Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) #65675776 válasza mmdms (#47900) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a vicc, hogy ennek a csatlakozónak elméletileg szabványos a kiosztása, ahogy az USB-knek is. Soha nem értettem a házgyártók miért bontják szálakra őket.

(#47902) mmdms válasza #65675776 (#47901) üzenetére


mmdms
addikt

Ezt én se értem.
Ha most a kábelek is ugyanolyan színűek lennének, az életbe nem jövök erre rá.
No mindegy, most már két oldalról tolja az agyamat a dijjumdisu.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#47903) gee84 válasza #65675776 (#47901) üzenetére


gee84
tag

Régen, évekkel ezelőtt még én is idegbajt kaptam tőle, de jelen esetben ez segíti a bekötést a két szabvány között. Egy időben terjedtek azok a házak hogy mindkét csatlakozót egyben rárakták a kábelre (nekem ez a legszimpatikusabb), most pedig maradt a hd audio, amivel nincsen baj, csak egy régi háznál ahol egyben van az ac97, lehet nem fog tökéletesen menni.

(#47904) #65675776 válasza gee84 (#47903) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez mondjuk a szabványalkotó hülyesége. Mert teljesen más kiosztású csatlakozót tervezett, ahelyett, hogy a régit bővítette volna. Lásd ATX tápcsatlakozók.

Mondjuk eleve nem értem, hogy attól, hogy HD Audio miért kell máshogy bekötni két darab jack csatlakozót...

(#47905) MrDerekas válasza Egzee (#47899) üzenetére


MrDerekas
addikt

Asrock 970A-G/3.1 - Jó választás, remek lap
ASRock Fatal1ty 970 Performance - Ezt többen is ajánlották gamer gép építéséhez. Talán ez lenne a legjobb választás a felsoroltak közül.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47906) gee84 válasza #65675776 (#47904) üzenetére


gee84
tag

Nyilván azért hogy az ember lecseréljen mindent, USB 2 és 3 ugyanez. Azt is meg lehetett volna oldani az alaplapon csatlakozóbővítéssel mint az ATX-et, de hát azt is inkább lecserélték.

A hanghoz visszatérve, a jack dugó bekötése nem változik, ez látszik a kiosztáson, a bal és jobb oldal ugyanott van mindkét esetben, meg persze a mikrofon is. Az egyéb jelek változnak, pl hogy érzékeli ha be van dugva. Na ezt kavarták meg érthetetlenül.

(#47907) #65675776 válasza MrDerekas (#47905) üzenetére


#65675776
törölt tag

Honnan tudod, hogy remek lap? Még csak most jelent meg.

Az USB3 alaplapi csatlakozója azzal az alacsony kialakítással és merev kábellel egy rémálom. Nem tudom ki találta, ki, de egy zseniális idióta volt.

(#47908) MrDerekas válasza #65675776 (#47907) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mondjuk úgy, hogy használói vélemény. De tettem javaslatot az ajánlottabbra is. Bizonyára szubjektív, kinek mi. Nem cserélem hetente a cuccaim, ellenben szeretem mások véleményét elolvasni. Így alkotok képet egyes cikkek "milyenségéről". Ha bizonytalan, vagy vegyes a vélemények összetétele, akkor nem ajánlom. A "remek" is csak szubjektív vélemény és nem is írtam, hogy ezt vegye. Viszont ha jól értem, te megtapasztaltad, hogy mennyire "remek" is, így akár a kérdező nevét is belevehetted volna a nekem írt válaszba, mert érdemi infoval szolgálsz neki is ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47909) #65675776 válasza MrDerekas (#47908) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem erről van szó. Mivel egy új termék, ezért nem lehet egyértelműen megmondani, hogy mennyire nagyszerű. Nem első eset lenne, hogy a problémák csak pár hónap után kerülnek elő. A tesztek egy része ezért nem ér semmit. Gyorsba összerámolják a gépet, aztán letesztelik megintcsak gyorsba. Egy egyszeri vélemény kialakul belőle, de az nem derül ki soha ezekből a tesztekből, hogy tartós terhelés hatására hogyan viselkednek a lapok. Anno a Chip Magazinban (de lehet akkor már Magyar PC Magazin néven működött a szerzőgárda) alaplapteszteknél megszokott volt pl, hogy délután rátoltak egy burn testet, aztán hagyták egész éjszaka futni. Csak másnap délelőtt kapcsolták ki a gépeket. Egészen érdekes dolgok derültek ki már így is. Előfordult, hogy a többszörösébe kerülő lap el sem indult már utána, míg a filléres ellenfél meg vígan ment. Persze a drágább gyorsabb volt kb 3-4%-kal, de semmit sem ér, ha már rövid távon sem bírja a terhelést. Manapság kb sehol sem látni még ilyen rövidtávú terheléses teszteket sem.

