Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Krystal_s válasza Penguin95 (#35488) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ebben a videóban tesztelés közben elég hatékonynak tűnik...

(#35502) Penguin95 válasza Krystal_s (#35501) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nem akarok szembemenni a videó tartalmával, viszont egy-két dolog nekem szemet (és fület) szúrt. Az első, hogy mint a srác is említi, ezekben a régebbi gépekben elég szép mennyiségű por össze tud gyűlni, ha nincsenek rendszeresen takarítva. Ha ez eléri a belső ventilátort is, és a lapátokon elkezd gyűlni a por, az eléggé korlátozza a hűtés hatékonyságát. A másik pedig, hogy mikor a külső egység nélkül megy a gép, én egy deka szélzajt, vagy ventilátorhangot nem hallok, ami nem megszokott ezeknél a gépeknél. Egy ThinkPad esetén még elhiszem, hogy ennyire halk marad, de egy sima egyszerű laptop esetén nekem ez fura. Ha nem is ventilátorhibás a gép, annyi biztos, hogy nincs valami jól beállítva a ventilátorprofil, és túlzottan engedi felmelegedni a gépet.

Annyit biztosra tudok, hogy mikor kipróbáltam egy hasonlót a T500-as laposomon, leginkább semmit nem segített. Többet ért az, hogy tettem két radírt a hátsó lábak alá.

(#35503) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Lehet kicsit off, de hátha tud valaki segíteni. PS4 és PS3 joy-t lehet egyszerre használni laptopon? DS4tool fenn van most a gépen, kell még mellé valami, hogy a PS3 joy is menjen? Vagy a kettő együtt felejtős?

(#35504) Istuge


Istuge
csendes tag

Sziasztok!
Szolgáltatót váltottam, és "kicsit" gyorsabb lett a netem (Digi 1000-es), viszont a laptopomon (Asus X51RL) ez nem érzékelhető. Megnéztem, és egy AzureWave AW-GE780-as 802.11 b/g wifi kártya van benne. Találtam egy AzureWave AW-NE771 802.11 b/g/n kártyát. Ez tudná kezelni az 1000-es netet?

Köszönöm előre is!

István

(#35505) z0d1@Ku$ válasza Istuge (#35504) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Caak ac-s kártya lenne képes kezelni a gigás netet, de annak is valahol 800Mbps-nél tetőzik az elméleti sebessége. (Elég sok minden befolyásolja a wifi sebességét)

(#35506) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok

Asus X555LD-XX1024H laposon a wifi X időközönként elszáll. szétkapcsol. rányomok, hogy szétkapcsol, majd vissza és jó... kitudja meddig....
szoftverből a legőjabb van. mert amit a win tesz fel, attól kékhalálozik.
érdemes lenne lecserélni a modult?... mert gyártó honlapi leújabbal is ezt csinálja...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35507) Penguin95 válasza Ronam (#35503) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szia!

Hogy a kettő egyszerre menni fog-e, azt nem tudom, de a PS3 kontrollerhez kell egy bizonyos ScpToolkit is, hogy működjön. Ha esetleg megpróbálnád, és összeakadna a kettő, akkor azt még megpróbálhatod, hogy a DS4Tool-t, lecseréled a DS4Windows-ra.

(#35508) Rekoj755


Rekoj755
csendes tag

Sziasztok.

Lenovo Ideapad 700-15ISK laptopom van, mivel touchpad szarakodott frissitettem a biost, mert 1 eve ez megoldotta.
Jelen helyzetbe megcsinalta a gepem a bios frissitest, elvileg success, viszont nem bootol be.
Win10 telepitot se bootolja be, de mas gepen mukodik a pendrive.

Ilyenkor mit lehet tenni?

(#35509) Papooo válasza Rekoj755 (#35508) üzenetére


Papooo
senior tag

Nézz szét a biosban, úgy tippelem, hogy valami boot beállítás ment el.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#35510) Azzeroth válasza Penguin95 (#35451) üzenetére


Azzeroth
újonc

Sziasztok!!
A hp elitebook 8540w vga problema megoldodott, kicsit furcsa szamomra,
Ha nincs behelyezve az akku es teljesitmeny centrikusra valtom az energia gazdalkodasi semat,
mar a Gta V is hasit kemeny 25 fps sel, nem csusznak el a texturak, nem fagy le, nincs kek halal :)
Hatha valakinek hasonlo probelmaja lenne ! :DD

(#35511) Istuge válasza z0d1@Ku$ (#35505) üzenetére


Istuge
csendes tag

Köszönöm!

