Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Balathruin válasza jim bcs (#35399) üzenetére


Balathruin
veterán

Nyugi, mindenkinek a sajátját rakja ki.
zsolthee

[ Szerkesztve ]

(#35402) Apollo_21 válasza zsolthee (#35398) üzenetére


Apollo_21
addikt

Király a link..sztem aki rákattint annak az adatai jelennek meg ugyanis rákattintotam és az adatlapom van rajta...szépen kiemelvén a hogyan törölhetem magam opcióval:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#35403) jim bcs válasza zsolthee (#35400) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#35401) Balathruin
az zsivány :DDD

(#35400) zsolthee
:N ide írd be amit törölni kellene

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35404) Heu


Heu
újonc

Sziasztok! Új gépet rakok össze magamnak és kinéztem egy Fx-8320-as procit hozzá egy Asus M5A97 EVO R2.0-át és egy R9 270X-es videókártyát. Ekkor tűnt fel, hogy a VGA-n PCIe x16 3-as csati van, de a lapon ugyan ebből csak 2-es verzió van. A következő a kérdésem: Így is müködni fog a kettő vagy kissebb lesz a VGA teljesítménye? Illetve az hogy az AMD procikhoz készülő alaplapok egyike se támogatja a PCIe 3-at?
(Eléggé kezdő vagyok ebben a témában és el vagyok veszve a különböző foglalatok/csatlakozók rengetegében)

(#35405) jim bcs válasza Heu (#35404) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az alaplapos topikba kaptál választ, nem kell mindenhová beírni ;)

nekem privátba írhatsz komplett géppel kapcsolatban

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35406) Heu válasza jim bcs (#35405) üzenetére


Heu
újonc

Bocsi, de nemcsak a témában de fórumon is új vagyok. :B

(#35407) jim bcs válasza Heu (#35406) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

semmi gond, láttam, azért írtam ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35408) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Azzal fordulnák hozzátok,hogy kékhalált kapok.Winrar tömörítés,és Facebook nem komálja egymást.Valami Harver,és szofrverra gyanakszik vagy Safe mód,és Bios.Érdekes mikor megnézem semmi nincs a rendszer naplóban.BlueScreenView-1.52 semmi bejegyzés :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#35409) marmaládé


marmaládé
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnek venni egy Z97 Pro4 alaplapot, amibe egy i7-4790K processzor kerülne. Azt olvastam róla, hogy csak az 1.3-as BIOS-al megy ez a proci. Na most hogyha véletlenül gyárilag 1.0 BIOS-al érkezne, akkor kellene szerezzek egy olyan procit, amit támogat az 1.0-as BIOS, vagy i7-4790K-val is lehet frissíteni?

(#35410) 04ahgy válasza marmaládé (#35409) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kell olyan proci, amit kezel. Az AsRock ilyen téren nagyon korrekt, a BIOS chip tetejére matricával ragasztják, gyárilag melyik BIOS van rajta.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35411) rockersrac


rockersrac
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Abit Fatal1ty aax8E alaplapom, és tegnap másik házba tettem át, és azóta nem igazán akar működni. Elindul, a winchester kerreg egy kicsit, de kb semmit nem csinál. A képernyőt nem kapcsolja be, meg a POST code kijelzőn 9.0(vagy talán 90?) látható. Minden maradt a régi, csak a gépház lett cserélve. Memória cserét próbáltam már, nem segített, a perifériák lehúzása sem oldotta meg a gondot, és a bios reseten is túl vagyok. Nem is hajlandó csippanni sem. Tudna ebben valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#35412) Balathruin válasza rockersrac (#35411) üzenetére


Balathruin
veterán

Távtartók vannak az új lakhelyén?

(#35413) rockersrac válasza Balathruin (#35412) üzenetére


rockersrac
csendes tag

Igen, és minden távtartó jó helyen van.

(#35414) Balathruin válasza rockersrac (#35413) üzenetére


Balathruin
veterán

Megkerestem a kódot.
9.0.
Complete uGuru initial process
AWARD BIOS take over booting job
Power Off Sequence

Valami miatt ki akar kapcsolni... Esetleg próbáld meg kikötni a gombokat és kapcsold be csavarhúzóval.

