Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Landon válasza Pyttawrx (#41750) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm! Igen ez volt az első amit én is megnéztem hogy a noti alulról szívja a levegőt és a venti vele dolgozzon és még véletlenül se ellentétesen, ellene.

Akkor a többi miszerint csak egy fals hőmérséklet olvasást generál a szenzorokban és emiatt csak jobban igénybe vannak véve a komponensek az inkább butaság?

Köszönöm!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#41752) Pyttawrx válasza Landon (#41751) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem igen. Mert nem lesz falsh a hőmérséklet, csak ugye nem fogja szabályozni a coolert. Ergo át lesz verve, de a hő az valós lesz. Ettől viszont nem fog jobban dolgozni. Összegezve, takarítás és paszta (arctic cioling mx-4, vagy nictua nt-h2) megfelelő lég áramlás, és ettől több nem kell. ;)

(#41753) kraki válasza tserrof77 (#41736) üzenetére


kraki
tag

Igaz, a legolcsóbb utángyártottat. :D

Az orvos azt mondta, hogy paranoiás vagyok! Na jó; nem mondta, de gondolta!

(#41754) kraki válasza Angel2014 (#41741) üzenetére


kraki
tag

Mondjuk nem nagy probléma, mert a legfrissebb BIOS van rajta, elvileg nem kell a BIOS-ba nyúlkálnom semmiért, ha meg kellene, rádugom a PC-monitort. Viszont, ha el akarnám adni, nem keltene így a vevőben bizalmat és elvileg eladásra raktam össze. :)

[ Szerkesztve ]

Az orvos azt mondta, hogy paranoiás vagyok! Na jó; nem mondta, de gondolta!

(#41755) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy Ideapad 330-as laptopot. Integrált 4Gb DDR4-es RAM van ugye benne. Szeretném bővíteni, mert ez ma már épp csak elég. Mik a szabályok, mire figyeljek ebben az esetben ha RAM-ot veszek? A feszültség egyértelmű. Ezen kívül? Időzítés? Ugyanolyan típusút az integrált miatt lehetetlen vásárolni...

[ Szerkesztve ]

(#41756) SeniorTilla válasza drr (#41755) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Legyen olyan frekvenciájú és típusú, mint amilyen benne van, és menni fog a dualchannel is. HW infóval pl. meg tudod nézni az integrált paramétereit.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41757) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41758) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Az ASUS VivoBook S14 S410UN-EB232 notebook vajon tud képet átvinni a rajta lévő Type-C porton keresztül?

Használható olyan monitorral, ami Type-C kapcsolaton keresztül kínál képátvitelt és USB-HUB funkcionalitást?

Azt hiszem talán ez a specifikáció tartozhat hozzá, ez alapján "C típusú USB 3.0 (1. gen. USB 3.1 )" port van rajta

[ Szerkesztve ]

(#41759) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok.

Munkahelyen kaptam egy új laptopot. Nagyon jó kis cucc, i5 van benne, SSD, ips kijelző. Nagyon szépen működik azonban a legfontosabb irodai alkalmazás (Kulcs szoftver) nagyon nagyon lassú rajta. Egy alap esetben fél perces munka 2-3 percbe telik, mert 1-1 ablak nagyon hosszú idő alatt jön be. Nagyon frusztráló, esetleg van valami windowson belüli beálltás, hogy kicsit fel lehessen gyorsítani a dolgot? A kollégáim régebbi, gyengébb laptopja simán viszi ugyan ezt az alkalmazást. Mi okozhatja ezt a lassúságot? Minden más rendes sebességgel működik.

Köszi előre is!

(#41760) Pyttawrx válasza 98bja (#41759) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha hálózatos verzió, akkor még a hálózat is okozhatja. :) vagy tűzfal, vírusírtó stb.

(#41761) 98bja válasza Pyttawrx (#41760) üzenetére


98bja
senior tag

Igen hálózatos, de az azért nem lehet a baj, mert a kollégáimnak rendesen megy. Szétnézek a vírusrtóban, köszi!

(#41762) Pyttawrx válasza 98bja (#41761) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

mindketten kábelen csatlakoztok.. stb. Lehet erre fele keresgélnék előbb :)
Esetleg a géped pontosabb paramétere? ram, cpu,.. stb

(#41763) 98bja válasza Pyttawrx (#41762) üzenetére


98bja
senior tag

Ő az:
[link]

(#41764) Pyttawrx válasza 98bja (#41763) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Eddig is wifin voltál?

