Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

A jól bevált formula, ezúttal a II. világháború tengeri legendáival.

0.8.9 Patch Notes
----------------------------------------------------
Magyar WoWs Discord Közösség
----------------------------------------------------
Ajánlott Buildek
I Battleships I Cruisers I Destroyers I Aircraft Carriers I
----------------------------------------------------

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) redzsi


redzsi
senior tag

Hm, amióta meglett az AFT is a Honorén és végre full AA-s lett a Lyon, zsinórban 7 csata CV nélkül, viszont közvetlen előtte 3 hordozóval. Micsoda mázli.

[ Szerkesztve ]

(#27902) #77646080 válasza FoxiestFox (#27900) üzenetére


#77646080
törölt tag

Akkor jobban rá kell feküdnöm az itteni hírekre. :) Minden játékot aktívan követek, ami érdekel, ez se maradjon ki.

Amúgy magam is meg vagyok elégedve, az adatlapos konfiguráción stabil ultrán fut és nem csúnya. :)

(#27903) Chabe89 válasza FoxiestFox (#27900) üzenetére


Chabe89
addikt

Mindig nekem kell elvégezni a pizskos munkát. :D

Q: Are there any plans to change the graphics engine of WoWS?

A: Nein, nein, nein, nein, NEIN! The engine is fine! The engine does what it needs to do, and can cope well with the calculations, ballistics, it’s reasonably stable, un-cheatable. The graphics-part is tied to rendering, so they’re updating that step by step, including effects,… But the engine will remain what it is.

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#27904) LK válasza Chabe89 (#27903) üzenetére


LK
addikt

Ez ismerős valahonnan: " Nein, nein, nein, nein, NEIN! " Valami youtube videóban egy Adolf nevű ürge ordibál a hadsereg vezérkarával :D

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#27905) dokee78


dokee78
félisten

Steames Warshipsben nem lehet belépni a Wargaming felhasználónevemmel?

(#27906) #52588800


#52588800
törölt tag

Ki mit szól az új US ághoz? Csak én keveslem a lőtávot?

(#27907) #77646080 válasza dokee78 (#27905) üzenetére


#77646080
törölt tag

Sajnos, nem lehet... én is pofára estem anno...

(#27908) dokee78 válasza #77646080 (#27907) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi.

(#27909) Lalllerrr


Lalllerrr
tag

DST23EU18FB

Bónusz kód, elvileg egy francia konténert ad.

(#27910) ledgeri válasza dokee78 (#27905) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Pontosítanám:
-Ha steammel (steamen steames achivementek és bármi ami még vele jár) akarod teljes-értéküen használni a a játékot, a steames helyett a WGs accountoddal akkor azt nem lehet.
-De ha ha a steamet akarod használni, mint kliens, szóval steam frissítse, steam tartsa karban, míg WG-s jelszóval lépsz be, az lehetséges, csak egy fájlt kell törölni a játékmappából (esetleg frissítésenként). Csak modozni nem tudom, hogy megéri-e, mert pár dolog nem ott van ahol szokott..
-Ha meg modoznál, vagy csak kell az overlay, akkor meg csatolhatod, mint külsős játék..., de ez alap.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27911) dokee78 válasza ledgeri (#27910) üzenetére


dokee78
félisten

Marad akkor a sima kliens. :R

(#27912) Chabe89


Chabe89
addikt

(#27913) sutyerák007 válasza Chabe89 (#27912) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Na végre valami tényleg jó döntés a srácoktól. Ideje volt már.

(#27914) cheatergs válasza Chabe89 (#27912) üzenetére


cheatergs
senior tag

WG minőség, mint mindig! Remélem ban is jár hozzá, így egyből kiirtják a teljes játékosállományt. :C

Mindig minden mindegy

(#27915) LK válasza cheatergs (#27914) üzenetére


LK
addikt

Szerintem elég jó hír ez általánosságban. A baj az hogy ha szakaszban jönnek a klánmarhák, és nem tetszik a játékom, reportolhatnak. Így akár ok nélkül is büntetést kaphatsz .

Többieknek: működik a francia kód? Mert ugye többünknek nem engedte a rendszer a kollekció utolsó darabját begyűjteni. :U

4580693 : köszi, bennem sok a frusztráció, úgyhogy duplán jó dolog több meccset buktam az utóbbi időben az AFK játékosoktól.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#27916) 4580693 válasza LK (#27915) üzenetére


4580693
senior tag

Működik

Ez a reportás egy baromság. Semmi másra nem jó, mint a frusztáció levezetésére

[ Szerkesztve ]

(#27917) bela455


bela455
csendes tag

Az AW-ban mukodik a reportalas, artatlanul kaptam 1 ora bant, mert allitolag csapatarsat sebesztem. 3 klan tag reportalt.

