- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újrakezdés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bambano: Bambanő háza tája
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Gurulunk, WAZE?!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Steven: Sokat utazó kávéfüggők ide!
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
-
LOGOUT
WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
The DJ
addikt
Szerintem nem érdemes osztott tárhelyekkel vesződni, főleg ha több ezres látogatószám a cél és van is esély rá, hogy ez be fog következni. Egyrészt ilyenkor már a szolgáltatók se fognak szeretni, először csak elkezdik korlátozni az oldalt, majd közlik, hogy túl sok erőforrást eszik meg és költöztesd el máshova vagy bérelj tőlük VPS-t, mivel zavarod a szerveren található többi weblapot és szolgáltatást az erőforrás használatoddal. Több ilyen példát is láttam már. Egy VPS sem sokkal drágább és legalább skálázható is, nincs korlátozás, bármilyen paramétert megváltoztathatsz, ha pedig kevés bármi erőforrás, akkor pár kattintással növelhetsz rajta. Ha nincs embered rá és megfelelő adminisztrációs ismeret sem, akkor vannak úgynevezett "managed" szolgáltatások, ahol elvégzik neked a frissítést, karbantartást szerver oldalon, ha gond van javítják. Lényegében rendszergazdai szolgáltatás a szerver mellé. Persze ekkor is kell azért valaki, aki hozzá tud és mer nyúlni, főleg a sebességbeli finomhangolások okán. Bele kell nyúlni a webszerver konfigurációjába, az adatbázis szervert is finomhangolni kell, szükség lesz szerver oldali cache megoldások telepítésére és beállítására, stb. Ezt neked/nektek kell megcsinálni mindenképpen.
A VPS lokációja annyiban lényeges, hogy lehetőleg ne USA-ban legyen a kiszolgáló, de például egy Amsterdam vagy akár UK adatcenter is tökéletes lehet magyar oldalhoz, mert minimálisan nagyobb csak a ping, mint egy itthoni cég esetében. Az én Linode VPS-em UK datacenterben lett létrehozva és semmivel sem érződik lassabbnak, mintha itthon béreltem volna. A hazai szolgáltatókról túl sokat nem tudok nyilatkozni... nekem személy szerint sok pozitív tapasztalatom nincs velük és másoktól is hasonlókat szoktam hallani. Előnyük valóban az, hogy hiba esetén magyar nyelven tudsz velük értekezni, de rengeteg egyéb területen hátrányból indulnak egy nagy és nemzetközi céggel szemben. Nincs mögöttük akkora infrastruktúra, árban sem veszik fel a versenyt mondjuk egy Linode/DO/AWS opcióval.
Ilyen jól hangzó WP biztonsági szolgáltatásért szerintem kár fizetni, minden megoldható vagy ingyen vagy a kiírt ár töredékéért egy kis utánaolvasás és pár plugin telepítése után. Az összes szolgáltatásuk integrálható egy iThemes Security és egy WordFence + WAF telepítésével/beállításával.
Sablont sajnos személy szerint nem tudok ajánlani, de az az alapszabály ilyenkor, hogy érdemes azok közül választani themeforest-en, amik a legtöbbet megvásároltak, legtöbbet értékeltek. Itt a legkisebb az esélye annak, hogy lehúzza a rolót a fejlesztő csapat. Egyrészt megy nekik a szekér, másrészt pedig akkora vásárló bázisuk van, hogy egész egyszerűen nem tehetik meg. No meg az is fontos a sablon kiválasztásánál, hogy lehetőleg könnyűsúlyú legyen, csak olyan funkciókat és bővítményeket tartalmazzon, amikre tényleg szükség van, mivel egy nagy látogatószámú oldalnál roppant fontos a sebesség optimalizáció és maga az oldal/sablon kódjának tisztasága és erőforrás használata. Ha egy látogató egy lekérése megeszik a rosszul megírt kód miatt 128MB memóriát, akkor 50 egyidejű látogató már meg is fogja fektetni a szervert, mert elfogy a fizikai memória, utána a swap, utána pedig elkezdenek összeomlani a szolgáltatások egymás után.
(#6126) Met: Nem minden sablont kell frissíteni, nézz utána a changelogban, hogy fel van-e készítve az új verzióra és sokat elárul még a hozzá kapcsolt support rész is. Ha tele van hibajelentésekkel és problémás kérdésekkel, akkor nem érdemes erőltetni a frissítést, de ha nincs ilyen gond, akkor bátran neki lehet vágni. Persze előtte legyen teljes backup és így ha gond is lenne, akkor is vissza lehet állni könnyedén.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B660M i7 13700 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Thermaltake Core X5 GB 850W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB SilentiumPC Signum SG1V TT 500W
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Commander G41 700W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman S4 Plus TT 500W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
- KÖZEL FÉLÁR! Apple Magic Keyboard, Mouse, Trackpad, Pencil, Smart Magic Keyboard Folio, Watch szíjak
- Csere-Beszámítás! RTX Számítógép játékra! I7 6700 / RTX 2060 6GB / 32GB DDR4 / 250SSD+500HDD
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest