Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15651) Aullah válasza Gorneck (#15650) üzenetére


Aullah
tag

Kivételesen azt tenném... mert ha esetleg megint lefagyna, akkor megint újra kéne raknom xpt, és egy csomót telepíteni... Így viszont ha kifagyna, akkor simán menne az ikszpé.

(#15652) Aullah


Aullah
tag

De jó. Megpróbáltam felrakni, de kék halál volt. Memory Managment et írt ki, meg hogy nézzem meg, hogy a szoftver meg a hardverek jól vannak berakva... lehet a ramjaimmal van gond? Jelenleg van 2*1gb kingmax 800mhz, és 1 2gb kingmax 800mhz. 1. 2. 3. as slotba így sorban.

(#15653) Marci_


Marci_
tag

Érdekes lehet azoknak a következő leírás, akik Windows 7 RC-ről szeretnének frissíteni RTM-re!
[link]

Nem próbáltam, hétvégén fogom kipróbálni ezt a módszert barátnőm gépén!

Üdv,
Marci

(#15654) Laccoss válasza Aullah (#15652) üzenetére


Laccoss
addikt

Vedd ki mindet, majd egyiket rakd be, és telepítés. Ha megy, akkor utána visszarakhatod a többit is. Ha nem akkor vagy másik slotba vagy másik ramot tegyél bele és így tovább.

Marci_: Elvileg működik, de csak úgy ha pl. angol rc-re angol rtm-et raksz, ill. ultimatere nem tehetsz professinalt.

[ Szerkesztve ]

(#15655) Marci_ válasza Laccoss (#15654) üzenetére


Marci_
tag

Igen, én is a megfelelő verziót fogom rárakni, de akkor örömmel hallom, hogy így megoldható a probléma :)

Üdv,
Marci

(#15656) Aullah válasza Laccoss (#15654) üzenetére


Aullah
tag

Okok, akkor lehet ez a gond nem? Mert most pl elég gyakran kilép a bfbc2 ből... töltésnél, vagy most pl nem tudok kövi mapra menni, mert töltéskor kifagy.

Remélem ez lesz a gond.

(#15657) Laccoss válasza Aullah (#15656) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha arra gondolsz hogy a memóriák különböznek, és az az oka, hát nem hiszem. Esetleg egy inkompatibilitás az adott memóriával, egyik egyoldalú másik duplaoldalú, vagy alaplapi slot sérült, esetleg ezeket lehetne elképzelni. De ha igazából csak időnként jön elő, akkor lehetséges memóriahiba is, azért kellene tesztelgetni.

(#15658) Aullah válasza Laccoss (#15657) üzenetére


Aullah
tag

Történt egy kis előre haladás. Szóval kivettem a 3db memóriát. Visszaraktam a 2gbosat a slot1be. Most telepíti a win7et és nem fagyott ki. Akkor lehetséges, hogy az egyik 1gb os a rossz nem?

[ Szerkesztve ]

(#15659) Laccoss válasza Aullah (#15658) üzenetére


Laccoss
addikt

Nemfeltétlen. Majd tedd bele a többi memóriát is, aztán memteszteld. Lehet csak érintkezési hiba volt..

(#15660) Aullah válasza Laccoss (#15659) üzenetére


Aullah
tag

Googlezek egyet. Esetleg ajánlanál valami konkrét programot?

Illetve mi a kül a 32 meg 64bites win7 között... tudom, hogy ez nagyon alap kérdés, ezért bocsi is a hülye kérdés miatt.

(#15661) Sub-ZeRo válasza Aullah (#15660) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

64 bites rendszerek több ramot kezelnek, és ha kell egy programnak pl. 2 vagy több ram, akkor oda tudja adni neki. Meg támogatja a 64 bites programokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15662) Aullah válasza Sub-ZeRo (#15661) üzenetére


Aullah
tag

Köszi.

Na akkor megpróbálom visszarakni mindegyiket, és újra telepíteni, lehet hogycsak rosszul volt berakva.

