Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28651) Pumika1975 válasza espista (#28649) üzenetére


Pumika1975
senior tag

watchdog task manager lite (zomut)

win 10, ....múkodj!

(#28652) Beleczkil


Beleczkil
tag

Lehet hogy láma kérdés, de azért megkérdezem.

Lehetséges-e, a telefon netjét használni laptopon az adatkábel és a teló segítségével, szal a telefon netje megosztható-e kábellel a laptop részére?

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#28653) kentucky válasza Keeperv85 (#28641) üzenetére


kentucky
őstag

nincsen meg a 35ös kernel source
Beleczkil:igen. cm7

[ Szerkesztve ]

(#28654) espista válasza Pumika1975 (#28651) üzenetére


espista
senior tag

Köszönöm.

Romani ite domum!

(#28655) Pumika1975 válasza espista (#28654) üzenetére


Pumika1975
senior tag

szívesen!

win 10, ....múkodj!

(#28656) Beleczkil válasza kentucky (#28653) üzenetére


Beleczkil
tag

SDIII van fenn (ez lemaradt az előbb) és nem szándékoznám lecserélni. Szóval ezen kéne megoldani valahogy.

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#28657) kentucky válasza Beleczkil (#28656) üzenetére


kentucky
őstag

azon is van->Wifi és hálózaok->Megosztás és hordozható hotspot->USB megosztás

(#28658) Pumika1975 válasza Beleczkil (#28656) üzenetére


Pumika1975
senior tag

a beállításokat legalább néznéd végig....!
vezeték nélküli és hálozatok/ megosztás és itt van

win 10, ....múkodj!

(#28659) Beleczkil válasza kentucky (#28657) üzenetére


Beleczkil
tag

thx

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#28660) kentucky válasza Beleczkil (#28659) üzenetére


kentucky
őstag

nincs mit

(#28661) Keeperv85 válasza barnam_ (#28650) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Foglalkoznak vele, csak nincs beépítve sehová valami miatt. Tán azért, mert a 2.6.38.6-os érdekesebb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28662) kentucky válasza Keeperv85 (#28661) üzenetére


kentucky
őstag

de honnan lenne 35ös ha még a zte ki sem adta?mármint a source codeot

[ Szerkesztve ]

(#28663) Keeperv85 válasza kentucky (#28662) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Vártam mikor kérdezi meg valaki...

Tőle érdeklődjétek meg honnan szedte elő a forráskódot...

(#28664) jegenye77


jegenye77
addikt

Voda kiadta már a javítást a ram-ra?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28665) kelzsoca válasza jegenye77 (#28664) üzenetére


kelzsoca
félisten

Látod már a Vodafone oldalán szoftverfrissítésként? :)

(#28666) kentucky válasza Keeperv85 (#28663) üzenetére


kentucky
őstag

ezeket ő portolja tehát nem nagyon stabilak, semmilyen zte sourceot nem használ
ZTE Blade 2.6.35.7-perf.

Important Info...

1. TSL2771 Ambient Light Sensor (originally from 2.6.32) was in file taos.c. Now in 2.6.35 its tsl2771.c found here ... http://permalink.gmane.org/gmane.linux.kernel.iio/644, this is more updated - also, the location in the menuconfig is different, its now found in Device Drivers > Staging Drivers > Industrial I/O Support > TSL2771 (tsl2771.c)
2. AKM8973 Compass Sensors (Originally from 2.6.32) was defined as CONFIG_SENSORS_AK8973, *BUT*, filename is akm8973.c. In .35 source, its still same name but updated code. This is found in Device Drivers > Misc
3. Synaptics I2C RMI and Cypress I2C Touch Screen - only found in 2.6.32.... :S Have copied it across to .35 and found in Device Drivers > Input Device Support > TouchScreens
4. mt9t11x - Camera Sensor support - only found in 2.6.32, copied it across to .35. This is BROKEN!!!!
5. OV5642 - camera support functionality, no recent version found, apparently, its in the works for working with .35 version as per http://boundarydevices.com/blogs/omnivision-ov5642-camera-driver-for-linux
6. LIS302DL - Acceleration Sensor driver - no updated version for .35, so copied it across from 2.6.32.

