Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) fungi válasza Godimodi (#24837) üzenetére


fungi
aktív tag

Hát, ha a Win és a hűtés rendben,akkor kipróbálnám az 1 gigás Rammal is, meg ha lehet, másik merevlemezzel is, nálam egyszer egy elromlott töltő is bezavart /merevlemez kattogott tőle, aztán már el se indult/ másik töltővel meg helyre jött...de csak találgatok,
talán nálam okosabbak tudnak jobbat mondani...

(#24852) Duree válasza amdathlonxp (#24850) üzenetére


Duree
veterán

A Hp csak olyan wifi kártyával megy aminek id-je szerepel a bioszában.Csak olyat tehetsz bele ami Hp-hez készült.A Fujitsuhoz pedig nem elég a driver kell hozzá egy segédprogram is amit megtalálsz a driverek között.

duree54

(#24853) Duree válasza ZsoltG60 (#24846) üzenetére


Duree
veterán

Belsö tápegység probléma.Javítható bár nem olcsón.

duree54

(#24854) grigo


grigo
őstag

Sziasztok, kicsit off lesz itt tudom, de az erre vonatkozó topicban ahogy látom nem sok válasz születik.
Hűtőpadot szeretnék venni, Inspiron 7520 alá.
Van esetleg típus ami nektek bevált és nem adta meg magát egy éven belül, nem zavaró a hangja és teszi a dolgát? Gyártóban, árban miben gondolkodjak? Vagy inkább vegyek évente egy alap media marktos olcsót.
Nektek milyen megoldás vált be? Előre is köszönöm ha valaki megosztja a tapasztalatait.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24855) adika4444 válasza grigo (#24854) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Nagypapámnak van egy Microsoft márkájú hűtőpadja, halk és jól dolgozik, más kérdés hogy van gép ahol nem ér semmit mert alul nincs szellőző.
Ezek eleve nem olyan jók amúgy, mivel a port még inkább belefújják a gépbe. Jobban jársz szakszerű helyen tisztíttatással, újrapasztáztatással, és ezt megtéve évente.

üdv, adika4444

(#24856) grigo válasza adika4444 (#24855) üzenetére


grigo
őstag

Köszönöm. Azt mindeképpen. De valahogy idegesítő, hogy melegszik a gép. próbálja hűteni magát és ezáltal zajos is. Ha esetleg olyan hűtőt nézek ami nem közvetlenül a szellőzőre nyomja a levegőt az hatásfokában még javíthat valamit a hőmérsékleten, vagy akkor annak úgy nincs értelme?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#24857) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire R7 572G lapos(i5-4200U, GT750M). Miként lehetne a ventillátorok sebességét szabályozni?
Az a fantasztikus helyzet, hogy 90 fokon kezd el maximálisan pörögni, de 90 fokon kezdődik a throttling is. Magyarán ha terhelem, eléri a 90 fokot, visszaveszi a procit de mivel 90-nél pörög fel maxra a venti, így hamar alá is hűl, proci visszaáll, venti visszaáll, aztán 1-2 sec után megint 90 fok, és kezdődik elölről..

Ez így nagyon nem frankó.. :(

Valakinek valami ötlet?

Everybody lies.

(#24858) Kbali válasza embe (#24844) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kisebb felbontás, gyengébb akkuidő - nekem csak ezek jutnak eszembe manapság egy netbookról.

(#24859) Casoli válasza Kbali (#24858) üzenetére


Casoli
őstag

Ebben a formában ez így hülyeség.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24860) Kbali válasza Casoli (#24859) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugye nem kerülte el a figyelmedet, hogy NETbookról volt szó, konkrétan aspire one.

(#24861) embe válasza Tim82 (#24848) üzenetére


embe
nagyúr

Na csak megvettem a laptopot. Vagyis netbookot. Acer Aspire One D270.
Ezt dobja az akksira, szerintem korrekt. Ez a 10% körüli elhasználódás simán vállalható.

