Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) Lenry válasza borix (#15200) üzenetére


Lenry
félisten

start - futtatás - regedit... itt kikeresed a HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System-ben a
"DisableTaskMgr" kulcsot, és az értékét 0-ra állítod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15202) borix válasza Lenry (#15201) üzenetére


borix
őstag

Nem engedi tíltja.

(#15203) borix


borix
őstag

Amugy mi ez a szar és hová írta be magát?
Még ezt javasolták.
REGEDIT4
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=-

ezt mentsd ki egy .REG kiterjesztésű fájlba, és kattints duplán rajta

Egy jegyzettömből ha mentem hogy kell reg kiterjesztést csinálni?

(#15204) shteer válasza borix (#15203) üzenetére


shteer
titán

használj totalcommandert, azzal egyszerű

..szerintem jónak tűnik

(#15205) borix válasza shteer (#15204) üzenetére


borix
őstag

Jegytetfüzetbe berakom mentésnél meg reg nevet adok neki?Nem értek annyira a pc-hez.Mi az a reg kiterjesztés?

(#15206) Sk8erPeter válasza borix (#15205) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Regisztrációs adatbázis bejegyzés.
Ha még így sem érted, Google a barátod.

Menj a Jegyzettömbbe (Start - Futtatás - notepad), másold be az általad korábban leírt cuccot úgy ahogy van, mentsd el akármilyen néven, utána Total Commander-ben (pl.) kikeresed az akármi.txt-t, és a txt helyett beírsz egy reg-kiterjesztést.
Aztán ráklattyogsz.

Sk8erPeter

(#15207) bucilali válasza borix (#15205) üzenetére


bucilali
aktív tag

egyszerűen megadod a fájl nevét mentéskor és .reg-et írsz utána (pl. név.reg), ekkor nem foglalkozik az alapértelmezett formátummal, hanem az általad megadott kiterjesztésű fájlt hoz létre..
üdv

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#15208) csimav


csimav
senior tag

Sziasztok! Help kéne! Adott egy p4 es gép. Újratelepítettem. Az a probléma hogy amikor bekapcsolom akkor kiírja hogy meik op rendszert akarom inditani: Windows ( alapértelmezett vagy XP..) de csak az alapértelmezetett indítja és nem is lehet választani a le-fel gombokkal.
Nah a gép bekapcsol.. Az egér jo és beis van dugva,de nem mukodik. Hiába mozgatom,egyhelyben áll. Gondoltam hogy format:c de ez sem jó vmi kötethibát ír. Ha újraindítom, beteszem a xp telepítőt akkor meg hiába nyomok gombot nem a dvd ről bootol.És kijon megint az ablak h meik oprendszert akarom indítani.
Valaki segítsen!
Köszönöm!!! :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15209) Jag válasza csimav (#15208) üzenetére


Jag
senior tag

Felcserélted a bill. és az egér vezetékeit...
Már ha PS2-es.

[ Szerkesztve ]

(#15210) borix válasza bucilali (#15207) üzenetére


borix
őstag

Köszi mindent létrehoztam de nem engedi elinditani tíltja.Mit lehetne még tenni egyáltalán hová írta be magát?Winyó partíciókat töröltem mélyformáztam az xp-t újraraktam.

(#15211) csimav válasza borix (#15200) üzenetére


csimav
senior tag

Állítsd vissza a rendszer visszaálllításban 1 olyan idopontra amikor még működött. Nekem is ezvolt régen és én naponta csinálok visszaállítási pontot:)

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15212) csimav válasza Jag (#15209) üzenetére


csimav
senior tag

Nem,sajnos nem:(

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15213) borix válasza borix (#15210) üzenetére


borix
őstag

Nem tudom visszaállítani frissen fölrakott xp-t hová állítod vissza.

(#15214) Jag válasza borix (#15210) üzenetére


Jag
senior tag

Friss win-en milyen vírus lehet? Esetleg telepítsd net nélkül.
Nem valami buherált XP-t próbálsz felrakni?