(#27918) frame>24 válasza bela455 (#27917) üzenetére


frame>24
addikt

Ezért félek én is, a game csurig van teli-ondóhólyagos fa*fejekkel, akik majd minden apró hangulatban nyomják a riportot. Vagy sokan leszünk Co-opban, vagy a WG-nek sok +feladata lesz ellenőrizni a csatákat. Inkább az előzőt tartom valószínűnek. :U

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#27919) Highground


Highground
aktív tag

Hát ez egy baromság :((( Tele lesz a co-op ideges és/vagy idióta emberekkel. Főleg nekem és a hozzám hasonlóaknak nem túl jó hír ez, akik többségében co-op-ot játszanak. Majd most én játszak a sleppjével, amikor pont azért jöttem át co-op-ba, hogy nyugodtabb meccseket tudjak játszani. Most vagy olyanok lesznek akik azért idegesek mert nem csináltak semmit. Vagy olyanok akiket jogosan büntettek, de azokat meg pont inkább a botok közé kellene betenni. Mivel jobb ha azoknak a játékat basszák szét akik co-opoznak??? Fuck logic... Kapjanak ranked tiltást mondjuk a következő ranked buliból, vagy kapjanak campaign és/vagy küldetés tiltást, ne kapjanak konténert egy darabig, stb. De hogy pont a co-op-ot nézték ki "nevelőintézet"-nek... röhejes szerintem. Csináljanak nekik külön matchmakinget! Azt ott egymást idegesíthetik. Bár ezek egyike sem oldja meg annak a problémáját aki ráadásul tényleg csak azért kap negatívokat a kisgyerekektől mert túl jó. vagy mert egy komplett klán besértődik valakire pl. mint azt feljebb említették. De ha jogos is: Szerintem ez nem megoldás, bebaszni a co-opba aki afk meg unfair. :(( Ezzel most nagyon mellényúltak... velem legalábis nagyon kiszúrt(n)ak.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#27920) Chabe89


Chabe89
addikt

Szerintem meg várjuk ki a végét. :U

[ Szerkesztve ]

(#27921) #77646080 válasza Lalllerrr (#27909) üzenetére


#77646080
törölt tag

Köszönet, elfogadta. :)

(#27922) FoxiestFox válasza Highground (#27919) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A coop a nevelő /gyakorlópálya, nem kell aggódnod, a jelenlegi formájánál aligha lesz rosszabb :D

(#27923) Senquist válasza KJ82 (#27894) üzenetére


Senquist
tag

Köszi az infót.

még annyi volna a kérdésem, hogy torpedót tudok a hajókra aktiválni? venni? vagy azt egy típusú hajót kell vegyek?

volt egy harc ahol egy kis hajó a klán mögé jött és jelezte a hajóm hogy 3 piros nyíl tart felém a vízben. pedig csak az alapon vagyok a hajókkal, még csak az elsődleges.

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#27924) sutyerák007 válasza Highground (#27919) üzenetére


sutyerák007
senior tag

A játék pvp alapból nem pve. A coop a kezdőknek való hogy megtanulhassák a játékot. Aki ott játszik a random helyett szerintem annak tök mindegy hogy kap-e maga mellé 1-2 afk-t vagy sem. Ranked/cv eltiltással nem tudod rendesen "büntetni " őket.

"being AFK, damaging teammates, leaving the battle too early" <----- ezek lettek odaírva a facebook hírbe

"aki ráadásul tényleg csak azért kap negatívokat a kisgyerekektől mert túl jó. vagy mert egy komplett klán besértődik valakire" Ezeket mind lehet követni hogy valóban megtörtént-e nem random fognak büntetni.

Persze aztán majd kiderül.

