Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- gerner1
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- mefistofeles: Az újkori csalók...
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- sziku69: Szólánc.
- Kalandor: Habemus papam
-
LOGOUT
WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
The DJ
addikt
válasz
sarasota123 #6980 üzenetére
Ezek a szekciók a sablonod nyelvi fájljaiból érkeznek (rosszabb esetben PHP-be vannak kódolva), így Loco Translate segítségével fogod tudni magyarítani őket.
-
The DJ
addikt
válasz
Flowtation #6928 üzenetére
Minden mehet így, ahogy írtad
-
The DJ
addikt
válasz
CharlieDrop #6913 üzenetére
Írok privát
(#6915) Taci: Sajnos jelenleg teljes és totális időhiánnyal küszködöm, így mentorálni semmiképp sem tudnék, de ettől eltekintve nyitott vagyok bármire, akár az oldalon keresztül is. Már kaptam 3 megkeresést, lennének, akik szívesen írnának, mások melókba tudnának beszállni, én pedig minden ilyesminek örülök, mert egyrészt ez hasznos a köznek is, másrészt pedig a jelentkezők is profitálhatnak belőle valamilyen formában. Ha kikristályosodik valami közös ötlet vagy akár együttműködés, akkor szívesen biztosítok neki platformot az oldalon keresztül is. Sok ötletem volt korábban, terveztem oktatóanyagok és egy ilyen többszintes WP tanfolyam létrehozását is, de jelen ütemben sosem leszek kész velük, főleg ha még írni sincs időm, ami az egész alapja lenne.
-
The DJ
addikt
Sziasztok!
Van egy teljesen nonprofit, WordPress tippeket, útmutatókat, leírásokat tartalmazó weboldalam, a WPSzaki.hu, amit eddig csak én vittem, viszont mostanában sajnos semmi időm arra, hogy újabb cikkeket írjak, ezért felmerült bennem a gondolat, hogy készítek egy felhívást, hátha valakit érdekelne a dolog és szívesen írna alkalomadtán hosszabb/rövidebb informatív és az olvasók számára is hasznos cikkeket, amiket aztán az oldalon keresztül tudnánk publikálni. Szólhatna kezdőknek, de jöhetnek haladók számára érdekes tartalmak is. Természetesen mindezt nem kérném ingyen. Ha érdekel a dolog, akkor privátban megbeszélhetjük a részleteket, de 1 forint per karakter áron gondoltam a díjazást.
Ezen felül, ha van affinitásod és WP-vel foglalkozol, akkor az oldalon befutó melókat is át tudom adni, ezekből aktív időszakban elég sok jön, de én sajnos nem tudom bevállalni egyiket sem. Tehát van potenciál a dologban szerintem.
-
The DJ
addikt
Importálni kell a demo adatokat. A fizetős sablonok 98%-a ad erre lehetőséget, az ingyeneseknél ez a szám jóval kisebb. Általában a theme optionsban van erre egy gomb vagy panel, esetleg xml fájl, amit importálni kell a WP importerrel. A dokumentáció minden esetben leírja ennek a pontos lépéseit.
-
The DJ
addikt
5.3-as PHP mellett neked valami ősrégi WP verziód futhat csak, az pedig még nem tudja jelezni, hogy melyik pluginnak milyen PHP a minimum. Az újak már tudják és nem engedik telepíteni, ami nem fut az aktuális verzión. Az is csoda, hogy van olyan plugin, ami ilyen környezetben még rendesen elfut.
Mindenképp ajánlanék egy rendes tárhelyet PHP 7-el, még gyakorlásra is, mert régi WP core mellett még az alapok elsajátítása se fog rendesen menni.
25-30GB azért nem átlagos tárhely méret, az átlag csomag ilyen 1-5GB szokott lenni. A 25-30 már zsebbe nyúlós prémium szolgáltatások mellett. Itthoni cégek közül én csak az elin.hu-t tudom ajánlani vagy ha olcsóság a lényeg, akkor talán forpsi, de oda azért nem raknék olyan oldalt, amivel a kenyerem keresem és nagy terhelést kap.