(#15215) Jag válasza csimav (#15212) üzenetére


Jag
senior tag

Biosban engedélyezve vannak az USB-s eszközök?

(#15216) csimav válasza Jag (#15215) üzenetére


csimav
senior tag

:K Igen :O

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15217) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget, a futtatásos verziót próbáltam, megnyitottam a boot.ini-t, átírtam a bootolási informáíciót, de nem engedi elmenteni a változásokat. :W
Azt írja, hogy:
C:\boot.ini - a fájlt nem lehet létrehozni. Ellenőrizze, hogy az elérési út és a fájlnév helyes-e.
Na most hogy mentsem el a változásokat? :F

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#15218) Sk8erPeter válasza Xterms (#15217) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbáld meg így, ez a biztos:
Sajátgép jobb klikk - Tulajdonságok - Speciális fül - "Indítás és helyreállítás" résznél "Beállítások" gomb, majd az előugró ablakban "Szerkesztés". Utána Mentés.

Sk8erPeter

(#15219) lúzer válasza Xterms (#15217) üzenetére


lúzer
veterán

simán írásvédett azért, szüntesd meg

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15220) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Nem tudjátok hol lehet visszakapcsolni, hogy az XP megjegyezze a nickeket,és a jelszavakat?Valszeg valahol kikapcsoltam(amikor rákérdezett),és nem tudom hol kell visszaállítani :R ...
Előre is köszi!
Dodo

(#15221) matyi93


matyi93
csendes tag

HELP! miért van az, h ha vmit telepíteni akarok, akkor az InstallShield Wizard mindig lefagy? pls, HELP! :F

(#15222) Sk8erPeter válasza lúzer (#15219) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mármint az írásvédettséget, ne a fájlt. :DD

Sk8erPeter

(#15223) Sk8erPeter válasza dodopek (#15220) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hogyha arra gondolsz, hogy netezés közben bizonyos oldalaknál (pl. PH!) megjegyezze a jelszót, akkor azt a böngésző jegyzi meg, NEM az XP. :U
Milyen böngészőt használsz?

Sk8erPeter

(#15224) Xterms


Xterms
tag

Köszönöm! :R Sikerült! :C
lúzer: Nem tudom megszünteni, mert futtatásból indítottam el, és azt csak commanderből vagy intézőből lehetne, ha rákattintok jobb gombbal. Legalábbis én úgy tudom. :)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#15225) REDeath válasza dodopek (#15220) üzenetére


REDeath
őstag

az xp? nem inkább a böngésző?

#15221 mi az a valami?

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#15226) Thomas16


Thomas16
tag

sziasztok!
egy notira szeretném rátenni az XP-t, de nem veszi észre a vinyót.
ha jól tudom a BIOS-ban kellene vmit átállítani, de nem találok semmi ilyen beállítást.
hogy lehet megoldani, hogy észrevegye a vincsit?

Üdv:Thomas

(#15227) Sk8erPeter válasza Thomas16 (#15226) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom SATA-vinyóról van szó.
BIOS-ban: Native IDE Mode: Disabled-re állítani
vagy SATA-drivert szerezni a gyártó honlapjáról, és floppyval telepítés közben beadni, vagy integrált telepítő CD-t készíteni.
De szvsz az első a legegyszerűbb. ;)

Sk8erPeter

(#15228) localhost válasza Thomas16 (#15226) üzenetére


localhost
Közösségépítő

emitt olvass utána

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15229) dodopek válasza Sk8erPeter (#15223) üzenetére


dodopek
addikt

ie7. Kell verzió szám is? 7.0.5730.11
köszi!

(#15230) robagp


robagp
tag

Helloka!

Win Xp prof -nál szeretnék pár könyvtár lát6óságát korlátozni, felhasználókra, hogy a rendszergazda nevű könyvtárat csak a rendszergazda, az xyz nevű könyvtárat csak xyz és a rendszergazda láthassa.