(#15663) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#15661) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

* 2 giga vagy több ram... ez lemaradt..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15664) virkir válasza Marci_ (#15655) üzenetére


virkir
veterán

Nem csak elviekben hanem a gyakorlatban is működik a dolog én is így frissítettem a múlt héten az RC-met.
Annyi a különbség egy friss installhoz képest, hogy elég sokat elszüttyög a programok átvitelénél, nálam cirka egy órát tartott a dolog és a végén csak a Daemont meg egy Asus programot kellett újrarakni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#15665) candyman83


candyman83
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék. 64 bites Win7et használok, de különböző programok miatt kellene egy 32 bites WinXP is. Ha telepítem aWin7 mellé, akkor melyik lesz a default oprendszer? Előjön a menü indításkor? Hogyan lehet ezeket állítani? Az xpt csak időnként használnám, jó lenne, ha a win7 indulna alapértelmezettként.

Köszi előre is!

(#15666) Laccoss válasza Aullah (#15662) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha már fent van csak ezért ne telepítsd újra. Majd a tesztprogrammal leteszteled. Windowsnál is van tesztprogi (bootolás után f8), de inkább a ezt ajánlanám [link]

Candyman83: Ha semmi olyan programot nem futtatnál az xp-n, ami pl. játék vagy specifikus hardvert igényel, akkor használj virtuális gépet.

[ Szerkesztve ]

(#15667) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, érdekes.. Notin felrakta ezt a böngészőválasztó izét, de az asztali gép nem.. és az asztali nem is látja mint frissítést, mi a különbség?

Mellesleg, felrakta, oké.. De abban most mi a jó? Mert be nem jött semmi.. Vagy akkor jönne be, ha csak IE lenne a gépen?

Véleményem szubjektív...

(#15668) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Most állok váltás előtt. XP-ről Win7-re. És hát lenne 1-2 kérdésem :)

1., Elméletileg 64 -bites a Win7 telepítőm. Na már most 64biten mennek a sima 32bites programok is ? Játékok , vágóprogramok stb stb. ( Biztos láma kérdés :D )
2. Ez nem annyira OS kérdés , csak együtt váltok vinyót az OP rendszerrel. Egy F3mas Samsung lesz az új rendszer vinyó. Ezt hogyan érdemes beosztani ? Win7-nek kb mekkora partíció lenne jó ? És még ha ugyan ezen vinyóra de másik partícióra telepítem a játékokat akkor az úgy jó ?

Előre is köszönöm a segítő szándékú hsz-eket ! :R

(#15669) polonic válasza candyman83 (#15665) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Ha professional vagy ultimate verziód van, akkor nem jó az xp-mode? Szerintem ez is megbírkózik a programjaiddal. Fölösleges azért xp-t telepíteni.

Utólag a winxp-t telepítva nem fog látszódni boot menü, a win7 sem, xp fog indulni alapértelmezetten. Easybcd-vel tudsz ezen változtatni. Vagy először winxp-t telepítesz, utána win7-et.

(#15670) Laccoss válasza Májsztró (#15668) üzenetére


Laccoss
addikt

1. Igen, futnak. futniuk kell:) És lesz egy olyan könyvtárad hogy Program Files x86 ahova a 32bites programok települnek.

2. Általában 50-60gb elég, a többi helyet meg úgy partícionálod ahogy szeretnéd. Elvileg 20gb csak a windows (64bites), emiatt érdemes az 50gbot megcélozni:)

[ Szerkesztve ]

(#15671) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok haza vágtam a win7 mert elég sokat próbálkoztam más op telepítésével így osx linux.Elsőnek osx ment a window mellé de nem vált be,helyére ment a ubuntu,ő nem vette fel a grub menübe a windows.Így próbáltam helyre rakni a szokásos módon Bootrec/fixboot és Bootrec/fixmbr ezek után még a indítási javítást is lefuttattam de sajnos nem segít.Ezt a hiba üzenetet kapom :Hiányzó BOOTMGR indítsam újra.Itt a teljes újra telepítés segítene vagy van esély rá,hogy telepítő dvd-ről megtörténjék a javítás?