(#35512) dellforeva


dellforeva
csendes tag

Sziasztok!

Olyan bátortalan kérdésem lenne, hogy van vki/tudtok vkit, aki notebook felturbózásával foglalkozik.
Van egy e5530-as laptopom intel hd 4000-el és már a 34 colos 2560*1080- asfull hd-t sem képes elvileg meghajtani. VAn mód arra, hogy vmi erősebb vga-t építtetsek bele?Egyáltalán megérné?
Köszi

(#35513) bandras54 válasza dellforeva (#35512) üzenetére


bandras54
aktív tag

Az Intel oldala szerint a hd4000 displayport-on max. 2560x1600 felbontás tud. Hdmi-n max. Fullhd-t.

(#35514) SP4C3 válasza dellforeva (#35512) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha van benne MXM vagy mi a kínnak nevezték ezt a szabvány portot (grafikus kártya slot laptopokban) akkor tudsz bele szereltetni. Ebben segítségedre lehet a google.
Másrészt meg ekkora felbontáshoz már gép is kell.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35515) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok

Adott egy Asus X751S laptop.
Win 10 ujratelepítés után még 1 -2 x elindúl rendesen, aztán a saát kijelzőjén nem akar képet adni. Induláskor asus logo megjelenik utána semmi. Külső monitoron an kép. Mi lehet a gond?

(#35516) YASKATIR válasza Repsol600 (#35515) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ha nyomsz ilyenkor egy Win+Shift+Ctrl+B -t, akkor tortenik valami?

(#35517) SP4C3 válasza Repsol600 (#35515) üzenetére


SP4C3
veterán

Fáradj át a Windows 10 totyik-ba és kérdésed tedd fel ott. Egyébként a probléma az lesz, hogy az a Istenverése oprendszer leránt valami elcseszett driver-t a microsoft szervereiről és azt teszi fel, de ez csak spekuláció.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35518) Lillaaaa


Lillaaaa
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni :) Laptopot keresek ami lehetőleg sokáig bírni fogja. Fontos hogy jó kijelzője legyen a gépnek, és gyors legyen. Használnám játékra és videók, képek szerkesztésére. Kinéztem egyet, de nem tudom jó-e.. Ha tudtok ajánlani ugyanebben az árkategóriában jobb gépet, azt megköszönném :DD

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-rog-strix-scar-edition-gl503ge-38105-elado#display

(#35519) bandras54 válasza Lillaaaa (#35518) üzenetére


bandras54
aktív tag

Szia! Asus gl szériát ha lehet, akkor inkább ne. Nem tudom most mi a helyzet, de régebben a bolt is a nem ajánlottak között volt.

(#35520) Lillaaaa válasza bandras54 (#35519) üzenetére


Lillaaaa
csendes tag

Szia :)

Mi a probléma gl szériával és a digiprime-mal?

(#35521) SP4C3 válasza Lillaaaa (#35518) üzenetére


SP4C3
veterán

Több mint 1000 eurót költenél rá? Fontos a mobilitás? Sûrûn hurcolásznád?

Amúgy 1k alatti gayming laptopok 2018

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35522) z0d1@Ku$ válasza Lillaaaa (#35520) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ez lesz a te topikod :)

(#35523) margithid


margithid
veterán

I5 2520M-ről van értelme i7-re váltani?
2 magos i7-re gondolom nem, ott csak kis órajel és cache növekedés van, de 4/8-asra már megérné?
Viszont az alaplap elbírná? 35W helyett ugye 45Wot kajálna.

(#35524) dinersgala


dinersgala
tag

helo,

lenovo g580 am van intel b960 , gt630m 2gb és tudtommal a processzort ki lehet cserélni i7 2640re pl viszont a videokártyát lehet cserélni vagy integrált és ha igen akkor milyenre?:R

(#35525) z0d1@Ku$ válasza margithid (#35523) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha szerelték ilyen procival a gépet, akkor elképzelhető hogy megy benne, de a hűtés szerintem itt a kulcstényező, i7-esnek kicsit több kakaó kell.