És még 1 kérdés: korlátozott felhasználónál engedélyezni szeretném, hogy a szünetmentes progija mentehessen /ki és belépéseke, és áramszünetet jegyez fel és menti(automatikus a mentés)/

Válaszokat előre is köszönöm!!! :R

(#15231) Thomas16 válasza localhost (#15228) üzenetére


Thomas16
tag

köszi!
ez bejött. :D

(#15233) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!!

Olyan kérdésem lenne, hogy a C meghajtómod Xp, a D meghajtómon Vista van, de a Vistát törölni szeretném. Az Xp alól hogy tudom törölni a fájlokat, ugyanis nem engedi, vagy kér nevet és jelszót rendszergazdaként, azt meg nem tom hol beállítani. :O

HELP!! :R

Köszönöm.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#15234) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!
Az alábbi a problémám:
Bootoláskor automatikusan a Windows könyvtárból bootol a rendszer, holott én azt szeretném, hogy a Windows2 könyvtárból történjen ez meg. Még csak rendszerválasztó menüt sem hoz ki, automatice bootol. :F
Hogy lehetne megoldani, hogy a Windows2 mappából bootoljon? Gondolom, megint a boot.ini-ben kell turkálni, de szeretném azt is megtudni, mit kell átírni és mire. :U
Előre is köszönöm.
Üdv.

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#15235) feka007


feka007
nagyúr

Nagyon aranyos az XP, hogy minden bekapcsolásnál felugrik a telepítővarázsló, hogy megkérdezze honnan akarom telepíteni a sw-t az egérhez, ami nem is kell hozzá, de nem lehet ezt vhogy kilőni?

(#15236) Lenry válasza Xterms (#15234) üzenetére


Lenry
félisten

egy alap boot.ini így szokott kinézni

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect

ha rendszerválasztást akarsz (és a fent nevezett WINDOWS2 mappa ugyanott van, mint a WINDOWS), akkor írd a végére, hogy

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS2="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect

ha pedig a WIN2-t szeretnéd alapnak, akkor a default = kezdetű sorban módosítsd a multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS-t multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS2-re

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15237) Xterms


Xterms
tag

Hálásan köszönöm :R :R :R

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#15238) brd válasza robagp (#15230) üzenetére


brd
nagyúr

1. Az adott könyvtár tulajdonságlapján, a biztonság fülön kattintgass (rendszergazda joggal megnézve kattintgass nyilván). ;) Jav.: pontosabban a láthatóságot nem így tudod megmondani, ezzel majd csak nem tud belelépni. A láthatatlanságot, úgy emlékszem, policy-val tudod megoldani.
2. Ha magától nem tud service-ként működni, akkor pl. az srvany nevű programmal csinálsz belőle service-t és akkor annak a felhasználónak a jogaival futtatod, akiével akarod.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#15239) lúzer válasza Sziszifeca (#15233) üzenetére


lúzer
veterán

format d ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15240) ádyz


ádyz
addikt

Üdv.

Xp telepítő, felmásolja a fájlokat, restart, majd ha a vinyóról bootol, kiirja hogy lemezolvasási hiba.

Mi baja van? :F

Eredeti XP.

(#15241) Lenry válasza ádyz (#15240) üzenetére


Lenry
félisten

sérült lehet a CD? nem annyira hogy olvasási hiba lépjen fel, épp csak rossz az adat... de lehet, hogy memóriaprobléma

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15242) ádyz válasza Lenry (#15241) üzenetére


ádyz
addikt

Más gépben hibátlan a telepítés/cd.

Megpróbálom a memóriákat.

Vinyó gond nem lehet?