(#27925) FoxiestFox válasza Senquist (#27923) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A srácok segítenek tanulni, de úgyis csak pálinkát főzöl a tudásból.. :D

(#27926) KJ82 válasza Lalllerrr (#27909) üzenetére


KJ82
senior tag

Köszönöm, dobott is a láda egy Normandy questet :)

Phanteks P300A - Ryzen 5 5600 - Asrock B550M Pro 4 - Crucial Ballistix Black 2x8 - Sapphire Pulse 6700 Eladó Acer Aspire 5 R6UB- 32 hó gari, Ryzen 5300U, Vega 6, 2x8 GB )

(#27927) Highground válasza sutyerák007 (#27924) üzenetére


Highground
aktív tag

1. Tudom, hogy a játék alapból pvp.
2. "Aki ott játszik a random helyett szerintem annak tök mindegy hogy kap-e maga mellé 1-2 afk-t vagy sem."
Hát köszi... talán nem biztos, hogy ez így van. Ezt a döntést azért hagyjuk már meg a szóban forgó emberkéknek jó? Eleve azért nem mindegy rohadtul, mert a co-op-ban csak 8v8 van. És nem 12vs12.
3. Nyilvánvalóan én is elolvastam a facebook hírt. Nem is értem ezzel mire célzol, de megpróbálok rá reagálni: Szerintem: Ezek egyike sem "fér bele" vagy "megy el" a co-op-os matchmaking-ben, csak azért mert co-op.
4. Nyilvánvaló, hogy nem "random fognak büntetni". Gondolom lesz egy limit megadva majd amit ha elérsz akkor gatta. Nem tudhatod, hogy nem-e egy full automatizált rendszer lesz. Szerintem nincs arra reális kapacitásuk, hogy végignézegessenek ennyi meccset. (mert lesz jópár, ezután még több is)

De ahogy Csabi is írta: Várjuk ki lesz-e egyáltalán valami ebből, mert szerintem kicsit nagyot harapnak a srácok ezzel.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#27928) #77646080 válasza Senquist (#27923) üzenetére


#77646080
törölt tag

Csak bizonyos hajók rendelkeznek torpedóval. Ami alapból nem tudja, arra utólag te nem tudod felpattintani. :)

(#27929) FoxiestFox válasza #77646080 (#27928) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Menő lenne pedig. Tennék torpokat a New Mexicora, brawling god így is, akkor végképp :D

(#27930) Akagi válasza Lalllerrr (#27909) üzenetére


Akagi
tag

Kösz, sajna nem adott Richelieu küldit, már csak az hiányzik.

Segítség eltévedtem!

(#27931) olivera88


olivera88
veterán

Meglett az Alsace végre :))

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#27932) sutyerák007 válasza Highground (#27927) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Azért coopban tolod mert most kezdted vagy más oka van?

(#27933) frame>24 válasza Lalllerrr (#27909) üzenetére


frame>24
addikt

Köszi bakker! :K
Nekem meg a Lyon-t dobta (Bretagne+Normandie már esett)...
Már így is fasza, de a maradék 8 ládából egyre nagyobb eséllyel jön Risöljő ;]

Ápropó! tudjátok, miért lett a francia nyelv tele ilyen szükségtelenül hosszan írott szavakkal?
Többféle elmélet van, de én a következőt tartom valószínűnek:
mert a középkori írástudók a leírott betűk számával arányosan kapták a pénzt szövegírásnál.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#27934) Lalllerrr


Lalllerrr
tag

Egészségetekre! :D

(#27935) #65675776 válasza Chabe89 (#27892) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miből látszik világosan? A több lelőtt repülőgép és kilőtt hajó? Az előbbihez nem kell semmi sem. Volt olyan csatám, ahol egy AFK Bismarck 24 repülőgépet lőtt le, a másodlagosai meg kiszedtek egy rombolót. Valóban rengeteget tett egyébként a győzelemért. Gyakorlatilag semmit sem, mert nem is játszott. Az automatikus rendszerek nem jelentenek ilyen szempontból semmit.

A linkelt csatában az Amagi jó ha 6 km-t tett meg 15 perc alatt, a Neptuna talán 10-13-at. Kilőttek 2-2 hajót, de kb pont ennyi került összesen a lőtávjukba. Totál passzív volt mind a kettő. A Neptune-t, Fiji-t, NO-t és Kagerót mindet elzavartam capekről, azaz aktívan akadályoztam az ellent a capelésben és pontszerzésben. Fedezetet nyújtottam a saját cirkálóknak és rombolóknak. Domination-ben pedig amennyiben pontokkal nyer a csapat, ennél fontosabb nem nagyon van, csak maga a capelés. (Az Amaginak valami 120k potential damage-e volt az egész csatában. Nekem önmagamban kb annyi, mint a csapat összes többi tagjának a Balti-t leszámítva.)

