Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) bakter24 válasza anonymus89 (#24099) üzenetére


bakter24
őstag

Futtatsz egy lemezellenőrzést, és bepipálod, hogy "A fájlrendszer hibáinak automatikus javítása" és a "Szektorhibák keresése és kísérlet javításukra", így újrateszteli a gyengének jelölt szektorokat, és vagy visszaállítja, vagy kizárja.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24102) anonymus89 válasza bakter24 (#24101) üzenetére


anonymus89
addikt

C:-re ráengedtem most hd sentinel szerint 99%-ról lement 90%-ra.
A rövid önteszt nem fut le: "Sikertelen olvasó egység hibája miatt"
Akkor ennek ennyi?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#24103) bakter24 válasza anonymus89 (#24102) üzenetére


bakter24
őstag

Akkor HDD csere, ha garanciás, és nem volt leejtve, stb, akkor ez beletartozik adott számú hibás szektor felett. Hogy pontosan mennyi, az típusfüggő.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24104) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani egy helyet ahol egy ilyen LCD káros gépet csütörtökig ki tudnak cserélni? Sony VPCYB2M1E. 11.5" lcd
[link]

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24105) anonymus89


anonymus89
addikt

Udv!

Garancias uj notin win 8 van de allitolag sokszor megfagy es kekhalalozik.
Az volna a kerdesem, hogy mehet-e ra win 7?
Tehat oprendszer csere jar-e garanciavesztessel? MM-ben lett vasarolva

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#24106) MurdR válasza anonymus89 (#24105) üzenetére


MurdR
veterán

Ha sokszor megfagy és kékhalálozik, arra nem éppen az a megoldás, hogy lecseréled az OS-t. Amúgy nem jár garanciavesztéssel.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#24107) anonymus89 válasza MurdR (#24106) üzenetére


anonymus89
addikt

Valoszinuleg nem de mar allitasa szerint hozzababralt.

Tudsz abban segiteni, hogy leirod egy laptop telepitesenek a menetet Te, hogy szoktad?
Mondjuk feltelepul a rendszer es onnanstol kezdve.

Koszonom,
anonymus89

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#24108) MurdR válasza anonymus89 (#24107) üzenetére


MurdR
veterán

Persze.

-Tételezzük fel, hogy a telepítés folyamán az összes eszköz megfelelően működik (nincs az eszközkezelőben felkiáltójel)-

Vírusírtó- böngésző (hogy le tudd szedni a friss drivereket)- integrált VGA- dedikált VGA (ha van). A VGA-nál fontos ez a sorrend. Ha ezzel megvagytok, akkor mehet a sallang. (Médialejátszó, egyéb segédprogramok...)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#24109) rob72


rob72
tag

Sziasztok :R

Segítséget kérnék ,van egy lenovo y580 laptopom .a Bluetooth nem működik benne , (wifi igen)én már oda-vissza kipróbáltam, rendszer újra telelepítés, bios-ban semmi beállítás, letöltés,telepítés driver a kártyához, :(
nekem broadcom-os van benne ,

nem csatlakoztatható másik bluetooth modul, mert nincs csatlakozó hely ráforrasztva gyárilag (a lapon van egy beépített foglalat)

de az érdekes , hogy egy lenovo G580 ból lett kivéve , és ott működött a wifi + bluetooth is :F

lett már szétbotva , azért írom le pontosan ezeket

(#24110) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Remélem,hogy jó helyen érdeklődök! Van a családba egy Toshiba Satellite Pro L300 lapi! Eddig a vinyón kívül,még semmit nem kellett cserélni,egész jól működött! Mostanában elkezdett újraindulni kb.5 percenként,de volt hogy hamarabb! A procit újrapasztáztam, memóriákat teszteltem,a vinyó tuti hogy jó kipróbáltam a gépembe! Melegedést se fizikailag,se programokkal nézve se tapasztaltam! Esetleg lehet ennél valami olyan hiba,ami gyakori ennél a típusnál?Előre is köszi! :F :R

(#24111) Kölökpálinka


Kölökpálinka
csendes tag

Hello, egy acer laptopban a hangszoro jackjenek bedugasa utan ego szag jott a gepbol, azonnal ki is kapcsolt, azota nincs hang. Ha elszallt a hangkartya, hogy lehetne megoldani a dolgot?