Ahogy az sem derült ki egy tesztben sem, hogy a tuningkirály(nak kikiáltott*) EpoX 8K7A(+) VRM-je alulméretezett volt, hiába került a FET-ek egy része a lap aljára, és a felső FET-ek meg még bordát is kaptak. Mindenhol tesztgyőztes lett, de nem sok példány élte meg az egyéves kort. Ismerősömnek két példánya is behányt. Én meg röhögve és stabilan használtam a jóval idősebb Abit-ot.

Abban egyetértek, hogy az Asrock végre a Fatal1ty mellett készített még egy normális 970-es lapot, ami nem trágya tápellátású. Már csak kérdés mit bír majd tartósan. Ezért nem mondanám rá így hirtelenjében, hogy remek lap. Ígéretes, ezt elismerem.

* - Ehhez képest az Abit KT7 (sima, nem A!) lapok röhögve bírták a 160-170 MHz-es FSB-t, míg ez az EpoX még a 140-et sem igazán. Szóval egy KT7-ben lehetett névleges órajelen hajtani egy Sempron 2200+-t, míg a 8K7A-ban nem. Utóbbiban csak 1250 MHz-en volt stabil (1500 MHz helyett), utána a lap fagyott. Ez 139 MHz-es EC-t jelentett, miközben a procinak 166 MHz kellett volna. KT7-ben még húzni is lehetett azt a Sempront egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#47910) MrDerekas válasza #65675776 (#47909) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Abszolút igaz.
Amiben nekem laikusnak jobbnak tűnt, hogy valamivel jobb a két pci-e slot közötti rövid slot elhelyezése az MSI megoldásával szemben (ami egy cf vagy sli esetén használhatatlan foglalat lesz). A felvonultatott technológiák és akár ilyen apróság fényében mertem leremekezni. Nyilván nincs mögötte időtállósági tapasztalatom. Valamint asrock párti is lehetnék, ezt viszont a tapasztalat miatt. Asrock, Giga lapok bírták nálam a környezetemben, az Asus meg például rendre kidőlt. Jó nem az elit kategóriában, de na. Mondjuk Abit-om is volt, és hihetetlen mit kibírt. Sokévesen vettem és két év után adtam tovább, lehet még mindig megy. Igyekszem a jövőben objektívebben állást foglalni, mert igazad van.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47911) intelMMX válasza #65675776 (#47909) üzenetére


intelMMX
senior tag

Lehet azért nincs ilyen teszt, mert többször jönnének a tűzoltók, mint a futár az új cuccokkal :U

(#47912) retek2010


retek2010
csendes tag

Hy all.
Következő a gondom...
...van 1 ASUS M5A97 evo R2.0 alaplapom, benne 1 FX 6300 valamint 2x4Gb hyper X 1866 Mhz (cl9) ram.
Nos, alapjáraton 3,5 ghz a proci, a ramot 1600mhz-nak érzékeli, kézzel beállítom 1866 ra oké, win 7 feláll...
...DE ugye van auto tuning ezekbe az alaplapokba már, beállítottam, és szépen fel is vette a proci órajelét 3,8 ra ami teljesen jó nekem, nade itt jött a bökkenő, a ramot lehúzta 1400 (valamennyi) re, de persze a win7 feláll stabilan, próbálgattam állítgatni h igy autotuningnál csak ugy átállítom 1866ra de ugy else indul a gép... valaki esetleg tudna segíteni, azaz részletes tájékoztatást adni arról h miként és hogyan állítsam be hogy 3,8 proci és eredeti órajelű 1866 ram fusson??? mert sajnos annyira nemértek a biosban turkáláshoz :/
vagy esetleg haggyam a picsába, mert mind2 variáció között kb alig érezhető a különbség? :Y

(#47913) Egzee válasza retek2010 (#47912) üzenetére


Egzee
őstag

biosban állítsd a szorzót 2,5-el nagyobbra és hibátlanul kell működnie és nem szól bele semmibe. nekem 6100-asom ment 4ghz-en hiba nélkül és csak szorzót dobtam feljebb feszültségemelés nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#47914) retek2010


retek2010
csendes tag

az oké :D de aztse tudom hol és mit keressek... szorzó :D

(#47915) Egzee válasza retek2010 (#47914) üzenetére


Egzee
őstag

ennél nem lehet könnyebbet mondani, így inkább azt ajánlom bele se fogj. majd, ha jobban beletanultál.

