Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Ice&Lime válasza belavagyokbp (#23450) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Próbálj egy 8, 8.1-es drivert.

(#23452) icp1970


icp1970
senior tag

Üdv.Noti integrált vga ügyben segítséget szeretnél kérni.Nem tudom sajnos az intel vs amd vonalon a különbséget.Melyik az erősebb, hd grafics 4400 vagy AMD® Llano A4-4300M (1M Cache, 2.5 - 3.0 GHz)
Chipkészlet AMD® A76M Fusion-ban lévő vga?Esetleg tudna linkelni valaki egy táblázatot ahol fel van sorolva mondjuk amd A10 prociig,hogy milyen és mennyivel erősebb a bennük lévő vga,mint pl az intel 4400,vagy 4600?előre is köszönöm.

(#23453) MurdR válasza icp1970 (#23452) üzenetére


MurdR
veterán

Szia!
Laptop Video Graphics Cards - Benchmark List ;)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23454) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm keresne notebook-ot a következőek alapján:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Leginkább a héten.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
90-100.000Ft

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Netezés, Skype, alapszintű felhasználás

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" vagy nagyobb ha belefér az árba.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon keveset lenne csak hordozva, ott is mindössze rövid távra, utazás közben nem lenne használva.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nincs különleges igény, egy kis tárhelyű HDD is megteszi.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera és mikrofon előny ha van, de ez minden.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kizárólag új notebook jöhet szóba.

Előre is köszönöm. :R

(#23455) icp1970 válasza MurdR (#23453) üzenetére


icp1970
senior tag

köszönöm. :R

(#23456) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok.

Adott egy Lenovo T400. Tegnap este még semmi baja,le lett állítva ahogy illik. Ma reggel meg már így viselkedik: [link]
A Win indul,de logó után nincs kép. Külső monitort is kötöttem rá,semmi..
Van rá gari, cseréltessem,vagy próbálkozzak újratelepítéssel?
Mi a fene lehet vele?

Köszi a választ előre is. :R

(#23457) icp1970 válasza BRIKLY (#23456) üzenetére


icp1970
senior tag

Szerintem próbáld újra telepíteni.Voltam már én is igy T500-al.Azt hittem vga hiba de szerencsére csak újra kelet rakni.

[ Szerkesztve ]

(#23458) BRIKLY válasza icp1970 (#23457) üzenetére


BRIKLY
veterán

Korábban dobott már pár TDR-t, meg 2 kékhalált,de ezt azért is nem említettem az előbb,mert akkor még driver sem volt normálisan feltelepítve,így arra is fogható volt.
Teszek egy próbát akkor,hátha.

(#23459) MurdR válasza PR0JECTNR56 (#23454) üzenetére


MurdR
veterán

Elnézted a topicot. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23460) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Bárcsak így lenne, én próbáltam a korábbi generációs üzleti gépek felé terelgetni, ha már egyszer ennyi a keret, de már én is zokogok mi lesz ebből. :''D

(#23461) BRIKLY válasza icp1970 (#23457) üzenetére


BRIKLY
veterán

(#23462) Tim82 válasza BRIKLY (#23461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha még nem törölted az előző Windows 7-edet, akkor tedd azt meg, hogy rákötöd külső monitorra és úgy is megnézed, hogy azon sem jelenik meg semmi akkor, amikor feketére vált a belső kijelző.

Ha maradsz az újratelepítésnél, a hibakód valami SATA konfigurálási gondra utal, BIOS-ban Config -> SATA alatt elvileg lehet AHCI - Compatibility módok között váltogatni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23463) BRIKLY válasza Tim82 (#23462) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mint írtam is,próbáltam külső monitorról,nem volt kép. Most siketült újra telepíteni,és amint feltettem az imtel VGA drivert,elment a kèp. (AMD kártya is van ebben,annak gond nèlkül felment a drivere,pedig arra gyanakodtam,hogy az halt meg.

Szerk: restart után van kép.. Kérdés meddig...

