Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Leonaprofi3


Leonaprofi3
csendes újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire normális, hogy egy újonnan vásárolt Asus Zenbook um425-ös ultrabook esetében a ventilátor folyamatosan pörög, nulla terhelés mellett is? Mit javasoltok, cseréltessem?

Köszönettel,
Leon

(#41902) Pyttawrx válasza Leonaprofi3 (#41901) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennek oka lehet pl megy a win upd (nézd a feladatkezelőt), vagy ás terheli. Vagy mivel nagyon vékony silány a hűtése

(#41903) Leonaprofi3 válasza Pyttawrx (#41902) üzenetére


Leonaprofi3
csendes újonc

Nem megy semmi a háttérben, de folyamatosan pörög. Tesztekből kiindulva normál helyzetben nem kellene semmi hangjának lennie, nem hiszem, hogy ez így rendben van.

(#41904) Laurh válasza SeniorTilla (#41899) üzenetére


Laurh
aktív tag

Még egyszer sem volt szétszedve-kitakarítva. (5éves gép)
Játék alatt a processzor hőmérséklete 85-90 fok körül mozog.
Nem tudom ez normális értéknek minősül e.

Asus Rog G551JW

Köszi előre is az esetleges észrevételt. :R

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#41905) Pyttawrx válasza Laurh (#41904) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem rossz, de azért ráfér a szerviz :K

(#41906) Pyttawrx válasza Leonaprofi3 (#41903) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És hány fokos ilyenkor?

(#41907) Leonaprofi3 válasza Pyttawrx (#41906) üzenetére


Leonaprofi3
csendes újonc

Szia!

Bekapcsoltam a gépet aksiról és beléptem a bios-ba ott láttam, hogy a CPU hőmérséklet folyamatosan emelkedik, a ventilátor 34 foknál kapcsolt be és szinte egyből 3300-on pörgött, Innen emelkedett tovább a CPU hőmérséklete és mellé a ventilátor fordulata is. Egészen 46 fokos CPU hőmérsékletig és 4800-as ventilátor fordulatig követtem a folyamatokat. Ahogy írtam végig, csak a bios-ban voltam, tehát nulla terhelése volt a gépnek. A laptok teljesen új, még 3 napon belül van, így szerintem visszaviszem, ha ezt nem tudom javítani.

Köszönettel,
Leon

(#41908) Pyttawrx válasza Leonaprofi3 (#41907) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ne a biosban nézd, hanem win alatt. ezzel szerintem még elhajtanak, nézd meg oprendszer alatt is, majd live linux alatt is.

(#41909) SeniorTilla válasza Leonaprofi3 (#41903) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nincs rendben, a hűtéssel lesz valami. Tudom miről beszélsz, HP gépeknél is előfordul néha ez a jelenség: szerviz. Normál terhelésnél nem kell így pörögnie a ventinek.
Előtte egy bios frissítést megpróbálhatsz

Tegnap délután telepítettem a fiam barátnőjének egy Zenbook Flip 14-est, Ryzen 7-3700U-val. Itt ment a gép kb. fél órát, egyáltalán nem volt hangos.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41910) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nem technikai, csak csodálkozós kérdés:
Most nézegettem az Aqua és eDigital oldalait.
Eltűntek a 100ezer alatti ipari hulladékok, vagy csak felment az áruk? 150 alatt nem nagyon van laptop, de már azokban is SSD van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41911) Leonaprofi3 válasza SeniorTilla (#41909) üzenetére


Leonaprofi3
csendes újonc

Szia!

A bios frissítés már az első indulásnál megtörtént. Mivel 3 napon belül vagyok, így csere lesz.

Köszönettel,
Leon

[ Szerkesztve ]

(#41912) mouzrr válasza SeniorTilla (#41897) üzenetére


mouzrr
őstag

Es van olyan amin van hdmi+ethernet is? :R

(#41913) SeniorTilla válasza -=RelakS=- (#41910) üzenetére


SeniorTilla
veterán

elfogytak, és ami maradt annak az ára felment

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41914) SeniorTilla válasza mouzrr (#41912) üzenetére


SeniorTilla
veterán

persze, port replikátornak vagy usb dokkolónak hívják, tele van vele az árukereső :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41915) Pyttawrx válasza Leonaprofi3 (#41911) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

kivi vagyok a végére :D

(#41916) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

HP ProBook 440 G4 biosában egy probléma megoldásához egy guide-ot követve mentem rá a BIOSban hogy apply factory defaults and exit. Én abban a tévhitben voltam, hogy ez a bios beállításait állítja gyári helyzetbe, de a rebootolás után azt írja ki nincs operációs rendszer telepítve. Most akkor csinált volna egy gyorsformázást (egy pillanatig sem tartott a procedúra)? Tudtok segíteni a felhasználói fájlok visszaszerzésében?