(#35415) rockersrac válasza Balathruin (#35414) üzenetére


rockersrac
csendes tag

Van rajta power sw meg reset sw gyárilag, azzal kapcsoltam ki-be most. Továbbra sem hajlandó semmit csinálni, így hogy a kapcsolókat lehúztam róla. Reset után F.0. Fogad, kikapcsolás után 9.9., áramtalanítás után pedig 0.0. Van kiírva...

(#35416) marmaládé válasza rockersrac (#35411) üzenetére


marmaládé
csendes tag

Köszi, ettől féltem én is. Lehet emiatt a sima verziót kell megvegyem, hacsak nem találok valakit, akinek van egy megfelelő procija :D

(#35417) Balathruin válasza rockersrac (#35415) üzenetére


Balathruin
veterán

Proci ki volt véve?

(#35418) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Mi lehet az oka, hogy magától bekapcsol a gépem?
Vettem egy Asus M5A97 evo R2.0 alaplapot , frissen raktam rá egy win8.1-et, és Elég gyakran arra érek haza,hogy megy a gép....Valamikor pedig, ha ki akarom kapcsolni, rámegyek a leállítás opcióra de nem kikapcsol, hanem újra indul.
Mitől lehet?
Az alaplapi cd-ről csak a realtek hangdrivert, az Asmedia asm106 x sata host controller drivert és a Asmedia 3.0 usb drivert telepítettem. (valami funkció van ezen a lapon,hogy felébreszti a gépet??)
A régi alaplappal is ez win 8.1 volt használva, de soha nem volt ilyen probléma,hogy bekapcsolt volna a gép.

Köszi!!

(#35419) rockersrac válasza Balathruin (#35417) üzenetére


rockersrac
csendes tag

Nem, a procihoz nem volt nyúlva, még a hűtőt sem vettem le róla...

(#35420) Balathruin válasza rockersrac (#35419) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor lehet, hogy az utolsókat rúgja a lap, nem tudom. :( Találtam egy ilyen esetet, ott még valahogy el tudott indulni a gép, utána semmi, nem akart működni.

(#35421) rockersrac válasza Balathruin (#35420) üzenetére


rockersrac
csendes tag

Köszi a választ! :-)

(#35422) Szabix01


Szabix01
tag

Sziasztok,
A beillesztet képen lévő hibaüzenet miért jelenik meg? Ekkor eltünik a bill és az egerem is és használhatatlanná válik...Pedig eddig semmi gondja nem volt a dolognak...Razer imperator egér és Razer Arctosa bill. van szó.
Valakinek valami tippje?

KÉP:

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#35423) zsolthee válasza zsolthee (#35398) üzenetére


zsolthee
senior tag

Megoldódott!
CPU hiba volt. :Y Nem árt az i7-3770-el vigyázni....

(#35424) Balathruin válasza Szabix01 (#35422) üzenetére


Balathruin
veterán

Print screen?

Milyen driverek vannak fent? Mióta van ez? Lapon nem látsz púpos kondit, vagy valamit?

[ Szerkesztve ]

(#35425) Szabix01 válasza Balathruin (#35424) üzenetére


Szabix01
tag

A lap kb 1 éves, és ezt kb 2 hónapja csinálja de az utóbbi 2-3hétben nagyon gyakran, egy hete csináltam 1 alaplap resit azután jol működött mostanáig, viszont ezt az üzenetet a windows először irta ki, eddig csak úgy elment/eltűnt a bill és az egér...

Az első kérdésedre, kiváncsiságból szerinted hogy csináljak print screent ha mint emlitettem ledobja a gép a bill. és egeret egyaránt? Bill. nélkül szerintem tök nehéz dolog, nem?(irónia 1000rel) :C :C :C

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#35426) Balathruin válasza Szabix01 (#35425) üzenetére


Balathruin
veterán

PS2 csatis billentyűzet. :D

Újrahúzva nem volt mióta elkezdte?

