Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Segítsen már valaki nekem! Lehet bennem van a hiba, de eddig sehol sem leltem listát, lexikális anyagot az intel cpu-k foglalatának időrendiségéről. Tehát egy intel cpu foglalat kronológiai listát szeretnék kérni. Gondolom van itt olyan akinek a kisujjában van ez a tudomány. :) Mondjuk LGA775-től napjainkig. Mert én a 115x sorozatnál már erősen meg vagyok keveredve. Meg az sem tiszta, hogy a Sandy és Ivy hogy kompatibilis... Gondolom lefelé biztos, de nem tuti, hogy egy Ivy-hez fejlesztett alaplapba esetleg be lehet tenni egy Sandy procit. Szóval lista, link, útbaigazítás, bármi megteszi. Köszönöm!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#48402) Teaway válasza MrDerekas (#48401) üzenetére


Teaway
veterán

(#48403) MrDerekas válasza Teaway (#48402) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszi ezt tanulmányozni fogom. Remélem ebből fel tudok állítani magamnak egy tokozási listát.!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#48404) Smktrooper válasza MrDerekas (#48403) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Itt van a teljes lista.
https://en.wikipedia.org/wiki/CPU_socket

Reboot

(#48405) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok.
Adódott egy kis (?) gondom a rendszeremmel (Giga z77-d3h, i5 2500k, 8GB 1600 MHz Patriot ram).
A problémám a következő : tegnap lecseréltem a vga-mat (7850-et cseréltem 280x-re), viszont miután beraktam a gépbe, és elindult, random bsod-ket dobált a gép. Azt hittem, hogy driver gond, ezért le is szedtem a régi drivert. Újraindítás után a bios postig jutott a gép, majd pár ki-bekapcs után bejött az indítási helyreállítás. Lefutott, majd el is indult a gép. Feltelepítettem az új vga drivert, de újraindítás után megint csak a bios postig jutott el. Próbáltam csökkentett módban is, de úgy meg egyáltalán nem telepítette fel. Ezt egy párszor eljátszottam (próbáltam a cpgpu-val is, valamint a régi kártyával is), de semmi eredmény. A bios postig eljut, onnantól pedig csak zúg, és már az indítási helyreállítás sem jön be. Próbáltam újrahúzni a rendszert, de nem tudok belépni a biosba, hogy beállítsam az usb bootot, a kiírt oprendszert meg megint csak nem tudom feltenni, mert nem jut el a "cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot" üzenetig.
Szóval most eléggé nem tudom, hogy mi lehet a gond. Talán a lap halt meg ilyen fiatalon ? (3,5 év)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48406) RedCactus válasza hülyegyerek (#48405) üzenetére


RedCactus
senior tag

Esetleg a HDD-t lehúzod és úgy próbálod indítani vagy kábeleit ellenőrizni.

(#48407) varmi2 válasza hülyegyerek (#48405) üzenetére


varmi2
nagyúr

Milyen tápod van? Pontos típus kellene.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48408) hülyegyerek válasza varmi2 (#48407) üzenetére


hülyegyerek
addikt

FSP Aurum 550

Próbáltam úgy is, hogy az összes vinyót lehúztam, és csak az ssd maradt csatlakoztatva, amin a rendszer van.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48409) jacint78 válasza hülyegyerek (#48408) üzenetére


jacint78
addikt

ezesetben esélyes, hogy a lap döglődik. Esetleg nézd meg a processzorfoglalatot, nincs-e benne oxidálódott láb, vagy elhajlott kicsit stb.

type your text here..

(#48410) varmi2 válasza hülyegyerek (#48408) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az jó táp.
Tedd bele az új karit, és bios reset. Vagy próbáld meg egy másik slotba a vga-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48411) RedCactus válasza varmi2 (#48410) üzenetére


RedCactus
senior tag

Talán BIOS frissítés is segítene, csak kérdés így hogy... Jut eszembe BOOT menű F12.

[ Szerkesztve ]

(#48412) hülyegyerek válasza varmi2 (#48410) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Mindkét slotban kipróbáltam mindkét kártyát, éjszakára pedig lenyomtam a tápot, és az alaplapi elemet is kivettem, de reggel ugyanaz volt a helyzet.
Biost sajna nem tudok frissíteni, mivel semelyik f gombra nem reagál, és még a biosba se lép be del-lel.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#48413) MrDerekas válasza Smktrooper (#48404) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszönöm :R Bőség zavara. Egyelőre nagyobb a zavar, mint a fény, de alakul ez :) (Hogy nem leltem én erre rá magamtól?.... :( )

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#48414) celafat válasza hülyegyerek (#48412) üzenetére


celafat
tag

Én is hasonlóan jártam, nálam is lefagy indítás után és nem reagál semmire. De én nem csináltam vele semmit, csak 1,5 évig nem volt bekapcsolva a gép. :((

(#48415) Smktrooper válasza hülyegyerek (#48412) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Szerintem valamit kilőttél azzal a VGA-val. Az egy 130W vs 250W teljesitmény különbség volt. Lehet elpukkant egy kondi, (még akár az alaplapon is sérülhetett vmi chip.) Ez bizony szakembör lesz, ha a biosba se tudsz belépni.