Üdv. Johnny

(#41917) Pyttawrx válasza jonnyjoker01 (#41916) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Tuti nem. Uefi/legacy, meg s boot beállításokat nézd át, illetve az ahci-t is

(#41918) jonnyjoker01 válasza Pyttawrx (#41917) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezer hála, legacy módban volt telepítve az OS, alapbeállítás viszont secureboot volt :R

Üdv. Johnny

(#41919) Pyttawrx válasza jonnyjoker01 (#41918) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :) Szuper :C

[ Szerkesztve ]

(#41920) jonnyjoker01 válasza Pyttawrx (#41919) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Egyébként ha már itt vagyok, az alap probléma ott indult, hogy a touchpad mágikus módon elkezdett nem működni (synaptics touchpad). Driver frissítés / újra telepítés megvolt, valahol BIOS resetet ajánlották, mint láthatjátok megvolt :DDD:DDD , intel serial IO telepítést ajánlották máshol, az is megvolt, esetleg más tipp hogyan lehetne életre kelteni szervízbe küldés előtt ?

ja szerk: a felsorolt lépések után sem működik és engedélyezve van Windows gépházban. plusz nincs touchpad kikapcsoló fn gomb a laptopon, így véletlenül se kelhetett kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#41921) Pyttawrx válasza jonnyjoker01 (#41920) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor én most megnézném pl egy live linux alatt, ha ott jó, akkor driveres vagy win upd hiba lesz

(#41922) SeniorTilla válasza jonnyjoker01 (#41920) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A touchpadhoz nem nagyon kell semmi különleges beállítás, valszeg hardveres hibája van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41923) Pyttawrx válasza jonnyjoker01 (#41920) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Illetve véletlen nem világít a touchpadon egy sárga pötty?

(#41924) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Múlt héten cseréltem egy Alcor Snugbookban hdd-t. [link]
A benne lévő 120-as SSD-t cseréltem 1TB hdd-re. Tegnap hívott a tulaj, hogy az összes adat elveszett a gépről. Amikor kicseréltem a HDD-t akkor is csinált olyat, hogy amiket rámásoltam majd elindítottam a gépet eltűntek a fájlok. Azt hittem ez valamilyen első indításos dolog de úgy néz ki hogy nem. Mit lehet tenni? 32GB-os a belső tárhelye ahol a windows van.

Köszönöm

(#41925) Kbali válasza tototos (#41924) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kiveszed a hdd-t és egy másik gépen megnézed, hogy tényleg hiányoznak-e az adatok. Erősen user error szag.

(#41926) Pyttawrx válasza tototos (#41924) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még megnézheted azt, hogy a régi hdd-t ha vissza teszed (ha még megvan), akkor mit mutat, a másik lehetőséget leírta Kbali

(#41927) tototos válasza Kbali (#41925) üzenetére


tototos
őstag

Tényleg hiányoznak. Amikor nekem elsőre letörölte őket akkor sem láttam másik gépbe berakva. Getbackdataval kellett visszahoznom őket. Azt hittem ez valami első indításos dolog volt de úgy néz ki nem :F

(#41928) Kbali válasza tototos (#41927) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egész véletlenül valamilyen hardverhiba miatt nem jött fel a usernek, hogy rendszer visszaállítása személyes file-ok nélkül? Anyám gépén a kedves unokaöcsémnek sikerült egy ilyet összehoznia, pont miután ki lett pucolva meg újra rakva anyám gépe. A muter meg szól, hogy nem tud megnyitni semmilyen office dokumentumot, mert az is ment a levesbe.

(#41929) Grave_444


Grave_444
nagyúr

HP 1020 G1 laptop az alany.
Délután még bekapcsolt, Windowst is telepítettem rá, biost frissítettem.
Azóta nem ad képet, a tápcsati mellett 8db fehér-sárga villogás adna útmutatót gondolom, de nem találok erre leírást. Valaki tudna segíteni?
F12 is sárgán világít. Ami érdekes még, hogy kikapcsolás után is többször végigfut a villogás.