(#35427) Szabix01 válasza Balathruin (#35426) üzenetére


Szabix01
tag

Nem, semmit nem változtattam a belsőségekben, a procit állítottam át 4 magról 2 magra teszt kedvéért (megnéztem észreveszem e hogy 2 vagy 4 mag van használatban) és kb ennyi változtatás volt vele, szét sem volt szedve, semmi, 1 éve hozzá se nyúltam jóformán csak úgy egyik napról a másikra jelentkezett a dolog...
Ezen válaszommal válaszoltam a kérdésedre?(mert nem vagyok benne biztos :F )

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#35428) Balathruin válasza Szabix01 (#35427) üzenetére


Balathruin
veterán

Akkor szerintem hardver baj lehet. :(

(#35429) Szabix01 válasza Balathruin (#35428) üzenetére


Szabix01
tag

Igen, szerintem is de ez alaplap baj lehet? Vagy én még gondolkoztam azon hogy esetleg a táp a rossz és nem tud elég áramot szolgáltatni az usb-knek, mert a táp sem mai gyerek és még noname is(5 éves tuti van) és ha nem ad elég áramot az usbknek akkor nem is müködik a bill és egér gondolom én. :F

"Mindenki feszeng a kamura. Mindenki gengszter. Mindenki modell. Mindenki tökéletes."

(#35430) Balathruin válasza Szabix01 (#35429) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha a táp béna, akkor próbáld meg másikkal, de lehet, hogy elkezdte megenni a lapodat...

(#35431) 04ahgy válasza zsolthee (#35423) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Előfordul...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35432) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

ASUS P5Q Deluxe lapom van a gépbe.

Kb 2 hete ha áramtalanítom a gépet kb pár órára akkor egyből nem indul el ..leáll 2. indításra minden megy míg ki nem kapcsolom, ha végig áram alatt van akkor semmi gondja nincs minden hasít.

Azóta az ExpressGate amit megjelent indításkor eddig valahol eldugva volt mert csak azóta láttam.

Már nem mai gyerek csak fura, hogy így szórakozik, mit kellene tennem vele.

Köszi.

(#35433) Murphistic válasza Szabix01 (#35422) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia! Én arra tippelek, hogy valami zárlatot okoz az USB vezérlőnél, amibe a billentyűzet és az egér is be van dugva. Nézd át a csatlakozókat (az üresen maradtakat is) hátha belekerült valami nem odavaló vagy esetleg deformálódtak az érintkezők.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#35434) Rico83 válasza gxcman (#35432) üzenetére


Rico83
tag

Vedd ki az elemet az alaplapból fél percre, vagy csinálj egy bios reset-et így első körben.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#35435) tegbashar


tegbashar
tag

Sziasztok. A problémám a következő.
Új PC került hozzám és a letöltési sebességem drasztikusan lecsökkent. Értem ez alatt, hogy 8-900 KB/s a maximális, amit el tudok érni, holott 50/25 Mbps a szolgáltatói garantált sebesség. Ezt minden más kipróbált pcvel el is lehet érni (voltak kinn a szolgáltatótól, a szerelő munkalaptopjába átdugtuk a hálókábelt, nála az elvárható tempóban szaladgáltak a bitek.)

Alapokat adnék, segítséget kérek, merre keressem a hiba okát.
(hdd régebbi gépemből lett átemelve, probléma azzal nem volt)

A10-5800k val hajtott MSI FM2-A85XA-G65 alaplap van a gépben.
Drivereket természetesen frissítettem, bios beállításokat magamtól - hozzáértés hijján - nem piszkáltam.

Előre is köszönöm, ha valaki iránymutatással tud szolgálni, szükséges részleteket természetesen utólag pótolok.

(#35436) T0MEEE


T0MEEE
tag

Sziasztok!

Van nálam egy gép, ami kb 1 éves. Eddig nem volt vele semmi gond, de elkezdett kékhalálozni, most már odáig fajult a dolog, hogy pl. valamikor egyáltalán nem ad képet, van amikor 1 hosszú + 3 rövid sípolás fogad, van amikor bekapcsol, belépek a biosba és hirtelen elsötétül a kép, és nem történik semmi...
Egy Asus M5A99FX PRO r2.0 + FX-8320-as párosról van szó.
Eredeti felállásban ha sikerül elindulnia a gépnek, akkor a memtest hibákat dob, holott másik gépben tökéletesen lefut hiba nélkül.

Memóriát, vga-t, tápot cseréltem, de ugyanaz fogad mindig.

Szerintetek is inkább alaplapnak lesz gyíkja, mint pl. a procinak?

