Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Bazs1981 válasza laca891 (#35650) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Sajnos nem lett jó :((

(#35652) Penguin95 válasza Bazs1981 (#35649) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szia!

Ha jól látom, ezen a gépen is van Fn gomb. Bár nem így kéne működjön, esetleg próbáld meg ezt is lenyomni az F2 mellé, hátha. Ha ez nem segít, még ezeket a gombokat érdemes kipróbálni: F1, F10, F11, F12, DEL Ha ezek sem segítenek, akkor még azt nem árt ellenőrizni, hogy egyáltalán működik-e az F2, és nem billentyűzethibás a gép. Ha nem, és van rajta Windows 8.1, esetleg 10, akkor az újraindítás gombra való kattintás közben tartsd lenyomva a shift-et is. Ha nincs fent jelenleg rendszer, és semmi nem segít, még azt megpróbálhatod, hogy kiszeded az összes adattárolót a gépből (SSD, HDD, ODD ha kivehető...), és így kapcsolod be.

Ha ezek közül egyik sem segít, én tanácstalan vagyok.

(#35653) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy lenovo laptophoz magyar billentyűzet matricáztatást hol tudok csináltani? Úgy hogy pl. ott vagyok s meg is várom addig amíg megcsinálják.Nem szívesen adom a laptopot senkinek pár napra hogy megcsinálják....

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#35654) Dell XPS válasza Potyka03 (#35653) üzenetére


Dell XPS
veterán

[link]

Üdv, Dell XPS

(#35655) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Az ebben lévő cpu elég netezni vagy filmezni? 6 generációs gondolom "régi" és ezért olcsó a gép?

Dell Inspiron 3567

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35656) z0d1@Ku$ válasza AMD Power (#35655) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha csak netezni-filmezni kell, akkor a dedikált GPU teljesen felesleges, hosszabb távon pedig egy i5-tel jobban járnál. (Az hogy 6. generációs, nem egyenlő a "régivel")

(#35657) zeee


zeee
senior tag

Üdv!

Erre a laposra lehet Win 10-et tenni, illetve ha igen a 32 vagy 64-est is? Az AMD Turion™ X2 Dual-Core Mobile Processor RM74 processzorral szerelet.

(#35658) Penguin95 válasza zeee (#35657) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szia!

Éppenséggel meg lehet próbálni, de ha valamihez nem kínál drivert a rendszer, akkor trükközni kell azzal, hogy W7-es drivert raksz fel, ez meg vagy jó, vagy nem (gyártó sajnos újabbat nem kínál). Vagy nagy ritkán másik laptop driverét is lehet használni. Ha megpróbálnád, mindenképp a 64 bites verziót ajánlom.

(#35659) Bazs1981 válasza Penguin95 (#35652) üzenetére


Bazs1981
aktív tag

Szia!

Úgy sikerült, hogy kivettem minden meghajtót és akkor belépett a BIOS-ba. Azóta minden újraindítás után be tudok lépni az F2-vel. Viszont a win 10-et nem tudom telepíteni pendrive-ról. kikapcsolom au uefi-t vagy készítek uefi-s bootolható pendrivet akkor sem megy. Odáig eljut, hogy betölt a kék win 10 logo és onnan nem megy tovább, mi lehet a gond?

Köszönettel:

Balu

(#35660) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Basic notebook kérdés:
A laptopok 99%-a (és az enyém is) egy jack kimenettel rendelkezik. Nekem viszont van egy 5.1es hangrendszerem amit az asztali gépemmel használok. Hogy tudnám ezt a legegyszerűbben rákötni, külső hangkártya nélkül?
Ehhez ugye 3 jack kéne, így nem sikerül minden csatornát megszólaltatni.

:R

(#35661) keszo válasza MATEO6600 (#35660) üzenetére


keszo
őstag

(#35662) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

HP 430 G4 laptopba milyen SSD-t ajánlotok megvételre? Jelenleg egy HDD van benne.
Meg lehet oldani, hogy a HDD mellé egy SSD-t rakjak be?

Köszi!

(#35663) MATEO6600 válasza keszo (#35661) üzenetére


MATEO6600
őstag

:R

Lehet jobban megérné egy külső hangkártyára beruházni.