Kbali Az én céljaimnak, felhasználói szokásaimnak - körülményeknek meg ez.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24862) Kbali válasza embe (#24861) üzenetére


Kbali
nagyúr

Végülis te fogod használni, legyen benne örömöd. :)

(#24863) Tim82 válasza embe (#24861) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól számolom, kb. 4 órányi üzemidőt tudhat jelenleg az akku.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24864) embe válasza Kbali (#24862) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Mint írtam van egy Tescos Oppendot tablet, 8"-os, de ez attól jobb. Egy olyan 10"-os tb, amit megvennék.....az drága. Ehhez jó "áron" jutottam, csere stb, így jó vétel volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24865) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!
Tudna ajánlani valaki progit, amivel a proci tdp limitet lehet kitolni és ventillátor fordulatát lehet állítani?

(#24866) Casoli válasza Kbali (#24860) üzenetére


Casoli
őstag

A kijelentésednél nem írtál pontos típust, általánosítottál a NETbookokra.

Nekem is van, ugyanolyan HD felbontású (1366x768) mint a 15" laptopok 90%-a. Aksiidőben is ugyanazt tudja mint a 4. generációs i5-re épülő laptopom. Pedig ez a Netbook (ACER ASPIRE ONE - igen, ez pont az amit fikázol), már legalább 3 éves konstrukció.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24867) embe válasza Tim82 (#24863) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, jól számolod. :K
09:05-kor húztam ki a töltőt. Nos azóta telepítgetés, windows frissítés, víruskergetés, folymatosan wifin netezés. Most azt írja, hogy 40 perc/14% van hátra. Tehát megvan a 4 óra lazán. nem energiatakarékos profilra, hanem a kiegyensúlyozottra van állítva.

Más:
Volt korábban valami program, már nem emlékszem Acrerre vagy Asusra tettem fel, ami ha az "FN" gombokkal használtam a wifi bekapcsolást stb. akkor egy íves beállítási csuszkát dobott be a kijelző közepére.
Nem tudjátok mi lehet az? A támogatási oldalukon nem találtam......

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#24868) amdathlonxp válasza Duree (#24852) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Köszönöm kipróbálom.. :R

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#24869) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Cellazárlatos aksival lehet valamit még kezdeni, vagy inkább vegyek új aksit?

Alig egy órája szállt el, pedig még 14% maradt benne. Épp tölteni akartam, de előtte megadta magát, így már a töltés hiábavaló.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#24870) adika4444 válasza grigo (#24856) üzenetére


adika4444
addikt

Néhány fokot biztosan de pénzt nem adnék érte:).
(#24857) Barthezz2:
NotebookFanControll talán segíthet a gondodon, bár tudtommal nincs a gépedhez profil így kézzel kell bűvölnöd egyet...
(#24869) Gesta28:
Nem nagyon, inkább újat érdemes venni a szerelgetéssel lehet hogy több kárt csinálnál mint amennyiért az újat megveszed.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#24871) Duree válasza Gesta28 (#24869) üzenetére


Duree
veterán

Vagy vegyél újat vagy lehet cellákat cserélni,általában ez a jobb megoldás,persze olcsóbb is.

duree54

(#24872) Duree


Duree
veterán

Itt kaphatsz tanácsot [link]

duree54

(#24873) csabyka666 válasza Duree (#24871) üzenetére


csabyka666
addikt

Ilyen cellacserével foglalkoznak valahol az országban? Járt nálam egy ASUS noti, aminek 30 perces akksija volt, de egyik napról a másikra 0 perces lett, illetve az AIDA ~95.000mAh-sként ismeri fel.
Szerinted menthető, vagy kuka?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24874) berboo


berboo
csendes tag

Sziasztok , sürgős véleményetekre van szükségem. szóval mobilokhoz még csak csak laptopokhoz alig értek. mivel a mostani 2008 as Benq laptopomat fél liter teával megitattam majd a radiátoron kicsit megolvasztottam muszály másik laptopot venni. amit én látok : ugyanolyan processzor és ram teljesítményel a lenovó a legolcsóbb, de vajon enniy pénzért jó is? kb 300 eurót szánok rá , nekem a dell és a thosiba tetszik , nem tudom miért csak megérzés.
a kérdésem az lenne hogy ugyanazzal a hárdverrel megéri e a drágábbat venni vagy az olcsó lenovo is legalább aniyra megbízható ? köszi

(#24875) adika4444 válasza berboo (#24874) üzenetére


adika4444
addikt

Gyere át milyen notit topikba ott tudnak segíteni az összefoglaló kitöltése után.