[ Szerkesztve ]

(#23464) Kbali válasza BRIKLY (#23456) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csökkentett mód? Ha akkor indul, nálam a vga driver újrahúzása oldott meg hasonló problémát.
Telepítési sorrendben mindig előbb intel, utána amd

[ Szerkesztve ]

(#23465) BRIKLY válasza Kbali (#23464) üzenetére


BRIKLY
veterán

most úgy néz ki megy,de ezt nem értem:

(#23466) Tim82 válasza BRIKLY (#23463) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elsiklottam felette, elnézést.

T500-on a Radeon nekem néha megcsinálta azt Intelről átváltás után közvetlenül, hogy úgy vette, van külső kijelző rádugva és a notin fekete képet adott.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23467) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na ez érdekes.. Futtattam GPU stabilitás teszteket, semmi gond nem volt. neteztem,semmi gond. Kihúztam a töltőt, levette a fényerőt,3 másodperc múlva meg elment a kép.. restart,töltő vissza,megint sötét..

(#23468) Kbali válasza BRIKLY (#23467) üzenetére


Kbali
nagyúr

intel switchable graphics driver fent van? Olybá tűnik, mintha a Tim által is említett két kártya közti váltást nem kezelné jól.

(#23469) BRIKLY válasza Kbali (#23468) üzenetére


BRIKLY
veterán

Fent volt minden driver,Mai napig működött is rendesen. Na meg töltő kihúzásra miért akarna kijelzőt váltani?
Na meg mint mondtam,nem vált,hisz kötöttem rá monitort, no signal..
Most csökkentett módnak köszönhetően töröltem az ATI drivert, és megy..

Valami nagyon nem oké ezzel a géppel. Alvó módból sem tud felkelni,már mióta megvettem. Ez nem is lenne fontos,csak érdekes,na.. Így megy tovább,megy vissza gariba.

(#23470) blck1


blck1
tag

üdv!
a HP pavilion dv6-s szériáról mit lehetett tudni? hűtésileg/anyaghasználatban/kijelző ügyileg leginkább, kinéztem egy használt i7 2630qm-s/hd6770-s darabot
egy Lenovo Z580 szériához képest ebben a 3 tulajdonságban kb hova lehet tenni relatíve?

közötte és egy elitebook 6470b között vacilálok. mind a kettőnek megvan az előnye/hátránya, de ha a pavilion úgymond hosszútávon értsd kb még 3 évig nem lenne igazán megbízható, akkor kizárnám.

köszi

(#23471) MurdR válasza blck1 (#23470) üzenetére


MurdR
veterán

DV6: bajos hűtés, kotvány billentyűzet, hajszálvékony burkolati elemek. Recseg-ropog stb. Akkor már inkább a Probook.
A kijelzője viszont rendben van. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23472) Kbali válasza BRIKLY (#23469) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez számomra továbbra is driver problémának tűnik:
1. nem megfelelő sorrendben telepített VGA driverek
2. nem a Lenovo honlapján elérhető drivereket használod
3. valami el van állítva az enrgiagazdálkodási sémáknál, emiatt megy el a kép, ha kihúzod a tápot (váltana az Intelre, de mivel rosszul an bedriverezve, nem tud)

(#23473) Tim82 válasza BRIKLY (#23469) üzenetére


Tim82
nagyúr

Meg lehetne azt tenni, hogy friss Windows telepítés után nem Te telepíted a drivereket kézzel, hanem a Lenovo System Update-t telepíted-futtatod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23474) pure09


pure09
csendes tag

Sziasztok!

Szombaton vettem egy dell inspiron 3542-es típusú laptopot. Ubuntuval működött minden(csak töltőn használtam közben). Win 8.1-et telepítettem rá (ubuntu format). Ha csatlakoztatva volt töltőre akkor probléma mentesen futott a win. Töltő nélkül viszont a csempékig betöltött a gép aztán az asztalra kattintva(addig ment az egér) bejött az asztal de megfagyott az egész pár ikon jelent csak meg és az óra is eltűnt. Közben olyan is volt hogy elindítottam és a win töltés után csak fekete képernyő jött be nem tudom talán telepített valamit mert lekapcs után megint ment.
Ez most a laptop hibája lehet vagy a windows-al van valami probléma? 2x telepítettem újra a 8.1-et pendrive-ról.