-
The DJ
addikt
FTP-n törlöd a /wp-content/plugins mappából a backwpup könyvtárat teljes tartalmával együtt.
Az 5.3-as PHP meg őskövület, már a WP sem támogatja jó ideje. Ha nincs lehetőség váltásra a tárhelyen, akkor gyorsan menekülni kell onnan. PHP 7 alatt már semmit se érdemes használni manapság.
-
The DJ
addikt
Ja értem, ebben az esetben meg kell nézned a töréspontokat és eszerint kell alakítanod a designt is. Pl mobilon hamburger menü lesz, ott máshogy kell annak is kinézni, bizonyos méret alatt egymás alá kerülnek elemek, nem egymás mellé, stb. Nézz meg 1-2 reszponzív WP sablont hasonló kategóriában és felbontáson (fejlesztői eszközök), és látni fogod, hogy mire gondolok. Tehát nem elég egy verziót készíteni, hogy az majd jó lesz minden felbontáson.
-
The DJ
addikt
Mi a kérdés? Sablont kell fejlesztened nulláról WP alá? Ha sosem csináltál még ilyet, akkor izgalmas lesz
PHP/CSS/HTML/JS/MySQL tudással kell indulni, álmodból felébresztve is ismerni kell a WP függvényeit és sablon hierarchiáját, a codexet sem árt betéve tudni plusz ugye fel kell darabolni az elkészült designt és át kell ültetni HTML-be. Ez egy kemény meló.
Egyszerűbb megvásárolni egy kulcsrakész neked tetsző és az ötlethez legjobban hasonlító sablont és azt átdolgozni saját igényeid szerint.
-
-
The DJ
addikt
Valaki próbál egy létező felhasználóhoz jelszóváltoztatást kérni, de mivel a te email címed van megadva hozzá, ezért anélkül ezzel nem jut semmire, hogy ne kattintana rá a linkre és mivel remélhetőleg nem fér hozzá az email fiókodhoz, így ezen az úton nem fog tudni bejutni.
-
The DJ
addikt
Már sok éve nem használunk táblázatot ilyesmihez, mert nem reszponzív, nem erre van. Táblázatot olyan elemeknek kreálunk, amihez kell táblázat, oszlopok meg szekciók létrehozásához div-eket használunk és reszponzív CSS kódot. De ezt tudja beépítetten a WP már, plusz ott van a bootstrap és nagyon sok plugin is, ami erre való. Így nem kell hekkelni és kóddal bohóckodni, minden eszközön és felbontáson jól fog megjelenni automatikusan.
-
The DJ
addikt
A problémáid 90%-a abból fakad, hogy nem normális tárhely környezetben dolgozol, hanem saját dinamikus DNS alól és saját gépen. Hiányoznak PHP modulok, nem megfelelő a pluginek és sablonok számára a környezet, nem megfelelőek a jogosultságok, stb. Ehhez legalább egy regisztrált, élő, kívülről is elérhető domain kell, statikus IP-vel meg egy olcsó Linux alapú tárhelycsomag, ami WP kompatibilis és ahol minden be van lőve az ideális munkafolyamathoz.
-
The DJ
addikt
válasz
Skynet258 #6621 üzenetére
Tökéletesen megfelel ez a módszer is
Csak ennyi kell a teljes helyreállításhoz.
(#6622) cigam: Ez azért van így, mert a sablon csak az excerptet (kivonatot) jeleníti meg a főoldali blog listázáskor, az excerpten pedig végigfut egy filter és kinyes belőle mindent, ami nem szöveg, tehát HTML kód nem marad benne. Ha átállítod a WP beállításaiban, hogy ne a kivonatot, hanem a teljes blog posztot mutassa, akkor ez lehet megoldódik, cserébe viszont minden bejegyzés látszani fog a főoldalon teljes terjedelmében. A másik opció, hogy reszelsz az excerpt működésén, hogy ne nyesse ki a HTML-t: [link]
-
The DJ
addikt
-
The DJ
addikt
Ha az említett bővítmény az, amit használsz, akkor a header részbe szúrd be és a teljes kódot, ne csak a követési azonosítót.