Azért haltam meg hamar, mert abban az 5 percben én voltam a legaktívabb a csapatból, így nyilván én kerültem folyamatosan fókuszba. Kb nem volt olyan pillanat, hogy legalább 4 hajó ne engem célzott volna.

Egyébként amit véleményként írtál, az nagyon jól mutatja, hogy mit is nehezményez Flamu. [link] Túlságosan a damage és a frag az egyetlen dolog, amit a többség értékesnek tart.

(#27936) kozi71 válasza olivera88 (#27931) üzenetére


kozi71
senior tag

Én már ezzel nyomom szombat este óta. Pöpec masina. Gyújtogatni nagyon lehet vele. Tegnap 5 futamra volt időm este. Mindben 100E dmg felett voltam (140-180E között tudok vele alkotni még én is :DDD ), bár csak egyben nyert a csapat. De még így is hozza rendesen az XP-t. Nem légvédelemre , hanem másodlagos fegyverzetre húztam ki. Lő távját sem növeltem meg, 20km körül van. Viszont másodlagos nagyon szépen sebez így. A spéci francia kapitányt tettem bele, gyors toronymozgatás az alap szintén dob rajta rendesen. Fürgén mozog, szóval nekem most ő lett a kedvencem a játékban. Nagyobb tesóját meg sem fogom venni, szerintem ez bőven elég nekem.

high tech, low life

(#27937) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Látjátok, egyre kevésbé releváns a sebzés :d

(#27938) sh4d0w válasza #65675776 (#27935) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, van-e angol cirkálód, de kb olyanok, mint az üveg, túlélésben sokszor az alacsonyabb osztályúak is túltesznek rajtuk, így nem meglepő, ha nem mennek bele a közelharcba. 8-tól fölfelé inkább a flotta támogatására valók radarral, füsttel, AA-val, terrorizálással.

https://www.coreinfinity.tech

(#27939) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

ST: USS Helena. 5x3 152mm. Megvan az új kedvenc T7-em? :D

[ Szerkesztve ]

(#27940) LK válasza FoxiestFox (#27939) üzenetére


LK
addikt

Honnan szedted? Google? :DDD Konkrét értékek vannak már? Jó kis citmágnesnek néz ki, telistele páncélzattal ;] Ezzel is okosan kell majd játszani.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#27941) #65675776 válasza sh4d0w (#27938) üzenetére


#65675776
törölt tag

Edinburgh-nál tartok. De ha azt is radarra építed, akkor közel kell menned, hogy érjen is valamit a radar. Meg eleve az ágyúk átütése sem éppen valami komoly 10 km felett. Szóval megintcsak nem árt közel menni. A concealment lehetővé is teszi, akár a capek megszerzését is. A légvédelem meg megint csak akkor ér bármit is, ha a csapattársaid közelében vagy. Szóval ha a hátsó sorokban campelsz, akkor a légvédelmed csak a saját védelmed szolgálja, a radar is csak arra jó, hogy a téged esetleg felspotoló rombolókat lásd. Öncélú mind a kettő ebben a formában, nem a csapatot támogatod vele. Ergo nem teszel túl sokat a győzelemért, elsődlegesen csak a túlélésre játszol.

Úgy egyébként nehéz támogatni a flottát, hogy a lőtávod határán vagy. Japán csatahajók mondjuk imádják ezt játszani.

(#27942) LK válasza #65675776 (#27941) üzenetére


LK
addikt

Hi!
Nem vagy rossz FDG-vel, már ha jól néztem a neved. Milyen builddel, upgraddel használod?
köszi

Brit cirkáló témában mindkettőtöknek igaza van. 10km-ről kell használni őket, lehetőleg füstből, és jókor elnyomni a radart. És az is igaz, hogy üvegből vannak. DD-vel simán AP-re váltok ellenük, és volt hogy citet is lőttem nekik....

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#27943) sh4d0w válasza #65675776 (#27941) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Radar 10 km-es és sziget mögé elbújva is működik. Capelni biztosan nem jó, legfeljebb ha látod, hogy szabad a cap (Hipper AP-val küldtem 6 citet a Neptune-ba, Fijivel az Edinburgh-be). A dmg output attól is függ, milyen szögben áll a célpont: angled dd-ről lepattansz, broadside csatahajókról simán le lehet lőni tízezreket. AA akkor is simán jó, ha a CV-t kíséred, amire főleg a brit cirkálók nagyon jók.