Van valakinek valami tanácsa ötlete? Még 3. napon belül vagyok ha cserélni kellene a gépet.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#23475) Kbali válasza pure09 (#23474) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha Ubuntuval jól ment, akkornemigen tudod cserélni azzal, hogy Win-nel meg nem. Lehet a Win telepítőd is hibás. Mivel nem próbáltad akksival UBuntun, érdemes lehet egy live CD-vel kipróbálnod, hogy ott is produkálja-e a problémát. Ha igen, akkor vidd vissza.

(#23476) pure09 válasza Kbali (#23475) üzenetére


pure09
csendes tag

Köszönöm a választ.

Igazából azért furcsállom mert ugyan ez a win fut jelenleg is az asztali gépemen és egy másik laptopon gond nélkül. Viszont egy 30 perce felraktam rá egy win7-t(ultimate) dvd-ről. Párszor újraindítottam lekapcsoltam és eddig hiba mentesen fut(indul) persze a win7 nem pakolt fel semmilyen drivert hozzá ellenben a win8.1-el.
Elképzelhető hogy van hardveres baja a gépnek de amíg nincs telepítve minden addig nem jelentkezik a probléma?

(#23477) BRIKLY válasza Tim82 (#23473) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az előző telepítésnél azt futtattam. A mostaninál intel driver intel honlapról,amd az amd honlapról. Lenovo féle intel fel se ment..

(#23478) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok.
Egy ismerősömnek van egy Asus laptopja, rákötött egy külső HDD-t, majd otthagyta a gépet, lecsukta és utána már csak ez fogadta, amikor használni akarta:

Esetleg van valami ötlet, hogy mi lehet a probléma és hogyan lehetne megoldani?
Köszönöm, előre is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23479) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Van itt egy Lenovo G505 noti. Az a gond, hogy bekapcsolom és nem ad képet.
A ventillátor felpörög, az oldalán a lámpák világítanak, de a logo nem jelenik meg.
Próbáltam rácsatlakoztatni egy külső VGA monitort, de az sem ad képet.

Szerintetek mi lehet a gond?

(#23480) gaHUN


gaHUN
újonc

Üdv emberek! A segítségetekre lenne szükségem mert tanácstalan vagyok. Az egy éves Asus x550l laptopom tegnap észre vettem hogy töltőn volt de az akksi jel alatt a led villogot zöld-narancssárga szin váltakozott rajta...ekkor 96%ot irt ki az akku töltöttségére a gép. Kivettem az akkut majd hálózatról működtetem a gépet. Persze semmi baj nem volt nem volt villogás semmi szokatlan szóval gondolom a kábelell a töltővel nincs gond. Ekkor visszatettem az akkut ami ugyan abba hagyta a villogást de a gép már váltott a 96%-ról 44%ra...
Úgy döntöttem egész éjjel töltőn hagyom hát ha a windows irt valami hülyeséget vagy ilyesmi (nem vagyok nagy pc guru) Reggel felkeltem a narancssárga led villogott és mikor bekapcsoltam a gépet abba hagyta és azt irja hogy akku töltődik. Bocsánat hogy ilyen hosszú voltam de gondoltam leírom az egészet hogy tudjon valaki segíteni aki jobban ért hozzá. Köszönöm a segítséget előre is további kellemes szép napot mindenkinek.

(#23481) Kbali válasza gaHUN (#23480) üzenetére


Kbali
nagyúr

Simán megdögölhetett az akksid és ennek a jeleit tapasztalod.

(#23482) gaHUN válasza Kbali (#23481) üzenetére


gaHUN
újonc

Ettől féltem :/ köszi szépen a segítséget

(#23483) Kbali válasza sixpak (#23478) üzenetére


Kbali
nagyúr

Újraindítás megvolt? Csökkentett üzemmóddal (F8) is lehet próbálkozni, szabályosan leállítani a külső meghajtót és utána egy restart.