(#6597) cigam: Megjelenés / Menük, itt tudod átírni hova mutasson a kezdőlap URL-je.
A home layout sablonfüggő, mindegyik máshogy kezeli és minden sablon esetében máshogy épül fel. Van, ahol szerkeszthető, van ahol nem, van ahol moduláris.
-
The DJ
addikt
Szürke zóna. Nem az eredeti fejlesztőtől veszed, így nem jár hozzá support, sem licensz kulcs, nem lesz automatikus frissítés plusz aktiválást megkövetelő funkciók. Csak akkor tudod frissíteni ha innen az oldalról letöltöd a frissebb változatot (már ha lesz, már ha felrakják, már ha nem szűnik meg, stb.) A sablon működik valószínűleg, talán nincs is tele malware-el, de én nem invesztálnék bele. Nagyon sok oldal csinálja ezt mostanság, mert a GPL licensz megengedi a továbbértékesítést, de az olcsóságon kívül, csak hátránya van a dolognak.
(#6570) FIREBLADE78: Ingyenes tárhely. Jaj! Azokat messziről kerülni kell. Pont annyit érnek, amennyit fizetsz érte
-
The DJ
addikt
válasz
FIREBLADE78 #6568 üzenetére
Melyik tárhelyszolgáltató ez? Elég megbízhatatlannak és problémásnak tűnik...
-
The DJ
addikt
válasz
FIREBLADE78 #6564 üzenetére
Akkor ott más gond is lesz, ha átírsz egy URL-t a vezérlőpulton attól nem másznak el az adatbázis elérései a wp-config.php-ben. Nem matattál ebben a fájlban? Ha nem, akkor a szolgáltató nézzen rá az adatbázis szerverre (fut-e?), ha igen, akkor meg kell nézni miért nem tud kapcsolódni az oldal az adatbázishoz. Valamelyik adat (felhasználónév, jelszó, db név, db hoszt, db előtag) hibás.
-
The DJ
addikt
válasz
FIREBLADE78 #6562 üzenetére
Ahol átírtad az URL-t https-re, ott írd vissza http-re.
-
The DJ
addikt
válasz
FIREBLADE78 #6560 üzenetére
Kell egy érvényes és aktív SSL tanúsítvány első körben, aztán az adatbázisban valamelyik szérializált tömböket is kezelő eszközzel ki kell cserélni az összes http URL-t https-re. Általában ennyi elég szokott lenni. Meg nem árt htaccess-be betenni egy szabályt, hogy automatikusan irányítsa át az összes http forgalmat https-re, ha minden rendben. Ha továbbra sincs lakat, akkor a whynopadlock-al érdemes csekkolni hol a baj.
-
The DJ
addikt
-
The DJ
addikt
Vegyes tartalom miatt. Futtass egy Why No Padlockot és megmondja mit kell kicserélni.
-
The DJ
addikt
Igen, ez így van.
Ez a lényeges különbség köztük:
"WPBakery Page Builder is only for the content part, while with Visual Composer Website Builder you can create a complete website (including Headers and Footers.)"
Emiatt csomagolják minden sablon mellé a WPBakery Page Buildert, míg pár éve ezekhez a Visual Composer nevű kiegészítő volt csatolva. Tehát történt egy név változtatás és egy kettéválás valamikor. De én sem követtem annyira közelről a dolgokat, csak feltűnt, hogy történt egy átnevezés anno.
-
The DJ
addikt
Hivatalos a hellowp.io, nem kamu, a magyar WordPress közösség (wphu.org)/csapat üzemelteti.