(#24112) HoaryFox válasza Kölökpálinka (#24111) üzenetére


HoaryFox
őstag

Laptopban? Alaplapcserével.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#24113) Kölökpálinka válasza HoaryFox (#24112) üzenetére


Kölökpálinka
csendes tag

Garanciaban gondolom ezt cserelik akkor, nem?

[ Szerkesztve ]

(#24114) HoaryFox válasza Kölökpálinka (#24113) üzenetére


HoaryFox
őstag

Amit leírtál, arra simán ráfoghatják user error-nak, szóval ezt inkább ne említsd meg nekik :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#24115) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Adott egy Dell E4310, és egy Trendnet TEW-651BR router. A probléma az, hogy a gép hol látja a routert, hol nem. Múlt héten végig jó volt, aztán ma szó nélkül nem találja a wifit. Kábellel tökéletesen működik, illetve más router wifi-jét látja. Minden más eszköz látja a routert. Mi lehet a baj?

(#24116) Joao válasza Joao (#24115) üzenetére


Joao
tag

Megoldódott.

(#24117) Moszat25


Moszat25
újonc

Sziasztok. A következő lenne a gondom: Tegnap szétszedtem a laptopom, hogy lecseréljem a hűtőpasztát. Raktam rá bőven mivel nem tudtam, hogy ezzel kárt is okozhatok. Sajnos lefolyt az alaplapra. Ha elindítom akkor kiírja hogy hardver vagy szoftver hiba miatt nem tud a windows indulni és a biosba sem tudok belépni.. A vinyóval nincs gond mert másik gépben remekül működik. Az alaplapon néhol a kis résekben maradt a pasztából kicsi. Hogy lehetne letakarítani rendesen vagy honnan tudhatom meg hogy egyáltalán mi romlott el?

(#24118) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Adott egy Lenovo U510 laptop. Win 7 64 bit volt rajt működött rendesen. Visszahozták hozzám hogy nem tudnak belépni. Állítólag szervizbe is küldték ahonnét visszadobtál (oprendszer nélküli gép volt gondolom úgy gondolták hogy windowsos problémával nem foglalkoznak).
Azt írta bejelentkezésnél, hogy a felhasználói profilszolgáltatás nem működik, nem tudtam vele mit csinálni, nem tudtam belépni a windowsba, gondoltam újratelepítem.

Format, újratelepítés (Win7 64 bit) majd a telepítés befejezésekor, újraindulásnál mindig képhalált dob:

Próbáltam egy bootolható HD sentinelt, de 100/100-as a vinyó, annak nincs baja.

Ötlet, hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#24119) demmer123


demmer123
őstag

Lenovo flex 2 14 laptopnál hol lehet kiszedni az akkumlátorát?

[link]

(#24120) Hege1234 válasza Moszat25 (#24117) üzenetére


Hege1234
addikt

milyen pasztát használtál ? ( tipus ?)
ha fehér színű akkor sok galibát nem okoz

sztem inkább valamit szarul raktál vissza

az írásodból kiindulva viszont ne te szedd szét megint és rakd össze
keress a közeledben valakit aki ért is hozzá

(#24121) Tufa_ válasza demmer123 (#24119) üzenetére


Tufa_
aktív tag

hátlap le, és utána látni fogod.
39. oldal

(#24122) cescenet


cescenet
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, és a szempontok között van, hogy komolyabb bontás nélkül is tisztítható legyen a hűtő, ha túléli a garancia időszakát persze. Lenovo Z50-es szériánál láttam erre példát. Tudnátok segíteni, hogy a többi márkánál, szériánál mi a jellemző? 150-200e FT-os kategória ami leginkább érdekel.

(#24123) Kbali válasza cescenet (#24122) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez a te topikod, érdemes az összefoglaló kérdőívét kitöltve kérdezni.