Nem azok a hajók, amikkel mész előre és szétlősz mindent.

https://www.coreinfinity.tech

(#27944) #65675776 válasza LK (#27942) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Milyen néven kerestél? Mert nem igazán érzem magam jónak azzal a hajóval. De magát a hajót sem érzem annyira jónak T9-ben, mint a Bismarck-ot T8-ban. Egyébként secondary build, mert nem volt hangulatom doubloon-t költeni a kapitány újraspecializálására. Ennek megfelelően az ehhez való upgrade-eket is használom. (Egyébként kb egy hete el sem indítottam a játékot.)

Érdekes ránézve a wows-numbers-re, T9 56k átlagsebzéssel lila...

sh4d0w: CV-t akkor tudsz kisérni ha van. A csaták talán 10%-ában. A radart egyébként legtöbbször teljesen elpazaroltnak érzem. Még ha szólok is a csapattársaimnak, hogy 5 másodperc múlva radar, akkor is szinte soha sem lőnek rá az így felspotolt hajókra. Ha azt akarom, hogy a felspotolt hajó ki is legyen lőve, akkor többnyire magamnak kell tennem érte. Az meg nem igazán működik ha a sziget mögött vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#27945) Lalllerrr válasza LK (#27942) üzenetére


Lalllerrr
tag

Bocs, hogy közbeszólok, de tech-tree brit cirkálóval vagy radarozol vagy füstülsz, mivel ugyanabba a slotba megy mindkettő.

(#27946) #65675776 válasza LK (#27942) üzenetére


#65675776
törölt tag

Itt van két kép:

Szóval nem teljesen secondary build, mert az utolsó upgrade a főfegyverzetre megy. Arra meg ráfér, mert egyébként örül az ember ha eltalál bármit is vele. Szóval akkor már legyen nagyobb a DPM legalább.

T9 kissé legyilkolta a creditjeimet. Nem is annyira a csaták, sokkal inkább a modulok és upgrade-ek megvétele. A Missouri és a Spee legalább termel creditet. Lehet emiatt fogok játszani mostanában többet a DoY-kal is.A Mahan két utolsó slotjában így sincs semmi egyelőre. Az NA szerveren vagy 20x ennyi creditem van (az sem túl sok mondjuk), csak ugye nem tudom átcsoportosítani az EU-ra.

[ Szerkesztve ]

(#27947) frame>24 válasza Chabe89 (#27903) üzenetére


frame>24
addikt

Próbáltad (v. másvalaki) amúgy a WoT-ot az új graf. motorral?

Kissé brutális, ezen felül:
+ töltési idők,
+ hangok (térbeli leképezés)

Szóval kemény, szerintem kár, hogy szarnak rá, mintha 10 év lenne a wot és e között (lehet tech szinten van is).
De az a tippem, hogy ez ilyen rivalizálás a wot-wows-wowp fejlesztői csapatok között: majd ők meMMutatják, hogy a "nagytesó" nélkül is fasza játékot tákolnak.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#27948) LK válasza #65675776 (#27946) üzenetére


LK
addikt

De elnéztem a nevet, de nem baj. :DDD Miért nem húzod ki fxp-ből a modulokat, én is azt teszem inkább, ezt javasolták az itteniek. Ja, látom. Kevés a zséd rá. Nem szokták szarrá égetni? A másodlagosaid sebzése mennyi szokott lenni? Megéri arra kiélezni e monstrumot? :)

Lalllerrr: "füstülsz" ez fedi a valóságot, mert füstben ülsz végül is. :DDD Nincs ilyen cirkálóm, csak látom, hogyha kijönnek a füstből meg szoktak halni... Radar Vagy füst,értelemszerűen.

Bocs a dupláért, nem fordul elő többet :R

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#27949) frame>24


frame>24
addikt

hoppá:

The following ships were added for testing by developers and supertesters:

Kronshtadt
Varyag
Columbia (formerly, VI Cleveland)
Pittsburgh (formerly, IX Baltimore)
Astoria (formerly, VIII New Orleans)
Salt Lake City (formerly, VII Pensacola)
Buffalo

0.7.3 notes-ból

Akkó még sincs olyan messze az USA CA/CL split akkó? 2-3 nagy patch, tehát akár 2-3 hónap.(?)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#27950) Chabe89 válasza frame>24 (#27947) üzenetére


Chabe89
addikt

Már vagy két éve el sem indítottam a tankot. :N

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Warships
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.