IIS-el csak a szívás lesz, helyi környezetben a Local használatával maximum 10 perc és 10 kattintás a WP-t feltenni és használni, semmit nem kell egyesével konfigurálgatni és telepítgetni, magát a Localt felteszed és indítod az oldalt. Itt írtam róla: [link]
A beépített Gutenberg is szokható és szerethető szerintem, ha már editor, de a Divi is jó. Az én favoritom mégis az Avada Fusion Buildere, számomra jobban kézre áll, mint a Divi Editor. A másik, amit még szeretek az a WPBakery Page Builder (korábban Visual Composer). Sokat dolgoztam már vele, nem véletlen van benne majdnem minden 2. Themeforestes sablonban, mint default szerkesztő.
-
The DJ
addikt
válasz
spiritex #6292 üzenetére
Ezzel próbálkoznék először, de lehet, hogy hozzá kell már nyúlni, mert hivatalosan nem fejlesztik tovább jó ideje: [link]
(#6290) sz.j: Az imagick valóban erre szolgál, ahogy írták is, nem kötelező a megléte, ezért opcionális. PHP verziót nem váltanék visszafelé semmiképpen, az újak gyorsabbak, stabilabbak és megbízhatóbbak, a WP is optimalizálva van rájuk.
-
The DJ
addikt
InfiniteWP vagy iThemes Sync vagy MainWP, esetleg ManageWP
Vagy kezeled a jelszavakat pl LastPass-al, így nem kell keresgélni és megjegyezgetni őket
-
The DJ
addikt
válasz
spiritex #6281 üzenetére
Ha folyamatosan szinkronizálod az oldalak között az users és usermeta táblát, akkor megoldható, máshogy nem hiszem.
(#6282) sz.j: Az imagick egy PHP modul, nem tudod törölni, mivel nem az oldal, hanem a tárhely környezet része, a szolgáltató tudja aktiválni vagy esetleg a tárhelyhez tartozó panelen lehet egyes esetekben a modulokat ki/bekapcsolgatni.
-
The DJ
addikt
válasz
SzekeresPeti #6210 üzenetére
Meg kell nézni az oldal tud-e emaileket küldeni egyáltalán. Telepítsd a WP-Mail SMTP-t, küldj magadnak egy teszt üzenetet az alapértelmezett PHP mailerrel. Ha nem megy ki, akkor SMTP-t kell konfigurálni. Erre több megoldás is van, mind könnyedén beállítható a fenti pluginben, akár a szolgáltatód SMTP-jét használod, akár 3rd party szolgáltatást a felsoroltak közül. Sendinblue 300 email / nap ingyenes limittel rendelkezik, Sendgrid 100 email per nap.
-
The DJ
addikt
válasz
neophyte79 #6163 üzenetére
Nem bonyolult, de mi a kérdés?
A Barion engedélyeztetése ezek közül a leghosszadalmasabb és idegőrlőbb feladat szerintem.
-
The DJ
addikt
Szerintem nem érdemes osztott tárhelyekkel vesződni, főleg ha több ezres látogatószám a cél és van is esély rá, hogy ez be fog következni. Egyrészt ilyenkor már a szolgáltatók se fognak szeretni, először csak elkezdik korlátozni az oldalt, majd közlik, hogy túl sok erőforrást eszik meg és költöztesd el máshova vagy bérelj tőlük VPS-t, mivel zavarod a szerveren található többi weblapot és szolgáltatást az erőforrás használatoddal. Több ilyen példát is láttam már. Egy VPS sem sokkal drágább és legalább skálázható is, nincs korlátozás, bármilyen paramétert megváltoztathatsz, ha pedig kevés bármi erőforrás, akkor pár kattintással növelhetsz rajta. Ha nincs embered rá és megfelelő adminisztrációs ismeret sem, akkor vannak úgynevezett "managed" szolgáltatások, ahol elvégzik neked a frissítést, karbantartást szerver oldalon, ha gond van javítják. Lényegében rendszergazdai szolgáltatás a szerver mellé. Persze ekkor is kell azért valaki, aki hozzá tud és mer nyúlni, főleg a sebességbeli finomhangolások okán. Bele kell nyúlni a webszerver konfigurációjába, az adatbázis szervert is finomhangolni kell, szükség lesz szerver oldali cache megoldások telepítésére és beállítására, stb. Ezt neked/nektek kell megcsinálni mindenképpen.