Akksi, bios elem ki-be megvolt. A billentyűzetvilágítás működik.

Ötletek alapján kérdésekre válaszolnék ha megoldható. :)

Tápról ha bent az akksi be sem kapcsol, a power led egyszer felvillan, aztán itt 9 villogás és újrakezdődik az egész. :F

Egyértelműen alaplap hiba gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#41930) Dell XPS válasza Grave_444 (#41929) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom Bios frissítés után tapasztalni a fent leírtakat ?
Végigvártad a folyamatod? Magától indult újra a frissítés után ?

Üdv, Dell XPS

(#41931) Grave_444 válasza Dell XPS (#41930) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen utána van, viszont bios frissítés után dobtam rá friss Windowst és ha jól rémlik frissítések után többször újraindult és azóta produkálja.
Hozzáteszem "hibásként" került hozzám. Elvileg mindig elindult korábban csak "nehezen", tehát volt hogy 1 percet is várni kellett, amire feljött a HP logo.

Bios frissítés rendben végigfutott, újra is indult magától, visszaszámolt a végén 10-ről.
Lehet amúgy ugyanaz a verzió került rá, mint korábban volt, de az lényegtelen.

Van itthon másik M.2 ssd-m ha kéne, a gépet is szétkapom akár darabokra.
A hátlapon kívül másnak mondjuk nem látom értelmét.

Mivel nem egészen ezzel a hibáról volt szó lehet felveszem a kapcsolatot a sráccal és visszaküldöm, feltéve ha belemegy. Szerintem nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#41932) Dell XPS válasza Grave_444 (#41931) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg meghajtó és akku nélkül, hogy van e változás. Ha nincs integrálva a ram modul, akkor azt is ellenőrizni kellene. Elvileg kapnál egy képet, hogy nem tud bootolni, nem talál lehetőséget, illetve be lehet lépni a Bios menübe is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#41933) Grave_444 válasza Dell XPS (#41932) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Oké kiszedem őket. Proci, ram alaplapra forrasztott.
Szerintem a tápellátással lesz valami gond. Ha csak simán be van kötve az akksi és be se kapcsolom villog fehér-sárgán. Külső monitoron sincs kép amúgy.

Amíg működött lefuttattam egy ram diagnosztikát, az rendben volt, ahogy az ssd is.

Megpróbálom amit írtál. :R Ha nem megy elküldöm alvállalkozóhoz, aki ilyennek foglalkozik, hátha csak pár smd kondit kell cserélni.
Ez egy hét lenne, akkor viszont buktam a visszaküldést, már ha szóba jöhet.

Na kiszedtem, elsőre be se kapcsolt abszolút 9-ig végigment a villogás és ennyi.
Másodszorra megy, a billentyű is világít, viszont se kép se hang.

Nem igazán lehet így rájönni mi a fene baja van.

[ Szerkesztve ]

(#41934) Dell XPS válasza Grave_444 (#41933) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, Folio -nál így szokott lenni. :)

Alaplap hiba lesz, ki kell mérni ahogy írtad. :K

Üdv, Dell XPS

(#41935) Grave_444 válasza Dell XPS (#41934) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen, gondoltam, azért értek hozzá, csak reménykedtem valami okosság lesz a dologban és nem lesz alaplap hibás. :B
Úgy már gazdasági totálkár. :DDD Ha javítható jó esetben 10-20k, annyit megér. :K
Dilemma, hogy próbáljam meg visszacserélni a pénzemre, adjam el így hibásként vagy javíttassam ha lehet (ez esetben az első opció bukta és várnom kell egy hetet).
Ha érdekel majd leírom hogy alakult. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#41936) Dell XPS válasza Grave_444 (#41935) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elsőre az hittem, hogy Bios frissítés után közvetlenül alakult ki a probláma. Azon még lehetett volna segíteni, ezért írtam.
Nem nagyon találkozni ilyennel, hogy eleve hibás, majd túl él a Bios frissítést, OS telepítést, majd "elvérzik" az alaplap. Érdekel mindenképpen! :K

Üdv, Dell XPS

(#41937) Grave_444 válasza Dell XPS (#41936) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nagyon idegesít, úgyhogy tv előtt elkezdtem nézegetni.
Fizikailag is kivettem az akksit, nem csak lehúztam, kivettem az ssd-t, bios elemet.
Most meg elindult. :DDD Bekapcsolás után a Win frissítés tölt, biosba is beléptem.