(#15672) Laccoss válasza qwertly (#15671) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbálkozz: [link]

(#15673) WD40 válasza WD40 (#14771) üzenetére


WD40
aktív tag

Kezdi fel**ni az agyam ez a Win7. saját tulajdonomba vettem a mappát, erre mikor törölni akarom, azzal jön, hogy forduljak engedélyért SAJÁT MAGAMHOZ. A 0 bájtos .torrent fájllal pedig nem tudok mit kezdeni, tényleg ezek miatt telepítsem újra az egészet?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#15674) Májsztró válasza Laccoss (#15670) üzenetére


Májsztró
addikt

Frankó. Tehát simán futnak a 32bites progik is. Rendben ! Ha feltelepültem , szerintem még írok. Jah amíg el nem felejtem. Ki lehet kapcsolni azt a funkciót ,hogy minden program indítása előtt megkérdezi ,hogy tényleg indítani akarom-e ? :DDD

(#15675) hackeeeee válasza Májsztró (#15674) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:K

Véleményem szubjektív...

(#15676) qwertly válasza Laccoss (#15672) üzenetére


qwertly
addikt

Ez sajnos nem segít :(

(#15677) bobsys válasza hackeeeee (#15667) üzenetére


bobsys
addikt

akkor kerdez ha ie az alapertelmezett

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15678) hackeeeee válasza bobsys (#15677) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értem..

És az miért van, hogy 2 gépből az 1ik feltette, a másik nem? Mindkét gépen nem IE az alapértelmezett böngésző...

Véleményem szubjektív...

(#15679) Laccoss válasza qwertly (#15676) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáltad a /RebuildBcd kapcsolót?

(#15680) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello! Hogy lehetséges, saját felbontás létrehozása? Nekem xp-n lehet 1440-900 at választani az asztalon viszont Win7-ben nincs meg ez az opcio. Valami ötlet esetleg van, hogy hogy lehetséges előhozni?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#15681) Laccoss válasza rvn_10 (#15680) üzenetére


Laccoss
addikt

Feltelepíted a monitor drivert..

(#15682) McKane


McKane
senior tag

Nídda!

mai frissítésünk:

(#15683) rvn_10 válasza Laccoss (#15681) üzenetére


rvn_10
senior tag

Az megvan.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#15684) Thrawn válasza McKane (#15682) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam nem jelentkezett, nem tudom miért :F
A mindenféle krekkeket lebuktató frissítést is külön szedtem le és telepítettem fel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15685) Laccoss válasza rvn_10 (#15683) üzenetére


Laccoss
addikt

Képernyőfelbontás - Speciális beállítások - Üzemmódok közt nincs?

[ Szerkesztve ]

(#15686) Aullah válasza Laccoss (#15666) üzenetére


Aullah
tag

Köszi a program ajánlását. A programmal sikerült kiszűrnöm, hogy az egyik ram rossz. Először ujranindult a teszt elején, később kifagyott vele a teszt (úgy, hogy közben a kurzor villogott).

Kivettem, benn maradt 3giga ram, így már végig tudtam futtatni, és azt mondta minden okés. Úgy néz ki ez a ram volt a ludas. Telepítést még nem próbáltam, de szerintem innen már megy.

(#15687) McKane válasza Thrawn (#15684) üzenetére


McKane
senior tag

nálam meg az nem jelent meg - még.. mármint a crakes frissítés. ;]

amugy azt honnan lehet letölteni? kíváncsi vagyok,a legál win-t crackesnek találja-e :DD

(#15688) Laccoss válasza McKane (#15687) üzenetére


Laccoss
addikt

Azért nem jelent meg, mert még nincs updaten:)

Jogtiszta Microsoft szoftver

[ Szerkesztve ]

(#15689) Thrawn válasza McKane (#15687) üzenetére


Thrawn
félisten

KB971033 néven keresd, biztos találsz rá linket.
Nem hinném, hogy problémázna ha legális a Windows 7-ed, nálam sem tette.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15690) Morden24 válasza McKane (#15687) üzenetére


Morden24
nagyúr

A nagyobb baj az, hogy sok forrás szerint a krekkeseket sem igazán látja krekkesnek. Kevés az a +70 féle exploit kiütése :U

Sectumsempra - For Enemies

(#15691) rvn_10 válasza Laccoss (#15685) üzenetére


rvn_10
senior tag

Nincs, de már sikerült megoldani. Power strippel létrehoztam azt a felbontást és már igy a windowsba is ott van a beálíltások között.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#15692) hackeeeee válasza Thrawn (#15684) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt kérdeztem már lentebb kétszer...

