van benne?

(#42328) Csaby25 válasza Pyttawrx (#42327) üzenetére


Csaby25
senior tag

Van, látszik a képen, az SSD mellett :)

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42329) ricsi99 válasza Csaby25 (#42324) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Erröl a laptoprol van szó?
A hdd-t ha teszel bele akkor az felpörög? Arra vagyok kiváncsi kap e áramot...
Nagyon kis egyszerű ellenálást szoktak belerakni ami túlterhelés/zárlat vagy mert olyan napja van biztosíték képpen és az kiég és attól kezdve dvd/hdd /miegyébb nem megy... az usb az külön áramkör az megy tovább
Ha nem akkor szerintem kijelző/billentyűzet árrban add el + tegyél mellé egy 10-est és vegyél másikat.
Faék egyszerű full integrált laponknál a javítási lehetőségek nagyon minimálisak... kideriteni szinte lehetetlen mert se manuál se mérési pontok nincsennek kivezetve sehova... azon felül a kölcségcsökkentés jegyében minden alkatrészt lespórólnak amit lehet...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42330) Csaby25 válasza ricsi99 (#42329) üzenetére


Csaby25
senior tag

A315-31-C3W4
Erről van szó és igen, felpörög a hdd.

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42331) Pyttawrx válasza Csaby25 (#42328) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Nos akkor valószínűleg resetelődött a bios, és a bios elemet cserélni kellett volna már régen. :)
Azt tudod, hogy milyen volt rajta rendszer? Uefi vagy leacy? Milyen OS volt rajta, illetve milyen bios beállítások voltak? (HDD/SSD-re vonatkozóan)

(#42332) Csaby25 válasza Pyttawrx (#42331) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nem tudom, de szerintem csak Uefi lehetett, mert nincs Legacy lehetőség BIOS-ban. BIOS reset-től eltűnik teljesen a Nvme SSD és a SATA-s hdd, úgy hogy a BIOS sem látja és Windows sem??? Szerintem ennek semmi értelme.
Elindítottam egy Windows 10-t usb-s hdd-ről és úgy sem látja...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42333) Pyttawrx válasza Csaby25 (#42332) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az nvme ssd-t értem, h nem látja, hszen nem is igen tuda csak a satat. eddig ott mi volt?
Ha kiveszed az ssd-t akkor látja a hdd-t?

(#42334) ricsi99 válasza Csaby25 (#42332) üzenetére


ricsi99
addikt

Itt szerintem nem számít. Ami pl 100% hogy egy mezei win7 is lát egy uefi-s hdd-t még ha a biosban le is van tiltva az automatikus detektálás.
Bios reset ilyet nem csinálhat... max az nvme nem lessz bootolható de a win látja ugyan úgy
Ha a bios nem látja a sata portokat akkor hw -hiba lessz
Nem lehetséges ,hogy nem a megfelelő altipushoz való biost tettél fel?
Egyáltalán ,hogyan keletkezett a hiba? Igy vetted ?Vagy ment rendben és egyszer csak eltünt a hdd-?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42335) Csaby25 válasza Pyttawrx (#42333) üzenetére


Csaby25
senior tag

Külön sem lát semmit. Hogy érted, hogy nem tudja csak a sata-t? Akkor miért van tajta M.2 NVMe slot??

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42336) Csaby25 válasza ricsi99 (#42334) üzenetére


Csaby25
senior tag

Egyetértek, én is erre gondoltam. Ezért tettem egy NVMe SSD-t, aminek elvileg semmi köze a sata portokhoz csak a pcie-hez, de azt sem látja.

Az eredeti BIOS verzióval sem működött, ezért frissítettem.
Szerintem ha nem a megfelelőt frissítem, nem is engedi meg...

Nem az enyém, állítólag egyszer csak nem indult el a windows, szervizben azt mondták, hogy jelszó van az alaplapon és cserélni kell :)
Tényleg volt jelszó, de kilőttem. Mondjuk BIOS-ban bizonyos Security beállításokat csak beállított jelszóval lehet elérni, pl. Secure Boot, Uefi stb...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42337) Pyttawrx válasza ricsi99 (#42334) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Számíthat, mert ha uefi volt, és most meg ugye legacy a beálítások, akkor a bootnál nem lát semmit (itt ronthattam el a hsz-t, mert csak annyit írtam, hogy látszik vagy nem), magát az eszközöket látnia kellene más menüben. :) Bocsánat :R

(#42338) Pyttawrx válasza Csaby25 (#42336) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dobj már egy-két képet a bios-ról :)

(#42339) Csaby25 válasza Pyttawrx (#42338) üzenetére


Csaby25
senior tag

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42340) Pyttawrx válasza Csaby25 (#42339) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Secure boot-ot kapcsold ki.
ez nem tud nvme-t
eddig is volt benne nvme ssd?