(#23484) Kbali válasza BRIKLY (#23477) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez a driver fent van?

(#23485) sixpak válasza Kbali (#23483) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, igen megvolt, sajnos nem segített...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23486) Kbali válasza sixpak (#23485) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a külső hdd is rajta volt, amit hiányol?

(#23487) sixpak válasza Kbali (#23486) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, nem. :)...sorry
Megpróbálom....köszi. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23488) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Dell 1520-as laptop. Tűz forró volt az alja, így az illető szétszedte gondolva, hogy kitisztítja és újra pasztázza a procit. Meg is történt. Viszont a gép ezután már nem kapcsolt be. Újra szétszedte, hogy elfelejtett vmit, de minden rendben volt. Gondolta, ha már újra szét szedte, akkor megnézi a vga-t is. Totál rá volt száradva a paszta, így azt is újra pasztázta. Összerakta, de a helyzet változatlan... a laptop továbbra sem kapcsol be. Mit ronthatott el?? :F :U

(#23489) Kbali válasza b1sti (#23488) üzenetére


Kbali
nagyúr

Bármit. A vga-n meg nem paszta volt valószínűleg, hanem gap pad, ahelyett nem jó a paszta.

(#23490) kisharo


kisharo
csendes tag

sziasztok!
Van egy régebbi G560 gépem, megpróbáltam a lenovo energy managementben nullázni az aksit, sajnos nem jött össze, most pedig folyamatosan 99%-on áll, holott persze merül és nem tudom pontosan, hogy mennyi aksi szint, megnéztem bootlható linux alatt is, sajnos ott is ugyanez.

(#23491) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Sziasztok,

szerintetek ezt tényleg bele lehet tenni ebbe? Sok helyen azt olvastam, hogy ez a laptop max 8GB RAM-ot kezel, sajnos nem értek az ilyesmihez.

Ugyan erre a laptopra vonatkozó kérdés: HDD mellé be tudnék tenni egy SSD-t? Vajon van neki hely?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23492) b1sti válasza Kbali (#23489) üzenetére


b1sti
senior tag

A legjobb,hogy első alkalommal hozzá sem nyúlt a vga-hoz,és már azután sem kapcsolt be. Mondjuk azt mondta, hogy nem kifejezett procihoz való pasztat használt, hanem vmi speckósat, ami 200°-ig jó. Az lehet gond?

(#23493) MurdR válasza Oppenheimer (#23491) üzenetére


MurdR
veterán

Elvileg van benne slot egy NGFF SSD-hez.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23494) Oppenheimer válasza MurdR (#23493) üzenetére


Oppenheimer
veterán

És a RAM tuti bővíthető?
Itt is azt írja, hogy a max memory 8GB.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23495) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#23494) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kiderítettem, hogy 1 RAM slot van. Arra pedig nincs Google találat, hogy valaki m.2 SSD-t rakott volna bele, és az OS-t arról bootoltatta volna. Itt meg az van, hogy legfeljebb csak 24GB-os SSD-t lehet az m.2 portba rakni. Most én is arra a kérdésre keresem a választ, amire a csávó a lenovo fórumon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23496) Kbali válasza b1sti (#23492) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vigye be egy rendes szervizbe, ezt nem lehet távgyógyítani, harmadkézi infókból. Simán lehet, hogy hazavágta az alaplapot - elég egy kis statikus kisülés...

(#23497) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Szoftverrel meg lehet tudni milyen memória van a gépben pc3 v. pc3l?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#23498) b1sti válasza Kbali (#23496) üzenetére


b1sti
senior tag

Köszönöm szépen! :R :U

(#23499) Kbali válasza anonymus89 (#23497) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én ilyen infók kinyerésére a speccy nevű szoftvert szoktam használni.

(#23500) anonymus89 válasza Kbali (#23499) üzenetére


anonymus89
addikt

Nagyon kis egyszerű programnak néz ki jobban átláthatóbb mint az aida64 köszi! Bár a memória gyártóját nem írja ki...

más:
Valahogy így van, hogy pc3l: 1.35V pc3: 1.5V? - jól írom?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.