A VPS lokációja annyiban lényeges, hogy lehetőleg ne USA-ban legyen a kiszolgáló, de például egy Amsterdam vagy akár UK adatcenter is tökéletes lehet magyar oldalhoz, mert minimálisan nagyobb csak a ping, mint egy itthoni cég esetében. Az én Linode VPS-em UK datacenterben lett létrehozva és semmivel sem érződik lassabbnak, mintha itthon béreltem volna. A hazai szolgáltatókról túl sokat nem tudok nyilatkozni... nekem személy szerint sok pozitív tapasztalatom nincs velük és másoktól is hasonlókat szoktam hallani. Előnyük valóban az, hogy hiba esetén magyar nyelven tudsz velük értekezni, de rengeteg egyéb területen hátrányból indulnak egy nagy és nemzetközi céggel szemben. Nincs mögöttük akkora infrastruktúra, árban sem veszik fel a versenyt mondjuk egy Linode/DO/AWS opcióval.
Ilyen jól hangzó WP biztonsági szolgáltatásért szerintem kár fizetni, minden megoldható vagy ingyen vagy a kiírt ár töredékéért egy kis utánaolvasás és pár plugin telepítése után. Az összes szolgáltatásuk integrálható egy iThemes Security és egy WordFence + WAF telepítésével/beállításával.
Sablont sajnos személy szerint nem tudok ajánlani, de az az alapszabály ilyenkor, hogy érdemes azok közül választani themeforest-en, amik a legtöbbet megvásároltak, legtöbbet értékeltek. Itt a legkisebb az esélye annak, hogy lehúzza a rolót a fejlesztő csapat. Egyrészt megy nekik a szekér, másrészt pedig akkora vásárló bázisuk van, hogy egész egyszerűen nem tehetik meg. No meg az is fontos a sablon kiválasztásánál, hogy lehetőleg könnyűsúlyú legyen, csak olyan funkciókat és bővítményeket tartalmazzon, amikre tényleg szükség van, mivel egy nagy látogatószámú oldalnál roppant fontos a sebesség optimalizáció és maga az oldal/sablon kódjának tisztasága és erőforrás használata. Ha egy látogató egy lekérése megeszik a rosszul megírt kód miatt 128MB memóriát, akkor 50 egyidejű látogató már meg is fogja fektetni a szervert, mert elfogy a fizikai memória, utána a swap, utána pedig elkezdenek összeomlani a szolgáltatások egymás után.
(#6126) Met: Nem minden sablont kell frissíteni, nézz utána a changelogban, hogy fel van-e készítve az új verzióra és sokat elárul még a hozzá kapcsolt support rész is. Ha tele van hibajelentésekkel és problémás kérdésekkel, akkor nem érdemes erőltetni a frissítést, de ha nincs ilyen gond, akkor bátran neki lehet vágni. Persze előtte legyen teljes backup és így ha gond is lenne, akkor is vissza lehet állni könnyedén.
-
The DJ
addikt
"A WP megfelelő egy közepesen komoly hírpotál üzemeltetésére?"
Igen, tökéletes erre a célra is. Ha nekik megfelelő, akkor szerintem számodra is az lehet: [link]
A WordPress támogatása biztosan nem fog megszűnni, amit jól meg kell választani viszont az a sablon (már ha nem saját fejlesztésűt fogsz használni, hanem vásárolsz egyet). Ezzel lehet lyukra futni, ha a fejlesztő csapat lehúzza a rolót vagy nem ad ki időben frissítéseket az új WP verziókhoz és nem patchelik az esetleges sebezhetőségeket. Plusz legtöbbször jár a sablonhoz pár prémium plugin is (Rev Slider, Page Builderek, stb.), amiket csak úgy tudsz frissíteni, ha a sablon új verziója mellé csomagolják ezek friss változatait is (vagy ha megveszed őket külön saját licenszre).