Következő lépésnek kipróbálom akkuról, táp nélkül. Ha megy akkor akku+táp, ha nem megy akkor táp + bios elem.

[ Szerkesztve ]

(#41938) Dell XPS válasza Grave_444 (#41937) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet, hogy egy teljes reset megoldotta ?

Üdv, Dell XPS

(#41939) Grave_444 válasza Dell XPS (#41938) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csak ideiglenesen. Windows újraindítás után megint nem megy, bekapcsol, billentyű működik ,viszont nincs kép. Sárgán villog folyamat a dc csati melletti led. Sose produkálja ugyanazt kétszer. :(((

(#41940) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hilfe! Hilfe!

Srácok, gondban vagyok.

Van ugye az Ideapad 5 ös notebookom.

Van rajta type c csatlakozó. Ami az írások szerint displayport és lehet vele tölteni a gépet.
Namost rákötök telefont type c - type c kábellel de két telefonnal próbálva sem működik, valamelyiket fel sem ismeri, valamelyikről meg hibát jelezve másolni sem lehet.
Android 10, Xperia 10 és Galaxy A30s
Nem tudjátok mitől lehet? Mindkét telefon gyári kábellel sima usb be dugva tökéletesen megy, de a type c nél van pl 43 as hibakód is. Eszközkezelőben jelzi a hibát, frissebb drivert nem tud leszedni.
A Samsung mappáit látja a Windows intéző, de másoláskor már hibával kidob.
Előre is köszi, hátha van valakinek ötlete.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#41941) tasiadam


tasiadam
veterán

sziasztok!
asus x540l laptopban bovitheto a memoria, vagy hogy van? Vannak verziok, ami forrasztott + ures slot. Van ami csak 1 slotos. Sima L vegu verxiorol nem talaltam pontos leirast.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41942) Pyttawrx válasza tasiadam (#41941) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Meg kell bontani akkor látszik. Futottam már bele ilyenbe is meg olyanba is. Ha jól emlékszem

(#41943) SeniorTilla válasza Lalikiraly (#41940) üzenetére


SeniorTilla
veterán

használd a samsung dex-et, azzal megy nekem rendesen az s20 usbc-n

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41944) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Üdv! Acer aspire ES-14 notebook RAM-ja hány GB-ig bővíthető?

(#41945) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Nemrég vettem egy HP 250 G7 laptopot.
Egy HP P223 montorra szeretném kötni, aminek Displayport és D-Sub bemenete van.
Egy APPROX HDMI-D-Sub átalakítót szeretnék használni ami a régi HP Compaq 8510W laptopommal tökéletesen működött, de az új laptoppal nem akar sikerülni.
Teljesen új WIn 10 van a gépen, azokkal a driverekkel amit a WIndows magától telepített.
Mi a fene lehet a gond?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#41946) tserrof77


tserrof77
senior tag

SI-ZO: Pontos típusszám kell a beazonosításhoz.

Pferi: Ha van lehetőség, valahol próbáljátok ki TV-re kötni, direktbe HDMI-vel. Nagyon kicsi az esély rá, de lehet, defektes a kimenet.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#41947) Pferi válasza tserrof77 (#41946) üzenetére


Pferi
senior tag

Kipróbáltam, HDMI kábellel nincs gond, úgy ad képet.
Sajnos a monitor amire kötném az céges, azt nem tudom cserélni a munkahelyemen.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#41948) tserrof77 válasza Pferi (#41947) üzenetére


tserrof77
senior tag

Akkor két dolog lenne. Nem bírja a HDMI/VGA átalakítódat, másik fajtával kellene megpróbálni. Vagy kell egy DP-HDMI kábel, de az meg nem óccó :( :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#41949) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

ASUS notebookon bootoláskor melyik billentyűvel hozható be az előtelepített Windows újratelepítése recovery partícíóról?

Intel Atom processzoros, 2 GB memóriával ellátott notebook mennyire használható irodai munkára?

(#41950) SeniorTilla válasza timelord1987 (#41949) üzenetére


SeniorTilla
veterán

húha, elég karcsú lesz :) főleg win10-zel. Win7-tel még talán...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.