üdv, adika4444

(#24876) Barthezz2 válasza adika4444 (#24870) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, sajnos nincs hozzá profil, de bármit töltök be, semmit nem csinál. Hogyan kellene beállítani?

Everybody lies.

(#24877) kiralytom


kiralytom
aktív tag

sziasztok

az lenne a kérdésem, ha a notebookot szeretném összekötni a LED TV-vel, hogy az utóbbin nézzük a filmet. az működhet-e USB kábellel ? effektíve úgy csatlakoztatnám elméletben és használnám is, mint egy pendrive-ot!
sajnos hdmi kimenet nincs.

(#24878) bakter24 válasza kiralytom (#24877) üzenetére


bakter24
őstag

Nem. Pontosabban elvileg létezik USB cross kábel és technológia, de az esélye minimális, hogy a TV tudjon úgy kommunikálni, az két PC közti kommunikációra való.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24879) Duree válasza kiralytom (#24877) üzenetére


Duree
veterán

Ebben az esetben ez lehetetlen .Csak hdmi ha nincs akkor monitor kimenetröl tudod meghajtani,kell venni egy d-sub hdmi átalakítót, ez megoldja a problémádat.

duree54

(#24880) Duree válasza berboo (#24874) üzenetére


Duree
veterán

A lenovo szervízháttere csapnivaló inkább kerülném.

duree54

(#24881) Duree válasza csabyka666 (#24873) üzenetére


Duree
veterán

(#24882) kiralytom válasza bakter24 (#24878) üzenetére


kiralytom
aktív tag

értem :O
akkor nem tudom hogy fogom a filmeket a LED TV-re varázsolni főleg hogy nézhetném a Full HD-s filmeket. mert vga-HDMI csatlakozás gyakorlatilag nem megoldható ezzel kimenettel csak külső étalakítóval, ami borsos. akkor már a külső HDD-nek több értelmét látom. de pont ezért gondoltam hogy működhet, mert a külső HDDt ha látja, akkor talán a notebook HDD_jére is van esély.
a pendrive nem megoldás, mert egyfeszt másolgatni kell, ami terhes és fárasztó

valami más ötlet? gondolom nem nagyon van.

(#24883) bakter24 válasza kiralytom (#24882) üzenetére


bakter24
őstag

Ebben a felállásban nincs más megoldás, vagy átalakító, vagy külső eszköz, vagy veszel egy valamilyen médiabox-ot, amit hálózatba tudsz kötni (lan vagy wifi) és akkor eléred a tartalmakat a laptopodon.

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24884) kiralytom


kiralytom
aktív tag

köszönöm mindkettőtöknek a segítséget

(#24885) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv!

3 és fél éves Lenovo Z575AM laptopom lassan akku cserére szorul. Nézegettem itthon és ebayen is akksikat, árban elég nagy a szórás. Vannak itthon megbízható boltok vagy külföldi webshopok, ahol lehet tudni, hogy nem a 24$-os ebayes verziót árulják?

[ Szerkesztve ]

(#24886) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Adott egy Acer E5-532G új laptop.
EZ a *** linpus linux indul rajta.

Hiába állítom legacy-ra a bootot majd F12 után kiválasztom melyikről akarok bootolni, egyszerűen nem hajlandó sem lemezről sem pendriveról bebootolni (sem windowst sem linuxot) és folyamatosan ez a linpus indul el.