Both points 4 and 5 above are broken SO NO CAMERA.. and anyway tis crappy! :P

Current Kernel Configuration that builds but not boot can be found in t0mm13b_config - this is a fully debuggable kernel release, including serial support for remote debugging.

Currently, the build works, board-blade-zte.c is now somewhat conforming to its brother board-msm7x27.c, maybe GPIO pins may have to be set...

Amended: 28th April, 2010.

GPIOMux code has some funny going on's there that causes the compiler to barf stupid errors... but it links without it just fine...
Synaptics I2C - there is a .35 version found in drivers/staging/dream, that is copied over to the respective location in Device Drivers > Input Device Support > Touchscreens, so the old .32 code is no longer there...

Kernel is boot-looping....

[ Szerkesztve ]

(#28667) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Valaki le tudná nekem írni mit kell tennem ha most gen1es a telóm de felteszem a hivatalos T-s frissitést, ezután nekem függetleneül kell a teló ezért szeretném felrakni a sweet dream3-at, ehhez kéne recovery, tehát a z4root meg oneclickrecovery...stb, ezekböl melyik a jó hozzá? honnan szerezzem? hogyan csináljam?

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#28668) atillaahun válasza Keeperv85 (#28641) üzenetére


atillaahun
veterán

mánsemmi

[ Szerkesztve ]

(#28669) Keeperv85 válasza kentucky (#28666) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Te honnan tudod, hogy ő semmi forrást nem használ hozzá a ZTE-től? Megkérdezted? Az rendben van, hogy nem tudják stabilizálni a kódot, de arról volt szó, hogy van-e publikus forrás abból a kernel verzióból...

(#28670) kentucky válasza Keeperv85 (#28669) üzenetére


kentucky
őstag

más a portolás meg az sourceből épített kernel ...

(#28671) syl5


syl5
őstag

Ennyi volt a Nexus S... Ma délutántól meg is szűnt a forgalmazása T-nél!

Váltott valaki?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#28672) Tonchi válasza syl5 (#28671) üzenetére


Tonchi
aktív tag

sziszo ifjúsegéderő váltott, jelentem!

[ Szerkesztve ]

(#28673) kentucky válasza Tonchi (#28672) üzenetére


kentucky
őstag

és milyen az s?

(#28674) Tonchi válasza kentucky (#28673) üzenetére


Tonchi
aktív tag

melyik s ?
galaxy, desire, incredible, wildfire v nexus

(#28676) umek7
Jaaa...
Jó az, jobb mint a Blade (ha ezzel nem leszek eretnek)
Nagy kielző, jó proci és még sorolhatnám

[ Szerkesztve ]

(#28675) Keeperv85 válasza kentucky (#28670) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Látom nagyon képeben vagy vele, hogy kell forrásból kernelt építeni... Ha emlékeim nem csalnak legutóbb még a ROM-mal is gondok voltak. Nem kéne lassítani? Javárj... elfelejtettem, mondani hogy a ZTE sem épít forrásból kernelt, csak a saját drivereit teszi bele. o.O...

(#28676) umek7 válasza Tonchi (#28674) üzenetére


umek7
őstag

A Nexus S-re gondol.

joestone is nagyon megvolt vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#28677) kentucky válasza Keeperv85 (#28675) üzenetére


kentucky
őstag

:O legyen igazad, én már nem mondok semmit, de szerinted ha meglenne a source a cm nem épített volna már?

[ Szerkesztve ]

(#28678) Pumika1975 válasza kentucky (#28673) üzenetére


Pumika1975
senior tag

Tonchi:
szezso15 re írta, hogy váltott ...

win 10, ....múkodj!

