Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47918) Thunderzolee

Üdv!

Gigabyte EP35C-DS3R alaplap.
Elindul, 1 másodperc múlva leáll, elindul, 1 másod... és ezt ismételgeti.
Alaplapon ledek világítanak, ventik felpörögnek, de folyton újraindul.

Mitől van ez?

Megnyekkent az alaplap?

A helyzet a következő:
Pentium 4, ill. Pentium 4 alapú Celeron processzorokkal gond nélkül megy.
Tehát 533-as FSB-vel Celeron D-ket, 533-as FSB-vel Pentium 4-est, meg 800-as FSB-vel Pentium 4-est gond nélkül visz.

Ha Core 2 Duo-t, Core alapú Celeron-t, Pentium Dual Core-t rakok bele, azokkal a fenti hibát produkálja.
Se 65nm-es, se 45nm-esekkel nem jó.
Se 800-as, se 1066-os, se 1333-as FSB-vel nem megy.

Van itthon egy marék régi procim, szóval végigpróbálgattam őket.

800-as FSB-s 2MB L2 táras Pentiumot visz, de 800-as FSB-s ugyanekkora L2 táras Core 2 Duo-val nem indul el.

BIOS-t felraktam a legújabbat (F4-est), az is volt rajta, de fel is raktam újra (hátha..), de nem javult meg.

Hogyhogy csak pénégyessel megy?
Ezt nem értem, mi baja neki?
Egy darabig nem volt használva a gép, de előtte ment jól, nem volt ilyen baja.
Legalábbis úgy emlékszek ez volt az az alaplap, amiben volt itthon E7ezres, E6ezres, E8ezres, szóval nem volt ennek baja.

Memóriamodulokat is csereberélgettem, DDR3-ast is, DDR2-est is, egyikkel se jó, de a pénégyesekkel bármilyen rammal megy jól.
A ramok amúgy régi jól bevált 800-as DDR2-es cl5, cl6 időzítésekkel, de nem ez a baja.
Ha nem rakok ramot bele, és úgy indítom el, a pénégyes procikkal akkor is elindul, szóval így is kipróbáltam, Core 2-vel ram nélkül se megy.

BIOS-ban próbáltam manuálisan fix 200-as FSB-t adni neki, meg ramot is fixre belőni, de procicsere után úgyse lett jó.

Táp egy TX650-es Corsair, nem lenne szabad bajának lenni, és hát közben már kicseréltem azt is, de másik táppal se lett jobb.

Szóval nincs több ötletem, kivettem az elemet úgy fél órára de nem javult meg, meg hát BIOS defaulton van, arra állítottam mikor a pénégyessel be tudtam lépni.

Nem látok púpos kondenzátort, meg ezekben a lapokban nem is olyan fajta kondik vannak már. :/

Ez valami ismert hiba? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.