Kérlek segítsetek mert a hajamat kitépem már.

köszi

(#24887) adika4444 válasza winfos (#24886) üzenetére


adika4444
addikt

Fastboot, secureboot opciókat kapcsold ki és ahogy írtad is legyen aktív a legacy mód.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#24888) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogy a kb. 2,5 éves Lenovo IdeaPad Z500-as notebookomban az utóbbi időben hallani olyan kattogó hangokat, gondolom a HDD felől jön (Seagate-Samsung 1TB), HD Sentinel szerint rendben van. Kellene aggódnom érte vagy ez normális? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24889) akos86


akos86
aktív tag

üdv Szakik!

Nagy segítségre lenne szükségem. Adott egy HP NC 4400 notebook betört kijelzővel került hozzám, rendeltek hozzá egy másikat de az méretileg nem jó (wide). Van nálam egy hp nc4000 noti donornak aminek a kijelzője méretileg tökéletes viszont ezzel nem ad képet csak (hó)fehérkés kép látszódik, A másik (wide) lcd-vel van kép csak ugye ott a méret rossz.

Ehhez kellene tanács amit előre is megköszönök!

üdv Áki!

3dfx, gone but never forgotten...

(#24890) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy találkozott e valaki olyan problémával, hogy 100/50 es netnél, wifin csak 20/50 jön át. Kábelen minden oké. Háttérben nem fut semmi, más nem használja a hálózatot. Intel centrino N1000 az adapter. Olyan mintha valami lekorlátozná a letöltésem, ellenben a feltöltés meg fullon megy. Ötlet?

(#24891) Casoli válasza atoka1 (#24890) üzenetére


Casoli
őstag

A 2.4GHz-s Wifi ennyit tud.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#24892) atoka1


atoka1
tag

Speedtesten néztem az értékeket. Érdekes mert utorrent 7-7,3 MB/s mutat ami már jóval több.

(#24893) csabyka666 válasza junior11 (#24888) üzenetére


csabyka666
addikt

Biztos, hogy eddig nem kattogott? Minden HDD kattog valamennyire, vannak típusok, amik már-már rendellenes hangot hallatnak. Ha HDS nem ír rá semmit (100/100-as a vinyó), és nem tapasztalsz fagyást, lassulást, akkor én nem foglalkoznék vele, persze ettől függetlenül a fontos cuccokról biztonsági másolatot készíteni nem bűn. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#24894) YM


YM
senior tag

Hol találok fekete alapon fehér ciril-billentyűzet matricát?

(#24895) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Intel® Core™ i3-4010U processzorral, HD Graphics 4400 videovezérlővel rendelkező notebookra hogyan lehetne két monitort rákötni? A notebookon egy HDMI kimenet van. USB-n milyen megoldás lenne erre? Sajnos a notebook nem dokkolható, így csak valami képosztó megoldást tudnék elképzelni. Létezik ilyen?

Köszi!

(#24896) bakter24 válasza The.Bali (#24895) üzenetére


bakter24
őstag

Létezik ilyen adapter, de azt nem tudom, hogy játékra pl jó-e, biztosan lehet valamennyi késése. Update: Most nézem, valószínű neked nem játékra kell

Nálunk is lehet kapni, de az árát csak nyugtató hatása alatt nézd meg :DDD

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#24897) The.Bali válasza bakter24 (#24896) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Munkára kellene, nem játékra :)
Köszönöm!

(#24898) aclandiae válasza KillHates (#24813) üzenetére


aclandiae
senior tag

Tehát holnap, amikor felnyitom, akkor derül ki hogy b+-elhetek vagy örvendezhetek?

(amennyiben az első lenne, akkor lehet valamit tenni?)

(#24899) junior11 válasza csabyka666 (#24893) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, bevallom, eddig nem tudom, kattogott-e vagy sem, mostanában figyeltem fel rá, másolatot készítek, de szerintem sem hiba okozza, bár nem árt óvatosnak lenni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24900) Duree válasza akos86 (#24889) üzenetére


Duree
veterán

Ha csak fehér képet látsz az azt jelenti,hogy megy a háttérvilágítás,de a képi adat az nem megy át.Miután azt írtad,hogy a wide kijelzövel van kép,így az átvezetö kábel biztosan jó akkor viszont a donor kijelzö lehet hibás valahol a csatlakozó környékén.

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.