(#28679) pista59 válasza Tonchi (#28674) üzenetére


pista59
senior tag

ERETNEK :Y :Y

A győztes féreg irtó baktérium

(#28681) Keeperv85 válasza kentucky (#28677) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megint egy olyan dolog amit nem tudsz. Van egy instabil alapod és van egy, ami kemény munkával már sikerült stabilizálni. Te melyikkel dolgoznál tovább? Leváltanád a bejáratott kódod, egy nyers teljesen konfigurálatlan, ismeretlen alapra? Nem tartom valószínűnek....

(#28682) kentucky válasza Keeperv85 (#28681) üzenetére


kentucky
őstag

ezt mond a cm csapatnak

Zsolt: biztos ő tomm1b vagy mittomén' , hogy írják a nevét

[ Szerkesztve ]

(#28683) mira72 válasza #40993792 (#28680) üzenetére


mira72
őstag

De van! :D
Csak ár/tudás-ba nincs jobb : :DDD
Ilyen X8 meg GT540 és társai elmehetnek a búsba, nem ellenfelek :D
Sokat agyaltam hogy updatelni kellene pengét, kicsit jobb kamera elférne, a pillanatokat megörökíteni amikor nincs kézbe a tükrös... Defy-t lestem, meg a Nexus S-t... ( SGS nekem nem ér többet pengénél :) )
Azt lehet marad.. nem ér dupla árat az a +2 megapixel :) meg a név.....

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#28684) Keeperv85 válasza kentucky (#28682) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jelezz nekik valami létező hibát és várd meg, hogy valamelyikük kijelentse: "ez a hiba nem létezik"... Előbb, utóbb te is megunod majd... ;)

"biztos ő tomm1b vagy mittomén' , hogy írják a nevét"

Na az érdekes lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28685) umek7 válasza kentucky (#28682) üzenetére


umek7
őstag

Hihetetlen, hogy ha valaki segíteni akar, vagy csak helyesbíteni amit rosszul tudsz, akkor egyből át kell menni gúnyolódásba. Én inkább megköszönném az útbaigazítást.

(#28686) kentucky válasza Keeperv85 (#28684) üzenetére


kentucky
őstag

Sok hibát jelentettél már? Am a perfect rom a GB leak és cm keresztezée lenne

(#28688) Weeman1


Weeman1
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget,
nem zavarom tovább erre a levegőt.
Lecseréltem a Blade-et egy Galaxy S-re.
Mindenkinek további jó romolgatást.

Üdv all

Xiaomi 11T Pro

(#28689) dragon1993 válasza kentucky (#28686) üzenetére


dragon1993
őstag

Bugos és lassú ;]

Ha megkapnánk a kiszivárgott forráskódját az sokat jelentene .

(#28690) mannsoon válasza atillaahun (#28469) üzenetére


mannsoon
csendes tag

Köszönöm a linket!
Leírás alapján: csodazip image mappába, zip nincs benne, kikapcsol, akkut, simet kivesz, utána akkut vissza kell rakni, vagy töltőre a telefont? USB-kábelen rajta hagytam, miután másoltam rá, de az akku és sim kivétele után bekapcs+fel --> bootloop, robot jön csak be.
Ha az akkut visszateszem, rendesen kapcsol be. Próbáltam Clocworkmoddal zipet telepíteni, de azt írja nem lehet ilyet csinálni. Mit csináljak? Tudtok mondani valami GSM boltot, ahol megcsinálják, már több órát elcsesztem a hsz-ek olvasásával, teleszemetelem a topikot, eléggé elegem van belőle...

(#28691) kentucky válasza dragon1993 (#28689) üzenetére


kentucky
őstag

Így van

(#28692) Keeperv85 válasza kentucky (#28686) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem szoktam orrba-szájba nyomni a bugreportot, de az eddigi alkalmaknál mindig kimentették magukat, hogy "olyan hiba nincs" hogy...