[ Szerkesztve ]

(#42341) Csaby25 válasza Pyttawrx (#42340) üzenetére


Csaby25
senior tag

Kikapcsoltam, így sem látja.
Eddig nem volt NVMe ssd benne.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42342) ricsi99 válasza Csaby25 (#42336) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdekes ez a szervíz... bios password hp vagy dell gépeken a necces
Többi mezei lapon ic -ki ,reflash majd ic vissza és ennyi volt a jelszó :D
Ha meg egy cmos-resettel megoldottad akkor ügyes vagy.

Viszont ha mókolták a fenti módszer szerint és nem jó biost tettek fel akkor az új bios verzióhoz valót tölt le automatikusan..
van 1-2 kommersz régi noti amiben ugyan az a lap figyel csak az egyik pl Acer a másik meg Packard bell....ott is elég egy re-flash és nem veszel észre addig különbséget amif szét nem szeded és el nem olvasod a rászitázott feliratot
Sajna ehhez a módszerhez szét kell kapni a gépet:
az alapon ugyan ugy van egy azonosító mint egy mezei pc-s lapon cak kicsit hosszabb a sorszám... az alapján keress egy bios dump-ot.... aztán a sajátodal összehasonlítani.
A te gépednél is van egy csomó más altipus hasonló de pl cpu-ban ,vagy extra vga-ban más... lehet elindul de akkor szintén pár dolog nem működik mert abban másként van megoldva.
Noti bios amúgy is minimum , mivel szerintem így is próbálják akadályozni ,hogy fejleszd...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42343) ricsi99 válasza Pyttawrx (#42337) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42344) Csaby25 válasza ricsi99 (#42342) üzenetére


Csaby25
senior tag

Nem CMOS resettel oldottam meg, többszöri hibás beírás után generál egy kódot ami alapján neten megtalálsz egy jelszót... :)
Nem hiszem, hogy tettek rá biost, a legrégebbi verzió volt rajta.

Aspire A315-31 - re töltöttem le.
Utána rákerestem sorozatszám után és ugyanezt a BIOS-t adja...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#42345) datian197


datian197
tag

Jó éjt! Kérdésem az lenne hogy egy Lenovo Y520-as laptopba lehet-e jobb 120hz-s monitort tenni? Életem első laptopja és kicsit fura átallni 165hz-s asztali gép monitor után. Köszönöm a választ!

(#42346) Pyttawrx válasza ricsi99 (#42342) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C “Érdekes” ez a dump file. Pont most flash-eltem egy asus x5dab, ami ugye k50ab (k50abas.220) volt rajta, vissza tettem dos alol (afudos) a 213-at, fenn állt Hiba. (Barmilyen telepítőre xp-w10, pendrive és cd változat is) acpi bios errort kapok még boot elején. Csak live linuxxal indult el mással nem. A 201 dump file flashelés után beindult ki is írta a verziót, de reboot óta nem ad képet. Cpu cserén túl vagyok, majd még kisebb frekijű ramot teszek bele, utolsó próbaként. Elvileg jó dump file volt. Sőt indult is vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#42347) ricsi99 válasza Pyttawrx (#42346) üzenetére


ricsi99
addikt

Külső íróval trükkösebb a dolog... ott bármit beirhatsz ami belefér a chipp-be... ha meg nem teszel fel nagyobbat csak chip üzemfeszre kell figyelni.

Amúgy divat néhány gyártónál Ec-biost is feltenni... na az a szopacs

Acpi bios hiba meg az energia szabályzás... de mivel a noti bios fapados ,ott ilyesmit ritkán lehet állitgatni ezért a legfrissebbet tedd fel ami a gyártó honlapján fellelhető
Emlékeim szerint volt valami indító trükk a telepitésnél amivel a win7-et fel lehetett az ilyen gépekre varázsolni hajdanán mert akkor még a p4 világában voltak ilyen hiányosságok.

Bios dump ot hogyan teszel fel dos alatt? tudomásom szerint vannak olyan részek a biosba amihez nincs akkor hozzáférése a rendszernek...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42348) Pyttawrx válasza ricsi99 (#42347) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Felment rendesen pedig, meg előtte win 8.1 volt ezen. A legfrissebb volt rajta a 220, de nem ment vele. Szerintem alaplap hiba lesz. Ez nem az a noti amivel kell görcsölni. :DD

(#42349) ricsi99 válasza datian197 (#42345) üzenetére


ricsi99
addikt

Létezik
Ahogy láttam a tiedbe jobbos /30 pines kell
De vásárlás elött győződj meg róla

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42350) datian197 válasza ricsi99 (#42349) üzenetére


datian197
tag

Nagyon szépen köszönöm!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.