Itt érdemes nézelődni, ha vásárolni szeretnél egy direkt hírportálokhoz készített WP sablont: [link]
Ekkora tervezett látogatószám mellé nem lesz jó egyik osztott tárhely sem, már induláshoz is VPS/dedikált szerver irányba kell nézelődni. Kelleni fog ehhez egy hozzáértő rendszergazda is, aki frissíti, optimalizálja és karbantartja a rendszert, ezen felül elvégzi a kezdeti finomhangolást az oldal számára. VPS szolgáltatók terén tudom ajánlani a Linode-ot vagy a Digital Oceant, de ott van még az AWS is, mint lehetséges opció. Mindegyik szépen skálázható, el lehet indulni kisebb és olcsóbb csomaggal és később lehet felfelé lépkedni, ha kevés az erőforrás.
Erőteljesen kell optimalizálni mind a WP-t, mind a szervert, lehet szükség lesz terheléselosztásra is az olyan alapok mellett, mint pl Cloudflare és az összes lehetséges cache megoldás. Biztonság terén a szervert is védeni kell és az oldalt is, de ez mind egy külön terület és oldalakat lehetne írni róluk.
-
The DJ
addikt
Pedig igen sok vele még a gond, érdemes várni a frissítéssel. A W3Total Cache miatt lehal az oldal, ha telepítve van és frissítesz 5.3-ra, nagyon sok sablon se kompatibilis még vele. Tegnap óta javígatom az összeborult oldalakat. Egy pár napot, de inkább egy hetet még legalább várnék a frissítéssel.
-
The DJ
addikt
-
The DJ
addikt
válasz
spiritex #6032 üzenetére
A WP-Optimize jó erre is.
-
The DJ
addikt
válasz
kuyarashi #6015 üzenetére
A WP E-Commerce egy ingyenes plugin, a WooCommerce riválisa, de közel sincs akkora felhasználói tábora, mint a Woo-nak, ebből fakad, hogy sokkal kevesebb hozzá a kiegészítő, sablon, stb, nehezebb vele elindulni, nincs mögötte akkora közösség.
Az Avada nagyon jó, én is használom, az egyik legnépszerűbb sablon, biztosan lesz támogatása a jövőben is, folyamatosan fejlesztik, érkeznek hozzá új funkciók és az optimalizáltsága is korrekt teljesen. Ezer előre elkészített demo oldala van, egy kattintással importálható bármelyik, akár eltérő demok közül is lehet csak egyes oldalakat importálni pillanatok alatt, tehát össze tudod rakni a saját oldalad, akár 10 eltérő demo oldalból is.
-
The DJ
addikt
válasz
kuyarashi #6013 üzenetére
A számlázó program összekapcsolása a sablontól független dolog, azért a WooCommerce felel, de erre is nagyon jó kulcsrakész integrációs megoldások léteznek már. Érdemes olyan sablont választani, ami népszerű, ahol aktív a fejlesztés és ami nagy valószínűséggel nem lesz magára hagyva belátható időn belül. Én themeforest-en nézelődnék, WooCommerce-re szűrve, leginkább a nagyok között, azaz a legtöbbet eladott, legnépszerűbb sablonokkal kezdeném és a demok alapján választanék ezek közül aszerint, hogy melyik az, ami kinézetben, kialakításban és funkciókban a leginkább passzolna az oldal témájához. Nem kell átesni a ló túloldalára azért, azaz ne legyen telepakolva olyan dolgokkal, amikre sose lesz szükséged, mert ez mind csak extra erőforrás használatot eredményez és lassítani fogja az oldal megjelenését, főleg emelkedett látogatószám esetén. Az Avada/Divi a joker sablonok esetén, ezeket szinte bármilyen célra be lehet vetni és mindkettő szuper választás, de persze rengeteg alternatíva van még, amiket érdemes átböngészni.