(#35526) margithid válasza z0d1@Ku$ (#35525) üzenetére


margithid
veterán

Hm, akkor jobb ha nem bolygatom.
Olvastam, hogy komolyabb gépekben is nehezen oldották meg a hűtését ezeknek a 45W-os prociknak.
2 magos i7re meg nem sok értelme lenne váltani. Mindegy, akkor elengedem a dolgot, 7 éves gép, igazából nem lassú igy ssd-vel 6 GB Rammal és i5 2520M procival, csak az asztali i7 után:)

(#35527) z0d1@Ku$ válasza margithid (#35526) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Asztali i7 után is ugyanolyan lesz a mobil i7 is mint az i5..felesleges összehasonlítani. Átlagos dolgokra elég az az i5-ös is.

(#35528) margithid válasza z0d1@Ku$ (#35527) üzenetére


margithid
veterán

Azért 4 mag mégiscsak 4 mag, ráadásul a cache is sokkal több.

(#35529) dellfanboy


dellfanboy
őstag

van egy mobiltelefonhoz kapott headset-em (3.5 jack) de a laptopom a mikrofon reszet sehogy se akarja felismerni. dell lattitude 7480,( samu s7 gyari fulesse)l
ez normalis? akarhogy probalom a vezerlopultba allitani csak a laptoba epitett mikrofont akarja hasznalni.
az lehetseges hogy 3.5 jack csak audio out ra szolgalna, mikrofon zero?

esetleg otletek hogy tudnam hasznalni a laptopot? mert extra erzekeny...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#35530) petertoth10


petertoth10
tag

Heló!

Van egy Navon STARK NX14 típusú notebook, töltőt szeretnék hozzá vásárolni.

Valaki tudna segíteni hol találok hozzá kompatibilis töltőt?

(#35531) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell G5-ot, linux-szal. Feltettem rá a win10et, de amikor újraindítom, akkor nem bootol. Már próbáltam pár dolgot, amit a gugli kidobott, de egyszerűen semmi, no boot device found. Egy helyen ugyanilyen problémára egy bootx64.efi nevu filet talloztak be, na ilyen nalam nincs. Tud valaki segíteni?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#35532) kretenallat válasza kretenallat (#35531) üzenetére


kretenallat
senior tag

Telepítettem még egyszer, ezúttal intel rapid storage driverrel és működik.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#35533) EsoxLucius


EsoxLucius
csendes tag

Jo estet!

Egy eleg egyszeru kerdesem lenne, igazabol csak tanacs kene.

Par napja vettem uj laptopot, de szinte biztosan 90% - ban csak otthoni hasznalatnak lesz kiteve.

Nem tudom eldonteni, hogy mikent banjak az akksijaval. Szedjem ki es csak halozatrol hasznaljam az uj jovevenyt, vagy hagyjam benne es ugy hasznaljam halozatrol? Mi tesz nagyobb kart benne, ha csak all es nincs hasznalva, vagy ha folyamatosan toltodik a halozatrol?

Azon gondolkodtam, hogy neha lemeritem, hogy edzesben maradjon, de tobbnyire benne hagyom a gepben es ugy hasznalom majd halozatrol, mintha csak egy szunetmentes tapkent funkcionalna.

Ez jo otlet?

Koszonom elore is a velemenyeket, segitseget.

(#35534) z0d1@Ku$ válasza EsoxLucius (#35533) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Használd ahogy jónak látod. Az akksikban be van építve túltöltés elleni védelem. Ha maxon van, nem fog tovább töltődni. Úgyis el fog használódni, használd ahogy kedved tartja. Pár hetente rakj bele 1-2 ciklust (merítsd le teljesen, majd töltsd fel).