(#47916) retek2010


retek2010
csendes tag

de ha elmondja valaki h hol és merre találom akkor lényegében nemtudom elrontani :)

(#47917) mefistofeles

Skacok! Baromi hibát vétettem a sokadik PC szerelésem alkalmával. Egy táp cserénél kapkodtam és nem vettem észre, hogy egy kábel beakadt a cpu hűtő ventijébe. Indításkor a venti nem tudott elindulni. A gép azonnal még boot közben, cpu fan error üzivel letiltott és azóta nem indul semmi. Az alaplap kap áramot de onnan semmi (gondolom a deszka letiltott) A táp a venti biztos jó és kizárt, hogy a proci megsült. Tuti az alaplapp blokkolt le. Elem kivétel megvolt de semmi.... Mi lehet a megoldás? A deszka egy Asus M4A87TD EVO.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47918) Thunderzolee

Üdv!

Gigabyte EP35C-DS3R alaplap.
Elindul, 1 másodperc múlva leáll, elindul, 1 másod... és ezt ismételgeti.
Alaplapon ledek világítanak, ventik felpörögnek, de folyton újraindul.

Mitől van ez?

Megnyekkent az alaplap?

A helyzet a következő:
Pentium 4, ill. Pentium 4 alapú Celeron processzorokkal gond nélkül megy.
Tehát 533-as FSB-vel Celeron D-ket, 533-as FSB-vel Pentium 4-est, meg 800-as FSB-vel Pentium 4-est gond nélkül visz.

Ha Core 2 Duo-t, Core alapú Celeron-t, Pentium Dual Core-t rakok bele, azokkal a fenti hibát produkálja.
Se 65nm-es, se 45nm-esekkel nem jó.
Se 800-as, se 1066-os, se 1333-as FSB-vel nem megy.

Van itthon egy marék régi procim, szóval végigpróbálgattam őket.

800-as FSB-s 2MB L2 táras Pentiumot visz, de 800-as FSB-s ugyanekkora L2 táras Core 2 Duo-val nem indul el.

BIOS-t felraktam a legújabbat (F4-est), az is volt rajta, de fel is raktam újra (hátha..), de nem javult meg.

Hogyhogy csak pénégyessel megy?
Ezt nem értem, mi baja neki?
Egy darabig nem volt használva a gép, de előtte ment jól, nem volt ilyen baja.
Legalábbis úgy emlékszek ez volt az az alaplap, amiben volt itthon E7ezres, E6ezres, E8ezres, szóval nem volt ennek baja.

Memóriamodulokat is csereberélgettem, DDR3-ast is, DDR2-est is, egyikkel se jó, de a pénégyesekkel bármilyen rammal megy jól.
A ramok amúgy régi jól bevált 800-as DDR2-es cl5, cl6 időzítésekkel, de nem ez a baja.
Ha nem rakok ramot bele, és úgy indítom el, a pénégyes procikkal akkor is elindul, szóval így is kipróbáltam, Core 2-vel ram nélkül se megy.

BIOS-ban próbáltam manuálisan fix 200-as FSB-t adni neki, meg ramot is fixre belőni, de procicsere után úgyse lett jó.

Táp egy TX650-es Corsair, nem lenne szabad bajának lenni, és hát közben már kicseréltem azt is, de másik táppal se lett jobb.

Szóval nincs több ötletem, kivettem az elemet úgy fél órára de nem javult meg, meg hát BIOS defaulton van, arra állítottam mikor a pénégyessel be tudtam lépni.

Nem látok púpos kondenzátort, meg ezekben a lapokban nem is olyan fajta kondik vannak már. :/

Ez valami ismert hiba? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#47919) retek2010 válasza mefistofeles (#47917) üzenetére


retek2010
csendes tag

alaplap elem ki, majd be... biosreset, hatha ugy indul

(#47920) mefistofeles válasza retek2010 (#47919) üzenetére

....mint írtam, ezen már túl vagyok.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47921) gee84 válasza Thunderzolee (#47918) üzenetére


gee84
tag

Szia!