De azért szedd szét meg rakd újra össze a gépet, hátha csak valami elmozdult.(Jártam már én is, hogy szereeléskor elmozditottam olyat amit nem kellett volna és csodálkoztam, hogy mi a hiba.)

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#48416) jacint78 válasza Smktrooper (#48415) üzenetére


jacint78
addikt

Dehogy, nem ilyen lenne, ha "ellőne egy kondit" .

type your text here..

(#48417) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
Problémám a következő.
Van egy rossz gépházam aminek a bekapcsoló gombja nem műküdik, hogyan tudnám mégis elindítani a gépet?

(#48418) Teaway válasza castiels (#48417) üzenetére


Teaway
veterán

Bármilyen kétvezetékes nyomógombot köthetsz oda, vagy akár ideiglenes jelleggel a RESET gombot is használhatod.

Nincs itthon csokid??

(#48419) castiels válasza Teaway (#48418) üzenetére


castiels
addikt

reset gomb nincsen, 2 vezetékeset hogy tudok kötni?

(#48420) castiels


castiels
addikt

sikerült, de

Biosban hogy tudom beállítani h billentyűvel vagy egérrel induljon a gép? Mert nem akarok állandóan csavarhúzozni..

(#48421) MrDerekas válasza castiels (#48420) üzenetére


MrDerekas
addikt

Csavarhúzó helyett kellene a két kimenetes kapcsoló :) (Tényleg akármilyen kapcsoló megteszi. Az elromlott kapcsolód alaplapi pin csatlakozóit átforrasztod egy ilyen kapcsolóra és ugyanúgy rádugod az alaplapra, ahogy van/volt is. Aztán ha a kapcsolót kapcsolod, indul a gép. Jó, oké, oda-vissza kapcsolod, de a lényeg hogy indul a cucc.)
Biosban ha van ilyen bill/egér opciód, akkor azt kell aktívra (enable) állítani. Ha ilyen opciód nincs, akkor marad a kapcsoló. Fejből nem tudom, de ilyesmi, hogy Keyboard power on, Mouse power on. Illetve ezek variációja PS2 vagy USB csatolásra.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#48422) Teaway válasza castiels (#48420) üzenetére


Teaway
veterán

Kapcsolót levágod a kábelről, kábelt kivezeted a házon kívülre, a szigetelést mindkét szál végén eltávolítod kb. 1 cm hosszan, és összeérintésre indul a gép.

Nincs itthon csokid??

(#48423) vatomi


vatomi
aktív tag

A segítségeteket kérem: eladtam itt a Hardveraprón egy N68C-GS FX AM3+ alaplapot. Rendben megkapta a címzett és ezt írta.

"Megjött az alaplap, de van egy minimális gond vele a popup ellenőrzés után kiírja hogy a MAC address nem megfelelő egyik bios-szal sem. Esetleg tudtál erről, mert ez így nem igazán frankó."

Mi lehet a gond? Mert azóta nem válaszolt, hogy írtam, a LAN ment rajta, mi a konkrét probléma és mitől lehet az. Nem akarok senkit sem átverni, de azt sem szeretném, ha engem vernének át.

(#48424) jacint78 válasza vatomi (#48423) üzenetére


jacint78
addikt

Ennek így nem sok értelme van, nem lehet, hogy csak nincs miről bootlnia és lanról próbálna bootolni?

type your text here..

(#48425) Apollo_21 válasza vatomi (#48423) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem tartom valószínűnek hogy az alaplaphoz sok köze lenne egy szokgáltatóhoz vagy egyéb bejövő internet forrás dolgának ahhoz hogy mivan a lappal..ha fent van megfelelő lan driver és érzékeli is a bejövő kapcsolatot..az nemhiszem h lap gond..inkább beállítás.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#48426) vatomi válasza jacint78 (#48424) üzenetére


vatomi
aktív tag

Én sem értem mit akar, de nem is válaszolt azóta sem. Ha van internet, biztosan van mac address is, gondolom anélkül ip-t sem kapna, de nem vagyok ekkora hálózati guru.

(#48427) vatomi válasza Apollo_21 (#48425) üzenetére


vatomi
aktív tag

S mégis mi lehet az a popup ellenőrzés?