(#15243) mr o


mr o
csendes tag

Sziasztok!Nár pár internetes fórumot végig jártam a problémámmal de igazán mególdást nem talláltunk rá...tehát:
a napokban windows xp-t akartunk rakni ismerősöm gépére.a gépen alapból volt xp csak fat rendszerben és amúgy is elég lassu volt így megérett a cserére:)de nem jutottunk sokáig mert a szokásos,honnan bootoljon és a nyomjon egy gombot a telepítés után folyamatosan indúlt a xp...miért nem kezdte el a telepítést?egyszerüen nem tudtunk rájönni:(köszi előre a segítséget!!thx

ui:azóta informaitikus ismerős megkeresésre adott vállasza szerint a fat rendszer miatt nem bootolt a gép...ez nem tudom mennyire helytálló.

(#15244) Lenry válasza mr o (#15243) üzenetére


Lenry
félisten

informaitikus ismerős megkeresésre adott vállasza szerint a fat rendszer miatt nem bootolt a gép...ez nem tudom mennyire helytálló. - informatikus ismerős lusta volt értelmes választ találni így rábólintott erre a hülyeségre...
100%, hogy nem a FAT fájlrendszer miatt, mert a telepítés a CD-ről indul, egész addig tök lényegtelen, hogy milyen fájlrendszer van az adott vinyón (vagy hogy van-e egyáltalán vinyó a gépben) amíg el nem jut addig a pontig, ahol megkérdi, hogy hova szeretnél telepíteni?

azt sajnos én sem tudom, hogy mi lehet a baj

ádyz: megeshet, bár én nem tartom valószínűnek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15245) mr o válasza Lenry (#15244) üzenetére


mr o
csendes tag

oks :D
csak mert én is így gondolom.kiváncsi leszek mit bűvészkedik majd vele...
mi a lemez esetleges hibájára tippeltünk vagy maga a meghajtónak lehet valami baja.nem tudom igazán fúrcsa eset.

(#15246) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ettől a Windows Live Messenger -től felál a szőr a hátamon, próbálunk videótelefonálni,de állandóan megszakad, letiltja a hangot stb. úgy tudom a Skype -val nincsenek gondok.

Erről az jut eszembe volt egy tanárnő ismerősöm és megkért jöjjek rá miért lép ki néha a Word hát 2 ember nézte két irányból (kicsit gyors :DD ) mire megláta valaki, hogy néha egyszere lenyomja mindkét shif -et és az igyorsbillennyű kombináció.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15247) Lenry válasza mr o (#15245) üzenetére


Lenry
félisten

a lemezhiba szóba jöhet, próbáljátok ki másikkal is...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15248) Fényhozó válasza Fire/SOUL/CD (#15115) üzenetére


Fényhozó
tag

Köszönöm a segítséget, de időközben kiderült, hogy a hibás dolog az alaplap, (bár igaz, ezt az ACPI-s dolgot nem próbáltam) Mind1, visszavittem a lapot, hoztam másikat, és így már megy a dolog...

Azért még1x köszönöm. :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#15249) Flatline


Flatline
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék winXP és VGA telepítés problémában.

Vettem egy új winchestert, és felraktam rá egy magyar XP SP3-at. A videókártyám egy régi ATI 9250 (AGP), amihez az Ati weboldala a 6.11-es Catalystot javasolja (2006-os dátumú). Ehhez előbb kell .net framework 2, ezt felraktam. A Catalyst telepítése után 16 színben indul a windows, és a képernyő beállításokra nyomva a következő hibaüzenet fogad: a vga illesztőprogram egy korábbi windows verzióhoz jó.
Az Ati weboldala szerint az újabb Catalystok már nem tartalmaznak drivert a 9250-es kártyához.
(a régi vinyómon lévő SP2-es winXP-n ez a 6.11-es ATI driver megy gond nélkül)

Hogy lehet ez? Van ötletetek megoldásra?
Tanácstalan vagyok.
(Létezik hogy az SP3 már nem támogat újabb Catalystokat?)

Előre is köszönöm!

(#15250) Jag válasza Flatline (#15249) üzenetére


Jag
senior tag

Sztem a régi VGA driver nem szereti az SP3-at, vagy fordítva.
Próbáld meg a legfrissebb catalystot. Ha azzal sem megy, akkor SP3 bukó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.