(#35664) keszo válasza marcyman (#35662) üzenetére


keszo
őstag

Ezekben a kis laptopokban nem M.2 SSD van?
Ha igen ez tudnám javasolni link

Attila

(#35665) marcyman válasza keszo (#35664) üzenetére


marcyman
aktív tag

Ez van a weboldalon:

Mini card solid state drives¹
M.2 (NGFF) 2280 solid state drive
128 GB SATA-3 Value solid state drive
256 GB SATA-3 Value solid state drive

Gondolom akkor igen?

(#35666) keszo válasza marcyman (#35665) üzenetére


keszo
őstag

Bocs, mi lenne ha nem a weboldalt néznéd hanem egy Aida64-gyel a gép kiépítését.

Attila

(#35667) marcyman válasza keszo (#35666) üzenetére


marcyman
aktív tag

Azért mert nem az enyém a gép és akinél van az nem ért ennyire hozzá. :(

(#35668) Penguin95 válasza Bazs1981 (#35659) üzenetére


Penguin95
senior tag

Hogy őszinte legyek, Windows 10 terén nincs sok tapasztalatom, ott kerülöm, ahol tudom. Amire úgy általánosságban tippelnék, hogy a használt lemezkép nem jó (ez akkor jellemző inkább, ha frissítésekkel integrált verzió, vagy erősen módosított), esetleg írás közben történik valami. Érdemes lehet újra letölteni a lemezképet a Microsoft weboldaláról, és vagy az ő programjukkal kiírni azt, vagy megpróbálni mást (Rufus pl., ebből viszont a 2.18-at tudom javasolni).

Végső esetben lehet még inkompatibilitás is az ok, de akkor inkább hibaüzenetet kapnál.

(#35669) AMD Power válasza z0d1@Ku$ (#35656) üzenetére


AMD Power
titán

Ne vicceljunk mar,hogy i5 kell netezesre meg film nezesre 256GB SSD mellett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#35670) Bandi821


Bandi821
tag

sziasztok!

van egy Dell XPS 15 9550-em, most külső monitorral használom, amihez hdmi porton keresztül csatlakozom, egy ideig óráig megy, aztán az egyik pillanatban (mondjuk pl.: youtube video nézésének a kellős közepén) egyszer csak ledobja a külső monitort és többet nem lehet rá kivetíteni. Ezt most úgy tudom orvosolni, hogy kihúzom a hdmi kábelt, újraindítom a gépet és amikor már teljesen bejelentkezett a winfos, akkor megint rácsatlakoztatom és újra van külső kijelzőm (amíg megint random le nem dobja). Ez azért nem túl elegáns, valami tartós megoldás kéne.

üdv. B.

(#35671) z0d1@Ku$ válasza AMD Power (#35669) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én azt mondtam, ha hosszabb távban gondolkozol.. Nem pedig azt, hogy filmnézéshez i5 kell..

(#35672) Kbali válasza Bandi821 (#35670) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez win problémának tűnik inkább, vagy energiagazdalkodás. Milyen win?

(#35673) Bandi821 válasza Kbali (#35672) üzenetére


Bandi821
tag

szia, jogtiszta win10 64 bit premium

(#35674) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Van a családban egy ilyen HP 250 G5 laptop

4Gb memória van benne és szeretném bővíteni 8-ra.

Honnan tudhatom meg, hogy 2 slot van benne vagy csak 1?

CPU-Z SPD fülén tudok választani Slot1 és Slot2 között egyiket üresnek jelzi és másikba van 4gb.

AIDA64-ben ilyeneket találtam:

Alaplap tulajdonságai:
Alaplap azonosítója <DMI>
Alaplap neve HP 81EF

Front Side Bus tulajdonságai:
Busz típusa BCLK
Valódi órajel 100 MHz
Effektív órajel 100 MHz

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa DDR3 SDRAM
Busz szélessége 64 bit
DRAM:FSB arány 24:3
Valódi órajel 800 MHz (DDR)
Effektív órajel 1600 MHz
Sávszélesség 12800 MB/mp

Északi híd tulajdonságai:
Északi híd Intel Broadwell-MB IMC
Támogatott memóriatípusok DDR3-1066, DDR3-1333, DDR3-1600 SDRAM
Maximális memória mennyiség 6 GB
Revízió 09
Gyártási technológia 14 nm
VT-d Támogatva
Extended APIC (x2APIC) Támogatva

Memóriavezérlő:
Típus Dual Channel (128 bit)
Aktív üzemmód Single Channel (64 bit)

(#35675) SP4C3 válasza kory24 (#35674) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgy tudhatsz meg ilyen infókat, hogy felkeresed a gyártó oldalát és ott az adott terméket.