Hát elég érdekes probléma, ha a kondenzátorok rendben vannak, akkor esetleg a proci foglalatot nézd át nagyon alaposan hogy nincs-e megsérülve valamelyik láb. Kicsi az esély, de de nem lehet tudni hogy a két proci típusnak van-e valami apró különbség a lábkiosztásában és esetleg valahol nem érintkezik megfelelően.

mefistofeles

Ettől a hibától a lap még nem menne tönkre, max lekapcsol ha túlmelegszik a proci. Biztos minden más a helyén van?

(#47922) mefistofeles

Na ezt sem értem, de hála istennek fél óra pihi után, hiba nélkül indul a gép. Mi a franc volt ez :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47923) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!

Ma megvettem újan egy Asus h61m-k alaplapot,de nem támogatja a procim This cpu is not supported,és csak f1-el indul el a gép lesz valami hiba vagy hátrányom ebbl?

(#47924) RedCactus válasza Extremex (#47923) üzenetére


RedCactus
senior tag

Igen, mindig meg kell nyomni az f1-et. Ez elég kényelmetlen. :) Nem tudjuk milyen a proci de lehet, hogy egy BIOS frissítés helyrehozná.

(#47925) Extremex válasza RedCactus (#47924) üzenetére


Extremex
tag

i5 2500

Ha csak annyi hogy f1-et kell nyomnom az nem baj,ha nincs több hátránya

(#47926) RedCactus válasza Extremex (#47925) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem az a proci sehogy sem belevaló. 95W-os, a lap pedig 77W-ig támogatja. Ha el is indul, egy komolyabb művelettől kifekszik.

(#47927) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Pontosabban mit takar a Front Side Bus sebesség, mert ehhez nagyon hülye vagyok? :U
Pl. EZ az alaplap 100 MHz-el rendelkezik ezen a téren,mindegyik LGA1155 H61-es lapka ilyen vagy csak ez a fajta gyengébb náluk?

(#47928) MasterMark válasza TechN7ne (#47927) üzenetére


MasterMark
titán

FSB ami régen a procit, és az északi hidat kötötte össze.

Hol látsz te ilyet, hogy az 100 MHz? :F

Switch Tax

(#47929) TechN7ne válasza MasterMark (#47928) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Aqua hírdetése,meg a gyári oldalán is írják,hogy " 100Mhz Baseclock/Hyper Transport.

Szerk.: Rendelkezek 1155 procival,DDR3 rammal,házzal,táppal,stb. ....
Gondoltam összerakok egy kis konyhai gépet és MSI lapot még nem vásároltam soha ki próbáltam volna szívesen,de ha semmivel sem lassabb egy átlag H61 chipsetes lapnál őt választanám,csak bezavart ez a 100MHz mitomén :U

[ Szerkesztve ]

(#47930) MasterMark válasza TechN7ne (#47929) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem az FSB. Az Aqua-n meg régről maradhatott meg.

A 100 MHz az a BCLK, vagyis baseclock. Az a mostani konfigodnál is annyi...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#47931) intelMMX válasza Extremex (#47923) üzenetére


intelMMX
senior tag

Pár tag 2. és 3. genes i5öt használ hasonló H61es lapban. (Azt hiszem mindkettő Asrock)
Eddig gond nélkül mennek benne. Igaz én csak i3al nyúzom a H61est.
Elvileg egy frissebb bigyosz megoldja neked.
Persze húzni ne igen akard :DDD

(#47932) TechN7ne válasza MasterMark (#47930) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendben köszönöm,akkor berendelek egy MSI-t. :R

(#47933) Rihard83


Rihard83
tag

Sziasztok!

Epp szerelem össze a gépet, és az alaplapot belettem a Corsair 200r házba, a kérdésem az lenne hogy úgy látom abban már alapból benne van a távtartó szerelve igaz? Mert volt még 2 de arra nincs isz szükség mert pont jó helyen voltak benne. A másik kérdés az alaplapot melyik, milyen csavarral kell becsavarni? Az nem baj ha nincs gumi a csavar alatt? Mert gumisat csak 4-et kaptam de az bele se fér abba a lyúkba ahova az alaplap megy. Nem lesz gond ha sima csavarral csavarom?

Tök bénaság hogy ott találhatók forrasztások pont a lyúk körül ahova becsavarom a csavart, nem hogy az csak plasztik lenne akkor nem aggódnék ennyire...