(#41765) perfegor17


perfegor17
senior tag

sziasztok van egy hp omen 17 ap000ng gépem i7,gtx1070,16gb rammal, 512gb ssd-vel.
Tegnap még játszottam rajta ma meg már nem kapcsol be. A töltést jelzi a kis led be nem kapcsol :(

(#41766) Pyttawrx válasza perfegor17 (#41765) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vedd ki az akksit, meg huzd le töltőről is. Majd vissza. Ha mem kiszedhetö az akksi, alul szokott lenni, egy pici lyuk azzal tudod az akksit kilőni. Majd töltő rá és próba

(#41767) Hippogriff


Hippogriff
csendes tag

Sziasztok!

Régen volt a Windows-ban egy olyan opció (úgy emlékszem legalábbis), hogy az energetikai beállításoknál be lehetett állítani, hogy hálózaton mekkora legyen a kijelző fényereje és ha átvált akkura akkor mekkora legyen az alapértelmezett fényerő. Pár verzióval ezelőtt ezt a Windows 10-ben kivették (nem tudom kinek fájt).
Tudjátok esetleg, hogy hol lehet ilyet beállítani? Nekem kicsit kényelmetlen állandóan manuálisan állítgatni a fényerőt .

Még egy olyan kérdést engedjetek meg, hogy van egy HP Probook G7-em. Ez az első saját notim, eddig asztaliról toltam. Azt vettem észre, hogy a töltöttség folyamatosan ingadozik 95 és 100% között ha ki van kapcsolva a noti. Akkor is merül ebben a tartományban az akku, ha folyamatosan hálózaton van . Marha idegesítő. BIOS-ban már kikapcsoltam a wake on lan-t, meg az usb rendelkezésre állást, windows 10-ben a gyorsindítást is, de ugyan úgy.

[ Szerkesztve ]

(#41768) AeSDé Team válasza Hippogriff (#41767) üzenetére


AeSDé Team
őstag

A Dell-eknél van olyan, hogy ha akku-kímélő módot állítasz be a BIOS-ban akkor valójában sosem tölti 100%-ra az akkut.
Például előfordul hogy töltőn 100%-ot ír ki, de amint lehúzod már csak 95%-ot mutat, mert ennyi a valódi töltöttsége.

Nem lehet hasonló problémád a HP-val?
Nincs beállítva a BIOS-ban valamilyen akku-kímélés?

Ha a "Battery Health Manager" menüpont "Let HP manage my battery charging"-ra van beállítva, akkor szerintem simán csinálhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#41769) Hippogriff válasza AeSDé Team (#41768) üzenetére


Hippogriff
csendes tag

Köszi a választ.
Néztem, van ilyen beállítás olyan opciókal, hogy "let hp decide" meg "maximum health" ls maximum capacity".

(#41770) perfegor17 válasza Pyttawrx (#41766) üzenetére


perfegor17
senior tag

okés köszi megpróbálom :)

(#41771) Hippogriff válasza Hippogriff (#41769) üzenetére


Hippogriff
csendes tag

Igazából csak nem akarom hogy hosszútávon ez kinyírja az akkut. Ha az akku elhal akkor azért legyen mert használom. :D

(#41772) SeniorTilla válasza perfegor17 (#41765) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha még garis, akkor szerviz. Én nem tudok róla, hogy az akkut szétszedés nélkül ki lehetne lőni az omenekben, pedig nekem is omenem van :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41773) perfegor17 válasza SeniorTilla (#41772) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nem garis már :) ez még a i7-7820hk procis verzió nem olyan új gép ez már csak sajnálnám kidobni :)

(#41774) yennayo


yennayo
junior tag

Hello, linuxon más is szenved bluetooth egérrel? 5.0le egér, microsoft bluetooth mouse.
fedora 33, 5.8.16-300-as kernel, bluez. a sztori: frissen felpairel, megy, reboot nem megy, ujrapaireléssel megy. amit észre vettem, változik kicsit a mac addresse az egérnek, talán ez okozza a gondot? D8:81:F3:44:A7:11 < a vastagított szám változik, 40ről indult 41,42,43 így.

igazából le lehetne annyival tudni hogy folyamatosan ujra pairelni, de azért jó lenne egy autoconnect :( windowson más eszközön nem használom csak itt. unblockolva trustolva is lett hiába. van hogy ujrapairelés nélkül is felconnectel, megy, majd egy idő után megáll a működése bár connectelve van :)) . bes*ptam az MS-el :O
amire gondoltam még, hogy valahogy egy nameresolvingot kapcsolni és hogy csak a bt nevét nézze ne az addresst, talán, nem tudom:
Mi lehet a megoldás az autoconnectre? :(

[ Szerkesztve ]

(#41775) #76219392


#76219392
törölt tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni?
Predator Helios 300-hoz keresek ventillátor szabályozó progit. Predator sensebe nem tudom leszabályozni. A Biosban esetleg át kell állítanom valamit? Nem játék közben szeretném szabályozni, hanem alap járaton (elég hangos) kicsit sokallom a GPU 3480 rpm-et.