(#24124) Duree válasza Kölökpálinka (#24111) üzenetére


Duree
veterán

A hang codec ic gond nélkül cserélhetö,ha az a baja,de lehet a végfok is hibás az is cserélhetö.Persze nem olcsó javítások ezek.

duree54

(#24125) Duree válasza BaLee (#24118) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon sok minden okozhat ilyen hibát,nekem az alaplap gyanús,(Lehet északi híd is)Meg kellene vizsgálni.

duree54

(#24126) Duree válasza Pehi (#24110) üzenetére


Duree
veterán

Alaplaphiba valószínű az északi híd ludas dologban.Javítható.

duree54

(#24127) Duree válasza , (#24100) üzenetére


Duree
veterán

Szinte biztos,hogy a Radeon chip hibás.

duree54

(#24128) KillHates válasza Duree (#24127) üzenetére


KillHates
nagyúr

Helló! Azért erre nem vennék mérget.... :U
Meglehetősen körülményes a fosadék AMD drivereket felimádkozni a Windows alá... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24129) KillHates válasza demmer123 (#24119) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugrik a garancia, mert annyira szét kell hozzá szedni:
Lenovo Flex 2 14 szétszedése

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24130) Pehi válasza Duree (#24126) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi a választ! És szerinted megéri megcsináltatni? Nem tudom mibe fájna! Ha beviszem szervizbe,4 ezerért mondják meg,hogy mi a gond,+javítás! :F

(#24131) peterson1190


peterson1190
tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy HP 250 G2-őt. Sajnos celeron n2820-al van szerelve, mely igencsak teljesítmény hiányos. Látok I3 3110M-el szerelt variánsot is ebből a gépből. Ha valahonnan tudnék szerezni egy 3110M-et akkor ki lehet cserélni a procit a gépben? Tehát kompatibilis vele?

Köszönöm.

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#24132) KillHates válasza peterson1190 (#24131) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Sajnos teljesen más az architektúrája az alaplapnak és a processzor is BGA azaz "forrasztva" van az alaplapra. (meg passzív hűtésű is az N2820-al szerelt gép) Szóval még alaplap csere sem segítene...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24133) peterson1190 válasza KillHates (#24132) üzenetére


peterson1190
tag

a csuda vigye el.... azért köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#24134) Duree válasza Pehi (#24130) üzenetére


Duree
veterán

Ment Privi.

duree54

(#24135) Duree válasza KillHates (#24128) üzenetére


Duree
veterán

Szia Nekem abszolute nem volt ilyen gondom még a driverezéssel.

duree54

(#24136) KillHates válasza Duree (#24135) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, mert Te profi vagy és a legédesebb Cindy Crawford-os álmodból felkeltve hátrarakott kezekkel az orroddal nyomogatott billentyűzettel is fel tudod rakni a drivereket. Bizonyos esetekben ha nem az eredeti a notebook gyártó általi Intel driverrel indítasz akkor, referencia driver képes "eltakarni" az AMD-t és nem működik a switchable graphics. :K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24137) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv Srácok.
Lenne egy nagy problémám! LAPTOP!
Remélem tudtok segíteni!?
Lenne egy HP 15 - N000SH laptop-om. és egyik napról a másikra Se kép se hang!
Se töltőről se aksiról. :/
2 aksival is próbáltam. 2 töltővel is de semmi. lehet problémás ez miatt az elem meletti vezérlő chip?
vagy proci chip?
töltőre dugva a csati meletti vissza jelző led sem világít!! :(
Ötleteket várok!
Tudatlanok. kezdő próbálkozók kíméljenek! köszönöm! :R

(#24138) KillHates válasza fbeni91 (#24137) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az 51125-ös töltésvezérlője szállhatott el, nincsen se 5V se 3.3.V

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24139) fbeni91 válasza KillHates (#24138) üzenetére


fbeni91
tag

szabad kérdeznem h azt merre keressem.
sajnos nincs electronikai végzettségem. :/
de utánna nézek a neten hátha!
és köszönöm szépen a segítségedet! várom további leveleid! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#24140) , válasza Duree (#24127) üzenetére


,
addikt

És erről hogyan tudnék megbizonyosodni?