Köszi a válaszokat előre is

(#47934) RedCactus válasza Rihard83 (#47933) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem lesz gond.

(#47935) Rihard83 válasza RedCactus (#47934) üzenetére


Rihard83
tag

Kb. 6 évvel ezelőtt, összeraktam a szomszéd gépét és aztán bekapcsolás után kifüstölt, és amikor elvittük a szerelóhöz akkor azt mondták mindent jól összeraktam és jól be is kötöttem csak a távtartókat nem tettem be, szóval inkább óvatos vagyok, de azt se szeretném ha örökké más rakná össze a gépemet. Ha lenne a csavarok alá gumi alátét akkor valszínű nem is írok a fórumba. :)

Nem értem ha akkor a házhoz csavaroztam most meg a távtartóhoz ami szintén fém, és vezeti az áramot akkor mi a különbség a kettő között..

[ Szerkesztve ]

(#47936) varmi2 válasza Rihard83 (#47935) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell a csavarok alá gumi alátét, mert az szigetel. Nem véletlenül van a csavaroknál az a fémes rész a lapon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47937) MrDerekas válasza Rihard83 (#47935) üzenetére


MrDerekas
addikt

Anno, mikor a házhoz csavaroztad, akkor a kondik és miegymások végei, az alaplap hátulján, letesteltek a ház fém oldalával. Ergo rövidre zártad és kiégett. Ha a távtartóhoz csavarozod, rögzíted az alaplapot, akkor biztonságos távolságban lesznek ezek a pici "drótvégek" az alaplap alján és nem zárhatnak rövidre, mivel nem érik el a ház oldalát.
Nem kell szigetelt csavar az alaplap rögzítéséhez, mivel a lyukak kiképzése úgy van kitalálva, hogy azon a részeken egyetlen áramkör sem fut. Ezért is lehet ezen lyukakat gyárilag fém "alátéttel" körbe venni a szilárd rögzítés érdekében. (Bár többrétegű az alaplapok "nyákja", de ha közelebbről megnézed semmi sem fut át a csavarfejnek kiképzett kis féma-alátét-karikák alatt, benne, stb.. ;) Mehet neki a fém csavar. De! csakis az erre kiképzett nyílásokba.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#47938) Rihard83 válasza MrDerekas (#47937) üzenetére


Rihard83
tag

Na sikerült az egész, azthiszem minden müxik Bios is bejött, mondjuk a pity hang nincs amikor beíndítom a gépet, de Usb-t Hardokat mindent lát. Holnap jöhet az install!

Ja és nem volt füstölés. :)

[ Szerkesztve ]

(#47939) Pti007


Pti007
újonc

Sziasztok!

Vettem egy Asus EEEbox -ot ( 1503 ) lassan három hete.

A készülék USB3.0 csatlakozói instabilan működnek, ha a gépet lecsatlakoztatom a tápelletásról pár percre, akkor bekapcsolás után felismeri a rácsatlakoztatott USB eszközt, de pár óra használat, és le-fel csatlakoztatás után nem. Ugyanezzel a hibával volt a cseh szervízben a készülék , ma érkezett vissza. Állítólag alaplapot cseréltek, de a hiba ugyanúgy megmaradt. A cseh szervízről csak annyit, hogy a zsír új készüléket össze-vissza dzsuvázva küldték vissza, karcosan, sőt a talp rögzítőcsavar helyére beerőltettek egy csavart, amit alig lehetett kiszedni ( pedig a talpat nem is küldtem el nekik, de a szakit nagyon idegesítette a szabad lyuk ! ).

Anno driver, chipset frissítés megvolt, de a hibán nem segített.

Ilyenkor egyébként az eszközkezelőből is eltűnik az USB 3.0 Host, majd rövid ideig táp le, vissza, bekapcs, és ott van. Néhány óra használat, és ugyanaz a hiba. Külföldi oldalakon sokan panaszkodnak ugyanerről a hibáról ASMedia USB3 - esetében, viszont megoldást sehol nem találtam.

Az ASUS lerendezte azzal, hogy megutaztatták a készülékemet, kicsit összecseszték, állítólag alaplapot cseréltek, és ennyi...