(#48428) MasterMark válasza vatomi (#48427) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ezaz. :D

MAC címe minden hálózati eszköznek van.

szerk.: Ahogy már említették, vagy a hálózatról bootolást kellene kikapcsolni, vagy valamilyen internetszolgáltatási összeakadás lehet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#48429) Apollo_21 válasza vatomi (#48427) üzenetére


Apollo_21
addikt

popup hiba általában email szolgáltatással kapcsolatos..legalábbis ha előveszem az oda kapcsolódó megkopott tudásom/emlékem...tehát x...esetleg fix ip vagy ilyesféle akadás miatt nem tud mac címet adni a gépnek...valami hasonló történet lehet, de látatlanba sajnos azt mondunk ami épp eszünkbe jut a témával kapcsolatban.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#48430) MasterMark válasza Apollo_21 (#48429) üzenetére


MasterMark
titán

Az biztos, hogy nem az alaplap a rossz. :)

Switch Tax

(#48431) vatomi


vatomi
aktív tag

Én leginkább arra a hibaüzenetre vagyok kiváncsi, hogy "a MAC address nem megfelelő egyik bios-szal sem". :DDD Kérek egy print screent róla :D

[ Szerkesztve ]

(#48432) Apollo_21 válasza vatomi (#48431) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tény hogy ez elég vad kijelentés:D Remélem helyrekerülnek a dolgok és elsimul az "ügy".

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#48433) castiels válasza Teaway (#48422) üzenetére


castiels
addikt

Ez tuti?

(#48434) MrDerekas válasza castiels (#48433) üzenetére


MrDerekas
addikt

Igen. Csak a beröffentéshez kell egy pillanatnyi löket.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#48435) Hellforge


Hellforge
csendes tag

Sziasztok! A napokban szereltem össze egy konfigurációt. És csak most vettem észre, hogy a processzorhoz van egy műanyag keret, ami elvileg az összeszerelésben segít, (plusz talán védi is) LEMARADT. Most is erről a gépről írok, látszólag semmi gond, ez nagyon fontos, hogy ott legyen vagy kár lenne ezért újra szétszedni?
Köszi a válaszokat! Üdv!

(#48436) varmi2 válasza Hellforge (#48435) üzenetére


varmi2
nagyúr

Műanyag keret? Mutass egy képet róla.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48437) Hellforge válasza varmi2 (#48436) üzenetére


Hellforge
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=pfDwqZ8Pz9k
2:10-nél

(#48438) RedCactus válasza Hellforge (#48435) üzenetére


RedCactus
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#48439) Smktrooper válasza RedCactus (#48438) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:))

Reboot

(#48440) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok! Van egy z97 extreme6 nalam.
00 hibakod 1.70 bios(ok) cmos reset, elem ki-be, ramok ide-oda. Egy pentium g3240 el kellene indulnia de nem akar....persze centit porgeti de ennyi... valami otlet?
Szerk: a cmos clear gombra nem reagal....eddig minden lap ujraindult vagy leallt a nyomasra...de ez semmit nem csinal! Ha a pinekkel csinalom is aramtalani kell es ugy ha atdugom a jumpert nem indul :F

(#48441) RedCactus válasza perecKING (#48440) üzenetére


RedCactus
senior tag

Először ellenőrizném, nem e görbült el néhány láb a foglalatban, nem került e bele valami szennyeződés.

(#48442) #65675776 válasza Hellforge (#48437) üzenetére


#65675776
törölt tag

Zseniális helyen vannak a vágási pontok. Gyakorlatilag csak a lényeg nem látszik.

(#48443) perecKING válasza RedCactus (#48441) üzenetére


perecKING
senior tag

Nincs semmi hasonlo. Volt eddig kb 150lapom :D ....de ez a rohadt asrock.... zsir uj lap! Nem lenne rajta bios? :F

(#48444) Domyzilah


Domyzilah
tag

Sziasztok.Járt már valaki úgy, hogy a vgája hazavágta az alaplapot? :F

(#48445) jacint78 válasza Domyzilah (#48444) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, miért?

type your text here..

(#48446) mike08


mike08
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis gépfejlesztésre szántam el magam. Leírom a mostani összeállításomat.

Alaplap: ASUS A88XM-A
Processzor: AMD Athlon X4 740
Videókártya: Sapphire Radeon HD7850 2GB GDDR5 DUAL-X OC PCI-Express
Memória: 8GB 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury White

Ebből a konfigból a procit és az alaplapot szeretném lecserélni.

Erre a procira esett a választás: Intel Core i5-4460

Ehhez a procihoz ajánljatok légyszíves egy megbízható alaplapot 25-30 ezer ft közötti összegben. De ha van jó 25 ezer alatt az sem gond.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#48447) pendre54 válasza mike08 (#48446) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én ezt az alaplapot használom már lassan 2 éve, nagy megelégedéssel, egy i5-4570S-es procival.[link]
Az alaplap TUF(katonai) minősítésű alkatrészekből áll, így a gyártó alapból 5 év garit ad rá, de a linkelt cég is megadja a 60 hónap garit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48448) mike08


mike08
csendes tag

Köszönöm a válaszod. De az általád linkelt alaplap csak 1600/1333 Mhz-es memóriamodulokat kezel. Nekem pedig 1866 Mhz-es ramjaim vannak. Így sajnos nem lenne ez jó választás.

(#48449) pendre54 válasza mike08 (#48448) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, akkor azt javaslom, hogy ebben a témában fuss egy kört itt:[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#48450) varmi2 válasza mike08 (#48448) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha utána nézel a cpu-nak, amit te akarsz venni, az csak 1366/1600 Mhz ramokat támogat. E fölött már a tuning van. Vagy megy annyin, vagy nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.