[ Szerkesztve ]

(#35437) 04ahgy válasza tegbashar (#35435) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Catalyst-ot ne fullosan tedd fel, hanem a streaming gyorsító izét ne telepítsd. Az foglalja le a sávszélt, csak túlzásba viszi.
Szerintem külön is eltávolítható a vezérlőpultban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35438) Balathruin válasza tegbashar (#35435) üzenetére


Balathruin
veterán

BIOS frissítést megpróbálnám, meg azt is, hogy ha raksz be hálókarit, akkor megvan-e a sebesség.
04ahgy: Nekem volt már, hogy felment, de ilyet nem csinált.
T0MEEE: Ki kéne próbálni a procit máshol. Ha ott jó, akkor valszeg alaplap hiba.

[ Szerkesztve ]

(#35439) T0MEEE válasza Balathruin (#35438) üzenetére


T0MEEE
tag

Igen, erre én is gondoltam már, de sajnos ismeretségi körömben nincs ilyen lehetőség... :((
A processzor is okozhat ilyen random hibajelenségeket?

(#35440) tegbashar válasza 04ahgy (#35437) üzenetére


tegbashar
tag

Köszönöm, leszedtem ezt a steam-izét, és restartot követően 12-13MB/s lett a sebesség.
Probléma megoldva :R

ps: Mi a jó öreg isten bozontos szakálláért csinál az AMD olyat, ami a 90% sávszélt megfogja? :Y Továbbra sem szerettem beléjük, igaz, megúsztam egy indokolatlan kiszállás költséggel, de ha nincs ez a gyors és tökéletes válasz biztos bejátszott volna egy teljesen felesleges szerviz futam.

(#35441) 04ahgy válasza tegbashar (#35440) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én meg úgy vagyok vele, hogy semmit nem telepítek automatán. Csak azt, ami nekem kell, és amti tudok is, hogy kell. :)

Ha nem így lenne, fél cm-en böngésznék, mert a többit elfoglalnák a toolbarok. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35442) Sasos válasza 04ahgy (#35441) üzenetére


Sasos
senior tag

És ebben az a vicc, hogy nem is vicc. Hány olyat látni, hogy toolbar toolbar hátán...

(#35443) tegbashar válasza 04ahgy (#35441) üzenetére


tegbashar
tag

Megközelítőleg ez volt az egyetlen alkalmazás, amit utánajárás nélkül hagytam telepedni, de ilyesmi bizalmat többet soha, semminek nem adok meg. Egy ilyen "utolsó mondattal" indult, kb: á, amd-ben megbízom, nagy cég :W

(#35444) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

tud erre valaki megoldást?
Msi K9N6SGM-V / K9N6PGM-FI / K9N6PGM-F vagy más néven MS-7309 alaplap am2-es nem mai darab, kicseréltem az 2x512 memóriát 1x2gbra, de frissen telepített win7 csak 1gbot hajlandó látni belőle, illetve nagyon ritkán látja a 2gbot, ez úgy írja ki hogy (2gb memória 1gb használható)
Biost frissítettem semmi változás, azon kívül, hogy megpróbálom kicserélni 2x1gbra a ramot van ésszerű megoldás?

előre is thx!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#35445) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!

Van egy Akoya Medion laptopom,nincs benne dvd meghajtó tehát csak pendrivéről lehet rendszert telepíteni.El is jutok addig hogy telepíteném a rendszert,de azt írja hiba üzenetben :A telepítő nem tudott új rendszerpartícíót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. Hiába formázom előtte a vinyót.Mi lehet a gond?

(#35446) jim bcs válasza jfehervari1 (#35445) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

rossz a win amit fel akarsz tenni, szedj le másikat lehetőleg MSDN-t

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35447) jfehervari1 válasza jim bcs (#35446) üzenetére


jfehervari1
tag

Mit jelent az MSDN?

(#35448) jim bcs válasza jfehervari1 (#35447) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gyári, nem mókolt illetve belekontárkodott

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#35449) VoidXs válasza jfehervari1 (#35447) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hogy fejlesztőnek kell lenned a beszerzéséhez. Cserébe ingyen van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35450) wolfman


wolfman
veterán

IBM M51G alaplapról azt olvasom, hogy 2,4Ghz-ig támogat CPU-t 533FSB-vel. De azt nem tudjátok, hogy ez a HT-re is vonatkozik vagy csak a HT nélkülire?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.