Ha esetleg valakinek van valami ötlete, megköszönném ! üdv.p

(#47940) jacint78 válasza Pti007 (#47939) üzenetére


jacint78
addikt

Nem hinném, hogy köze lenne az ASUS-nak ahhoz, hogy "cseh szervízben járt", ez valami áfakerülős boltból lett vásárolva? Amúgy valószínűleg döglődik rajta az USB vezérlő.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#47941) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Van egy kb 3 éves MSI Z77 Mpower alaplapom, és egy i7 3770k cpu-m, amit komolyabb tuningnak vetnék alá.
Szerintetek van értelme újrapasztázni az alaplap bordázatát?Vagy csak rontanék vele?
Egy MX4 szintű ipari pasztát használok.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#47942) RedCactus válasza Pti007 (#47939) üzenetére


RedCactus
senior tag

Milyen oprendszerrel használod? Milyen USB eszközt dobál el?
Három hetes gèp és már a Cseh szervízt is megjárta. Hazai garanciális szervíz 30 napig is elszöszmötöl a javítással. Szerintem küld vissza, ha nem jó.

(#47943) jacint78 válasza takacsbotond (#47941) üzenetére


jacint78
addikt

Nem igazán, nem öreg még és az a lapka alapban sem viszi túlzásba a melegedést.

type your text here..

(#47944) Pti007 válasza jacint78 (#47940) üzenetére


Pti007
újonc

Sziasztok !
Rendesen üzletben vásárolt, hazai garanciás a készülék. Az Asus Supporton keresztül ment ki a cseh szervízközpontba, ahol állítólag cserélték az alaplapot.
Ha előjön a hiba, akkor minden USB eszközt ledobál, pendrive ( 16GB ), külső hdd ( 1tb ).
Az operációs rendszer win10 , de a 64 bites win7 alatt is ugyanez volt..

(#47945) RedCactus válasza Pti007 (#47944) üzenetére


RedCactus
senior tag

Drivert gondolom letöltötted (bár csak windows 7-hez van a gyártó oldalán). Még ezt az alábbi drivert megpróbálhatnád, miután uninstalláltad az előző drivert:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/USB3.0/USB3_Beta_AsMedia_Win8_64_Z114100.zip

(#47946) Pti007 válasza RedCactus (#47945) üzenetére


Pti007
újonc

Helló ! Köszönöm, de ezen már túl vagyok, és nem segített :(

Ezt találtam :
http://plugable.com/2012/12/01/windows-8-and-intel-usb-3-0-host-controllers

de sajnos a linkek már nem működnek...

(#47947) Smktrooper válasza jacint78 (#47940) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Áfa kerülős bolt? hogy is gondolhatsz ilyet? ;]

Reboot

(#47948) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Adott egy MSI B75MA-E33 lap (i7 3770 és egy msi r9 270x), miután összepakoltam a gépet és feltettem rá egy windowst elkezdte frissítgetni magának az eszközöket, amikor eljut a integrált vga-hoz, akkor kifagy a gép, lehet mozgatni az egeret, de nem lehet kattintani, miután újraindítom a gépet, már nem tölt be a windows. Ha átraktam a hdmi-t az integrált vga bemenetre, és beállítottam a biosban, hogy csak az integráltat használja, akkor működött. Ezért gondoltam azt, hogy vga hiba lesz. Viszont most 2 hónap után kaptam egy új vga-t gariból, de a hiba ugyanúgy fennáll. Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már ilyennel valaki?
(Próbáltam már letiltani az integrált vga-t, hogy ne frissítse a rendszer, de valószínűleg valamelyik másik frissítési háttérfolyamat ugyanúgy kifagyasztotta a gépet)...
Csak az alaplap csere segíthet szerintetek?

www.adatfalodesign.hu

(#47949) jacint78 válasza adatfalo (#47948) üzenetére


jacint78
addikt

Csak azt kell kideríteni, hogy melyik eszköz telepítésekor fagy ki és megvan a válasz. Amúgy nem az USB3 drivere fekszik el? AMúgy az a lap eléggé hulladék, nem lepődnék meg, ha hibás lenne..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#47950) adatfalo válasza jacint78 (#47949) üzenetére


adatfalo
senior tag

Letöltöttem a lap oldalán található vga drivert (win 8.1)-re és telepítés közben egyből fekete képernyő és onnantól csak az újratelepítés segít, ugyan így mikor rákattintottam, hogy a windows húzza le magától a legfrissebb illesztőprogramot, akkor is kifagyott. Szóval tuti az integrált vga a hibás, de ezért nem tudom, hogy az most a proci vagy az alaplap hibája-e.

www.adatfalodesign.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.