-
The DJ
addikt
-
The DJ
addikt
Az Elementor szerintem továbbra is igen népszerű, legalább is a Facebookos WP csoport posztjai alapján. Nem egészen egy kategória a Gutenberggel azért. Az utóbbi leginkább bejegyzések és tartalmak gyors és kényelmes kreálására való, én is hozzászoktam már, az Elementor viszont kicsit robosztusabb és inkább layoutokat és komplett design struktúrákat tudsz kialakítani vele egyedi funkciókkal.
A frissítések valóban kicsit lelassultak mostanában, de nem feltétlenül gond ez, kevesebb a 0 day sebezhetőség és bug, amit azonnal javítani kell.
A háttérben meg gőzerővel zajlanak a fejlesztések, amik a következő nagyobb kiadással érkeznek majd.
-
-
The DJ
addikt
Egy próbát mindenképpen megér a dolog. Ezek nem extra kérések, ezek kötelező alap dolgok lennének ma már és egy tárhelyszolgáltatónak kutya kötelessége meglépni az ilyen frissítéseket. Nem is túl bonyolult a folyamat valljuk be őszintén, nem is nagyon lehet mire fogni a halogatását. Próbálni kell kérvényezni náluk a PHP frissítést és remélhetőleg nem lesznek elutasítóak. Ha mégis, akkor nincs mese, költözni kell, ha nem akartok feltört, hibáktól hemzsegő, reklámokkal és csúnyaságokkal telipakolt weboldalakat.
-
The DJ
addikt
Ezeknek a problémáknak nincs köze a domainekhez, az őskövület, elavult PHP verzióval van a gond, amit a szolgáltatód használ a tárhelyen. Napi szinten találkozom ezzel amióta a WordPress megköveteli a minimális 5.6-os PHP verziót és még mindig elképedek azon, hogy milyen katasztrofális helyzetek vannak itthon tárhelyek terén.
Hihetetlen, hogy mennyien használnak még 5.3-5.4 alapú PHP verziókat, de láttam ennél öregebbet is. És persze nincs lehetőséged változtatni, ők meg nem törődnek vele. A pluginek nem mennek, a WP-t nem tudod frissíteni, szép lassan minden szétesik, jönnek a biztonsági problémák, aztán a feltört weboldalak, a bevétel és forgalom kiesés és sorolhatnám...
Megoldás: Normális tárhelyre költözni. A reggeli kávéd árából megoldható már. Legyen cPanel, lehessen PHP verziót választani, elérhető legyen a 7.x ág, legyen normális support, megbízható szolgáltatás. De lehet boxolni a jelenlegi szolgáltatóval is, kérni kell őket, hogy frissítsék a tárhelyen található PHP verziót 7.x-re minél előbb. Amint ez megtörténik tudni fogod frissíteni a WP-t és az összes bővítmény is életre kel, ami jelenleg nem megy vagy nem telepíthető.
-
The DJ
addikt
válasz
Atomantiii #5969 üzenetére
PHP 7 kompatibilis sablont és bővítményeket kell használni. Frissíteni kell mindent.
-
The DJ
addikt
Minden oldalhoz más pluginek szükségesek, nincs általános lista, hogy ezt és ezt mindenképp használnod kell. Amit lehet meg kell oldani nélkülük és nem kell mindenhez plugint telepíteni, ez azért fontos.
A Yoast rendben van, ha figyeled is a javaslatait és az alapján írod a tartalmat, a WP Super Cache is maradhat, ha jól be van állítva. Mellé az Autoptimize viszont felesleges teljesen. A WordFence is hasznos, ha optimalizált WAF is van bekapcsolva mellé, a Really Simple SSL viszont teljesen felesleges, ugyanígy az Analytics plugin is. Ha plugin kell az SSL beállításához, akkor ott valami nagyon nem oké, az Analytics kód elhelyezése pedig 1 perces művelet és egy PHP fájlt kell szerkeszteni hozzá a sablonban.