Ott azt írja "One SODIMM slot" alatta meg azt írja "Dual-Channel Support". Azt is írja, hogy "Non customer accessible / upgradeable", meg még azt is, hogy 16GB maximum.

Ha tudod mit csinálsz, akkor szedd szét és nézd meg, esetleg YT-on rákeresel a laptop disassembly videójára, ott is biztosan látszik/megmutatják, hogy hol és hány foglalat van.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35676) Tonoic


Tonoic
tag

Sziasztok!

Ismerősömnek van egy Toshiba Qosmio X870-13Z típusú laptopja, amiben a video kártya megfőtt. Mxm 3-as típusú a csatija, valaki esetleg tudna dobni egy linket ahol találok alternatív video kártyát ami bele megy a gépbe?
Próbáltam utána ásni magam de nem sokra jutottam. Én úgy tudom, hogy bármilyen video kártya belemegy (
MXM 3-as ) ami W-osan lefedi a mostani Nvidia GTX 670M .
Valakinek volt már valamilyen tapasztalata ezekkel kapcsolatosan ?
Válaszotokat előre is köszönöm !

:U

Nope.

(#35677) Duree válasza Tonoic (#35676) üzenetére


Duree
veterán

Itt segítenek.

duree54

(#35678) Kbali válasza Bandi821 (#35673) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van dedikált videokártya a gépben? Ha azt mondjuk bios alól kilövöd, akkor is ez a jelenség?

(#35679) galervin93


galervin93
őstag

Sziasztok!
Páromnak vettem egy új kis netezős notebookot, Dell Inspiron 3567 egyik variánsa. 240 gigás SSD-n egy partíción Linux van rajta, ehelyett szeretnék két partíciót és Win10-et feltenni. A BIOS-ig magam is eljutottam, de nem tudok rájönni, innen merre tovább, azt hittem Boot menü, kiválasztom hogy honnan menjen, aztán kalap-kabát, de ez kicsit kínai most. Hol, hogyan tudom megadni, hogy pendrive-ról bootoljon?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#35680) z0d1@Ku$ válasza galervin93 (#35679) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Pendrive-ot rádugod a gépre, mikor bekapcsolod a gépet, nyomkodd az f12-t vagy az f8-at, bejön majd hogy miről akarsz bootolni, kiválasztod a pendrive-ot és onnan már next-next-done.

(#35681) galervin93 válasza z0d1@Ku$ (#35680) üzenetére


galervin93
őstag

Oh zsír, azt hittem BIOS-ból kell ide jutni, vagy ott találom meg. Köszöntem a villámgyors segítséget! :R

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#35682) Bandi821 válasza Kbali (#35678) üzenetére


Bandi821
tag

Igen van benne egy 960m. BIOS alól kilőni? Azt pontos hogy kéne csinálnom?

(#35683) ubyegon2 válasza galervin93 (#35679) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Netezős notebookra egyébként nincs jobb a Linuxnál. ;] Én simán azt raktam a HP8470p-re Linux Mint Tara Cinnamon és az asszony használja is minden gond nélkül, szerintem nem is foglalkozik vele, hogy milyen oprendszer van a gépen. (se virusírtó se tűzfal és még 1 év mulva is ugyanígy fog menni neki) ;)

[ Szerkesztve ]

(#35684) z0d1@Ku$ válasza ubyegon2 (#35683) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Azzal csak az a baj, hogy nem minden esetben támogat minden komponenst. Nálam pl egy E7440-en linuxot futtatva folyamatosan pörgeti a ventit, ami nagyon idegesitő egy csendes szobában, és már akkor is 3700rpm-en pörög, amikor csak egy böngető van megnyitva. De ezt leszámítva szerintem is bőven elég netezős/filmezős gépre egy linux..jobb mint egy tört windows..

(#35685) ubyegon2 válasza z0d1@Ku$ (#35684) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Vannak gondok egyes hardverekkel, de egyre kevesebb, én eddig amire felraktam, működött, sokat fejlődött már a Linux, az új desktop verziók a legtöbb gépen jól futnak, én mostanában raktam fel egy HP 8470p-re több disztrót és nagyon jó az energia kezelése. Is. Desktopon már 6. éve leváltotta a Win7-et. 4.15.0-24-es kernel már szinte minden hw-t kezel. ;)

Én helyedben időnként kipróbálnék egy-egy új verziót live módban pendrive-ról, 15 percet rá lehet szánni. :K

[ Szerkesztve ]

(#35686) Tonoic válasza Duree (#35677) üzenetére


Tonoic
tag

írtam nekik de eddig semmi :/ :O

Nope.