(#41776) Pyttawrx válasza #76219392 (#41775) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nfc, a notebook fan control.

(#41777) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#41776) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Omen 17-hez van szerinted config file az NFC-hez? Néztem, de nem találtam benne, csak Omen 15 PC-hez

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41778) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#41777) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Be lehet állítani egyedi értéket is

(#41779) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#41778) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen azt láttam, de nem tudom, mit hogy kell :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41780) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#41779) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én is 1.2x csináltam, mert egy acerhez kellett teszt miatt, és akkor csináltam egy ilyen konfigot, ja és nem jól írtam, mert nbfc lesz :D
manual: [link]

(#41781) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#41780) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Köszi :R

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41782) perfegor17


perfegor17
senior tag

Nem tudtok jó hp szervizt? az omen 17 teljesen halott lett sajna :( bekapcsolás után pörög a venti majd leáll megint pörög majd le áll és ezt játsza + a billentyűzet felvillan majd kialszik :(

(#41783) SeniorTilla válasza perfegor17 (#41782) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sípol is a gép?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41784) Pyttawrx válasza perfegor17 (#41782) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De csak a venti csinalja, vagy a gép is ujraindulgat? Esetleg rammal kezdenék hirtelen, vagy akksi kiiktatása.

(#41785) perfegor17 válasza SeniorTilla (#41783) üzenetére


perfegor17
senior tag

nem sípol
akku le lett húzva már csak 1 ram van a gépen.

(#41786) SeniorTilla válasza perfegor17 (#41785) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor valszeg alaplap probléma lesz. Próbálj meg bontott alaplapot venni hozzá, talán még ez a jó megoldás. Az alaplap-javítás az olyan lutri, hogy én nem vágnék bele. Ha újat veszel, az pedig gazdasági totálkár.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41787) perfegor17 válasza SeniorTilla (#41786) üzenetére


perfegor17
senior tag

ilyen géphez bontott alaplap nem hiszem hogy lesz :(

(#41788) SeniorTilla válasza perfegor17 (#41787) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van itt a szekrényben egy összetört Omen 17-an. A többit privátban

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41789) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Dell XPS l502x laptop amibe lenne egy cpu integrált hd3000 illetve Alaplapon egy gt540. Viszont az nvidia kártyát az istenért sem tudom működésre bírni! Ez driver vagy hardver hiba lehet? [kép] [kép]

(#41790) Pyttawrx válasza Kisfundy (#41789) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Eszközkezelőben látszik? Gyári oldalon lévő win7 driverrel próbálkoztál?

[ Szerkesztve ]

(#41791) Kisfundy válasza Pyttawrx (#41790) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Igen mind a kettő stimmel! :F

(#41792) Pyttawrx válasza Kisfundy (#41791) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor vga hiba is lehet. Linux alatt is probáld meg. Live linux

(#41793) drr válasza SeniorTilla (#41756) üzenetére


drr
őstag

A HW Info ezt mondja:

A CPU-Z meg ezt:

Ez van odabent:

Segítsetek eligazodni, légyszi!

[ Szerkesztve ]

(#41794) SeniorTilla válasza drr (#41793) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem DDR4-2400 ez a ram

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#41795) Pyttawrx válasza drr (#41793) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szia. a CPU-Z progiban menj az SPD fülre, ott ki fogja írni, hogy DDR4 2400MHz

(#41796) drr válasza Pyttawrx (#41795) üzenetére


drr
őstag

Sajnos minden szürke, semmit sem mutat... :W

(#41797) Pyttawrx válasza drr (#41796) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah még ilyet sem láttam. Feladatkezelő?

(#41798) drr


drr
őstag

@Pyttawrx

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Eszerint 2133MHz, viszont nem tudom, hogy ennyi infó elég e. Időzítés, stb teljesen mindegy? Vagy már nem annyira kényes ez a téma mint régebben volt?

[ Szerkesztve ]

(#41799) Pyttawrx válasza drr (#41798) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha szeretnél bővíteni ddr4 2133MHz kell neked, ennyi számít. Ha dual chanelbe szeretnéd, akkor ugyanaz legyen a nyagyság, ez esetben 4gb, mivel a másik forrasztott, ha jól láttm a képen

(#41800) drr válasza Pyttawrx (#41799) üzenetére


drr
őstag

:R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.