(#35535) laca891


laca891
aktív tag

Pasztázni szeretném a processzor hűtőt.
Van itthon MX-4 pasta, érdemes venni Thermal Grizzly Conductonaut (1g) pastát???
Azt írják, hogy nehéz felvinni a felületre, inkább csak profiknak való a Girzzly!
Mi igaz ebből van valakinek ez irányú tapasztalata? Megvehetem nyugodtan nem lesz gond a felvitellel?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#35536) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

HP 250 G6-os laptopnál ha 2.5" SSD-re cserélek házilag, akkor bukom a garit?
Vannak esetleg buktatói a dolognak azon kívül, hogy elég szopó a hátulját levenni? :D

(#35537) Penguin95 válasza laca891 (#35535) üzenetére


Penguin95
senior tag

Én nem ajánlom a Conductonaut-ot, ha nem használtál még korábban hasonló pasztát. Ez ugyanis kb. folyékony fém, amiből ha csak egy csepp rossz helyre kerül, zárlatot okozhat. Rossz helyre pedig könnyen eljut, mivel nagyon könnyű túl sokat felvinni egyszerre, és emellett még nagyon híg is. Továbbá nem mindegy, milyen fémmel érintkezik, mivel az alumíniummal például nem bánik jól, réz esetén viszont használható. Hőfokot tekintve ugyan nagyon sokat tud segíteni (5-25 fok, attól függően, min használod), de annyi nehézséggel jár együtt, hogy én nem szoktam javasolni. Az MX-4 egy teljesen jó paszta, szerintem maradj annál. Ha pedig mégis szeretnél egy kicsit jobbat, akkor Thermal Grizzly-ből a Hydronaut-ot tudom ajánlani. Évek óta ezt használom laptopokhoz, asztali gépekhez, és nekem nagyon bevált. Van még az eggyel jobb Kryonaut is, de azt kicsit nehezebb kezelni, és drágább is, cserébe kicsit jobb csak hőelvezetésben.

(#35538) laca891 válasza Penguin95 (#35537) üzenetére


laca891
aktív tag

OK!

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#35539) Duree válasza marcyman (#35536) üzenetére


Duree
veterán

A Hp-nál sajnos bukod a garit, nagyon háklisak erre.

duree54

(#35540) marcyman válasza Duree (#35539) üzenetére


marcyman
aktív tag

:(
Akkor is ha gariztatás előtt visszateszem az eredetit vinyót?

(#35541) F e Z o


F e Z o
veterán

Keresztkérdés. Haver laptopja bios-ban látja a dvd-t, windows alatt nem, viszont a lemezt felpörgeti, tehát áramot kap. Mióta megvan a laptop, azt mondja Ő nem használta a dvd-t. Mi lehet a gond?

H2O über alles!

(#35542) Duree válasza marcyman (#35540) üzenetére


Duree
veterán

Akkor nem, de azt nézd meg a bioszban , hogy a hardver cserét esetleg nem loggolja a gép , mert erre is volt már példa.Próbáld meg úgy szét szedni , hogy a csavarokon ne látszódjon semmi mert erre harap a Hp.

duree54

(#35543) marcyman válasza Duree (#35542) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszi a tippeket! :R

(#35544) lufl


lufl
csendes tag

Lenovo Yoga laptopom sokat lefagy. Szőke nőként mit tegyek?!

(#35545) SP4C3 válasza lufl (#35544) üzenetére


SP4C3
veterán

Kapd a hónod alá és vidd el egy szakihoz.
Ha a munkadíjat természetben akarja kifizettetni, akkor csak mondd azt, hogy nem. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35546) rep3at


rep3at
őstag

Sziasztok,

Van egy ASUS T300Chi hibridem, amivel a kovetkező baj lenne: Feltettem rá az áprilisi Win10 frissítést és mivel el akartam adni ezért restore-oltam. Azóta kér felhasználónevet és jelszót belépéskor és hiába adom meg a Microsoft ID-t, nem megfelelő jelszó vagy felhasználónévvel kidob.. Van valami megoldás esetleg?

Forward thinking. كرر

(#35547) rep3at


rep3at
őstag

Forward thinking. كرر

(#35548) SP4C3 válasza rep3at (#35546) üzenetére


SP4C3
veterán

nethozzáférésed legyen

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35549) rep3at válasza SP4C3 (#35548) üzenetére


rep3at
őstag

Nem enged wifit sem csak flight mode on off ami amúgy érthetetlen..

Forward thinking. كرر

(#35550) Papooo válasza rep3at (#35549) üzenetére


Papooo
senior tag

Pin kódot nem állítottál be?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.