Csak pár amit még/már fennáll:

- Gépről lehúzva feltöltés után NEM Alszik ki a zöld led, csak miután a képernyő felébredt/elaludt újra
- Random fagy a proxi szenzor (ezt nem ússzák meg...)
- A témaválasztó tele van buggal: nincs háttérkép csere, nincs volume notfication area widget csere, nincs lock screen csere. Ez a hiba persze kizárólag csak nálam fordulhat elő... nonszensz...
- Az FM-ben még mindig nincs keresés csak a North Amercia sávban
- Ha az USB csatlakozása közben (mount SD folyamat) elfordul a kép bármelyik irányban, akkor a folyamat megszakad...

..remélem ennyi elég a CM-ből... Használom, de ennyi. Azért használom, mert nincs jobb így sem. Élek a hibáival... csak jobb lenne, ha nem lennének már meg.

(#28693) umek7 válasza Keeperv85 (#28692) üzenetére


umek7
őstag

Azért használom, mert nincs jobb így sem.

GSFB9? Már Final verziónak titulálják, és elvileg van olyan jó mint a CM7 egyes igények alapján, ha nem jobb.

(#28694) Pumika1975 válasza mannsoon (#28690) üzenetére


Pumika1975
senior tag

írd le pontosan mit csináltál...

win 10, ....múkodj!

(#28695) kentucky válasza umek7 (#28693) üzenetére


kentucky
őstag

Jó jó, csak van ami nincs a CM-ben

(#28696) mira72 válasza #40993792 (#28687) üzenetére


mira72
őstag

végül is igazuk van, egy "kínai sz@r" nem?
lehet nézni nevesebb gyártók telefonjait.. hasonló tudást dupla áron adnak.. ez van..
van akinek a név kell..
eddig én kellemeset csalódtam a kínai sz@romba ... ( kopp kopp ) , aki szívott vele és lecserélte ( x8 GT540 és társaira ) az szerintem azzal is szív, mert buta hozzá...
ez van... minap írta valaki hogy igénytelenek vagyunk.. az ő x8-a meg cseppet se játéktelefon... ha így gondolja, legyen boldog a gondolataival :)

AMOLED nem kellene, nekem ez a kijelző bőven megfelel ( igénytelen vagyok :DDD )
5mpix se kellene, de a 3-as lehetne jó, nincs nagy igényem, csak mint egy k800i .. .
nem tudom mibe kellhet nekem több egy telefonba... esetleg villanyborotva lehetne benne :F
meg mini nyomtató :O

na kb ennyi a véleményem, akinek nem tetszik, nem érdekel, aki szerint nincs igazam, nem érdekel, mert igazam van : :B
aki meg nem fogja fel az ár/érték arányt, annak megy úgy kell.... buta és kész...

update: SGS ... volt nálam.. kerete nyikorog nyekereg, akkuja GPS-el fele annyit se bír mint a penge, kijelzője lehet kicsit szebb... stb.. nem ér többet...

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#28697) Keeperv85 válasza umek7 (#28693) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kevés. Nagyon gyors, nagyon stabil, de semmi plusz nincs, ami miatt azt kéne használnom. Semmi extra nincs benne, ami miatt különleges lenne. Tudom, hogy ez úgy hangzik, mintha a CM7 csak pénisz hosszabbítónak kéne, de nem így van. Azok az extrák, ami benne vannak (és esetleg még működnek is) meglehetősen hiányoznának...

(#28698) #19617792 válasza umek7 (#28693) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem final az, csak last. :( nem rossz ROM, de lenne mit javítani rajta. pl a 2g/3g sem egyértelműen kapcsolható, agps sincs.

(#28700) umek7 válasza Keeperv85 (#28697) üzenetére


umek7
őstag

Értem. Mondjuk nekem nem igényeim azok az extra funkciók amik a CM7-be vannak, és lehet másnál nem így van, de nálam gyorsabb és stabilabb, és az üzemidő is jobb. Majd most mindjárt betámadnak majd ketten hogy de náluk már az N tököm tudja mióta stabil és gyors is és sose volt semmi hibája, de ez van.

(#28695) kentucky: Ezért is fogalmaztam úgy, hogy "egyes igények alapján".

(#28702) hjanos1: Wow, ezzel egy indavideos lejátszás is elindulhat?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.