(#35687) z0d1@Ku$ válasza ubyegon2 (#35685) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Naponta használok linuxot, mert muszáj, ismerek egy tucatnyit én is :) De eddig mindegyik alatt ugyanazt produkálja a rendszer, maxon pörgeti a ventiket és ez nagyon zavaró. De mint írtam, ettől eltekintve semmi problémám a linuxokkal :)

(#35688) scbb


scbb
tag

Sziasztok!
Adott egy Elitebook 8560w workstation. Inf moddal került bele egy quadro k2000m, hónapokig használtam probléma nélkül. Most 43-as hibakoddal le van tiltva az eszkozkezeloben es nem is működik.
Amiket próbáltam regebbi\ujabb nvidia driver, bios frissítés, kártya kiszereles tisztítás visszarakas, teljes aramtalanitas.
Van valami egyéb otletetek? Előre is köszönöm a segítséget!

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#35689) ubyegon2 válasza z0d1@Ku$ (#35687) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor nincs szerencséd a kiválasztott disztróval vagy az a gép valóban ilyen. Gondolom próbáltad a tlp csomaggal is, nekem a régi Toshiba Satellite-en segített az alapkonfiggal is pár boot után, fura volt, mert nem egyből állt be, mintha tanult volna menet közben. :)

Sokat nem értek hozzá, inkább desktopot nyúzom, home userként azt is, de sok kollégámnak raktam notebookra kifejezetten kezdőknek való Linuxot és azóta pingvines imaszőnyeget használnak! :D

[ Szerkesztve ]

(#35690) NGA


NGA
addikt

Macbook Air-t szeretnék kipróbálni merevlemez hiányában, és szükségem volna egy usb-s lunixra. Tudtok javasolni valamit?

(#35691) ubyegon2 válasza NGA (#35690) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://logout.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja_2/hsz_35685-35685.html

A linken találsz elég sok változatot, a Linux Mint abszolút kezdőknek készült, azért azt linkeltem. Azt nem tudom azon a gépen mivel tudod kiírni az iso-t.....itt elég sokat foglalkoznak hasonlóval:

https://logout.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/friss.html

Linux Mint Tara download

[ Szerkesztve ]

(#35692) NGA válasza ubyegon2 (#35691) üzenetére


NGA
addikt

PC-n készíteném el az usb boot pendrivet.

(#35693) ubyegon2 válasza NGA (#35692) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor King kolléga hsz-e segíthet neked is. [link]

Etcher, Rufus

itt kereshetsz más disztrókat is igény szerint:
https://distrowatch.com/search.php

Ettől én még az Ubuntu alapú Linux Mint-et javaslom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35694) guti86


guti86
tag

sziasztok!
erre valaki ?
Köszi!

(#35695) NGA válasza ubyegon2 (#35693) üzenetére


NGA
addikt

Tökéletes! Letöltöttem, és simán bebootolt, szépen működik.

(#35696) Kbali válasza guti86 (#35694) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mire is?

(#35697) ubyegon2 válasza NGA (#35695) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Én mondjuk biztos voltam benne. ;] (5 év napi használat után)

[ Szerkesztve ]

(#35698) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ASUS notim X502CA-XX078D

Pár hónapja az akkuja kapacitása nagyon legyengült. Tegnap a windows figyelmeztett akku hiba miatt, és rögtön le is állt a gép. Azóta nem indul, gondolom akksi cserés lesz. Kivettem a winyót a gépből. Mennyit érhet ez a konfig???

(#35699) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Van valami olyan program amivel veglegesen tudom az i5-8250U-t undervoltolni? -0.09V-on vagyok es ugy 6 fokkal huvosebb a laptop igy, mint alapbol. Intel XTU-t hasznalok, de ezt ugye minden rendszerinditaskor kulon el kell inditani, ha felfuggesztesbol jon vissza a laptop, akkor ismet be kell allitani, mert elfelejti a mentett profilt.

(#35700) SP4C3 válasza YASKATIR (#35699) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha a bios-ban nincs ilyen opció, akkor felejtôs.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.