(#24141) ,


,
addikt

Sajnos úgy néz ki, hogy nem lehet külön használni a Radeont. Vagy csak az integrált Intel HD Graphics-et használom (BIOS-ban: UMA Graphics néven fut), vagy pedig az Intel HD Graphics+AMD Radeon R5 M230-at EGYÜTT! A BIOS-ban ilyenkor a Switchable graphics opciót kell kiválasztani.

A driverben találtam erre vonatkozóan beállításokat a "Választható grafikus rendszer konfigurálása" (ami a BIOS-ban a Switchable graphics), ahol is be lehet állítani, hogy az adott alkalmazás futtatása során a teljesítmény-e a lényeg vagy a fogyasztás. Amennyiben a fogyasztás, akkor automatikusan az Intel HD Graphics használatával fut az adott program/játék. Amennyiben a teljesítmény a lényeg, akkor meg az AMD Radeon R5 M230 használatával.
De mivel ilyenkor mindkét "videokártya" aktív, ezért a programok csak az alap/elsődleges GPU-t látják, az pedig a prociban lévő Intel HD Graphics.
Egyedül a GPU-Z jelzi mindkét GPU-t, meg az Eszközkezelő, de azon kívül semmi más, még az AIDA64 sem.

(#24142) KillHates válasza fbeni91 (#24139) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nem vágod az elektronikát, akkor egészen pontosan a IX-ik kerületben, a Kvassay Jenő úton...

Ha tudod, hogy a TRMS felírat mit jelent a multimétereden, akkor az SM-busz vezérlő környékén szokott lenni, mert az a felelős a készenléti elektronika működéséért. Egyébként a bemeneti binyót mérted már?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24143) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Nektek sikerült az ujjlenyomat olvasót használni más opcióra mint belépés ? Netes fiók pl vatera ?

Szeretném használni több helyen bejelentkezésre, jelszó helyett.
Elvileg a rendszer tudja is, csak ezt a gyakorlatban még nem látom, tudom.

Köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#24144) fbeni91 válasza KillHates (#24142) üzenetére


fbeni91
tag

Még nem mértem. :/ rá nézek. nem budapesti vagyok. bár ott laktam. most miskolcon lakom. :/ mind1. meg oldom. keresek rá szakembert. hátha! azért köszi az infókat. Üdv :C :R

(#24145) KillHates válasza gyuszmó (#24143) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gép, illetve gyártó függő. Kell hozzá egy keretprogram és azzal még a file-okat is le tudod titkosítani.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24146) KillHates válasza fbeni91 (#24144) üzenetére


KillHates
nagyúr

Keresd meg innét a fórumról kretén67-et. Tamás miskolci és ért is a dolgokhoz!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24147) fbeni91 válasza KillHates (#24146) üzenetére


fbeni91
tag

Köszi. :)

(#24148) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Ismerős venne laptopot, hogy intel Widi-vel kitegye a képet tv-re és azon filmezzen. A kérdés az lenne, hogy ha vesz egy laptopot, amiben van intel proci, de egy dedikált videókártya is (nvidia vagy radeon, lényegtelen) akkor is menni fog a widi ugye?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#24149) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy hp dv6000 rem valamiért nem szeretne dvd-ről indulni (szerintem nem ismeri fel) f9-nél boot menüben ki sem adja a dvd-t mint lehetőség, 3 meghajtóval próbáltam mind a 3 jó az bíztos,Mit tudok csinálni ilyen esetben szerintetek,bios resetet próbáltam,az nem oldotta meg a kérdést.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#24150) bakter24 válasza amdathlonxp (#24149) üzenetére


bakter24
őstag

Win alól látja a DVD-t? Alternatíva lehet pendrive-ről bootolás, vagy külső DVD is, ha csak egy telepítés erejéig lenne rá szükséged. Win-nél Win7 től felfelé nem gond pendriveről telepíteni.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.