Nálam notin jött ez a frissítés, asztali gépen nem...

Véleményem szubjektív...

(#15693) ginfoka


ginfoka
tag

Hello,
Sikerült megoldanom kékhalált fater gépén, de a hálozatot nemsikerült azóta se...
Milehet vajon a probléma?
Látja a gépemet, de amikor rámegyek aztmondja, hogy nincsmeg a gép(bővebben: Nem található a hálozati cím.)
Ezen a gépen látom a másik gépet...
valami ötlet?

"Az üt először, aki igazán nagyot üt...és először!"

(#15694) Aranylo


Aranylo
tag

Sziasztok!

Olyan bajom lenne, hogy van egy progim, amit szeretnék elindítani windows 7 x64 alatt, de hibaüzenetet dob ki: MSCOMCTL.OCX hiányik vagy nem elérhető
Mit lehet neki csinálni?
A választ köszönöm előre is!

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#15695) negyedes válasza Aranylo (#15694) üzenetére


negyedes
addikt

itt van leiras, hogy hogyan kell megoldani.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15696) qwertly válasza Laccoss (#15679) üzenetére


qwertly
addikt

Igen hát érdekes volt az eset,mert kiírta,hogy azonosított windows c:\windows de amikor Y nyomtam neki,hogy arra a partícióra tegye a rendszerbetöltést kiírta ismeretlen fáj rendszernek látta vagy sérültnek.Ez igaz volt az ubuntura mert gyorsan felnyomtam másik winyóra és amikor grubot tettem fel ö is azt mondta,hogy nincsen op rendszer a másik winyón.De ez előtt akartam az acronisal vissza ghostolni elmentet windowst de kiírta a boot cd,hogy nem tud be bootolni mert nem látja mbr.Így ha valakinek van javaslata miképpen lehet a hiányzó BOOTMBR újra telepíteni anélkül,hogy a windowt újra installálnám azt nagyon megköszönném.

(#15697) csubbaka


csubbaka
tag

Mégsem oldódott meg a problémám!
Feltelepítem a hangkártya drivert újraindítok, van hang a lejátszóeszközök közt ott a hangszóró zölden kipipálva tökéletes minden, Digitális hang(SPDIF)-t és a Digitális hang(HDMI)-t letiltom.
A legközelebbi indításkor viszont már nincs hang és a lejátszóeszközök közt nem is szerepel a hangszóró(letiltott eszköz megjelenitése bekapcsolva).
Ekkor már a Digitális hang(SPDIF) van zölden kipipálva és alapértelmezett eszközként írja.

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#15698) Aullah


Aullah
tag

Jelentem sikerült felraknom win7 et, azt és oda ahova akartam.
-1giga rammal vagyok, de nem baj. Köszönöm mindenkinek aki segített nekem!

[ Szerkesztve ]

(#15699) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Lapozófilet hogyan érdemes beállítani 6giga ram mellett? Maradjon auton asszem úgy 6gigát foglal le, vagy mennyit állítsak be neki?

[ Szerkesztve ]

(#15700) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Érdekes problémám adódik néha, jobban nem tudom prezentálni, csak 1 mintaképpel. Ahogy megfigyeltem, általában valamilyen videó nézés közben vagy után jön elő a hiba, ha a kurzort odaviszem a tálcán található ikonra és megmutatja az előnézeti képben azt. (legyen az Media Player vagy Firefox alatt Youtube) Újraindítás után minden rendesen működik. Tudom ez nem befolyásolja a rendszert, de kicsit zavaró a szememnek. Nem tudom mi okozhatja a gondot, lehet nem tökéletes a VGA drivere, vagy valami hasonló. (Geforce GT240M - 186.91-es gyári driver) Valaki már találkozott hasonló problémával?
OS: Windows 7 Home Premium x64 OEM (Fujitsu)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.