A robots.txt-t én alapesetben nem szoktam babrálni, de azzal sincs gond, amit beleírtál. Pár közismertebb feltérképező botot kitiltottál, de ez nem gond, ha nem használod a szolgáltatásokat, amikhez tartoznak.
A .htaccess-be se kell belenyúlni alapértelmezetten, a sebesség optimalizáláshoz szükséges szabályokat majd beírja magának a plugin, amit használsz erre a célra.
-
The DJ
addikt
Elég bugyuta fordítás, nem világos teljesen mit is csinál. De ártani nem árt, kapcsold be, utána tesztként próbáld megnyitni a korábban problémásnak jelölt kép csatolmány oldalát. Ha továbbra is megjelenik és megnyitható, akkor nem oké a dolog, ha viszont helyette máshová dob át az oldal, akkor valószínűleg jó lesz így is, mert ebben az esetben a csatolmány oldalak kapnak egy automatikus átirányítást.
-
The DJ
addikt
A SEO plugined (Yoast, All-In-one, stb.) beállításaiban nézz szét, lehet változtatni az elválasztót. Ha nincs SEO plugined, akkor az említettek telepítése megoldás lehet.
(#5934) sz.j: Ki kell kapcsolni a média csatolmányok saját oldalát, amit alapértelmezetten generál a WordPress, az esetek 99 százalékában semmi hasznuk és csak galibát okoznak. Yoast SEO megléte esetén ennyire egyszerű: [link] Vagy van rá plugin is: [link]
-
The DJ
addikt
válasz
#54715584 #5919 üzenetére
"Extra addon miért kell, ezt nem értem?"
Van olyan tárhelycsomag, ahol csak egy fő domain használata engedélyezett, többet nem fogsz tudni hozzáadni. Szóval a csomagtól függően lesz megszabva, hogy mennyi addon domaint hozhatsz létre. Van, ahol korlátlan, van ahol csak pár darab, van ahol semmi.
Egyébként wordpress.com esetén is tudsz hozzáadni saját domaint amennyire emlékszem.
Tárhelyválasztásról írtam cikket anno: [link]
-
The DJ
addikt
válasz
CharlieDrop #5913 üzenetére
Alapból tudja ezt a WordPress, minden felhasználó be tudja állítani a saját preferált nyelvét, ami csak számára lesz aktív.
-
The DJ
addikt
válasz
FIREBLADE78 #5887 üzenetére
PHP timeout gyanús, lehet túl alacsony a limit. Ha tudod emeld meg a "max_execution_time" és a "max_input_time" értékeit, legyen legalább 60s. Próbaképpen frissítés előtt kikapcsolhatod a bővítményeket is, lehet valamelyik beakad.
Másik megoldás, ami a problémát nem szünteti meg, de a frissítést megoldja az az, ha letöltöd a legfrissebb WordPress zipet és feltöltöd FTP-n felülírva a korábbi core fájlokat. A wp-content mappa tartalmát nem is fontos feltölteni, ha nem alapértelmezett sablont használsz.
Plugineknél is működik ugyanez, ha szükséges.
-
The DJ
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
- Futás, futópályák
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Windows 11
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Politika
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Nintendo Switch 2
- Milyen légkondit a lakásba?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
- Utolsó darab - 1M helyett - MacBook Pro Retina 14 M4 - 10C CPU / 10C GPU / 24 GB RAM / 1 TB - MAGYAR
- Eladó XD Design Bobby Hero Spring, Yellow laptoptáska
- Samsung Galaxy S25 Ultra 12/256 GB titánszürke 3 év garanciával
- Sony A7III + 28-70mm FE 3.5-5.6 Zoom objektív
- Eladó egy használt MSI RTX 3060 Ti Gaming X 8GB LHR videókártya
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A14 5G 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felváráslás!! Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi 11 Lite
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Gombászkönyvek egyben
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest